Nemzeti Sport, 1934. július (26. évfolyam, 127-149. szám)

1934-07-16 / 138. szám

1934 Július 16 (Tm m n Héttű #2 XXVI. évfolyam, 138. szám. ^raS^Hv «a1«egg HMEra JBtr "*‘"1!TMr'MW Hr pH^ Mai számunk btrm­tlM* a HadáMtmiab “ *^P fimfflB r Ltiil­imi Budapest 11. postafiók ' &tMi 1 ^ már vasárnap Távirati cími Nemzdlisport BudapmL ^HfifagBHSk KraHj|§3^ * CstMd­ortklét.n 150 Y­,~RomtalEtu 8 W, ■ B 41 |fer GStG 11 OrdROr Jugoszláviában 2Vi din. MSHHpA^^BHg ^nmLJw gji wMw|iH '/*'*'/ * 11 VWB Aautrlibna 10 Or., N­emetorniiiban U Tt, ^E iBBHSM _ _ m Svájcban 15 o, FrinelaorezAgban 1 fr„ iraSBKEMgUBBSaS' 3B9nEHK&Kna­jaf^fKgg IMylf»f| I f­ 8 ftMf C!a.«orsii«tran­g .14 I.. Amerikában 4 cent. ^KHg&KgHff WWHM^g v|H&Sre||l||P IlH/U fdty IS i dúji nerredéTT* t egy hónapra l.lfl P. Ausztriába refyedérrs ^SS^^UV mnPSQ9 7 P. És­ak-Amerikába 41 V *ergát a­ktU- tóidra » P jgHI 1:1—A bágyadt Ferencváros­­ nem bírt a csodálatosan védekező Bolognával A Sparta megy tovább cse csaft — sorsolással * • 1­4 A hatodik Sparta—Hungária meccs 120 perces küzdelme sem hozott döntést Vízipólóválogatottunk Prágában Magyarország- Csehszlovákia 8:1 (5:0) Prága, Barandov úszóstadion, 3000 néző. Bíró: Patuzzi (Bécs) Kedden Brünnben játszanak pólózóink — Telefonjelentésünk — Prága, július 14. A magyar válogatott vízipóló­­csapat második meccsére mindössze kb. 1000 főnyi közönség volt ki­váncsi. Mégsem jó reklám az, ha egy nemzeti válogatott csapatot ll:1-re legyőznek. Azonkívül Prá­ga is nagyban hódol a kirándulási szenvedélynek és a sportemberek inkább a Davis Cup-meccs iránt érdeklődtek, ahol nem volt ilyen nagy a különbség a résztvevők kö­zött. A két csapat a következő össze­állításban állt fel: Magyarország: Bródy — Sár­kány, Ivády dr. — Halasy — Ke­serű II., Németh, Vértessy. Csehszlovák­ia: Bousek -- Ep­etein, Schmuck II. — Steiner dr. — Wondrejc, Radó, Lángé. ,,FRANCK“­pótkávéval ízesített „KilTHREINER-féle Kneipp malátakávé" fogyasztásával egészségét megőrzi! A csehszlovák összeállításból ki­derül, hogy mégsem „árja” csapat áll ki ellenünk. Az új emberek vi­szont elég jól beváltak. A közönség tapssal fogadja a magyar csapatot, amely igyekszik előző napi játékát megismételni, és bélyegalbam Aranyiék at érdeklődőknek hérmentve küld: Abonyi Jenő bélyegk­eresk­edése, Budapest, IV, Vdel-utca 45. **Am Bélyeg Már az első percben gólt dob Né­meth, majd a másodikban egy csodálatos láb-doppler­rel ugyancsak ő lövi a máso­dikat. A harmadik percben Halasy a gól­szerző, egy félperccel később megint­­ eredményes. A magyar csapat abszolút fölényben játszik, de azért szóhoz jutnak a csehszlo­vákok is. ők szóhoz, mi gólhoz, mert az ötödik percben Németh, lö­vése megint csak utat talál a háló­ba. 5:0. A második félidőben Steiner és Halasy közelharcai kezdenek elfa­julni és a bíró, az osztrák Patuzzi, mind a kettőt kiküldi a vízből. Nem sokáig pihennek, mert még az első percben Vértesy szép leadásá­ból Németh belövi a hatodikat To­vábbra is támadunk, Sárkány ad szép passzt Vértesynek, aki biztos kézzel bombáz a hálóba. 