Nemzeti Sport, 1936. június (28. évfolyam, 107-127. szám)

1936-06-15 / 116. szám

6 Egy férfi, aki festi magát , még a gondolat is nevetséges. Férfiembernek nincs szüksége ilyen kozmetikára, de sokkal inkább arra, hogy a toalett minden nap visszatérő aktusát, a borotválkozást egyszerűvé, gyorssá és kellemessé tegye. Ehhez nélkülözhetetlen a teljesen új eljárás szerint készült MÉLYENHATÓ borotvaszappan, a világhírű Johann Maria Farina gegenüber dem Rudolf­­platz cég pompás újdonsága, amely mélyenható tulajdonságainál fogva a legkeményebb szakállt is már a tövénél puhítja meg olyannyira, hogy az játszi könnyedséggel lesz eltávolítható. A­ legérzékenyebb bőrnél is alkalmazható. Egyszeri próba százszoros bizonyítékot nyújt. Doboza egy pengő húsz fillér. Hygienikus tokban egy pengő kilencven fillér. Kapható jobb szaküzletekben és a Johann Maria Farina gegenüber dem Rudolfplatz magyarországi vezérképviselőnél: Markovits, Andrássy­ út 81. Megkezdődtek az országos amatőr bajnoki döntő mér­kőzések — Saját tudósítónktól — Szerencsével győző­ otthonában a Szol­noki MÁV Szolnoki MÁV- REAC (Szeged) 1:0 (1:0) Szobnrok, 3000 néző. Vezette: Égner. Zsúfolt nézőtér előtt az alábbi összeállításban állnak fel a csapatok: Sz. MÁV: Bagi — Cselényi, Dracskó — Menkó, Selmeczi, Bujáki — Szántó, Kolláth H., Sárkány, Sonkoly, Horváth. REAC: Bodrogi — Karácsonyi dr., Tóth dr. — Kalocsai, Herczegh dr., Dóczi — Tóth N­., Hetényi, H. ördög, Kovács N­., Buk­ovetzky. A MÁV tűző nappal szemben kezd és az első tíz percben ő a többet támadó fél. Ezután feljön a KEAC és a 11. percben egymásután két szögletet ér el. A 22. percben újabb szöglet jelzi a KEAC fölényét. A 32. percben Kovács N­. 16-osb­ól küldött bombájába Bagi belenyúl, a Futballcipő, f­utballabd­a, tárd- és bokaguifu­k árából kluboknak 15 °/o árengedményt nyújt 1/ n ■ llPIt bőr- 4* aportárnli&za ■» KRAMER Sn^ár^ánTatot' labda a felső kapufáról lepattan, a KEAC gólt reklamál, de a játék­vezető továbbot int. A KEAC jobban játszik, de a MÁV gyors lerohanásai veszélyesebbek. A 39. percben esik a mérkőzés egyetlen gólja. Karácsonyi nehezen szerel szög­letre, Horváth ívelten küldi be, Bodrogi ösztönösen belenyúl ugyan a labdába, de az mégis a hálóba csavarodik. 1:0. A REAC még egy szögletet rúg és vége a félidőnek. A II. félidő 7. percében Kolláth zúgó kapufát lő. A 11. percben Dacskó kézzel pofozza el a labdát, a REAC jogosan 11-est reklamál, de a játékvezető háttal állt és nem ítéli ■meg a büntetőt. A 27. percben Tóth II. óriási helyzetből, két lépésről mellé lő. A 28. percben Szántó meg­sérül és három percig kb­.n van. A 32. percben v. ördög labdájával Tóth II. megszökik, a védelem habo­zik, Tóth II. bevihetné a labdát a kapuba, ehelyett laposan lő a 11-es pontról,­­ Bagi vetődve fogja a biz­tos gólnak látszó labdát. A 43. perc­ben a MÁV szögletet rúg, de ez sem hoz eredményt. Mérkőzés után az öltözők folyosóin botrányos jelenetek játszódnak le. Tóth dr. megrágja Kopáthot, egy rendőrtiszt gorombás­­kodni kezd a KEAC játékosokkal, de utána bocsánatot kér. A KEAC-nál nagy a