Nemzeti Sport, 1933. november (25. évfolyam, 217-237. szám)

1933-11-13 / 225. szám

Hétfő, 1933 november 13. A II. ligában: A Soroksár nehe­zen, az Erzsébet könnyen nyert — Saját tudósítónktól — A II. liga állása: FÉLTUCAT TAXI-GÓL Hátralévő ellenfelek: Soroksár, Droguisták, Szentlőrinc, Vasas, Csepel, Erzsébeti, Szürketaxi, Budatétény, Droguisták, Szentlőrinc­ , Szentlőrinc, Bak, Soroksár, Nagy­tétény, Erzsébeti. Vác FC: Millenáris, Szürketaxi, Budatétény, Droguisták. Szürketaxi: Erzsébeti, Vác, Váci Remény, Millenáris. Budafok: Váci Remény, Csepel, Millenáris, Bak. Váci Remény: Budafok, Millená­ris, Szürketaxi, Budatétény. Vasas: Csepel, Bak, Soroksár, Nagytétény, Millenáris. Millenáris: Vác, Váci Remény, Bu­dafok, Szürketaxi, Vasas. Bak TII: Szentlőrinc, Vasas, Cse­pel, Budafok. Csepel, Vasas, Budafok, Bak, So­roksár, Budatétény, Nagytétény, Erzsébeti, Vác, Váci Remény. Droglisták: Soroksár, Nagytétény, Erzsébeti, Vác. Nagytétény, Budatétény, Droguis­ták, Szentlőrinc, Vasas. NEM CSINÁLT MEGLEPETÉST A MILLENÁRIS Erzsébet—Millenáris 4:1 (4:1) Soroksár, 500 néző. Bíró: Csár­dás. Erzsébet: Léderer — Kovács, Laky — Seres, Simon, Mayer — Uitz, Berecz, Létai, Urbancsik, Bereczky. Millenáris: Marosi — Szente, Péterffy — Hossó, Hajszán, Kiss — Urbán, Vesper, Búza, Vedres, Solt. A Millenáris kezdi a játékot. Az Erzsébet azonnal átveszi a támadás irányítását s erősen szorongat. A 7. percben Seres hosszan előread, Marosi kifut, azt hiszi kimegy a labda, Uitz mellette bead és Létai az üres kapuba lő. (1:0). Solt lefújás után lő gólt. Három Millenáris­­szögletrúgás következik. A 18. percben Bereczky átjátsza Hos­­sót, bead és Urbancsik hálóba szúrja a bőrt. (2:0). A 29. perc­ben Berecz kicselezi Péterffyt, Létainak ad, aki kapufáról be­pattanó gólt lő. (3:0). A 35. perc­ben Bereczky lesgyanús helyzet­ben kap egy labdát és azt Ma­rosi lába között a hálóba küldi. (4:0). A 40. percben Vesper át­játsza Kovácsot (aki feltűnő gyengén játszik!), lövését Léderer Rúza elé üti, aki a hálóba gurít. (4:1). A második félidő nívótlan, léleknélküli játékkal telik el. A 22. percben Búza tiszta helyzet­ben ront. Majd Solt lövése ve­szélyeztet. Léderer lábbal ment Búza elől. Uitz egyedül áll, de négy lépésről is mellé tud lőni Berecz közelről Marosiba lő. Az Erzsébet jobb volt és meg­érdemelte a nagyarányú győzel­met. Az együttesből Seres, Uitz és Létai nevét emelhetjük ki. A Millenáris legjobb embere Haj­szán volt. Mellette Péterffy és a betegen is játszó Búza volt jó. Jedlicska intéző (Erzsébet): Gyenge csapat ellen nem tudunk rendesen játszani. Négy gól után leállt a csapat. Papp igazgató (Millenáris): A kapusunknak köszönhetünk két gólt. A második félidőben