Nemzeti Sport, 1935. október (27. évfolyam, 194-215. szám)

1935-10-14 / 203. szám

Hétfő, 1936 október 14. ÜTVE a bíró kiállítja. Szünet után a szentesiek frontba kerülnek, de a 10. percben Varga ügyes átadásából Török újabb gólt szerez a HTVE- nek. Sz. MÁV—Reménység 2:2 (2:1). Kis­kunfélegyháza, Bíró: Vezér 11. A Reménység végig jobb volt, mint ellenfele. Az 5. percben Poór lövése a kapuba talál. 0:1. A 17. percben Szabó egyenlít, sőt a 23. percben újabb góljával megszerzi a MÁV-nak a vezetést is. Szünet után a szentesi csapat visszaesik, de a jól védő Ba­­yer sok labdát ment. Végül Poór ti­zengyesével egyenlít a Reménység. KAC— Kiskunfélegyházi TE 5:0 (2:0). Kecskemét. Bíró: Rohantek. — Mindvégig jó iramban játszott a két csapat. A KAC együttese nagyobb technikai tudásával biztosan nyerte a mérkőzést. A 13. percben Harmath eredményes, majd tíz perccel később Molitori. Szünet után a KAC tartja az iramot. Ekkor Molitori, Harmatit és Gáspár a góllövő. Kitűnt: Kl­­­raent, C­sernák I., Csernák II. , Kaufe­ntann, illetve Fekete és Erdei. REAC-SzTSC 3:1 (0:0). Szeged. Bíró: Löm­i H. A gyengekezű bíró miatt meglehetősen eldurvult a küz­delem. Később kiállítások és sérülé­sek tarkították a játékot. Az első fél­időben rossz, ideges játék folyik. Szü­ret után Bukovetzky szerzi az első dugót, ezt Herbich egyenlíti. A 18. p­ör a 21. percben Bukovetzky újabb k­ét dugója eldönti a két pont sorsát. Előbb Hetényit REAC állítja ki a bíró, azután Buzogányt SzTK. Az utolsó percben Török SzTK súlyosab­ban megsérül. U­. nsvlály: Reménység II.-Sz. MÁV II. 1­ 0 (1:0). Kiskunfélegyháza. Bíró: Kern. A győztes gólt Kristóf szerezte. KTK II.—EAC II. 1:0 (1:0) Kecskemét. Bíró: Gerber. Nehéz győzelem. Góllövő: Károlyi. KEAC II.—Hunyadi 8:0 (2:0) Szeged. Bíró: Ördög. Góllövő: Horváth (3), Gábor (3), Párján és Pataki II. SiEATC—SzATE 6:1 (4:1). Szeged. Bíró: Kuhn. Góllövő: Rácz (4), Ördög, Szabó II., i­letve Ábrahám (11-esből). Postás—HTK SE 8:0 (2:0). Hódmezővásár­hely. Bíró: Nemes. Góllövő: Csányi (3), Földesi (2), Cseh (2) és Szücsi. Zrínyi—HMTE II. 5:0 (1:0). Hódmező­vásárhely. Bíró: Frankel. Góllövő: Schmutz­­ler (3), Réti és Ungár. TIVE—Kunszentmártoni TE 2:1 (Hl). Tiszaföldvár. Bíró: Forgó. Góllövő: Gellér és Antalik, illetve Zsidó. KPLE—SzVSE II. 2:0 (1:0). Kiskun­dorozsma. Bíró: Baranyai. Góllövő: Gábor III (2). Cső: AK—Szentes­ TE II. 42 (2:1). Csongrád. Bíró: Döbrösy. Góllövő: Csömör (2), Kádár és Pekulics, illetve Debreceni (2). Szegedi Felsőváros—Rákóczi 1:1 (1:0). Szeged. Biró: Emődi. Csabai alosztály I. osztály B. HIXV-B. Törekvés 