Nemzeti Sport, 1929. október (21. évfolyam, 191-212. szám)

1929-10-14 / 200. szám

TTC—I. ker. SC 1:1 (0:0). Thüköly­­út. Bíró: Mészáros. TTC: Régi — Gál, Pám — Horpátzky, Kleineser, IPocsus­­kai — Takácsi, Vajda, Procenkó, Eisenberger, Romfeld.­­I. ker. SC: Wagner — Molnár, Ticska — Kocsis, Stadmüller II., Rácz — Krámer, Stelt­­ner, Galambos, v. Keresztes, Kluger. Végig bizonytalan kimenetelű mérkő­zés. Szünet után Eisenberger szerzi meg a TTC-nek a vezetést, amit Ke­resztes góljával egyenlít az I. ker. SC. Molnár I. kér. SC (kiállítva: I. ker. SC ifj.—TTC ifj. 4:2 (2:1). Egyetértés—UMTE 1:1 (0:0). Kőbá­nyai­ úti. Bíró: Reisz M. Egyetértés: Juhász — Blázs, Rosenauer — Mázló, Zboznovszky, Petyikó — Barna, Nagy, Dobó, Faragó, Kováts. UMTE: Orosz — Csábi, Paulitz — Iván II., Iván I., Szabó I., — Szabó II., Vinczek, Bá­rány, Vörös, Benkő. Egyenlő ellenfelek küzdelme. Az eredmény reális. Góllövő: Nagy Egyetértés, Szabó I. UMTE. Jó a pincérek csapatában Blázs, Petykó és Dobó, az UMTE-ban a két Iván­­fivér és a csatársor balszárnya. Turul TE—ZAC 2:0 (2:0). URAK- pálya. Bíró: Komár. Turul TE: Va­­lenta — Füzi I., Bezdovits — Zsale­­zsá­k, Budai, Szecsey — Varga, Meszlé­­nyi, Tartzin III., Vrba, Eller. ZAC: Spinccer — Törpényi, Blaskó — Be­­viz I., Hérai, Linek — Nevedi,­ Beviz II., Neubauer, Herbert, Bán. A Turul az első félidőben szerzett előnyét csak ne­hezen e tudja tartani a lelkesen játszó ZAC ellen. Góllövő: Meszlényi és Var­ga. Jól játszottak: Valenta és Varga Turul, illetve Neubauer és Hérai ZAC. A bíró a mérkőzést a sötétség beállta miatt 15 perccel előbb lefújta. — Tu­rul TE I.—ZAC II. 4:1 (2:1). — Tu­rul TE ifj.—ZAC ifj. 2:1 (1:1). URAK—TLK 5:1 (1:0). URAK-pá­­lya. Bíró: dr. Juhász. URAK: Matlák — Schmiedt, Jeney I. — Weisz, Schvarek, Rhein — Klein, Tombor, Je­ney IIL, Kármán, Kozák. TLK: Németh — Neumann II., Ugróczky — Vászondi Nagy, Markó — Zsidákovits, Drottl Zeizl, Stahl, Schmiedt. Az első félidő­ben a TLK egyenrangú ellenfele az URAK-nak, de szünet után az URAK mindjobban felnyomul és végül fölé­nyesen győzi le a gyenge halfsorral rendelkező TLK-t. Góllövő:: Jeney II. (2), Klein (2) és Kármán, illetve Ug­róczky. Jók: Schmiedt, Jeney II. és Klein URAK, illetve Markó és Ug­róczky TLK. — URAK ifj.—TLK ifj. S.-O (2:0). — TLK H.—URAK II. 6:0 (2:0). Vérhalom—RTK 2:1 (1:1). Rákos­szentmihály. Bíró: Bartók. Vérhalom: Löwi II. — Tiburzió, Agendorfer — Báron, Löwi I., Rosenstock — Weisz, Jávorszki, Sztancsik, Majza,­­Bernwald­­­er. RTK: Schrank — Straba, Gorszki — Latzkó, Schaffer H., Tarr — Kiss, Kuna, Csuzmann, Lasser, Menich. A hazai csapat többet támadott, mint a Vérhalom, de az óbudaiak támadásai veszélyesebbek voltak. Góllövő: Weisz és