Nemzeti Sport, 1930. március (22. évfolyam, 42-62. szám)

1930-03-17 / 52. szám

­­t csapat új összeállításban is csaló­dást keltett. UTE ifj.—Törekvés ifj. 8:0 (3:0). UTE II.—Törekvés II. 4:2 (3:0). Törekvés junior—UTE junior 3:3 (1:1). BSzKRT—BTC 1:0 (1:0). Fehér­ út. Bíró: Rotter. BSzKRT: Goda — Belcsik, Léhner — Szőnyi, Herczeg, Király — Men­­czer II., Grimnyik, Nyilas, Menczer I., Borszéki. BTC: Erdődi — Orbán, Rádai —­ Seréd­i, Czeglédi, Mosonyi — Hajdú, Illés, Pataki, Füleki, Késmárky. Alacsony nívón mozgó, gyenge­iramú mérkőzés, amelyen durvaságo­kon, gyenge mérkőzésvezetésen és egy pompás gólon kívül egyebet nem láthattunk. Az első félidő elején a villamosok tüzes akarata csak az első gólig tartott, amikor Nyilas passzá­­val Grimnyik átverekszi magát a vé­delmen és pompás lövéssel a győzel­met jelentő gólt szerzi. Mert azután hosszú ideig a BTC csapkodó, rend­­szertelen játékkal fölényben játszik, de sem akkor, sem azután még távol­ról sem tud veszélyes lenni a kapura. A második félidő aztán teljesen el­laposodik, annyira, hogy­­ durva középjáték közben egyik kapus sem kap labdát. A játék végén előbb Szőnyit, majd későbben Hajdút dur­vaság miatt kiállította a bíró. A BSzKRT csapatából a teljes védelem, Király és Grimnyik, a BTC-ből pedig Rádai és Illés mutatott valamit. BTC ifj.—BSzKRT ifj 3:1 (2:0). BTC II.—BSzKRT II. 3:2 (1:0). II. osztály MÁV—EMTK 3:2 (1:1). Erzsébet­ utca. Bíró: Mészáros. MÁV: Országh — Kraj­­csik, Zimmermalm. — Wagner, Berger, Pehringen — Szavaczky, Ébner, Gálos, Pintér, Antal. — EMTK: Kovalcsik — Kulcsár, Breitner — Weisz* Nagy, Kontra — Kemény, Antal, Dobos II., Pignitczky, Vertig.­— A szép, izgalmas mérkőzést a MÁV csak szerencsével nyerte meg. A játék 25. percétől az EMTK 10 emberrel játszott, ráért Ke­mény egyik társával összeveszett és el­hagyta a pályát. Az erzsébeti csapat Do­bos II. szép lövéséből ér el eredményt, amit nem sokkal később Szavaczky egyenlít. Szünet után a 7. percben ismét az EMTK vezet Pignitczky révén és ezt ugyancsak Szavaczky egalizálja. Az utolsó előtti percben az EMTK súlyos vé­delmi hibájából szerzi meg Ébner a MÁV győztes gólját. — MÁV II.—EMTK II. 11:0 (7:0). — MÁV ifj—EMTK ifj. 3:2 (1:1). B. Vasutas—KTC 7:3 (0:2). Szőnyi­ út. Bíró: Salgó. B. Vasutas: Stocker — Ko­vács IV. és III. — Kaim, Mondovics, Lugossy — Keresztes, Zubály, Hegedűs, Sz­őts, Tarró. — KTC: Klinkó — Kuek II., Klatka TI. — Kuek I., Túri, Molnár — Németh, Hullai­, Boros, Liptai, Hubni. — Az első félidőben a KTC némi fölénye Hubni­ két góljában jut kifejezésre. A második félidőben Tarró és Szőts hely­cseréje után frontba kerül a B. V.K­utas s Tarró beadásaiból a nagyszerűen ját­szó Hegedűs egymaga öt gólt fejel, míg a B. Vasutas további gólszerzője Szőts (2). A KTC harmadik gólját Németh lőtte. — B. Vasutas II.