Nemzeti Sport, 1934. szeptember (26. évfolyam, 171-191. szám)

1934-09-17 / 182. szám

Hétfő, 1934 szeptember 17. Vidéken. Az országos ama­tőrbajnok Tokodi VSC Szolnokon is vere­séget szenvedett — Saját tudósítónktól — Középmagyar alszövetség I. osztály. Váci SE—BKSC 4:2 (2:1). Pilisvö­­rösvár. Bíró: Keresi dr. A­z­KSC meglepő jól tartotta magát, de gól­­képtelen csatársora miatt vesztes ma­radt. A VSE góljait Zentai (3) és Csörgő lőtte, míg a BKSC gólszerzője Wiest és Kővári (11-esből). Dorogi AC—LASC 5:0 (2:0). Dorog. Bíró: Rosenfeld. Az első félidőben változatos játék, a II. félidőben Sas­halom összeroppan. Góllövő: Gyöm­bér 2, Berényi, Koppányi és Szlo­­boda. Csillaghegyi KAC—Dunakeszi Ma­gyarság 3:0 (0:0). Csillaghegy. Bíró: Kollár. Hevesiramú, de fair mérkő­zés. Az első félidőben a Magyarság támad többet, a Cs. KAC csak a II. félidőben talál magára.­­ Góllövő: Cziegler (2) és Simon. Jók voltak: Soltész, Mo­ravecz és Bucsek, illetve Zsíros és Bretsch. SzAK—TVSC 4:3 (2:1). Szolnok. — Bíró: Paulinyi. Az országos bajnok második veresége újabb meglepetés­ként hat. A SzAK végig hatalmas, lelkesedéssel küzdött. Az izgalmas mérkőzés végig változatos lefolyású volt. A gólok sorrendje a következő: Köves 1:0, Turbéki 1:1, Sztojanovics 2:1, Kövesdi (11-esből) 3:1, Béki 3:2, Szász 4:2, Szemethy 4:3. Szolnoki MÁV—PAC 6:9 (4:0). Pá­cél. Bíró: Kondi. A szolnoki csapat imponáló fölénnyel nyerte a mérkő­zést. Góllövő: Kolláth N­. (3), Kol­­láth I., Sárkány és Fajankovics. RTE — Balassagyarmati TSE 2:1 (0:0). Rákoskeresztúr. Bíró: Bálint. Erős küzdelem után győzött a sze­rencsésebb csapat. II. osztály: PTK—DAC 3:0 (0:0). Pestszentimre. Bí­ró: Fogarasi. A PTK megérdemelten győz. Góllövő: Valentin (2) és Laczkó. VSC—Monori SE 5:1 (1:1). Vecsés. Bíró: Kecskeméti. A IX. félidőben fölényesen lövi a gólokat a VSC. Góllövő: Sárközi (2), Földi (2), Krauman (öngól), illetve Ottó III. I­AC—Gödödei 1K 2:1 (1:0). Rákosliget. Bíró: Fuchs. Góllövő: Herz, illetve Bátori. — GIK II.—RÁC II. 2:1 (1:1). PÁC II.—SASC II. 1:1 (0:1). Pécel. Bíró: Nagy. — PÁC III—SAS III. 1:0 (0:0). Bíró: Dénes. R. MOVE—Cs. MOVE 1:0 (0:0). Rákos­csaba. Bíró: Boskovicz. Az Ercsi Eötvös—Tárnoki SE mérkőzés elmaradt, mert a TLE kocsitörés miatt nem érkezett meg. Sz. MOVE—Pilisvörösvári SF. 2:2 (2:0). Szentendre. Bíró: Kozma. Góllövő: Gerényi és Kósa, illetve Janusik és Wieszt. Nagymarosi KMSE—Váci Remény II. 5:4 (2:2). Nagymaros. Biró: Mészáros. Góllövő: Fiesl (2), Néder, Hornyák és Andrász, il­letve Amri (2), Köller III. és Pálinkás. BTC—NAC 1:0 (0:0). Nagymaros. Biró: Pálfalvai. Izgalmas mérkőzés. A szerencsé­sebb csapat győz. Góllövő: Gaschler. UDSK—Vecsési FC 3:0 (1:0). Üllő. Biró, Cigelédi. Szép játék, élvezetes mérkőzés. A vecsésiek két tizenegyest nem tudtak érté­k­esíteni. Góllövő: Burza II. (21 és Fövenyes. — UDSK II.