Nemzeti Sport, 1933. szeptember (25. évfolyam, 173-193. szám)

1933-09-11 / 180. szám

Hétfő,.1933 szepjcetujier, 41„v«. . . ... , . , *,« ...... , ,­ .­­. ■ . ■. 18 elé teszi s a center gólba to­vábbít (2:2­.. A 41. percben al­kalma van a BS13-nek a győzel­met megszerezni, mert Németh rosszul öklöz, de Kozma lövése Molnár lábáról kipattan a me­zőnybe. A két tartalékos , csapat nem mutatott jó játékot, csak Kiss II., Suhai,­ Bunyik és Pista, illetve Jeney I., Kármán II. és Vida III. nyújtott elfogadhatót. Nyilatkozatok: Klement, a BSE futballigazga­­tója: Fegyelmezetlenül nem le­het futballozni. Kulcsár, az URAK intézője: Addig, amíg cégliga van, nem lehet társadalmi , egyesületnek eredményesen szerepelni. ATTE ELLEN NEM LEHET TOLOGATNI Turul TE—HAC 3:1 (1:0) Amerikai­ út. Bíró: Juhász dr. Turul TE: Budai­­— Barna, Mrovcsak — Zimmermann, Tau­­zin I., Pálinka — Szécsényi,­ Füzi IV., Farkas, Eller, Punzen­­gruber. HAC: Pavlovics — Lengyel, Makovszky — Kornács, Táncos, Szabó — Savanyó, Tóth, Csuto­­rás, Drotár, Jakab. Élénk játék. A 36. percben Eller ügyes passzát Farkas pom­pás lövéssel küldi a bal felső sa­rokba (1:0). A gól után élénkül az iram, a HAC igyekszik­ egyenlíteni, de a TTE, védelme remekel. Fordulás után már az első perc gólt hoz. Füzi IV. egy kapufáról lepattanó, labdát közelről begu­rít­ a sarokba (2:0). A­ válasz: Savanyú közelről fölé vágja a labdát. A 15. percben Füzi IV. távoli gyenge lövése a tehetetlen Padlovics­ mellett begurul (3:0). A játék most, rendkívül heves­ iramban folyik. A Turul TE fia­talos lendületével szemben a to­logatás stílust játszó HAC nem boldogul. A 30. perc végre meg­hozza a HAC jól megérdemelt gólját is. Jakab átadását ugyanis Drotár belövi (3:1)­. " Nyilatkozatok: Bottai G .József, a Turul TE ü­gyv. elnöke: Nagyon, szép mér­kőzés volt. A­ fiúk határtalan lel­kesedése megérdemelt győzelmet hozott. V . Vedres, a HAC alelnöke: A Turul TE lelkes játékát a mieink nem tudták ellensúlyozni. A TLK HIÁBA FORGATTA FEL CSAPA­TÁT III. ker. TVE—TLK 3:0 (1:0). Tatai­ út. Bíró: Fischer. III. ker. TVE: Zach — Hefkó, Paluch — Bauer, Ágendorfer, Moscheim — Lencsés NI., Hribil, Boskovitz, Krajina, Lackner. TLK: Müller — Zeisell, Lend­­ler —­Simcsó, Nagy I., Ugróczky — Nagy II., Trautmann, Hirger, Markó, Jáger. A vívók együttese stílusosab­ban játszott, mint ellenfele. A TLK felforgatott csapatával se­­hogyse talált magára. Hullámzó a játék az első fél­időben. Pribil, majd Markó lő gólt, de orszája miatt a bíró ér­vényteleníti mind a kettőt. A 43. percben Lendler a, 16-oson belül kézzel