Nemzeti Sport, 1930. február (22. évfolyam, 22-41. szám)

1930-02-04 / 24. szám

4 Vasárnapi eredmények : Barátságos mérkőzések Másodosztályúak BRSC—NSC­ 2:1 (1:0). Rákosfalva. Bíró: Suga I. BRSC: Polgár — Bruner, Steigerwald — Suga III., M­aye­r, Ke­­menczky — Klötzl V., Suga IV., Bach­­man, Kaltenecker IX., Szabó. — NSC: Szabó — Landler, Havas — Tóth, Haj­­sz­ár, Steinner — Hatsek, Blumenthal, Volemtik, Rosenberg, Bemer. Szép és lelkes futballt játszott mind a két csa­pat. Különösen a BRSC játszott szépen a mezőnyben, csak a kapu előtt határo­zatlan. A gólokat Suga IV (2) BRSC és Bemer NSC lőtte. Jók: Brumer,­­Ké­­ménczky és Suga IV. BRSC, illetve Szabó, Havas és Bemner. — BRSC* ifj. —NSC ifj. 2:2 (0:1). KTC—URSC 10:1 (3:0). Ceglédi­ út. Bíró: Nagy. KTC: Slezarik —Ruck II., Klatka II. — Ruck I., Túri, Széles — Németh, Hullár­, Boros, Lipthai, Hubai. — Az első félidőben váltakozó játék folyik, míg az URSC halására bírta az iramot. Hullár (4), Boros (2), Németh, Lipthai (2) és Hubai, illetve Szekeres rúgta a gólokat. ,,Jók: Hullár, Boros, Ruck II., illetve Fábián, Roskopf, Ol­­macher. — KTC ifj.—URSC ifj. 1:1 (1:0). UMTE—UFC 5:5 (3:2). Szentlászló­­tér. Bíró: Czank. Tekintettel a szezon elejére, a csapatok jól játszottak. A mérkőzés egyenlő ellenfelek küzdelme volt. Az első félidőiben az UMTE van fölényben, míg a második félidőben az Uránia ura a helyzetnek. A megyeri csapatból a közvetlen védelem vált ki. Az UFC-ben a csatárok játéka tetszett. Góllövő: Ábrahám (2), Vár­konyi (2) és Völgyi UMTE, Ritter (4) és Molnár UFC. — UMTE ifj.—UFC ifj. 4:3 (2:2). Kőbányai AC—P. Rákóczi 8:1 (4:0). Keresztúri­ út. Bíró: Molnár. Köb. AC: Duda — Sztorek I., Kátay — Prekl I. (Guth II.), Sztorek II., Sztopka — — Jeckl, Prekl II., Mircsák, Huss, Mé­száros. — P. Rákóczi, Siimonovics —­ Tomka, Boldovszky — Jordán, Klucska, Klein — Martin, Gábor, Kisnicki, Sinkó, Borszéki. A tréning elején tartó KAC máris jó formáról tett bizonyságot. A gólokat Jeckl (3), Mészáros, Sztopka, Mircsák, Kátay és Prekl II .rúgta. A vesztes csapat góllövője Kisnicki (11-es­­ből). — KAC II.—P. Rákóczi II. 6:1 (3:1). BTK—Fer. Előre 5:0 (3:0). Pozso­­nyi­ út. Bíró: Víg. BTK: Bokor — Mi­­chelberger, Kodelka —­ Ihász, Flinta, Munteán — May, Péter, Stanzl, Nejedli, Hüttler. Szép számú közönség előtt ját­szotta le a BTK csapata első tavaszi mérkőzését,­­amelynek főeseménye a visiszaamatőrizált Stanzl játéka volt. Stanzl azonban mai játékával egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reménye­ket. A tartalékos Fer, Előre csak az első félidőben volt méltó ellenfele a BTK-nak. Góllövő: May, Péter, Nejedli, Stanzl és Gergics I. (öngól). — BTK II— Fér. Előre II. 8:0 (3:0). — BTK ifj.