—Vecsési FC II. 2:2 (1:0). M­SE—Bicskei Levente 8:1 (4:0). Nagyté­tény. Bíró: Brunner Góllövő: Szabó (4), Eichamer (4), illetve Horváth. Keleti alszövetség I. osztály. NyTVE—DEAC 1:1 (1:1). Nyíregy­háza, 800 néző. Bíró: Weisz. Változa­tos, gyorsiramú és szép játék, de ke­vés küzdelemmel. Mind a két részről sok gólhelyzet maradt ki. A 10. perc­ben Szalai a NyTVE-nek szerzi meg a vezetést, a 33. percben Fejér dr. át­adásából Magyar egyenlít. Jó­. Né­­gyesi I., Jleringh, Szalai, Nánássy I., Mester NyTVE: Moldoványi, Jacsó, Fejér dr. ég Magyar DEAC. K. MOVE—Debreceni Textil 5:0 (2:0). Karcag. Bíró: Sas. A helyi csapat végig nagy fölényben játszott, két számjegyű győzelmet is aratha­tott volna. Góllövő: Zilahy, Kör­mendy, Oláh II., Tesinszky és Mé­száros, utóbbi tizenegyesből. NyAFE-DKASE 6:2 (4:1). Nyírbá­tor. Bíró: Schick­. A NyAFE végre magára talált. A DKASE vezet ök­rös góljával. Hernády III. egyenlít, majd Mező és Hernády III. eredmé­nyes, utóbbi kétszer is. Szünet után súlyos baleset történik: Csomáli láb­törést szenved. Hernády II. és Pün­­kösti, illetve Kiss dr. lövi a további gólokat. A Püspökladányi MÁV—Kisvárdai SE mérkőzés elmaradt, mert a KSE csapata lekéste a vonatot. DVSC—NyKISE 2:1 (1:0). Debrecen. Biró: Kovács. Szén, véczig izgalmas mérkőzés. A DVSC góljait Bihari, az NyKISE-ét Hajdú lőtte. Utóbbi tizenegyesből esett, megérdemelt győzelem. Mátészalkai TK—Debreceni MTE 4:2 (2:0). Mátészalka. Biró: Földes. Végig erősiramú mérkőzés, MTK fö­lénnyel. Góllövő: Kun (8) és Lengyel, illetve Martinecz és Kónya. II. OSZTÁLY: BUSE—Derecskei MOVE 3:1 (1:0). De­recske. Bíró: Nagy dr. A közönség a mér­kőzés után kőzáport zúdított a BUSE já­tékosaira. Góllövő: Eisenberg, Matolcsy és Cserna, illetve Kovács. B. Turul—WFC 4:1 (3:1). Berettyóújfa­lu. Bíró: Weisz. A Turul fölényesen nyert. Nyugati alszövetség I. osztály. P. Kinizsi—SVSE 2:0 (2:0). Pápa. Bíró: Koch. A Kinizsi első félidei remek játékával megérdemelten győzi le a tavalyi bajnokot. Rögtön az első percben Varga bead, Kovács jól kapja a labdát és 1:0. A Kinizsi to­vább támad és a 13. percben Tarr szabadrúgásából újabb gólt ér el. A II. félidőben az SVSE is feljön, de a szilárd Kinizsi védelem ellen nem tud eredményes lenni. Kitűnt: Király, Tóth I. és II., ill. Kőműves és Fekete. SzSE—Sz. MÁV 0:0 Szombathely. — Bíró: Gray I. A helyi nagyszámú, mintegy 2000 főnyi közönség előtt zaj­lott le. A SzSE játszott fölényben, de