érinti a labdát, a büntetőt Lackner értékesíti­. Fordulás után Markót a bíró kiállítja. A kerületnek fölénye lassan kidomborodik. Pribil ki­tűnő labdát tálal Boskovitz elé, aki a gólba vágja. Nyomban a TLK 11-eshez jut, de Nagy I. kapufát rúg. Később­ Zeisellt ál­lítja ki a bíró. A megfogyatkozott helyiek ellen így Boskovitz révén könnyen éri el a vívó­ harmadik gólját. Nyilatkozatok: Lennert, a III. ker. TVE inté­zője: A csapat minden tagja ki­tett magáért. Nagyon örülök a győzelmünknek. Krajina játéka külön élmény volt a számomra. Bischltz, a­ TLK ügyv. elnöke: A bíró a második félidőben­ lehe­tetlenül vezette a meccsét. Markó nem érdemelt kiállítást. * II. osztály Stobbe-csoporrt Kikapott a Nyomdász MFTR—BTK 4:1 (1:1). Horthy M.-at. Bíró: Hertzka. MFTR: Anton — Ziegler I., Jerzsabek — Deák, Kelemen, Bíró — Prodánovits, Mi­­halek, Patek, Kiszel, Ébner. — BTK: Bokor — Michelberger, Pozsinyi — Farkas, Körösi, Pesti — Szmola I., Szmola II., Steták, Hütler, Lénárt. Gyengesrámú mérkőzés. A folyami csapat az első félidőben még elfogul­tan játszik. Szünet után magára ta­lál és lépésben győz. Góllövő: Prodá­novits (2), Kiszel és Patek MFTR, illetve Hütler. Pamut—Vágás 3:1 (2:0). Horthy M.-út. Bíró: Mészáros. Pamut: Ba­logh — Fischer, Bogdán — Eich­­baum, Stefkó, Herbert — Gotthenz,­ Mersva, Mihalek, Bozi, Kerner. — Vasas: Józsa — Schuszter, Schwarz — Dóczi, Hermann, Ádám — Ba­logh, Petrei, Földes, Benda, Klacsán. A Vasas technikáját legyőzte a Pa­mut­ lelkesedése. A helyi csapat az I. félidőre vetette a fősúlyt és két­gólos előnyt szerzett, amit szünet után kis­ szerencsével sikerült meg­tartania. Góllövő: Bozi (2) és Gott­henz (Pamut), illetve Hermann. A bíró Bogdánt (Pamutipar) és Földest (Vasas) kiállította.­­ ZSE—Főv. Tkör 2:2 (1:1), év­ utca. Bíró: Bélés. ZSE: Ors­­i- Wauli, Hau­szknecht II. — Grünbaum, Gás­pár, Beli II. — Hódusz, Fézler, Tattvi II., Fekepa III.,­­Vinter. — Főv. Tkör: Vajnovszky — Kristóf I. Zurián — Stemler, Brezsányi, Miksa — Praszkó, Hirsch, Kaiser, Juhász, Lenkey. — Erős számú, vál­tozatos, helyenként durva mérkőzés. A ZSE lövi az első gólt Tóth II. révén, de Juhász egyenlít. Szünet u­tán a ZSE-ből Grünbaumot kiál­lítják s így a Főv. TKör már győz­tesnek látszik (Lenkei volt, eredm­é­.