—Fér. Előre ifj. 2:1 (0:1). RUAC—VI. ker. FC 1:1 (1:0). Lehel­utca. Bíró: Weisz. RUAC: Reiter — Far­kas, Hevesi — Kristóf, Eötvös, Platki — Reu­soh, Tímár, Manglitz, La­katos, Knapek. — VI. ker. FC: Proeko —-. Czember, Florkievic — Mikul­a, Schön, Merván (Kápolna) — Vági, Krecsmayer, Tóbiás, Fűzi, Kohn. A VI. ker. FC meglepően jól játszott­­s egyen­lő­ ellenfele volt a másodosztályú RUAC- k­ak. A RUAC gólját Lakatos rúgta, míg a VI. ker. FC-ből Fűzi szerezte meg a kiegyenlítést. Platkit és Kristó­fot RUAC a bíró durvaságért kiállí­totta. A RUAC-ban Platki és Manglitz, míg a VI. ker. FC-ben Czember és Vági játszott jól. — RUAC ifj.—VI. ker. FC ifj. 5:1 (2:1). — RUAC II—VI. ker. FC II. 6:0 (3:0). KAO­5—Kováss SC 2:1 (1:0). Sorok-­ sári­ út. KAOE: Kayser — Trenik, Kling II. — Stelczer I., Gedai, Tóth — Sala­mon, Roszipalek, Klecska, Stelczer II., Grőb. A tartalékos KAOE csapata szép játék után győzte le a lelkesen játszó Kovald­ SC csapatát. Az I. félidő 20. per­cében Grőb beadását Klecska gólba lövi. A 30. percben, Gröb gólt ér el. A félidő vége felé éri el a Kovátc Horváth révén­ gólját. A mezőny legjobb embere Gedai KAOE volt. — KAOE ifj—Hungária ifj. 0:0. — Hungária komb.—KAOE kom­b. 5:1 (3:1). Orosz KAOE karjait kificamította. A mentők segítettek, rajta. FSE—Turul TE 3:2 (2:1). Babér­u. Bíró: Szabó. FSE: Stark — Patkós,­ Szolcsánszki — Kéri, Weiner, Wagner — Ludwig, Szűcs, Tóth, Fürdős, Kalián. — Turul TE: Buday — Kovács, Bezdo­­vics — Zalezsák, Füzi II., Szecsei — Paul I., Var­ga, Barna, Vrba, Szabó. Tartalékos csapatok küzdelmét hozta a mérkőzés. A ferencvárosi együttes na­gyobb lelkesedéssel játszott,­­mint ott­hon­­ játszó tripóliszi ellenfele. Úgyhogy még a saját pálya előnyével is veresé­get szenvedett a Turul TE. Az FSE mindhárom góljának Ludwig volt a szerzője, mit a Turul TE Vrba és­ Var­ga révén­­ volt eredményes. A ferencvá­rosiaknál Szolcsánszki, Ludwig és Wer­­ner játszott el­ismerésre méltóan, míg a Turul TE legjobb embere Barna, Pez­­dovics és Varga.­­— Turul TE ifj.— FSE ifj. 6:1 (2:0). — Turul TE II— FSE IT. 12:3 (3:1). CsTK—ETSC 1:1 (0:0). Csepel. Vál­tozatos játék. Góllövő: Schaffer CsTK, illetve Molnár ETSC. Harmadosztályúak Felien—FSC 2:0 (1:0). Budafoki­út. Bíró: Mogyoróssy. Igazi szezon­­eleji formát játszott ki mindkét csa­pat. A Felteri­ a játékidő legnagyobb részében támadásban volt. Góllövők: Zahumenszky , és­ Presser. Jók: a gól­lövők és Te­ácsa (Félten), illetve Bak, Farkas és Klementisz. — Félten ifj. —FSC ifj. 2:1 (1:0). LTK—TSE 3:1 (0:1). Rákospatak Bíró, Simon. A TSE csak egy­ fél­időig bírta erővel. A II. félidőben a csak 10 emberrel játszó lipótvárosiak könnyen szerzik meg