levertség, Tóth II. hangosan sír a kihagyott két nagy helyzet miatt. A játékosok dühösek, mert nyolc napon belül három nehéz mérkőzést kellett ját­­szaniok. A keskeny pálya is zavarta őket. A MÁV csak szerencsével nyerte meg a mérkőzést. A REAC leg­alább annyit támadott, mint ellen­fele. A MÁV csapatában Bagi re­mekül védett, a hátvédek közül Dracskó volt jó, a haltsorban az ifjúsági Selmeczi, elől pedig Kol­láth és Horváth jeleskedett. A REAC-ban Bodrogi jól védett, a hátvédek keményen és gyorsan futballoztak, a halfsorból és a me­zőnyből messze kimagaslott Her­­czegh dr. játéka, de Kalocsai is megfelelt. A csatársorban Buko­­vetzk­y és Kovács II. volt a legjobb. Égner gyengén vezette a mérkő­zést. Kerekes Géza, az Sz. MÁV el­nöke: A nagyobb szív és lendület győzött A KEAC a mezőnyben jobb volt. Nagy Tamás REAC: Hallatlan balszerencse. Sokkal jobbak vol­tunk, mint a MÁV. Az olimpiai elő­készületek áldozatai lettünk. Opata Zoltán: A KEAC játszotta a jobb futballt, de nem volt szeren­cséje. Debrecenben 140 perces küzdelem után is döntetlen DKASE—Nagykanizsai ZTE 3:3 (1:0,1:1, 2:2, 3:3) Debrecen, 1500 néző. Vezette: Juhász dr. Nagy ünnepség előzi meg a mérkőzést. Zászlócsere után a csa­patok a következő összeállításban kezdenek: DKASE: Barta — Rácz, Bíró — Bőr I., Szabó, Hegedűs — Ku­tasi, Ökrös, Bőr II., Kemény, Rácz II SZTE: Pápai — Kárpáti, Stróbl — Bese, Röchbaum, Pecze — Poór, Babos, Csöngey, Pám, Boda. A mérkőzés kezdetére az eső is megered és meglehetősen csúszós lesz a stadion füve. Az első félidőben hullámzó és igen változatos a játék, fölényt azonban egyik csapat sem tud ki­harcolni. Az NZTE támadásai veszélyesebbek. A 18. percben ügyes támadás indul ki Birótól. Hegedűsön, Szabón és Keményen keresztül Bőr II. elé kerül a labda és Bőr II. lapos lövése a hálóban köt ki. 1:0. Továbbra is változa­tos a mérkőzés. Szünet után lassan a DKASE fölénybe kerül és először Rácz kapufája, majd Bőr II. kitörése veszélyeztet újabb góllal. Az eső eláll, a nap is kisüt. Babos ívelt lövésénél Barthát megzavarja a szembesü­lő nap és fölötte a háló­­ba esik a labda. 1:1. A félidő vége felé már a Zrínyi feljön és az első 2x15 perces hosz­­szabbításban már fölényben ját­szanak. A 12. percben Csengey elé kerül a labda, aki szép magas gólt lő. 1:2. Fordulás után a 12. perc­ben Kemény átkígyózik a Zrínyi védelmén és lapos lövéssel kiegyen­lít. 2:2. Nagy izgalomban kezdik a 2x10 perces hosszabbítást. Az NZTE kondíciója jobb és úgy látszik hogy a hajrában sike­rül a győzelmet kiharcolni. A 3. percben Csöngey kitör és védhe­­tetlen gólt lő. 2:3. Két perc múl­va Kutasi szögletet ível és Bőr II. fejéről a hálóba jut a labda. 