Nemzeti Sport, 1934. október (26. évfolyam, 192-212. szám)

1934-10-01 / 192. szám

!0 percben Farkas 2:1-re javít, majd a 44­ percben Cl­ egyenlít Grosnyák. DVAC—DPAC 3:1 (2:1). Pécsbánya­­telep. Bíró: Paricz. A bányászderbit megérdemelten nyerte a jobb DVAC. Góllövő: Csirke, Keszler és Kujtor, ill. Balog.­­ PVSK—KTSE 2:1 (1:0). Kaposvár. Bíró: Kaufmann. A Turul csakis csatársorának tehetetlensége miatt vesztett, a mezőnyben legalább is egyenrangú ellenfele volt a pécsi vas­utasoknak. A 14. percben Bedekovics góljával jut vezetéshez a PVSK, szü­net után a 10. percben Resicai egyen­lít, majd a 27. percben Jankovics teszi be a két pontot jelentő gólt. A mezőny legjobbja Csangó KTSE volt. NZTE—NTE 3:2 (3:0). Nagykanizsa. Bíró: Wolf. A helyi derbi több, mint ezer nézőt vonzott. A Zrínyi az első félidőben jól használja ki az NTE vé­delmének ingadozását és háromgólos előnyt szerez. Az 5. percben Csönger, a 19. percben szabadrúgásból Babos és a 19. percben megint Csengei eredményes. A 22. percben az NTE- ből a bíró kiálítja Engelleitnert, en­nek ellenére most már az NTE a ve­szélyesebb. A 43. percben 11-es Zrinyi ellen, de Csáki melléteszi. Szünet után tíz emberrel is támad az NTE. Előbb Csász szépít, majd a 36. percben ti­zenegyesből Csáki teszi be az utolsó dugót. Jól játszott: Kárpát, Balogh, Csöngei, illetve C­sáki, Szollár és Kit­­ter. — Ifj. meccsek: Nemzeti—Teleki 2:1 (0:1). — Rajna—Vasutas 2:2 (1:1). Bajai alosztály I. osztály KAC—Jánoshalmai TE 7:9 (3:9). Kiskunhalas. Bíró: Molnár. A KAC átcsoportosított és felfrissített csatár­sora könnyen érte el a nagyarányú győzelmet. Gólövő: Király (3), Tóth(2) és Schwetnik (2, egyiket 11-esből). BSE—BMTE 2:9 (0:0). Baja. Bíró: Krausz. Tartalékos csapatok erőtlen küzdelme. A valamivel jobb BSE ne­hezen győz. Góllövő: Michner, Rajta. IX. OSZTÁLY. NTSE—D. VOGE 2:1 (1:1). Nagymá­­nyok. Bíró: Fenyő. Szép játék, fillamló NTSE-fölény. Góllöivő: Német, Horváth (öngól), ill. Lakatos. Csurgói TK-KRSC 2:1 (1:1). Kapos­vár. Bíró: Simon. Góllövő: Hollós­ (2), illetve Varga. PSC-PEAC II. 3:2 (1:1). Pécs Bíró: Kovács. Góllövő: Ivasivszky, Magdó (2, egyiket 11-esből), ill. Krasznai és Mol­nár. PETC—Mohácsi TE 6:1 (2:1). Pécs. Bí­ró: Horváth. Góllövő: Tóth (3), Deák, Horváth, Kruskovics, ill. Detkó. Csurgói TE—KKSC 2:1 (1:1). Kaposvár. Bíró: Simon. A f­­­élidő 15. percében a CsTK egy I-es miatt, három játékosá­nak kiállítása után, levonult. Góllövő: Hollósi (2), illetve Varga. KSE—Németbolyi SE 7:2 (3:1). Komló. Bíró: Fürst Góllö­vő Ruzsánszky (5), Rosenbach, Lelovics, ill. Hengl és Kaesz­­dorf. A mezőny legjobbja Hauk NKSE volt. PVSK II.FLSE 6:4 (3:2). Siklós. Bíró, Krebsz. Erős iramú játék. Góllövő: Hu­­ber, Nagy, Kovács (2), Roller, Forró, illetve