Nemzeti Sport, 1935. április (27. évfolyam, 65-85. szám)

1935-04-08 / 70. szám

r ESŐS, 5585 Epríls . Az amatőrfronton: Az UTE kikapott a ZSE-től, de a HAC is ott­­hagyta a két pon­tot Rákospalotán, így továbbra is az UTE vezet a tabellán­­. Mutátr * AZ MPSC HATÁROZOTTABB VOLT A KAPU ELŐTT MPSC—HL kér. TVE 2:0 (2:0) Nagyszombat­ utca, Bíró: Aufrichtig. MPSC: Valóczky — Fischer, Nagy — Bálié, Stefkó, Lagler — Gotthensz, Meriva, Loksa, Vida­in, Berbert II. III. ker. TVE: Horváth — Prybil, Paluch — Bauer L, Ágendorfer, Hoschka — Bauer IL, Schiller, Dinnyés, Lencsés L, Baczakó. A N­L kér, támadásaival indul a mérkőzés. Az első gólt a 20. percben az MPSC sarokrúgásból éri el. Az 5. percben Baner nagyszerű beadására Dinnyés felugrik, a 16-oson belül el­lökik, de a bíró sípja néma marad. Lassan feljön az MPSC. A 20. perc­ben születik meg az első gól Stefkó­ ra használt csónakok nagy vilaaszok, mdkM olcsó árban,mentőbója ■tly ■entmtátrozn a filbank­iat, minden csookra a f­ormai felszerelhető­ Megtekinthető a WEINBERGER csónaküzemben, HL kér. Római-part TbL: 625-31 TtKt Németh — Verne* L, Verne* HL — Kovács, Simcsó, Makovnik — Hoser, Trautmann, Érti, Jáger EL, Jfiger L A Postás ImS, a TLK támad. Ho­­fer szép lövése alig kerüli el a ka­put. Gyarmati hibáz nagy helyzet­ben. Érti Kalmártól zavarva gurít a kapu mellé. A 22. percben Bokor­i szép beadása a szemfüles Kertész fe­jéről védhetetlenül száll a hálóba. (1:0.) A 24. percben Várkonyi elfut, beadása nem okoz gondot Gyarmati­nak és máris 2:0. Jáger EL közeli lö­vését védi szépen Lendva. A 44. perc­ben Gyarmati a két Nemes között ki­tör és a kifutó Németh mellett ered­ményes. (3:0.) Szünet után a Postás lendül előbb támadásba. Várkonyi beadását Gyar­mati átengedi Bokor II.-nek, ez a kifutó Némethbe lő. A 24. percben Érti 16-os­r­ól küldött szabadrúgása gól. (3:1) Ez után a TLK erősen tá­mad és a 28. percben Jáger EL kiszö­kik, lövésére Lendvai hiába vetődik. (3:2). Várkonyi beadását Gyarmati, majd Bokor EL hibázza. A TLK erő­sen küzd a­z egyesítésért, de a Postás­védők jól rombolnak. Jelen, Postás: Igazságos eredmény, Jó bíráskodás. Bischite TLK: Az első félidőben a Postás, szünet után a tartalékos TLK volt jobb. NEM BÍRT AZ UTE A LELKES ZSE-VEL ZSE—UTE 1:0 (0:0) öv­ utca. Bíró: Hindi. ZSE: Spinalar — Dell EL, Ferenczi — Ádám, Veti, Gáspár EL — Németh, Gera Gárdon, Fekec* EL, Fekep* TTT. UTE: Szülik — Sándor, Róna L — Gyárfás, Gulyás L, Kolozsvári — Ung­vári, Balázs, Kállai, Aranyosi, Sala­mon. A ZSE kezdettől fogva lelkesen ját­szik. Rövid UTE ostrom után Fekecs IEL megszökik s beadását Fekecs □. fölé emeli. A lila-fehér csatársor túl­­puha, könnyen szerelik. Ideges a han­gulat. Sok a fault. Az U­TE mégis formás támadást vezet, Aranyosi tisz­ta helyzetbe kerül, ám a labdát gyen­gén a kapus kezébe lövi. Szünet után az UTE nagy fölénybe kerül. De a ZSE-védelem határtalan lelkesedéssel küzd. Róna hibájából Németh megszökik, de a lövése kapu mellé megy. A 15. percben Gárdos csúnyán belelép Kolozsváriba, mire a bíró kiállította. A 20. percben az UTE védelem elengedi Gerit, aki Fekecs II.