Nemzeti Sport, 1935. április (27. évfolyam, 65-85. szám)

1935-04-23 / 80. szám

Kedd, 11­35 április 23. A II. liga­­váloga­tott nyerte a pesterzsébeti tornát A két napon mintegy 1500 főnyi­­közönség nézte végig a mérkőzése­ket. Vasárnap a II. ligások zászlót nyújtottak át a főiskolásoknak, akik ezt 11 ezüstéremmel viszonoz­ták. A tornát a II. liga nyerte, vi­szont a „szépségdíjat” a főiskolá­sok gárdája vitte el. A győztes II. liga 3 ponttal és 9:3-as gólarány­­nyal nyerte a tornát a főiskolások előtt, akiknek szintén három pont­juk volt, gólarányuk viszont 4:3. Erzsébet FC—Pesterzsébeti amatőrválogatott 5:1 (4:1). Er­zsébetéi tea. Vasárnap. Bíró: Weisz F. Erzsébet FC: Bereczky I. — Kovács II., Laky — Major, Simon, Bereczky II. — Kerekes, Seres, Létay, Berecz, Satek, Pest­­szenterzsébeti Am. Válogatott: Tursoll — Hamburger, Kopper — Zimmermann, Kovács V., Fábik — Szakemberek véleménye...! Szakvéleményt ad­hatok: a Herolite Rapid pyonsborot­­vakrémet a legrice­n­eeebb arcbőrön is szívesen használom, jól borotválok vele, a vendég is meg van vele elé­gedve. Különösen, ha siet. Jakoby János úrifodrás® V. Vilmos császár út 25. Modern fodrász, mo­dern segédeszközö­ket szívesen használ. A Herolite-Rapid arcápoló gyorsko­­rotvakrém­et, mint a legtökéletesebb gyorsborotvakrémert ajánlhatom, én szí­vesen dolgozok vele, vendégeim is sze­retik. Schresing Ferenc úrifodrász, IV. Türr István-a. 2. Eleimbe furcsának tartottam, hogy víz, szappan és ecset nélkül borotváljak. A Hezolate-Rapid arcápoló gyorsbo­rotvakrém azonban bevált, gyors a munka vele és üde az arc a borotvál­kozás után. Szalay Imre úrifodrász VIII. József körút 2. b—­—­­ Szakvéleményeim az, hogy arcápolás és borotválkozás foga­lom lett a Hezolite- Rapid borotvakrém­mel, én is, vendé­geim is szívesen használják, mert jó Stark Iván úri fodrász VI, Andrássy­ út 45. --------­S Modern úri fodrász­üzletemben a Hezo­­lite-Rapid arcápoló - gyorsborotvakrém­­ már megszokott do |S lóg, furcsa volna ' A-­­ enélkül borotválni. gW 1 ' ' Igen meg vagyok vele elégedve és W' i, vendégeim is na­i- - ' lWS*n' | gyón szeretik. ||fEj|||fe Czafik József úrifodrász ____________________1. Horthy Mik­lóe­..............­ 1 * 4 ===== út 23. Módjában van önnek is, Uram, ki­próbálni, hogy a Herolite-Rapid a­r­c áp­o­l­ó gyorsborotvakrémmel víz, szappan és ecset nélkül 1 perc alatt a legtökéletesebben megborotválkozik.­­ Próbadoboz 24 Hiér ezt is vissza-­ térítem eredeti csomagolás vásárlásá­nál. Eredeti csomagolások : nagy tubus 88 fillér, óriási tubus 2 pengő, nagy doboz pengő 1.50, óriási doboz 3 pengő. Kapható minden szaküzletben és a készítő Dr. HOLCZER vegyész illat­­szertárában, Budapest, VT., Teréz­­körú­t 8. szám. Fekete, Fegyvernek!, Keresztes, Kovács, Schuck. A pestszenterzsé­­beti profikat megdolgoztatta az amatőr válogatott a győzelemért. A játék képe alapján az eredmény túlzott. Góllövő: Seres, Létay (2), Satek és Hamburger (öngól), ill. Keresztes. Jó: Satek, Simon és Létay a profiknál, Fekete, Schuck és Keresztes az amatőröknél. II. liga vál.—Főiskolai váloga­tott 2:2 (1:0). Erzsébet­ utca, va­sárnap. 