Nemzeti Sport, 1937. március (29. évfolyam, 42-61. szám)

1937-03-08 / 47. szám

Hétfő, 1937 március 8. Weász (30, Tóth (20. Nyilas, Bednarik és Szala­i,, illetve Váradi­­­s Péter). BIK­-Kalapos 4:2 (3:1). Budafok. Já­tékvezető: Polgári. A BIK lelkes játé­­kával, megérdemelten vívta ki a győzel­met. Góllövő: Hoffmann (2), Tatár és Habermann, illetve Brei­tner és Kuttner. A játékvezető Habermannt BSK, illetve Löwingert kiállította. NJTG—UFC 1:0­ (1:4). Zágrábi­ út. Játék­vezető:­ Várszegi. Egyelő ellenfelek küz­delme, szerencsés győzelem. Góllövő: Pusztai, M. . Texas—S Spárta 3:2 (3:1). Szentendrei­ül. Játékvezető: Kantek. Egyenlő erejű csa­patok­­küzdelme­, -szerencsés győzelem. Gól­­lövő:­­-Barnia, Pasinszky és Mihalovik, il­letve Koronics ás Braun. SzISE—NSC 1:0 (0:0). Budafoki­ út. Játék­vezető: ,­Padilovits. Erős iramú mérkőzés. Az állóképesebb SzISE megéretem­elten­­győ­zött. Góllövő: Gahir (11-esből). Malagy-csoport SzNSE-1-KEAC, 1:1­­ (1:1). Gyömrői-út Já­tékvezető: Gerő. Az első félidőben az SzNSE, szünet után a KEAC volt jobb. Góllövő: Füzér, illetve Di­ercsiké. Hálókocsi—K­TK 3:2 (2:2). Gyömrői-út. Játékvezető: Járai. Már 2:0-ra veze­tett a KT­K, de, a­ Hálókocsi teljes játékával megérdemelten győzött. Gól­vö­vő: Lóri­ncz, Barancsó és Liaiczinger, illetve Lehosek (2). DGSE—Fer. Kaszinó 3:2 (2:1). Pest­­szenterzsébet, Horthy Miklós-út. Játék­vezető:­­Kőhalmi. Erősdráma, változatos mérkőzés.. Góllövő: Örsi Ölesből­, Grőber és Fülöp,­­ illetve Es­zter és Indrich. Bal­lát a DGSEtt­ől, Horváthot és Beint a Fer. Kaszinóben a játékvezető kiállította. KAOE—Kerámia 3:3 (2:0). Soroksári­­út. Játékvezető: Dorogi. 0:3-ról egyenlí­tett a­ pompásan hajrázó Kerámia. Gól­lövő: Pischoff (2) és Horák, illetve Pol­gár, M­iéder és Horabiik. (11-esből). la 18'szeletes d­róm MECCSLABDA­ belsővel ezen a héten .ig*90 ELEVER TESTVÉREK START SPORTHOZ II.FC-u.SZ­ ETC—Gránit 2:0 (0:0). Miklós-telep,. Já­tékvezető: Návay. A Gránit az első fél­időben jól tartotta magát, de szünet után visszaesett. Gólövő: Kiss 2(), SzRTC—MPSE 1:0 (1:0). Slemleszty-te­­lep.­­Játékvezető: Újvári. Az eredmény nagy­ meglepetés. A lelkesen játszó frftKTC megérdemelten győzött. Góllövő: Juhos Ti­p Cs. MOVE II.—Hargita 3:1 (2:1). Cse­pel. Játékvezető: Szécsi. A Gs. MOVE megérdemelten nyert. Góllövő: Papp (2) ési Négy­esi, illetve Forgang. Vörös (Har­gita) egy limest nem értékesített. Oprée-csoport Comparctor—Pamulipar SC II. 1:0 (1:0). Váci út. Játékvezető: Rózsa. Egyenlő erők küzdelme, szerencsés győzelem. Góllövő: Francsács.