Nemzeti Sport, 1934. október (26. évfolyam, 192-212. szám)

1934-10-15 / 201. szám

­ Hétfő, 1934 október 15. mmmm Az amatőröknél ismét kikapott a Postás, az URAK pedig simán verte a vezető Turul TE-t — Saját tudósítónktól — KOMOLY CSAPATNAK ÍGÉRKEZIK A PAMUT Pamut—Postás 1:0 (1:0) Lóverseny-tőr, 100 néző. Bíró: Vi­­ezenik-Pamut: Kovác­s— Fischer, Bog­dán — Balló, Stefkó, Lagler — Pa­jor, Loksa II., Meriva, Németh, Ker­­ner. Postás: Lendvai — Várkonyi, v. Herényi — Héthelyi, Gombos, Bokor I. — Kertész, Kása, Gyarmati, Varga, Horgos. Izgalmas játék. A Postás kezd, de a Pamut már a 3. percben eredmé­nyes Pajor közelről befejeli­­ az egy­ben győztes gólt. A Postás válasza ké­­pen előbb Varga zúgó kapufát lő, majd Gyarmati bombáz. A Pamut szép lapos összjátékkal igyekszik, a Postás ideges lesz, a kemény össze­csapások követik egymást, ezért a bíró Gombost a 20. percben kiállítja. Szünet után a Postás tíz emberrel is fölényt harcol ki, de eredmény nem születik. Később a Pamut is sokat tá­mad és mindkét oldalon hatalmas gólhelyzetek maradnak kiaknázatla­nul. Az erős kezű bíró két perccel be­fejezés előtt Kernert is kiállította. A nagyiramú játék végigállásáért mind­két együttest dicséret illeti. Enyedi (Pamut): Megérdemelten hoztuk el a két pontot. Jelen (Postás): A szerencsétlen ko­rai kiállítás miatt vesztettünk. NEM TARTOTT SOKA A TURUL VERETLENSÉGE URAK—Turul TE 3:1 (1:1) URAK-pálya. Bíró: Bérés. URAK: Némeh — Vajda, Fehér — Kraller, Nagy, Filkorn — Kár­mán II., Bocsák I., Jenei NI., Murin, Szűcs. UTE: Bokros — Kovács, Barna — Szalai I., Himmer, Pálinkás — Szécsényi, Tauzin I., Füzi IV., Sza­lai II., Fodor. Az URAK támad, de csak egy Csal­­ló fillér a így a legolcsóbb is komért ér el. A 15. percben Kovács a lábán megsérül és tíz percre kiáll. Közben a szurkolók tüntetnek a bíró ellen. A 25. percben egy Turul­támadás után Németh kifut a kapu­ból s Fodor gólt szerez. Egy perc múlva Bokros a labdát kiejti s a szemfüles Murin eredményes. Vál­tozatos játékkal indul a második fél­idő. A 30. percben Szűcs lefut s beadásából Murin a gólszerző. Az URAK állandóan támad s a 37. percben Bocsák I. fut le, beadását Jenei II. átengedi s Szűcs nagy erő­vel belövi. Az URAK kitűnően játszott, különösen a védelem. A Turulból a halfsor volt jó, amíg bírta az iramot. Kulcsár URAK: A bíró nagyon jól vezette a meccset, meg vagyok elégedve. A TTE-ben senkinek sem volt ked­ve nyilatkozni. GYENGE NÍVÓJÚ JÁTÉK BSE—ZSE 2:1 (2:1) Millenáris. Bíró: SzéL BSE: Bástyái — Szűcs I., Sopo­­nyai — Surányi II., Teleki, Horváth II. — Huss, Nagy, Dombóvári, Szűcs II., Kozák. ZSE: Spindler — Delli II., Hausz­­knecht II. — Grünbaum, Gáspár I., Schleffer — Molnár, Gáspár II., Vathi, Fekecs III., Fekecs II. BSE lendül előbb támadásba. Nagy elől Spindler kifutással ment, majd Szűcs II. küld a 16-osról mellé. Mol­nár beadását Gáspár II. küldi fölé. Vathi kiszökik és csak kevéssel lő kapu mellé a kifutó Bástyái mellett. A 14. percben Szűcs II. kiugratja Nagyot, aki jól célozza meg a jobb­sarkot. (1:0). 