Nemzeti Sport, 1935. május (27. évfolyam, 86-107. szám)

1935-05-27 / 104. szám

Hétfő, 1935 május 27. .......................... mi mwm­­m*9 Egyéb vidéki eredmények DÉLNYUGATI ALSZÖVETSÉG I. osztály PAG—DPC 3:2 (2:0). Pécs. Bíró: Krepsz. A két kiesésre álló csapat küzdelméből a jobb PAG került ki győztesen. Góllövő: Milkó, Gulyás és Tomcsi (11-es­­ből), illetve Kotócs és Balogh. II. osztály. ZeSE—Mecsekaljai MTE 3:1 (1:1). Pécs. Csehszlovákia Pozsony: Nyugati kér. magyar vál. — Nyugati kér. szlovák zsupa vál. 4:1 (1:1). Bíró: Braun (Bécs), 1500 néző. Szép mérkőzés, amely az első félidő 30. percétől nagy ma­gyar fölényt mutatott. A második félidőben a magyar csapat fölénye még nagyobb volt és kis szerencsé­vel nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem. Góllövő: Schmidt (11. p.), Bretsch (II. félidő 5. és 11. perc), Kai­ser (II. félidő 8. p.), il­letve Hoffmann (11. p.). Kitűnt: Schmidt, Hidl és a közvetlen véde­lem a­ magyar csapatból, illetve a szlovák kapus. P­ostyán: PÉK — Galántai SE 6:4 (2:3). Barátságos. Divíziós országos elődöntő. Ungvár: SK Rusj—Füleki TC 2:0 (1:0). 1600 néző. Bíró: Steiner (Prága). Ez volt a két csapat má­sodik meccse. Gólaránnyal a Rusj megy tovább. Az első gól az I. fél­idő 25. percében esett Krizs fejesé­ből. A másodikat Skirják rúgta a II. félidő 26. percében. Egyenlő ellenfelek küzdöttek. A fülekiek kö­zül a közvetlen védelem és Horatius emelkedett ki. A Rusjban mindenki jó volt. Boksai kapus és Kovács jobbszélső volt a legjobb. Kárpátaljai­­kerület: CsAF—MLSz bajnoki, I. osztály. Nagykapos: UMTE—KTK 4:0 (1:0). Bíró: Grünstein. Végig UMTE fölény. Góllövő: Magada (2), Kahán és Vojtás. Az UMTE ezzel a győzelemmel megerősítette második helyét. A bajnokság állása II. osztály Stobbe-csoport 1. BVSC 25 17 4 4 57:19 38 2. BSK 25 12 9 4 44:27 33 3. UTSE 23 14 3 6 68:46,31 4. RTK 25 14 2 9 59:40 30 5. Pannónia 25 11 5 9 50:52 27 6. P. Törekvés 25 10 4 11 35:51 24 7. Vasas 24 9 5 10 44:51 23 8. VI. ker. FC 25 8 7 10 35:49 23 9. MFTR 24 10 2 12 43:59 22 10. Főv. TKör 23 8 5 10 51:50 21 11. BRSC 24 8 3 13 43:48 19 12. MÁV Előre 25 8 3 14 40:47 19 13. BTSE 24 8 2 14 46:47 18 14. PSC 25 4 6 15 32:61 14 Kárpáti-csoport 1. SzFC 26 18 4 4 64:32 40 2. PTESC 25 17 4 4 60:32 38 3.33 FC 25 15 6 4 58:20 36 4. SzAC 25 16 2 7 59:43 34 5. Hungária 26 15 2 9 52:49 32 6. KFC 26 10 6 10 58:47 26 7. Gránit 26 10 6 10 53:48 26 8. BEAC 25 11 3 11 54:39 25 9. KTC 26 10 5 11 56:65 25 10. BTC 26 9 4 13 49:59 22 11. Féltén 27 8 5 14 39:46 21 12. KSSE 26 9 2 15 50:62 20 13. CsTK 25 8 4 13 46:67 20 14.1. ker. SG 26 7 4 15 42:58 18 15. KSC 26 1 1 24 15:88 3 Jugoszlávia Lig­amérkőzések