­­ MFTR—TSC 1:1 (0:1). Béke-u. Játék­vezető: Szilágyi. Szünet után a jobban játszó TSC visszaesett, de így is megér­demelte volna a győzelmet. Góllövő: Patérci illetve­­Sáfrán. STeiner TSC egy 11-est­­kihagyott. UVA SC-PMTK 2:0 (0:0). Szent László­tér*. Játékvezető­: Goiger. Erős­, izgalmas já­ték, a jobb támadósorú UVASG megérde­melttek nyert. Gól­lövő:­­ Körmendi (2). Tausihfeert a PMTK-ból a játékvezető Lir­átítótta. ZsTE—Pannónia 7:1 (T:®), öv­ utca. Já­tékvezető:­ Kallós. A ZsTE végig támad, de csak az I. félidő 45. percében éri el első gólját. Góllövő: Hidasi (5), Kotetics és Stan­zi"." • BTK—Juta 4:1 (1:1). Szekszárdi­ út. Játék­vezető:" Pálfal­vi. A lendületesebb BTK szü­net után lelépte ellenfelét. Góllövő: Lénárt, Németh, Péter és Wurt­er, illetve Svájci. A játékvezető Csapátot BTK és Pásztort Juta kiállította. PSC­—T. Előre 1:0 (0:0). Pestújhely. Já­tékvezető: Kertész. Egyenlő erők erős küz­delme. Lukács öngóljával győzött a PSC. MÁV. Előre—NTC 9:0 (4:0). Tatai­ út. Já­tékvezető: Kerekes. Fölényes győzelem. GólöVő: Tóth (4), Rácz (3), Siegler és Kovák. A játékvezető Borzásit NTC ki­­álltotteg - IV. osztály Kdeti csoport Postás II.—KTK 11. 7:1 (0:1). Gyömrői­­út. Játékvezető: Kertész. Szünet után a Postás lelépte ellenfelét. Góllövő: Járomi (3), Katák (2), Fischer és Szilágyi, illetve Schmid­t. Gázgyár—Fór, Vasutas II. 10:0 (3:0). Gyári út. Játékvezető: Jánosi. Bombaforoná­­ban van a Gázgyár csatársora. Góllövő: Gerlei (5), Esztényi (3) és Varga (2). X. ker. Remény—VII. ker. Amatőr 7:0 (1:6)­ Fehér­ út Játékvezető: Marosi. Meg­érdemelt­ győzelem. Góllövő: Kiss (3), Ihidra (3) és Metes. MKB-IVAC 1:0 (1:0). Maglódi-út. Játék­vezető: Báron. Az MKB egy 11-est nem értékesített. Góllövő: Lendvai. A játékvezető Reisingert az MKB-ből kiállította. Typográfia—Fer. Kaszinó II. 2:6 (1:6). Fehér­ út. Játékvezető: Vass­ A. A Typográ­­fia jobb volt. Góllövő: Nagy és Kribusz (Il-esból). Nyugati csoport A BMTE I II.—BEAC II. mérkőzés el­maradt, mert a pálya talaját kímélni akarták. MAFC II.—3* FC II. 1:1 (6:1). Budafoki­­út. Játékvezető: Dobronai. A MAFC állóké­pesebb volt. Góllövő: Szabó és Vizy, illetve Juhász. Elektromos II—Kelenvölgy 9:1 (4:1). La­torca­­utca. Játék­vezető: Révész L. Fölé­nyes­­játék*. Góllövő: G. Tóth (3;­­ kettőt 11-esttől), Lévay (2), Obsitos (2), Orcz­falvi (2), illleiv© Hajm­ál. BSC—S* Juventus 3:2 (2:1). Nagyszom­­bat-u. Játékvezető: Lal. A le­lkes BSC rá­­szo­­gálít a győzelemre. Gól­lövő: Schubert (2) és Budavák­i illetve Varga és Tóth. Északi csoport Testvériség II.—P. Remény 8:9 (3:9). Trtán J­ út. Játékvezető: Steiner F. A­­.Testvériség, könnyen győzte le durva el­lenfelét. Góllövő: T­urnóczi (4), Jászkuti. Trap, párkárs­zky és P­iski, Porzta­­d­ikot (­P. Remény) a játékvezető kiállította. B. Magyarság—PSC II. 2:0 (9:9). Pest­újhely. Játékvezető: Vértes. A lelkeseb­ben küzdő B. Magyarság ^ megérdemelt győzelmet aratott. Góllövő: Bödecs és Simon. A játékvezető Barabást PSC ki­állított^. . ^ v UTE II.