3:2 (3:0). Bé­késcsaba. Bi­ró: Horváth. A mérkőzés nem hozott szép küzdelmet. A MÁV végig nagy technikai fölényben játszott és sokkal nagyobb arányban kellett volna győznie. A Törekvés lelkesen játszott. Góllövő: Halmai (2) és Szombati, illetve Gálik és Szpevák (11-esből). Mester MÁV két 11-est kihagyott! GyAC—Csabai AK 2:1 (1:0). Bíró: Vezér. A tartalékos, felforga­tott GyAC megérdemelt győzelmet aratott. A GyAC góljait Góg és Le­­h­óczky lőtte, míg a CsAK részéről Tóth volt eredményes. Kitűnt: Csonka, Schmidt, illetve Bikfalvi, Bohus és Tóth. CASS—Eleki TC 2:1 (1:1). Sarkad. Bíró: Mácsay. Végig erős küzdelmet vívott a két csapat. A szerencsésebb került ki győztesként. Az I. félidő­ben némi CASS fölényt vált góllá a 26. percben Koreni. A 39. percben egy ETC támadás eredményes Ruck ré­vén. 1:1. A II. félidő nagy harcából a hazai csapat került ki győztesként Mózes góljával. BTE—Orosházi TE 3:2 (2:2). Békés. Biró: Vecsernyés. Heves és változa­tos mérkőzés. Kérai szerencsével nyert a hazai csapat. MTE—Mezőtúri AFC 7:3 (1:2). Ne­­zókovácsháza. Biró: Molnár dr. Az MTE ismét bebizonyította, hogy ott­honában szinte legyőzhetetlen. A vezető MAFC simán szenvedte el ezt a súlyos vereséget. Góllövő: Berger IL (8), Szedlacsek, Kürti, Deák, Bá­­nyi, illetve Lukács (2) és Kovács. Szarvason a Turul—GyTE mérkő­zés a vásár miatt elmaradt. M. Textil—Tótkomlósi TC 2:1 (1:0). Mezőberény, Bíró: Szebeni. Változa­tos a mérkőzés. Az első félidő 44. percében Hoffmann révén vezet a Textil. Szünet után a 3. percben Szántai egyenlít. A 30. percben Hoff­mann lövi a győztes dugót. II. osztály OFC—Mezőkovázsházi TE u. 4:8 (*:1). Orosháza, Biró, Wertheim. Csapkodó játék. Góllövő: Szabó (2), Vecseri és Gulyás. OMTK—Kurtágotai Kupa LSE S:0 (1:0). Orosháza. Bíró: Veres. Játszi győzelem. Góllövő: Szabó (4), Magócs (2), Vranka és Irosta. Orosházi TK ZT.—NSC 4:1 (2:0). Nagyszé­nás. Biró: Kis. Góllövő: Beczkó (2), Dunai, Nédó, illetve Horváth. BTK—Medgyesegyházi Kinizsi tér (1:0). Battonya. Biró: Reményffy. Góllövő: Bara, Lukács és Mag. I . Szövőgyár—Gyomai TK 12:2 (7:1). Mező- 1 fok­. Bíró: Lapu II. Góllövő: Hódi (5), Gá-­­ Délnyugati­­­szövetség I. osztály TSE—REAC 2:1 (1:0). Szekszárd. Biró: Krausz. Szép, élvezetes játék. A mérkőzésen a THE veszélyeztetett többet, de csatársora a kapu előtt nem volt határozott. Góllövő: Gyűszű és Gálik, illetve Györffy II. KTSE—SBTC 2:0 (1:6). Kaposvár. Bíró: Csik. Meglepetésre a Turul simán legyőzte a vezető simontornyai csapatot. A 34. percben Halász fejeli a vezető gólt. A II. félidő 2. percében Molnár fejese hozza meg