a győzelmet. Góllövő: Benics, Horváth és Chován LTK, illetve Müller I. — LTK komb. —TSE komb. 8:5 (5:2). BTVK—65 FC 2:1 (1:1). Thököly­­út. Bíró:­Illés. Az állóképesebb bel­városiak csak nehezen szerzik meg a győzelmet a lelkes 65FC ellen. Gól­lövő: Nemes és Ádler, illetve Lő­­­rincz. — BTVK II—65 FC II. 4:1 (2:1). MFTR—MOVE V. ker. FC 6:1 (0:0). Népsziget. Bíró: Himler, Fair, szép mérkőzés. Az első félidő­ben egyenrangú ellenfelek küzdelme, változó, támadásokkal. Szünet után az MFTR fölénybe kerül és megérdemel­ten győz. A nagy gólarány azonban túlzott. Góllövő: Weisz (2), Patek, Geszi és Mélesz (2: 11-esből), illetve Sztanó.­­ Jutagyár—MÖSzTK 2:0 (2:0) Félbeszakadt. Szekszárdi­ út.­ A má­sodik félidő, közepén a meccs a Juta­gyár néhány játékosának sportsze­rűtlen viselkedése miatt félbeszakadt. Kéve—MFTK 2:1. Egy félidő. Népsziget. Bíró: Tóth. A játék na­gyobb részében a Kéve van támadás­ban. Sok jó helyzetet teremt,­ de csa­tárai könnyelműen játszanak. A­ ve­zetést a­ Kéve szerzi meg a 12. perc­ben Schmiedqunszt révén. Az MFTR csak a 28. percben kezd szóhoz jutni. Ekkor Müller vezet veszélyes táma­dást, Pfandler II. a 16-oson belül csak faulttal tudja szerelni, a 11-est Müller rúgja, de a kapus szépen védi. A 30. percben Jozefka korneréből Ébner egyenlít. A 41. percben Szto­­janovics szép helyezett lövéssel be­állítja a végeredményt. MFTR—UTSE 2:2. Egy félidő. Népsziget. Bíró: Röszler. UTSE* támadással kezdődik a játék s a csa­patnak már az első percekben ritka alkalma nyílik, a vezetésre, de. Schisserhoffer hat lépésről könnyen gurítja a labdát,­­ úgyhogy a kapus, zsákmánya lesz. A 16. percben Schisserhoffer kiugrik és szép helye­zett gólt lő. Két perc múlva megint ő a góllövő. Ezután az MFTR is bele­fekszik, sikerül is a 30. percben ,Éb­­ner és a 41. percben Müller góljával egyenlítenie. WSE I—WSE II. 8:4 (4:3). Sár­kány-u. Bíró, Vince. A WSE-nek eredetileg az UTSE-vel volt lekötött mérkőzése, de utóbbi minden indoko­lás nélkül távolmaradt. A WSE a má­sodik csapatával játszott tréning­mérkőzést. Góllövők: Steinbach (2), Benkő (3), Petőcz II., Mézes, Füredi az L, illetve Mi­halek II. (2), Petőcz I. , és Szurdi a sk csapatból. — K. Húsos ifj—VSE ifj. 3:1 (1:0). Cs. MOVE—Lapterjesztők SC 8:2 (4:0). Csepel. Fölényesen, győz a csepeli csapat,. Góllövő: Mayer (4), Janta I. és II., Konka, Schungla, illetve Wall’a (2). Cs. MOVE kombinált—CsTK kom­binált 4:3 (0:2). Kéve—UTSE 0:0. Egy félidő. Népsziget. Bíró: Tóth. Egyenrangú ellenfelek küzdelme, mely az­ erő­viszonyoknak megfelelően végződött döntetlenül. Mindkét csapat több szép gólhelyzetet teremtett, de a jól mű­ködő védelmekkel nem tudtak a csa­tárok megbirkózni. MegyedesiESályúak