­nyes),­ de Hódusz a vége felé egyen­. Üt. A két csapat legjobbjai: Vathi, Gáspár, Hódusz és Fekecs 1., ill. Kristóf­. Brezsányi és a két szélső. UTSE—Nyomdász 1:0 (0:0). Váci­­út. Bíró: Löwy Z. — UTSE: Pavio- Furulyás, Sándor — Laukó IV., Kléber II., Szandalszki II. — Vale­csicsák, Amszter, Szandalszki III., Laukó III., Ányos. — Nyomdász: Végh — Bauer, Jusztasz — Szabó, Brizsinszki II.,­ Brizsinszki I. — Klein, Brunecker, Lakatos, Löb II, Löb I. — Erősiramú, nyílt játék, melyből az egységesebb és jobb vé­delemmel rendelkező UTSE került ki győztesen. A gólt Ányos beadásá­ból Laukó III. lőtte. Kitűnt az UTSE védelme, míg a Nyomdász emltheti formáján alul szerepelt. TSC—BVSC 1:1 (1:0). Tatai­ út. — Bíró: Korányi. — TSC: Elek II. — Novak, Skalitzer — Guth, Schiller­­wein, Magyar — Elek I., Lovró, Csaplár, Nagy, Kalkusz. — BVSC: Molnár Tóth, Erdődy — Somo­gyi, Mendovics, Lugosy — Stetter, Kann, Tarró, Szőty, Papp. Mindkét csapatban több tartalék szerepelt. Az első félidőben a TSC van többet frontban. A­ gólt Csaplár közeli lö­véséből érik el az angyalföldiek.­­ Fordulás után a vasutasok nekilen­dülnek,­ Papp kapufát vúg, de pár perccel később a szabadrúgás a hálóba talál. Ezután a TSC hajrába vág, Elek I. azonban egy nagy gól­helyzetnél a labda helyett földbe vág. BLK—PSC 6:0 (3:0). Pestújhely. — Bíró: Topseher. — BLK: Tóth — Jerabek, Lukács II. — Ötvös, Szé­kely, ,­liézler — Viola, Cser, Zuber lí., Gug, Lukács I. — PSC: Kirsch — Pintér, Szilágyi — Brenner, Bakó lí., Gedeon — Kaszás, Szedres, Ba­kó I., Kardos, Keletich. A vendég­csapat szép összjátékkal lepte meg ellenfelét és egy pillanatig sem volt kétséges a győzelme, bár az ered­mény kialakulásában a szerencse is közrejátszott. Zuber II. (3), Cser, Gug és Lukács I. (az utóbbié volt a legszebb) osztozott a­ fél tucat gólon. A BLK-Katt Tóth, Zuber II., Lukács I. és Viola, a PSC-ben Szilágyi, Bakó­­Ts. és Brenner játéka tetszett. RTK—ZAC 2:0 (0:0). Rákosszent­mihály. Bíró: Gottlieb. —­ 1 MTK: Ke­­reki — Schaffer, Kadleszovics — Stralett, Schu­ffer II., Kovács — Kiss, Varga, Kuncs, Gellé, Reisch. ZAC: Szabó — Jőnek, Sehlezák — Hor­­pácki, Hatvani, Herei — Herbert, Blaskó, Menyász, Pollacsek, Florick­. Egyenlő erők kü­zdelméből az álló­képesebb rákosszentmihályiak ke­rü­ltek ki győztesen. Góllövő:­ Varga (2). .Tó: Kadleszovics, S­chiffer L. illetve Szabó és Horpácki. Kárpáti-csoport A CsTK a másodosztályban is helyt áll KTC—Ganz 6:2 (1:1), Simor­u. — Biró, Golthnann. KTC: I'rcy ~­* Potec V., Zluck II. — Molnár, Lovas 11., Schlakker Somogyi, Potec: ill— Lendvai, Pál, Aranyi. — Ganz: Pósa — Balogh II., Horváth I. — Meskó, Klrmos, Horváth II. — Tóth I., Puskás, Prohászka, Fischer, Pető. — Hevesiramú, durva mérkőzés, me­lyet a bíró jól megfékezett. Az 5. percben Pál fejese juttatja vezetés­hez a KTC-t, de a 10. percben Ifi­­scher egyenlít (1:1). Szünet­­ után jobb balfsora révén fölénybe kerül a KTC, eredménye Lendvai gólja (3:1). A 16. percben még egyenlít a Ganz Prohászka góljával, de utána leszo­­rul­t a KTC Somogyi­­ góljával: (egyet 11-esből lőtt) fölényesen győz FSE—Félten 2:1 (1:0). Fáyi Nyák­u. Bíró: Licht. FSE: Berta — AVailand, Felner — Szűcs, Kr­ausz, Bozsár — Gilice, Kovács, Angyal, Tolnai, Ki­rály II.