Nemzeti Sport, 1930. február (22. évfolyam, 22-41. szám)

1930-02-24 / 38. szám

Hétfő, 1630 február 24. Megyer—Zala-Kanizsa 5:4 (2:3) A több tréninggel rendelkező Megyer megérdemelten győz Nagykanizsa, 500 néző. Bíró: Zakáll. Megyer: Kárászok — Platt, Sar­­kovszky — Ontkó, Szekeres, Csatvay Kurázsi, Horváth, Török, Kendik, Kopress. Zala-Kanizsa: Vezér -Bölun, Kenessel II. — Horváth, Babos, Mé­­száros I. — Mészáros II., Kelemen, Farkas, Bakonyi, Csász. A Kanizsa kezd, de a Megyer ve­zeti az első támadást. A 3. percben koráért ér el a Megyer, ezt Horváth lövi igen ,jól és ebből Török meg­szerzi a vezetést. (1:0). A gól után a Kanizsa nyomul fel és a 6. percben Mészáros­ II. átmegy a Megyer­­védelm­en, átad Farkasnak, aki a hálóba helyez. (1:1.) A 8. percben Farkas irtózatos erejű bombáját Malkovszky a gólvonalon belül fog­ja, illetve onnan vágja a mezőnybe. ­ Ma a szenzációsan mulatságos kabaréműsor 100-ik előadása Keddre kitűzött premierünket a példátlan siker és az állandó táblás házak miatt elhalasztottuk Jegyrendelés délelőtt 10 órától József 443-76 Előadások hétköznap 1 -16, 5 29, vasárnap 3, fél, -órakor. HELYÁRAK 50 PILLÉRTŐL 3 PEN­GŐIG. - ELŐVÉTELI I­ 1MI NINCS! BEIHLEN-JÉRI SZÍHPÍÍD Sb­a? Soroksár—Merkúr 2:0 (1:0) A lelkesebb­ Soroksár némi szeren­csével győzött Soroksár. Bíró: Salgó. Soroksár: Szabó — Lichtner, Zwick­­- Talmács, Hoffuman, Kovacsics — Hackspacher, Pflum II., Elblingter. Egyed, Stumpf. Merkúr: Baloghi. — Perina, Fried­­rich — Tarr, Salamon, Tini — Mes­ter, Krumpach, Fiegel, Schwicker, Lakner. Az első félidő Sorokár-támadással indul, egymásután több veszélyes támadást készít elő a csatársor, de csak a 16-osig­­jartnak, mert a Mer­kúr védelme mindig sikerrel hárítja el a veszélyt. A Sorok­­r a többet támadó fél, de a Merkúr lefutásai nagyobb veszélyt jelentenek. Majd Lakner kerül jó helyzetbe, de a lövés Lichtner lábán akad el. A 21.­ perc hozza meg a Soroksár első gólját: Friedrich a kitörő Pflum II-t felvágja, a szabadrúgást ő lövi, a labda a kapufáról a vonalra pat­tan, de a bíró gólt ítél­ (1:0.) A gól után továbbra is a Soroksár támad, kapu előtt azonban sokat horibűznek s emellett feltűnő lassúak. A félidő végeidé a Merkúr is feljön: Fiegel két lefutása jelent veszélyt, majd Schwicker távoli lövését védi Szabó. A 30. percben Perina két szabad­rúgása kavarodást idéz elő a Sorok­sár kapuja előtt, de Fiegel és Lak­ner gyenge lövését Szabó könnyen védi. A 38. percben Krumpach elfut a Soroksár védelme mellett, de ad­dig vár, míg bornerre szerelik- NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉS Ferencváros-Hungária komb.— FK Teplitz 5:1 (1:1) Ők magyar kombinált csapat csak a második félidőben kovácsolódott kellőleg össze — akkor aztán fölénye­sen győzött Góllövő: Wieser, Kohut, Bihámy, Turay, Titkos, Barátky Üllői­ út, 7500 néző. Bíró Ivancsics. Ferencváros-Hungária komb.: An­gyal — Nagy, Kocsis — Lyka, Bukó­val, Óbecsei — Titkos, Barátky, Tu­­rai­, Bihámy, Kohut. FK Teplitz: Moravec — Morawetz, Schöpke — Mizera, Csambal, Krell­­r- Háberstroh. (Kreis), Sima, Haiti, Wieser, Feix. A jóhírű teplitz­ egy­üttes veresé­gére mindenki szá­mított, mert hi­szen a magyar kombinált túl nagy feladatnak látszott a vendégcsapat szá­mára, az eredménynek megfelelő fölény azonban csak a második félidő­ben alakul ki ilyen mértékben. Az első félidőben ugyanis egyenrangú ellenfele volt a