Alexis, Frieg, Vozinyák­ (2). Csehszlovákia Ungvár: UAC—UMTE 0:0. Félbe­szakadt. Bajnoki. Bíró: Cselinszky. A 25. percben Murin, az UMTE centere megsérült, orvos nem volt­aki ápolás alá vette volna, mire a rendőrség nem engedte meg a meccs folytatását. — Spartacus—UAC B) 3:2 (2:0). II. osztályú bajnoki. UTE B)—UKMSC 3:0 (1:0). II. osztályú bajnoki. — CsSK—Mun­kácsi Tisztiiskola 3:2 (1:1). Barát­ságos. Beregszász: BSTC—CSK Russ 2:2 (2:2). Diviziós bajnokság. Góllövő: Balázsházi és Holländer III., illetve Donáth (2). Diviziós bajnokság: Kassa: SSC Russ (Ungvár)—KAC 5:2 (2:1). Bíró: Svéda. 1800 néző előtt az ungvári csapat nagyszerű játékkal megérdemelten győz. Gól­lövő: Kobzár (3), Krizs, Kovács, illetve Vitéz, Drotár (11-esből). A KAC nem tudott egy 11-est kihasz­nálni. Trencsén: Bratislava—TTS 2:0 (2:0). Bíró: Brüll­er. Góllövő: Palik, Kosztka. Zólyom: ZTE—FC Ruttics 2:1 (2:0). Bíró: Leic­hter. Góllövő: Be­­szina, Lencse, illetve Seidl. Pöstyén: Füleki TC—PFK 1:1 (1:0). Bíró: Novák. Góllövő: Miliók, illetve Nagy. Pozsony: Vasas—KFC 2:0 (2:0). Bíró: Veres. Góllövő: Földes, Mot­heil. Ligeti—Nyitrai AC 2:2 (1:0). Bíró: Mohler. Góllövő: Müller, Miha­­lovits, illetve Ilászló és Kovács. CsAF MLSz bajnokság: Nyugati kerület Pozsony: PTE—Szenes TK 1:0 (1:0). Bíró: Tóth. Az egyetlen gólt Karntzl lőtte. — Donaustadt—Kábel­gyár 4:0 (1:0). Bíró: Jákob. Gól­lövő: Pfeifer, Nagel, Bab­­ár, Bein­thal. , Zsupa bajnokság: Nyugati kerület Magyarfalu: MSK Malacky—FC Magyarfalu 1:0 (1:0). Pozsony: Spárta—Makk­abea 2:2 (1:0). Egy-két kétes ponttól eltekintve kész az osztrák válogatott csapat — Tele­fon jelentésünk — Bécs, szeptember 30. I­talosan a csapatot, az alábbi együtt Beszéltem ma este Meisl Hugó-I testől azonban aligha lesz eltérésé­val. Csak hétfőn állítja össze híva-« Platzer Pavlitschek Sesta vagy Janda Wagner Hoffmann Nau Sch­wischek Donnenfeld Gschweidl Walzhofer Horváth vagy Horváth Hassmann Sesta szombaton nagyon gyenge volt, de Meisl bízik benne, hogy Budapesten meg fogja mutatni a régi virtust. Valószínűleg ő fog játszani. A fedezetsor már végle­ges. A csatársorban lehetséges vál­tozás, de most már csak a két jel­zett balszárny között ingadozik Meisl. Donnenfeldet, a Hakoah csatárát már régóta figyeli Meisl, mai is nagyon jól játszott. Sindelar ki­esik, de Gschweidl most ragyogó formában van. Horváth mindenkép­pen játszik Budapesten. Ezt a zic­cert Meisl nem hagyja ki! Bécs még nem foglalt állást a válogatással szemben, mert csak ebből a jelentésemből fogja meg­tudni, hogy mi a szándéka Meisl­­nek. Howorka Ottó. Az Admira, Austria, Vienna és Hakoah győ­zött Bécsben a vasárnapi for­dulón Gschweidl válogatott formában — Telefonjelentésünk — Bécs, szeptember 