határ­talan pechünk volt. Szürketaxi—Nagytétény 6:0 (1:0) Szőnyi­ út. Bíró: Aufrichtig. Szürketaxi: Bach — Moharos, Berger — Bodor,­­Illyés, Kupi — Rémay III., Fézler, Odry, Nemes, Varga II. Nagytétény: Hajdúk — Ta­kács, Pillis — Lindmayer I., Hasz­­szán, Lindmayer II. Frisch, Schwarz II­., Csörgei, Steiner, Kludák. A Nagytétény vezeti az első támadást, a masszív védelem ezt visszaveri. Taxi­ fölény alakul ki, a fedezetsor tömi labdával a csa­tárokat, de ezek nem tudnak gólt lőni, Hajdúk is jó érzékkel parí­roz. Több kapufa és eredményte­len bomba után a Taxi már a ti­zedik szögletrúgást éri el a 42. percben, ebből Odry a félidő egyet­len gólját lövi. Szünet után a Taxi erősít. Az 5. percben Illyés 18 méteres bom­bája vágódik a hálóba. A 10. percben Rémay beadását Nemes értékesíti, 8:0. Ugyanő rúgja öt perc múlva a következő dugót is. A 30. percben Nemes éles lövését Hajdúk a levegőbe boxolja, a le­eső labdát Odry befejeli, 5:0. Egy perccel később Rémay beadásából Nemes a hatodik gólt szerzi. A Szürke taxiban Illyés és Féz­ser mutatott jó formát. A Nagy­tétényben a kapott gólok ellenére is Hajdúk és Pilics érdemel dicsé­retet. Aufrichtig a mérkőzést hi­bátlanul vezette. Takács Géza, a Szürketxi edző­je: A fiúk átérezték a helyzet ko­molyságát és megmutatták, hogy fizetés nélkül is lehet szívvel­­lélekkel játszani. Kiss, a Nagytétény intézője: Rossz talajon, sok sérülttel vesz­tettük el a mérkőzést. VAC KIKAPOTT A Vác­TÓL Vác FC—V. Remény 2:1 (0:0) Vác. Bíró: Lengyel F. Vác FC: Weisz — Bálán, Rein­­thaller — Kinzig, Pollák, Kohn — Singer, Breuer, Mélesz, Krausz, Lampel, V. Remény: Mezei — Rácz, Pál — Horváth I., Molnár, Köbl I. — Horváth II., Köbl II., Tóth, Jeney, Újhelyi. A vizes, füves pályán az első félidőben erős iramú a játék. Hor­váth II. és Köbl II. hibáz a kapu előtt. Fordulás után Mélesz és Krausz helyet cserél, ami feljavít­ja a Vác FC csapatát. A 3. perc­ben egy hosszan előreadott labdára Mélesz ráfut, Pál elesik és a ki­futó Mezei előtt Mélesz gólt rúg. Változatos a játék. Pál ismét elcsú­szik a füves talajon, a labda Sin­­gerhez jut, aki nagy erővel meg­vágja és 2:0. Pár perccel később Einzig kézzel érinti a bőrt a 16-oson belül, a büntetőt Tóth ér­tékesíti. A 33. percben veszélyesen támad a Remény, Tóth gólt is sze­rez, de a bíró orszája miatt nem adja meg. A 40. percben Kohn durván fontolja Köbl II.