Nemzeti Sport, 1936. április (28. évfolyam, 65-84. szám)

1936-04-27 / 82. szám

Hétfő, 1936 április 27. lemért ezután nagy harc folyik. A 24. percben Kiszely les-gyanús dugót lő. 3:2. Jó: Bodor, Rózsa és Grósz, illetve Gárdonyi, Vági és Görög. Cziffra, Szürketaxi. Megérdemel­ten győztünk. Markovics, Vasas: Les-góllal vesz­tettünk. SOKKAL JOBB VOLT A NAGYTÉTÉNY Nagytétény FC—Csepel FC 4:1 (2:1) Nagytétény: Hajdú — Nagy I., Takács — Baranyai, Tóth, Tóbiás II. — Gedényi, Nagy II., Fodor, Tóbiás I., Frisch. Csepel FC: Ringer — Nagy, Ta­kács — Németh, Kupi, Szabó II. — Szabó I., Keresztes, Sőtér, Frigyes, Kiss. A Csepel játszik széllel hátban és rögtön támad. A 35. percben Tóth FUTBALL felszerelés legjobb, legolcsóbb Kérjen árajánlatot Neumann Géza ,Vll.Rákóczi­ út 36 szép labdát ad Tóbiásnak, aki leadja Nagynak és az utóbbi fordulásból szép gólt lő. 1:0. A 40. percben szép lefutás után Fodor a dugószerző. 2:0. Kezdés után Baranyai hazaadott labdáját Keresztes élesen a jobb sarokba vágja. 2:1. A második fél­időben Tétény szép támadását már a 2. percben siker koronázza. Frisch lefutását Nagy élesen adja haza, a kapus nem tudja fogni, öngól. 3:1. A 15. percben Nagy lő gólt. 4:1. Tovább is a Tétény támad, de ered­ménytelenül. Jó. A Nagytétényben a közvetlen védelem és Nagy, Cse­pelből Kupi, Ki­s, Tétény: Igazságos eredmény. Müller, Csepel: Erősen tartalékos csapatunk megérdemelte a vereséget. A VÁCIAK JÓL HARCOLTAK Váci Remény—Millenáris 5:1 (3:1). Vác. Játékvezető: Bérés. Váci Remény: Kanda — Marton, Molnár — I.Sois I., Illik, Köbl I. — Balázs, Virsinger, Újhelyi, Kalkusz, Hitler. Millenáris: Mild — Kleineiszt, Egri — Kalocsay, Balogh, Kéner — Kirchenbaum, Vizes, Farkas, Koj- Fényképez ? 1 RosFilm előhívása (6x9) A A 8 drb tükörfényes M­j másolattal összesen Ww fill. Műterem...Párisi Nagyáruház Összes fotócikkek sza, Bányai. — Az első negyedórá­ban a helyi csapat van fölényben. A 16. percben Farkas lövéséből a Mil­lenáris szerzi meg a vezetést. A 19. percben Kalkusz egyéni játék után egyenlít. A 25. percben Hütler—Kal­kusz—Virsinger a labda útja és Vir­singer gólt lő. A 40. percben Balázs beadását Újhelyi vágja a kapuba. Szünet után a 20. percben Újhelyi Sportérmek versenydíjak új képes árjegyzékét szívesen megküldjük ARKANZAS IV, VÁCI­ UTCA 20 egyéni játéka jelent újabb váci gólt. A 30. percben Balázs elfut és szép dugót ragaszt a hálóba. Egrit (Mil­lenáris) a játékvezető feleselésért kiállítja. Remény­ fölénnyel ér véget a játék. Gyergyay (Remény): Meg vagyok elégedve a fiúkkal. Kozák (Millenáris) : A csapat ked­vetlenül játszott. Csak 1-essel tudtak győzni a csehszlovákok a spanyolok ellen Csehszlovákia—Spanyol­­­ország: IsO (IsO) — Telefonjelentésünk Prága, április 26. Fölényes játékot produkált a honi csapat, a belső hármas mesés ak­ciókkal építette fel a mezőnyben a támadásokat, kapu előtt azonban erőtlennek gólképtelennek bizonyul­tak a csatárok. A spanyol csapat így is örülhet, hogy egy góllal megúszta a