a második kaposvári gólt. PETC—Nagymányoki SE 3:1 (2:0). Pécs. Bíró: Rosenfeld E. A második félidőben teljesen egyenrangú NSE megszerezhette volna az egyik pon­tot. Góllövő: Deák (2), Horváth N­., illetve Csordás (11-esből). PEAC—Dombóvári VÖGE 2:0 (0:0). Pécs. Bíró: Lovag. Unalmas, nívót­­lan mérkőzés gyenge bíróval. Góllövő: Blum és Bánhidi. Kitűnt: Halas, illetve a közvetlen védelem. Pécsi VSK—SZTE 2:1 (1:0). Nagy­kanizsa. Bíró: Feny­ő. A PVSK meg­érdemelten nyerte a végig nagy­­iramú, izgalmas mérkőzést. Az első félidő 6. percében Bérezés szerzi meg a vezetést, a szünet utáni 8. percben Csöngey révén egyenl­ő az NZTE, végül a 27. percben Bérezés dugója szerzi meg a PVSK-nak a győzelmet. .Tó volt Puszpán, Sándor és Bérezés, illetve Babos, Beke és Göcze. Bajai alosztály KAC-Bajai MTE 7:0 (5:0). Kis­kunhalas. Bíró: Molnár. Nagy fö­lény mellett nyert a KAC. Könnyen kétszámjegyű eredményt is elérhetett volna. Góllövő: Sonkó (4), Csincsák (2) és Krnett. BSE—Bácska 5:0 (1:0). Baja. Bíró: Bencze. Végig a BSE tartotta a já­tékot. Góllövő: napid­ (8, egyet 11-es­ből), Kiczkó és Rajta. II. osztály. D. VOGE—Nagykanizsai VTE 0:0. Dombóvár. Bíró: Jfürst. Kiegyensúlyo­zott játék. PAC—MMTE 3:1 (1:1). Pécs. Bíró: Láng. Góllövő: Műkő (2), Bakán. PTE—Németből,­i SE 4:1 (1:2). Pécs. Bíró: Svara. Góllövő: Foór (2), Leipám (2), illetve Maul (2). PETC II.—Mohácsi TE 6:1 (2:6). Pécs. Bíró: Somlai. Góllövő: Maurer (3), Keserű (2), illetve Berta. DPAC—PEAC II. 7:1 (5:6). Pécs. Bíró: Frontich. Góllövő: Maul (3), Kóré, Dole­­zsár, Sticz, Balogh, illetve Csapó. MSE—PVSK II. 3:3 (8:1). Mecsekszabolcs. Bíró: Vető. Góllövő: Csalami (2), Dani, illetve Jánosi, Kancsó. Szűcs. NTE II.—Csurgói TK 1* (1 :1). Nagy­kanizsa. Bíró: Izsák. Szerencsés győzelem. Góllövő: Baranyay. STE—Siklósi SE *S (Isi). Somogy. Bíró: Farkas Góllövő: Kruller és Vajda, illetve Kovács és Nagy (öngól). MOVE-bajnokság I. osztály SzTJSE—PTESC 1:0 (0:0). Pasaréti­­út. Biró: Rendes. Egyenlő erők küz­delme. A gólt Wimmer lőtte. MAFC—Szent László FC 2:1 (0:1). Bertalan­ utca. Bíró: Nagy. A gólké­­pesebb csapat győzött. Góllövő: Pusz­­tay és Kaffer, illetve Steinhiber. VIII. ker. SE-ALE 2:2 (1:0). Al­bertfalva. Bíró: Horváth. Változatos, szép küzdelem. Góllövő: Bokor és No­­votny, illetve Horváth és Gaál. Fér. Törekvés—FKSC 3:3 (1:0). En­­dresz György­ utca. Bíró: Schürle. — Reális eredmény. Góllövő: Sobotka (2) és Ampfer, illetve Lukács (2) és Hemmer. Gránit—REAC 3:1 (1:0). Kispest. Bíró: Schmclik. A Gránit megérde­melten győzött. Góllövő: Lukács (3), illetve Tulok. BFC—CsEAC 5:3 (1:1). Sashalom. Bíró: Plesz. Erős iramú, változatos mérkőzés. Góllövő: Csik (2), Peccol (2) és Maros, illetve Mészár (2) és Neugebauer. bor (3), Vadász (2), Pocsai és Gy. Szabó, illetve Bar­tik II. (2). BISE—Kondorosi TE 4:1 (1:1). Békés. Bíró: Ráttai. Mezőberényben az MTK—Vésztői SE mér­kőzés elmaradt. TAC—Szarvasi Turul II. 5:2 (1:1). Tur­keve. Bíró: Magyar dr. Góllövő: R. Kis, S. Tóth és Debreceni II., illetve Bankó II. és Kis II (11-esből),­ BTK—Hunyadi 9:0 (6:0). Endrőd. Bíró: Takács. Góllövő: Kovács­ III. (5), Simon (3) és Lacsny. Békéscsabai MÁV II.—GySC 6:2 (2:0). Gyoma. B­ró: Róth. Góllövő: Kiss (2), ill. Viczián (2). A GySC-ből két játékost a bíró kiállított. Olaszország A U. bajnoki forduló eredmé­nyei: Torino—Triestina 5:3, Napol!— Bologna 0:1, Lazío—Roma 0:1, Bari—Milán 0:2, Genova—Juven­­tus 1:1, Abrosiana—Palermo 4:0, Fiorentina'—Sampier darena 1:1 Alesandria—Brescia 3:0. Barátságos mérkőzések UVASC vegyes—USK vegyes 1* (1:*)­Népsziget­ , TSC Hr.—Juta ifj. 11:1 (7:1). Szekszárdi­ért.­­ TSC kölyök—Testvériség kölyök 2:1 (0:0). Tatai­ út. Románia Nemzeti bajnokságért: Oradea-Nagyvárad: NAC—Glória 1:0 (0:0). A sérültön kiálló Bodola lövi a meccs egyetlen gólját. Bukarest: Ripensia—Unirea Tricolor 3:3 (2:2). Meglepetés. A Ripensia többet volt támadásban de túlzásba vitte a kö­­ri­mpa­szokat. Góllövő: Kovács, Bindea, Ciolac, illetve Ionescu, Niculescu, Carza. Arad: ARITE—Juventus 2:1 (1:1). Reális eredmény. Az AMTE-na­k első győzel­em. Góllövő: Makeid, Parneky, illetve Pal­mer. Cluj-Kolozsvár: Universitatea—Romá­nia 1:1 (1:1). Egyenlő erők küzdelme, igazságos eredmény. Góllövő: Paunescu, illetve Pop. Timisoara-Temesvár: Kinizsi—Crisana 5:3 (1:1). Hatalmas küzdelem, a szeren­csésebb győz. A Crisana két 11-est nem tudott kihasználni. Góllövő: Bajusz (3), Honig, Zelenak, illetve Stetz, Bogsza, Nagy. Bukarest: CFR—Venne 3:1 (0:1). Meg­lepetés. Góllövő: Barbu (8), ill. Valcov. B. ligában: Bukarest: Macabi—Brasovia 8:1 (2:1). Brasov-Brassó IAR—CIFR (Simeria) 2:0 (0:0). Craiova: Rovine Griv­­a—Jiul 1:0 (0:0). Meglepetés a tavalyi bajnok veresége. Resita-Resica: I­DR—TMTE 5:0 (4:0). Nagy meglepetés a vezető TMTE súlyos veresége. Timisoara-Temesvár: ILSA—Crai Jovan 4:1 (1:0). Cluj-Kolozsvár: CFR—Olimpia 1:0 (0:0). Alba Iulia-Gy­ulafehérvár: Unirea— Muresul 2:1 (0:0). Sibiu-Nagyszeben: Soimii—Ait­ula 4:1 (1:0). Román Kupáért Timisoara-Temesvár: RMTE—Banatul 2:1 (1:0). Kerületi bajnokságért Jimbolea—Zsombolya: ZsSE—Hortha 2:1 (0:0). Timisoara-Temesvár: Electrica—Frate­lia 3:1 (1:0). — CFR—Polytéchnie 1:1 (0:1). — Progresnl—Freldorf 