—MÁY Előre IT. 5:1 (9:1). Ta­­tai-úT. Játékvezető: Gébért.. Az ITTF- szü­net u­tán jobb vert. Góllövő: Pálinkás (2), Máté,, Dán és Amster (11-esből) ill Zsarnai. A játékvezető Szakáll a MÁV El­őréből­ kiáll­í­totta.. . SVASC II.—RÁC 4:2 (9:2). Szt. László­­tól. Játékvezető: Balogh L. Kostyára majd Nagy sérü­lése miatt a RÁC a II. félidő 15. percétől kezdve csak 9 ember­rel játszott. Góllövő: Gárdonyi, Kulcsár (2) és Kiss, illetve Gál és Nagy. A RAC-ból Nardait a játékvezető kiállí­totta. RESC—ULK 1:1 (9:9). Rákospalota. Já­tékvezető: Gillányi. A RESC többet táma­dott, de az ULK jól védekezett. Góllövő: Piániké, illetve Szabó. Maga ULK a máso­dik félidő 10. percében a lábán megsérült, kiállít s a mentők szállították el, míg Zap­­letákot ULK a játékvezető kiállította. Kiss RESC 11-esét Luizi, az ULK kapusa ki­védte. RAFC—URAK II. 7:1 (2:9). URAK-pálya. Játékvezető: Horváth dr. A fegyelmezetle­nül játszó URAK me­gérdemelten, szenve­dett súlyos vereséget. Góllövő: Maro­s (3, egyet 11-esből), Linter (2, egyet 11-esből), és Hatschik (2), illetve Schwarcz (11-esből). A játékvezető az URAK-ból Lel’Csert, Sza­bót, Danczingert, Kohnt é­s Királyt, a RAFC-ből pedig Jeszenszkyt kiállította. Déli csoport EMTK II.-SzRTC II. 11:0 (3­). Erzsé­bet-u. Játékvezető: Horá­nyi. Az SzRTC nyolc emberrel tudott csak kiállan­i. Gól­lövő: Kovács IV. (4), Uitz (4), Grach (4) és Nagy (2). Endrődit az SzRTC-ből ki­állította a játékvezető. BOSC—Törekvés II. 2:2 (2:9). Rimor-u. Játékvezető: Klein M. A BOSC lelkes játékával megérdemelte volna a győzel­met. Stieber BOSC egy 11-es­t kihagyott. Góllövő: Stieber és Ballay, illetve Déri és Köves. A játékvezető Faragót a Tö­rekvésből kiállította. Hungária II.—P. Iparos 1:9 (1:9), Pest­erzsébet, Horthy Miklós-út. Játékvezető: Beregi. Változatos játék után győzött a Hungária. Góllövő: Szem­erei. MÁVAG II.—SzTE 3:1 (2:9). Kőbányai­­út. Játékvezető: Altasz. Szép játékban győ­zött a MÁVAG. Góllövő: Piteáik (2), illetve Tordy (11-esből). P. Juta—SzAC II. 9:9 (2:9). Keglevich­u. Játékvezető: Silbermann. Fölényesen nyert a jó form­ában lévő P. Juta. Góllövő: Ju­rák (2), Molnár (2) és Sárvári (2). P. Rákóczi—MPSE II. 1:1 (7:6). Wekerte­­tetep. Játékvezető: Hunfalvi. A P. Rákóczi jobb volt, de a csatársorát a balszerencse üldözte. Góllövő: Nolipa, illetve Antal. DGSE II.—P. Vasas 1:1 (1:9). Horthy Mik­­lós­ út (Pesterzsébet). Játékvezető: Kallós. Góllövő: Simoncsics, illetve Horváth. A Hálókocsi II.—Hargita II. mérkőzés elmaradt, mert a Hargita cs­apata nem je­lent meg. V. osztály Keleti csoport Autótaxi II.