Nemzeti Sport, 1930. december (22. évfolyam, 235-256. szám)

1930-12-22 / 250. szám

10 lünk most már kapkod, nem találja meg magát és ezt az ellenfelünk kihasználja. A 33. perc­­ben Ambrato, majd meg a 37. perc­en újra Pignatelli ér el gólt, úgy­­h­ogy az FC Pavia már 4:1-re vezet. Az utolsó percekben a Sabaria fel­jön. A Pavia védelme csúnya fault­tal akasztja támadásunkat, a bíró megítéli a 11-est és a 44. percben Kovács I­. értéke­síti is a büntetőt. 4:2. Szünet után egyforma erők küz­delmét mutatja a játék képe: hul­lámzó. Hol az egyik, hol a másik kapu forog veszélyben. A gólhelyze­tek egyformák. Az olaszok azonban ügyesebbek és már a 3. percben Fignatelli , ő a Pavia Mennzája — , ötre emeli az olasz gólok számát. 5:2. Taktikailag felülmúljuk ellen­felünket, azonban technikában már nem maradnak mögöttünk s a Pavia játékosok gyors startja és friss mozgása miatt nagyon nyílt a játék képe. A finisbe mind a két csapat belefekszik. Három perccel a befe­jezés előtt, a 42. percben Kovács II. tör ki és ér el gólt. 5:3. Erre a Pavia diktál nagy iramot és egy perccel, a befejezés előtt Mar­­chetti beállítja a végeredményt. 6:3. Csapatunkból egyedül Kovács II. játszott kiválóan. Jól mozgott rajta kívül a fedezetsorból Vámos és a támadók közül a két szélső, Iglódy és Belkó. Vereségünkre nincs sok mentség. Sajnos, védelmünk teljesen csődöt mondott. Csak az ő számlájukra lehet írni a vereséget. Lelovich Jenő. Bécsiek küsföldön: A Rapid Luganoban, a Vienna Münchenben győzött — Távirati­­jelentésünk — A bécsi Rapid tegnap Luganóban ját­szott s az FC Luganot 4:0 (2:0) arány­ban legyőzte. 4000 néző. Bíró: Mércet. Gólok: Lueff, Wesselick, Smistik N­., Kabarék. A Vienna Münchenben a Bayern ellen 3:1 (2:0) arányban győzött, 12.000 néző. Bíró: Sackenreiter. A II. félidő 10. per­cében Rainer megsérült, helyére Schlauch ugrott be. Mikor azonban a 35. percben Brosenbauer is megsérült, tíz emberrel j­átszott tovább a Vienna. A keményre­­hagyott talajon jó játék folyt. Gólok: Oschweidl, Adelbrecht, Pöttinger (Ba­­■em), Gschweidl. sí SZÁNKÓ ,FŐ­KORCSOLYA SPORTRUHA a legnagyobb választékban­­ SK­ABA ÉS PLOKL s­p­o­rtáru-raktárában BU­APEST, VI., V­ámos császár­né 33. szám Árjegyzék Tel.: Aut. 270-56­ 1 tt Hétfő, 1930 december 22. KARÁCSONYI SZAM­ÜKK: (SZERDÁN REGGEL) BŐVÍTETT TARTALOM, REGÉNY, PÁLYÁZAT, SZAVAZÁS, KIJ­ÖJÍ BÖK RENDES ÁR 20 FILLÉR RENDES ÁR Swoboda — semmi pénzért sem a Hadé — Telefonjelentésünk. — Prágában tegnap két nevezetesebb barátságos meccs volt. A Sparta 2:2 (0:1) arányú döntetlent csinált a Bo­­hemians-szel. Gólok­: Czech és Skola, illetve Kontyalek (2). A Slavia a DFC-t verte 4:3 (3:1) arányban. A Slavia góljait Swoboda és Jóska (2—2), a DFC-ét Stoj (2) és Trunschka lőtte. A