Nemzeti Sport, 1930. augusztus (22. évfolyam, 148-169. szám)

1930-08-04 / 150. szám

Hétfő, 1980 augusztus 4. Hálókocsi SC—Szemeretelepi TE 6:0 (2:0). Rendessy-telep. Bíró: Hambalkó. Bíztatóan mutatkozott be az új negyed­osztályú csapat. A gólokat Fábos (3), Linczinger (2) és Török lőtte. Bak TK—Turul TE 2:1 (0:0). Gyön­­gyösi­ út. Bíró: Meszlényi. Bak TK: Janits — Müller, Pemes — Gombkötő, Buzássi, Pavnicza — Blaskó, Kocsis, Nagy, Becsei, Schreiber. — Turul TE: Valenta — Bezdovics, Varga — Tauzin II., Buda, Szente — Szécsényi, Barna, Pálinkás, Trc, Szabó (Eller), Erős. Végig szép mérkőzésben győzte le a Bak TK az amatőr másodosztályban előkelő szerepet játszó ellenfelét. A Bak TK támadásait észszerűbben építette fel s a gól előtt is biztosabbnak mutatko­zott a támadósora s így győzelmét meg­­érdemeltnek kell tartanunk. Az első félidőben mezőnybeli fölényt tud felmu­tatni a Bak TK. Kocsis és Schreiber hibázása után a tripolisziaknál Pálin­kás ront el egy nagy helyzetet. A má­sodik félidőben már az első percben vezeti a Turul. Eller beadását Barna kapja s máris megvan a 16-osról a gól. A Bak TK-t ez azonban nem igen is- Futballfelszerelés kedvező fizetési feltételekké! NEUMANN GÉZA NAGYMEZŐ­ UTCA 50 — RÁKÓCZI-OT 45 gótja. Lassan-lassan mind több tért nyer a csapat. A Turul TE nehezen állja az ostromot. A 20. percben Blaskó passzá­­ból Kocsis ér el eredményt, míg a győz­tes gólt negyed órával a meccs befeje­zése előtt Kocsis átadásából Nagy sze­rezte. A Bak TK-ban Gombkötő, Bu­­zássi és Pavnicza játszott dicséretesen, míg a Turul TE legjobbja Buda, Va­lenta és Tauzin II. Terézváros—VI. ker. FC 4:3 (1:0). Rákospatak. Bíró: Rozmann. Terézváros: Fürst — Trangos, Jerzsabek — Mihalee, Rovnai, Zimmermann — Pretter, Schwarcz, Kovács, Supatek, Fellner. — VI. ker. FC: Prockow — Czember, Mer­vén — Kápolna, Mikula, Rein II. — Vági, Gelányi, Lelovics, Schön, László. A Terézváros standard játékosaiból csak négy ember jelent meg a pályán s így az­ ottlevő alkalmi beszálló játékosokból egészítették ki a csapatot, így azután a lelkesen küzdő amatőrcsapat egyenlő ellenfele volt a profiknak. Az első fél­időben a Terézváros mutatott többet.­­Az amatőrök ekkor még elfogódottan ját­szottak. A gólt jobbszárnyi­ támadás után Kovács lőtte. Szünet után feljön a VI. ker. FC, még­pedig annyira, hogy már 3:1-re vezet. Lelovics, majd László lő kétszer is Fürst hálójába. De ezt már a profik sem nézhetik tétlenül. Erősíte­nek. Schwarcz labdája háromszor talál utat a gólba. (Az utolsó gólt 11-esből szerezték a profik.) A Terézváros leg­jobbja: Rovnai, Zimmermann és Jerzsa­bek, míg a VI. ker. FC-ben Kápolnai, Lelovics és László játszott jól. WSE—T. Előre 6:1 (2:1). Sárkány-u. Bíró: Kiss. WSE: Szalay — Győri, Li­­net — Bolyos II., Tarsoly, Kiss — Pe­­tőcz H., Steinbach I., Mihalek, Benkő I., Szalay II. — T. Előre: Paulusz — Kaku, Kovács — Andréka,­­Gyüge, Manuli — Szabó, Berki, Szkladányi, Gerványi, Skrabányi. — Mindkét csapat erősen tartalékolva állott fel. A mérkőzést a WSE jól irányított csatársora nyerte meg. Góllövő: Steinbach (2), Mihalek (2) Benkő és Szalay (11-esből) és Berki (T. Előre). — VSE II.