3:3. A debreceni csapat most már igyekszik tartani az eredményt, bár az NZTE is teljesen elkészült erejével. A döntésig való hosszab­bításra a sötétség miatt nem ke­rülhetett sor. A mérkőzést való­színűleg Nagykanizsán ismétlik meg. A rendes játékidőben a DKASE jobban játszott, míg a hosszabbí­tásokban már az NZTE jobb kon­díciója révén fölényt tudott ki­harcolni és a győzelme is csak hajszálon múlt. A debreceni csa­­patban Bíró, Hegedűs, Kemény és Kutasi vált ki. Az NZTE-ben Kárpáti, Röch­baum, Boda és Babos játszott jól. Csöngey csalódást keltett, át­lagjátékot mutatott. Márkus Ferenc, a DKASE el­nöke. Elején a DKASE, míg a hajrában a vendégcsapat játszott jobban. Mezőnyben is a Zrínyi volt jobb. Az NZTE részéről Benkő szak­osztályvezető és örvényi elnök közös véleménye. Az elején ne­hezen melegedett be a csapat, azután már az a csapat játszott, amelyik tizenhárom mérkőzést veretlenül küzdött végig. A győ­zelmet is megérdemeltük volna. Középmagyar alszövetség II. osztályú döntő DAC—Budaörsi SE 2:1 (0:1). Dunaha­raszti. Vezette: Kölesi dr. A honi csapat szünet utáni lelkes játékával rászolgált a győzelemre. Góllövő: Katona és Má­­gori, illetve Tóth. II. osztály C. MOVE II.—CVSE 2:1 (1:0). Cegléd. Vezette: Meister. Az erélytelen bíró miatt a mérkőzés eldurvult. Góllö­vő: Fejér és Strausz (11-esből), illetve Ko­vács. Ecserit CVSE a bíró kiállította. APLE—Ceglédi ISE 4:1 (1:1). Abony. Vezette: Pintér. 1000 néző. Heves iramú mérkőzés. Góllövő: Hajas (11-esből), Czigler, Cserhalmi I. és Cserhalmi I., illetve Bujáki III. PÁC II.-P. MOVE 8:0 (2:0). Pécel. Vezette: Fejér. Góllövő: Cserényi (4), Barta, Bene, Gyarmati és Tóth (11-es). Keleti alszövetség II. osztályú döntő NSE—Bihari Turul 3:0 (0:0). Nagykálló. V­ezette: Lengyel dr. Alacsony nívójú mérkőzés. Az XSE végig többet táma­dott. Szünet után az 5 percben Kovács lövi az első dugót. A 19. percben Lisz­­kay eredményes. A 28. percben Paskai lövi a harmadik gólt. Jó: Berger és a góllövők, illetve Kiss és Pavlovits. Ifjúsági döntő: Nyíregyházi TVE—DVSC 2:1 (1:1). Deb­recen. Vezette: Csaba dr. A múlt héten Nyíregyházán 4:4 arányban döntetlenül végződött a két csapat találkozója. Most váratlanul az NyTVE győzött. Góllövő: Várszegi és Kovács, illetve Molnár. Nyugati alszövetség I. osztály: Perutz—Veszprémi TC 9:0 (3:0). — Pápa. Vezette: Fülep. A kieső VTC egy percig sem volt veszélyes ellen­fél. A gólok sorrendje: Osbóth, Anta­­lescu, Ács, Osbóth, Lindberger, Ács, Osbóth, Ács, Lindberger. II. osztályú döntő: Hubertus—Füzfői AK 3:2 (1:1). Ma­gyaróvár. Vezette: Storch. Erős iramú mérkőzésen a végig jobb Hu­bertus megérdemelten győzött. A 3. Mindent megtalál HASZNÁLT ÉS ÚJ ^•BUTOR &“‚• *“'!■ w 1WR 1Z,,*. ««w410ki metálff3'ak M Perzsa-torontáli szőnyegek Kombinált szobakülönle­gességek ÁRUHÁZI RENDSZER UNIVER8AL VH. Wesselényi­ utca 8. Telefon: 37-8-42, 33-8-69. percben Király 11-esből szerzi meg a vezetést. Változatos játék után a 35. percben Gyümölcsös egyenlít. Szünet után a 13. percben Király 2:1-re, majd a 23. percben Kiss 3:1-re növeli a vezetést. A 38. perc­ben Csiszár egyéni játékból éri el a vendégek második gólját. II. osztály II. ker. SC (Győr)-Sz. MÁV II. 5:1 (9:0). Szomadthely. Vezette: Fertői. Az I. félidőben hullámzó játék, a II félidő­ben Pajor a hazai csapatnak szerzi meg a vezetést, de ezután a II. ker. nagy fölénybe kerül és Winkler (3), Farkas és Juhász góljaival megérdemelten győz. Északi alszövetség II. osztály Salgótarjáni SE II.