Nemzeti Sport, 1935. december (27. évfolyam, 236-257. szám)

1935-12-02 / 237. szám

Hétfő, 1935 december 2. II Borfal miatt nem látja a labdát. 0:1. A gól után Horváth I. megsérül és kiáll (végleg). A következő percben Gergely a 16-oson belül felvágja Szabót, a 11-est Frigyes beteszi. 1:1. A 12. percben Fehér — Keresz­tes támadás után az utóbbi gólt lő. 2:1. A Csepel most nagy fölényben játszik. A 35. percben Fehér átadá­sát Frigyes gólba lövi. 3:1. Fordulás után Csepel könnyelműs­­ködését Horváth II. ügyesen kihasz­nálja és gólt lő. 3:2. A 24. percben Keresztes egyéni játék után pompás gólt lő a sarokba. 4:2. A 32. perc­ben Fehér rúgja a 5-ik gólt. 5:2. Tímár, Csepel: Megérdemelten győztünk. Papp, Millenáris: Teljes csapa­tunkkal szemben nehezebb dolga lett volna a Csepelnek. GYENGE A REMÉNY Zugló—Váci Remény 7:1 (4:0) Millenáris. Bíró: Orosz J. Zugló: Luczó — Kállai, Schmidt­­— Lustig, Körösi, Károlyi — Virág, Jeckl, Paksi, Szebehelyi, Barna. Váci Remény: Kanda — Molnár, Köbl IV. — Szíj­jártó, Illik, Moys — Balázs, Brandt, Hitler, Kalkusz, Lenkei. A 15. percben esik az első gól, Paksi leadását Szebehelyi behelyezi (1:0). Ezután Körösi kiadásával Barna megugrik és lövése a hálóban köt ki (2:0). A 18. percben Jeckl a gólszerző (3:0). A gól után a Zugló beszorítja ellenfelét, de gólt csak az utolsó percekben ér el Paksi révén (4:0). Szünet után folytatódik a gól­özön. Már a második percben gólt ér támad s beszorítja ellenfelét. A 12. percben Jancsák Raffai labdáját juttatja gólba (3:1), majd a 29. percben Raffai II. fejese száll a bu­dapesti kapuba. 3:2. A 35. percben Varga I. egyenlít (3:3), sőt a kö­vetkező percben újabb dugót is sze­rezhetne, de az üres kapu mellé ta­lál. A 41. percben az előrehúzódott fehérvári védelem mellett Magyar elfut és megszerzi a döntő gólt. 4:1. Kornerarány 9:0 az Alba Regia javára! Jól játszott a Vác FC-ben Lede­­rer, Neumann, Amster, Magyar és Singer, az Alba Regiaban pedig Kis, Raffai II., Jámbor, Varga I. és Jancsák tüntette ki magát. Klopfer Jenő, Vác FC: Értékes győzelmet arattunk kitűnő ellenfél fölött. Farkashizy Jenő, Alba Regia: Kapus-hiba és balszerencse miatt vesztettünk. HEVES MÉRKŐZÉS Somogy—Szürketaxi 3:1 (2:0) Kaposvár. Bíró: Gombos, 800 néző. Somogy: Bárdos — Braun, Velez — Murát, Boros, Berecz — Hor­váth, Tadics N­., Galambos, Miklósi Ts., Fábián. Szürketaxi: Sarkadi — Aradi, Mosonyi — Fodor, Illés, Varga — Rémay III., Kiszel, Dán, Mélesz, Kovács. A Somogy meglepő jól játszott és biztos győzelmet aratott a taxisok fölött. Sőt ha Braun nem sérül meg, alighanem nagyobb arányú győzel­met is aratott volna. A 13. percben Galambos, Tadics, Fábián összjáték után a szélső fél­magas lövéssel juttatja a hálóba a labdát. 