­­a Félten: Gáfil­a, Molnár, Pesznacker — Arthaber, Kocsis II., Vranovics — Krisztinkovics, Ekker, Zahum­enszk!,­ Gudra, Boros. Az első félidő gólját. Tolnai lőtte.. Szünet­ után Angyal lövésével már 2:0-ra vezet az FSE, míg a­­ Feltesiből Za­­humenszki szépít.,­­ e: BRSC—Köln. AC 5:0 (1:0). Rákos­falva. Bíró: Topseher. BRSC: Nagy — Szabó, Mayer IL —­­ Campft, Csizli­nszky, Hoch­steinl — Kovács, Suga IV., Brunner, Tornyai, Bor­­bás, — Köl. AC: Gémes, —. Han­mann, Sztorck — Ullmann, Nyújtó,­ Mészáros — Vajna, Prekla, Konyor, Forszig,­ Knoch. Az első félidőben a KAC veszélyesebb. Szünet után Ko­nyor sérülése és Preckla kiállítása után a kőbányáiak visszaesnek. A végén Kovácsot bíró­­ kiállítja. — Dugószerző: Brúnner (2), '"Singa IV., (2, az egyiket­­ 11-esből), Kovács (11-esből). SzAC—ÚTE 7:0 (4:0). Kegleyieh­u. Bíró: Antalics. SzAC: Farkas — Koterba, Mayer — Torkos, Borsos, Rákász — Borbély, Friesz, Linzín­­ger, Kovács. Bíró. — ÚTE: Széll —-­ Korányi, Felesek — Bitter II., Végh, Perger — Gömözös, Spitzhült­­tel,.-- Winsck Spitzer, Sági. Erősira­­m­ú, durvaságokkal tarkított mér­kőzés. Az ÚTE tehetetlen csatárso­rának köszönheti­­ a hntatmá® gól­arányú vereséget. Góllövő: Kovács. (3), Borsos, Borbély, Lindinger és Bíró. Az ÚTE-ből Feleseket kiállí­totta ,a bíró. CsTK—Hungária 3:0 (1:0). Guba­csi­­út. Bíró: Zimmermann. CsTK: Aug — Takács, Dávid — Muntner, Lichtig, Geiger — Szőke, Fritz, Gangó, Tóth II., Tóth I. — Hungá­ria: Jakobcsák — Tóth, Kisiván. — Vella, Hefler I., Szom­olányi — So­­sadek, Fábián I., Tomasov, S­etrás, Cserepes. A Hungária hosszú idő után ismét szerepeltette most alött játékosait, de — amint az eredmény mutatja — kevés sikerrel. A CsTK végig jobb volt és megérdemelten győzött. Góllövő: Fritz (2) és Tóth II. BTC—KSC 5:1 (1:1). Wekerletolop. Bíró: Tihaffléry. BTC: Frátejka — Mosonyi, Radics —­ Bori, Uési In Méhes — Dénes, Gárdonyi, Rigó, Sáros, v. Majoros. — KSC: Varös — Szladek, Böhn — Albert, Líner, Kis — Ferinsa, Snd­őcz, Vanicsek, Benkő, Füredi. A BTC nagy form­á­­ban levő csapata könnyű, ín­lényes győzelmet aratott a lelkes KSC fö­lött. A vezetést Petőcz II. szerezte meg­­ a KSC-nek (0:1), de lassan fel­jött a BTC és Gárdonyi révén egyenlített (1:1). Fordulás Után nagy BTG­-föl­ény alakult ki és egy­más után érte el góljait a piros-fehér csapat Sáros (2:1), Rigó (8:1), Kis (öngól) (4:1) és Gárdonyi (5:1) révén. 