1:1 (1:0). Arad: Unirea--Hakoah 3:1 (1:1). — Ü8A -Tricolor 4:4 (3:1). — ATE—Soiraii 6:0 (1:0). — AAC—Jnventns 0:0. — Olimpia —Transylvnnia 4:2 (2:f). Fcrdlnand-Nádorhegy: Metallo Sport— Germania (Lúgos) 3:0 (2:0). Csehszlovák la Nemzeti Liga Sparta—DSV Saaz 6:2. Slavia—Nachod 5:1. DFG—Bratislava 4:1. SIC Pilseti—Zside­­nicc 4:1. Viktória Piisen—Prostejov 1:0. Moravska Slavia—ICladno 2:2. Kolin—TFIC 3:1. Diviziős bajnokság Kassa, IC. Törekvés—KAC 1:1 (1:0). Biró: Bízik (Ruttka). 1400 néző. A KAC nagy technikáját a Törekvés még nagyobb lelke­sedéssel ellensúlyozta. Az I. félidő 31. per­cében Dulny szerezte meg a K. Törekvés­nek a vezetést. Változatos, izgalmas játék után a II. félidő 3. percében Vitéz egyen­lített. Pozsony: Füleki TC—Ligeti 1:0 (0:0). Bíró: Dietz. Góllövő: Galvács. Férsekújvá­r: KSE—Vasas 3:2 (1:1). Bíró: Fritz. Góllövő: Kovács (2), Tóth, illetve Fürst, Schusnig. Komárom: Trencséni TS—TCFG 5:2 (1:1). Bíró: Kovák. Góllövő: Schwartz (2),­ Varga, illetve Glejsza, Drózdy. Ruttka: FC Vrutky—Zólyomi TK 3:1 (1:0). Bíró: Farkas. Góllövő: Gábor, Hochleitner, Kozma (11-esből), illetve Schucha (öngól). Zsolna: Zsilvna—Pöstyéni FK 3:2 (1:1). Ungvár: UFC—Palánkai Testvér,is-éer 2:1 (0:1). Bíró: Diamantstein. Góllövő: Mel­­nicsek és Szilágyi, illetve a palánkai kapus 11-esből. — SK Rusj—UCsSK 4:0 (2:0). Bíró: Szemetkay. 1000 néző.^ Div. bajn. Végig nagy Rusj-fölény. Góllövő: Kobzár (2) és Krizs I. (2). Beregszász: Munkácsi SE—BFTC 2:1 il:1). Bíró: Gorilovics, Div.­banu. Gól­lövő: Tóth, Kain, illetve Váradi. Munkács: MSE B)-UKMSC 4:2 (2:1). Bíró: Halpert. Góllövő: Heilig, Lengyel (2), Fialkó, illetve Szabó. Beregszász: BFTC B)—Nagyszöllfisi SE 2:0 (2:0). Bíró: Teichmann. Góllövő: Birta és Holländer. Huszt: HSE—Királyhelmeczi TE 3:1 (3:0). Bíró: Györffy. Góllövő: Pázsit (2), Somngott, illetve Csobánkai. Nagykapos: UFK—KTK 8:3 (2:2). Bíró: Ferenczi. Csap: Királyházai SE—CeSE 3:2 (1:0). Bíró: Nagy Sándor. Nyugati kerület MLSZ bajnokság Pozsony: FTE—Libertás 1:1 (0:1). Bíró: Jancsik. Góléva: Gussenberger, illetve Kai­­ser. — Testvériség—Húsos 2:2 (0:1). Bíró: Barta. Góllövő: Ladics, Metzl, ill. Ohmann, Deák Ill­esből. — Sleimburg—Admira 8:3 (5:1). Bíró: Bucsics. Góllövő: Seidl (4), Krizler (2), Kratochwill (2), illetve Rebekl, Polazs, Király. Szene: Donaustad—Szenei SE 3:3 (2:1). Bíró: Szoháry. 