hiába támadott 80 percen át, mégsem tudott eredményt elérni. Jól játszott Wittreich, Tőke, Pillér, Papp és Zi­­povics SzSE, Krascsenics, Iván, Pa­jor és Kiss Sz. MÁV. ETO—Hubertus 2:1 (2:0). Győr. — Bíró, Ősz dr. — A Hubertus az ETO- nak is kemény ellenfél volt. Az első félidő 5. percében Nagy közelről lövi az ETO első gólját. A 15. percben Tóth nehéz szögből remek dugót lő. Szünet után az ETO f­ölénye ellenére sem tud több gólt lőni, sőt a 35. perc­ben Dobó elfut és szépít az eredmé­nyen. TSC—DAC 4:1 (3:1). Tatabánya.­­ Bíró: Németh. — A TSC aránylag könnyen verte ellenfelét. A 7. percben a DAC-kapus kiejti a labdát és Ke­leti eredményes. 1:0. Tíz perccel ké­sőbb a DAC is kapus­hibából ér el gólt. — Kulcsár révén. A 37. percben Gyimessy szabadrúgását Keleti Né­meth II.-nek adja, ez dugót szerez be­lőle. 2:1. A 37. percben Németh I. a góllövő. A II. félidőben Keleti ered­ményes újból. 4:1. MÁV Előre—SFAC 4:4 (4:1). Sop­ron: Biró: Bürger. Az első félidőben nagyon megy a játék a fehérváriak­nak. A 8. percben még Kelemen sze­rez gólt­ Sopronnak, de a 13. percben már Kotrobai egyenlít, utána pedig Komlós mesterhármasa jön. A II. félidőben a SFAC rákapcsol és Krén lő gólt. A 37. percben Seidl II. 4:3-ra javí­t, majd Vanka és Máhr kiállí­tása után a 45. percben 11-esből egyenlít Maróti. II. osztály MOVE ZSE—Körmendi TE 6:8 (3:0). Zalaegerszeg. Bíró: Vállai. A nagyobb technikájú ZSE csatársor könnyen győ­zött. Góllövő: Fóth (3), Horváth N­. (2) és Gláser. Veszprémi TC—AVSC 3:0 (1:0). Ajka, Bíró Böhm. Góllövő: Balog, Novák (11-es­­ből) és Pintér. Keszthelyi Törekvés—Celldö­mölki Vas­utas 4:2 (3:2). Celldömölk. Bíró: Waech­­­er. A bíró kiengedte kezéből a játékot. A keszthelyi csapat gólképesebb csatárso­rának köszönheti a győzelmet. Góllövő: Steiner 2, Nagy és Kovács, illetve Ta­kács és Péntek. BFC—Bánhida SE 6:2 (2:-2). Komárom. Bíró: Parányi. Góllövő: Radics, Kénes, Lovas, Lengyel és Kovács (2), ill Mudra és Lindl. Sárvári SE—PVSE 4:0 (0:0). Bíró: Fer­tői. A nagyobb tudás az LSE oldalán vett. Góllövő: Károlyi, Ozsbót, Steer és Illés. Székesfehérvári AK—FÁK 2:1 (1:0). Fűzfő. Bíró: Cisáder. Balszerencsével küz­dött a honi csapat. Góllövő: Heinrich és Juszt (öngól), ill. Aca. Pápai Perutz—KSE 1:1 (1:0). Kőszeg. Bíró: Németh. A kőszegi csapat az eré­lyes Perutz ellen is szép fair játékot mu­tatott. Sz. MÁV IL—SzSE 4:2 (2:1). Szombat­­hely. Bíró: Erdős. Góllövő: Hende (3) és Handler, illetve Horváth és Puer. — SzTK-Sz. MÁV ifj. 4:0 (2:0)..— Herény FC—SzSE ifj. 3:0 (3:0). Gyapjúfonó—MTE 1:0 (1:0). Magyar­óvár. Bíró: Steiner. Gyenge mérkőzés, gyenge bíróval. Góll­övő: Piczó (11-esből). GyTSC—Hubertus II. 4:2 (2:1). Győr. Bíró: Pfeifer. Góllövő: Tóth III. (4), ill. Preceller (2). ETO II.