Nemzeti Sport, 1934. augusztus (26. évfolyam, 150-170. szám)

1934-08-21 / 163. szám

Kedd, 1934 augusztus 21. 1 Laurisin Augusztin: A gyepes pálya nekünk nem felelt meg. A csatáraink otthon többet tudnak Úgy vettem észre, hogy a közönség megszeretett bennünket s örülök, hogy résztvehettünk ezen a tornán. (A Hungária sokkal jobban­ játszott, mint szombaton. Különö­sen Szabó III., Bíró, Titkos, vala­mint Dudás tetszett. Sas elég jól mutatkozott be, Cseh csak az I. félidőben tetszett. Az ungváriaknál Kobzár és Szukovszky a legjobb, de Boksai, Kurucz és Kriza 1. is tehetséges. Remek mérkőzésen a Vienna szerezte meg a vezetést, de Návai két hatalma góljával a Bocskai válaszol, azután hiába egyenlít a Vienna, a tornát a Bocskai nyerte Vienna— Bocskai 2:2 (1:2) A második mérkőzés kezdetére már 5000 néző volt a pályán. A közönség élén itt van V­a­y László Fejfájást megszüntetik és meghűlésnél fa­­­gyors javulást jjfffi( ruwfffi) eredményeznek az­­ Aspirin tabletták. De a valódi Aspirin tabletták BAYER kereszttel Gyógyszertárakban kapható,­ lyére Adelbrecht áll be.) Hamar kiderül, hogy két tech­nikás csapat nagyszerű párvia­dala a mérkőzés. A bécsieknél Gschweidbtől indul ki minden, míg a debreceni ötösben Markos az ostorhegyes. A 8. percben Gschweidl bom­báját Alberti csak szögletre tudja védeni. A 13. percben pom­pásan rohamoz a Vienna, meleg a helyzet, Alberti öklöz, a labda így Tögelhez kerül, aki másod­szorra nem téveszt célt. Hat méterről lő a hálóba, 1:0. Nem sokkal utána Markos fut le, Schmaus kézzel löki előle kornerre a labdát, de a bíró nem szabadrúgást, hanem kornert ítél. Markos szinte ellenállhatat­lan. A 22. percben Teleki labdá­jával indul, szélsebesen fut, cen­terez, Hevesi­­kapura fejel, Rai­ner azonban visszafejeli a lab­dát a 16-osra, ott Návai elfogja s süvítő lö­véssel a felső sarokba küldi. 1:1. Nagy lövés volt! A Bocskai még tüzesebb. Teleki és Návai is veszélyeztet s ezt a fö­lényt csak Érdi lécet érintő bom­bája szakítja meg. Vienna-szöglet után a 42. percben fújra a Bocskai jár elől. Palotástól Markoshoz ke­rül a bőr, Markos elfut, bead, Te­leki fejjel továbbítja Niváihoz, aki irtózatos bom­bát ereszt meg 10 méterről. Védhetetlen. 1:2. Szünetben a Viennánál nagy a csend, megállapítják, hogy a Bocskai jó. A debrece­nieknél ki akarják cserélni Bőrt, de azután nem változtatnak, győzelemre áll a csapat. Hamar jönnek ki, a zene még szól s így leheverednek a fűbe. A Vienna támad szünet után, enyhe bécsi fölény alakul. A 13. percben kiteszik a torna díját s ez a Bocskait úgy látszik sarkalja, mert a debreceniek támadnak, de Teleki mellé lő. Váltakozó játék folyik. A 28. percben Palotás ak­robatamutatvánnyal szerel, majd a 29. percben cserék vannak. Bőr helyett Keviczky, Tögel he­lyett Adelbrecht áll be. Ez a Vien­­nának használ. A 30. percben Gschweidl Brosenbauerhez játszik, Flóra és Keviczky bizonytalan, Mayböck szerzi meg a bőrt, 10 méterről céloz s a labda a kapufá­ról bevágódik. 