-TLK II. 2:9 (2:9). Szőnyi út. Játékvezető: Rázsó. Góllövő: Mayer és Juhász (11-esből). Mestert és Dunklt (Autótaxi), illetve Kollárt és Vászoudit a játékvezető kiállította. FTC II.—Főv. Trőr II. 3:1 (9:1). Váci­ út. Játékvezető: Herz. Góllövő: Kapotyai (2, az egyiket 11-esből) és Bori, i­lletve W­ansehlager. Lipták II.-t a Főv. TKör­­be­l a játékvezető kiállította. BVSC II.—Vasas II. 9:4 (4:1). Rákos­­fa­lva. Játékvezető: Szigeti. A Vasas 8 emberrel játszott. Góllövő: Fanó (2), Ta­másién (2), Kaltenecker (2), Vajda, Pá­los és Munkácsi (öngól), illetve Borán (3) és Csaplár MTK II.-BVSC II. 13:9 (5:9). Tomcsá­nyi­ út. Játékvezető: Krall. Góllövő: Szagán (5), Cinkosai (2), Wagner (3), Halas (2) és Miller (2). Postás III.—Siketek 4:9 (1:9). Lóverseny*­­tőr. Játékvezető: Róbert. Góllövő: Szeidter (3) és Bolla. A Postás III. az első 25 perc­ben. 1® emberrel jö­lzött. Nyugati csoport BSK II.—Kalapos II. 9:1 (1:1). Buda­fok. Játékvezető: Pollák. Góllövő: Nav­­ratill (2), Hábermann II., Hajdinyák, Bayer és Mayer, illetve Antal (11-es­­ből). Goldberger SE III.—UTE II. 4:9. Egy félidő. Vörösvári­ út. Játékvezető: Dara­bos. Góllövő: Kuszka (2) és Pényi (2). Az ÚTE nyolc emberrel kezdett, míg Sletzet a játékvezető kiállította. Az óbudaiak a második félidőre már nem álltak ki. A KAFC—LTE mérkőzés­e maradt, mert az LTE kevés emberrel jelent meg a pályán. B. Felsőváros— LoSC 3:1 (2:9). Fehér­vári­ út. Játék vezető: Láng Góllövő: Turza, Bakos (11-esből) és Fleck, illetve Kovács. Kat­in­a és Nébersch LoSC egy­­egy 11-est neva értékesített. Kovácsot (B. Felsővárosi a játékvezető kiállította. III. ker. TVE II.—UFC II. 3:1 (1:1). Nagyszombat-utca. Játékvezető: Sárvári. Góllövő: Kuehta, Rosenstock és Bír­ki, i­lletve Safranek. Kuehta III. ker­. TVE nyílt láb­törést szenvedett. A játékvezető a III. ker. TVE-ből Szabót, az UFC-ből Krizsánt, Dvornyik II.-t és Pappot ki­állította. Ganz II.—KFC II. 9. (Ssf), Simor­ u. I Játékvezető: Sárosi. Góllövő: Nadányi (3), Leéb (3), Kaltenecker (2) és Engel­hard­t (öngól). BBFC—Az Est II. 9:3 (3:2). Lenke-út. Játékvezető: Kecskeméti. Góllövő: Bach­mann (3, egyiket 11-esből), Gailló (2) és Medgyesi, illetve Perl (3), egyiket 1 Lesből). Északi csoport PSC III.—MSC II. 5:3 (1:1). Pestújhely. Játékvezető: Villányi. Góllövő: Feitl (2, e­gyet 11-esből), Bukovics, Agyagási és Putz, illetve Katona, Bolk­a és Kún. Vilm­it (MSC) a játékvezető kiállította. Compaktor II.—Pamutipar SC III. 5:3 (2:2), Váci-út. Játékvezető: Epilázv S dr. Góllövő: Szabó (3) és Potecki (2), iletvo Balogh (2) és Gladács. Matuskát a Com­­pak­torból, Dresezlert a Pamutiparból ki­állította a játékvezető. MFTR II.—ULK II. 3:9 (1:*­). Szent Lás­zló-tér. Játékvezető*: Molnár I. Gól­­lövő: Pocsék, Beró és Pimke. BTK II.