Nemzeti Sport, 1936. június (28. évfolyam, 107-127. szám)

1936-06-08 / 111. szám

Hétfő, 1936 június 8. A Ferencváros Érsek­újvárott — Telefonjelentésünk —• Ferencváros—ÉSE 7:1 Érsekújvár, j­ún­us 7. Csúszós, felázott talajú pálya, 2000 néző. Játékvezető: Boros. Ferencváros: Háda — Polgár, Ko­rányi — Hámori, Móré, Lázár — Táncos, Kiss, Jakab, Toldi, Karácso­nyi. ÉSE: Baborek — Tóth, Szklenár — Goda, Herdiczky, Csicsatka — Krajcsir, Yanák, Volentik, Klemano­­vics, Laczkó. A Ferencváros már az első öt perc­ben Toldi és Jakab dugójával 2:0-ra vezet. Néha szóhoz jut az ÉSE is, de jó a zöld-fehérek védelme. A 20. percben Toldi eredményes, majd a 29. percben szabarúgást ér el az ÉSE. A pesti Volentik (aki próbát játszott) áll a labdának és bevágja. 3:1 A 42. percben Karácsonyi tör ki s céloz be. Szünet után a 10., majd a 15. perc­ben Kiss ér el két dugót. 6:1. A 30. percben újra Toldi eredményes. 7:1. Az ÉSE, amel­y a múlt héten a Viktória Pilsent 3:2 arányban le­győzte, teljes tudásának felvonulta­tására kényszerítette a Ferencvá­rost. A zöld-fehérek pompásan ját­szottak s a csatársor pazar tűzi­já­tékot rendezett. Jakab kitűnő irá­nyítónak bizonyult. Meglepően jó volt a zöld-fehérek védelme is. Az ÉSE-ből csak Tóth, Herdiczky és Krizsán érdemel említést, de az egész csapat derekasan küzdött. Mailinger Béla így nyilatkozott: — Nem kell csüggednie az ÉSE- nek. Jó edző kezében kitűnő csapat lehet. A Fercváros jól játszott, de tud jobban is játszani. Jakab és Karácsonyi játéka nagyon tetszett. Előmérkőzés: KSE II.—Farkas­negyedi SE 9:2 (5:0). Az Újpest Grácban Újpest rövid ideig vesztésre állt Grácban, aztán negyedórás haj­rával fölényesen győzött Újpest—Sturm (Grác) 6:2 (1:0) Vincze csak egy negyedórát játszott — Telefonjelentésünk — Grác, június 7. 5000 néző előtt így állt fel Újpest: Sziklai — Futó, Steinberg — Szalay, Szűcs, Joós — Pusztai, Vincze, Kállai, Balog, Kocsis. Meglehetősen nehéz pályán folyt le a mérkőzés. A 4. percben Kocsis beadását Kállai átengedi Vinezé­nek, akinek lövése­ védhetetlen. 1:0. A 16. percben Vincze kiáll, mert még mindig nem érzi magát elég Szeibert Kávéház A sportemberek találkozóhelye. Esténként RIGÓ JANCSI közkedvelt cigányzene­­kara muzsikál. Tűr.: Tihaméry Kálmán jól. Ádám jön be jobbszélsőnek és Pusztai lesz a jobbösszekötő. Fölénybe kerülünk, de a gráciák jól védekeznek. Szünet után az 5. percben szöglethez jut a Sturm, ebből Hörzer révén egy elit is. 1:1. A hazai csapat felidkesedik és a közönség biztatására sikerül a vezetést is megszerzni. Lamoth, a középcsatár a félpályáról lerohan és futtából gólt lő. 1:2. Rákapcso­lunk! A 23. percben Szalay labdá­ját Kocsis kapásból bevágja. 2:2. Három perc múlva Ádám beadását Kállai is kapásból juttatja a háló­ba. 3:2. A 34. percben megint Ádám ad be s Pusztai fejese véd­­hetetlen. 1:2. Egy perc múlva Kál­lai, Balog, Kocsis akció végén Kocsis a mérkőzés legszebb dugó­­ját lövi 25 méterről. 5:2. A 38. percben szögletrúgás után fejről fejre száll a labda s Pusztai kapás­ból lövi utolsó gólunkat. 