1000 néző. Bíró: Klug. II. liga: Csikós — Kovács, Rheinthal­­ler — Bodor, Balogh, Szalay — Palágyi, Molnár, László, Szécsi, Kovács. Főiskolai vál.: Simon — Veréby dr., Tóth dr. — Báró­ti, Ba­log, Jancsó — Orcifalvi, Vermes, Drégely, Horváth, Pöstyéni. Hatal­mas fölényben játszanak a profik, de Simonnal az elég a főiskolások sikeresen védekeznek. A 23. perc­ben Palágyi labdájával Molnár ki­tör és hat lépésről védhetetlen gólt lő. 1:0. Két sarokrúgással vá­laszol a Főiskolai válogatott. A má­sodik félidőben Nagy lesz a center, Drégely a jobb, Iványi a balössze­kötő, Vermes és Horváth kiáll a főiskolásoktól. A 7. percben Dré­gely—Orcifalvi—Nagy-akció vé­gén Nagy sarkos lövése a kiegyen­lítést jelenti. 1:1. Simon óriási for­mában véd minden labdát. A 16. percben Csikós hatalmas hibájából Iványi gólt lő. 1:2. Úgy látszik, győz a Főiskolás válogatott, mert Simonnak mintha ma nem lehetne gólt rúgni. A 28. percben László hatalmas lövése mégis védhetetlen. 2:2. Most erősen szorongat a II. liga, de Simon szenzációs védésén megtörik minden támadása. A vé­gén László hagy ki helyzetet, de az utolsó percben Csikós hibájából a főiskolások is megszerezhetnék a győzelmet. Simont megérdemelten ünnepli a mérkőzés végén a kö­zönség. HÉTFŐ Főiskolai válogatott—Erzsébet FC 2:1 (1:0). Erzsébet­ utca. Bíró: Szél László. Főiskolai váloga­tott: Bodrogi — Kovács I., Tóth II, Baróthy, Balog, Bornemissza — Orczifalvi, Horváth, Nagy, Ivány, Pöstyéni. Erzsébet FC: Léderer — Kovács, Laki — Major, Simon Be­reczky II. — Kerekes, Urbancsik, Létai, Berecz, Bereczky I. Három sarokrúgás a főiskolások támadá­sainak eredménye, végre a 20. perc­ben Ivány labdájával Pöstyéni ki­szökik és a kifutó Léderer mellett bevágja a bőrt. 1:0. Továbbra is a főiskolások viszik a szót. Szünet után Januska és Seres az Erzsébet két hátvédje. A főiskolások hálója elé Simon kerül. Orczifalvi érvény­telen dugója után Kerekes bomba­­szabadrúgással egyenlít, 1:1. A 36. percben Major kezel. A 11-est Pös­­tyényi beragasztja. Erzsébet most belefekszik, de Simon ezúttal is re­mekül véd. II. liga válogatott—Perterzsé­­bet amatőrválogatott 7:1 (4:1). Erzsébet­ utca. Bíró: Barna B. — II. liga vál.: Csikós — Kovács, Reinthaller — Molnár, Balogh, Szalay — Palágyi, Bakk, László, Bodor, Varga. Pestszenterzsébet amatőrvál.: Wéber — Gröble, Kop­­per — Jókai, Kovács V., Fábik — Mad­ag, Keresztes, Fekete, Schuck, Oszlánszky. László vezetőgólját Fe­kete még ki tudja egyenlíteni. Aztán a kitűnő Nemzeti-center egymásután három dugót vág be. Szünet után Bodort Szécsi váltja fel. Újra csak László rúgja a gólo­kat, egymásután kettőt. Majd ez­után ellaposodik a játék, de az utolsó percben László még egyet rúg. 7:1. NÉGY NYILATKOZAT: Róna Márton, a II. liga kap­i­­tánya: Örülök, hogy győztünk, de leginkább annak, hogy szép játé­kot láthattunk. Fábián József, a főiskolások kapitánya: Mindkét napon hiá­nyoztak nálunk a gólgyártó csa­tárok. Szép, fair meccset hozott a torna. Jászonyi, az Erzsébet FC klub­kapitánya: Az Erzsébet kiját­szotta a formáját. Sajnos, a máso­dik napon gyenge volt a csatár­sorunk. Bánkuti, az amatőrök kapitá­nya: Mindkét napon az erő és a rutin győzött le minkert. SS 33 Most vegyen BEVCSH11-csónakot KÖNIG-motort ! Olcsó árak ! — 3—6—9—12 havi részletfizetés Izabella-tér 6 . Bemutatás a nélszigeti vízi csónakházban magára. A Ligeti sem mutat sokat, de mégis többet támad (a korner­­arány 4:2 a javára). Szünet után Horváth helyett Schmidt áll