Nemzeti Sport, 1931. május (23. évfolyam, 82-102. szám)

1931-05-27 / 100. szám

6 Pécs. Vasárnap. PSC ifj.—PVSK ifj. 2:0 (0:0). Balázs-vándordíj. Bíró: Világosi. Góllövő: Ardai, Sen­­der II. — DVAC ifj.—PAC ifj. 4:0 (2:0). Balázs-vándordíj. Bíró: Csik. Góllövő: Teszler II. (2), Mattenberg, Krivicz. — Hétfő: DVAC ifj.—PSC ifj. 1:0 (0:0). Balázs-vándordíj dön­tője. A gólt Mattenheim lőtte. Mátranovák, Mátranováki TE— Salgótarjáni AC „B” 3:0 (0:0). „Salgó-serleg” mérkőzés. Az első félidőben a nagy meleg miatt nem tudtak a csapatok teljes erővel küz­deni s a játék emiatt kissé unalmas volt. Ám a szünet után kibontako­zott az MTK nagyobb tudása s ek­kor lelépte ellenfelét s ha a csatá­rok lövéseit egy kis szerencse ki­séri, a gólarány nagyobb is lehetett volna. Pécel, ATSE—-Péceli AC 3:2 (2:0). Barátságos. Bíró: Kelesi. Vál­tozatos játékban, megérdemelten győ­zött a pesti csapat Rémay II. (2) és Seresik góljával. Simontornya: TCSC Bp.—SBTC 1:0 (0:0). Barátságos. Bíró: Linden­­baum. Egyenrangú ellenfelek küzdel­me. A technikásabb TCSC Szállai II góljával nyerte meg a mérkőzést. Ercsi: Eötvös SC—KSC 1:0 (0:0). barátságos. Bíró: Schlösser. Az er­csiek a félidő utolsó percében érik el a győztes gólt 11-esből. Jászapáti. Vasárnap. JÖSSzE— Balmazújvárosi SC 3:0 (2:0). — Hétfő: Szolnoki MÁV—JÖSSzE 4:1 (2:1). Karcag: Vasárnap. K. MOVE— KSC 3:0 (0:0). Barátságos. Bíró: Kerekes. Góllövő: Pintér (2), Nagy. A meccs a KSC újonnan bekerített pá­lyáján ünnepélyes keretek között folyt le. — Hétfő: K. MOVE—KSC 5:0 (3:0). Barátságos. Bíró: Dalman. A MOVE saját pályáján könnyen győ­zött Neuhof NI. (2), Pintér és Nagy (2) góljával. A két meccs tapasztala­tai alapján jelölik ki a Nagykun Via­dalon Karcag színeit képviselő csa­patot. Barcs: (Serlegmérkőzések). Va­sá­rnap: Kaposvári Törekvés—BSE 2­­ (1:1). Bíró: Koller. Kaposvári Turul SE—BISK 2:1 (1:0). Bíró: Bőhm. Mindét meccsen igazságosabb eredmény lett volna a döntetlen. — Hétfő: K. Törekvés TC— BISK 1:0 (0:0). Bíró Koller. KTSE—BSE 3:1 (2:0). Bíró: Bőhm. A serleget a K. Törekvés nyerte el. A körmérkőzés meglepetése a BSE fiatal csapatának jó játéka. Csömör: Vasárnap: Cs. MOVE— LASC 0:0. Barátságos. Bíró: Gulik. A II. osztályú MOVE pompásan meg­­állota helyét I. osztályú ellenfelével szemben. Magyaróvár: Vasárnap MTE— Post Sp. V. (Bécs) 2:2 (1:1). Nem­zetközi. Bíró: Parányi. Zsolnai MTE lőtte a vezető gólt, Ecksuchoffer egyenlített. Szünet után ismét az MTE jutott vezetéshez Ács góljával és az osztrákok csak 11-esből lőtt góllal tudták döntetlenné tenni a meccset. Kőszeg. Vasárnap: KSE—Neubau (Bécs) 2:2 (1:0). Nemzetközi. Bíró: Wachter. A bécsi II. osztályú profik ellen a helyi csapat az első félidőben fölényben volt, sőt a 20. percben Mann­­hold góljával a vezetést is