Bernwaller, illetve Kiss. Kitűnt Löwh II., Báron és Rosenstock, illetve Schaf­­fer II. és Menich. RUAC—BTK 1:0 (1:0). Lehel-u. Bí­ró: Jaskovitz. RUAC: Balogh — Adorján, Manglitz — Kristóf, Krebbs, Platki — Reisch, Gug, Oberhauser, Lakatos, Knapek. BTK: Bokor — Mi­­chelberger, Eszlinger — Péter, Flinta, Komenda — Pfeil, Lantos, Székely, Negedli, Németh. Csak 11-esből lőtt góllal dőlt el a helyi hegemónia. Ezt a 10. percben Gug helyezte Bokor há­lójába. Szünet után balszerencsével ját­szik a BTK, mert a 13. percben Michel­­berger kapufának rúg egy 11-est, majd negyedórával a meccs befejezése előtt Komenda kapu fölé rúg egy büntetőt. Lakatos RUAC és Székely BTK dur­va játékért kiállítva. A RUAC-ból Ba­logh és Adorján, a BTK-ból Michelber­­ger és Eszlinger vált ki. — RUAC II.— BTK EL 7:2 (5:0). — RUAC ifj.—BTK ifj. 2:1 (1­­). — LTK ifj.—RUAC le­vente 1:0 (1:0). * III. osztály SzFC—Hungária 1:1 (0:0). Miklós­tól ep. Bíró: Vozik. Unalmas játék után alakult ki a döntetlen­ Góllövő: Koterba, illetve Kocsis, Cserepes (Hungária) ki­állítva. WSC—SzNSE 1:1 (1:0). Wekerletelep. Bíró: Tokody. Túlfűtött hangulatú, durva mérkőzés. A WSC-ből a védelem, az SzNSE csapatából a K­alfsor játéka vált ki. A gólokat Mayer III. WSC, il­letve Paksy szerezte. — SzNSE ifj. WSC ifj. 3:2 (2:1). Valéria—KTK 1:0 (1:0). Valéria-telep. Bíró: Müller Gy. A KTK mindkét fél­időben hatalmas fölényben játszott, de egyrészt csatárainak tehetetlensége, másrészt a Valéria-védelem pompás működése miatt nem tud eredményes lenni. A győztes gól Wirth váratlan lövéséből eredt. Cs. MOVE—ETO 3:1 (3:0). Csepel. Bí­ró: Bihami. Fölényes győzelem, mely gólokban nem nyert kifejezést. Góllövő: Komka (2) és Schindler Cs. MOVE, il­letve Dockár ETC. Kispesti AC—KSSE 2:0 (1:0). Sárkány­­utca. Bíró: Steiner S. A magára talált KAC Jurácska és Sőtér góljával nyeri a mérkőzést. A KAC együttese nagyszerűt produkált A KSSE-ben a védelem, Ger­­gi és Kollár volt jó. — KAC ifj.—KSSE komb. 1:1 (1:0)­. A WSC—X. ker. SC mérkőzésre az utóbbi nem jelent meg. Zuglói SE—NFC 2:2 (1:0). Öv­ utca. Biró:_ Markstein. A váratlanul gyengén j­átsző zuglói csapat ellen lelkesen küz­dött a tartalékos NFC. Góllövő: Tóth és Tanács, illetve Herzog és Mick L — ZSE ifj.—NFC ifj. 8:0 (0:0). — ZSZE IL—NFC II. 5:1 (4:1). MAFC—MTE 3:3 (2:1). Bertalan­ u. Bíró: Magyar. Meglepően jól játszott az MTK. Góllövő: Tamási (2, az egyi­ket 11-esből) és Varga, illetve Zsig­mondi (2) és Ruff. Féltén—BSC 3:3 (2:1). Budafoki­al. Bíró: Kárpáti. A nagyobb akarat­tal játszó BSC megérdemelte volna a győzelmet. . Góllövő: Somogyi, Zaho­menczk­y és Poszneczker, illetve Ober­hauser (2) és Verebi. Jók a góllövők. BSE E LTE 4:1 (4:0). Budafok. Bíró: Gébért. A Budafok megérdemelten