Slaviában te­hát játszott Swoboda is, akinek­­ a Spartához való átlépéséről annyi szó esett. Swoboda ezután is a Slaviában fog játszani, miután a Slavia pénteki közgyűlésén kimondták, hogy Swobo­­dát semmiképpen sem adják el. Franciaország Francia Kupa: Club Francais—FC Dieppe 3:0. Stade Franca­is—Antibes Oly­m­­pique 5:1. Svájc Keleten a Grashoppers játék nélkül is megtartotta vezető helyét, középen a Basel a Nordstern elé szökött, míg a nyugati derbi döntetlenje nem hozott változást: a Chaux-de-Fonds vezet egy ponttal az Urania előtt. Az ered­mények : Blue Stars—Zürich 2:1 Young Fellows—St. Gallon 6:1 Concordia—Basel 1:5 Solothurn—Bern 0:0 Urania—Chaux-de-Fonds 0:0 Cantonal—Carouge 1:2 Barátságos: Young Boys—Gras­hoppers 1:2. Ausztria Bécs: Barátságos mérkőzések: Sportklub—Metallum 7:2. Slovan— Libertas 4:2. WAC—BAC 3:1. — II. liga: Simmering—Neubau 4:4. Gerst­­hof—Altmannsdor­f 4:2. Donau—­­Weisse Elf 3:1. Hakoah—Viktória 2:0. Hertha—Brem 5:2. Bewegung XX—Moravia 1:1. Grác: Parkklub—Ostmark 4:2. Olaszország A Juventus eleinte behozhatatlan­­n­ak látszó előnye tegnap egyetlen­egy pontra csökkent. Az ötödik helye­zett Lazio, Róma egyik képviselője győzte le, míg a másik római csapat, az AS Roma a Torinót lépte le­­ Torinóban. A sorrend így ez most: Juventus 21, Róma 20, Bologna és Napoli 19, Lazio 18 pont. Tömörül az élmezőny. Az eredmények: Bologna—Brescia 7:1 Legnano—Ambrosiana 2:2 Lazio—Juventus 2:1 Torino—Roma 1:4 Milán—Napoli 2:3 Alessandria—Pro Patria 4:1 Casale—Modena 3:1 Genova—Pro Vercelli 1:0 . Triestina—Livorno 1:0. KORCSOLYÁK választékban (Jál&'RiOS, Budapest, Rákóczi-út 24 az Urániával szemben B­elgáim * A vezető Antwerp FC és Berchem Sport pontot vesztett, de helyzetüket így is megtartották. Az eredmények: U. St. Gilleoise—CS Brugeois 3:2 FC Brugeois—RC Monteignée 3:2 Standard CL—Daring CB 2:2 Berchem Sport—SC Anderlecht 2:2 Beerschot AC—RC Malities 1:0 FC Malinois—Antwerp FC 1:1 Liersche SK—Tarantia AC 2:0. Csehszlovák túraeredmények. Me­teor VIII.—Drapean Fongeres 4:4 (3:2). Prostejov—AS Monaco 5:3 (3:3). Belgrádi eredmények. Jugoslavia Jedinstvo 4:0 (3:0). BSK—Sparta Semiin 9:0 (4:0). Soko—Graficár 3:1 (1:1). Cannesban nem tudott győzni a Vik­tória Zsiskov. A prágaiak az SC Cannes ellen 2:2 (2:0) arányban döntetlent ér­tek el. id­om A­B. Vasutas boxgárdája csak 10:8-ra tudott győzni Kecskeméten. A Kecskeméten tegnap nagyszámú nézőközönség előtt pompásan sike­rült klubközi verseny folyt le a BVSC és a KTE gárdája között. A budapes­tiek nehéz küzdelem után csak 10:8 arányban tudtak győzni. Részletes eredmények az alábbiak (előlállók a pestiek): Gera győz k. o.