Nemzeti Sport, 1930. február (22. évfolyam, 22-41. szám)

1930-02-24 / 38. szám

íd a 6-osról 15, a labda­­a kapu mellé tart, de­­Horgos még a kornervona­­lon elcsípi, begurítja Böhnernek, aki fedhetetlen glót lő. (3:0). Szünet után­ a 41 percben a BTC- vé­delem­­ szabálytalanul akasztja Kalast. A megítélt szabadrúgást Hor­gos 25 méterről védhetetlenül küldi a bal felső sarokba. (4:0). A 8. perc­ben Kalas szökteti Kéhnert, a szélső kidriblizi­­ Radicsot és Palcsek mel­lett a hálóba gurítja a labdát (5:0). A 24. percben Fehérváry a 16-oson felvágja Péchert, a megítélt szabad­rúgást Orbán a kapu fölé küldi. A 40. percben Kéhner a kornervonal­­ról szépen centerez és a labda a be­futó Keim mellett, a hálóba pattan. (6:0). A Postások máris jó formá­ban vannak. A védelemben Fehér­váry, a fedezetsorban Bokor, míg a csatársorban Kalas, Kertész és Hor­gos nyújtott kiválót. A BTC-ben zsífl­ Orbán, Filkorn és Illés lelkes játéka említhető meg. — Rostás ifj.­—BTC ifj. 2:0 (0:0). Fér. Vasutas—63 JFC 2:2 (2:1). Győri­ út. Bíró: Magyar­ J. Fér. Vasutas: Komlósy — Varga, Fogl I. — Szabó, Nagy, Góliáth — Takács, Szoják, Cseszneky, Bánky, Velicskó I. . 33 FC: Raffael -- Szenczy, Mu­hai’OrS —­Gara, Zloeh, Vági ■— Ved­res I., Kemény, Szabó II., Major, Jakab.Változatos mezőjátékkal indul a mérkőzés. A Fer. Vasutas támadá­sok veszélyesebbek. A 15. percben Takács beadására Raffael kifut és Cseszneky az üres kapuba gólt fe­jel­. 1:0. A 35. percben Takács zúgó lövese a kapufáról pattan visza. A­­41.­ percben a belső csatárok szép összjátékából Szoják helyezett gólt lő. 2:0. A félidő befejezése előtt Ja­kab megszökik és beadását Szabó H. véd­he­tetlenül küldi a hálóba. 2:1. Szünet után a 6. percben Vedres lövését Góliáth kézzel üti le, 1­-es. A büntetőt Zloeh kapufának lövi, a visszapattantó labdát a védelem kor­­rierre menti. Végre a 16. perc meg­hozza a 33-as kiegyenlítő gólját. “Négy csatár lábáról a labda Jakab­hoz kerül, aki közelről a léc alá vágja. 2:2. A Fer­- Vasutasnak majdnem sikerül a győzelmet je­lentő gólt megszerezni, de Bánky éles lövését a kapufa tartja föl. A Feri Vasutasból Fogl I., Góliáth, Cseszneky és Velicskó I., a 33-asból Jakab, Szabó II., Gara és Muharos játéka emelkedett ki. — Fér. Vas­utas ifj.—33 FC ifj. 1:1 (1:0). — Fér. Vasutas II.—33 FC II. 4:3 (1:0). 11. osztály Slobbe-csoport URAK—BTK 2:2 (2:1). Rákosszent­­m­ihály. • Bíró, Rami. URAK: Matlák — Jeney I., Szlusii — Vavró, Schwarz, Kővi*?— Molnár, Kovács, Jeney II., Kár­mán, Kozák. — RTK: Schrank-Straba, Lázi—­Panyi,­­Schaffer II., D­ömöri — Kiss, Kuna, Csuzmann, Lassfer, Pán. A palotai bajnokjelö­lt csapat szép meccs után megérdemelten hozta el az egy pon­tot Rákosszentmihályról. Az első fél­időt nagyrészt az URAK uralja. A 28. percben­­ Molnár, majd öt perc múlva Kármán , a palotaiak gólszerzője.. A befe­jezés előtt, három perccel Csuzmann 11-esből éri el az RTK első gólját. Szü­net után az RTK kerül fölénybe. Cö­­m­öri góljával kialakul a meccs végered­ménye. Jó: Matlák, Vavró, Jeney I. URAK, Ivázi,, Schaffer TI. és Csuzmann RTK. — Az­ URAK II—RTK II. meccs­re előbbi nem jelent meg. — URAK ifj.