megszer­zik. Szünet után változatos a játék, a 8. percben Scholl egyenlít, majd Witt révén a vezetést is ők szerzik meg. A KSE erős finisbe fog és a 35. percben Schaffer góljával sikerül is egyen­líteni. — Hétfő: Neubau—KSE 6:1 (2:0). Nemzetközi. A revánsmeccset a jobb kondícióban lévő bécsi profik könnyen nyerték. Góllövő: Fasching­­bauer (2), Windt (2), Ludwig (2), illetve Szakács. Kunszentmártoni Szolnoki MTE —Kunszentmárton válogatott 1:1 (1:0). Barátságos. Bíró: Harangozó. Erős iramú szép mérkőzés. Góllövő: Szinte (11-esből), illetve Kakuk Törekvés kombinált—KTE kombinált­­ 3:2 (2:0). Barátságos. Bíró: Ben­j­csik. * «a»­l&om I Szerda, 1931 május 27. Heti program SZERDA Sipőcz-serleg Elektromos—Vízművek, Lóversenytér, 6. Bíró: Gömbös. CSÜTÖRTÖK Nyomdász-bajnokság Hungária—Stephaneum, Simor-utca, fél 6. Glóbus—Athenaeum, Thököly-út, fél 6. SZOMBAT Vén fiúk bajnoksága PSC—33FC, Pestújhely, fél 65 Elektromos—NSC, Latorca­ utca, fél 6. BSE—CsTK, Millenáris, fél 6. PROFIBAJNOKSÁG I. liga Nemzeti— Vasas, Millenáris, fél 6. II. liga Bak TK—Turul, Millenáris, fél 4 (?). VASÁRNAP PROFIBAJNOKSÁG I. liga Ferencváros—Bocskai, Üllői­ út, fél 6. Pécs-Baranya—Hungária, Pécs, fél 6. Bástya—Kispest, Szeged, fél 6. Sabario—Budai „11", Szombathely, fél 6. II. liga Vác FC—Terézváros, Üllői­ út (?), Soroksár—Józsefváros, Soroksár, fél 6. Rákospalota—Kossuth, Rákospalota, fél 6. AMATŐRBAJNOKSÁG I. Osztály BSE—URAK Millenáris, fél 6. — II. fél 2. — Ifj. fél 4. UTE—BSzKRT, Megyeri-út, fél 6. II. fél 4. — Ifj. 9. FTC—111. köt. TVE, Üllői-út, fél 4. Ifj. 8. 33FC—FVSK, Budafoki-út, fél 6. II. háromnegyed 2. — Ifj. 12. II. osztály: Kárpáti-csoport BVSC—MÁV, Szőnyi-út, fél 6. II. 10. SzFC—KTC, Állami telep, fél 6. BMTE—Testvériség, Budafok, fél 6. II. fél 4. ESC—FSE, Kőbányai-út, fél 4. EMTK—Ganz TE, Erzsébet-utca, fél 6. — Ifj. fél 4. HAC—Kőbányai AC, Amerikai-út, fél 6. — II. 3. — Ifj. 1. Stobbe-csoport RTK—ZSE, Rákosszentmihály, 5. Ifj. 3. Vasas—RUAC, Béke-utca, fél 6. II. fél 4. — Ifj. 2. OTE—Nyomdász, Vörösári-út, fél 6. Ifj. fél 2. BTK—Turul TE, Pozsonyi-út, fél 6. Ifj. fél 2. BRSC—NSC, Rákosfalva, fél 6. LTK—I. ker. SC, Szőnyi-út, fél 4. TJMTE—Elektromosművek, Szent László-tér, fél 6. — II. 12. PSC—KFC, Pestújhely, fél 6. — II. fél 4. — Ifj. fél 2. III. osztály Első csoport Cs. MOVE—MAFC, Csepel, fél 6. Féltén—KSSE, Budafoki-út, fél 4. II. 10. Compactor—SzAC, Ceglédi-út, fél 6. II. háromnegyed 10. Valéria—Hungária SC, Valéria­pálya, 4. KADE—BIK, Soroksári-út, fél 6. Ifj. fél 9. KTK—SzNSE, Gyömrői-út, fél 6. Második csoport. Menekültek—UTSE, Gyömrői-út, fél 4. ÉMOSz—TSC, öv­ utca, fél 6. VI. kez. FC—RAFC, Rákospalota, fél 6. NTC—ZAC, Gyöngyösi­ út, fél 6. MFTR—MSC, Népsziget, fél 6. — II. fél 10. IV. osztály Első csoport: Hálókocsi—K. Törekvés, Gróf Kegle­­vich­ utca, fél 6. WSC—Drasche, Wekerletelep, fél 6. Ifj. (Támá-utca) 1. SAC—K. HUsoS, Soroksári-út, fél 4. JTC—ETSC, Ceglédi-út, fél 4. Húsos—ETC, Soroksári-út, fél 4. KEAC—SzRTC, Maglódi-út, fél 6.