6:2. Az Újpestből egyénileg nem igen lehet valakit kiemelni. A csatársor nagyon szépen játszott. Vincze ki­állása után a szokatlan összeállí­tásban nehezen melegedett a tánya­­dósor játékba, de amikor össze­szoktak, remekül ment az adoga­tás. A már vesztésre álló meccset imponáló fölénnyel nyertük s a negyedóra alatt lőtt öt dugó min­den dicséretnél szebben beszél. A vasárnap éjjelt Grácban töltjük és hétfőn délután 5 órakor érkezünk a Keletire. Langfelder Ferenc. Bécs, Bern és Brann volt a szín­tere a selejtező mér­kőzésnek — Telefonjelentésünk — Austria— Grasshoppers 3:1 (2:0) Bécs, június 7. Kettőig esett, azután gyönyörű idő jött, de így is csak 7500 főnyi közönség vonult fel. Érezte, hogy nem sok élvezetet fog nyújtani a KK-selejtező a Stadionban. És va­lóban: az Austria erősen közepes játékot produkált. Már a 6. percben vezetéshez jut az Austria. Stroh kétszeres passzo­­lása után Sindelar a góllövő. Az­után a kapufát találja el a nagy Lindi. Könnyelműen játszik a bécsi csa­tap­okra av­agy csapat. Csak a 38. percben esik a következő gól: szöglet után Jeru­salem lövi be védhetetlenül. Szünet után a Grasshoppers felforgatja csatársorát, Vita lesz jobbösszekötő, Wagner jobbszélső. Most feljön a svájci csapat. A 17. percben mégis Austria jut gólhoz. Nausch szabad­rúgását Riegler kapásból remekül vágja be. Az utolsó öt perc a Ven­dégeké.. Pár másodperccel a lefú­­vás előtt lövi Bickel a Grasshoppers egyetlen gólját.. Az Austriában igen gyenge na­pot fogott ki Mock, Adamek és Vierd­. Csak Riegleimek és a blse. HYPEROL SIVeL-éS hármasnak ment úgy-ahogy a já­ték. A Grasspoppers öt-hat embere állandóan csak a védelemmel törő­dött. Legjobb embere volt Vernatti, Weiler és az osztrák Vita. Pfützner gyengén bíráskodott. Különösen a faultokat nem látta meg. Howorka Ottó. ­­s­ Zsidenice— Lausanne 5:0 (2:0) Brünn, Frankenstein. 3000 néző. A svájciak játéka primitív. A Zsi­­denice gyenge játékkal is biztosan győzött Prusa (2), Nedbalek, Sterz és Hess góljaival . Torino—Bern 4:1 (2:0) Ber, Iváncsics. 5000 néző. Az olaszok technikai fölénye kirívó. Galli két gólt lőtt, Baldi és Silano egyet-egyet. A svájciak gólját Bil­­letter lőtte. Iváncsics jól vezette a mérkőzést. KSI,FOUDI,1I EREDMÉNYEK. Amsterdam: Sparta (Prága)— Holland válogatott 2:0. Bécs: Prostejov—Floridsdorf 5:1. Konstantinápoly: Török váloga­tott—Vienna 4:1. Boroszló: Breslau 02—DFC (Prága) 4:2 (1:0). 6000 néző. Jugoszlávia Szabadka: Eszéki Slávia—Szabad­kai ZsAK 1:0 (0:0). — Kikinda: NAK Újvidék—ZsAK Kikinda 4:0 (2:0). — Óbecse: Gradjanski—Sla­via 5:0 (1:0). — Nagybecskerék: Vojvodin­a—Radnicki 6:2 (4:0). Bo­rác—Obilics 5:0 (2:0). — Ujver­­bász:­ Dulcsisz—BSE 4:3 (1:1). — Eszék: Rapid—Makkabi 1:0 (1:0). Slavia—ZsAK 1:0 (0:0). Graficsár —Hajdúk 8:5 (5:2), Gradjanski— Elektra 2:0 (1:0). Csehszlovákia Ungvár: SK Russj—­Füleki TC 2:1 (0:1). Döntő mérkőzés Szlo­venszkco és Kárpátalja bajnokságá­ért. Vezette: Vlcek. (Prága). Gól­lövő: Russj (Huszt)—Russj K. (Ungvár). 