2:2. A hátralevő idő alatt inkább a debreceniek támadnak. (Nyilatkozatok) Báró Vay László főispán: Gyö­nyörű mérkőzés. A Bocskai felké­szülten várja az idényt. Fodor Henrik dr.: Az I. félidő­ben a Bocskai reme­ki­l játszott, szünet után a Vienna volt inkább fölényben, de ez mit sem von le a Bocskai sikerének értékéből. Gschweidl: A Bocskai nagyon jó, pompás futballt játszik, nemes ellenfél. Herzog: A sérüléseket is tekin­tetbe véve, remek a teljesítmé­nyünk. Markos: Gschweidl volt a leg­jobb. Nagy­vonalúnak­ bizonyult a két csapat küzdelme. A Bocskai egy árnyalattal jobb volt, de ez nem jutott gólban kifejezés­re. Alberti remekelt, a két hátvéd egyformán jó a debrecenieknél, fe­dezetsor élén ismét Szaniszló járt, Palotás javul, a csatársor legjobb része a jobbszárny. Különösen Markos tetszett, minden támadás tőle indult ki. Návai góljaiért kü­lön dicséretet érdemel.. Hevesi gyenge. A bécsieknél Horeschoff­szky a hátvédekkel együtt nagy­szerű. A fedezetsorban a két szélső tetszett. Hoffmannak nem volt ellenfele Elől Gschweidl jobb­­összekötőből irányított. Legveszé­lyesebbnek a két szélső bizonyult, (Mérkőzés után) kedves jelenet zajlott le a Vienná­nál. A csokrot, amit kaptak, át­adták Loosnak. Meccs után egyéb­ként félköralakban felállt a négy csapat s Herzog Edvin átnyújtotta a Bocskainak a díjat. A torna vég­eredménye: 1. Bocskai 2 11 — 6:2 3 2. Vienna 2 11 — 5:3 3 3. Hungária 2 1 — 1 5:4 2 4. Russ 2---------2 1:8 — Tamássy László. ­ A Frutti csak Stühmer névvel valódi, 6 báró főispán. A Bocskai magyar­ruhás kislánnyal az élen vonul fel s a kislány csokrot nyújt át a bécsieknek. Klug sípjelére így áll fel a két csapat: Vienna: Horeschoffszky — Rainer, Schmaus — Kaller, Hoff­­mann, Machu — Brosenbauer, Gschweidl, Mayböck, Tögel, Érdi. Bocskai, Alberti — Vágó, Flóra — Palotás, Bőr, Sza­­niszló — Markos, Vincze, Teleki, Návai, Hevesi. (A II. félidőben játék közben Bőr helyére Keviczky, Tögel­re­ ALAPI­TTATOTT 18­9 5 HAGY KittlYsttia EGYENRUHÁZATI INTÉZETE ÉS POLGÁRI SZABÓSÁGA BUDAPEST, 5V. KOSSUTH LAJOS-U.6 (SAJ­AT HÁZ) TELEFON: 836-59 KEDVEZŐ FIZETÉSI FELTÉTELEK MELLETT ELŐNYÖS ÁRBAN KÉSZÍT POLOESU ÉS EGYES KIRUHAT­ Ó ____. A *,­­~ Itt az első tízbajnokságr­a fii . Megtartjuk a rendes heti­versenyt, de ennek keretében félévenként megrendezzük a bajnokságot. Külön díjazott versenyek: Rekord­verseny, telitalálat-verseny és megbízhatósági verseny. Karácsonyi kiosztásra kerül kb. 1200 pengő készpénzdíj. — Saját tudósítónktól — Lapunk „Világbajnoki pályá­zata” nagy sikerrel zárult s ugyan­olyan sikerrel fut ,,Középeurópa Kupa-pályázatunk” is, amely né­hány nap múlva véget ér. Olva­sóink, pályázóink új versenyt kér­nek tőlünk s mi szívesen állunk rendelkezésükre. A mai nappal olyan versenyt írunk ki, amely minden tekintetben páratlan a tip­­pályázatok terén. Kiírjuk a tip­­bajnokságot, mégpedig első ízben s amellett hetiversenyt, sőt ezen­felül még három érdekes külön­­versenyt is lebonyolítunk. Részleteket alább közlünk azzal, hogy az új pályázat első szelvénye a jövő hétfői számunkban jelenik meg. IV. díj: 15 pengő. — V. díj: 10 pengő. VI—X. díj: egyenként 5—5 pengő. Ezenfelül az első tíz helyezett ké­sőbb meghatározandó tiszteletdíjat is kap. Ez lesz a pályázat egyik meglepetése. A pontverseny keretében még há­rom külön verseny is fut. Mind a hármat külön díjazzuk. A három díj: 1. 1rekorddíj. Itt azok nyernek, akik az ősz folyamán egy-egy szel­vényen a legjobb t­p-eredm­ényt ér­ték el. Ezeket a rekordokat (elsőt, másodikat és harmadikat, mert há­rom díj van) hétről-hétre nyilván­tartjuk és közöljük. Az első rek­o­­rder az lesz, aki az első héten a leg­több találatot éri el.