—RTK ifj. 3:1 (2:1). OTE—Turul TE 1:1 (1:0). Vörösvári­­út, Bíró: Baranyai dr. OTE: Szadecki — Peleschek, Brumbauer — Banikovics, Spitznagel, Ruszka — Cersten­brein, Greguska, Ondrus Hl., Drevenka, Irtzel. — Turul TE: Budai — Zalezsák, Bezdo­­vics — T­auzin II., Buda, Szecsey — Varga, Barna, Pálinkás, Eller, Valenta. — A tartalékos óbudai csapat csak a fi­nisben adta le az egy pontot. Az első fél­időben Irtzel szerzi meg­ a vezetést, utána két eredménytelen korner bizo­nyította az OTE nagy fölényét. Hely­csere után a Turul a jobb és Varga ré­vén egyenlít. Jól játszott az OTE csapa­tában Spitznagel, Ondrus IH., Kuszka, Brumbauer és Peleschek, míg a Turul­ban Buda, Eller és Bezdovics. — Turul TE ifj.—UTE ifj. 7:2 (6:2). RUAC—Vérhalom 2:0 (1:0). Pozso­­nyi-ill. Bíró: Wozik. RUAC: Reiter — Kristóf, Adorján — Grieg, Krebbsz, Hlatky — Reisch, Tímár, Oberhauser, Lakatos, Knapek. — Vérhalom: Hátlér* ■— Berkhammer, Tiburzió — Baron, Löwy, Mayer — Weisz, Agendorfer, Já­­vorszky, Majsa, Zim­mermann. — Az első félidő egyenlő erejű ellenfelek vál­tozatos küzdelmét hozza, a szerencsé­sebb csapat góljával. A 11. félidőt a RUAC csak 10 emberrel küzdötte végig, mert Krebbszet a­ bíró feleselésért ki­állította. A RUAC győzelmének értékét növeli, hogy ennek ellenére se engedett a játék iramából és újabb gólt sikerült elérnie. Góllövő: Oberhauser (2). Mind­­két csapat mellé lőtt e­gy-egy tizen­egyest. — RUAC II.—Vérhalom II. 3:2 (2:0). TLK—BTK 3:1 (0:11). Pozsonyi­ út. Bíró: Nemeth. TLK: Németh —­­Zeisl I., Ugrótzky — Vászondi,­ Nagy, Markó — Zsidákovit.­, Dróth, Zeisl II., Stohl, Schmied. — BTK: Bokor — Michelber­­ger, Kodelka — Ihász, Munteán, Komen­­da — May, Péter, Eibensthal, Székely, Hüttler. Erős iramban kezd a TLK, de később a BTK is feljön. A gyengén funkcionáló csatárok kihagyják a hely­zeteket. A II. félidő elején Zeisl II. , egyéni játékkal gólt szerez. A BTK erős iramba kezd, de ennek ellenére is a TLK ért el újabb gólt Zeisl II. és Schmied ré­vén. Az utolsó percekben végül sikerrel támad a BTK és May átadását Komenda a hálóba továbbítja. Ihászt BTK: a bíró kiállította. — TLK II.—BTK II. 5:1 (1:1). — TLK ifj—BTK ifj. 2:1 (1:0). Nyomdász TE—UMTE 2:1 (1:0). Szt. László-tér. Bíró: Stein. NyTE: Weisz — Tanács, Péter — Virág I., Czoór, Szabó — G­ol­dfinger, Krukár, Pista I., Virág II., Brizsinszky. — UMTE: Mihalecz — Csábi., Paulik — Szabó Hs., Iván II., Szabó II. — Vince, Szabó I., Várkonyi, Benkő, Ábrahám. — Mindkét félidőben a nyomdászok támad­nak. A második félidőben alkalma lenne egyenlíteni a helyi csapatnak, de csak szépíteni tud az eredményen. Góllövő: Brizsinszky, Virág II., illetve Ábra­hám. Szépen játszott az NyTE támadósora, míg a helyi csapatból Csábi, Paulik és Vince tű­ntt ki. — UMTE ifj.