1.UTSE 3 3-10:2 6 2­ BSK 3 2 —1 10:3 4 3. BTK 3 2— 1 7:3 4 4. ZSE 3 1­ 2 — 4:2 4 5. Nyomdász 3 2— 1 7:4 4 11. TSC 3 1 2 — 7:5 4 7. Főv.TKör 3 1 2 — 6:5 4 8. Vasas 3 1 1 1 9:6 3 9. Pamut 3 1— 2 7:7 2 10. ZAC 3 1—2 5:9 2 11. MFTR 3 1— 2 4:12 2 12. BVSC 3—12 2:5 1 13. BTK 3— 1 2 2:7 1 14. PSC 3— 1 2 2:12 1­1. CsTK 3 2 1— 7:3 5 2. KTC 3 2 1— 9:41­ 5 3. SzAC 3 1 2 — 8:1­­ 4 4. BTC 3 2—1 17:3 4 5. BRSC 3 2 — 1 9:2 4 6. SzFG 2 1 1— 2:0 3 7. FSE 3 111 3:6 3­­8. Féltén­­ , 2 1 — 1 3:2 2 9. Köb. AC 2 1 — 1 4:5 2 10. UTE 3 1—2 4:12 2 11. Ganz 3 1—2 6:19 2 12. MAFC -----------—­------------13. KSC 3-----------3 4:10 — 14. Hungária 3---------2 0:9 — III. osztály *■' Oprée-csoport : Nem tudnak gó­t lőni a P. Törekvésnek RAFC—PMTIC 5:1 (2:1). URAK- pálya: Biró: Gombos. A RAFC ügye­sen kihasználta Szekszárdi PMTK- kapus gyengeségét s súlyos veresé­get mért a palotaiakra. A PMTK 1:0-ra vezetett. Góllövő: Indríeh (3), Szobonyai és Hlavács, illetve Mol­nár II. em tartott sc­oli az Ilustria dicső­sése (( Hattoah msavsTje) Az Admira nyerte a bécsi derbit — Telefonjelentésünk — . Bécs, szeptember 10.­­Érdekes­­eredményeket hozott a mai bajnoki napp .­­Győzött az éllovas: Rapid—Donau 5:1 (3:0). Rapid-pálya, 10.000 néző. Bíró: Janek. Az eddig harmadik he­lyén állt Donau ezúttal második liga­­ban játékot nyújtott és első vere­ségét szélvédte el. Góllövő: 10. p. Kaborek, 23. Bican, 25. Kaburek, 27. Binder. II. félidő: 31. Winter (4:1), 34. Bican. . . A meglepetés: Hakoah—Austria 2:0 (túl). Hohe Warte. 13.000 néző. Bíró: Miesz. A Középeurópa Kupa győztese fáradtan játszott. Ströch és Spechtl nélkül állt fel az Austria. Balszerencséje is v­olt. A 20. és 8. percben Mausner rúgta a dugókat. A derbi: Admira—Vienna 3:1 (2:0). Hohe Warte. Bíró: Keibe dr. Szép játék. A Vienna, a tavalyi baj­nok még mindig nincs formában. Góllövő: 13. Schall, 29. Hannemann, 8. Adelbrecht (2:1), 38. Hannemann. Szerencsés győzelem: FC Wien- WSC 1:0 (0:0). Rapid-pálya. Bíró: S­rankenstein. A 27. percben Horváti­ rúgta a gólt. (H. O.) NTC—Compactor 3:0 (0:0). Gyön­­gyösi­ út. Bíró: Bergida. Az I. fél­időben egyenlő ellenfelek, a H.