Zágráb: Gradjansky — Hajdúk (Split) 5:1 (3:1). Eszék: Slavia—BASK 1:1 (1:1). , Belgrádi BSK—Primorje (Ljub­­jana) 4:0 (1:0). Bajnoki mérkőzések Szabadka: Bácska—Sport 7:1 (2:1). — ZsAK—Konkordia 2:0 (2:0). — Villanytelep—SAND 3:0 (3:0). — Zrinszky—Hajdúk 3:2 (2:0). — Bunyevác—Muzsikusok 2:1 Újvidék: Macsva—UAK 3:2 (1:1). Zombor: Sport—ZAK 2:0 (1:0). Zenta: ZAK—Radnicski 3:2 (0:2). Nagybecskerek: Swabische—Rad­nicski 7:3 (4:1). — ZSK—Borác 2:2 Versec: Sloga—Dusansim­i 1:0 Bezdán: Bezdáni SE—Ódzsád­ SC 12:0 (6:0). Bácstopolya: JAKN—Ujverbászi SC 2:1 (1:0). Bácsföldvár: Kidai SK—BAK 2:1 Ujverbász: Dulcsisz—Indiai SK 5:1 (2:1). Románia A. ligában. Bukarest: CFR—Juventus 4:3 (2:2). Elkeseredett küzdelem. Gól­lövő: Brandabuna (öngól), Ströck, Barbu, Georgescu, illetve Palmer (2) , Melchior. —■ Unirea Tricolor— Universitatea 4:3 (1:3). Nagy meg­lepetés. A kolozsvári egyetemi csa­pat már 3:0-ra vezetett. Góllövő: Niculescu (2), Chileru (11-esb­ől), Ionescu, illetve Naftali, Corza, Giur­­giu. — Venus—AMTE 3:1 (2:0). Sima győzelem. Gólövő: P. Valcov, Sepi, Eisenheiser (11-esből), illetve Szaniszló N­. (11-esből). Cluj—Kolozsvár: NAC—­Románia 4:1 (1:0). A NAC fényes formában játszva, könnyen győzött. Góllövő: Spielmann (2), Kocsis, Juhász, il­letve Kapusán. Arad: Glória—Kinizsi 6:1 (1:0). Óriási meglepetés a Kinizsi nagy­arányú veresége. Góllövő: Barbu (3) , Dobra (2), Igna, illetve Glasz. Timisoara— Temesvár: Ripensia—­ Crisana 5:2 (1:2). A tartalékos Ri­­pensia csak a második félidőben ta­lált magára. Góllövő : .. .Ciolae, (3)­, Dobay, Beke, illetve Barátky (2). B. ligában. Constanta—Konstanta, Macabi— Victoria 2:1 (0:0). Ploesti: Prahova—Tricolor 3:1 (1:0). Timisoara—Temesvár: TAC—AAC 7:1 (4:1). Oradea—Nagyvárad: Törekvés— CFR 2:1 (1:0). Bistrita—Beszterce: Keramika— Thicolor 5:0 (2:0). Cernauti—Csernovitz: Jahn—Uni­rea CFR 5:1 (3:0). Selejtező mérkőzések: Az A­ ligába való bejutásért: Baia Mare—Nagybánya: Phönix —Jiul 1:1 (1:0). Sibiu—Nagyszeben: HTV—Dacia Unirea 3:1 (0:0). A B. ligába való bejutásért: Craiova: Craiova­—CFR 3:0 (1:0). Brasovia—Brassó: IAR—Kézdivá­­sárhelyi SE 5:0 (3:0). Targu Mures—Marosvásárhely: Hargita—MSE 3:1 (2:1). Kerületi bajnokságért: Timisoara—Temesvár: Fratélia— Polytechnic 2:1 (2:1). — Rapid— Unirea 4:4 (3:1). — ZSE—Kadima 1:1 (0:0). Cluj—Kolozsár: Napocsa—Unirea 5:0 (2:0). — Avram Iancu—Reuni­­unia 3:1 (0:1). Barátságos mérkőzések: Brad: TMTE—Mica 3:2 (2:2). Petrosáni—Petrozsény, I’arangul— Millerul 4:2 (2:2). Lánya: LSC—Kinizsi II. 3:2 (1:0.) Jimbolia—Zsombolya, Vulturis— Hertha 3:1 (0:0). A Svájci Kupa döntőjét a Lau­sanne Sporté nyerte a bázeli Nordstern ellen 3:0 arányban. A német B­ válogatott 2:0 arányban ve­reséget szenvedett Szófiában a bulgár válo­gatott csapattól. i­— Németország— Csehszlovákia 2:1 (1:0) — Telefonjelentésünk — Drezda, május 26. 