be a Soroksár csatár­sorába és a Ligeti is egy poszton szerepeltet új embert. Az első negyedóra nagy soroksári fölényt hoz, de eredmény nem esik. Utána a Ligeti van frontban, a 32. percben mégis a Soroksár lő gólt. Vadász 25 méteres szabadrúgását Antos kiejti és Schmidt a hálóba vágja a labdát. A 35. percben Kelemen tisztán kapja a labdát és lövése védhetetlen. Soroksárból a közvetlen védelem és Kelemen, a Ligetinél a védelem volt jó. N. K. Egyszer kikapott, egy­szer győzött az Attila Csehszlovákiában Ungvár, április 21. Kussyk Attila 3:2 (2:2). Bíró: Ko­­marinszky dr. 800 néző. Az Attila ezt a mérkőzést még szombaton játszotta. Az Attila csapata csalódást keltett. Az első félidő 5. percében Krajnyák beadásából Krizs lövi az első gólt. A 31. percben Szegő korneréből Dóczé fejel dugót. Öt perc múlva vezetéshez jut az Attila. Szegőt faultolják a 16-oson belül. A 11-est Dóczé értékesíti. A 40. percben az Attila ellen 11-es, ezt azonban Barna kivédi. Két perc Jól ment a Bocskainak Füleken Bocskai—Füleki TC 3:1 (2:1) Fülek, ápr. 21. A mérkőzés iránt nagy volt az érdeklődés Füleken. A közönség lelkesen fogadta a debrecenieket. A Bocskai meg is hálálta ezt a meleg fogadtatást, mert igen szép, élvezetes játékot mutatott be. A csatársor pompásabbnál-pompásabb támadásokat vezetett, de a kapu előtt kissé könnyelműen több jó helyzetet elpepecselt. A védelem biztosan állt a lábán és feladatát könnyen oldotta meg. Fülek szív­­vel-lélekkel küzdött. A Bocskai már az első fél­ 7 He Kísérletezzen! Térjen az aranyalappal! |»Pr Használjon ARANY GLADIÁTOR PENGÉT *4 karátos aranyfelü­let TOrT-TédTe ! CSAPATAINK A HATÁROKON TÚL A kettős, sőt hármas ünnepen jutott magyar csapat a határokon túlra is. Lengyelországban, Cseh­szlovákiában játszott néhány csapa­tunk. Eredményeikről alábbi telefon-, illetve távirati jelentéseink számol­nak be: Soroksár a Ligeti ellen nem sokat mutatott, de azért győzött Sorok­sár - Ligeti 2:0 (0:0) Pozsony, április 21. 4000 néző előtt, Veres bíráskodása mellett ebben a felállításban szere­pelt Soroksár: Kovács — Vadász, Dudás — Sze­nes, Kurmnczy, Magyar I. — Kele­men, Fézler IV., Varga, Horváth, Magyar II. Soroksár az első félidőben gyen­gén játszik, sehogyan sem talál múlva Krajnyák kavarodásból egyen­lít. Szünet után a 3. percben Kraj­nyák szerzi a győztes dugót. Az Attilában Bohus és a két szélső játszott jól. A második félidőben Opata is játszott, de rövid negyed­órás játék után a bíró kiállította. Munkács, április 21. Attila—Munkácsi SE 1:0 (0:0). — Bíró: Róth. Az Attila ezen a mér­kőzésen sem játszott jól és a győzel­me is nehezen született meg. A mér­kőzés egyetlen gólját a második fél­idő 29. percében Dóczé lőtte. Az első félidő 41. percében Bucsin, az MLE játékosa lábát törte. Az Attilában Dóczé és Barna, a munkácsi csapat­ban a közvetlen védelem játszott jól. ez. Budafok az első napon nem tetszett Kassán Budafok—Kassai AC 2:2 (0:0) Kassa, április 21. 