—NyTE ifj. 4:1 (2:1). — NyTE II— Gyapjm­osó­­gyár 7:1. (Egy félidő.) ZAC—Egyetértés 0:0. Öv­ utca. Bíró: Koós. ZAC: Spindler — Linek, Schlaffer — Beviz II., Héray, Neubauer — Nevedi, Novodranszky, Tencser, Menyász, Bán. — Egyetértés: Sutáik — Blázs, Rozenauer — Brunovszky, Szabó III., Petykó — Hull, Dobó, Palkovits, Rancsik, Serdián. Gyenge nívójú, unalmas mérkőzés, ame­lyen mindkét csapat kezdetleges formát játszott. Az első félidőben a széltől tá­mogatott pincércsapat van némi fölény­ben, de komoly gólhelyzetet nem tudnak csatárai teremteni. Szünet utáni a zug­lóiak támadnak többet. Az Egyetértés részéről Hull, a ZAC részéről Bán hagy ki egy góllal kecsegtető helyzetet. Jó: Neubauer, Schlaffer, Menyász, illetve Blázs, Rozenauer és Dobó. — HAC II.— ZAC II. 3:1 (1:0). KFC—TTC 2:1 (1:1). Lágymányos. Bíró, Csárdás. KFC: Kincses — Varga, Kiss — Kunt, Szajlai, Lieber — Csurgó, Papp, Görög, Pirity, Weinek. TTC: Régi — Rácz, Szeitz — Bódis, Procenkó, Kisfalusi — Szántó, Vajda, Vass, Korn­,­föld, Takács. A végig nagyobb fölényben játszó TTC csak csatárainak gyengesége miatt vesztette el­­a mérkőzést. Görög pompás passzával Pirityi kiugrik és gólt lő. Azt nem sokkal későbben Takács faul­tolása miatt Vass 11-esből kiegyenlíti. A második fél­idő­ben a KFC felnyomul s veszélyesen támad. A győztes gólt mégis csak Szeitz sérülése után tíz ember ellen éri el Pirityi révén. Jó a győztes csapat­ban Kincses, Li­eber, Papp, Görög és Pirity, a vesztesben Régi, Szeitz, Jero­­cenkó, Kisfaludi, Vajda és Takács. — TTC ifj.—WFC ifj. 1:1 (1:0). Kárpáti-csoport BRSC—NMSE 1:1 (1:1). Lóverseny­­tőr. Bíró: Jaskovitz. BRSC: Maiér­ — Brurmer, Steigerwan —­­Stefkó, Mayer, Suga III. — Klötzl V.., Suga IV., Kazvin­­szky, Bachmaim, Riez. — NMSE: Dobos — Pakott, Fonyó — Szebenyi, Wrano­­vits, Schuber — Kozák, báró Gudenus, Okos, Császár, Katra. — A nagy formát kijátszó rákosi együttes a mérkőzés nagy részében fölényben volt. A vezető gólt is elérte Klötzl V. ideális beadásá­ból Suga IV. mesteri góljával. A népjó­létiek a 36. percben egyenlítettek báró Guden­us védhető lövésével. A mezőny legjobbja Stefkó BRSC volt. Átlagon fe­lüli teljesítményt nyújtott Malek, Brun­ner, Mayer, Klötzl V. és Bachmann BRSC. Fonyó, Schuber, Gudenus és Kát­ra NMSE. Fonyót és Suga IV-et a bíró kiállította. — BRSC kom­b.—NMSE komb. 2:1 (2:0). EMIK—FSE 2:2 (0:0). Erzsébet-u. Bíró: Gombos. EMTK: Kratochwil — Szabó, Breitner — Weisz, Nagy, Kontra — Antal, Pigniczky, Dobos II.,­­Fernig, Kemény. — FSE: Stark — Weiland, Szolcsánszky — Körmendy, Hinterleit­­ner, Wagner — Tóth, Ludwig, Tolnai, Márton, Prohászka. A lelkesen játszó FSE majdnem győztesen hagyta el a pá­lyát, mert az EMTK csak az utolsó pil­lanatban tudott egyenlíteni. Az első fél­időben a helyi c­ápat támad, de ered­ménytelenül. Szünet után a pesti csapat Marton két, góljával vezet. Ezután az EMTK belefekszik és Dobos 11. két 11-es­­ből lőtt góllal egyenlít. Jó az EMTK-ban: Breitner, Nagy, Weisz és Dobos II. Az FSE-ből Körmendy ,Wagner, Ludwig és Márton vált ki. — EMTE II.—FSE II. 8:0 (3:0). — EMTE ifj.