60.000 néző előtt folyt le a né­met—csehszlovák mérkőzés, ame­lyet a csehszlovákok csak balsze­rencsével vesztettek el, mert a me­zőnyben igen jól, sőt szebben ját­szottak, mint a németek, egy 11-est azonban kapu mellé lőttek, és csa­tárjaikból hiányzott az áttörőké­pesség. Langenus bíró sípjelére így állt fel a két csapat: Németország: Jákob — Janes, Tiefel — Gramlich, Goldbrunner, Zielinski — Lehner, Lenz, Conen, Siffling, Fath. Csehszlovákia: Planicska — Kostyalek, Cstyroky — Vodicska, Boucsek, Srbek — Hrouska, Ne­jedly, Sobotka, Kopecky, Pucs. A németek négy csatárral álltak fel, Siffling helyettesítette a har­madik hátvédet játszó Goldbrun­­nert. A 12. percben Cstyroky haza­­adására Conen ráfut, kiadja a lab­dát jobbra és Lenz belövi. 1:0. A 35. percben Nejedly megsérül és Faczinek áll be helyére. A szünet után az 5. percben Pucs beadását Hrouska befejeli. 1:1. A 8. percben Fath kiugrik, Planicska kifut elébe , Fath letolja a labdát és Lenz az üres hálóba lövi. 2:1. Most éles a harc, de nem unfair. A csehszlovákok fölénybe jutnak. A 27. percben Pucsot gáncsolják, a 11-est Sobotka Jákob kezébe lövi. Vasutas-bajnokság Miskolci VSC—NyVSC 4:1 (0:0). Nyíregyháza, 600 néző. Bíró: Schön. Szép, változatos küzde­lem, a nagyobb rutinnal rendel­kező MVSC győz. A NyVSC nagy lelkesedéset játszik. A mérkőzés első részében egyenlők az ellenfelek, szünet után a szél­től támogatott MVSC kerül fö­lénybe. Góllövő: Homoródi (3) Dóri, illetve Bozsák­. MOVE-bajnokság FKSC—Fór. Törekvés 0:0. Sorok­sári­ út. Bíró: Wenczel. Gyenge nívó. Unalmas játék után alakult ki az eredmény. Az FKSC egy 11-est ki­hagyott. CsKAC—VIII. ker. SE 7:2 (3:1). — Csillaghegy. Bíró: Tasnády. A jobb csatársorral rendelkező csillaghe­gyiek megérdemelt győzelmet arat­tak. Góllövő: Walter (2), Nemrák, Bucsek, Sághy, Filász, Bárány (Cs, Kac) ül, Joós és dr. Milócziky. MAFC—PFK 3:0 (0:0). Bertalan­n. Bíró: Bétái. A II. félidőben feljövő egyetemisták megérdemelten győz­tek. Góllövő: Osgyáni, Szüts és Ok­­ner (öngól). Pásztor (PFK) egy 11-est kihagyott. ASE—Gránit 3:2 (0:1). Kispest. — Bíró: Fikanicz. Az állóképesebb csa­pat megérdemelten győzött. Góllövő: Hudecz N­., Gál és Nében, illetve Kecskés és Magát. A II. liga állása: A visszalépett Szentlőrinc kivételével minden egyesület 23 meccset játszott. 1. Budafok 19 4 3 85:22 42 (4) 2. Nemzeti 17 3 3 74:22 37 (9) 3. Sz.