—T. Előre II. 1:1 (1:1). Eötvös SC—MOVE VTC 4:0 (3:0). Valéria-telep. Bíró: Fánk. Góllövő: Fe­­kete, Korém­, Schwarcz, és Kovalszky. —­­BSC II.—MOVE VTC II. 2:2 (2:1). Góllövő: Guzsák (2), illetve Fazekas (2). SAC—CsTK kombinált 6:1 (2:1). So­­roksár. Bíró: Scheiring. A reorganizált SAC szép játék után­ biztosan győz. A mezőny legjobbja Gruber SAC. Góllövő: Gruber (3), Ábrahám, Hégner és Sing, illetve Tóth. IV., Kossuth Lajos­ utca . Egyenruhák és polgári öltönyök. Tartalékos tisztek és önkéntesek szabályszerűen felszereltetnek. Nagy Kálmán Nagy választók angol szövetekben! A profi első liga őszi évadjának előszele: Budai 11—Sabaria 3:2 (0:1) A jobban játszó budai balfsor döntötte el a meccset . A szombathelyi közönség inzugálta a budaiakat, a rendőr­­tisztviselő pedig igazoltatta Embert Szombathely, 1500 néző. Bíró: Kon­dor (Szombathely). A mérkőzés előtt szemetelt az eső, ami erősen lerontotta a látoga­tottságot. Közvetlenül kezdés előtt elállt az eső és a két csapat a követ­kező összeállításban kezdi a játékot: Budai 11: Lantos — Oláh, Lőwy — Wéber, Steiner, Kovácsy I. — Schmidt, Czumpft, Ember, Sztan­­csik, Schuster. Sabaria: Vermes — Kovács (Prém), Janzsó— Sárközy, Vámos, Bass — Iglódy, Kovács, Hollós, Bor­bély, Belkó. A Sabaria választ, a budaiak kez­dik a játékot. Az első percekben mezőnyjáték alakul, majd a fekete­fehérek vezetik az első támadást, Janzsó kornerre szerel, ami mögé kerül. A 8. perc hozza meg a Saba­ria első komoly helyzetét, de Ko­vács Lantos kezébe lő. Változatos játék alakul ezután. Kovács—Iglódy —Hollós—Iglódy szép akció jelent nagy veszélyt a budaiakra, azonban Lőwy az utolsó pillanatban felsza­badít. Ebből Schmidt fut le és be­adását Sztancsik lövi nagyon szé­pen, de Vermes még szebben véd. Majd a Sabaria vezet támadást Belkó révén, ezt Iglódy lövi alig fölé. Majd a 19. percben Ember nagy lövése a felső lécet súrolva megy a szombathelyi kapu fölé. A 25. percben szerzi meg a Sabaria a vezetést. Kovács Iglódynak ad ki, ő visszajátszik Kovácshoz és a volt ferenc­városi a tisztán álló Borbély elé­­ tálal, aki 3 lépésről Lantos mel­lett a hálóba gurít. 0:1. A Sabaria van most többet táma­dásban, de Lőwy háromszor is kor­nerre ment. A 32. percben Lőwy a 16-oson belül rendszet vét, 11-es, Bor­bély azonban a kapu fölé küldi a büntetőt. Mindkét csapatnak adódik több helyzete, az eredmény azonban a fél­idő végéig nem változik. A második félidőt a szombat­­helyiek kezdik, de az első támadást a budaiak vezetik. Az első percek a budaiak fölényét mutatja és ennek megfelelően az 5. percben sikerül is egyenlíteniök. Schuster megugrik és a 16-os sarkáról leadott nagy lövése a jobb felső sarokban köt ki. 1:1. Az egyenlítő gól után változatos a játék képe, majd mindinkább a szombathelyiek jönnek fel. A 28. percben Iglódy lefut, bekanyarodik a kapu felé, nagy lövést ereszt meg, a labda azonban Lantosról vissza­pattan a mezőnybe. A Sabaria nagy fölényét több korner mutatja, de eredmény ezekből nem esik. Majd felszabadulnak a budaiak és a 37. percben Kovácsy egy sza­badrúgást Emberhez irányít, a center hibáz, de a szemfüles Crumpft résen van és a labda máris a hálóban táncol. 