Főv. T. Kör régi játékosok—Főv. T. Kör 5:0 (2:0). Rákospatak. Bíró: Csepregi. Régi játékosok: Pravac 4* Bavlinka • III., Richter­­­­— Ralác, Stemler, Kluszka — Kaiser, Okom, Hüttler, Török, Vanschlager. — Új játékosok: Vajnovszki — Csepregi, Eskovics — Somogyi, Wink­elmann, Dollák — Kusch,­ Maszák, Juhász, Hirsch. A fővárosiak régi gárdájá­ból m­ég nem vonultak fel az összes jelzett nagy ágyúk, de az így muta­tott játék is azt sejteti, hogy az új szezonban már felfelé tör az eddig hanyatló együttes. Az első félidő gól­ját Hüttler és­ Vanschlager rúgta, míg szünet után Kaiser (2) és Okom a gólszerző. A régiekből Ralac, Stein­­ler és Hüttler, míg az újakból Kusch és­ Maszák vált­ ki. A Főv. Tkör új játékosai tíz emberrel játszottak MOVE Nemzeti HOzos—JTC 6:2 (1:1). Zágrábi-út. Bíró: Tamás. A jobb csatársorral­ játszó Húsosok megérdemelt győzelmet arattak a tar­talékos JTC felett. Góllövők: Hepp (5), Spisák, illetve Ruzicska. — JTC ifj—Húsos ifj. 2:1 (1:1). Textília—Pannónia 6:1 (2:1). Gubacsi-út. Bíró: Bajnicsek. Könnyű győzelem­. Góllövő: Knazoviczki (3), Gyuravár, Szabó és Csillag (Textília), illetve Winkler. Törökőr—-VII. ker. Amatőr 5:1 (3:1). Tábornok-utca. A techniká­­sabb és gyorsabb Törökőr volt a többet támadó fél. Góllövő: Palkó (3), Kollár, Krammerstadter (Törökőr), illetve Lovász. Jó volt: Kollár, Kram­­merstadter, illetve Lovász. Egyéb mérkőzések TTK—Duna TK 1:1 (1:0). TTK II—Duna TK II. 2:2 (2:1). LSFC—Viktória 6:2 (3:1). Rákos­patak. Bíró: Lisek. Az LSFC végig jobb volt ellenfelénél. Góllövő: Dlagács, Kálmán, Szabó, Klug, Uharszki és Köntös, illetve Bernáth és Héger. Kéve ifj—MFTR ifj. 5:0 (5:0). MFTR ifj.—UTSE ifj. 1:0 (0:0). Goldberger SE—Kelenvölgy 4:2 (2:1). — Kelenvölgyi SC II—GSE II. 2:1 (1:1). III. kér. TVE komb—III. kér. MSE 5:2 (2:1). Nagyszombat-utca. Bíró: Láng. A nagyobb rutinú és techni­kásaid) III. ker. TVE kombináltja megérdemelten győz. Az MLE fiatal­jai széteső játékot produkáltak. Gól­lövő: Bauer (3, egyet 11-esből) és Hőseké (2), illetve Pomeránzs I. és Klein. Törekvés MILL—P. Rákóczi 7:2 (4:1). A Törekvés csapata könnyen győzött. Góllövők: Pacher (3), Ke­szei II., Paar, Dezső és Szebők (11-esből),­illetve­­Kovács (ön,gól) és Kiss. — Törekvés ifj. I.—Törekvés ifj. II. 3:2 (1:1). MTK ifj.—Vili­­ker. Akarat 1:0 (0:0). Góllövő: Lantos MTK és Ehrenfeld. .IFC MILL—­Ganz TE Komb. 4:2 (4:0). — IFC II—LIFC II. 0:0. I* Kollár, a Budai 33 FC volt játé­kosa a Törökök­ FC-be lép. * Hyperol szájvíztabletta ideális száj- és torokfertőtlenítő. A III. ker. MSE fiatal csapata visszalép a bajnokságtól és minden valószínűség szerint ősszel a MILL- bajnokságban fog szerepelni. Kedd, 1930 február 4. A BLASz