3090 néző előtt, kölcsönös üdvözlés után Budafok a következő össze­állításban kezdi meg a játékot: Dénes — Szebehelyi, Király — Nick, Kapta, Horváth (Palotás) — Mészáros, Hegyes, Iglódy, Víg Hajós. Az első negyedórában Budafok nagy fölényben játszik s a közönség attól tart, hogy nagy verést kap a hazai csapat. Utána a félidő végéig változatos a játék, mindkét csatár­sornak akad helyzete, de a kapusok a helyükön állnak. Szünet után Budafok erősít és a 13. percben Drotár csak kézzel tud akasztani a 16-oson belül: 11-es! Hegyes góllá értékesíti a büntetőt. A KAC nagy lelkesedéssel küzd és a 16. percben Bréza szabadrúgásából megszületik az egyenlítés. Változatos játék után a 23. percben Vitéz kitör és a kassaiaknak szerzi meg a veze­tést. Az utolsó negyedóra a Buda­foké, de csak a 43. percben sikerül Iglódynak egyenlíteni. Budafoktól a mutatott játéknál lényegesen többet várt a közönség. A KAC nagy lelkesedéssel feküdt a játékba, jól is játszott és feltétlenül rászolgált a döntetlen eredményre. Egyénileg Szebehelyi, Király, Kapta, Mészáros és Hegyes volt jó a Buda­foknál, a KAC-ból pedig Drotár, Balázsházy, Lebenszky, Drotár III., Vitéz és Fazekas vált ki. G. F. időben jobbnak bizonyult, mint ellenfele, de a csapat igazi fölé­nye csak a II. félidőben alakult ki. A debreceniek góljain sorrend­ben Kiss G., Bőr és Návay osz­tozott. A lengyel bíróval meg­­hendikepelt Szeged csak a második nap győzött Lemberg­­ben Az első meccs dön­tetlent hozott — Telefonjelentésünk — Lemberg, április 22. Húsvétvasárnap: Szeged FC—Pogon 1:1 (1:0). Háromezer néző előtt a következő összeállításban álltunk ki a Pogon ellen: Pálinkás — Sirály, Raffai — Gyur­­csó, Somogyi, Bertók — Korányi II., Bognár, Vastag, Varga, Tombácz. Harminc percen át hiába táma­dunk, nem tudunk eredményt elérni, mert a bíró különböző ürügyek alatt minden veszélyes támadásunkat meg­ kj«mBot IlinMWHH—g —­ állítja. El kell ismerni azonban, hogy a Pogon is sokat támadott s védelme bár túl keményen, de jól dolgozott. Végre a 30. percben Ko­rányi II. jó lövőhelyzetbe kerül. Meg is szúrja a labdát. A kapus kiboxolja a Bognár elé s a jobbösszekötő lö­vése védhetetlen 1:0. Szünetig ki­egyensúlyozott játék folyik. Szünet után a Pogon heves táma­dásokat vezet ellenünk. A csatárok keményen mennek védelmünkre. A 4. percben a bíró fütyül. Semmi sem történt, ám a bíró szerint egyik vé­dőnk kézzel érintette a labdát. 11-es. Mátyás II., a center belövi. 1:1. To­vábbra is sok bírói tévedés sújt ben­nünket, egészen megzavarodunk. Sze­rencsére a lengyelek nem jutnak gól­helyzethez. 20 percig jobbára a len­gyelek támadnak. Aztán mi jövünk. A 40. percben a kitörő Vastagot kéz­zel húzzák vissza. A bíró szerint semmi sem történt. Varga a 43. perc­ben kapufát lő. A Pogon komerét el­hárítjuk. Tőlünk senkit sem, a Pogonból a centert és a centerhalfot lehet kiemelni. Húsvéthétfőn: Szeged FC—Pogon 1:1 (1:0). Csapatunkban a tegnapihoz képest csak annyi a változás, hogy Sirály helyett Szojka a jobbhátvéd. Sokkal jobban játszunk, mint tegnap, a Pogon ritkán veszélyes s különben is Pálinkás remekül véd. Gólunk nehe­zen érik a bíró és az elszántan véde­kező lengyel védők jóvoltából. Végül a 19. percben szép támadás után Korányi II. közelről gólba plasszíroz­­za a labdát. 1:0. A 30. percben a bíró ismét indokolatlan 11-est ítél ellenünk. Szerencsére fölé rúgják. Fordulás után a Pogoné az első 15 A BUDAPESTI NEMZETKÖZI V­ÁSÁR 5°°/o­R OS utazási kedvezményével utazhat Budapestre iSt « Bai ttSB VNA MM mgr M­­MM MM­— *.Ferencváros-Hungaria ... Magyar-Osztrák válogatott mérkőzésre I®" A BNV utazási kedvezménye érvényes : április 27-től május 23-ig