­­ Második csoport Siketnémák—VÁC, Rákosfalva, 12. PATE—Orv. Műszerész, Ceglédi-út, fél 2. Kalaposok—KASC, Ceglédi-út, fél 12. Törökőr—VII. ker. Amatőr, Rákos­falva, fél 4. Harmadik csoport. USC—RAC, Népsziget, fél 4. VLK—M. Pamutipar, Szent László­té­­r, fél 2. P. Törekvés—­Hunyadi, URAK- pálya, B Jutagyár—MÁV, Előre, Szekszárdi­­út, fél 6. Főv. TKör—VLI, Gyöngyösi­ út, fél 4. P. Remény—MTC, Szent László-tér, fél 4. — II. fél 9. Negyedik csopon BSC—LTE, Pasaréti-út, fél 4. FOTE—Schmoll, Vörösvári-út, fél 4. TITE—OFK, Kelenföld, 5. PTESC—Kelenvölgy, Hidegkuti-Út, fél 6. Szövetségi díj NTC—RAFC, Gyöngyösi-út, fél 2. Ifjúsági bajnokság: BVSC—I. ker. SC, Szőnyi-út, 8. SzFC—SzNSE, Állami telep, fél 2. BMTE—URAK, Budafok, fél 2. BRSC—CsTK, Rákosfalva, fél 2. UMTE—Kelenvölgy, Szent László-tér, negyed 11. Compactor—FSE, Ceglédi-út, 8. Féltén—MÁV, Budafoki-út, 8. WSE—KTC, Rendessy-telep, fél 9. Postás—BTC, Lóversenytér, 10. Főv. TKör—UTSE, Gyöngyösi-út, fél 12. Barátságos mérkőzések —­VSC—­Cukrász SC, Budakeszi, 5. II. 3. USC—kombinált—FSE kombinált, Tomori-tér, fél 9. BTC II.—FSC II., Fehér-út, I. Kombinált fél 6. Lapterjesztők—VI. ker. FC kombinált, Rákospatak, negyed 2. — Ifj. fél 12. ÉMOSz II.—TSC II., öv-utca, 1. V. ker. SzAK ifj.—N. Húsos ifj., Óhegyi-út, fél 9. NFC—V. ker. SzAK, Óhegyi-út, fél 4. — II. fél 2. Bp. „11”FC—V. ker. SzAK, Óhegyi­­út, fél­­5. TI­TE II.—OFK II., Kelenföld, 3. Kőbányai Iparosok SC—P. ,,11"FC, Kereszturi-út, 10. NyTE kombináló—Standard FC kom­binált, Bodor-utca, 10. LTK kombinált—FLK, Tomori-tér, fél 4. — II. fél 10. — IIj. fél 8. PTBSC II.—Kelenvölgy II., Pasaréti­­út, 1. BSC—LTE, Pasaréti-út, fél 4. — II. fél 9. PTBSC—Kelenvölgy, Pasaréti-út, fél 6. — II. 1. Törökőr kombinált—VII. ker. Amatőr kombinált, Rákosfalva, 10.­­PTBSC MOVE—USISE, Pasaróti­­út, 10. Schmoll kombinált—Uránia kombinált, Pozsonyi­ út, 10. VLK ifj.—USC ifj., Népsziget, fél 12. MAFC—Spárta, Bertalan­ utca, II. Bp. Egyetértés—R. Vasutas, Keresz­turi­ út, fél 6. — II. fél 4. FTC II.—I. ker. SC kombinált, Üllői­­út, fél 12. ULK kombinált—M. Pamut kombi­nált, Népsziget, fél 2. , Kalapos kombinált—Kéve ifj., Zágrábi-út, fél 4. BMTE—VSE, Üllő, 5. — II. 3. Kéve ifj.—Kalapos ifj., Zágrábi-út, fél 4. MFTR ifj.—MSC ifj., Népsziget, 8. T. Előre II.—FKSC II., Tomori-tér, 2. Cs. MOVE kombinált—Európa SC, Csepel, fél 3. Cs. MOVE ifj.—Húsos ifj., Sorok­­sári-út, 12. NFC ifj.—JTC ifj., Zágrábi-út, 9. BTK kombinált—VI. ker. SC kombi­nált, Pozsonyi-út, fél 12. KAOE ifj.