győz. Góllövő: Tichy (3) és Ungvári, illetve Jaczkó. A BSE-ből egy, az LTE- ből két játékost­­kiállított a bíró. Compactor—Téve SE 3:1 (2:1). Sző­­nyi­ út. Bíró: Halász. Lélektelen játék. Az egységes csatárjátékot produkáló Compactor kis szerencsével tucat gól­lal léphettem volna le bágyadt ellenfelét. Góllövő: Schmolke, Bezeda, Müller, il­letve Heck. A mérkőzés végén a Kéve kapusa inzultálta az egyik Compactor­­szélsőt, aki sértegette. — Compactor ifj.—Kéve ifj. 4:3 (2:0). — Compactor II.—Kéve II. 0:0. NSC—BTVK 4:0 (1:0). Millenáris. Bíró: Glück. Az NSC pompás csatárjá­tékkal könnyen győz. Góljait Kovács (3) és Pernesz rúgta. Harmadik csoport: Elektromos—UTSE 3:1 (1:1). Pozso­­nyi-út. Bíró: Bendenritter. Változatos, durva mérkőzés, melyet az Elektromos szerencsével nyert meg. Csovics, Kolba­­bek (11-esből) góljával és Tömpék ön­góljával. Az UTSE gólját Szagmeiszter szerezte. — Elektromos II.—UTSE II. 3:1 (2:1). VI. ker. SC—RAFC 3:2 (1:1). Cin­­kotai Nagyitce. Bíró: Prindl. A RAFC védelme gyengén játszott.­ Góllövő: Horváth, Balogh és Zay, iletve Kérei és Hlavács. — RAFC II.—VI. ker. SC II. 4:0 (1:0). — RAFC ifj.—VI. ker. SC ifj. 1:0 (0:0). NTC—MTC 4:2 (2:0). Pozsonyi­ út. Bíró: Horváth II. Az erősen tartalékos MTC nem tudott ellentállni a hatalmas lendülettel rohamozó NTC-nek. Góllövő: Jendrics (2), Fogl és Szalai NTC, illet­ve Rogoz (2) MTC. — NTC ifj.—MTC ifj. 1:6 (1:0). MSC—MFTR 2:0 (0:0). Népsziget. Bíró: Antalics. A technikásabb játékú MSC megérdemelten győzte le a gyenge és durva játékú MFTR-t. Góllövő: Sztri­­gán és Kovács. — MSC II.—MFTR II. 2:1 (1:0). — MSC ifj.—MFTR ifj. 0:0 (0:0). P. Remény—Jutagyár 1:0 (0:0). Szek­­szárdi­ út. Bíró: Holló. A lelkes Juta­gyár ellen csak nehezen győz a P. Re­mény. Góllövő: Pánczél. A győztes csa­patból Trokmayer, míg a Jutagyárból Ács kiállt. — Jutagyár II.—P. Remény II. 6:4 (4:0). VI. ker. FC—OFK 3:3 (1:0). Szt. László­ tér. Bíró: Linde. Változatos ira­mú mérkőzés. Az eredmény reális. Gól­lövő: Schőn, Lebovics (2), illetve Prybill III. (2) és Linde (1). IV. osztály Első csoport 1. SAC 6 6------15: 6 12 2. REAC 6 4 1 1 9: 4 9 3. Menekültek 6 4 1 1 8: 6 9 4. K. Törekvés 6 2 3 1 11: 8 7 5. ETSC 6 3 1 2 9: 7 7 6. K. Húsos 6 3 — 3 5: 6 6 7. MOVE VTC 6 2 2 2 7:10 6 8. Törökök 5 2 1 2 8: 6 5 9. Textíliak 6 2 — 4 2: 7 4 10. FSC 6 114 6:14 3 11. FTC 6 1—5 5:11 2 12. KMTE 5----------5 —:----­* Két büntetőpont levonandó. KEAC—Textília 1:0 (0:0). Maglódi-út. Bíró: Rákóczi. A­­nagyobb szerencsével játszó KEAC Cseszák góljával győz. — KEAC II.