mérkőzést, mert bizony meglehető­sen színtelenül játszott. Ez a csapat árnyéka a régi nagy spanyol együt­tesnek, így állt fel a két csapat: Csehszlovákia: Planicska — Bur­­ger, Cstyroky — Bouska, Boucsek, Srbek — Facine­k, Zajicsek, Sobotka, Nejedly, Pucs. Spanyolország: Blasco — Redo, Quir­coces — Zubieta, Muguerza, Roberto — Van­teira, Regueiro, Lan­­gara, Lecue, Gorostiza. Kezdettől a csehszlovákok támad­nak többet. A 12. percben a kitörő Facineket a két spanyol hátvéd köz­refogja és buktatja. Bauwens dr. 11-est ítél, amit Zajicsek belő. 1:0. Továbbra is a csehszlovákok támad­nak többet, de a belsők minden hely­zetet elrontanak. Burger régi sérülése az I. félidő­ben kiújult, a II. félidőre Suchy állt be a helyére. Továbbra is az ottho­niak támadnak, de gólt lőni végkép nem tudnak. A csehszlovák csapat legjobb embere Bouska volt. Románia Nemzeti Bajnokságért A­ ligában. Bukarest: Juventus — Venus 5:0 (2:0). Nagy meglepetés, a bajnokcsa­pat súlyos veresége. Góllövő: Devit­­tori (3), Palmer (2). Arad: AMTE—Crisana 2:0 (0:0). A mérkőzés csak az utolsó öt percben dőlt el az AMTE javára, addig egyen- Mindent megtalál „TtVa^AVa*.6 HASZNÁLT ÉS ÚJ v. BÚTOR s­antik kölcsönzi* Csillárok, műtárgyak Perzsa-torontáli szőnyegek Kombinált tzobak­ilönle­gességek ÁRUHÁZI RENDSZER TlNfVPRCAT VII. Wesselényi-utca 6. UIUfllADnll Telefon: 87-8-42, 85-8-89. ló erejű ellenfelek küzdelmét mutatta a játék. Mindkét gólt Batrin lőtte a 40., illetve 43. percben. Cluj—Kolozsvár: Universitatea — Kinizsi 2:1 (2:1). Elkeseredett küzde­lem. Góllövő: Ploesteanu, Szaniszló, illetve Glasz. Timisoara — Temesvár: Ripensia— Glória 1:0 (0:0). A tartalékos Ripen­sia csak megfeszített küzdelem után, akkor is csak a hajrában tud győzni a második félidő 43. percében Schwartz dugójával. Oradea-Nagyvárad: Victoria—NAC 1:0 (0:0). Meglepetés a bajnokságra törő váradi csapat veresége. A gól a II. félidő 19. percében esett Ferrara II. lövéséből. B- ligában Brasov-Brassó: ACFR—Elpis 4:0 (1:0). — IAR—Muresul 2:2 (1:1). Bukarest: Sportul Studentesc— Makabbea 3:1 (1:1). Timisoara-Temesvár: TAC—Vul­turii 3:2 (1:1). Petrosani-Petrozsény: Jiul—ILSA 4:2 (2:0). Craiovan: Rovine Grivita—TMTE 3:2 (2:1). Resita-Resica: Cra­iovan—UDR 1:0 (1:0). Cluj-Kolozsvár: Victoria—CFR 2:1 (2:1). Oradea-Nagyvárad: Phönix—CFR 4:1 (3:1). Sibiu-Nagyszeben: Soimii—Unirea 3:0 (1:0). Ligaselejtező mérkőzések Arad: Olimpia—RMTE 2:2 (1:1). Lugoj-Lugoj: LMTE—Fulgerul 2:0 (1:0). Kerületi bajnokságért: Timisoara — Temesvár: Rapid— ZsSE 5:0 (3:0). — Bánátul—Frei­­dorf 3:0 (3:0). — Electrica—CFR 3:0 (1:0). — Fratella—Politechnic 0:0. Jimbolea — Zsombolya: Progre­­sul—Hertha 2:1 (2:0). Arad : Juventus—Transilvania 6:2 (5:0). — Egyetértés—Soimii 3:0 (2:0). — Tricolor—ATE 2:1 (1:1). ÜGYELJEN A VÉDJEGYRE !Djjtdlg F&S az ideális szabadonfutóagy F&S SporoT Cluj — Kolozsvár: Avram Iancu —Unirea 2:1 (2:1). — Napocsa— Reuniunirea 17:0 (7:0). Brasov — Brassó: Botfalu—Ivina 3:2 (0:0). — Isvorul—Victoria 3:0 (1:0). Lupény: Minerul—Senya 6 :1 (2:1). Jugoszlávia Bajnoki mérkőzések Szabadka: SAND—ZSAK 8:1 (3:0). A ZsAK a vereség ellenére ss bajnok, jobb a gólaránya, mint a Slaviáé. — Slavia —SzMTC 4:2 (1:0). — Radnioski—Bunye­­vács 1:1 (1:0). Zombor: ZAK-ZsAK 1:1 (0:0).