—Juta II. 5:1 (1:1). Szekszárdi­­út. Játékvezető: Kertész. G Góllövő: Wolf (2), Farkas (2) és Ronda, illetve Holler. Wolfot BTK a játékvezető kiállította. UMTK II.—HAC II. 2:1 (3:1), öv­ utca. Játékvezető: Mül­ler. Góllövő: Magyar II. és Stockauer, illetve Kukonya (11-esből). WO­SC—PMTK II. 9:9 (3:9). Attila­ u. (Újpest). Játékvezető: D­ab­os. Góllövő: Boros (5), Hartmann, Salávik, Szlovák és Herbert (11-esből). Déli csoport ETO II.—P. Iparos II. (5,1), Erzsé­­bet-u. Játékvezető: Rónai. Góllövő: Kraasó (2), Hercegfalvi (1), Attmayer (3), Hajdin­ger és Nagy. VIII. KLSE—KLSE II. 3:2 (1:1). Sorok­­sári­ út. Játékvezető: Lukász. Góllövő: Grabner (2, egyiket II-esből) és Reicher illetve Mészáros és Manolevics. Manolovi­­csot a játékvezető kiállította. Kerámia II.—KAOE II. 7:1 (3:1). Sorok­­sári-út. Játékvezető: Patrovits. Góllövő: Papp (4), Grün, Biczó és Sitka, illetve Laskay. Grünt Kerámia II. a játékvezető a II. félidőben kiállította. A KEAC II.—vSzFC II. mérkőzés­e­n ma­­radt, mert a KEAC II. játékosai nem je­lentek meg a pályám WFC II.--.KOb. FC 2:1 (üst), Halom-n. Játékvezető: Potecz II. Góllövő: Feszt és Gólyán (ll­eeből), illetve Fónay II. Előkészít® osztály Első csoport A BVSC III.­P. Remény II. mérkő­­zés az utóbbi csapat távolmaradása miatt elmaradt. RTK II.—RÁC II. 1:1 (1:0). Rákosszent­mihály. Játékvezető: Schiek. Góllövő: Sebő, illet­ve Tóth. A 10. percben Tolnai RÁC megsérült és a RÁC tíz emberrel játszotta végig a mérkőzést. Második csoport Drogisták—NSC II. 7:2 (2:1). Kispest. Játékvezető: Erős. Góllövő: Sinkovics (3), Forgács (2), Antal és Sch­ninger, ille­tve Gerendai (2). A T. Előre II.—BSK II. mérkőzás el­maradt, mert az utóbbi csapat nem je­lent meg. A TSC II.—RAFC III. mérkőzés el­maradt, mert a RAFC nem jelent meg a pályán NySE-PATE II. 9:2 (3:1). Topi-út. Játékvezető: Bárdos. A PATE 9 ember­rel állt ki. Turzót az első félidő elején kiállították, így a mérkőzést 8 emberrel játsz­otta végig. Góllövő : József (5) és Iriukl, illetve Abelovezsey (2). Harmadik csoport A KSC II.—SAC II. mérkőzés elmaradt, mert a SAC nem jelent meg a pályán. Negyedik csoport: K DVSC II.—BOSC II. 4:3 (4:1). Simor­u. Játékvezető: Östreicher. Góllövő: Gie­rgios (2), Kiss és Stoimr, illetve Ehrenfeld (2) és Árvay. Gázgyár II.—OSOS II. 1®:1 (2:1). Lenke­nt. Játékvezető: Moldoványi. Góllövő: Repcsik (4), Dobnek (2), Szabó (2), Kra­j­­csi Koppányi (öngól), illetve Fülöp. Az OSOS végig kilenc emberrel játszott. Ötödik csoport Az NJTC III.—PTBSC II. mérkőzés elmaradt, mert a PTBSC-nek csak 5 já­tékosa jelent meg. A P. Rákóczi II.—CsTK II. mérkőzés elmaradt, mert a P. Rákóczi nem jelent meg. Felien III.