-vel összejátszva remek gólt lő a felső sarokba (1:0). Az UTE átcsopor­tosítja a csapatot, de a lelkesen véde­kező ZSE-vel szemben nem bíz ered­ményt elérni. Fézler ZSE: A csapat nagy lelkese­déssel játszott és a győzelmet meg­érdemelte. Kelecsényi UTE: A sok tartalék és sérült miatt vesztettünk, mellett a hálóba lő. A gól egy kissé felrázza a Turult, de támadásai eredménytelenek. A második félidő­ben erősödik az iram. Már a 7. perc­ben a Turul hálójába hull Keresztes­nek komerből elért bombafejese. A gól után némi TTE-fölény, míg a mérkőzés végén ismét a Testvériség csatárai ostromolnak. Jó volt a Testvériség csatársora ,* a TTE közvetlen védelme. A bíró kitűnően vezette a mérkőzést. Kitpár Testvériség: Nagyon örülök csak még egy kicsit több szí­vet a játékba. Hauser TTE: Megérdemelt vere- JÓL FUTBALLOZOTT A BSzKRT BSzKRT—BSE 4:1 (2:0) Sport­ utca. Bíró: Weigl. BSzKRT: Régi — Belcsik, Zöld — Kmetty, Szaller, Király — Koron­­azay, Tóth, Gergely Weisz, Sebes. BSE: Bástyás — Pázmándy, Füs­tös — Rigó, Lengyel, Teleki — Kiss, Dombóvári, Szűcs EL, Magyari, Sa­­hat. A BSzKRT nehezen lendül­hete, majd ügyes támadások váltogatják egymást mindkét oldalon. A 85. perc­ben a BSzKRT felnyomul, Pázmándy kornerre ment és Koronczay szépen ívelt labdáját kisebb kavarodás után Weisz a balsarokba löv. 1:0. A 40. percben Bástyás egy hosszú labdát kiöklöz, Weisz jól érkezik s lábáról a balsarokba száll a labda. 2:0. Szünet után szép BSE-támadás in­dul el. Régi Szűcs EL fejéről leüti a labdát s az üresen álló Magyart nagy erővel a jobb felső sarokba vágja. 2:1. A BSzKRT azonnal válaszol A 4. percben Koronczay három embert kicselez s a kapus mellett a hálóba gurítja a labdát. 3:1. A 17. percben a bíró közbeszólás miatt Füstöst ki­állítja. A 32. percben Gergely meg­ugrik s közeli lövése védhetetlen. 4:1 Gallowich BSzKRT: A belső csa­táraink túl puhán mozogtak. Külön­ben kétszámjegyű eredményt is elér­hettünk volna. Schweng BSE: Nem játszott a BSzKRT mumusa, Kozma, így köny­­nyen nyert. A HAC NEM SZERETI A HOMOKOT URAK—HAC 2:1 (1:1). URAK pálya. Bíró: Újvári. URAK: Németh — Kulcsár, Vaj­da — Jauzó, Thalmi, Nagy — Kral­­ler, Kármán H, Jeney IL, Szűcs, Oláh. HAC: Wurdok — Kovács L, Vaj­da — Makovszky, Pécs SEL: Szabó — Savanyú, Tóth, Tánczos, Kovács n., Ribény. Az URAK nagy lendülettel fek­szik bele a küzdelembe. A HAC csak szórványosan támad, de egyik táma­dását szerencse kíséri. Savanyú sza­badrúgását Táncos befejeli (0:1). Az URAK a gól után nagy fö­lénybe kerül és a 30. percben Oláh szögletét Kraller csukafejessel küldi a hálóba (1:1). Szünet után