—BTVK II. 2:1 (2:0). ETSC—MOVE VTC 3:2 (2:0). Wekerle­telep. Bíró: Révész. Erős küzdelem, me­lyet az ETSC megérdemelten nyert meg. Góllövő: Gumolka (2) és Szakács ETSC, illetve Rácz és Czimbalik. K. Húsos—JTC 2:8 (1:0). Zágrábi­ út. Bíró: Vörös. Változatos küzdelem. A gól­képesebb csatársorral rendelkező csapat megérdemelten győz. Góllövő: Rösch és Klotzl. SAC—FSC 5:1 (3:8). Soroksár. Bíró: Czóbel. Megérdemelten győzött a jobb SAC. Góllövő: Hegner (2), Stumpf, Pil­lér és Sing, illetve Kovács. Strimacót a SAC-ból, Nyúlt és Tóthot az FSC-ből kiállították. K. Törekvés—Menekültek 0:0. Sár­kány­ utca. Bíró: Simonyi. Egyenlő erők gólnélküli küzdelme. A K. Törekvésben Simeth, Horváth, Majsai, a Menekültek­nél pedig a védelem és Simon volt jó. Második csoport. ÉMOSz—Shell 7:0 (1:0). Öv­ utca. Bíró: Pohlenz. A végig tíz emberrel játszó Shell gyenge ellenfele volt az ÉMOSz-nak. Góllövő: Tóth (2), Sala­m­ander (2), Galambos (2) és Elek. Kalapos—VÁC 1:0 (1:0). Óhegyi-út. Bíró: Szabóki. A Kalapos állandó fölé­nyét nem tudta kihasználni. A győztes gólt Lux II. rúgta 11-esből. IX. ker. Törekvés—Cukrász 4:2 (2:1). Valéria-telep. Bíró: Glass. Változatos küzdelem, megérdemelt győzelemmel. Góllövő: Bajusz (2), Rogics és Kikcsó, illetve Szondy és Fülöp. Zachár (IX. ker. Törekvés) egy 11-est kivédett. Pannónia—VII. ker. Amatőr 2:1 (1:0). Pozsonyi­ út. Bíró: Redlich. A Pannónia szerencsés győzelmet aratott a fölény­ben játszó VII. ker. Amatőr felett. Gól­­lövő: Nussbaum Pannónia (2), illetve Németh VII. ker. Amatőr. MÖSzTK—Orv. Műszerész 5:1 (1:1). Szőnyi­ út. Bíró: Uhnák. A Műszerész szép játékát megzavarja ellenfelének lendülete , a MÖSzTK a H. félidőben nagy fölénybe kerül. Góllövő: Lehóczky, Kósner IL, VkmSch. Berták (2), Sietve Első csoport: L SzNSE 6 4 2 — 12: 5 10 2. KSSE 6 4 1 1 13: 9 9 3. KTK 6 4 — 2 13: 5 8 4. Valéria 6 4 — 2 8: 7 7 5. Hungária 6 3 1 2 10: 9 7 6. Cs. MOVE 6 3 — 3 13:11 6 7. SzFC 6 2 2 2 6: 7 6 8. WSC 6 2 1 3 12:13 5 9. WSE 5 2 1 2 6: 7 5 10. KAC 6 2—4 10:14 4 11. ETC 6 1 — 5 6: 9 2 12. Xu­kar. SC 6-------------5 5118— Második csoport: 1. BSK 6 5 — 1 19: 5 10 2. ZSE 5 4 1 — 12: 3 9 3. Compactor 6 4 1 1 14: 9 9 4. NSC 5 2 3 — 9: 4 7 5. NFC 6 2 3 1 13: 9 7 6. LTE 6 2 2 *2 9:11 6 7. MAFC 4 2 11 15:10 5 8. Féltén 6 2 1 3 12:15 5 9. Kéve 6 114 11:18 3 10. BSC 6 1 1 4 11:20 3 11. MTE 6—24 10:21 2 12. BTVK 6 1—5 8:18 2 1. Elektromos 6 5 — 1 24:11 10 2. MSC 6 4 1 1 19: 9 9 3. RAFC­­ 6 3 12 12:10 7 4. VI. ker. SC 6 3 2 1 14:12 7 5. NTC 6 3 1 2 11:11 7 6. VI. ker. FC 6 1 4 1 10: 9 6 7. P. Remény 6 2 1 3 7: 8­5 8­ 9. MFTR 6 2 1 3 10:12 5 8­ 9. UTSE 6 2 1 3 10:12 5 10. OFK 6 2 1 3 6:14 5 11. MTC 6 2 2 4 9:17 3 12. Jutagyár 6 1 1 4 5:12 3 1. Kalapos 6 6 ------ 18: 1 12 2. ÉMOSz 6 6 ------- 26: 5 12 3. Orv. Műszer. 