—TLK II. 6:5 (1:5). — B. Vasutas ifj. Testvériség II 5:1 (3:0). NMSE—BMTE 5:2 (2:1). Lóverseny-tér. Bíró: Kottmann. NMSE: Dobos — Po­­korny, Fonyó — Illyés, Wranovits, Ko­zák — Kátra,­ báró Gudeaus, Ptakitov­szky, Császár, Simon___BMTE: Hendl — Steer, Horváth — Andrási, Tóth, Pried­­meczky — Obermayer, Czigány, Poszmik, Dudás, Tóbiás. — Az NMSE mindkét fél­időben filléhyiben játszott. Góllövő: Si­­mon (2), Kátra, Császár és Rakitovszky . NMSE, illetve Tóbián és Dudás (11-esből). I Jók az NMSEf-ben Pokorny, Wranovits, Illyés és Kátra, a BMTE-ben Czigány, Tóth és Steer. N­AC—Kőbányai AC 5:2 (4:0). Szőnyi­­út. Bíró, Hecht. HAC: Dobos — Vajda, Stricker — Csömör, Borbély, Szabó — Pócs, Vanyek, Kukonya, Jakab X., Sa­­vanyó. — Kőbányai AC: Cseh — Szto­­rek, Kátai — Hámon, Preekl I., Sztopka — Konyor, Wircsák, Preekl II., Mészá­ros, Huss. A HAC az első félidőben pro­dukált szép játékával már bebiztosította a megérdemelt győzelmet. Az első félidő gólszerzője Jakab 1. (3) és Vanyek, míg szünet után a HAC gólszerzője Savanyú, a Kőbányai AC-é pedig Mészáros és Sztopka. Cseh, a Kőbányai AC kapusa karficamodást szenvedett. — Köb. AC iI. -HAC II. 4:1 (2:1). — Köb. AC ifj.— HAC ifj. 1:0 (0:0). FSE—BRSC 5:3 (1:3). Simor­ uica. Bíró: Pohlenz. FSE: Stark — Weiland, Szolcsánszky — Schafftner, Körmendy, Márton — Kovács, Dudiig, Tóth, Tol­nai, Szűcs. — BRSC: Malek — Brun­­ner, Steigenwald­ — Suga III., Stefkó, Kéménczy — Klötzl V., Suga IV., Kaz­­vinszky, Bachmann, Kaltenecker IX. A BRSC az első félidőben lelépte ellenfe­lét. A második félidőben a védelem a biztos nyerés tudatában elkö­znyelmüs­­ködte a mérkőzést. Góllövő: Tóth (3), Ludvig és Tolnai FSE. Suga IV., Kal­tenecker IX. (11-esből) és Bachmann BRSC. Suga IV.-et a bíró kiállította. — FSE II.—BRSC II. 4:0 (2:0). — BRSC ifj.—FSE ifj. 7:2 (3:1). KAOE—SzAC 1:1 (1:0)— Gróf Keg­­levich­u. Bíró: Fenichel. KAOE: Kletyka — Klink, Tirk — Pilis, Lendenmayer, Dédár — Jaksi, Stelczer II., Drucker II., Szigeti, Salamon. — SzAC: Nagy —­ Szokop, Merczel — Kiszely, Kéméndi, Magyar III. — Schütz, Mihalkó, Egyedi, Borsos, Szél. A lista alján meghúzódó két csapat küzdelme igazságos ered­ménnyel végződött.. A KA­­OE már az első percekben megszerzi a vezetést Stelczer II. révén, amit a SzAC a második félidő 27. percében tud csak egalizálni Borsos fejes góljával. — SzAC ifj.