-et, mire a bíró kiállítja. Nyilatkozatok: Klopfer, Vác FC: A csapat szívvel játszott s ezzel nyerte meg a meccset. Huba, a V. Remény edzője: A csatársor vesztette el a mérkőzést. GYENGE JÁTÉK Szentlőrinc—Csepel 4:1 (1:1) Állami telep. Bíró: Hollósy. Szentlőrinc: Déri — Lengyel, Reisner — Gegus, Senger, Búza — Szebehelyi, Paksi, Páli, Schus­­ter, Mézes. Csepel: Grieger — Szabó, Fű­rész —­ Varga, Gergely, Kriszt — Molnár, Pflum II., Horváth, Tóth, Schaffer. Az első támadásokat a Csepel ve­zeti. Molnár kerül jó helyzetbe, de fölé lő. Az SzNFC első komoly ak­cióját Mézes indítja el a 24. perc­ben: a kapkodó csepeli védelem mellett kapura húz és közelről a hálóba lő. 1:0. A 40. percben Mol­nár a 16-osról szabadrúgást ível a kapu elé, ahol a jól helyezkedő Gergely befejeli. 1:1. Fordulás után Páli a félpályán elcsípi a labdát és meg sem áll vele a gólig. 2:1. Az 5. percben Páli lab­dájával Paksi kiugrik, a kapust is kicsalja és mellette a hálóba gurít 3:1. A 16. percben Paksi húsz mé­terről hatalmas bombát ereszt ka­pura, a labda a hálót is kiszakítja. 4:1. Koffler, a Szentlőrinc intézője: A gyenge ellenfelet nem vette ko­molyan a csapat. Majd a Soroksár ellen! Mü­ller, a Csepel intézője: Gyen­ge csapatok gyenge játéka. BUDAFOK AZ UTOLSÓ PERCBEN EGYENLÍTETT Budafok—Vasas 3:3 (0:0) Budafok. Bíró: Égner. Budafok: Buchbauer — Blei­­cher, Karlbauer — Habermann, Pitrick, Urbanek — Gotlieb, Hor­váth, Tritz, Krall, Nick. Vasas: Szekszárdi — Kovács, Stanzl I. — Vági, Sipőcz, Pataki — Molnár L, Stanzl II., Molnár II., Brunecker, Erdős. Vasas-támadással indul a játék. Budafok csak lassan jön fel és Krall nagy helyzetből mellé lő. A hatalmas sárban csapkodó, nívót­lan játék folyik. A Vasas többet támad, de a csatársor akciója sorra elhal a budafoki védők gát­ján. A második félidőt is Vasas­támadás vezeti be. A 12. percben Karlbauer szabadrúgása Gotlieb elé esik, aki védhetetlen gólt lő (1:0). A Vasas kemény támadás­sal válaszol a gólra és Molnár II. közelről kiegyenlít (1:1). A 21. percben Kovács a lövőhelyzetben levő Tritzet kézzel fogja le, a megítélt 11-est Krájl lövi, a labda a sárban irányt változtat és a kapufáról Szekszárdi elé pattan, aki ártalmatlanná teszi. A 25. percben Nick elfut és megszerzi a vezetést (2:1). A Vasas Brunecker fejesgóljával egyenlít (2:2), majd Sipőcz Kornerból fejeli a vezető­gólt (2:3). A 45. percben Karl­bauer szabadrúgását Tritz a ka­puba továbbítja (3:3). Csenki, Budafok igazgatója: A mérkőzést kis szerencsével meg­nyerhettük volna. Kis Sándor, a Vasas igazgatója: Sárban nem lehet reális futballt játszani. GÓLKÉPES LETT A Bak TK Bak TK—Droguisták 5:1 (2:1) Simor­ utca. Bíró: Pohlencz. Bak TK: Enyedy — Sárkány, Hoffmann — Jerabek IV., Lusz­­tig, Kolontár — Knyazoviczky, Károlyi, Udvaros, Kuti III., Sa­­tek. Droguisták: Pintér — Sötér, Holczer — Tar, Besky, Kristóf — Hodinger, Kisuczky, Ferstl, Fe­­renczy, Béres. Változatos játékkal kezdődik a mérkőzés. Az 5. percben Kolontár önfeláldozóan ment. A 12 perc­ben Udvaros átadását Károlyi be­lövi. A 