5 3 * 1 1 8:7 7 4. Pannónia 5 3 — 2 9:3 6 5. IX. ker. Tör. 5 3­­— 2 9: 9 6 6. Shell 6 2 2 2 12:14 6 7. MOSzTK 6 2 1 3 9: 8 5 8. VÁC 5 1 1 3 4: 7 3 9. Cukrász 6 114 3:15 3 10. VII. ker. Amat. 6 1 — 5 7:19 2 11. Siketnémák 6 1 — 5 9:26 2 12. Amatőr 2------2 —­--------­ v­­­ v Egyéni világbajnokságo­t, Csapat­, világbajnokságot, v Európa csapatbajnokságot agyaggalambra magyar­­ lövészeink , a ^ magyar : Jiliru­s* • fekete tölténnyel i­s nyerték!!! Hétfő, 1929 október 14. Speril 11 Czittel. Mindkét csapatból egy-egy já­tékost kiállítottak. —­ Orv. Műszerész ifj.—MÖSzTK ifj. 1:0 (0:0). — MÖSzTK II.—Siketnémák 3:0 (1:0). Harmadik csoport TSC—USC 7:2 (2:2). Lehel u. Bíró: Borsos. Az USC szünet után nem bírta az iramot. Góllövő: Kalkusz II. (3), Kubik (2), Zanik és Novak (11-esből), illetve Klein és Kohn. — A TSC ifj.— UFC ifj. mérkőzésre az UFC ifj. nem jelent meg. A RÁC—MÁV Előre mérkőzést Var­jas bíró nem vezette le, ifiért a pálya nem volt fölmeszelve. — MÁV Előre ifj.—ÜLI ifj. 9:0 (3 :0). — MÁV Előre II.—ÜLI II. 6:1 (2:1). Főv. TKör—TSE 4:2 (1:1). Pozso­nyi-út. Bíró: Töttösi. Lanyha iram, gyenge játék. A Főv. TKör nagy tech­­nikai fölényével könnyen nyeri a mér­kőzést. A gólokat Hüttler (2), Kluszka és Ökom Főv. TKör, illetve Müller (­2) TSE lőtte. Uránia—VLI 2:1 (1:0). Tatai-út. Bíró Pálffy. Biztos győzelem- Góllövő: Ritter NI. (2), illetve Páli. —Uránia ifj.—UMTE ifj. 1:1 (1:0). P. Törekvés—LTK 4:1 (4:1). Szent László-tér. Bíró: Glück. A bíró gyengesége miatt a mérkőzés eldur­vult. Góllövő: Lévai (2), CSik­ota és Molnár, illetve Németh. Negyedik csoport Szállítók—Lapterjesztők 3:1 (2:0). Thököly­ út. Bíró: Müller Gy. Az egy­ségesebb és többet támadó Szállítók megérdemelten győztek. Góllövő: Ger­stenberger, Tarpai és Gulái, illetve Nagy (11-esből). Vargát (Szállítók) és Nagyot (Lapterjesztők) kiállította a bíró. UFC—ULK 4:2 (1:1). Szekszárdi-vb Bíró: Lőwy Z. Változatos küzdelem, megérdemelt győzelemmel. Góllövő: Seszták, Ébertz (2) és Guidi, illetve Hornyát és Fürst. Kelenvölgyi SC—III. ker. MSE 3:0 (2:0). Kelepvölgy. Bíró: Váradi. Fölé­nyes győzelem. Góllövő: Pesádi (3), Spi­­tzert (III. ker. MSE) kiállította a bíró. KFC ifj.—Főv. T. Kör ifj. 3:2 (0:0). 1. TSC 6 5 1 — 22 : 3 11 2. Uránia 6 4 1 1 13: 6 9 3. Főv. TKör 6 3 2 — 21: 8 8 4. RÁC 4 3 — 1 15: 5 6 5. Glóbus 5 2 2 1 10:13 6 6. VLI­­ 6 2 13 12:11 5 7. USC 6 2 13 12:14 5 8. MÁV Előre 5 2 1 2 8:17 5 9. I­TK 6 — 3 3 8:17 3 10. P. Törekvés 5 1 — 4 7:11 2 11. TSE 6 1—5 10:33 2 12. MÉMOSz 2-------2 —­--------­1. BOSC 6 5 — 1 19: 5 10 2. Spárta 6 5 — 1 14:11 10 3. Szállítók 6 4 1 1 12: 8 9 4. UFC 6 4 — 2 15: 7 8 5. Folyamőrség­ 6 3 1 2 7: 4 7 6. PATO 6 3 1 2 6: 6 7 7. Kelen­völgy 6 3 — 3 15:8 6 8. TITE 6 3 — 3 9: 8 6 9. ULK 6 2 13 10:12 5 10. III. ker. MSE 6 1 — 5 4:12 2 11. BTE 6 1—5 3:14 2 12. Lapterjesztők 6 ------ 6 4:23 —