-ban az NTC döntő fölényben játszott. — Góllövő: Shilep, Németh és Viola. VI. ker. SC—MÁV Előre 1:0 (0:0). Váci­ út. Bíró: Székely D. Mindkét csapat több gólhelyzetet hagyott ki a kapu előtt. A gólt Neubauer lőtte. MSE—Törökőr 3:0 (2:0). Félbesza­kadt. Szent László-tér. Bíró: Beregi. A játékvezető sorozatos tévítélkezé­­ses botrányba fullasztották a szépen induló mérkőzést. A botrány elősze­lét már a 2. percben érezni lehetett, amikor a bíró az MSC teljesen sza­bályos dugóját nem adta meg. A kevésszámú, de annál hangosabb kö­zönség erre éktelen lármával sérte­getésbe kezd, mire a bíró a játékot 6 percig szünetelteti. Szk­otics és Csizmadia volt szünet előtt eredmé­nyes. Fordulás után tovább folyta­tódik a megyeri együttes fölénye, számszerű eredményt jelent a 24. percben Csizmadia által elért dugó. A 27. percben aztán példátlanul durva jelenet következik. Prino II. (Törökőr) a kiállítás sorsára jutva, parázs boxmérkőzést kezd a bíróval, aki a mérkőzést lefújja. — Varga II. és Balázs (mindkettő Törökőr) kiállítva. P. Törekvés—UMTE 3:0 (2:0). URAK-pálya. Biró, Zug. Az I. fél­időben a palotaiak sorra vezetik a szép támadásokat, melyekből Nagy, majd Siba eredményes. Szünet után az UMTE is felnyomni, de a Törek­vés-védelem mindig a helyén van. A mérkőzés végefelé Gulyás I. beállít­ja a végeredményt. BBFC—UFC 4:0 (2:0).­­ Nagy­szombat-utca. Bíró: Báron. A BBFC mindvégig fölényben játszva győzte le az újlakiakat. Szlovák 11-esét Borosa a BBFC, míg Dajdiét Hass­­mann, az UFC kapusa kivédte. Gó­­­IgyS: Hill (2), Pintarits és Bach­­mann. Sparta—BSK 3:2 (1:2). Budafok. — Bíró: Gonda. A 0:2-re vezető BS­K könnyelmű védelme miatt vesztett. Góllövő: Berdó (2), és Braun, illetve L­akatos és Hofmann. BTSE—BSC 4:0 (2:0). Pasaréti­ út. Bíró: Kovács dr. Nivótlan, durva játék. A II. félidőben a BSC kapu­sa önként elhagyta a pályát. — Góllövő: Csápos I, Márton, Beck II. és Vojta (11-esből). A bíró Vizit a BSC-ből kiállította. Kajszákot BSC a mentők kórházba vitték. Malaky-csoport A Gránittal komolyan számolni kell Húsos—REAC 2:1 (1:1). Ujhegyi-út. Bíró: Weigl. Mindkét félidőben a kőbányai csapat játszott fölényben, de csatárai kapu előtt határozatlan­ságot árultak el. Góllövő: Kenderes és Erdélyi Húsos, illetve Kucsera REAC. Hálókocsi—KSSE 2:0 (1:0). Uj­hegyi­ út. . Bíró: Kovaly. Erősiramú mérkőzés, váltakozó fölénnyel. Az 5. percben Lőrincz 20 méteres szabad­rúgásából esik a gól. Kirívó volt, amikor Deák kíméletlenül beletalpal­t 1. P. Törekvés 3 3----------6:0 6 2. RAFC 3 3—­— 11:4 6 3. MS­C­­ 3­­ 2 1­­— 7:3­ 5 4. PMTK 3 11 1 9:7 3­­5. VI. ker. SC 2 11— 4:3 3 6. UMTE­­ 3 1 1 1 5:5 3 7. NTC 3 1 — 2 4:6 2 Jutagyár 2 — 1 1 5:6 1 9. MÁV Előre 3 — 1 2 1:5 1 10. Compactor 2----------2 2:6 — 11. Törökőr 3 ------- 3 0:9 — 1. Gránit 3 3------- 11:5 6 2. SzRTC­­ 3 2 1­­— 10:4 5 3. Húsos 3 2 1 — 8:5 5 4. NJTC 