—KAOE ifj. 7:1 (5:0). CsTK—Vasas SC 3:0 (2:0). Csepel, Bíró, Borsos. CsTK: Holczhauser —, Iritz, Csizmazia------ Takács, Tamás, Ma­rosi — Eisenstetter, Keck, Ádler II., Gangó, Schaffer. — Vasas: Schrankó Rukli, Stengi — Pallós, Hirsch, Görög — Mészáros, Davecz, Gottlieb, Benda, Dingha. A CsTK kezdi a játékot és a 2. percben Ádler II. révén eredményes. 1:0. A Vasas csatárai sorra kihagynak. A 22. percben újból Ádler II. lövi a CsTK gólját. 2:0. Szünet után a csepeliek tá­madnak és Keeh egyéni góljával bizto­sítják be a győzelmet. — CsTK ifj.— Vasas SC ifj. 8:1 (3:0). TLK—ZAC 1:0 (0:8). Öv­ utca. Bíró: Ha­zai. TLK: Németh — Zeisl I., Ugróczky — Vászondy, Nagy, Papp — Zsidákovits, Drolli, Zeisl II., Stahl, Schmiedt. — ZAC: Spindler — Blaskó, Schaffer — Beinz, Hérai, Linek — Herbert, Novodranszky, Neubauer, Menyász, Bán. — A mérkő­zést TLK-támadások vezetik be. Egy tisz­­s­.e csapásnál Neubauer harcképtelenné válik és leviszik a pályáról. A második félidőben a ZAC Mengász kiállása után 9 emberrel ostromol ellenállhatatlanul Mégis a 29. percben Zeisl II. a 16-osról szép gólt lő. Mindkét csapat kihagyott egy-egy tizenegyest. — ZAC ifj.—TLK ifj. 2:9 (9:9). — ZAG II.—ÉMOSz Kom­b. 1:0 (1:9). Barátságos. RTK—KFC 3:1 (1:1). Kelenföld. Bíró: Coliert. RTK: Sehránk — Straba, Iráni — Güillört, Schaffer II., Panyi — Kiss, Kunu, Csuzman, Lasser, Mennoli. — KFC: Kipcses — Varga, Kiss — Révész, Szaj­­lai, Hajagos ■— Bogyi, Bodnárik, Görög, Pirityi, Weineck, — A nehéztalajú pá­lyán nehezen mozognak a csapatok. Az RTK Mani­eh góljával megszerzi a veze­tést, amit Pirityi egalizál. A második fél­ülőben is az RTK az eredményes, habár a KFC támad többet. A 10. percben a bíró Kiset KFC kiállítja. Lasser és Kiss RTK rúgja a győztes gólokat. — A II. és ifjúsági csapatok mérkőzése elmaradt. ÚTE—UMTE 2:1 (0:0). Szent László-tér. Bíró: László. ÚTE: Szátjecki — Felesek, Brunbauer — Banikovics, Spielwige— Kuszka — Gerstenbronn, Ebermayer, Ondrus, Drevenka, Kopper. — UMTE: Mihalecz — Csábi, Szabó — Gajdusek, Iván I., Réder — Szabó I., Ábrahám, Várkonyi, Vörös, Benkó — ÚTE-fölény­­nyel kezdődik a mérkőzés, az UMTE is feljön, de sorozatos támadásai megtör­nek az energikus OTE-véd­­elmen. A má­sodik félidő 20. percében Szabó komorét Várkonyi befejeli. (1:0). Ondrus kiegyen­lít. (1:1). Benkó megsérül, kiáll, Vöröst pedig utánrúgásért a bíró kiállítja. A 9 emberrel jásztó UMTE összeroppan s az UTE Gerstenbrein szép góljával meg­nyeri a mérkőzést. Vérhalom—TTC 2:0 (1:0). Nagyszombat­utca. Bíró: Witzinger. Vérhalom: Zim­­mermann — Berghamuier, Tiburzió — Báron, Rosenstock, Mayer — Weisz, Já­­vorszky Majsa, Agendorfer, Bernwaller. — TTC: Régi — Kővári, Rácz — Seiler, Grosvild, Pocsubai — Vajda, Győri, Schnitzer, Takácsi, Pumini. — A pom­pás csatárjátékot produkáló Vérhalom nehezen győzte le a jól védekező TTC-t. A TTC-ből Vajdát a bíró kiállította. Gól­lövő: Jávorszky és Agendorfer. URAK—Egyetértés 5:0 (2:0). URAK- pálya. Bíró: Csillag. URAK: Matlák — Jeney I., Szlusin — Varró, Sch­varcz, Rein — Kovács, Molnár, Jeney II., Kár­mán, Kozák. — Egyetértés: Sulák — Hiúk, Rosenan — Bruno­vszky, Szabó II., Bancsik — Serdián, Vojták, Dobó, Pal­­kovics Kreutz. — A bajnokaspiráns URAK iskolajátékkal nyeri a mérkőzést. Egy kis szerencsével kétszer annyi gólt rúghatott volna a helyi csapat. Jó volt Szlusin, Rein, Kármán és Kozák URAK és Serdián Egyetértés. Góllövő: Kármán (2), Jeney II. 12) és Molnár. — URAK ifj.—Egyetértés ifj. 3:0 (2:0). BTK—Turul TE 2:2 (1:0). Gyöngyösi­ Út. Bíró: Vörös. Turul TE: Valenta — Varga, Bezdovits — Szecsei, Buda, Tau­­ein II. — Patt­, Tauzin I., Barna, Teres, Elter. — BTK: Steták ~~ Mi­ebel­berger, Kadelka — Flinta, Székely, Komenda — May, Pfeil, Péter, Nejed­ly, Hüttler. —­­A technikásabb BTK nem bírta legyőzni a Turul TE-t a nehéztalajú pályán. A II­ .percben a BTK karnierből megszerzi a vezető gólt Komenda révén 1:0. A 40 percben May szép akciót vezet, melyet Hüttler góllá értékesít. 2:0. Szünet után a 13. percben Steták ront, amit Paul ügyesen kihasznál és góllá értékesít. 2:1. A Turul TE a 40. s perc­ben kiegyenlít Tauzin II. révén. 2:2. — Turul TE II.— BTK II. 7:1 (3:0). — Turul TE ifj.—BTK ifj. 4:3 (3:1). I. ker. SC—Nyomdász 2:2 (2:1). Lehel­­utca. Bíró: Mü­ller. I. ker. SC: Wágik­a — Kocsis, Ticska — Stadtmüller IV. Stadt­mü­ller II., Rácz — Dvoracsek, Galam­bos, Stu­dtner, Krén, Krummer. — Nyom­dász: Weisz — Tanács, Péter — Pista II., Czirnek, Szabó — Goldfinger, Krukár, Pista I., Virág II., Brizsinszky. — A Nyomdász némileg többet támadott. Az I. kerület Galambos és Krammer góljai­val már 2:0-ra vezetett, amit Krukár és Pista I. góljával egyenlített a Nyomdász. Az X- kerületben Galambos és Dvora­csek, a Nyomdászban Weisz játéka tet­szett. — I. ker. SC ifj.—Nyomdász ifj. 4:3 (3:1). — Nyomdász kerékpáros szak­osztály—Nyomdász old boy 4:1 (2:1). III. osztály SzNSE—WSE 5:2 (3:2). Állami­telep. Bíró: Glasz. Az SzNSE jó csa­társorával biztosan nyerte a meccset. Góllövő: Paksi II. (3) és I., Rosenberg SzNSE, illetve Füredi (2). — WSE ifj.