3 perccel a befejezés előtt félbeszakadt, mert a közönség berontott a pályára és egy faultoló Donaustadt-játé­­kost alaposan helybenhagyott. Nyugati kerület, Zsupa bajnokság Pozsony: Spárta—Rapid 1:0 (0:0). Nagyszombat: Városi Művek (Pozsony)— SK Trnava 0:0. Bazin: Vágújhely—Bazin 3:2 (1:1). Közép­kerület Losonci LAFC—FTC .,11“ 3:1 (2:0). Németország Königsberg: Németország—Lett­ország 3:0 (1:0). Szövetségi serlegmérkőzések: Szászország—Pomeránia 5:1 (3:0). Szilézia—Bajország 1:1 (1:1). Brandenburg—Közép 1:0 (0:0). Alsószászország—Vesztfá­­lia 3:1 (1:0). Középrajnavidék— Württemberg 2:1 (2:0). Délnyu­gat—Alsórajnavidék 2:1 (1:0), Baden—Északhelszen 3:2 (2:0). Bajnoki eredmények: Hambur­ger SV—Holstein Kiel 6:3, Spvg­ Herren—Union Recklinghausen 1:0, 1. FC Nürnberg—BC Augs­­burg 2:1, Bayern München—­ FC Bayreuth 2:0. 1860 München —FC Schweinfurt 1:0 Kapható minden szaküzletben és a készítő: Dr. HOLCZER vegyész illatszertárában, Budapest, VL Teréz­­körút 8. szám. A közönség kisegít" A Szurkolók legnagyobb része nem tud nyugodtan ülni a helyén. Nem elégszik meg passzív helyzeté­vel, hanem szeretne cselekvő részese lenni a meccsnek. Az első lépés ezen a téren a lelkesítés. A magyar közönség általában nem szeret lel­kesíteni, de annál inkább lelkesed­ni. Egy szép gól extázisba hozza a nézőteret, de ezt az extázist nem hajlandó előlegezni. Nem hajlandó csapatát huzamosabb ideig tüzelni, hogy majd legyen min lelkesedni. A magyar általában nehezen szer­vezhető. A sok egyéniség nem szí­vesen áll be egy ütemes biztatás kollektivitásába. Nem áll meg az első lépésnél, hanem továbbmegy: segít a játékosnak. Rákiált: „Vigyázz, hátul!” Taktikai tanácso­kat ad: „Baloldalra!” „Most jobb­ra!” Ha a játékos történetesen éppen arra az oldalra játszik, amelyikre a szurkoló is tanácsolta, akkor a tanácsadó büszke és úgy érzi, hogy része van a jó passzban. Talán magában kegyesen elhatá­rozza, hogy ezentúl sem fosztja meg szakértelmétől a csapatot. Az, hogy a játékos nem is hallotta, eszébe sem jut. Ha a játékos nem arra passzol, amerre ajánlotta, akkor dühös és kiabál. A szurkoló ilyen­kor mm gondol a következőkre: 1. Az a szegény játékos a biztatást, mint kellemes zsongást, még csak felfogja a fülében, de a részletekbe menő tanácsokat már nem figyel­heti meg. 2. Várjon hogy győződ­jön meg a játékos — többek közt — arról, hogy a tanácsadó hozzáértő, klubbeli, jóakaraté. 3. Hátha a játékosnak más a véleménye. Vannak vad szakértők a tribü­nön, akik mindent jobban lőnének, jobban passzolnának, jobban sze­retnének, jobban rúgnának, mint ahogy a pályán csinálják. Ezek nem elégszenek meg azzal, hogy azt mondják: „hajrá!” Nekik ez a haj­rá csak egyszerű indulatszó, mely arra irányul, hogy a csávát jobb teljesítményt nyújtson, ők azt az utat is meg akarják mutatni, amely ehhez a jobb teljesítményhez ve­­zet.A hajrá csak az avatatlan tö­megek fegyvere, a magasabbrendű támogatás már a részletekbe mé­lyed. Hát... maradjunk csak a haj­ránál! Egyéb vidéki eredmények Kaposvár: Kaposvári Kereskedelmi— Dombóvári Gimnázium 4:0 (2:0). Bíró: Zakáll. — Kaposvári Gimnázium—Kapos­vári Levente 6:4 (4:2). Bíró: Fülöp. Gyula: CSAK II.