4:4 (2:1). Barátságos. Kassa: A Makkabi sportünnepé­lyével kapcsolatos villámtorna ered­ménye: Makkabi­—KMSC 2:0 (2:0). CSK—KSC 2:0 (1:0). KAC—K. Törekvés 3:0 (2:0). CSK—Makkabi 2:1 (2:1). Középdöntő: KAC—Araki SC 3:0 (1:0). Döntő: KAC—CSK 1:1 (1:1). Vezette: Schvéda. Góllövő: Csorba és Drót­ár, illetve Blazsejovszki. Losonc: LAFC—Donaustadt 4:1 (3:0). CsAF-MLSz bajnoki döntő. Vezette: Spóner. Góllövő: Molnár (3, az egyiket 11-esből), Majlik, illetve Rulitz. Pozsony: Ligeti—Makabi 1:0 (0:0). Barátságos. Vezette: Em­­merling. Góllövő: Mihalovits. Pöstyén: PFK—Tapolcsányi SK 5:3 (1:2). Barátságos. Vezet­te: Podlitzky. Góllövő: Mlesoh (2), Divis, Rieger, Nagy, illetve Farszky, Obitz. Németország Országos bajnoki középdöntők: Stuttgart: IFC Nürnberg— Schalke 04 2:0 (0:0), 75.000 néző. Drezda: Fortuna Düsseldorf— Vorwärts Gleiwitz 3:1 (0:1), 15.000 néző. Barátságos mérkőzések Kispest FC—KSG 7:0 (3:0). Kis­pest: Vági — Rozgonyi, Ónodi — alay II., Purczeld, Rátkay — Új­vári, Gábrics, Nemes, Székely, Se­rényi. Kiadós edző mérkőzés. Gól­lövő: Nemes (3), Székely (2), Se­rényi és Újvári. HAC—RAFC 3:0 (3:0). Cinkota- Nagyiice. Góllövő: Sárközy, Czeitler és Bagó II. A Triestina büntetése Vaccaro tábornok jelentése alapján az olasz szövetség a bécsi botrány miatt a Triestinát 1000 líra pénzbüntetéssel sújtotta és 1936 december 31-ig el­tiltotta a külföldi szerepléstől. Co­­laussi és Mian játékjogát egy hó­napra, Roccoét két hétre felfüggesz­tették. Sarkad: Gyulai TE—SCASS 4:4 (2:1). Góllövő: Bianka, Hoffmann és Tulkán (2), illetve Ősi (2), Nagy és Iga. Szombathely: SzFC—Sz. MÁV 3:3 (2:0). Góllövő: Bodó, Borbély és Pátovics, ill. Nagy (2) és Pa­ár. Kecskemét: KAC ifi—Bethlenváros ifi 2:0 (1:0). Bajnoki­ — KAC kölyök—KTE Kölyök 3:0 (1:0). Bajnoki: Túrkeve: T­AC—Tö­rökszen­t­m­i­kl­ósi FC 4:3 (4:1). Várpalota: Unió—Péti KSE 4:1 (2:0). Kiskunfélegyháza: KTK—Kecskeméti TE 1:1 (1:6). Vezette: Kern. Góllövő: Farkas, illetve Kákonyi. A KISOK-FUTBALLBAJNOKSÁGÉRT Debreceni Kegyesrendi gimn.—Szegedi felsőipariskola 3:2 (1:2). Debrecen. Vezet­te: Csicsák dr. Góllövő: Czakó, Horváth és Jacsó (11-esből), illetve Kállai és Baranyi. Az első félidőben a szegedi, szünet után a debreceni csapat támadott többet. Münchenben nagy küzdelem után balszeren­csével kapott ki Budapest kézi­labda csapata — Telefonjelentésünk — München, június 7. 10.000 néző előtt játszódott le a szombatról vasárnapra halasztott Délnémetország—­Budapest váloga­tott kézi­labdamérkőzés. Délnémetor­szág—Budapest 13:11 (7:3), Dante­­stadion, Vezette: Láng, Dugódobó: Kinner (5), Leibler (3), Gall (3) és Wiedinger (2), illetve Takács (4), Fodor (3), Szomori, Velkey, Salgó, Galgóczi. A magyar csapat nagy balszerencsével játszott, sok kapufát dobott. Juhász Attila dr. II. osztályú bajnokság MAFC—VSE 9:1 (3:1). Bertalan­u. Vezette: Egri. Biztos győzelem a du­­góképtelen WSE ellen. Dugódobó: Eszéki (7), Matusek és Kolozsváry, illetve: Klein. Az UTE-MTE mérkőzésre az MTSE nem állt ki. Hölgybajnokság MPSC—Váci FSK 1:1 (1:0). MPSC-pálya. Vezette: Dobler. Rosszul ját­szott az MPSC, a lelkes váci csapat megérdemelte az egyik pontot. Dugó­dobó: Horváth, illetve Gyurkovits. Barátságos mérkőzés Elektromos—MAFC 11:7 (5:3). Ber­­talan­ utca. Vezette: Dobozi. Dugó­dobó: Cséfay (5), Kunvári (3), Pász­­tory (2) és Temesvári, illetve Cser­mák (4), Matusek (2) és Kostyál. A TFSC NYERTE A FŐISKOLAI NŐI KOSÁRLABDA. BAJNOKSÁGOT TFSC—MAFC 32:9 (17:2). BEAC, pálya. Játékvezető: Badacsonyi. A TFSC biztosan nyerte a mérkőzést és ezzel a bajnokságot, bár téli form­á­­jától messze van. A MAFC egészen gyengén játszott. Kosárdobók: Nagy E. (12), Medveczky (8), Kutas, Je­­lenfy 5—5, Andrásy (2), illetve Horváth (6) és Haraszti (3). A főiskolai női kosárlabda- bajnok a TFSC 4 pont, 2. REAC 2 pont, 3. MAFC 0 pont. in­t. KÉT MTK-GYŐZELEM a VÁC III. és IV. osztályú vívó­­versenyén III. osztályú verseny: 1. Rostás MTK 7 gy., 2. Dabóczy BSE 5 gy., 3. Besse­nyei dr. Postás 5 gy., 4. Molnár dr. BEAC 4 gy., 5. Soproni UTE 4 gy., 6. Lajtos UTE 4 gy., 7. Walter Elektromos 4 gy., 8. Bordács Postás 2 gy., 9. Haas Elektromos 1 gy. (18 induló.) IV. osztályú verseny: 1. Konitz MTK 7 gy., 2. Lutz dr. Postás 6 gy. 3. Gara­­sos VÁC 5 gy., 4. Whys MAFC 4 gy., 5. Vigyázó E. UTE 2 gy., 6. Gonda. Vik­­tória 3 gy., 7. Bocsák UTE 3 gy., 8. Weisz dr. Viktória 2 gy. 9. Kurt VAC 1 gy­ (35 induló.) 7 ISOCHROftl ISOPfllm film és lemez sportfelvételekhez főiskolai m -SPORT ' A bécsi Telia nyerte a szegedi DAMC salak­pályaversenyének bajnoki számát Zamecsnik bukott és bordáját törte — Telefonjelentésünk — Szeged, június 7. A DAMC pályavutó salakpálya motorversenye, teljes sikert aratott. 3500 főnyi közönség jelenlétében folytak le az izgalmas futamok. A verseny nemzetközi jellegét a bécsi abelszín Telia, valamint Zeder­­bauer biztosította. A fővárosi gárda legjobbjai izgalmas küzdelmet vív­tak a külföldiekkel, de képtelenek voltak lépést tartani az osztrák brodszeiderekkel. Egyedül Zamecsnik Volt a magyar remények letétele­„Zami” azonban az egyik fu­­tamban összefutott Zeder­­bauerrel és bordatöréssel állt ki. A részletes eredmények a követ­kezők: Ke­dök versenye 5 kör, 3000 mé­ter: 1. Majsányi, 2. Szűcs. 3X3 körös főverseny 250-es gépek számára. 1. Zederbauer 12 pót, 2. Pieber 8 p., 3. Kiss Kecskemét 7 p. 3X3 körös főverseny 350-es gépek számára. 1. Zederbauer és Pieber holtversenyben 8 ponttal. 3. Zamecs­nik 6 p. 4. Gutschy 5 p. 3X5 körös főverseny. 1. Telia 12 p. 2. Zederbauer 9 p. 3. Kesjár 5 p. 3X5 körös bajnok futam az Ezüst Repülőgép vándordíjáért. 1. Telia 23 p. 2. Zederbauer 18 p. 3. Pieber, 12 p. ön sem lehet kivétel! Ön is győződjön meg arról, hogy a HEZOLITE RAPID arc- t ápoló gyorsborotvakrémmel víz,­­ szappan és ecset nélkül egy perc alatt tökéletesen megborotválkoz­­hat. Próbadoboz 24 fillér. — Ezt is visszatérítem eredeti csomagolás vásárlásánál. Kapható minden szaküzletben és a készítőnél, dr. HOLCZER ISTVÁN vegyész illat­szertárában, VI., Teréz-körút 8. , GYORSBOROTVAKRÉM / DR. HOLCZER ISTVÁN /