30. Az Admira vette át a vezetést a tabellán. A tartalékos Rapid ki­kapott, a Wacker pedig csak egy pontot tudott szerezni. Eeredmé­­nyek: Admira—Favoritner SC 2:1 (1:1). Stadion. Bíró: Brückner, 20.000 néző. Szerencsés győznem, a tavaly még II. osztályú csapat egyenrangú ellenfél volt. Vyd­adil már a 2. percben megszerzi a veze­tést a Favoritennek, a 16. percben Stoiber egyenlít, majd szünet után Vogl megszerzi a győztes gólt Austria—Rapid 3:1 (1:1). Sta­dion. Bíró: Frankenstein, Smistik, Brcan és Ostermann helyén tarta­lékkal állt ki a Rapid és szünet után erősen visszaesett. Wagner re­mekül játszott. Az Austriában Stroh volt a leg­jobb. Sindelar, Letz és Hochreiter lőtte a győztes csapat góljait, Binder a Rapidét. Hakoah—WSC 3:1 (1:1). Ho­­he Warte. Bíró: Lockwenz. 5000 néző. Graf öngólja visszavetette a WSC-t. Nagyon jól játszott Don­nenfeld a Hakoah csatársorában. Vienna—FAC 4:1 (1:1). Hohe Warte. Bíró: Beranek. Fölényes győzelem. Gschweidl egymaga há­rom gólt lőtt. Brilliáns formában van. Libertás—Wacker 1:1 (1:0). Wacker-pálya. Bíró: Kőibe dr. 4000 néző. Igazságos osztozkodás a pontokon. Schneider lőtte a Liber­tás gólját, Walzhofer a Wackerét. Howorka Ottó. A BEOGRADSKI CSAK ÉPPEN HOGY, A VENUS NAGYON KIKAPOTT PRÁGÁBAN — Telefonjelentésünk — Prága, szeptember 30. Kettős nemzetközi mérkőzés volt ma 10.000 néző előtt a Sparta pályáján: Sparta—Beogradski 4:3 (1:2). Nagyon jól játszott a belgrádi csa­pat. A Sparta góljait Nejedly (2), Keszter és Kanives lőtte, a belgrá­diakét Marjanovics, Glisovics és Lessner. Heves küzdelem: Slavia—Venus 9:2 (6:0). A bukaresti csapat az első hat perc­ben bekapott három gólt, azután már nem volt küzdelem. A Slavia góljait Bradacs (6), Skala (2) és Pucs lőtte. A bukarestiek góllövői: Palczer és Frédi. Iglji Hétfő, 1934 október 1. Románia Bukarest: Ripensia—Universitatea 5:0 (3:0). A megismételt 1933—34. évi Román Kupadöntőt nagy fölénnyel nyeri a Ripensia. Góllövő: Dobay (2), Bindea (2), Schwartz. NEMZETI BAJNOKSÁGÉRT A­ ligában Timisoara-Temesvár: Kinizsi— Nagyváradi AC 3:2 (0:1). Első fél­időben a NAC van fölényben, szü­net után a Kinizsi fiataljai nagyon belefeküsznek és szép játék után megérdemelten szerzik meg a győ­zelmet. Góllövő: Glasz (2), Zelenak II., illetve Bodola, Kovács. Cluj-Kolozsvár: Románia—Crisana 2:0 (2:0). Nagy meglepetés. Gól­­lövő: Selecan II., Mathei II. (öngól). Arad: Unirea Tricolor—AMTE 4:2 (1:1). Góllövő: Bogdán (3), Florea, illetve Sum­ei, Sinder. B) ligában Arad: TAC—AAC 8:1 (4:0). Resita-Resica: UDR—Vulturii 5:1 (3:0). Cluj-Kolozsvár: Phönix—CFR 3:1 (1:0). Bistrita-B­eszterce: Törekvés (Nagyvárad)—Keramika 2:1 (1:1). Targu Mures-Marosvásárhely: Mures—Nagyszebeni SE 2:2 (1:1). Ploesti: Elpis—Craiova 