­­A telitalálat ebben a versenyben csak a holtver­senyek eldöntésére kerül számítás­ba. Itt tehát nem pontozunk, mint a heti és bajnoki versenyben. Az első hét rekordere tehát nem okvetlenül az első heti győztes lesz, mert ha pl. valaki 6 találattal, köztük 4 te­livel, vagyis 20 ponttal győz az első heti versenyen, ennek dacára egy másik pályázó 9 találattal, teli nél­kül (18 pont), túlszárnyalja a győz­test a rekord szempontjából.) A re­kordversenyben tehát csak a talála­tok száma dönt, a telitalálat csak , holtverseny esetén dönt. A rekord­­verseny győztese az a három pá­lyázó lesz, aki az ősz folyamán va­lamelyik szelvényen (amellyel eset­leg díjat sem nyert!) a legtöbb talá­­latot érte el. A külön díjak, ame­lyeket a rekordereknek szintén az őszi szezon után osztunk ki, a kö­vetkezők: 1. díj: 50 pengő. II. díj: 20 pengő. III. díj: 10 pengő. 2. Telitalálat-díj: Ezt az nyeri, aki az őszi idényben egy szelvényen a legtöbb telitalálatot éri el. A díjak: I. díj: 50 pengő. II. díj: 20 pengő. III. díj: 10 pengő. 1. Megbízhatósági verseny: Itt 51 díjat osztunk ki. A díjakat később ismertetjük. Ez lesz a pál­yázat másik meglepetése. Itt azok nyer­nek díjat, akiket a szerkesztőség arra érdemesnek tart. Fő irányelv az, hogy a pályázó pontosan betartsa a pályázati feltételeket, minden szel­vényre olvashatóan írja rá a nevét, ne reklamáljon feleslegesen, legyen tisztában a verseny feltételeivel és — amit mondanánk sem kellene — a tipelé­sben is jól szerepeljen. Az 50 díjat olyan pályázóknak ítéljük Az első tipbajja­okság díjai Hétről-hétre az azon a héten leg­jobb szelvényt beküldők között a következő heti díjakat osztjuk ki: (Az összes díjak készpénzben értendők.) I. díj: 20 pengő. II. díj: 15 pengő. III. díj: 10 pengő. IV. és V. díj: 5—5 pengő. A tipbajnokságot félévenként ren­dezzük meg, tehát az első tipbaj­­nokság karácsonyig tart , addig legtöbb pontot szerzettek a követ­kező díjakat kapják: I. díj: 100 pengő. II. díj: 50 pengő. III. díj: 30 pengő. !§Si5tr>éCím f| i. 120/ / /Ql / A**'-'‘ /y yA / r<z if-~ I I // f----\ L^oJX'neíe,■ 1/ \'órn,°’Ar6vo'* opV*\/\órai"u *ó - jvno-\ I lyo ni M /--^/7==rK7057...lY / oda, akik a fenti feltételeknek meg­felelnek, hétről-hétre beküldik szel­vényeiket, de egy-két rosszabb tip miatt nem tudnak felugrani a győz­tesek sorába. Ez a díj te­hát­ többé­ke­vésbé vigasz verseny jellegű lesz. Az első TIPBAJNOKSÁG FELTÉTE­LEI 1. A tip versenyünk több részből áll, a­ Heti versenyből, amely minden héten újra kezdődik, b) A voltakéneni tip­­bajnokságból, amely pontversenyből áll. Hétről-hétre összeadjuk a pályázó pont­jait s aki az őszi idény végén a legtöbb pontot szerezte, az lesz az első tipbaj­­nok. A bajnokon kívül további kilenc helyezett is pénzdíjat nyer. A díjakat külön közöljük. c) Rekordverseny. d) Telitalálatverseny. e) Megbízhatóság! verseny. (Részletek a díjak listáján!* Az öt verseny keretében ősszel kész­pénzben összesen 1200 pengő kerül kiosztásra s több mint 60 tiszteletdíjat is adunk. 2. Pályázni csak a lapunkban megje­lenő szelvénnyel lehet. A szelvényt minden héten hétfőn közöljük először s pénteken utoljára. 8. Minden egyes szelvényhez hasz­nálatlan 10 filléres bélyeget kell mel­lékelni. A bélyeget akár csak a sarká­val is felragasztani tilos. Ez a bélyeg a nevezési díj. Enélkül érvénytelen a pá­­lyázat. 4. Mindenki annyi szelvénnyel pá­lyázik, ahánnyal módjában áll, minden­ki azonban csak a legjobbnak bizo­nyuló szelvényével vesz részt a ver­senyben. 