2:1. A következő perc újabb sikert hoz a budaiaknak. Schmidt lefut és szép beadását Ember befejeli. 3:1. Nem sokáig örülhet a Budai 11 a kétgólos vezetésnek, mert a következő percben Iglódy be­adásából Borbély gólt fejel. 3:2. A szombathelyiek most már nagy finisbe kezdenek, sokat támadnak, de hiába, a budai védelem jól mű­ködik. A mérkőzés végén a szombathelyi közönség benyomul a pályára és hangosan szidalmazza a levonuló budai játékoskat. Különösen a Bel­­kóra vigyázó és őt többször csúnyán faultoló Wébert szidalmazzák, sőt az egyik szombathelyi drukker meg is üti a fiatal budai halfot. Ember siet Wéber segítségére, közben hát­tal állva a pályán szolgálatot telje­sítő rendőrisztet meglöki, mire az utasítja rendőreit, hogy Embert azon­nal tartóztassák le. A Szombathelyi SE vezetősége, mint pályatulajdonos közbelépésére azonban sikerül ki­magyarázni, illetve békésen elin­tézni az esetet. A mérkőzést, bár a szombathe­lyiek voltak támadásban, a budaiak megérdemelten nyerték jobb halt- Rakettek leszállított áron! HOFFMANN SPORTÜZLET Erzsébet-korút 48. Royal Apollóval szem­ben soruk révén. Lantos a kapuban min­den védhetőt védett. A két hátvéd közül Lőwy volt a jobbik. A fedezet­sorban Steiner és Kovácsy végzett igen nagy és hasznos munkát. A csa­társorból főleg Schuster érdemel dicséretet gyors és lendületes játé­káért. A Sabaria csapatából Janzsó nyújtotta a legértékesebb teljesít­ményt. A halfsorból csak Sárközy vétette magát észre. A csatársor­nak az újonc Belkó volt a legjobbja, de Iglódy is igyekezett. A csabai Előre második meccse fölényesen nyerte Ungvárott Előre-SK Mihalovec 6:3 (2:2) — Távirati jelentésünk — Ungvár, aug. 3. Túránk m­ásodik meccsén az SK Mihalovec ellen játszottunk s győz­tünk 6:3 (2:2 arányban. Az SK Mi­halovec igen nagy erőt képvisel, mi­nek bizonyságául szolgál, hogy leg­utóbb a keletszlovenszkói bajnokot, az SK Husjt verték. Az első gólt az 5. percben centerük révén az ungváriak érik el szabadrúgásból, de a 15. perc­ben már Sajben egyenlít. A 28. perc­ben az ungvári balszélső ismét a Mi­­halovecnek juttatja a vezetést, hogy 10 perc múlva Sajben ismét egyen­lítsen. Második félidőben már szóhoz sem jut ellenfelünk, nagy fölényben ját­szunk s kitűnő gólzsákunk, Sajben a 15. ,és a 22. percben egymásután két gólt helyez el az ungváriak kapujá­ban s most már 0:2-re vezetünk. A 28. percben az ungvári center 1­:3-ra ja­vít, majd a 20. percben Blahut révén megint mi vagyunk eredményesek, ugyanígy a 1­0. percben Szöllősy ré­vén. Végeredményben tehát 6:0-ra győztünk. Előre. A Fér. Vasutas pályán a vasutas csapat az FSE-vel közösen fogja mérkőzéseit játszani. Az üres vasár­napokon a IV. osztályú NFC a pálya bérlője. Algíri túrára indul december hó­napban a Fér. Vasutas. A túra le­kötésében Nagy Marcell fáradozik, aki most várja a feleletet levelére, amelyben a feltételeket közölte. 