-taxi 14 3 6 60:31 31 (15) 4. Drogisták 11 6 6 49:51 28 (18) 5. Vasas 11 5 7 47:41 27 (19) 6. Erzsébet 11 4 8 44:34 26 (20) 7. Ej-tétény 9 5 9 38:92 23 (23) 8. Millenáris 10 2 11 53:48 22 (24) 9. Vác FC 8 4 11 44:45 20 (26) 10. Csepel 8 1 14 36:44 17 (29) 11. V. Remény 7 1 15 28:71 15 (31) 12. N.­tétény 3 4 16 18:64 10 (36) 13. Sz.­lőrinc 1­­ 23 7:18 2 (46) Olaszország Győzött az Ambrosiana és a Juventus is! Csak a jövő vasárnapi utolsó fordulón dől el a bajnoki cím sorsa. Eredmények: Ambrosiana— Torino 4:0, Palermo—Lazio 2:1, Triestina—Napoli 0:0, Livorno— Sampierdarena 0:0, Bologna— Brescia 3:0, Alessandria—Fiorentina 2:0, Juventus—Pro Vercelli 3:0, Roma—Milan 1:0. Ferencváros B)—VI. ker. SC 9:5 (6:0). Üllői­ út. Bíró: Blum — Ferencváros B): Kutasi — Szebehelyi, Papp — Füzér I., Ring, Kovács — Schwarzkurt, Mike*, Turay IX., Lyka, Tunyogh­y. — A Fe­rencváros profijátékosait az ifjúságiak egé­szítették ki teljes csapattá. A zöld­fehérek végig fölényben játszottak és tetszés szerint szerezték a gólokat Turay II. (3), Füzér I. (2), Mikes (2), Tunyoghy és Lyka révén. Lyka, a Budai ,,11. já­tékosa csak egy félidőt játszott, mert a vezetők a felfüggesztett játékost óva­tosságból kivették a csapatból. VÁLOGATOTT sportcikkek, rendkívül olcsó áron Férfi ferdőtrikó 3 60­0 sportharisnya 1 — erős, szín­tartó minőség divatmintás Férfi úszónadrág 105 Derby zokni 88 mi Férfi evezőstrikó 80 m­ Sport m zokni 28 mi III. nagyság_______ww fehér és színes ____fc0 m­ evezősnadrág 2 90 Férfi sporting 390 strapabíró_________zephir anyagból_________________WbWO Férfifehér neműtek puplinbólselyemből, strand­­pizsamák, frottír köpeny­egek nagy választék­ban méret után is készülnek. HEILIG f­arisnyaház, Rákócziut 26 Rajcsányi nyerte Szarvason a vitéz Tersztyánszky emlékversenyt — Telefonjelentésünk — Szarvas, május 26. Fényes külsőségek mellett tar­tották meg Szarvason a vitéz Tersztyánszky Ödön-emlékversenyt. Az első négy helyet az elindult fő­városi vívók foglalták el a vidé­kiek előtt. A Rónai—Szmolár asz­­szó közben megállították a ver­senyt. Ekkor vitéz Uhlyarik Jenő dr. tartott emlékbeszédet Tersz­tyánszky Ödönről, majd az egész közönség kivonult a Városháza előtt levő Hősök emlékkövéhez és megkoszorúzták. A verseny ered­ménye a következő volt: 1. Rajcsányi MAC 10 győzelem, 0 vereség, 2. Rasztovich REAC 9 gy., 1 v., 3. Szmolár dr. MAC 8 gy., 2 v., 4. Rónai dr. MAC 7 gy., 3 v., 5. Keszi dr. (Szarvas) 6 gy., 4 v., 6. Karácsonyi (Békéscsaba) 4 gy., 6 v., 7. Vass dr. (REAC) 3 gy., 7 v. A döntő asszót Rajcsányi vívta Rasztovich ellen. Győzött Rajcsá­nyi 5:3 arányban. A versenyen 11 vívó indult. Az FTC döntetlenül játszott az MHC- val A BBTE legyőzte a MAC-ot — Saját tudósítónktól — A