-val Rózsi ellen, Sípos veszít Kürtösivel szem­ben, Énekes győz Bozsik ellen, Sallai győz Kovács ellen (utóbbit mélyütés miatt diszkvalifikálták), Erős győz Elefánti ellen, Berkes győz Süveges ellen (utóbbi feladta a küzdelmet), s Csizmadia veszít Faragóval szem­ben, Lénárt veszít Almásival szem­ben és Nagy veszít Kortival szem­ben. Szegedi TK—Törekvés 6:6. Tegnap Szegeden az SzTK és a Törekvés között klubközi boxverseny folyt le, amely 6:6 arányban döntetlenül végződött. Részle­tek: Mészáros (Törekvés) győz Bodán ellen, Faragó SzTK győz Katona ellen. Galgán (Törekvés) győz Burghardt ellen, Biricz SzTK győz Szilágyi ellen, Ruska (Törekvés) győz Somogyi ellen, Pasztula­i SzTK győz Ilódy ellen. Kassa város boxbajnokságai a KAC rendezésében folytak le. Ered­mények: Légsúly: 1. Krupa KMSE, 2. Slezák CSK Kassa. — Bantam­­súly: 1. Kosztelnik CSK, 2. Vágó UMTE Ungvár. — Pehelysúly: 1. Masztellák KAC, 2. Kolivocskó CSK. — Wehtersúly: 1. Oláh KAC, 2. Nagy II. KAC, 3. Schwarz UMTE. — Könnyűsúly: 1. Kacskós CSK, 2. Nagy I. KAC. — Középsúly: 1. Sza­bados KAC, 2. Gába CSK, 3. György CSK. tENNISZ Vasárnapi berlini eredmények. A berlini tenniszcsarnok avatóversenyé­nek második napjának eredményei: Zander, E­isler—Artens, Matejka 2:6, 6:3, 7:5, De Morpurgo—Frentz 6:1, 8:10, 6:0, Morpurgo, Frentz— Salm gróf, Artens 6:1, 8:6, Reznicek —Neppaehne 6:2, 6:3. Döntetlenül végződött a kézilabda-derbi Elektromos—UTE 2:2 (2:1). La­torca­­utca. Bíró: Juhász dr. — Elek­tromos, Remete — Kisfaludi, Má­csik — Kolarits, László dr., Horváth — Wolner, Leopold, Cséffay, Kégler, Pál. — UTE: Schnitzler — Klézel, Blau — Szabó, Rohtyik, Deutsch I. — Kelner, Strosz, Ritter, Dobos, Deutsch II. Az első félidőben az Elektromos két kapufát lő. Az Elektromos nagy fölényben játszik és egy kis szeren­csével több gólt is szerezhetett volna. Szünet után az UTE is magára talál és több támadást vezet. Az Eletkromos ekkor egy 13-ast a kapufának lőtt. Góldobó: Cséffay (2), illetve Ritter és Dobos. A mezőny legjobbja: Schnitz­ler kapus. BTK—MTK 1:0 (1:0). Pozsonyi­­út. Bíró: Bóka. Változatos játék. Az első félidőben a BTK, míg szünet után az MTK támadott többet. A gólt gyors akció után Egri lőtte. A BTK legjobbja Acél, Gatterer és Weinber­­ger, míg az MTK-ben Rosner és Csató játszott jól. ige IflQMKi A prágaiak kikaptak tegnap a Bisser­­seetől, amely 4:3 arányban vett revánsot első napi 5:4-es vereségéért. PALATÍNUS JÉGPÁLYA A DUNAPARTON V., Balaton­ u. 1. Telefon: aut. 109-10 /Arak: Bérletjegy.........P12— Köztisztviselők....P 8-Belépőjegy SIS i°:55 Kísérők nem fizetnek Társalgó Buffet Melegedő Elektromos zene ­efb-* RádiójátM Ifxis Olcsón meg-Ilii III utta­luvitjukvagy­­ átalakítjuk KorCSO.van, korcsolya javí- hálózath­a­­tás és nikkelezés, köszörülés Láng Imre, Teréz-körút 3. Robogó vonaton borotválkozhat MORISSON-crémmel