3 í ■ ■*- ^ Kedd: Szófia: Magyarország amatőr váloga­­gatott—Bulgária. Szerda: Kassa: Csabai Előre—KSC. Szombat: Trencsén: Csabai Előre—TTS. Vasárnap: New­ York: Hungária—National. Nagyszombat: Csabai Előre—CsSK Trnava. Érsekújvár: Vasas (profi)—KSE. Fülek: III. ker. TVE—Füleki TC. Szentes: Bástya—Szentesi válogatott. Heti program Balásy-serleg mérkőzés PTSC-UTE 3:3 (3:2, 2:2, 1:1). Megyeri­ út. Bíró: Koch L. PTSC: Hettyey — Horváth, Korb — Farkas, Izsák, Nagy — Pintén, Sztan­­kovics, Rajnai, Ondrus, Borbély. UTE: Brünaier — Wodnák, Trojel — Balló, Götz, Krieshoffer — Hor­váth, Vig IV., Pataki, Grosz, Stein. A rossz összeállításban startoló UTE csak a PTSC védelem ingado­zásának köszönheti, hogy a serleg­mérkőzésből ki nem esett. Az első félóra az újpestieké, de azután a PTSC nyomul fel és Rajnai szép egyéni akciója a vezetőgólt hozza 1:0 (32. p). Még egy offszájdgól F­utballtelszerelések KERTÉSZ Tódor és WESZELY István Rt. Váci­ utca 9 Árjegyzék ingyen jelzi a vendégcsapat lendületét, az­után Horváth gyors lefutása után közelből egyenlít 1:1 (35. p). Hely­csere után az UTE erősen vissza­esik és csaknem állandó védekezésre szorul. Sok a helyzet, de gól csak nehezen születik. Pintér beadása nagy kavarodást idéz elő Brünaier kapuja előtt, végre Izsák kapja a labdát és 1 20 méteres lapos lövése utat talál a sarokba 2:1 (37. p). Az UTE ismét hamar egyenlít. A sza­badon hagyott Stein elfut és a ki­futó Hettyey mellett a hálóba lövi a labdát 2:2 (40. p). Még Rajnai lábáról szedi le a gólt ígérő labdát vakmerő vetődéssel Brünaier, azután 2x15 perc hosszabbítás következik. A mindent beleadó PTSC csak SÁTOR Készítőnél: VIHARKABÁT mm GYUlillás- HÁTIZSÁK ' £■£?%£ 1 Magyar Szabadevezős Egyesület hivatalos széllrtása egyetlen helyzetét használja ki: Farkas szép kornerét Ondrus befe­jeli 3:2 (100. p). Most az UTE van soron, az utolsó negyedórában erő­sen támad. Az egyenlítés már fél­homályban történik, súlyos védelmi hiba. Az újpesti Horváth beadására Vig IV. a pénzügyi Horváthtal együtt startol, Hettyey indokolat­lanul kifut és bekkje mellette beso­dorja az egyenlítő öngólt. 3:3 (110. p). A PTSC-ben Izsák, Farkas és a Rajnai—Ondrus—Borbély szárny kitűnő volt. Ondrusnak azonban nem­ volt góllövő napja, máskülönben sok gól esik. — Az UTE szürke já­tékot produkált, Brünaier azonban sok nehéz helyzetben brillírozott. Krieshoffer és Balló játéka érde­melt még figyelmet. A Budai „11” megy augusztus 15., 17-re Fiuméba. Hírt adtunk arról, hogy a Sabaria tárgyalásokat folytat az irányban, hogy augusztus 15. és 17-én Fiuméban vendégszerepeljen. A Sabaria a fiumeiekkel nem tudott megegyezni s így azok a Budai „0”-el léptek érintke­zésbe s a budaiakkal létre is jött a megállapodás. Eszerint az augusztus 15. és 17-én a Budai „11” legénysége ját­szik Fiuméban az Unione Sportiva Fiumana-val.