—Gyárváros 3:1 (1:1). Győr Bíró: Döbrösy. Góllövő: Dobra, Braun­­stein és Romoda (11-esből), ill. Koszály. Győrsziget—DAC II. 2:0 (1:1). Győr. Bí­ró: Fritz. Góllövő: Alexy és Kovács. II. ker. SC—SVSE II. 6:1 (4:1). Győr. Bíró: Schwarcz. Góllövő: Winkler (2), Nagy (3) és Hajdár, illetve Szalay. NFC—GyTC 0:0. Győr. Bíró: B­­rándy. V. MOVE -Várpalotai Unió 3:1 (0:1). Veszprém. Bíró: Gray II. Szép erősiramú mérkőzés. Góllövő: Molnár (11-esből), Pin­tér (2), ill. Szabó­­ V. MOVE II.—He­­rend 7:1 (3:1). Sotex—Taussig (Győr) 8:2 (5:2). Sopron. Bíró: Schwarcz. Góllövő: Kralovits (3), Miller (3), Radics, Nel, ill. Koteszka és Csiszár (öngól). III. osztály GyTC II.—GyTSC II. 2:1 (0:0). Bíró: Torma. A II. ker. SC II.—Gyárváros és a GyAC II.—Győrszabadhegy mérkőzés elmaradt, mert az utóbbi csapatok nem jelentek meg. Északi alszövetség I. osztály. MVSC—HAC 4:0 (3:0). Miskolc. — Bíró: Faulhaber. A hatvaniak na­gyon gyengén játszottak. Ilyen já­tékkal nem sok vizet fognak zavar­ni az I. osztályban. A MVSC fölénye alapján több góllal is nyerhetett volna. Góllövő: Dóri (2), Dévai és Simonyi. PTK—Bánszállási TK 6:1 (1:1). Pe­reces. Bíró: Szegő. A BTK csak egy félidőn keresztül volt komoly ellen­fél (akkor vezetett is), szünet után a perecesi gárda biztosan hengerelt.­­ Góllövő: Marcinaskó, Presovszky (2, egyiket 11-esből), Kovács (2), Filusz, illetve Bilesch. LSE—PBVSE 0:0­. Salgótarján. — Biró: Klug. Nagyszerű időben, 1200 néző előtt zajlott le a két rivális pár­harca. Mindkét részről a védelem re­mekelt. Egy árnyalattal mintha a pálfalvi védelem lett volna jobb. GyőIv—DVTK 4:1 (1:1). Gyöngyös. Biró: Pataki. A GyAK ugyancsak ki­vágta a rezet és nagyhírű ellenfelé­vel játszva bánt el. Változatos játék után a 32. percben 11-esből Báli szerzi az első gólt a GyAK-nak, ezt 11-esből a 36. percben Kádár egyenlíti. Szü­net után az első negyedóra DVTK-é, mégis az 5. percben Studer szerez du­gót (labdáétól benyomja a kapust a hálóba). A 40. percben Cservenka, majd a 42. percben Báli növeli az eredményt. Jó: Szopusek, Udvarhelyi, Studer, Cservenka GyőKi, Rácz, Ko­­isch és Gottre DVTK SBTC—SAC 1:1 (1:0). Sátoraljaúj­hely. Bíró: Bacsó. (Közép.) Óriási meglepetés a SAC döntetlenje a baj­nok SBTC ellen. Zsengellér már az I. félidő nyolcadik percében eredmé­nyes, de aztán­­ nincs tovább. A II. félidő 20. percében Nagy egyenlít. A SAC a II. félidőben végig fölényben volt. Jók voltak: Dankay (a mezőny legjobb­­embere!), Zsengellér, Takács és Wahlkampf, illetve Berényi, Bre­­zovszky I. és Urbán. II. osztály MVSC II.