5:1 (1:1). ■ Sibiu-Nagyszeben: Soimi—Sticla 2:2 (1:1). Craiova: Jiul—Rovine Grivice 4:1 (1:1). Román Kupáért Deva-Déva: DMTE—Corvin 2:0 (1:0). Timisoara-Temesvár: RMTE— Polytechnic 4:3 (2:1). Oradea-Nagyvárad: KAC—CFR 2:0 (1:0). Kerületi bajnokság Arad: ATE—Olympia 6:2 (3:0). Soimi—Hakoah 4:3 (0:2). Transyl­­vania—Unirea 3:1 (3:1). Egyetértés —AVMSE 3:2 (0:2). Tricolor— Juventus 1:0 (0:0). Oradea-N­agyvárad: Makabbea— Kinizsi 4:0 (2:0). Timisoara-Temesvár: Electrica— Unirea 4:0 (3:0). Kadima—Fratélia 1:1 (1:0). Rapid—Bánátul 3:1 (0:1). Barátságos mérkőzés Jimbolea-Zsombolya: ZsSE— Hertha 3:1 (0:0). A SZEGED FC ALIG GYŐZÖTT A HTVE ELLEN Szeged FC—HTVE 4:3 (1:2). Rebró bíráskodása mellett edző­mérkőzést játszott a Szeged FC a hódmezővásárhelyi csapattal. Két próbajátékos szerepelt a meccsen, egy Tóth nevű és Sófalvy. Semmi különösebbet nem mutattak. Szer­ződtetésükre alig kerül sor. Szojka kitűnő volt mint hátvéd, Gyurcsó a fedezetsorban válogatott formát játszott. Tombácz is sikerrel mu­tatkozott be hosszú szünete után. A HTVE már 2:0-ra vezetett Szűcs és Nagyvarga góljával, Tóth javított, majd a II. félidőben Retek révén 3:1 a HTVE javára. A pro­fik Gerle, Tombácz és Bognár gól­jával szerzik meg végül a győzel­met. A HTVE legjobbjai: Tőrös, Bíró, Székely és Gonda. EIAUTO Stuck (Autó Union) nyerte a Masaryk- Grand Prix-t — a kiskategória győztese Farina (Maserati) Hartman (Bugatti) hetediknek végzett, Wilhelm ( 1.5 Bugatti) a hatodik helyen feküdt, de csap­ágyzavarok miatt kiállt — Saját tudósítónktól — A modern újságírás és hírszol­gálat — nélkülözni tudja a tele­font és a rádiót. Délelőtt versenyt futnak Brünn mellett, kihirdetik az eredményt, Delmar Walter ké­nyelmesen megebédel, délután há­rom órakor felül sportkocsijára és még nem üti el az óra a hetet,­­ már megszólal a telefon és a nép­­i szerű Walter — aki pontosan : 3 óra 50 perc alatt abszolvál­ta a Brü­nn—Budapest távot — a több mint százas átlag elle­­­­nére is nyugodt hangon mesél a­­ brünni nagy napról: ^ — Gyönyörű verseny volt, ra­­­­gyogó időjárás, több mint 300.000 néző. A pályán a világ legjobbjai, érdekes, késhegyre menő küzdel­­­­mek. Gyönyörű volt.­­ Az élmezőnyt a Stuck, Fagioli, ■ Nuvolari, Caracciola kvartett al­kotta, egész külön versenyt futot­­­­tak, mögöttük a Varzi, Chiron, Wi­­mille, Benoist tábor tömörült. Fa­gioli látszott győztesnek pompás Mercedesén. A sors azonban mást akart. Rosszul tankolt, másfél per­cet veszített, közben Stuck egér­­utat nyert. Fagioli azonban bele­adott mindent és félperces előnyt szerezve előzte az Auto-Union krek­ , két. Jött a gyertyadefekt, gyertya­csere,­­ Fagiolinak le kellett mon­dania a győzelemről, pedig volt olyan köre, melyet 133-as átlaggal