Táncos nagy kapufát fejel. Az akciónál meg is sérül és két percig élesztgetni kell. A 24. percben megy át az URAK ellentá­madásba és ekkor Kraller lövését Wardák elnézi. A gólra a HAC erő­sít, de az URAK védelme jól áll a lábán. A 42. percben Tánczos kézzel üt a hálóba egy szögletet, amit a bíró nem ad meg. Az URAK csapatában mindenki legjavát nyújtotta tudásának, de Né­meth még így is kitűnt. A HAC-nál a védelem volt jó. Vedres, HAC: Ez már a második eset, hogy bíró nem ad meg egy tiszta gólt. (?) Kulcsár, URAK: Azt hiszem, meg­érdemeltük ezt a győzelmet. Pártos-csopo­ rot, beadását a jó tempóban érkező Kunosai gyönyörűen küldi fejjel a hálóba. 0:1. Ezután Törekvés-ostrom következik, de a csatárok idegesek, végre a 25. percben taccadobás Után Regős IL elé kerül a bőr, aki nyu­godtan lő a bal felső sarokba. 11L Fordulás után a Törekvés kemé­nyem kezd játszani, a bíró sokat el­néz. A győztes gól a 28. percben esik. Készei II. lövése kapufáról Gere elé pattan, a szélső nehéz szögből háló­ba lő. 2:1. A játék eldurvul. Györ­kös megsérült, öt perc myivel tér vissza. A 40. percben Farkast után­­rúgásért kiállítja a bíró. Egy perc múlva Zavadszky is az ő sorsára jut. Oswald MÁVAG: A Törekvés megérdemelte volna a győzelmet, ha nem lett volna olyan durva. A Cs. MOVE ELSŐ NAGY GYŐZELME Cs. MOVE—Köb. AC 4:0 (1:0) Csepel. Bíró: Orosz J. Cs. MOVE: Gál — Tóth I, Babusák I. — Rottenbiller, Szélig, Horváth I. — Tóth IL, Horváth II, Porszt, Szandt­ner, Polákovics. I KAC: Szokno — Sztorek EL: Ka­ti — Mikoda, Faréig, Vojna — Ba­lázs, Preckla, Sztorek IV, Sípos, Mé­száros. Tóth n. viszi lendületbe a MOVE csatárokat. Tizenötperces fölény után Tóth EL tisztára játsza Porsztot, Szo­­kup még tudna menteni, de kezéből kiperdü­l a labda és Porszt most már betalál a hálóba. (1­0.) Sztorek IV. egyenlíthetne, de a lövést Gál pom­pásan védi. A 15. percben Horváth I. -et a bíró labda elrúgásért kiállítja, mire a közönség parázs tüntetést ren­dez. Szünet után teljes a csepeli fölény. A 10. percben Kátai faultolja Tóth II. -t, a megítélt szabadrúgást Hor­váth II. élesen a bal sarokba lövi. (2:0). Rá egy percre Porszt lő két lé­pésről kapufát. A KAC teljesen visz-Kontra — Mad­ag, Sebnek, Kovács L, Kovács M, Oszlánszky, Erős, lendületes játékkal kezdőd® a kiesési derbi. A Fér­ Vasutas vala­mivel többet támad. A 15. percben azonban Pintér kiejt egy hosszú lab­dát, amit Schuck berúg a hálóba. k­iL A félidő végéig változatlan a játék. A IL félidőben továbbra is a Fez­ Vasutas támad többet, de az EMTK támadásai veszélyesebbek. A 30. perc­ben Várkonyi hosszú labdája a háló­ba jut. A 35. percben a bíró Honthyt ■TÍZ YAL OOf ■; . iT M OTT ' PURCO 2% és Kovács I.