—Gránit II. 2:1 (2:1). Miklós­­telep. Játékvezető: Deutsch. Góllövő: Szili és Gudra, illetve Magát (11-esből). Hatodik csoport Sütők II.—M. Textil II. 1:1 (1:♦). Sze­ntendrei­ út. Játékvezető: Frank. Gól- szövő: Kenzler, iletve Medgyesi (11-es­ből). Kisst (M. Textil) a játékvezető ki­állította. BSC II.—Spárta II. 1:1 (1:9). Pasaréti­­út. Játékvezető: Lombos. Góllövő: Marki, illetve Pa­vel (11-esből). issa Románia Nemzeti Bajnokságért A. ligában Bucuresti: Venus—Kinizsi ILSA 2:6 (0:0). Az első félidőben­ egyenlő erők küzdenek, szünet után jobb a Venus. Góllövő: Grusu, Gavrinescu. — FC Rapid—Ud­veritatea 5:1­ (2:0).. Barátk­y bemutatkozása új csapatában jól sikerült.­­A' Rapid fölényesen­ győz. Gól­­lövő: Barátky (3), Avar, Moldoveanu. Arad: AMTE—NAC 5:0 (1:0). Az AMTE pompásan, a NAC szánalmasan játszott. Góllövő: Pern­eki (2), Grazler (2), Be­­ran. Cluj-Kolozsvár: Victoria—Unirea Tricolor 7:0 (2:0). Négy meglepetés a Victoria ilyen arányú győzelme. A Victoria fiataljai na­gyon tudnak! Góltlövő: Capusan (3), Fele­­can II. (2), Munteanu, Cociuban II. Oradea-Nagyvárad: Crisana—Juventus 3:3 (1:1). Egyenlő erők küzdelme, az eredmény igazságos. Góllövő: Boksa (2), Nagy Ödön, illetve Palmer (2), Vajda. Timisoara-Temesvár: Ripensia—Glória 6:1 (3:0). A Ripensia csa­társo­gán­ak igen jó napja volt. Góllövő: Dobay (3), Bindea (3), illetve Mercea. C. ligában Brad: Mica—Bánatul 1:0 (1:0). Resita-Resica: UDR—CFR Severin 12:0 (7:0). Cluj-Kolozsvár: KAC—UEC 2:2 (1:0). Kerületi bajnokságért Arad: Egye­tér­tés—A­AC 3:2 (2:0) — Tri­color—Unirea 8:2 (4:0). — Hakoah—ATE 1:1­ (1:0). — USA—Astra 3:1 (3:0). — Tran- Sylvannia—Juventus 3:2 (2:2). Timisoara-Temesvár Balin—GFR 1:1 (0:0). — Galvanis—ZsSE 9:1 (6:0). — Fratella— Friedorf 3:1 (0:1). — Törekvés Unirea— Venus 1:1 (1:0). — Hersh­a—Rapid 3:2 (1:1). — Vulturis—Patria 5:2 (2:1). Carel Nagykároly: Aurum—Törekvés 2:0 (2:0). Satmár-Szatmár: Olimpia—CFR 8:1 (4:0). — Bar Kochba—SzSE 1:1 (1:1). Barátságos mérkőzések Timisoara-Temesvár:­­HJAC—Progresul 3:1 (1:0). Ferdinand: Dura—Metál Sport 4:2 (3:1). Lugoj-Lugoj: Vulturul—LMTE 4:3 (3:1). Brasov-Bransé: ACFR—Brasolia 12:1 (4:1). Sibiu-Nagyszeben: Soimi—NSE 5:0 (3:0). Bucuresti: Makkabbi—Titán 3:3 (2:0). — Sportul Studentesíc—STE 2:0 (1:0). Jugoszlávia Uramérkő­zések Belgrád: Jugolavia—SK Ljubl­i­na 3:9 (3:0). — BASK—N­ASK 2:1 (1:0). Zágráb: Gradjanski—Konkordia 3:0 (4:0). Split: Hajduk—BSK 4:2 (3:0). Nagy meglepetés. A BSK e**él a haton­k hely­re taúszott vissza és semmi reménye, hogy a KK-lmn szerepelh­essen. Fazék: Slavia—Slavia (Sara­evo) 3:1 (2:1). Bajnoki mérkőzések 1’jlidék: Vojvodina—Macsva 8:1 (4:0). Nagykikinda: ZsAK—Kocovo 0:0 (3:0). Vagy bér­­kezek: Chilice—Raiteb­aki 