7:0, har­madik perc. Halasy és Steiner megint össze­akaszkodnak és sorsuk megint ki­állítás. Most már hosszabb ideig tart, míg visszajöhetnek, végre Németh Vértesyhez játszik és ül a nyolcadik. .Csehszlovák támadás a válasz. Epstein elúszik, bead a tisztára játszott Wondrejcnek, aki belövi az egyetlen gólt. 8:1, végered­mény. Nyilatkozatok: Beleznay dr.: A második napi játék is szép volt, bár Bozsi fia­talos lendületét Keserű rutinja nem tudta teljesen feledtetni. Hauptmann elnök: A mi csa­patunk jobban játszott, mint még­ TORA-, FUTBALL-, FUTÓ-, TENISZ-, valamint vadász-, vívó-, golf-, boxoló-, birkózó-, kerékpáros CIPŐK és mindennemű sportcikkek gyártása Ylsnntelámlttt­l*wle*6bl btrisi­iM IwrtM Hungária SportáruÜzem VH, Sip­trtM te Telelett 414-S4 Rf Kérjen árjegyzéket '91 nap. Wondrejc, de főként Langó igen jól bevált. A pólómeccsel kapcsolatban volt egy 100 méteres úszás is, amiben magyar részről Bozsi vett részt: 1. Getreiter 1:01­, 1. Bozsi 1:07, 3. Corcán 1:07. A csapat Beleznay dr. vezeté­sével hétfőn délben utazik el Brei­íinbe, ahol kedden mérkőzik. Moldv­y. Az ifiket is ... Bolognából tegnap távirat érke­zett az MLSz címére és ebben a táviratban a bolognaiak meghívják vasárnapra a Ferencváros ifjú­sági csapatát is. Minden költséget vállalnak. A kérdésben hétfőn döntenek. Jugoszlávia Szabadka: ZsAK—Zentai AK 6:1 (1:0). Alszövetségi döntő. A helyi vasutas csapat könnyen győz a tarta­lékos zentaiak ellen. A ZsAK ezzel a győzelmével a másodig helyre került. Belgrádi BSK—Tri Zvezde 5:0 (0:0). Ligamérkőzés. A szabadkai al­­szövetség bajnoka igen gyenge játé­kot mutatott és megérdemelte a ka­tasztrofális vereséget. A BSK a II. csapaát állította ki erre a mérkőzés­re. A Tri Zvezde az I. félidőben jól játszott, a II. félidőben összecsuklott. Újvidék: Vojvodina—ZsSK 5:0 (3:0). Ligamérkőzés. Könnyű győze­lem. Eszék: Slavia—Hajduk 5:0 (4:0). Ligamérkőzés. A Hajdúkból két játé­kos kiállítva. Góllövők: Korhut (2), Andusics (2), Hrubek. Nagybecskerek: Szloga—Schwäbi­sche 5:2 (1:1). A bánáti alszövetség északi zónájának bajnokságát döntöt­te el ez a mérkőzés. Bácska—Palánkai PSK—Zombori AK 5:3 (2:1). Csehszlovákia Kassa: KAC-aM­unkácsi SE 2:1 (1:1). Orsz. CsAF—MMLSz elődöntő, 1500 néző. Bíró: Gottlieb. Az I. félidő 10. percében Drótét bead és Vitéz gólt lő. Változatos, erősiramú a küzdelem. A 40. percben Munkács Hajlik révén egyenlít. Szünet után a KAC támad többet. A 21. percben Fazekas átad Vitéznek, ki megszerzi a győzelmet jelentő gólt. A SL elődöntőt Munká­cson játszák jövő vasárnap. Ungvár: UAC—UMTE 2:0 (1:0). Barátságos. Góllövő: Gen­­csi és Grohmann. SK Russi— CSSK Ungvár 8:1 (1:0). Bíró: Dvorzsák. Góllövő: Kovács, Krics I. , Kobzár, illetve Buncsek. — UMTE B)—UAC B) 3:0 (1:0). Bíró: Lőwy. — Orbarma SC— Ungvári KMSE 1:1 (1:0). Bíró: Győrffy. Fülek: Füleki TC—Komáromi FC 4:0 (2:0). Országos bajnoki elődöntő: Bíró Janicsek (Pozsony). Góllövő: a II. percben Schiffl, 27. percben Schifl szabadrúgásból, a II. félidőben Bicsiste a 3. percben, majd 11-esből Jurecsek a 27. percben. Pöstyén: Pöstyéni FK—Sellyei SK 5:3 (2:2). Barátságos. Bíró: Lányi. Góllövő: Réger (2), Butina, Nagy, Pagurka, illetve Meniska, Divis (2). Besztereebánya: SK Bratislava— Besz­tercebányi Slávia 4:3 (2:1). Ba­rátságos. Góllövő: Maszarovics, Pa­lik, Lukár, Koszta, illetve Bartek (2), (egyik 11-esből). A BSE JUTOTT AZ ORSZÁGOS IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG DÖNTŐ­JÉBE BSE—Győri Textil SC 2:0 (1:0). Győr. Bíró: Tarányi. Az első félidő 9. percében Székely lövi a fővárosiak első dugóját. Szünet után Suhaji bün­tetőből biztosítja be a BSE győzel­mét. A BSE az első félidőben jól ját­szott. A győriek csatársora gólképte­len volt. EGY CSAPAT­ MEGHÓDÍTOTTA A C 1Í O’L'ÍÍ CPÉM­AI EVEZŐSÖKET 1 Ilii ^ 1 1 ^ -1 A LEGJOBBAK H1 *9