nehezen­ összeszokott kombináltaknak a teplitzi együttes és ha Angyalnak egyszer-kétszer nincs olyan kirívó szerencséje, végeredményben feltétlen jobb gólarányt is érhetett, volna el. A második félidőén aztán fokozatosan magára talált a magyar kombinált is és akkor fölényesen bánt el a kedvét vesztett és Haftl kiállítása után 10 emberrel játszó vendégcsapattal. Haftl és óbecsei választ és a sors a teplitzi centernek kedvez, így szél ellen, de nappal hatban a kombinált csapat kezd. Titkos szép lefutásával kezdődik a játék, de a szélső lövése az innenső léc mellett süvít el. Máris Teplitz tá­mad és Sima lövését Angj’al csak ne­hezen fogja. Rögtön rá Hardl tör ki a férfi mom Siríon anyagból rayé és pouplin mellel, 2 gátlénál . . 4-60 • Sirfonö zelifb­ől, 2 gallérral.................................^'20 Divatos oxfundből, 2 gallérral........................• • 7*80 Selyemfényű pouplinből szolid mintákban, bélek­ mellel 7*9© Fah­ér selyemfényű pouplin anyagból....................8*5© Rövid férfialsónadrág színtartó zefirből, füzes . . 1'50 Hosszt) férfialsónadrág a rosszfilmi ragé clippsz anyagból, gombos.................................................. Férfi Itálóing tartós siftanyói színes díszpántja­ . . . 4*80 Pijama szinlan­ó dívái flanellből..........................8*25 Fenyves truofagallér az összes silvaifasonáta, első­rendű minőség........................................., Postán utánvéttel, bér­n mentre szállítunk. ////$/ t­ ben Sárosi megsérül és egészen a já­ték végéig csak­ statisztál a szélén. A Vasas ritkább ellentámadásai sokkal veszélyesebbek. A 26. percben Löwy kifut, de elveszti a labdát­. Egri lő, de a kapuban álló Dávid szépen ment. Utána ismét a Vác FC veszi át az irá­nyítást, de Rottler nem hagyja lövés­hez jutni a csatárokat. A 35. percben Schwartz szépen elfut, de lövését Be­­reczky szépen védi. A 40. percben Grünfeld távoli lövését Bereczky kor­­nerre öklözi. Schwar­tz remekül ível és Bajor lövését a kapufa menti. A II. félidőben a Vasas veszi át a kezdeményezést. Különösen Brunecker és Stanzl veszélyes. Az egyetlen gól a 16. percben esik. Rottler hatalmas f­el­szabadító rúgásával Brunecker elfut és beadását Harrer a hatosról csőrrel, nagy erővel bevá­gja 1:0. A gól után a Vác FC rövid időre fellángol, de a Vasas már nyugodtan veri vissza, az erőtlen támadásokat. A 23. percben a sántikáló Sárosi lefut és beadása után Schwar­tz bombáját Bereczky re­mekül fogja. A Vasas ellentámadása végén Egri hatalmas lövése, majd Rottler 40 méteres szabadrúgása a kapu fölé kerül. A 30. percben a Va­sas védelembe vondja vissza összekö­tőit és sikeresen húzza ki a hátralevő időt. Az utolsó tíz percben kétségbe­esetten erőlködik a Vác FC, de a tö­mörülő Vasas-védelem mindent ment. Az utolsó percben a kitörő Egrit ti­­zenegyesgyanúsan szereli a vívók vé­delme, de a bíró sípja nem szólalt meg. A Vasas csapatában a védelem volt a legjobb rész, Rottler csapatának legjobb embere. A halfsorban Birger fáradhatatlansága és a szélső halfok lelkesedése érdemel dicséretet. A csa­társorban a két szélső vezette a tá­madások zömét. A belsők mezőnyben szépen kombináltak, de a kapu előtt tehetetlenek. A Vác FC védelme ki­tűnően látta el feladatát. Blau I. csak egy hibát, csinált és épp abból esett a gól. A halfsorban találjuk a mezőny legjobbját, Bajor személyében, aki messze kiemelkedett társai közül A szélső halfok