—SzNSE ifj. 6:2 (4:1). SzFC-Cs. MOVE 3:0 (1:0). Miklós­­telep. Sn­ 6: Sólymos. Az SzFC csak az utolsó tíz percben játszott jól, addig nyílt volt a meccs. Góllövő: Huszár. Koterba és Fedőr VSC—KTK 1:1 (1:0). Wekerle­telep. Bíró: Lazányi. Erős iramú, iz­­galmas mérkőzés, nagy WSC-fölénnyel. A WSC-ből két játékost a II. félidőben a bíró kiállított. Góllövők: Szabó II. és Muzsik (öngól). — WSC ifj.— KTK ifj. 2:2 (2:0). Barátságos. Hungária—ETC 1:1 (1:0). Soroksári­ét. Bíró: Gli­ck. Reális eredmény, a Hungária nagyobb tudását az ETC lelkesedéssel pótolta. Góllövő: Fábián I. (Hungária), illetve Hullár. Kovács ETO egy 11-est mellé lőtt. Valéria SC—KAC 7:0 (2:0). Valéria­­telep. Bíró: Koós. A Valéria kitűnő csatár játékkal győzött. Góllövő: Ranfi (4), Mészáros N­., Eris és Kiss. A kis­pestiek egy 11-est kapufának rúgtak. Második csoport: ZSE—BSC 3:0 (3:0). Bertalan­ utca. Bíró: Égner. Az első féidőben a bíró túlszigorúan kiállítja, a zuglói csapatból Kelement és Fézler IV.-et és így szünet után 9 emberrel már nem tud akcióké­pe­s lenni. Góllövő: Gáspár, Fézler IV. és Hauszknecht H. (szabadrúgásból). — ZSE ifj.—BSC ifj. 7:0 (1:0). Barátsá­gos. MAFC—BIK 4:0 (3:0). Bertalan­u. Bíró: Steiner O. A MAFC két országhizű góllal szerzi meg a veze­tést, ami miatt a budafoki csapat kedvét veszti. Góllö­vő: Lovas (2), Földváry és Tamási. Kindlt, Muckot és Hajdinyákot BIK és Kissi MAFC a bíró kiállította. Kind! BIK egy 11-est nem értékesített. BTVK—Kéve SE 2:1 (1:0). Thököly­­út. Bíró: Drexler. Egyenlő ellenfelek küzdelme a több szerencsével játszó bel­városiak győzelmével. Góllövő: Nemes (2) BTVK, illetve Priál. NFC—Felten 1:1 (1:0). Budafoki­ út. Élénkiramú mérkőzés. A Felten 11-ből egyenlített. Góllövő az NFC-ből Trenka, a Feltörtből Gvizdala. — Felben II.— PATE 4:2 (3:0). — Félten ifj.—NFC ifj. 2:0 (1:0). — NFC kombinált—IX. ker. MOVE 5:0 (2:0). NSC—LTE 8:1 (3:1). Millenáris. Bí­ró: Bakonyi. Az NSC pompás formában levő csapata könnyű győzelmet arat a lelkes LTE ellen. Góllövő: Stahl (4), Heszky (2), Renthaller és Gallusz, illet­ve Nagy. Harmadik csoport Elektromos—RAFC 3:0 (2:0). Millená­ris. Bíró: Bergida. Változatos, helyen­ként durva mérkőzés, ahol a technikás Elektromos megérdemelten győzött. Gól­­lövő: Ivói Kalek (2) és Szabó. — Elektro­mos II.—RAFC II. 6:2 (3:0). UTSE—MSC 2:1 (1:1). Szent László-tér. Bíró: Vozik. Egyenlő erejű ellenfelek változatos küzdelmében a lelkesebb UTSE győz. Góllövő: Tömpék (2) UTSE és Balcsik MSC. P. Remény—OFK 1:0 (0:0). Pestújhely. Bíró: Richtarek. A palotaiak fair játék után megérdemelten győztek. A gólt Kolovrat lőtte. Jó: Pánczél, Somogyi P. Remény, illetve Na­száli és Perger. — P. Remény II.