—PTK II. 8:3 (3:1). Miskolc. Bíró: Langer. Biztos győzelem. Góllövő: Majer (3), Nolter (3), Novak, (2), illetve Polez (2) és Hadermarszky. DAC-1JSE 2:4 (1:0). Diósgyőr. Bíró: Györkefalvi. Góllövő: Snaczki és Prokop. SBTC II.—Jászberényi Lehel 6:2 (2:0). Salgótarján. Bíró: Markovics. Góllövő: Hegyi 11. (2), Pálla, Dupák, Izsdlinszki, Goda (11-es), illetve Barta és Keller. — LSE III.—Rónatelep 7:0 (1:0). BSE—PÉCSE II. 2:2 (1:1). Baglasalja. Bíró: Tóth. Góllövő: Csákány 2, illetve Traibiár és Huszár. DVTK—MAFC 4:0 (3:0). Ózd, Biró, Ma­­róth. Gyengeiramú mérkőzésen könnyen győz a hazai csapat. Góllövő: Jancsó, Pollák, Tóth és Asztalos MFSK—GyAK II. 4:3 (1:1). Gyöngyös. Bíró: Szolnoki. Góllövő: Zelei III. (2), Vízi, Fü­lüp, ill. Bakó (2) és Udvarhelyi ■ N­. Gy KSE—Bélapátfalvi TK 3:1 (2:0). Gyöngyös, Bíró: Hartmann. Állandó­ fö­lény mellett győz a hazai csapat. Góllö­vő: Schnitzer, Bosner, Tóth N­., illetve Stácz. JKSE—BSE 3:1 (1:1). Jászberény, Bíró: Cserháti. Szerencsés győzelem. Góllövő: Kiss (2) és Takács, illetve Gömöri­­egyháza. Bíró: Molnár dr. A többet támadó honi csapat puhán játszó csa­társora miatt vesztett. Az első fél­időben Laki a KTK-nak szerzi meg a vezetést. Szünet után Soós egyen­lít a 2. percben, majd a 6. percben Nemes belövi a győztes gólt. MTK—Szentesi TE 2:0 (1:0). Makó. Bíró: Gálffy. Erős iramúi kemény já­ték. Az MTK jobb volt és rászolgált a győzelemre. Góllövő: Szél és Ács. Jó: Wiener, Molnár, Grosz, illetve Tasnády és Király. II. osztály K. MÁV—KTE II. 4:3 (1:3). Kecskemét. Bíró: Lázi. Góllövő: Halász (2), Fehér Ill. és Bódi, illetve Lakó (2) és Karazsia. Reménység—KTE II. 3:1 (0:0). Kiskun­félegyháza. Biró: Forgó. Góllövő: Tary, Poór és Vidák, illetve Sahin IV KITE-Rákóczi 5:2 (1:0). Kistelek. Biró, Sugár. A derbit megérdemelten nyerte a KITE. Góllövő: Gergdy II. (4), Deutsch, ill. Kurilla és Zakits. A mezőny legjobb­ja Gerber II. KVSE—KTE 3:1 (0:0). Kunszentmárton. Bíró: Kovács. Fgye.Jó erejű ellenfelek. Góllövő: Fekete I. (­3), illetve Károlyi. Csabai alosztály I. osztály BTE—Mezőtúri AFC 4:0 (1:0). Bé­kés. Bíró: Mácsay. Nagyszerű mérkő­zés, megérdemelt arányú győzelem. Az első félidő 44. percében Liszkay lövi az első gólt. Fordulás után a 13., 30. és 31. percben Csüllög eredményes. Jók: Szöllősi, Perdin és Kondor, ill. Schikker. — BISE 1I.