16. percben Hausz­­knecht II. szabadon hagyja Dombó­várit, aki a kifutó Snindler tv 'ott az üres kapuba lő (2: 0). A 29. perc­ben Fekecs III. szökteti Fekecs II-et, akinek Beadását Vathi szép lövéssel küldi a hálóba (2:1). Szünet után a ZSE erősen támad. Dombóvári kiszökik, kicselezi a védel­met és Spindler mellett a kapu mellé gurít. Fekecs Ill.-at a bíró kiállítja, majd Delli II. lemegy a pályáról s így a ZSE 9 emberre fogy. Molnár 25 méteres szabadrúgását Bástyás öklözi, majd Spindler véd­ettszer is bravúrosan. Kovács dr. BSE: A játéknál csak a bíráskodás volt rosszabb. Féler, ZSE: Hibás összeállítás eredménye a vereség. TESTVÉRISÉG MÁR 3:2-RE VEZETETT UTE—Testvériség 3:3 (1:0) Amerikai­ út. Bíró: Deutsch A. UTE: Gulyás I. — Balázs, Sándor — Gyárfás, Gulyás N­., Kolozsvári — Ungvári, Horváth, Kállay, Róna II., Salamon. Testvériség: Simon — Kálozi, Ne­­ményi — Vig, Tamás, Sándorfi — Máté, Keresztes, Jávor, Ottávi, Ke­szei. Kezdés után a Testvériség támad, majd UTE-fölény alakul ki. Mindkét félnek nagy helyzetei vannak, ezeket kihagyják. A 30. percben Kállay ka­pásból lövi a félidő egyetlen gólját. Szünet után enged az iram. A 2­0. percben ismét Kállay eredményes, a 26. percben Kálozi egy büntetőt jut­tat rendeltetési helyére. Ezt köve­tően a bíró előbb Jávort, majd Sán­dort kiállítja. A 35. percben Keresz­tes közelről egyenlít, a 37. percben Kálozi szabadrúgása ér hálót. A 42. percben viszont Salamon egyenlít. A 45. percben büntető az UTE ellen, ezt Ottavi a kapusnak lövi. Kelecsényi, UTE: A bíró lehetet­len ítélkezéseivel olyan pontokat vett el tőlünk, melyek a mutatott játék után minisét illetett. Gulyás, Testvériség: Az eredmény megfelel az erőviszonyoknak. CSUTORÁS ÉS SAVANYÓ NAGY FORMÁBAN HAC—III. kér. TVE 5:2 (3:0) Öv­ utca. Bíró: Szécsi. HAC: Vardák — Kovács, Vajda — Makovszky, Pécs III., Szabó — Sava­­nyó, Tóth II., Táncos, Jakab I., Csu­­torás. II. kér. TVE: Horváth — Pribill, Paluch — Csetneki, Frindl, Moscheim — Lencsés II., Lencsés I., Agendor­­fer, Dinnyés, Lakner. Hullámzó mezőnyjáték után a 19. percben Csutorás meglép a védelem­től és megszerzi a vezetést (1:0). A 27. percben Csutorás szép lefutás után ismét eredményes (2:0). A 30. percben Savanyó elfut és a kifutó Horváth mellett belövi a harmadik gólt (3:0). Fordulás után a 11. percben Agen­­dorfer átvágott labdájával a két Len­csés támadást vezet és Lencsés I. kö­zelről gólt lő (3:1). A 14. percben Savanyó lefut, Pribill menteni akar, de nagy igyekezetében a saját háló­jába vágja a bőrt (4:1). 