2:0 (0:0). — Borac—Schwabseehe 7:2 (5:1). Barátságos mérkőzések Szabadka: Bácska—XAK (Havidei) 7:2 (3:0). Zenis: Slavia (Szabadka)—ZAK JK­ (2:0). Rácstopedva: Z­AK (Szabadka)—JAK 4:1 (1:1). Ujverbász: Dulcsiaz—Jugosleveci 3:1 (1:1). A pátin: Tri Zvezde—Hodsáci SC 8:0 (3:0). Cbcese: Slavia—Ujverbészi SC 2:0 (0:0). A Pii­lnsi Belgrádba hívják Húsvét két napjára. Az újpesti kék-sárgák minden va­­lószínűség szerint elfogadják a meghívást. ,’á . 9 Tökéletes borotválkozás víz, szappan és ecset nél­kül 1 perc alatt. Nem pattan fel, nem ég az arc­bőre, nem rontja a penge élét. Állandó haszná­latnál az arcbőr jól ápolt és üde lesz. PRÓBADOBOZ 24 FILLÉR Kapható minden szaküzletben és a készítő Dr HOLCZER vegyész illatszertárában, Budapest VI. Teréz-körút S.sz. Vidéken: 1.­.V . jól ment a nagyok­­nak — Saját tudósítónktól — Keleti alszövetség I. osztály. DKASE—Nyíregyházai KISE 1:0 (1:0). Debrecen. Vezette: Gáspár. A nagy eső ellenére is jó talajon folyt le a mérkőzés. A NyKISE csalódást okozott, a DKASE megérdemelten győzött. Az egyetlen dugót a 11. p.­­ben Nyitrai szerezte. Démit NyKI SE kiállította a játékvezető. Jó: Mocsá­ri, Srácz 1. és Reményi, illetve Ku­­bicska, Kádái és Petró. DVSC—Nyíregyi, VSC 3:1 (1:0). Debrecen. Vezette: Rózsa. Megérde­melten nyert a honi csapat. Az I. fél­idő gólját a 36. percben Sebes szerzi. Szünet után már az 5. percben szép akció után Fisch húsz méterről lő dugót, 2:0. A 7. percben Hiripi fejeli a harmadikat. A NyVSC a 36. perc­ben szépít Révai 11-esével. Jó: Se­bes I­ és II., Vince, Fisch és Hiripi, illetve Bodnár és Boros. DVSE—Karcagi MOVE 9:1 (3:1). Debrecen. Vezette: Széplaki. A baj­nokságban vezető DVSE biztos já­tékkal nyert. A vezetést a 10. perc­ben Csókai 11-esével a vendégek szerzik meg. A DVSE rákapcsol ez­után és ontja a dugókat. Góllövő: Bodonyi (4), Veres (3), Balog és Takácsi. Jók: Pocsai, Szabó és Bo­donyi, illetve Tesinszky, Csókai, Oláh és Körmendi. MTK—Nyíregyházi TVE 2:0 (0:0). Mátészalka. Vezette: Gutfreund. Az első félidőben az MTK nyomasztó fölényben játszik, de csatárai sorra kihagyják a jó helyzeteket. Szünet után a 16. percben Székely zavarja Botrágyit, aki védhetetlen öngólt lő. A 30. percben Koncz fejeli a má­sodik dugót. Jó: Puskás, Hunyadi, Szenes, Nemes, Kun, illetve Szalay, Palitz, Hering, Sípos és Mester. Debreceni VSC — B. Turul 3:0 (2:0). Berettyóújfalu. Vezette: Len­gyel dr. Már az első félidőben nyomasztó fölényben játszik a DVSC, de csak tíz szögletet ér el. A 36. perc­ben Bernáth lövi az első dugót. A 44. percben Bihari eredményes. Szünet után a 15. percben Bernáth a kifutó kapus mellett lövi be a har­madik gólt. Jó: Hegedűs, Kézi, Nagy és Bihari, illetve Kádár, Hajdú