11. Külföldiek is indulhatnak a pályá­zaton, ha országuk bélyegeiből szelvé­nyenként 10 magyar fillér értékű használatlan bélyeget mellékelnek. Csehszlovákiában 80 haletti, Romániá­ban 3 lei, Ausztriában 14 groschen, Jugoszláviában 1­ 50 dinár s így tovább.) 6. A szelvényeknek mindig legké­sőbb szombat délig a szerkesztőség­be kell érkezniük. Az elkésett pá­lyázatokat nem fogadjuk el. A szel­vényeket csak borítékban szabad küldeni. A borítékra feltűnően rá­írandó: Tipbajnokság. A cím: Nem­zeti Sport szerkesztősége. Budapest 62. Postafiók 24. A szelvények a szerkesztőségünk gyűjtőládájába is bedobhatók VI . Rózsa­ utca 111. alatt. A feladó, vagy bedobó mindig írja rá a nevét a boríték hátára. 7. Minden szelvényen a telitalá­latért 4, a találatért 2 pontot adunk. (Telitalálat az, ha valaki pontosan eltalálja az eredményt, találat az, amikor a pályázó azt, hogy ki győz, vagy hogy döntetlen lesz, eltalálja, de nem a tényleges gólaránnyal.) 8. A heti versenynél az azonos számú pontot szerzett szelvények között az elsőséget a következő sor­rendben döntjük el: a) Hibaarány­­szám. (Azaz, ha a pályázó A) csapat győzelmét jósolta s B) csapat győ­zött, akkor ez teljes hiba, ha dön­tetlent jósolt s az egyik csapat győ­zött, vagy fordítva, akkor ez csak fél hiba.) b) A tíz mérkőzés összesített gólarányának­ pontosabb megközelí­tése. Előtte­­ nem látott esetekre szerkesztőségünk fenntartja magának a döntés jogát. 9. A heti verseny eredményét min­dig csütörtökön hirdetjük ki. A­­ pontversenynek, azaz a tipba­jnok­­ság, a rekordverseny, a telitalálat­­verseny és a megbízhatósági ver­seny eredményét pedig 1934. év vé­gén. 10. Portókimélés cél­jából és**’ bo­rítékban többen is beküldhetik a szelvényeiket, sőt a szelvényekhez ezentúl leveleket is szabad mellékel­ni, felesleges kérdésekkel azonban ne zaklassuk a szerkesztőséget. Ha több pályázó szelvényeit egy borí­tékban küldi, akkor a boríték hát Hat­ ellen Csehszlovákia Nyugati divíziós küzdelmek: Pozsony: Bratislava—Vasas 3:1 (0:0). Bíró: Cserny. A Vasas egyenrangú, ellenfél volt, de a Bratislava a kapu előtt határozottabb. Góllövő: Luknál­, Sors, Dancsik NI., illetve Újvári II. Fülek: Ligeti—Füleki TC 2:1 (1:1). Bíró: Farkas (Pozsony)) Góllövő: Mi­­narik (11-esből), Felföldy (öngól), ill. Lukács. A második félidő 33. percé­ben Mihalovits (Ligeti) csúnyán faul­tolja a füleki kapust, m­ire a közön­ség beözönlik a pályára, elveri Miha­­lovitsot és a bírót inzultálja. De a rendezőség hamarosan rendet teremt s folytatják a játékot. Mérkőzés után a bírót újból inzultálják. Nyitra: Trencséni TS—Nyitrai AE 5:3 (0:1). Bíró: Bruill­er. Góllövő: Lö­­wenbein (2), Strba (2) és Hoffmann, illetve Beney (2) és Schneider. Komárom: Ruttkai FC—Komáromi FC 1:0 (1:0). Bíró: Novak. Az ered­mény egyáltalán nem felel meg a mutatott játéknak, mert a KFC leg­alább egyenrangú ellenfél volt, de balszerencse üldözte. Az egyetlen gólt Tarhay lőtte. Zólyom: Zólyomi TK—Pöstyéni FK 5:2 (2:2). Bíró: Moler. A pöstyéni csa­pat csak az első félidőben volt egyen­lő ellenfél, szünet után összeroppant. tkm / A / o lapján ezt ajánlatos jelezni. 11. Félidők beírása felesleges. A több szelvénnyel pályázók minden szelvényre írják rá a nevüket. Név nélkül küldött szelvényeket nem ve­hetünk figyelembe 12. A pályázók a szelvény beküldé­sével alávetik magukat a pályázati fel­tételeknek és a szerkesztőségünk dön­tésének.