1:0. Rögtön utána Horváth szép beadása az üres kapu előtt száll el, majd a másik oldalon Dán lövése foglalkoztatja Bárdost. A 33. perc­ben Galambos szökteti Horváthot, a szélső magasan áll és Fábián a cen­ter helyéről a jobb sarokba fejelt A 34. percben Sarkadi könnyebben megsérül, de hamar visszajön. A 42. percben Braun karja kiugrik, levi­­szik s csak a II. félidőre jön vissza — a balszélső helyére. Fordulás után mindjárt az első percben Mélesz szabadrúgásból meg­szerzi a Szürketaxi gólját. 2:1. A felforgatott Somogy most már in­kább csak védekezik, a 36. percben mégis újabb gólt ér el: Horváthot a 16-oson belül kézzel tartják visz­­sza, ll­ es s ezt Miklósi értékesíti 3:1. Jól játszott a Somogyban: Berecz, Velez, Murát, Fábián, a Szürketaxi­ban pedig Sarkadi, Mélesz és Ko­vács. Megay dr. Somogy: Ha Braun nem sérül meg, nagy gólaránnyal győzünk. Csiffra, Szürketaxi: A játékveze­tőről igen rossz véleményt mondhat­nék, csak! ;­y­endékotváMandó örömet ! UJ LEMEZEK s&.'s* 1“ TM Saját márkájú cikkeink egyedülálló kedvezménye. Táskagraraofón 4Rta ^ 3 I@m6zz6li egyevi jQtállítssal Elektroanos­­til rádiópramoMii..........■* Minden világmárka legnagyobb választéka, legolcsóbb áron. EHs Mast­e*r’s Voice, Columbia, Odeon, Homocord, Kristály, ABC, Pátria Engedélyezett tanfolyam előkéaxit migánrzsgálatokrst érett ■égire, korrepetál­szar tanárokkal, hölgyeket is Teljes etlétás TERÉZ-KÖRÜL 37 el a Zugló Virág révén (5:0). A 10. percben Barna beadásából Paksi szép gólt lő (6:0). A 25. percben Paksi nagyszerűen szökteti Virágot, akinek lövése a belső kapufáról ki­pattan s a bíró a taccsbíró megkér­dezése után a gólt annulálja. A 30. percben megállt a bíró órája s le­fújta a mérkőzést. A szövetségi ellenőrök megkérdezése után azon­ban tovább vezeti a játékot. Ezután Paksi lövi az utolsó Zugló-gólt (7:0). Az utolsó percekben Brandt fejeli a tiszteletgólt (7:1). A bíró jól vezette a mérkőzést. Kovács, Zugló: Tartalékos csa­pattal szép játék után megérdemel­ten győztünk. Kollár, Váci Remény: Megérde­melt, de túlzott gólarányú győzelem. BALSZERENCSÉVEL VESZ­TETT AZ ALBA REGIA Vác FC—Alba Regia 4:3 (3:0) Székesfehérvár. Bíró: Barna B. Vác FC: Lederer — Ritscher, Reinthaler — Weiszberger, Neu­mann, Kohn — Amster, Magyar, Meister, Kral, Singer. Alba Regia: Werner — Kis, Oláh — Fitinger, Rudas, Raffai II. — Percel, Jámbor, Varga I., Varga II. Jancsák. Zászlócsere előzi meg a mérkő­­zést. A játékot'Vac-támadások veze-Olcsóbb5mi­nirenhh lett a * sonka védi.' 1 UlvdUUu m. epakapác, ír.öliye/X/iv/k« sonkák, húsneműek prágai mó W‘-VYi .•i­n­dón pácolhatok. 50 fillér 1 P 50 fillér. Nyúlpác 24 fiU.^w^ Fűszerüzletekben, drogériákban, gyógy­­szertárakban. Szétküldi: „CZAICH”7 illat­­szertár, Budapest, József­ utca 81. Mátyás­tér saroko­zik be. A 9. percben Kohn szabadrú­g­ását Magyar kapásból ragasztja a­álóba. 