—OFK II. 4:0 (3:0). — OFK ifj.—P Remény ifj. 6:3 (3:3). NTC—MTC 5:0 (3:0). Szent László-tér. Bíró: Beregi. Az egységesebb NTC fö­lényes győzelmet arat a gyengén játszó MTC fölött. Góllövő: Kazmár (3), Hupó­­czy és Haberhauer. — NTC ifj.—MTC ifj. 3:1 (3:0).­VI. ker. FC—Jutagyár 3:1 (0:1). Szek­­szárdi­ út. Bíró: Seidler. A VI. ker. FC szünet utáni jó játékával megérdemelten győzött. Góllövő: Lelovics (2) és Kohn VI. ker. FC, illetve Kiss. — Jutagyár— II.—VI. ker. FC II. 5:1 (3:0). — VI. ker. FC ifj.—Juta­gyár ifj. 2:0 (2:0). Kárpáti-csoport 1. NMSE 18 13 3 2 50:22 29 2. MÁV* 18 13 1 4 49:27 27 3. EMTK 19 11 4 4 52:29 26 4. HAC 18 10 4 4 60:31 24 5. Köb. AC 1­9 11 2 6 37:33 24 6. KTC 19 10 3 6 39:36 23 7.­­CSE 19 6 5 8 32:41 17 8. CsTK 19 6 5 8 28:41 17 9. B. Vasutas 17 5 6 6 24:23 16 10. BRSC 17 6 4 7 26:28 16 11. BMTE 19 5 3 11 23:45 13 12. Ganz 18 5 2 11 30:43 12 13. Vasas 17 4 4 9 25:43 12 14. KAOE 18 3 3 12 23:42 9 15. SzAC 19 3 3 13 17:51 9 Stobbe-csoport 1. URAK 19 14 5 3 61:24 33 2. UTE 18 8 7 3 44:29 23 3. TTE 17 8 6 3 37:25 22 4. RUAC 18 9 4 5 35:24 22 5. TLK 18 9 3 6 31:34 21 6. RTK­­ 17 7 6 4 33:29 20 7. BTK 19 7 5 7 32:29 19 8. I. ker. SC­ 18 6 6 6 31:28 18 9. Nyomdász 19 6 4 9 36:42 16 10. ZAC­­ 1 19 6 3 10 41:39 15 11. KFC 17 4 7 6 22:30 15 12. Vérhalom 19 4 6 9 20:26 14 13. UMTE 18 5 4 9 28:39 14 14. Egyetértés 19 4 6 9 18:38 14 15. TTC 19 2 4 13 28:61 8 Első csoport 1. KTK 15 9 3 3 22:11 21 2. SzNSE 15 8 4 3 24:17 20 3. KSSE 14 9 2 3 22:18 20 4. Hungária 15 8 4 3 21 :20 20 5. SzFC 14 8 3 3 16:10 19 6. Valéria 15 9 — 6 27:20 18 7. Cs. MOVE 15 7 3 5 28:23 17 8. WSE 12 6 1 5 16:21 13 9. WSC 13 4 4 5 23:26 12 10. ETC 15 3­­ 3 9 13:22 9 11. KAC 13 4 1 8 18:32 9 12. X. ker. SC* 22 — — 22 5:18 — * Visszalépett 1. ZSE 14 12 2 — 42:13 26 2. NSC 14 8 3 1 35:14 21 3. Compactor 13 8 3 2 29:16 19 4. BSK 14 8 2 4 29:19 18 5. MAFC 14 6 5 3 34:20 17 6. Féltén 14 5 3 6 30:33 13 7. Kéve 14 4 4 6 23:26 12 8. NFC 14 2 8 4 20:24 12 9. LTE 13 3 3 7 16:32 9 10. BTVK 14 2 4­­8 18:33 7 11. BSC 13 2 1 10 21:44 5 12. MTE 11 — 2 9 20:43 2 1. Elektromos 14 12 1 2 42:18 24 2. MSC 14 9 3 2 36:19 21 3. NTC 14 9 3 2 3 30:18 20 4. VI. ker. SC 14 8 4 2 34:26 20 5. RAFC 14 6 2 6 26­­20 14 6. UTSE 14 5 3 6 23:25 13 7. VI. ker. FC 14 3 6 5 21:24 12 8. P. Remény 14 5 2 7 16:22 12 9. MFTR 14 4 2 8 26:34 10 10. OFK 14 2 5 7 12:26 9 11. Jutagyár 14 2 3 9 14:28 7 12. MTC 14 1 4 9 18:35 6 ie Hétfő, 1930 március 17.