25. percben Csutorás átmegy a védelmen és lövése gólba fut (5:1). A 27. percben Agen­­dorfert a 16-oson belül faultolja a HAC védelem, a megítélt 11-est Moscheim értékesíti (5:2). Pécs, HAC: A csapat jól játszott, meg vagyok elégedve. Alsz. III. ker.: A négy tartalék mindent megmagyaráz. I. osztály Bíró-csoport 1. Pamut 5 4— 113:4 8 2. HAC 5 4— 118:6 8 3. Turul TE 5 4— 112:7 8 4. UTE 5 3 11 12:9 7 5. BSzKRT 5 3— 2 10:10 6 6. BSE 5 2 1 2 9:9 5 7. URAK 5 2 1 2 11:12 5 8. Postás 5 2 — 3 7:6 4 9. Testvériség 5 11 3 13:20 3 10. ZSE 5 1— 4 10:17 2 11.N­LK.TVE 5 1—4 7:16 2 12. TLK 5 — 2 3 4:10 2 7 ■■IIlUUÍIU'M BEVÁLT A BSzKRT ÚJ ÖSSZEÁLLÍTÁSA BSzKRT—TLK 2:0 (1:0) Sport­ utca. Bíró: Kann BSzKRT: Ladányi — Kmetty, Heskó — Ellbogen, Őri, Király — Báder, Tóth, Szaller, Weisz, Stein. TLK: Németh, — Neumann, Ug­­róczky — Simcsó, Nagy I., Kovács — Nagy II., Trautmann, Vass, Jager II., Schmidt. A BSzKRT kezd szél ellen. Stein vezet jó támadást, a beadásáról azon­ban a belsők lekésnek. A BSzKRT csatársor szépen kombinál, de a 16-os­­nál a legtöbb támadás elakad. A 20. HYPEROL szá­.-és percben két kornert is ér el a villa­moscsapat, de Németh nagyszerűen véd. A 34. percben születik meg az első gól: Báder ívelt labdáját Stein a kapu torkából a hálóba fejeli. 1: 0. Szünet után az első támadást a TLK vezeti és a BSzKRT kapuját csak Ladányi vak­merő közbelépése menti meg. A 17. percben korner után ők­ elé pattan a labda, hatalmas, 20 mé­terről küldött bombája a hálóban köt ki. 2: 0. Kutrucz: Ha a belső hármas jobb napot fogott volna ki, öt góllal nyer­tünk volna. Dróth, TLK: A BT ... a BT ... Pártos-csoport NAGYON TARTALÉKOS VOLT A MÁVAG EMTE—MÁVAG 1:1 (1:0) Kőbányai­ út. Bíró: Molnár. BMTE: Nemesek — Zakariás, Beer — Mayer III., Mayer II., Szilk — Obermayer, Winczheim, Varga, Lindmayer, Kardos. MÁVAG: Ország — Plávics, Zim­­mermann — Fácán I., Madarász, Györkös — Stift, Pilcsik, Ivanics, Truckenbrod, Kunosi. A MÁVAG támadásaival indul a mérkőzés, de csatárai irtóznak a lövésektől. A mérkőzés egyre erősebbé válik, de az erőskezű bíró jól fogja a játékosokat. A BMTE Asszonyok vágya, lányok álma, férjek réme, romantikus szerelmek hősének filmje: DON JUAH Kalandos életének legemberibb momentumait izgal­mas keretbe foglalta: BÍRÓ LAJOS. Rendezte: Korda Sándor Don Juan: Douglas Fairbanks A tüzes spanyol táncosnő, merte Overon Bemutatja e héten FÓRUM I Ki volt Benvemit© Cellini­­ a szerelem mestere 9 I m A XVI. század legérde­kesebb kalandora, mű­vésze, spádája, szerel­mese, csalója, asszo­nyok kegyence, király­nők és hetérák bál­ványa Született 1500-ban és egy szerelmi viharban eltöl­tött élet után meghalt 1571-ben. Nagy ötvös­művész volt, de még nagyobb művésze a sze­­­relemnek. Ezt a klasszikus alakot húsba és vérbe formálta: Frederic March | Partnere a világ leg­szebb szőke asszonya: Constance Bennett .Bemutatja csütörtökön RADIUS Csütörtöktől Corvin Eggert Márta filmoperettje: Csárdáskirálynő Csütörtöktől Capitol a legkivá-­f italosabb | J fajtából jf assszony a lég* KmJ3$ vGSXGdGlmG­­^\MLsGbbGR Röxtíl \ N Jl ember és \:M | tyal egy személyben: ANNA STEN Bemutatják csütörtökön: URÁNIA CITY