—GyAC II. 5:3 (8:1). Szöv. díj. Soltvadkert: Kiskunhalasi AG II.—S. Turul 4:2 (1:1). Barátságos. Bíró: Benkő. Góllövő: Csincsák N­. (2), Lagler (2), ill. Wenkner és Lengyel. Szeged: Hódmezővásárhelyi ref. gimn. -Foreál 3:2 (1:0). KISOK-bajnokság. Bí­ró: Juhász. Góllövő: Csombor (2), Barta, illetve ördög (2). Jánoshalma: Bajai Turót­—TTE 5:0 (2:0). Barátságos. Bíró: Martinék. Góllö­­vő: Pavlék (2), Kovác( C2) és László (öngól). Jugoszlávia Liga minősíts márkázó* Belgrád: BSK—Jugoszlávia *:B (4:0). Nagy meglepetés. Szabadka: BASK (Belgrád)—ZsAK 3:1 (2:1). Nagykikinda: Vojvodina (Újvidék)—ZsAK 2:0 (1:0). Banjaluka: Slávia—Krajsnik 2:1 (1:1). Sarajevo: Slavia—Davis (Sibenik) 2:0 (0:0). Hajduk—Osvit 3:1 (1:0). Bajnoki mérkőzések Újverbász: Dulcsisz—ZsAK 4:1 (2:1).. Újvidék: Postás—Gradjanszki 4:1 (21). — Trgovacski—Grancsár 5:2 (3:1). Karagyorgye —Istra 5:0 (2:0). . Sábáé: Macsva—Makabbi (Újvidék) 0:1 (3:0). Óbecse: Gradjanski—Bezdáni SE 8:1 (1:1)­­Vukovica, a BSE játékosa lábtörést szenve­dett.­­■ : Hódosáé: HSC—Sport 1:0 (0:0). Apatin: Tri Zvezde—Krivaja 0:0 (4:0). Eszék: Gradjanszki—Olimpia 5:1 (0:1). Elektrika—Hajdúk 5:0 (1:0). Zombor: ZAK—BAK 4:1 (2:1). Slavia— Kulai JSK 5:0 (1:0). Zenta: Jugoslovén—Obin­es (Törökkanizsa) 5:2 (0:1). Zágráb: Split-Zágráb 1:1 (0:0). Sváje A bajnokság 6. fordulójának eredményei: Aarau—Locarno 3:4, Chaux de Fcnds—Grasshoppers 1:2, Bern— Basel 4:2, Lausanne—St-Gallen 5:1, Nordstern—Servette 2:1, Young Fellowa—Young Boys 3:3. - 9 CsKSC-Cs. MOVE B. 3:1 (1:1). CsTK-pálya. Bíró: Lefkovics. Góllövő: Németh (3) , illetve Perth. Vámmentes A.—Csepeli „11* 118 (8*1). Vámmentes pálya. Bíró: Weisz. Góllövő: Docskál. Mayer (Vámmentes) lábtörést szenvedett a mérkőzésen. Phöbus vegyes—Dunaharaszti MTK 6:3 (1:2). Barátságos. Bí­ró: Schiller. A DMTK 15 éves ju­bileuma alkalmából a Phöbus ve­­gyescsapatát látta vendégül. Mér­kőzés előtt a DMTK emlékplaket­tel kedveskedett, amelyet a Phö­bus selyemzászlóval viszonzott. A mérkőzést a Phöbus iskola játékkal biztosan nyerte. Góllövő: Sáros (4) , Török és Szebenyi, illetve Réti, Reinwald és Weininger. kozmetika! • Nemzeti Sportuszodában Kvarco­s tércápolás stb. Sportolóknak­ kvarcmexelés ♦ Modern női kozmetika