-BTE II. 3:2 (1:2). Cs. MÁV—TTC 4:1 (1:1). Tótkomlós. Bíró: Kohautek .A MÁV valamivel jobban játszott, de győzelme szeren­csés körülmények között alakult ki. Az első félidő 7. percében Kovácsik a TTC-nek szerzi meg a vezetést. Két perc múlva Bubricza egyenlít. Szünet után a TTC védelme meginog és a 2., 4. és a 23. percben Opricza három gólt lő. A TTC támadásait pedig a nagyszerűen védő Mester teszi ártalmatlanná. CsAK—Mezőkovácsházi TE 5:1 (3:0). Békéscsaba, Biró: Vezér II. Nagy érdeklődés kísérte a CsAK meccsét. A csabai csapat ritka szép játékkal lepte meg közönségét és nagy sikert aratott. Az MTK veresége ellenére is igen dicséretesen küzdött. Kitűnt: Krajcs (2), Sajben I. (2) és Ladányi, illetve Tóth I. Szarvasi Turul—Cs. Törekvés 1:0 (1:0). Békéscsaba. Bíró: Lefkovics. Durva mérkőzés. A Törekvés nem sok hívet szerzett magának ezen a meccsen. A gólt Füle lőtte. Jól ját­szott a Turulban Molnár I., Molnár II., a Törekvésben pedig egyedül Valentinyi. ETO—Gyulai AC 1:0 (0:0). Elek,­­ Bíró, Ruhmann. Hatalmas közönség előtt találkozott a két régi rivális és a küzdelemből nagy megleptésre a helyi csapat került ki győztesként. A gólt Kukla II. lőtte. Jól játszott a győztes csapatban Ruck V. kapus, Poszt, Veres, Merkszt, Ruck II. és Kukla II., a vesztesben Marék, Lin­­denberger és Fodor. Sarkadi CASS—GyTE 4:0 (1:0). — Gyula. Bíró: Komlósi. A sarkadi csapatból Keztyüst már az első félidő 37. percében kiállította a bíró, a vendégek mégis biztosan nyertek a gólképtelen GyTE ellen. Góllövő: Szabó I. (3) és Csorba. OMTK—OTK ‘2:1 (1:1).Orosháza.­­ Bíró, Nagy. Nagyáramú változatos mérkőzés. Az első félidő 15. percében az OTK szerzi meg a vezetést Tóth révén. Szünet után a 10. percben Bánky egyenlít, majd a 25. percben Magyar átadásából Soós a győztes gólt lövi. Jó: Rosta, Berta és Soós OMTK, Gubicza, Beckó és Nédő OTK. II. osztály. Mezőberényi Törekvés—Világosság 4:0 (4:0). Sarkad. Bíró: Gallovich. Erős mér­kőzés. Góllövő: Harmati I., Házy (öngól), Harmati II. és Rakontay. GyTK—Orosházi FC 32 (1:0). Gyoma. Bíró: Kiss. KTE—Gyomai SC 2:1 (2:1). Kondoros. Bíró: Lőwi. Délnyugati alszövetség I. osztály PÁC—SZTE 2:1 (2:1). Pécs. Bíró: Csik. Az első félidőben némi Zrínyi fölény. Szünet után a PAC hatalmas iramot diktál, de gólképtelen csatár­sora miatt csak nehezen szerzi meg a győzelmet. Góllövő: Fogas (2), ill. Pőcze. KTSE—DPAC 2:1 (1:1). Pécs. Bíró: Hainess. Egyenlő erejű csapatok küz­delmét hozta a mérkőzés. A KTSE az utolsó percben szerezte meg a győzelmet. Góllövő: Almási és Fei­­ner, ill. Balogh. DVAC—PEAC 3:0 (1:0). Pécsújhely. Bíró: Pauncz. Az első félidőben a PEAC játszik fölényben, de félóra után elkészül erejével és a DVAC könnyen éri el góljait. Az első félidő 29. percében Keszler lövi az első du­gót. Fordulás után a 32. percben Kántor III. 11-esből, majd a 42. perc­­ben Keszler eredményes. A DVAC egy 11-est a kapufának lőtt. A me­zőny legjobbja Vereby dr. volt. Pécsi