és Pető. Báthori SE—Debreceni EAC 6:2 (2:0). Nyírbátor. Vezette: Sólyom. Az első félidő 12. percében Kösztner­­roek, a DEAC csatárának térde kificamodik s innen a DEAC tíz emberrel játszik. A 20. percben Her­nádi II. lövi az első gólt. A 32. perc­ben Buttkai kapásból lövi a másodi­kat. Szünet után a 12. percben Leveles (11-esből), a­­ 26. percben­ Buttkai, a­ 28. percben pedig Levetek.'1 J ismét 11-esből szerez gólt. A 37. percben Ivanics szépít, a 38. percb­en ^ Buttkai, majd­ a 42. percben Kapros.'1­1 lövi a további gólokat. Jó: Kit­án -.,( Leveles, Balogh, Pünkösdi dr, Butt- ^ kai, illetve Balassi, Végváry, Papp.... és Kapros. Püspökladányi MÁV — NSE 6irs (3:0). Nagykálló. Vezette: , Nagy Zsolt dr. A MÁV már az első fél­időben bebiztosította a győzelm­eit. Szünet után a hazai csapat is feljött. Góllövő: Regényi (4), Schreiber, Ta­más, illetve Kallós (2). Nyugati alszövetség az L osztály .. .. TSC—Fűzfői AK 4:2 (4:0). Tata-­­ bánya. Vezette: Fritz'. Az első félidő­ben a TSC irányítja a játékot. Az' SC'1? percben Németh, a 20. percben Háo­ri,O­móri, a 30-ikban Széles, a' 40..''per'c*'..'..á' ben pedig Járcz lő gólt. Szünet utá­n mintha kicserélték volna a FAJ1-et,': valósággal a kapujához szegzi elten- ri* felét. A 12. percben Krakk öngólt - ' vét Két perc múlva Krakk miatt H­kVC zengyelhez jut a FÁK, dé Szita'-, csúnyán mellé lövi.' Továbbra. 1* -itarNo* FÁK támad és a 30. percben Szita révén ér el újabb gólt. Jó: Konecsni­ Péterdi, Járez, illetve Szita és Ser-' ■') fCZD. i-'ú PPSC—Haladás II. 5:4 f(2:l)i­-^ Pápa. Vezette: Naschítz dr. A­­pá­ró­­pai csapat könnyen vette a mérföldő' 1,5 rést _ és ez majdnem megbocsutflta^t' magát. A 22. és a 27- percben Cib­id -­v perget és Vámos lövi a PPSC- gól­:"i v ját. A 42. percben Horváth szépít .' Fordulás után a­ 13.­­ percben Horv­á­r­váth egyenlít. A 17. percben áos^*-'* révén ismét a pápai csapat vezet­: de’,,1‘. három perc múlva Horváth ismé­t kiegyenlít. A 24. percben Alberv­­o­ 11-esből szerez gólt, a 27. percban Pajor II. egyenlít. Az utolsó másod*' percekben Limperger lövi a­ győből*^-ti­m­ét jelentő dugót. Jó: Limpergerr, Ács, illetve Pajor II. és Horváth* SVSF—Hubertus 4:0 (3:0).,.Sop­ron. Vezette: Szél (Bp.), Á Akis-'.' utas csapat két szélsőjének nxigzi játékával gyűrte maga al­á,,a talig­,­lékos Hubertust. A 15. percben Tóth éles lövését Szabó a gólvonalon kéz-­ cél fogja, a büntetőt Horváth ér­té­­­kesíti. 1:0. Egy perc múlva kgugror­dás a■ Hubertus-kak­unál, Zsolnai, szemfüles és 2:0. A 36. percben a BL kapufáról Zsolnai elé, pattan, da, ő ezúttal sem hibáz, 3:0. Fordin,..., lás után Hubertis-fü­lé­ny, t ered­­ménytelen szögletekkel. A 22. pecs­ét­ben Királyt (Hubertus) kiállítjá­k