1:0. Rögtön utána Amster lefut és Werner mellett gólt lő. 2:0. A 12. percben egy perc szünet a tragikusan elhúnyt Végh Miklós em­lékére. A 4. percben Meister szökteti Amstert és a szélső lövése újabb gólt hoz. 3:0. Szünet után mindjárt az első percben Varga I. egy 11-est kihagy. A hazai csapat erőteljesen p m GlODIftTOR penc€ V€Z£T --- .. - - ■ .........................------- - — —-------------­ T­ é­kév A HIDEG A CIPŐ ÁTÁZÁSA ÉS A MEGHŰLÉS ELLENI. Az amatőröknél: Az MTK biztosan verte az EMTK-t, az FTC­ az UTE és az Elektromos döntetlenül végzett NEM VOLT SZERENCSÉJE A BSzKRT-NAK BSzKRT—UTE 2:2 (0:0) Sport-utca. Bíró: Bartók. BSzKRT: Régi — Kmetty, Zöld — Kránite, őri, Király — Báder, Szaller, Koronczay, Nyilas, Szalay. UTE: Szalik — Sándor, Róna I. — Gárdonyi, Gulyás I, Kolozsvári — Ungvári, Balázs, Horváth II., Aranyossy, Salamon. Szép játék alakul­t már az első percekben. Mindkét kapu előtt szám­talan veszélyes helyzet adódik. A 8. percben Horváth kapásból meg­eresztett lövése alig kerüli el a kaput. Most felnyomul a BSzKRT és Koronczayval az élen erősen veszélyeztet. A 16. percben Szaller lövése a kapufa tövéről pattan ki. Szünet után az UTE támad és Horváth már a 3. percben megszerez­hetné a vezetést, de a kapu szájából fölé lő. A BSzKRT ellentámadásba megy át. A 24. percben esik az első gól, ők­ hosszú előreadását Szaller Szalik kezei közül fejeli a hálóba. 1:0. A 32. percben Aranyossy ejtett labdáját Balázs élesen vágja a sarokba. 1:0 Egy perc múlva Báder szabadrúgását Szalay fejeli a bal­­sarokba. 2:1. Kezdés után Aranyossy —Salamon—Balázs-akcióból Balázs egyenlít. 2:2. A 40. percben Sándort a bíró után rúgá­sort kiállítja. Kékessy BSzKRT: Jobbak vol­tunk, de balszerencsénk volt. Kelecsényi UTE: A BSzKRT többet támadott, de az eredmény mégis reális. A TLK JOBBAN ALKALMAZ­KODOTT A SÁRHOZ TLK—ZSE 3:1 (2:1) Béke-utca. Bíró: Gellért. TLK: Tóth — Neumann II., Ugróczky — Gombár, Érti, Simcsó —­ Nagy, Jáger I., Vass, Jsiger II., Schmidt. ZSE: Spindler — Deli, Ferenczi — Horváth, Gáspár I., Gáspár II. — Geri, Szűcs, Vathy, Fekete II., Fekecs III. Az első húsz percben óriási iram. A 4. peerben a ZSE ellen 20 méte­res szabadrúgás. A bőrt Jáger II. félmagasan a hálóba vágja. 1:0. A 7. percben szép baloldali támadás be­fejezéseképpen Vathy nagy dugóval egyenlít. 1:1. Hullámzó játék alakul ki, a nagy sár azonban megnehezíti a gól­lövést. A 29. percben Vasé át­tör a védőkön, Spindler eléje veti magát, a labda Jáger II. elé pattan, aki a második dugót lövi. 2:1. Szü­net után az első negyedóra a zuglói csapaté, pergőtűz alá veszi ellenfele kapuját, de a védelem a helyén van. A 20. percben Jáger II. tiszta hely­zetben oldallécnek lövi a labdát. Nagy lesántul és a TLK ismét be­szorul. A kiegyenlítés a levegőben lóg, mikor a kiszökő Jáger II.