-KBSE 4:6 (2:6). Kisterenye. Vezette: Hegyi. Gólfö­vő: Mezei (3), Dancsák. Pálfalvai BVSE—SBTC 6:2 (3:1). Sal­gótarján. Vezette: Csonka. A sokkal jobb­ vendégcsapat biztosan győzött. Gól­­övő: Magya­ri (3), Huszár (2), Szopóczy, illetve Krista (2). Baglyasaljai SE—­IAC 1:6 (0:0). Hat­van. Vezette: Tófa. Góllövő: Horváth Il­osbol. Déli alszövetség Csabai alosztály II. osztály Turul II.—Gyomai SC 0:0. Vezette: Magyar dr. Egyformán gyenge csapatok nívótlan csapkodása. A Turulban a vé­delem, a GySC-ben a támadósor igyeke­zett. BTK—Mezőberényi Törekvés 4:1 (4:1). Endrőd. Vezette: Huszár. Góllövő: Ko­vács I. (2), Kurilla és Lacsnik, illetve­­ Rnok,­­­j Délnyugati alszövetség Osztályozó mérkőzés DPAC—MSE 4:0 (2:0). Mecseksza­­bolcs. Vezette: Pauicz. Az öt ifi já­tékossal felfrissített DPAC megérde­melten győzött. Góllövő: Búzás (2), Krikava és Csapó. Egyéb vidéki eredmények Hatvan: HVSE—MÁV (Budapest) 2:0 (0:0). Valuta kupa. Félbeszakadt. Vezet­te: Vogel (Bp.) A II. félidő 21. percében a mérkőzés félbeszakadt, mert a MÁV kiállított jobbszélsője vonakodott a pá­lyát elhagyni. Góllövő: Keréki és Szi­kora, utóbbi 11-esből. Eger: Ózdi VTK—MESE 4:2 (2:0). Ba­rátságos. Vezette: Simkalák. A II. osz­tályú DVTK győzelme meglepetés. Gól­­lövő: Pollák (2), Alberti (2), illetve Vi­­csay (2). Pereces: PTK—Diósgyőri VTK II. 6:1 (2:0). Barátságos. Vezette: Lőrincz. Gól­lövő: Polez (2), Zachor (2), Kovács N­., Tritz (öngól) Bicske: BSE-Pátyi FC 5:0 (3:0). Ve­zette: Horváth. Góllövő: Hetzmann (3), Kutrich és Szabó. — Budai Testvériség SE-ETO 5:2 (2:0). Vezette: Bajzla. Gól­lövő: Csaposi (2), Máté (2) és Meister, illetve Kókai (2). — Felsőgallai Méntelep. SC-BSE if.i. 3:0 (0:0). Mezőkövesd: MFSK—MLE 6:1 (3:0). Ba­rátságos Vezette: Lincz. Góllövő: Vízi (3), Murányi, Pogányi és Dienes, illetve Bán. Szeged: SzAK II.—UTC II. 9:1 (8:1). Vezette: Juhász dr. Góllövő: Papp, Soly­már, Csillag (2—2), Dennel, Kovács IV. és Szél (öngól). Illetve Máté. — SzAK vegyes—UTC vegyes 2:1 (2:1). Vezette: Herczeg. Góllövő: Ruff és Erős (11-es), illetve Kertész Cegléd. CVSE kölyök—C. MOVE kö­lyök 3:1 (1:0). Vezette Sepsi. Kecskemét: KTE—KAC 2:0 *(1:0). Ba­rátságos. Vezette: Rozsnyai. A KAC tartalékokkal megtűzdelt, csapata nem bitt a lelkes KTE-vel Góllövő: Vágó és Kozma. — Fakupa-mérkőzések: Postások —Orvosok 2:1 (1:0). Vezette: Györffi. Góllövő: Rosta dr. és Horváth, illetve Túri dr. Szigetvár. SzAK—PTE 7:2 (1:0). Barát­ságos. Vezette: Lázár. Góllövő: Holnisek (3), Deák (2), György (2), illetve Máté és Pogány. Várpalota: V. Unió—Celldömölki SE 5:0 (2:0). Vezette: Fritz. Korompay-kupa. Szép mérkőzés. Gól­lövő: Bier (4) és Huszár. Miskolc: MVSC—Békéscsabai MÁV 2:1 (0:0). Vasutas bajnokság. Vezette: Zelt­­ner A sokkal jobb futballt játszó B. MÁV elfölényesküdte a mérkőzést. Az első félidőben csak a mezőnyben van fö­lényben a B. MÁV, fordulás után a 18. percben Szombathy révén dugót is ér el 0:1. A 34. percben Novák kézzel üti a labdát a hálóba, de a bíró nem látja és megadja a gólt 1:1. Az utolsó percben Farkas egyéni játékkal gólt szerez. Jó: Kövesfalvi, Fodor, Farkas, illetve Hra­­bovszki és Csicsely. Csehszlovákia Kassa: SK Ru­ess (Ungvár)—KSC 4:4 (3:2). Vezette: Dobronai. 