ifjúsági bajnokságának őszi állása — Saját tudósítónktól — *A bizottsági határozatok több válto­zást okoztak a tabellák állásában. A jelenlegi helyzet a következő: 1. osztály A tavalyi bajnok UTE egy ponttal lemaradt a tavalyi második mögött. A lila-fehérek örök riválisa, további egy ponttal áll hátrább, ami azt mutatja, hogy a bajnokságért hatalmas küzde­lem lesz a tavaszi szezonban. Pompásan szerepel a Fér. Vasutas együttese s nagy meglepetés a Törekvés 7. helyezése. 1. MTK 12 10 1 1 39: 9 21­­ 2. UTE­­11 9 — 2 50:9 18 3. Fér. Vasutas 12 9 — 3 42:25 18 4. FTC 11 8 1 2 27:15 17 5. BSzKRT 12 8 — 4 38:21 16 6. BSE 11 8 — 3 34:22 16 7. Törekvés 11 4 — 7 24:27 8 8. BTC 12 3 2 7 18 :27 8 9. Testvériség 11­ 3 1 7 25:35 7 10. Postás 10 3 1 6 15:30 7 11. III. ker. TVE 12 2 — 10 19:55 4 12.33FC 12 2 — 10 17:44 4 13. PSC 11 2 — 9 12:41 4 14. BEAC* —----------------­— — * Visszalépett. II. osztály. Kárpáti-csoport A B. Vasutas, HAC és a BRSC tel­jesen egyenrangú együttes. Jelenleg a B. Vasutas vezet jobb gólaránya révén, de a BRSC-n­ak is van éppen elég remé­nye a bajnoksághoz. Stobbe-csoport A lágymányosi együttes óriási fölény­ben vezet, ha most a második helyen fekszik is. Érdekes, hogy az ötödik he­lyen fekvő ZAC-nak van a legtöbb re­ménye arra, hogy a második lesz. * 2 büntetőpont levonandó. ** 4 büntetőpont levonandó. * Visszalépett: 1. B. Vasutas 12 10 1 1 40:10 21 2. HAC 13 10 1 2 45:15 21 3. BRSC 11 7 3 1 28: 9 17 4. MÁV 13 7 3 3 41:18 17 5. BMTE 13 6 3 4 34:22 15 6. CsTK 11 6 2 3 36:18 14 7. SzAC 11 6 1 4 20:22 13 8. Köb. AC 12 4 4 4 24:24 12 9 EMTIC 12 4 3 5 21:24 11 10. KTC 13 4 1 8 21:32 9 11. KAOE 11 2 2­ 7 14:28 6 12. Ganz 13 2 2 9 15:34 6 13. FSE 13 3 — 10 19:67 6 14. Vasas­­ 12 — 2 10 7:42 2 15. NMSE* -------------------­------­* Visszalépett. 1.UTE 14 9 3 2 41:23 21 2.1. ker..SC 10 10 38:11 20 3. Turul TE 14 9 1 4 26 :16 19 4. URAK 12 8 1 3 32:17 17 5. ZAG* 10 7 1 2 27:16 15 6. BTK* 12 6 2 4 29:25 14 7. Nyomdász 13 6 1 6 25:20 13 8. TTC 13 4 3 6 30:36 11 9. TLK 12 4 2 6 26:27 10 10. KFC 13 4 2 7 13:29 10 11. KTK 12 3 3 6 22:25 9 12. RUAC** 11 2 3 6 8:32 7 13. ESC 10 2 1 7 11:37 5 14. UMTE 9 1­ 8 11:15 2 15. Vérhalom 9— 18 3:13 1 II. osztály Első csoport: *1. KAC 8 6 1 1 28:11 13 2. SzFC 8 5 3 — 11: 7 13 3. SzNSE 8 5 1 2 22:20 11 4. Valéria 8 4 2 2 14:11 10 5. Hungária 8 3 3 2 10:15 9­ 6. WSE 8 3 14 10: 6 7 7. WSC 8 2 2 4 19:20 6 8. ETC 8 116 6:16 3 9. X. ker. SC* 8----------8 5:19 — 10. Cs. MOVE*------------------------­ Korcsolyák, ródlik, varrógépek, kerék­párok, gramofonok és lemosok leszállí­tott árakon. Eladás, vétel és csere. Nikkelesés, élesítés és Javf és masserésinél. Vill., E.SSenillj­ a Dobosi-Utca 7­0. sz