-t 25 méterre a kaputól gáncsolják. A szabadrúgást ugyanő a hálóba vág­ja. 3:1. A ZSE mindent belead, de Vathy, Szűcs és Fekecs III. lövéseit Tóth biztosan fogja. Jó: Tóth, Simcsó, Érti, Gombár, Jáger II., illetve Deli, Ferenczi, a fede­ztsor. Szűcs és Fekecs III. Riedl (TLK): Ennyivel jobbak voltunk, megérdemelten győztünk. Fosler (ZSE): A csapat könnyen vette a mérkőzést. GYENGE VÉDELMEK Turul TE—URAK 5:4 (3:2) URAK-pálya. Bíró: Égner. Turul TE: Budai — Széchenyi, Tanzin II. — Tajmin I, Himmer, Pálinkás — Végi, Füzy IV., Mészá­ros, Siroki, Szalay. URAK: Matlák — Orosz, Varga — Murin, Thalmi, Környei — Nagy, Kármán II., Jeney II, Vajda II, Oláh. A Turul támad és sorozatos raögletrúgások után a negyediket Vági rúgja, Füzy IV. befejeli. (1:0). Továbbra is a TTE támad. A 25. percben Matlák a labdát kiejti, Mészáros bepöccent­. (2:0). A 30. percben Vajda II. eredményes. (2:1). A gól felrázza az újpestieket s a 40. pépe*­z­óhalmi szabadrúgásból kiegyenlít. (2:2). Mészáros gólja jelenti a félidő eredményét. Szünet után az URAK támad s Nagy sarkos lövéssel ismét egyenlít. (3:3). Némi mezőnyjáték után Füzy IV. fejese ül a hálóban. (4:3). Két perc múlva Oláh a nap legszebb gól­ját lövi. (4:4). Nagy harc indul a győztes gólért, amit a Turulnak sikerül megszerezni Siroki révén. A 38. percben Füzyt a bíró leállítja. Karge Turul TE: Gyenge védel­meit mindkét részről. Huber URAK: Rossz napot fogott ki a védelmünk. JÓL HARCOLT A PTBSC PTBSC—MPSC 3:3 (2:2) Horthy Miklós-úti pálya (Újpest). Bíró, Gondár. PTRSC: Molnár — Gelencsér, Szörényi Unzoitig, Gál, Kire II. — Horváth, Bodor, Nagy, Rajnai, Ondrus. MPSC: Kovács — Fischer, Nagy — Lagler, Búza, Vida II. — Gotthenz, Meriva, Bozi, Németh II, Kerner. Végig izgalmas és nívós mérkőzés. Az első félórában a Pénzügy támad és a 8. percben Ondrus kapushibá­ból megszerzi a vezetést. (1:0). A 20. percben szép akcióból Rajnai 20 méterről bombagólt lő. (2:0). Azután felülkerekedik az MPSC és először Németh II, majd Kerner góljával egyenlít. A II. félidőben mindkét csapat erősen küzd a győzelemért, sok a fault, de a bíró csírájában el­fojt minden szabálytalanságot. A 18. percben Bozi révén az MPSC meg­szerzi a vezetést. (2:3). Most a Pénzügy elkeseredetten küzd az egyenlítésért, ami a 32. percben sikerül is. Ondrus szögletét Nagy ideális fejessel küldi a kapuba. (3:8). Jó: Unzeing, Szerény, és Rajnai PTRSC, Búza, Vida III. és Németh II. MPSC. Theimer PTRSC: A tartalékos csapat szépen játszott és megérde­melte a pontot. Jelsinek MPSC: Reális eredmény. MEGÉRDEMELT GYŐZELEM Postás—BVSC 3:0 (1:0) Szőnyi­ út. Bíró: Sellei. Postás: Lendvai — Tarlós, v. He­rényi — Héthelyi, Gombos, Vár­­konyi — Schubert, Kertész, Bódogh, Szilágyi, Szabó. BVSC: Retz — Lőrinczy, Tóth — Somogyi, Monostori, Mravcsák — Erdődy, Zubály, Kreutzer, Stohl, Grosz. Az első félidőben inkább a Pos­tás van frontban. A 15. percben Kertész 40 méterre a kaputól meg­szerzi a labdát, egyedül viszi , 20 méterről megvágja s az a belső ka­pufáról a hálóba pattan (1:0). Szünet után a vasutasok kerülnek fölénybe. Sokat támadnak, de a csa­társor gólképtelen. Az utolsó ne­gyedórában ismét feljön a Postás s a 34. percben Kertész, két perc múl­va pedig Bódogh rúg gólt. A Postás legjobbjai: Lendvai, Héthelyi és Kertész, a vasutas csa­patból Monostori és Grosz dicsér­hető. Jelen, Postás: Erőt küzdelemben megérdemelten győződnk. Szabó, BVSC: A s­obbi csapat győzött. SIMA GYŐZELEM... HAC—BLK 4:0 (2:0) öv­ utca. Bíró: Gébért. HAC: Wardák — Makovsky, Ko­vács L — Pécs III, Fitus, Kuko­­nya — Savanyó, Ribényi, Táncos, Schalkhammer, Balatoni. BLK: Tóthy — Zuber, Lukács II — Stark, Qug, Plattky — Viola, Reisch­, Mandák, Pavlinka, Lukács I. Az első félidő nagy HAC-fölénnyel telik el. Már az 5. percben szép és eredményes támadás fut a BLK-ka­­pu felé. Pécs III. előreadott labdá­ját Táncos fogja el és váratlan lö­vése dugó. 1:0. A 25. percben Sava­nyó beadását Ribényi Táncos elé fe­jeli, aki a hálóba továbbít. 2:0. Fordulás után tovább folytatódik a HAC fölénye. A kitűnő Savanyó lefutásai veszélyesek. Az 5. p.-ben Savanyó lefut, beadását Balatoni be­lövi. 3:0. Ezután félórás unalmas mezőnyjáték következik kiemelkedő esemény nélkül. A 40. percben Ribé­nyi gyönyörű lövéssel szerzi a ne­gyedik gólt. A BLK széteső, pepe­cselő játéka nem állította nagyobb feladat elé a jól összeszokott HAC- együttest. Pécs, HAC-intéző: Igazságos győ­zelem ! Deutsch, BLK intéző: Tartalékos csapattal játszottunk. Portos-csoport I­ I. osztály Bíró-csoport 1. UTE 12 9 2 1 37:23 20 2. Postás 11 7 2 2 29:14 16 3. BSzKRT 12 6 4 2 36:22 16 4. Turul TE 12 5 4 3 31:29 14 5. HAC 11 5 3 3 33:27 13 6. Testvériség 12 4 4 4 25:26 12 7. MPSC 12 4 4 4 23:25 12 8. ZSE 11 2 6 3 19:29 10 9. TLK 12 3 2 7 20:27 8 10. BVSC 12 3 2 7 18:27 8 11. BSK 11 2 4 5 17:27 8 12. URAK 12 2 2 8 21:37 6 13. PTESC 8 2 1 5 24:27 5 1. Elektromos 11 6 2 3 34:17 14 2. MTK 11 6 2 3 31:16 14 3. FTC 10 6 2 2 39:21 14 4. SzFC 11 5 4 2 18:13 14 5. BMTK 12 7 — 5 30:26 14 6. BSE 10 5 2 3 20:18 12 7. VSC 11 6 — 5 23:23 12 8. MÁVAG 12 3 5 4 38:36 11 9. MAFC 10 4 3 3 22:23 11 10. BMTE 11 4 3 4 22:24 11 11. FVSE 6 3 — 3 15:22 6 12.33FC 12 1 2 9 12:33 4 13.Kob.AC 11— 110 13:45 1 ( *»"»«*• tf *8901*17 SZÉP JÁTÉK ÉS JÓ FUTBALL FTC—MAFC 3:3 (1:0) Bertalan­ utca, 600 néző. Bíró: Hertzka. FTC: Pintér — Deák, Turay — Csiki, Rimai, Pósa — Karácsonyi.