VSK-EPAC 1:1 (1:0). Kapos­vár. Bíró: Klémann. Az első és az utolsó 10 percben a PVSK irányítja a játékot, egyébként unalmas és csapkodó mérkőzés. Az első félidő 40. percében Bendekovics 11-eséből a PVSK szerzi meg a vezetést. Szünet után Tadics II. egyenlít. KTSE— Törekvés 1:0 (0:0). Bíró: Demján. NTE—TSE (Szekszárd) 1:0 (1:0). — Nagykanizsa. Bíró: Fenyő. Az NTE jobb baltsora révén végig irányí­totta a játékot, de csatársora gólkép­telen. A TSE védelme elsőrangú tel­jesítményt nyújtott. Az egyetlen gólt Szollár lőtte a 36. percben. A TSE a második félidő 44. percében egy 11-est mellé lőtt. Jól játszott a teljes NTE halfsor és Par­dur, a TSE-ben pedig Folsch, Pankai, Fekete és To­­bolyi. II. osztály PVSK IL—STC 7:2 (4:1). Sellye, Biró, Makkai. Góllövő: Kővári (3), Nagy (2), Forró és Guter, illetve Závorics és Morvay. BSC—Kiskunhalasi AG 3:2 (6:1). Bács­almás. Bíró: Móder. A hazai csapat nagy fölényben játszott. Góllövő: Romác, Száhl és Fleckenstein, illetve Csincsák és Lajkó (öngól). PETC IL—Zsolnay 7:9 (4:8). Pécs. Bíró: Virányi. Játszva győz a BTC. Góllövő: Hor­váth N­. (3) Tóth (2), Deák és Bencze. PMMTE—NF­ SE 3:8 (2:6). Pécs. Biró: Ke­mény. A NFSE gólképtelen. Gólszerző Fi­­scher (3), PAC II.—PEAC II. 5:8 (2:0). Pécs. Biró: Kalmár. Góllövő:­­Kano (2) Firényi, Gulyás és Kovács (11-ess­ől)., D. VOGE—Szigetvári AK 7:9 (3:9). Dom­bóvár. Bíró: Horváth A VOGF, tetszés sze­rint győz. Szeiffert SzAK fékszalag szaka­dással a mentők kórházba szállították. Góllövő: Berta I. (2), Berta II. (3), Frazon és Fischli. DVAC II.—KSE 4:2 (1:2). Bécsújhely. Bíró: Kovács. Góllövő: Kántor II., Pintér, Ragyás és Hergert, illetve Bösenbach és Ruzicska. CsTK—Simontornyai BTC II. 4:8 (2:8). Csurgó. Biró: Czvetko. Fair mérkőzés. Gól­lövő: Sluber, Baranyai, Balázs II. és Hor­váth. Pécsi SC—LSE 1:1 (1:8). Siklós. Bíró: Borbély. Kapkodó játék, a SSE 11-est ki­hagy. Góllövő: Nagy és Juhász. BIOK—Nagyatádi Turul 2:2 (1:2). Barcs. Bíró: Sturm. Szép meccs. Góllövő: Pandúr, Harmat, illetve Lakatos és Németh. S ^Wirty m9 Déll alszövetség Szegedi alosztály I. osztály. Kecskeméti AC—HMTE 2:1 (1:0). Hódmezővásárhely. Bíró: Vida. — Nagy híre után a KAC csalódást kel­tett. A játék meglehetősen alacsony nívón mozgott, csak néha-néha volt élvezetes egy pár akció. Az I. félidő 11. percében lövi Korányi az első gólt. Szünet után inkább a HMTE tá­mad, mégis a 39. percben Harmat— Korányi akcióból ismét az utóbbi szerez gólt. Befejezés előtt két perc­cel Csabai az üres kapuba teszi a vásárhelyi dugót. Jól játszott: Rozs­­nyay, Korányi, Harmat, Veroszta dr. KAC, Berdisz, Bíró és Héjja HMTE. KTE—MÁK 4:2 (2:1). Kecskemét: Biró, Lázi. Nagy meglepetésre a KTE Simán verte a makói csapatot. Győ­zelme teljesen megérdemelt, mert szebben is és jobban is játszott. Gól­lövő: Székely (2), Sörényi, Kozma, ill. Halász, Horvát I., Balog és Suba. HTVE—KTE 2:1 (0:1). Kiskunfél­ Cirkusz a szinuszban Budapest legnagyobb sikere a TnitAvbitltAli Clinnsilflin Konferál: Békefy László. Főszerepeket Iwl Cftllwl Ilii v&lliPiMtlUli jjátszák: Salamon Béla, Vaszary Piroska Egyéb vidéki eredmények Kisújszállás: KTE—D. Postás 1:1 (1:0). Barátságos. Bíró: Kizdián, Gyula. Kupamérkőzések: GyTE—József­­oros 3:1 (1:0). Kereskedelmi—Törekvés 5:3 (4:1). Pap­­a Wieszt—Columbia 3:1 (2:0). Kalocsa: KSC—Kiskőrösi Petőfi 4:3 (3:2). Bíró: Tindler. A nagyobb rutinú hely­beli csapat megérdemelten győz, annak ellenére, hogy sok gólhelyzetet, sőt egy 11-est is kihagyott. Góllövő: Bakay 2, Égi. 111, ill. Bartha, Bolemányi és Bata. Nyíregyháza: MILL eredmények. Ny­VSC-Előre 7:0 (4:0).­­ NyKI SE-I. ker. 1:0 (0:0). Románia Nemzeti bajnokságért. Bukarest: CFR—Venus 3:1 (2:2). A jobb halfsorral rendelkező CFR győ­zelme a bajnokcsapat fölött meglepe­tés, de megérdemelt. Góllövő: Attila (2), Barbu, ill. Valcov II., Yalcov III. —Juventus—AMTE 3:1 (1:1). Egyenlő ellenfelek küzdelme. Góllövő: Balia, Palmer (2), illetve Kovács. Arad: Glória—Crisana 1:2 (2:0). Meglepetés a Crisana veresége. Gól­lövő: Barbu III. (2), Dobra (2), ill. Barátky, Varjasi. Oradea—Nagyvárad: NAC—U­niver­­sitatea 1:0 (0:0). Elkeseredett küzde­lem után a NAC Barta fejesgóljával nyeri meg a meccset. Tim­isoara—Temesvár: Kinizsi — Ri­­pensia 6:5 (3:2). Meglepetés a Kinizsi fiatalokból álló csapatának győzelme. Góllövő: Zelenak I. (2), Török, Glasz, Zelenak I., Szilárd, illetve Bindea (2), Lázár, Dobay (2). Selejtező mérkőzés: Sibiu—Nagyszeben: Románia—TAG 1:1 (1:1), ötödször ütközött meg a két csapat. Koborzán gólját Somogyi egyenlíti. Timisoara—Temesvár: Ilsa—Venus 5:1 (2:0). — P­oly­technic—Prop­rés 5:3 (2:1). Kerületi bajnokságért Targu Mures — Marosvásárhely: MMTE—MSE 4:2 (2:1). Brasov—Brassó: Glória—Ivina 1:0 (0:0). — CAR—Sparta 6:0 (2:0). Arad: Soimi—Tricolor 2:0 (1:0). — Trairea—Egyetértés 3:2 (3:1). — ATE—Amnetad­e 10:1 (6:0). — Olym­­pia—Juventus 6:1 (2:1). Timisoara — Temesvár: Hertha— Frieddorf 4:2 (2:0). Jimbolea — Zsombolya: Rapid— ZsSE 2:1 (2:0). Barátságos mérkőzések: Lugoj — Lugos: Volturi­—TM­TE 3:1 (0:1). — LMTE—Boxa 6:1 (2:0). Bukarest: Makkabea—Jenirea Tri­­color 3:3 (2:2). Brasov — Brassó: Brasovia—Olym­­pia 3:1 (1:0). Bistria — Beszterce: Keramica— Dacia 7:1 (1:1). Resita — Resica: UDR—RMTE 4:0 (2:0). Petrosini — Petrozsény: Jiul—Ló­nyai SC 9:1 (4:0).