—P. „11"FC, Soroksári-út, fél 2. KSSE junior—Kp. TSE junior, Uj­­hegyi-út, 8. Hálókocsi—Kp. TSE, Ujhegyi-út, fél 4. MQy E:‘•bajnokság II. osztály T. Előre—ALE 1:0 (0:0). Buda­foki út. Bíró, Sándor. Az első fél­időben a T. Előre, míg szünet után az ALE játszott fölényben. A mérkő­zés egyetlen gólját Gárván II. fe­­fejelte Fekete korner rúgásából. A mezőnyből kiemelkedett Moóri I. CT. Előre­ játéka. III. osztály: RUAC—ETSC 4:0 (1:0). Bodor­utca. Bíró: Schalde. A RUAC jobban játszot. Az eredmény hűen fejezi ki az erőviszonyokat. Góllövő: Viola, Lukács I., Lakatos és Mendula. MILL-bajjnokság Diadal—„65” FC 2:2 (1:0). So­roksári­ út. Bíró: Kelemen. Góllövő: Schwarcz és Bálán (Diadal), illetve Biró (?). Nagyon kemény küzdelem. A Diadal jobb volt, a győzelmet is megérdemelte volna. A mezőnyből kitűnt Harmath (Diadal) játéka. Szövetségi díj mérkőzés: ETSC—NFC 13:0 (3:0). Bécsi torna Rapid győzelemmel — Telefonjelentésünk — Bécs, május 25. A Rapid négyes tornájának a mün­cheni Wacker volt a külföldi vendége. Az eredmények: 1. nap: Rapid—RAC 3:2 (2:1). Góllövő: Kaburek (2), Schulling, illet­ve Brosek és Telk. — Wacker Mün­chen— Hakoah 5:1 (1:0). Góllövő: Altwater, Kopper 2—2, Mayer, illetve Mausner. II. nap: Hakoah—RAC 2:2 (2:1). Rapid—Wacker München 3:1 (3:0). Góllövő: Weselik (2), Kaburek, illet­ve Cejka öngól. Makó. Vasárnap. MÁK—SzAK 2:1 (0:0). Bajnoki. Bíró: Horváth. Góllövő: Ács, Suba, illetve Wittmann. Pápa. (Körmérkőzés.) Vasárnap: Kinizsi—Per­utz SC 3:2 (2:2). Bíró: Feri. Góllövő: Breuer, Kovács, Tarr (11-esből), illetve Solymossi, Vacskó (11-esből). — Testvériség—Kinizsi II. 6:0 (4:0). Bíró: Mikóczi. — Hét­fő: Kinizsi—Testvériség 1:0 (0:0). Bíró: Mikóczi. A gólt a második fél­idő 10. percében Tarr lőtte. — Perutz SC—Kinizsi II. 3:1 (1:0). Bíró: Feri. A Bástya e héten mindössze egy tréninget tart. Csütörtökön. A csa­pat tagjai egészségesen tértek visz­­sza a bolgár túráról, mindössze Kö­rösi sérült meg az első meccsen, de ez sem bizonyult súlyosnak . Körösi a harmadik meccsen már ismét ját­szott. Cégbajnoki mérkőzés: TRT— MASC 6:3 (3:1). Tó­ utca. Bíró: Schwartz. Irreális talajú pályán folyt le a mérkőzés. Góllövő: Lóczy (3), Kiss (2) és Szabó II., illetve Vellai (2) és Udvardi. Az EMTK—ESC meccset meg­semmisítették és gólarány nélkül ír­ták az EMTK javára, mert az ESC játékjog nélkül játszott. A KAOE Nagyváradon és Kolozs­várt vendégszerepel a közel­jövő­ben. Mihalek, az SzRTC bekkje hétfőn súlyosan megsérült, most szanató­riumban fekszik. A SAC-nak a JTC elleni óvását elutasították, mert az óvott játékos szabályosan leigazoltan vett részt a meccsen. Az Egységes Amatőr Párt vezetői, Klein Aladár és Nádas Ödön ma este megbeszélésre ülnek össze Lé­­nárt Ernővel az elnökválasztás ügyében. A plenáris pártülést ez ügyben a jövő hétfőn tartják meg.