21. percben Knyazoviczky lefut és hosszú beadásából Satek eredményes. A 24. percben Sötér szabadrúgását a védelem hibájá­ból Ferenczy értékesíti. A 29. percben Ferenczy kapufát lő. A 39. percben Knyazoviczky lő gólt, de a bíró orszájd címén nem adja meg. Szünet után kidomborodik a Bak TK fölénye. A 12. percben Knyazoviczky lefut és átadását Károlyi belövi. A 15. percben Knyazoviczky lesállásból lő gólt. Ez természetesen érvénytelen. A 17. percben Knyazoviczky érvé­nyes gólt lő. A Droguisták most kemény játékba kezdenek, aminek Jerabek IV. sérülése az eredmé­nye. A 39. percben Kolontár ál­lítja be a végeredményt. A 41. percben Kuti III. lő érvénytelen gólt. A jól játszó Bak TK győzelmét megérdemelte. A csapat minden tagja dicséretet érdemel. A vesz­tes együttesben Sötér és Tar ját­szott jól. Steiner György, a Bak TK el­nöke: A jól játszó csapat a sáros talaj ellenére kitűnő teljesítményt nyújtott. Müller, a Droguisták intézője: Szerencsétlen mérkőzés. MELEG PERCEI VOLTAK A SOROKSÁRNAK BUDA­­TÉTÉNYBEN Soroksár—Budatétény 3:2 (0:1) Budatétény. Bíró: Rotter. Soroksár: Pécsi — Vadász, Schmiedt — Elblinger, Szollár, Holzer — Schweyer, Zimonyi, Hor­váth, Gárdos, Szeder. Budatétény: Lendvai — Kiss, Andrássik NI. — Andrássik I., Me­gyeri, Petrákovits — Melicher, Rudolf, Henrich, Schmiedt, Schid­­lik. A 4. percben Melicher rúgja a Budatétény első kornerét. A labda szépen ível a kapu elé, de Vadász felszabadít. Budatétény támad, Soroksár védelme azonban pompá­san rombol. Szépen játszik a honi csapat, a Soroksár egyelőre sehol sincs. A 36. percben Melicher kör­­nerét Megyeri Rudolf elé adja, ki kapura lő, Pécsi a labdát Melicher elé üti, aki nem hibázza el a ka­put. 0:1. A második félidő erős Soroksár­­támadással indul. A 7. percben Gárdos ügyesen kiugrik, de lövé­sét Lendvai védi. A 18. percben Vadász szabadrúgását Horváth Gárdos elé teszi és — 1:1. A 22. percben ismét Vadász rúg szabad­rúgást — , egyenesen be a kapuba. 2:1. Két perc múlva Horváth lövi a Soroksár harmadik dugóját. A 30. percben Melicher ügyesen rú­gott kornerét Megyeri kapásból küldi a hálóba. 3:2. A hátralévő időben Andrássik II. és Szeder ki­állítása az esemény. Erdős József (Soroksár): Ezen a pályán nem lehet futballt ját­szani. Gerzsey (Budatétény): Egy kis szerencsével ráverhettünk volna a Soroksárra. 1. Soroksár 9 9 -------- 27: 9 18 (—) 2. Erzsébet 9.8— 1 27:10 16 (21 3. Szentlőrinc 9 3 2 2 24:17 12 (6) 4. Vác FC 9 5—4 15:16 10 (8) 5. Szürketaxi 9 4 1 4 17:18 9 (9) 6. Budafok 9 3 3 3 14:15 9 (9) 7. Váci Kemény 9 4 1 4 17:20 9 (91 8. Vasas 8 3 2 3 21:14 8 (6) 9. Millenáris 8 3 2 3 19:15 8 (8) 10 Baki TK 9 3 1 5 20:22 7 (11) 11. Csepel 9 2 3 4 9:17 7 (11) 12. Budatétény 9 3 — 6 18:17 6 (12) 13. Droguisták 9 2 — 7 10:25 4 (14) 14. Nagytétény 9 — 1 8 7:30 1 (17) Sportérmek, Diakettek ás szobrok, serlegek, román r.