600 néző Gól­­lövő: Pilát (2), Neumann és Bohuslav, illetve Kainz (2), Kruppa és Ignáez. Ungvár: UAC—USO 3:1 (0:0). Barátsá­­gs. Vezette: Diamani. A második fél­idő 42. percében verekedés miatt félbe­szakadt. Góllövő: Flatz­er és Zádor, ill. Szilágyi I. Munkács: MSE—Huszti RE 4:4 (1:1). Kárpátaljai magyar kupa. Vezette: Gut­­mann. Az MSE már 4:1-re vezetett. Góllövő: Tauer (2), Hajlik és Tóth. Ml. Apagyi (2), Ackerwann és Pázsit. A KKOP feltételei 1. Pályázni csak a lapunkból kivágan­dó szelvénnyel lehet. 2. A szelvényeket a szelvényen feltün­tetett napig borítékban kell beküldeni a szerkesztőségünkbe, vagy a Nemzeti Sport szelvénygyűjtő ládájába (Rökk Szilárd­utca 4.) bedobni. (A borítékra ne írjuk rá a tartalmát.) 3. A pályázat kilenc különböző számú szelvényből áll. A szelvényen szereplő mérkőzések, illetve kérdések: I. számú szelvény: KK I. forduló, első rész, 8 mérkőzés. II. : KK I. ford., második rész, 8 m. III. : KK II. ford., első rész, 4 m. IV. : KK II. ford., második rész, 4 m. V. : KK III. ford., első rész, 2 m. VI. : KK III. ford., második rész, 2 m. VII. : Olimpia, 10 kérdés (atlétika). VIII. :­ Olimpia, 10 kérdés (úszás, vill­­póló, kard). IX. : KK döntő, 2 m. 4. Mindenki tetszés s­erinti számú szel­vénnyel pályázhat, de mindig csak a leg­jobbnak bizonyuló szelvény számít. Min­den egyes szelvényhez használatlan és ép 10 filléres bélyeget kell mellékelni. A bélyeg a nevezési díj, enélkül a pályá­zat érvénytelen. Külföldiek szel­vényen­­­kint 10 magyar fillér értékű külföldi bélyeget mellékelnek. 5. Szerkesztőségünk csak a szerkesztő­ségünkbe tényleg beérkezett szelvényeket veszi figyelembe. . (Feladott, de hozzánk be nem érkezett szelvény­ek miatti felszó­lamlásokat nem vehetünk figyelembe.) A több szelvényt küldőknek ajánljuk a már bevált biztosítási módszert. Ez abból áll, hogy a pályázó ajánlottan adja fel a szelvényeit s ha legalább 20 szelvényt beküld, akk­or Budapesten 10, vidéken pedig 20 fillérrel kevesebb bélyeget kell mellékelnie. Ha valaki húsznál több szel­vényt küld, akkor minden újabb 10 szel­vény ellenében 10 fillérrel kevesebb bé­lyeget kell mellékelnie, mindaddig, míg az ajánlási díj meg nem térül.­­ Egy borítékban több pályázó is­ be­küldheti szelvényeit, a bélyegek nagyobb címletekben is mellékelhetők. Felvilágo­sítással mindenkor szívesen szolgálunk, de pályázati ügyekben csak közérdekű kérdésekre válaszolhatunk a lapunkban. Más kérdések megválasztásához válasz­levelezőlap mellékelését kérjük. 7. A pályázók saját érdekükben tisztán olvasható számokat írjanak be. Kétféle­képpen is olvasható szelvényeket nem fogadunk el. 8. A pályázók a szelvény beküldésével alávetik magukat a pályázati feltételek­nek és szerkesztőségünk döntésének. Hétfő, 1936 június 15. MOVE-bajnokság I. osztály CsKAC—Szt. János 7:2 (2:1). Csillag­hegy. Játékvezető: Faragó. A CsKAC végig szebben játszott. Góllövő: Sági (2), Neumann (2), Mészár, Neubauer, Beck (öngól), illetve Horváth (2). A ROMÁN NB ÁLLÁSA A­ liga 1. Ripensia 19 12 4 3 56:33 28 2. AMTE 20 11 5 4 36:22 27 3. NAC 19 8 5 6 34:28 21 4. Gloria 20 9 2 9 42:46 20 5. Juventus 17 8 3 6 40:26 19 6. Venus 18 7 5 6 43:38 19 7. Crisana 20 7 3 10 41:45 17 8. Victoria 21 7 3 11 37:55 17 9. Kinizsi 19 7 2 10 37:50 16 10. U. Tricolor 18 6 4 8 44:45 16 11. CFR 18 7 2 11 41:44 14 12. Universál. 