közül Grünfeld tetszett jobban. A csatársorban itt is a szél­sők a legjobbak. Kár, hogy Sárosi ha­marosan megsérült. A belsők a nevet­ségességig gólképtelenek voltak, a bíró azonban nem ítél gólt. A 17. percben Csász beadását Kelemen mintegy 25 méterről, kásásból,­­rit­kán látott szép lövéssel küldi Me­gyer­ kapujába és ezzel a Kanizsá­nak szerzi meg a­ vezetést. (1:2.) Rö­vid ideig örülhet Kanizsa a vezetés­nek, mert Kendik a 20. percben ügye­sen átmegy a Kanizsa védelmén és közelről egyenlít. (2:2.) Most válto­zatos néhány percen keresztül a já­ték, majd a 30. percben Farkas Mé­száros 11.-nek ad át, aki ismét a Ka­nizsának szerzi meg a vezetést. (2:3.) Ezután a félidő végéig változatos a játék, némi Kanizsa-fölénnyel. A második félidő 6. percében nagy helyzete van Megyernek. Kendik ki­­driblizi az egész Védelmet, a kifutó Vezért is és az üres kapu felé gurítja a labdát, de az utolsó pillanatban Ké­nessel II.­­a vonalról ment. A 18. perc­ben Szekeres 30 méterről küld várat­lan lövést és ez a meglepett Böhm­ és Vezér között jut Kanizsa hálójába. 3:3. Most nagy harc indul meg a ve­zetésért. A 20. percben a Kanizsa­­védelem nagyot hibáz és ebből Török gólt lő. 5:3. A Kanizsa erősen bele­fekszik és a 30. percben sikerül kor­­nert kierőszakolni. Csász lövi ezt. Ke­lemen csípi el és nagy gólt ragaszt a hálóba. 5:5. A 37. percben dől el a meccs sorsa a Megyer javára. Böhm kézzel akasztja meg a 16-oson belül a kapura törő Horváthot, a bíró 11-est ítél, amelyet Kendik értékesít. 5:5. A 40. percben a Megyer Kopreda ré­vén még egy szabályos gólt ér el, a bíró azonban nem adja ezt meg­. Az utolsó percben a Kanizsának alkalma volna az egyenlítésre, de­ Farkas nagy helyzetből mellé lő. A győztes csapat minden tagja di­cséretet érdemel lelkes játékáért. Egyénileg Platt, Szekeres, Kendik, Török és Kopreda emelhetők ki kü­lön is. A télen keresztül nagy anyagi ba­jokkal küzdő és már-már csapatát feloszlatni akaró , Zala-Kanizsa tré­­ningje legelején tart és így veresége nem váratlan. Babos, amíg bírta tüdő­vel, nagyon jól játszott. Mészáros I. és II., valamint Farkas is egészen jó formában vannak és elfogadhatót nyújtott Csász is. A közvetlen véde­lemnek kell különösen feljavulni, ha a csapat valamire való eredményt akar elérni a tavaszi szezonban. Szünet után az 5. percben Stumpf beadására Bolloghi kifut, a labda tíd­­répüti, de Elblinger az üres kapu fölé fejel. A 12. percben Hackspacher­­a félpályáról megfut, beadására Elb­­lingernek jól jön lábra és két lépés­ről véd­hetet­len gólt lő. (2:0.) Két perc múlva Egyednek van nagy helyzete, de a lövésébe Baloghi be­dobja magát. Változatos játék ala­kul ki s mindkét csapatnak alkalma lenne a gólszerzésre, kapu előtt azonban a csatárok erélytelenek, a bekkek pedig sokszor túlerélyesek. A­ 25. percben Hackjspacher beadását Elblinger kapura fejeli, de Iia­loghi udolsó pillanatban ' kornem' boxolja. Az utolsó negyedórában el­laposodik a mérkőzés s egyetlen em­lítésre méltó esemény akad: a 38. percben, Stminpf .megüti Per­ínát, mire a bíró kiállítja. A Soroksár védelmében Kickhh­r. és Hoffmann játéka­­ messze stimit­­gaslott társai közül. A csatárok fő­hibája, hogy lassúak­­és önzői­. Pflum II. játéka dicsérhető. A Mer­kúrban Baloghi a gólokat nem véd­­h­ette, a két bekk egyenlő teljesít­ményt nyújtott, a halfsorban Sala­mon és Tini, a csatárok közül pedig Fiegel érdem­el említést