­­jelvények legolcsóbbanMorzsányinál Budapest, IV. kör., Eskü­ál 5. mm7 Premier szerdán UViSi Szűzies és szenvedélyes félénk és vakmerő lázadó és alázatos és végül mindent odaad , mert szeret Katharine Hepburn A szereid A Rapid egy ponttal megelőzte az Admírát a bajnokság élén Az Austria győzött az Admira ellen — Telefonjelentésünk — Bécs, november 12. A Rapid győzött, az Admira ki­kapott, ezzel a Rapid került a ta­bella élére, amely így fest: Részletes eredmények: Rapid—FAC 5:1 (1:0). Stadion. Bíró: Losenitzky. 15.000 néző. A Rapid minden tekintetben sokkal jobb volt, különösen fedezetsora brillírozott, élén Smistikkel. 2—2 gólt lőtt Binder és Brian. A FAC gólját Weiss lőtte. Austria—Admira 2:1 (2:1), Stadion. Bíró: Rosenberger. Bá­gyadt játék. Az Admirában csak Schall elégített ki. A jobb egyéni teljesítmények vitték az Austriát győzelemre, bár Sindelar megint nem ragyogott. Kaith és Sindelar lőtte az Austria góljait. Schall csak a II. félidő 38. percében szépített a vereségen. Libertás—Hakoah 1:1 (0:0). Wacker-p. Bíró: Bernnek, 5000 néző. Mérsékelt sport, gyenge csa­társorok, jó védelmek. Forster Li­bertás és Reich Hakoah a gól­lövő. FC Wien—Wacker 3:0 (2:0). Wacker-p. Bíró: Zimmermann. A Wacker erősen visszaesett a II. félidőben. Góllövők: Eckenhofer, Hassmann, Weitz II. WSC—Donau 5:1 (3:0). Donau­­p. Bíró: Frankenstein, 2000 néző. WSC nagy fölényben játszott vé­gig. Pewny két gólt lőtt, Piliwein és Semp egyet-egyet. Sch­neider volt a Donau gólszerzője. Howorka Ottó. Rapid 9 7 1 1 30:12 15 Admira 9 7 0 2 25:11 14 Vienna 10 5 2 3 27:18 12 L­ D"FÉNYES szakorvos vér-, bőr- és ne Rákóczi-ú! 32.1. em. 1. ajtó Rókussal szemben Tedel egész ♦ olvasói alanti szelvényünk ellenében árengedmény­ben részesülnek BERETVÁS (BERINGER) GYULA HI. ker. FC, sportüzlete Vili., Jó­­zsef­ körút 31/a. (Omniánál). Tel.: 341—14. sz. Az összes sportcikkek. (10%). GORECZKY FERENC, bőrönd- és bőrdíszműgyártó, Vili., József­­körút 59/61. (5%). GRÜNWALD ÖDÖN (MTK) úri­szabóterme Andrássy­ út 31. (Tel.: 198—42.) 5%. • KOZMA LAJOS, VIII Károly­ körút 3., a sarkon. Férfikalap, ing, nyak­kendő, pizsama s a férfidivat összes cikkei. (10%). MAURER SPORTÜZLET, VI.,Teréz­körút 4. Vívó-, túrafelszerelés stb. 10%, futballfelszerelés 5%. NEUMANN GÉZA SPORTÁRU­HÁZAI, VI., Nagymező­ u. 50. és VIII., Rákóczi-út 45.­­Palace-szálló mellett. HÁTIZSÁK MINDEN FORMÁBAN készül olcsón Nedelkó Sándor utó­dánál, Budapest, Károly-körút 15. 94 éves cég. VIVA IV., Váci-utca 9. Sportfelsze­relésre. Jó minőség, olcsó ár. NEMZETI SPORT vásárlási szelvénye