3 2— 110:5 4 5. Hálókocsi 8 2­— 1 6:4 4 6. Kispesti AC 3 2 — 1 9:7 4 7. Drasche 3 1 — 2 7:8 2 8. KTE 3 1—2 7:11 2 9. KSSE 2 1 — 1 1:2 2 10. KAOE 3 — 1 2 4:9 1 11. Kalapos 3 — 12 2:6 1 12. KEAC 2-----------2 2:5 — 13. MKB 2-----------2 3:9 — A Springer-csoport Az I. ker. SC rávert a pénzügyiekre .Vérhalom—LTE 6:2 (2:1). Nárey­­szombat­ utca, Bírái- Hirsehler. Az I. félidőben kificamodott Pintérnek, az LTE kapusának válla és az, így megcsonkult csapatot­, megérdemel­ten győzte le a Vérhalom­ Góllövő: ‘Blrinde' (2), Klein (2), Jávorszky és Kucsera (Vérhalom), illetve Rácz és Mezei. ''l' • t '■■ ■­­ '■ KASC—ÉMOSz 5:1 (4:0). Simor­u. Bíró: Aufriehhtig. Az első félidőben hatalmas fölényben van a KASC. — Szünet után változatos a játék. Gól­­lövő: Sohnek (2), Kronfeld,,(2), Czál, illetve Hicke. A bíró Salamandert ÉMOSz kiállította. I. ker. SIF-PTBSC 2:0 (2:0). Pa­­saréti­ út. Bíró: Vértes. Az I. ker. SC szép játék után győzi le a pénzügy csapatát. A PTRSC több­­gólhelyze­tet kihagyott. Gólszerzők: Szilágyi és Dvoracsek. Paulint PTBSC a bíró kiállította. (telep. Bíró: Hollósi. Durva mérkő­zés. Az I. félidőben a KTK jól tartotta magát, de fordulás után visszaesett és az SzRTC könnyen győzött. Góllövő: Varga I., II. és III. és Juhos II. Gránit­-Kalapos 2:0 (0:0). Endresz Gy.-u. Bíró: Berger Gy. Hevesi­u­mi, kemény küzdelem. A Gránit Hegedűs két góljával győzött. A Gránitból Jeszenszkyt, míg a Kala­posból Dolmnauert a bíró kiállította. Drasche—KAOE 3:1 (1:0). Tarna­ u. Bíró: Gallotvich. A többet támadó Drasche könnyen, győzött. Góllövő: Gördbarcsik­, Markusovszky és Sztop­­ka, illetve Stelczer lr.. Gilici KAOE az altestén megsérült. 1. B. Testg. 3­ 3 7:1 6 2. KÁStI 3 3 12:4 6­­3. PTESC • 3 2— 111:4 4 4.1.ker. SC 3 2 — 1 5:2 4 5. Vérhalom 3 2—111:7 4 6. OFC •­­ 3 2—1 3:5 4 7. BRFC 3 1 — 2 6:6 2 8. BSK . 3­ 1— 2 6:7 2 9. Spárta 3­­1 — 2 5:6 2 10. ÉMOSz 3 1— 2 4:9 2 11. BSC Ti ------3 3:11—1 12. LTE 3 — —3 4:15 —. Salamon—&N­HIM— WMKOtoSKKW" a KSSE csikójába, Kóczóba, aki láb­­töréssel és súlyos belső sérüléseivel maradt a földön. A második gól a­­mérkőzés végén Lőrincz 11-eséből esett. KAC—NJTC 4:3 (1:1). Félbesza­kadt. Zágrábi­ út. Bíró: Sallay II. Az utolsó percekben nagy botrány miatt félbeszakadt a játék. Góllövő: Frischvaldszky (2), Almásy és Lapo­­nya, ill. Neubauer (2) és Kernmüller. SzRTC—KTK 4:0 (1:0). Rendessy-SJ 10é»20szeleten Tersem- Eredeti 34kH B UJ« futbellabda 13.60 és 15— Pengd. Belatpuml 1.30 Pengd Futbal - cipők olcsón. Azonnal szállt ra: SZABÓ IMRE sportfelszerelési üzeme Turkova.­­ Árjegyzék Ingyen !