19 6 2 11 28:48 14 TOLOGATOTT A BOCSKAI A DVTK ELLEN — DÖNTETLEN DVTK—Bocskai 2:2 (2:2). Pereces, 1000 néző. Vezette: Marcik. Nagy érdeklődés előzte meg a Bocs­­kai vendégszerelését az országos vi­déki döntők egyi­k esélyes résztvevője ellen, de a Bocskai nem aratott tel­jes sikert, mert csatárai a kapu előtt csak tologattak. Bocskai, Varga — Vágó, Janzsó —­ Palotás, Boross, Békési — Hajdú, Be­­recz, Teleki, Takács, Dóczé. DVTK: Gáspár — Gottre, Dudás —­ Kertész, Baross, Kőhalmi — Palotay, Stum­pf, Kádár, Szabó, Rácz II. A vezetőgólt a DVTK éri el Rácz II. révén, a 23. percben. Eddig job­bára a helyi csapat támadott. Gól után feljön a Bocskai és a 37. perc­­ben Hajdú, a 39. percben pedig Te­­leki révén 2:1-re vezet. Kőhalmi a 41. percben egyenlít, 2:2. Szünet után nagy a Bocskai fölénye, de az ered­mény nem változik. A DVTK nagyon jó. Legjobb része a védelem, de ki­tűnő Kőhalmi és Rácz II. is. A Bocs­­kaiból Vágó, Palotás, Teleki és Haj­­du emelkedett ki. A HUNGÁRIA csapata tegnap éjjel elutazott Buka­­restből. Hálókocsiban éjszakáztak s ma este 7.53 órakor érkeznek meg a Keleti-pályaudvaron. Románia NEMZETI BAJNOKSÁG A-liga: Arad: UMTE—Unirea Tricolor 3:1 (2:1). A jobb csatársorral ren­delkező hazai csapat biztosan győ­zött s megszilárdította a bajnokság­ban második helyét. Gól: Kukola (2), Götrön, Nicolescu. Cluj—Kolozsvár: Victoria—Glória 2:1 (1:0). A hazai csapat fedezet­­sorának köszönheti győzelmét. Gól: Lázár (11-esből), Capusan—Barbu (11-esből). Timisoa­ra—Temesvár: Ripensia—­ Venus 6:3 (1:2). Az első félidőben nem megy a góllövés a Ripensiának, de szünet után magára talált és hengerelt. Gól: Schwartz (3), Bin­­dea (2), Dobay, Crui­, Valcov II., Sepi. B-liga bajnokok országos bajnok­­sága: Brasov—Brassó: Victoria—IAR 2:1 (1:1). Meglepetés! Az IAR egy gólját a bíró nem adta meg. Gól: Pastideanu, Tana (öngól). — Szi­lárd II. Braila: Phönix—Franco Románo, 7:3 (2:1. A nagybányai csapat szen­zációs csatárjtáékkal hengerelt. Gól: Prastler I. (3), Prastler II. (2), Pfeiffer, Szeretni. — Bódy (3). Selejtező mérkőzések: Arad: Soimi—Sparta 0:0. A sem­i ezzel bentmaradt az I. osztályban, mert első meccsén 3:1-re győzött. Nagyenyed: Marosvásárhelyi SE —Sparta Medgyes 2:1 (2:0). Bajnoki mérkőzés: Timisoara—Temesvár: Vulturis— TMTE 0 :0 (2:0). Barátságos mérkőzések: Arad: Egyetértés—Tricolor 6:2 (3:1), Unirea—Hakoah 3:2 (0:2), Titanic—AAC 1:0 (0:0), Timisoara—Temesvár: TMTE— CFR 1:1 (3:0), IOGT—Juventus 3:2 (2:1), Patria—SFAPT 6:2 (2:0), Rapid—Unirea-Törekvés ve­gyes 2:1 (2:1). Resita—Resica: BMTE—ZsSE 2:0 (4:0). Lugoj—Lugos: Vultand—Trans­sylvania Arad 2:0 (2:0). Alba Julian—Gyulafehérvár: Jiul— Unirea 2:0 (2:0). Oradea—Nagyvárad: N­ÁG—Tö­rekvés 0:0.