—FSE ifj. 12:1 (6:0). EMTE—SzAC 1:0 (1:0). Budafok. Bí­ró: Pennhiuger. EMTE: Dodó — Steer, Takács — Wiezler, Tóth, Andrássy — Obermayer, Müller, Tóbiás, Dudás, Kar­dos. — SzAC: Fehér — Blaskovics, Szo­­kop — Hoffmann, Kiszel, Magyar III. —­­Schütz, Borsos, Mihalkó, Mayer, Szél. Erősiramú küzdelmet hozott a két csa­pat találkozása. A budafokiak voltak a mérkőzés folyamán a többet kezdemé­­nyezők, de a SzAC lelkes védekezése megakadályozta a nagyobb eredmény el­érését.­A győztes gól az I. félidő 25. per­cében esett. Egy BMTE támadásnál Bre­­kovics a saját kapujába fejeli a labdát. A győztes csapatban Steer, Tóth, And­rássy és Dudás, a SzAC-ban Fehér, Ki­szel és Schütz játékát illeti dicséret. — BMTE ifj—SzAC ifj. 3:3 (1:2). MÁV—Ganz 3:1 (2:0). Simor­ utca. Bíró: Adorján. MÁV: Országh.— Krei­­csik, Zimermann — Wagner, Berger, Penninger — Zavetszky,­­ Ébner, Gállos, Pintér, Antal. — Ganz: Nagy — Bodzion, Meskó — Horváth II., Klimos, Keszler — Horváth I., Grim, Domsitz, Kubicza, Leéb.­­ Hatalmas iramú küz­delmet vívott a két csapat. Az első fél­időben a MÁV a többet támadó fél, de eredményt csak a 16. percben ér el­­Gál­­los révén. A félidő vége felé Pintér éles lövése utat talál a hálóba. A második félidő 10. percében Kubicza a meglepett Országh mellett gólt lő. A 27. percben Ébner kitör és a kifutó Nagy mellett a MÁV harmadik gólját lövi. Jól ját­szottak a MÁV-ban Országh, Berger és Gárros, míg a Ganzban Bodzion, Klimos és Grim. — MÁV II.—Ganz II. 3:3 (1:1). — MÁV ifj—Ganz ifj. 3:1 (2:1). CsTK—KAOE 3:2 (1:1). Soroksári­ út. Bíró, László. CsTK: Holczhauser — Uitz, Csizmazia — Takács, Tamás, Ma­rosi — Gongó, Keck, Adler II., Tóth, Schaffer. — KAOE: Klecska — Tirk, Kiing — Hoffmann, Gedai, Király — Nyári, Stelczer, Druek©r, Szigeti, őrök­.. — A játék végig változatos és hevesiramú volt. Erős CsTK-támadás vezeti be a a mérkőzést, aminek a 6. percben meg­van az eredménye. Keck kiugrik és a meglepett bekkek mellett elfutva, meg­szerzi a vezetést (1:0). A 40. percben a bíró 11-est ítél a KAOE javára, amit Drucker védhetetlenül bevág (1:1). A második félidőben a CsTK felnyomul és az 5. percben nagy kapushibából Adler II. révén újra megszerzi a vezetést (2:1). Három perc múlva Keck kicselezi a KAOE bekkjeit és újabb gólt rúg (3:1). A 20. perc hoz újabb gólt: a CsTK-kapu előtti nagy kavarodásból Szigeti gólt lő (3:2). Jó volt: Keck, Takács, Uitz, il­letve Tirk, Hoffmann és Klecskó. — CsTK II.—KAOE II. 1:1 (0:0). — CsTK ifj.—KAOE ifj. 2:1 (1:1). Köb. AC—KTC 4:0 (2:0). Keresztúri­­út. Bíró: Brünner. — Köb. AC: Cseh -­­Sztorek, Kátay — Sztopka, Sztorek II., Nikoda — Jeckl, Prekl II., Konyor, Mir­­csák, Mészáros. — KTC: Wagner — Ruck II., Krattika II. — Ruck I., Túri, Molnár — Németh, Hullái­, Boros, Lip­­tay, Hubai. — Veszélyes KAC-támadás­­sal indul a játék s már a 4. percben Mir­­csák megszerzi a vezetést (1:0). A 17. percben Mészáros átjátsza a­­ KTC vé­delmét és helyezett gólt lő (2:0). Szü­net után, a 25. percben Preckl II. egyéni játékkal a 3-ik gólt lövi. Neni sokkal később ugyanöt faultolja Ruck II. amiért a bekket a bíró kiállítja. Közel­i befejezéshez, Mircsák pompás