­­ Sport —Gradjanszki (Ubecee) 2:1 (1:0). Újvidék: Makabbi—Radnioski 1:1 (1:1). — Iatra—Napred 3:1 (2:1). — Trgovacski -Rapid 2:1 (1:1). Belgrád: BSK-Jedinstvo 4:1 (1:1). - Jugoslavia—BASK 3:2 (1:2). Zágráb: HASK—Sparta 7:2 (4:1). -Konkordia—Hajduk 9:0 (5:0). Varasd: Slavia—Gradjanszki (Zágráb) 4:1 (3:0). óriási meglepetés. Eszék: Elektra—Gradjanszki 3:0 (1:0). — Slavia—Hajdúk 4:1 (3:0). Ujverbász: VSC-Hajduk (Kula) 8:0 (0:0). Cbeese: Slavia—Plava Zvezda (Ada) 5:0 (2:0). -­ Torzsai And—Kefegyári SK 3:0 (1:0). Nagybecskerek: ZsSK—Dusán Sztlai (Versed) 3:0 (4:0). Nagykikinda: ZsAK—Jedinstvo (Pan­csova) 8:0 (4:0). Zenta: Radnicski—Merkúr 1:0 (1:0). Barátságos mérkőzések Hocsie: NAK-HSC 1:0 (1:0). Bácskossuthfalva: Zrinszki (Szabadka) —Krivaja 2:1 (1:0). FUTBALL-legolcsóbban TEHHIS ZUBEK SPORTHÁZBAN Budapest, Múzeum­ körút 29 Telefon: 85-7­07 árjegyzék ingyen Csehszlovákia Besztercebánya: Besztercebányai SC— Handlova 2:0 (1:0). Góllövő: Sedilek, Matyasovszky. I­osone: LAFC—Breznóbánya 9:0. Rimaszombat: Uzekács—Rimaszombat 2:0. Tisol­: Tisok­—Körmöcbánya 5:0. R­agy­ele: RTC—Fülek­i TC II. 2:0. Kassa: CsSK (Kassa)—Iglói AC 4:1 (1:0). Divíziós bajnoki, 1000 néző. Vezette: Hai­­f Veiker. Góllövő: Halkó (2, egy 11-es), Lán­cos és Jerga, illetve Cseró. — Eperjesi Tö­rekvés-Kassai SC 2:1 (1:1). Magyar baj­noki. Vezette: Palkó. Góllövő: Bardhovszky és Rohus, illetve Kruppa. Nagy meglepetés! Pozsony: Nyugati zsupa válogatott—Nyu­gati kerület válogatott 9:2 (7:2). Vezette: Brüd­ dr. A kerületi csapat rossz összeállí­tása miatti tele újoncokkal­ szenvedett ilyen kataszttrófális arányú vereséget. Góllövő: Schulz (5), Jávor, Luknár (2), Závodszky, illetve Mothiel (2). — Kerületi gyermek vál. —Zsupa gyermek vál. 4:0 (40). — Zsupa vegyes—Kerületi II. osztály vál. 3:0 (1:0). — Vasas—Húsos 3:2 (1:2). Barátságos. Zobor: Union Zohor—NyAC 2:1 (1:1). Zsupa bajnoki. Góllövő: Valent (2), illetve Pebacsek. Zsolna: SK Prostejov—SK Zilina 3:1 (14). Barátságos. Ungvári Szláv válogatott—Magyar váloga­tott 3:1 (1:1). 800 néző. Vezette: Csernohoro­szly. A szláv válogattt az SK Russj teljes csapata vbt. Góllövő: Mahata, Kovács és Krizs I., illetve Ortutay. Jó: a teljes szláv válogatott, illetve Ackermann, Tomkó,­­Ván­­czél és Erdei. Huszt: Kárpátaljai szláv csupa II.— Huszti válogatott 3:0 (0:0). Vezette: Azari. Góllövő: Mincsik­ (2) és Szkladal. Técső: Huszti SE-Técsői TSE 7:1. Ma­gyar bajnoki. HADSEREG KUPA 7. honvéd gyalogezred—4. kerékpár zászlóalj 3:1 (3:0). Kecskemét. Vezet­te: Rozsn­yai. 900 néző előtt szép mérkőzést vívtak a csapatok. Az első félidőben nagy gyalogezred fölény, amelynek eredménye a 8. percben Palásti, a 13.-ban Kiss és a 27.