abszolvált. (Mi volt Hartmannal?) — Hartmann három kör hát­ránnyal hetedik lett, csupa gyári menő végzett előtte, tehát a ma­­gánmenők közül első lett. (Wilheim?) — Wilheim is jól ment, a hato­dik helyen feküdt, amikor csa­págyolvadást szenvedett másfél­literes Bugattija, melyet Hartman­­tól kapott kölcsön. Kiállt. (A kiskategória?) — Farina nyerte Maseratijón a versenyt, Burggallér (Bugatti) második lett, Eyston (MG) har­madik. (Jönnek a P-k és Mercedesek a Hármashatárhegyre?) — Tárgyaltam Porsche mérnök­kel. Határozott ígéretet nem tett, de hajlandóságban nincs hiány. Különben arról van szó, hogy a Mercedes-csapat egyik tagja lejönne. A gyártól függ a dolog. Ha a ma­gyar Mercedes-képviselet egy kissé megnyomná a dolgot, úgy talán sikerülne.­­ ———■Mwm/­ Zamecsnik Tivadar (500 Rudge) nyerte Kaposvár­­salakpálya bajnokságát A nagykategóriát szintén „Zami“ nyerte, a kis gépek versenyében a kecskeméti Kiss László (DKW) győzött — Telefonjelentésünk — Kaposvár, szept. 30.­­ Nagy érdeklődés mellett folyt le Kaposvárott a SÁG salakpályaverse­nye, amelyen egész sor fővárosi ver­senyző vett részt. A verseny hőse Zamecsnik Tivadar volt, aki nemcsak kategóriáját nyerte fölénnyel, hanem húszmásodperces előnnyel végzett a 6 km-es Kaposvár Város Bajnoksá­gában. A részletes eredmények a követ­kezők: Amatőrök (?) futama 10 kör 4 km: 1. Fribert FTC, 2. Golobits SAC. Országos nyílt versenyek 10 kör. 4 km.­ 250 kem-ig: 1. Kecskeméti Kiss László KAMC (DKW), 2. Kiss László FTC (Puch), 3. Anders Erich FTC (Budge). 350 kem-en felül: 1. Zamecsnik Tivadar KMAC (Budge) 4:06 mp, 2. Gutschy Károly FTC (Velocette) 4:14.4 mp, 3. Kiss László FTC (Puch) 4:15.3 mp. Kaposvár Város bajnoksága 15 kör. 6 km: 1. Zamecsnik Tivadar KMAC (Budge) 6:27 mp, 2. Kecs­keméti Kiss László KAMC (DKW) 6:49 mp, 3. Kiss László FTC (Puch) 6:54 mp. A verseny sportjelentőségét káro­san befolyásolta, hogy egyes kategó­i­riák futamának időeredményét nem regisztrálták, a rendezés ettől elte­kintve jónak volt mondható. SZENDY ALPOLGÁRMESTER NYOLCASA GYŐZÖTTI ! A Pannónia Evezős Club vasárnap délután rendezte szezonzáró háziver­senyét, amelyben öt négyes és három nyolcas indult. A háziverseny legér­dekesebb száma a nyolcasok versenye volt, amelyben az első díjat az a csa­pat nyerte, amelyben Szendy Károly alpolgármester, a klub régi tagja, fiá­val együtt evezett. A háziverseny le­folyása után a feldíszített klubház­ban tartotta a Pannónia Evezős Club új nyolcas hajójának keresztelőjét, amelyet nagy lelkesedéssel a klub el­nökéről, „Liber Endré“-nek neveztek el. A hajó­ keresztanyai tisztséget Li­ber Endréné látta el. Az ünnepséget klubvacsora követte, melynek kereté­ben Liber Endre elnök az ezévi győz­teseknek átadta a díjakat.