beadásá­ból Preckl H. beállítja a végeredményt A győztes csapatból kiemelkedett a tel­jes védelem, Sztopka és a csatársorból Jeckl, Preckl és Konyor, illetve Molnár Tari és Hubai. — KAC II—KTC II 5:1 (3:0). — KAC ifj—KTC ifj. 3:2 (3:1). HAC—Vasas SC 8:0 (4:0). Szőnyi-út. Bíró: Csillag. HAC: Dobos — Vajda, Vida — Szabó, Borbély, Vanyek — Sa­­vanyó, Pécs, Kukonya, Tóth II., Róth I. — Vasas SC: Hock — Ankl, Szenyi — Kovács, Pallós, Dóczi — Mészáros, Ká­­czi, Zsin, Benda, Drngha. —•­ A nagy­szerűen­ játszó HAC hatalmas arányú győzelmét a­ tartalékos halfsorral fel­álló m­unkáscsapat nem tudta megaka­dályozni. A mérkőzésen rögtön a HAC lép fel támadólag és az első 10. percben Savanyú és Kukonya (2) révén három góllal terheli meg ellenfele kapuját. A félidő utolsó gólját szép csatárakció után Both I.­övi. Szünete után a játék a HAC további fölényét mutatja. A HAC újabb eredményessége Kukonya (2), Pécs és Tóth II. nevéhez fűződik. Mé­szárost (Vasas) durvaságért a bíró ki­állította. Jó: Borbély, Tóth II., illetve Pallós és Ankl. — HAC ifj.—Vasas ifj. 3:1 (2:0). III. osztály Második csoport A Kéve SE—NSC tavalyról elmaradt bajnoki mérkőzést a Kéve SE le­mondta az­­NSC javára. A két csapat azonban barátságos mérkőzést játszott, amelyet a Draselie-gyáriak 3:0 arányban megnyertek. Góllövő: Kocsis (2) -és Frács. 1. URAK 16 11 5 3 50:212)­2 RUAC K­i 9 4 3 35:20 22 3. Turul TE 15 8 5 2 32:19 21 4. RTK 15 6 6 3 2­9:24 18 5. UTE 15 5 7 3 35:26 17 6.TLK 15 7 3 5 28:31 17 7 BTK 16 6 4 6 24:23 16 K I. ker.­ SC 15 5 5 5 25:22 15 9. KFC 14 3 7 4 19:26 13 10. Fa­vezérlés 16 4 5 7 15:20 13 6.UMTE­­ 15­ 4 4 7 23:31 12 12. ZAC 16 4 3 9 29:87 11 13. Nyomdász 16 ' 4 3 9 27:37 11 14. Vérhalom 16 3 5 8 15:22 11 15. TTC 16 2 4 10 27:47 3 1. NMSE 15 13 2 2 39:16 24 2. EMTE 16 30 4 2 42:21 24 3. Köb. AC 16 10 2 4 44:24 22 4. MÁV 15 10 1 4 40:22 21 5. HAC 15 8 4 3 50:27 .20 6. KTC 16 8 3 5 27:24 19 7. BRSC 15 6 4 5 22:21 16 8. FSE 16 4 5 7 23:34­ 13 9. BMTE 16 5 3 8 21:33 13 10. CsTK 16 4 4 8 23:40 12 11. B. Vasutas 14 3 5 6 14:19 11 12. Vasas­­ 15 4 3 8 23:30 11 13. Ganz 16 4 2 10 26:39 10 14. KAOE 15 3 2 10 19:33 8 15. SzAC 16 3 2 11 15:37 8 ­ Ifjúsági bajnokság A ZSE—B. Vasutas 1926-29. évi II. osztályú ifjúsági döntőjének második mérkőzése­ a, bíró távolmaradása miatt elmaradt. A barátságos mérkőzés 3:1 arányban végződött. Góllövő a ZSE ré­széről Schwarcz, a B. Vasutastól Leiner. Kelet—Nyugat—Észak—Dél vándordíj A SIAFC ifj.—MTC ifj.­­mérkőzésre utóbbi nem jelent meg. FTC—PSC 4:11 (0:0). S»@»f I­I fix’.' I ‘ i‘ •• JÁ4 Olasz vívófelsésrülések legnagyobb választékban 2 MA­CHER REZSŐ ÉS TÁRSÁNÁL *18 Budapest, VI., Podmaciczky­ utca 45. Árjegyzéket tegyen és bementve____________ IV. osztály Harmadik cso­port. A RÁC—MÁV Előre őszről elmaradt mérkőzést ismét nem játszották le , mert a MÁV Előre nem jelent meg a Rá­kospalota-pályán. — UTSE II_RÁC II. 0:0. — UTSE ifj—RÁC ifj. 4:0 12:0). ­ Villany-, víz- és gáz­szerelések és karbantartás HORVÁTH JÓZSEF VI., Horn­ Ede-u. 18 Telefonk­M: 246-9®