-ben Spitzer gólja. A II. félidőben a két­ zászlóalj is feljön és a 15. percben Páli kapushibából szépít az eredmé­­n­yen. ^ ^'i ^ *•*­­*■**$•* A hercegnő házasodik Csütörtöktől RADIUSBAN Hermes-film Bacsó László : A vasárnap délutáni rangadón terjedt el a híre Bacsó László ön­­gyilkosságának. Estére megállapí­tást nyert, hogy súlyos anyagi gond­jai miatt dobta el magától az életet A Margitszigeten vasárnap délelőtt találták meg átlőtt fejjel. Bacsó László résztvett a Közép­magyar alszövetség életében, amely­nek pénztárosa volt, azonkívül a II. osztályú és ifjúsági kapitányi tisztet is betöltötte. Elnöke volt a Közép­magyar BT-nek s társelnöke az or­szágos BT-nek. Temetéséről ma tör­ténik intézkedés. Uram, ha borotválkozás előtt 2 perccel, a borotválkozást megelőzően, Nivea-val be­­dörzsöli az arcát, nem sebesedik ki és nem reped fel a bőre Nivea-Creme­­ra P —.31, —59, 1.— és P 2.— Nivea-Olaj ára P­­.93, 1.70 és P 3.5* Beiersdorf Vegyészeti Gyár R.-T. Epest, Dunay Pál nyerte a második párbaj­tőr válogatót — Saját tudósítónktól — Vasárnap rendezték a Műegyete­men a válogató párbajtőrversenyt. A döntőbe került: vitéz Bartha, Ba­lás, Borovszky, Bezegh-Huszágh, Gözsi dr. HTVK, Bay, Rerrich BEAC, Dunay BBTE és Klehl BSE. Nem került be a döntőbe Idrányi és Palócz. A döntőt délután 5 órai kezdettel vívták le. Eredmény: 1. Dunay Pál BBTE 7 gy. 2. Betegh-Huszágh HTVK 6 gy. 3. Gőzsy Sándor dr. HTVK 5 gy. 4. vitéz Bartha Rezső HTVK 4 gy. 5. Borovszky Jenő HTVK 4 gy. 6. Bay Béla BEAC 3 gy. 7. Rehrich Béla BEAC 3 gy. 8. Balázs Lajos HTVK 3 gy. 9. Kicli Kálmán BSE 1 gy. A holtversenyeket újra vívással dön­tötték el. Ausztria Admira—Austria 3:2 (0:0), Libertas—Wacker 1:1 (1:1), Vienna—FC Wien 1:1 (0:0), Rapid—WAC 3:2 (0:1). Práter, Fav­ AC—WSC 2:1 (1:0). Dorn- Olaszország Az első két helyezett nem tudott győzni! A 28. bajnoki forduló eredményei: Arnbrosiana—Torino 4:0. Roma— Triestina 1:0. Alessandria—Lazio 2:0. Juventus—Sampierdarena 7:2. Genova—Fiorentina 2:2. Palermo—• Napoli 2:2. Bari—Bologna 0:0. Brescia—Milán 1:2. A fenti eredményekkel most így fest az élcsoport: 1. Bologna 36 p. 2. Roma 35 p. 3. Torino 34 p. 4. Am­­brosiana 33 p. 5. Juventus 33 p. 6. 5 mtm-i Triestina 31 p. Még két forduló van hátra. Zittau­ Szászország—Csehszlo­vákiai német válogatott 4:2 (1:0). Költözködésnél Rádió Csillár legelőnyösebben! Részlet! Csere! Tiók­üalet: flóvicai­ víz:50. 120 oldalas képes rádióárjegyzékünket számos le­gmodernebb kapcsolási rajzzal díjtalanul küldjük. A kosárlabdások olimpiai kerete Székesfehérvárott szerepeltek vasárnap délután. Az ARAK- pályán közel ezer nézője volt a sikerült bemutatónak. Eredmény: A) keret(B) keret 41:29 (14:6) Góldobó: Szamosi (6), Majzik (9), Kozma (2), Csányi III. (18), Lehel (6), illetve Péter( 2), Valient (9), Kovács (14) és Károlyi (4). Lapunk szenzációja: a Ferencváros—Hungária rangadó Jön a 20­ th Century-Fox szenzációja NINO MARTINI a legragyogóbb 8 hangadó az új Caruso első filmje ASSZONYOK BÁLVÁNYA, Partnernője A­N­I­TA LOUISE 1