-t, majd két perccel ké­sőbb Mad­agot kiállítja. A 38. perc­ben Várkonyi belövi a döntő gólt. Góliáth Fer, Vasutas: Most kezd érvényesülni az edző munkája. Bánk­ali EMTK: A két határbíró sokat hibázott. (?!) — @ ti m * ezidén is teljes lesz- I Baholat-húrokSS MMMHBBHBnBMBBHBHi gükkeL___________ L UTE ITU 1 1 46:21 27 2. HAC 17 18 — 4 49:17 26 8. BSzKRT 17 11 — 6 86:25 22 4. MPSC 17 8 4 5 80:18 20 5. Postás 17 9 1 7 80:24 19 6. TTE 17 8 1 8 29:31 17 7. TLK 17 7 2 8 27:32 16 8. URAK. 17 6 3 8 38:46 15 9. ZSE 17 6 4 8 32:37 14 10.BSE 17 4 3 10 24:43 11 IL Testvériség 17 4 2 11 32:57 10 12.N­LK.TVE 17 2 3 12 16:38 7 1. Elektromos 16 14 1 2 41:21 28 2. Törekvés 16 13 1 2 58:20 27 3. VSC 17 9 4 4 27:24 22 4. FTC 16 8 3 5 44:28 19 5. MAFC 17 7 4 6 32:35 18 6. Köb. AC 17 7 2 8 29:35 16 7. MTK 17 6 3 8 27:25 15 8. FVSE 17 5 5 7 23:44 15 9. EMTE 17 5 2 10 33:37 12 10. MÁVAG 17 5 2 10 32:39 12 11. BMTE 17 4 4 9 28:40 12 12. Cs.MOVE 16 1 2 13 23:49 4 távoli lövése Horváth hasa alatt be­csúszik. 1:0. Potyagól! Ezután Dinnyés tör ki, de Valóczky menti a helyzetet. A 28. percben Herbert II. komerét Gotthenz közelről a hálóba fejeli. 2:0. A félidő vége felé Mersva felső lécre lőtt bombája az esemény. Szünet után a széllel játszó kerü­let állandóan támad, de gólképtelen csatársora a kapu előtt nem boldo­gul. A 30. percben az MPSC védelme rendszer vét, a bíró 11-est ítél A Prybil által lőtt büntetőt Valóczky kifogja. Kitűnt a győztes csapatból Valócz­ky, Fischer, Nagy, Gotthenz és Herbert II, a vesztes csapatban Paluch, Prybil, Poschke. Aufrichtig néhány hibától eltekintve jól vezette a mér­kőzést. Fried MPSC: Kitűnő bíráskodás mellett győzött a jobb csapat. Lennert III. ker. TVE: Voltunk olyan jók, mint az MPSC. AZ ÖREG CSATÁROK GYŐZELEMRE VITTÉK A POSTÁST Postás—TLK 3:2 (3:0) Béke­ utca. Bíró: Gellért. Postás: Lendvai — Burián, Kalmár — Héthelyi, Gombos, Bokor II — Vár­­konyi, Kertész, Kakas, Gyarmati, Bo­kor II. HAJRÁZIK A TESTVÉRISÉG Testvériség—Turul TE 2:0 (1:0) Gyöngyösi­ út. Bíró: Szeidler. Testvériség: Brinkus — Kálózi, Ankl — Nagy, Tamás, Steer­­— Hor­váth. Víg Keresztes, Krebsz, Máté. Turul TE: Bokros — Szécsényi, Tauzin II. — Vági, Himmer, Kecs­keméti — Tauzin I., Füzy IV., Stan­­zel, Szalay II., Sirokki. A kiesésre álló Testvériség nagyobb lelkesedéssel játszik, aminek meg is van az eredménye. A 28. percben Keresztes kitör és a kifutó kapus tól Pártos-csoport GÓLKÉPTELENSÉG! MTK—MAFC 0:0. Hungária-út. Bíró: Himmler. MTK: Szuhai — Péter, Konrád — Bondár, Hűvös, Balogh — Bihari, Halas, Szedm­ó, Semsei, Dorogi. MAFC: Goda — Mester, Tompa — Hidegkúti, Pöstényi dr. Kóti — Simon, Vízi, Zombo­h­, Gulyás, Ger­va! Kék-fehér támadásokkal kezdődik a játék. Az 5. percben gyors támadás után Bihari óriási helyzetben van, de közelről a kapu mellé vágja a labdát A műegyetemi csapat erőtlen táma­dással válaszol. A játék mindinkább unalmassá és nívótlanná süllyed. A sivár játékban inkább az MTK támad többet de csatársora a kapu közelében lehetetlenül gyámoltalan. A