vasárnapi gyephokki forduló heves küzdelmeket, de reális ered­ményeket hozott. A tabella képe nagyjából változatlan maradt, a vég­leges tavaszi sorrend kialakulása azonban annál nagyobb harcokba fog kerülni. A vasárnapi meccsek iránt az érdeklődés igen nagy volt. 7. osztály. AHC—Kéksárga 3:0 (2:­1). MHC-pá­­lya. Bíró: Pásztor. Tíz-tíz emberrel kezd a két csapat. Kiegészülés után a 18. percben Czerva lövi az első gólt, majd a 29. percben Pankász sza­badütéséből Konoroth kapásból, 2:0. Szünet után AHC-ostrom alakul ki, az amatőrök kihagynak egy büntető bullyt. A 19. percben Czerva­ 3:0. Az AHC-ből Konoroth, Czerva és Ti­­pold, a Kéksárgából Prohl és Bejezy tűnt ki. MHC—FTC 0:0. MHC-pálya. Bíró: Konoroth és Tamás. Az FTC a 3. percben gólt ér el, de ez szix miatt érvénytelen. Félidőnként változó fö­lény. — Jó, az FTC halfsora, a két bekk és Vida, az MHC-ből Bogschi­tz, Miklós és Révay úr. Az FTC igen jól játszott, az MHC csatársora nem keltett egységes benyomást. BBTE—MAC 1:0 (0:0). MHC-pálya. Bíró: Budán dr. és Mansfeld. A BBTE sokat támad, a gól a II. fél­idő 20. percében remek akció után Turcsányi védhetetlen lövéséből esik. Megérdemelt győzelem. A­z­BTE-ben Bikár, Papp, Háray és Turcsányi, a MAC ban a kitűnően védő Tu­rcsák, Miklós II., Gamauf, Boncz és Berkes volt jó. Feketefehér — Vacuum­ Oil SC 1:0 (10). MHC-pálya. Bíró: Moser és Kellermann. A kiesési derbit nagy kzdelem után nyertek a Feketefeh­é­­rek. Góllövő: Bussotti. A győztes csa­patban Bartos, Nobel és Hoffmann II., a vesztesben Weinberger és Ta­más I. játszot jól. Szövetségi díj: Feketefehér 11.—Var­mini Oil SC II. 2:0 (2:0). MHC-pálya. Bíró: Mo­ser. Góllövő: Nobel II. és Dalos. FTC II—MHC 11. 2:0 (0:0). MHC- pálya. Bíró: Bliesner. (Szombaton.) MAC II—BBTE II. 2:2 (1:1). MI­C- pálya. Bíró: Pásztro. Góllövő: Mik­lós I. és Ludwig MAC, 111. Lehrer és Róka BBTE. Kéksárga II.—AHC II. 2:0 (1:0). — MHC-pálya. Bíró: v. Hom­olya. Gól­lövő: Gál és Biró. II. osztály: Köln. HC—HHC 1:0 (1:0). MHC-pá­lya. Bíró: Ive. Góllövő: Mansfeld. (Szombaton.) Zöldfehér—SzHC 2:0 (1:0). MHC-p. Biró Bliesner. ÚSZÁS Kiss 2:23.2 mp-et úszott 200-on Egerben egy válogatóversenyen. 2. Kubinka 2:34, 3. Weberauer 2:34.8. Ugyanakkor Gombos LASE 1:14.8-at úszott haton. VÍZ, szappan és Hamm mm nm aaaaa 1 perces borotválkozás ecsetnélküli fill F Jif (Hf I!­fi ÜT ÍF£Za!ffl dm fr I Ifi " *ök®*eresarcápolás. h ncnlválkozás H H Eu Ifa hf HhB H H U Ha IHw ÜÜ H aa Próbadoboz 24 fillér, ezt is DOrUtVdIh­Usda visszatérítjük eredeti csomagolás vásárlásánál Kapható minden szaküzletben 6 a a készítőnél Dr. HOLCZER vegyész 1 1­1 a­z s­z­e­r­t­á­r­á­b­a­n, VI., Teréz - körút 8.