MAFC támadásai ritkábbak, de jóval veszélyesebbek, mint ellenfeléé. Zambarinak a félidő végefelé nyílik alkalma gólszerzésre, ám jó helyzet­ben késlekedik a lövéssel és szerelik. Fordulás után, ha lehetséges, még unalmasabb, nívótlan, csapkodó játé­kot látunk. Az akciókban semmi terv­szerűség. Az ez különösen a MAFC csapatára, amely még véletlenül sem tud egy épkézláb támadást össze­hozni. A gólszerzésre egyébként mindkét oldalon akadna véletlenül egy-két helyzet Weisz Ági MTK: Gyenge játék. Az első félidőben győzhettünk volna, de csatársorunk jelenleg Középeurópa leggó­céptelenebb csatársora. NAGYON NEHEZEN GYŐZÖTT A TÖREKVÉS Törekvés—MÁVAG 2:1­­IsJ® Biharrét, Biri, Borgida. Törekvés: Szebenyi — Farkas, Regős L — Szűcs, Keszei L, Dezső — Nemes, Regős IL, Késai EL, Ferenczy, Gere. MÁVAG: Hajnal — Köves, Xim­­mermann — Bujárd, Bakó L Györ­kös — Kuncsei, Pécsi, Bakó EL, Fár­czán L, Zavadszky EL A vend­égek kezdenek ma már 6­6. percben gólt érnek eL Zavadari­g­re­ ___7­t .beváltam* Matt harisnyát #* CV—g­im A­, ayjLJE HiKra fiMBf, mm mwvw* ■agy— tartó* ImnMI 1 .85*, ADDIK HEILIG harisnyaháza, Rákócztirt 26 Vidék** postám allavétt*! azaazond, Főle­g luftot, Horváth EL a labdát a kapusba lövi, de Szamtt­ner a visszapattant labdát belövi (8­ól). A 80. percben Horváth EL beállítja a végeredményt (4:0). Szandtner, Cs. MOVEz a fiatalok lelkesedése átragadt az öregekre is, Sonnenschein, Köl, AC: Az ered­­mény reália, a bíró azonban lehetet­lenül működött. fc! e h i . -v- - — ■ AZ EMTK * HATÁRHÁRAKAT OKOLJA A VERESÉGÉRT Fene. Vasutas—EMTK 2:1 (OaJ GyáRAA. Bíró: Kosos. FV. Vasutas: Pintér — Hollósi, Várszegi — Honthy, Szendrődi L, Vörös — Füzessy, Ufb­in, Szendrődi II, Udvaros, VárkonyL EMTK: Tursehl — Freix, Ham­burger — Zimmem­ann, Nagy NEM MUTATOTT BAJNOK­JELÖLTHÖZ MÉLTÓ JÁTÉKOT AZ ELEKTROMOS Elektromos—BMTE 3:0 (1:0) Latorca­ utca. Bíró: Vas E. Elektromos: Újvári — Füzi, Kocsis — Deák, Stecovics, Lengyel — Orcifalvi, G. Tóth, Lévai, Kolozs­vári, Melicharisk. BMTE: Nemeséiz — Winh­eim, Zakariás — Frey, Mayer II, Klie­v• Obermayer, Borhi, Varga, Ritzl, Kardos. Szél ellen kezd Budafok , az Elektromos már az első percben gól­hoz jut. Kocsis térölelő szabad­rúgása a hatosra esik és Ordfalvi a meglepett Nemesek mellett a hálóba lövi a labdát. 1:0. A 30. percben Mayer H.-et hasbarúgják. Kiviszik a pályáról. A második félidő elején Nemesek­nek sűrűn kell beavatkoznia, hogy a hálóját újabb gól ne terhelje. Az ÍME HEI01N­ER RÖVID m arca jól ápolt és üde lesz és megszűnik az arc száraz felkapartsága. Dread.ofeO!Z 2KÜ ezt is visszatérítem eredeti c­somagolás vásárlásánál. Eredeti csomagolások: nagy tubus 88 fillér, nagy doboz P 1.50, óriási tubus 2 pengő, óriási doboz 3 pengő. — Kapható az ország minden szaküzletében és a készítő DR. HOLCZER vegyész Hintszertérában, VI., Teréz­ körút 8. sz.