Nemzeti Sport, 1937. március (29. évfolyam, 42-61. szám)

1937-03-16 / 52. szám

10 nek. Szünet után a 10. percben a MESE váratlan támadása végén Vermes egyenlít. Most erősen bele­fekszik a DVTK és a 15. percben Bonyhai II. kezelés miatt megítélt 11-esből megszerzi a vezetést. Tovább is a hazai csapat támad és a 41. percben Bonyhai II. ismét gólt sze­rez. Jó: Szentidai, Kőhalmi, Szabó, Bonyhai II., illetve Hidasi és vitéz Zagyvay. II. osztály: Salgótarjáni SE II.—RBSE 4:1 (1:1). Rózsaszentmárton. Vezette: Winkler. Gól­­lövő: Valet (2) és Rigó (2). Pálfalvai BRSE II.—PSE 5:1 (3:1). Pásztó. Vezette: Bollner. Góllövő: Szarvas (3), Rapik, Takács, illetve Ta­kács. MVSC II.—Mucsonyi ETC 4:1 (2:1). Miskolc. Vezette: Lőrinc. Góllövő: Dar­­gai, Gelb Balogh és Nagy. MAFC—Diósgyőri AC II. 7:1 (2:0). Miskolc. Vezette: Szegő. Góllövő: Ádám (5), Balczó és Simonyi IV. SIK-DVTK II. 1:1 (0:0). Sárospatak. Vezette: Zsiday. Góllövő: Kiss. Sátoraljaújhelyi MÁV—Szerencsi CC BSE 2:1 (2:0). Sárospatak. Vezette: Szlavkov­­szky. Góllövő: Szabados, Klein, illetve Boros. Perecesi TK II.—Előre 2:1 (0:0). Mis­kolc. Vezette: Molnár. Góllövő: Kovács és Jeszensz­ky (11-esből) illetve Hercz. Baglyasalján a BSE—HAC mérkőzésen a Hatvani AC csapata nem jelent meg. MFSK—Hevesi SE 5:1 (3:0). Mezőkö­vesd. Vezette: Török. Gólllövő: Polik (2), Pogonyi, Kovács, Vizi. DVTK II.—Miskolci MTE 4:1 (3:1). Diósgyőr. Vezette: Takács. Góllövő: Rácz II. (2), Kádár és Sós, illetve Grósz. BLASE—Dobó 4:2 (2:1). Eger. Vezette: Adorján. Góllövő: Kovács (2), Türr és Löffler, illetve Varga (2). Déli alszövetség Szegedi alosztály I. osztály HTVE—Szegedi AK 1:1 (0:0). Hódmezővásárhely. Vezette: Lázy. Nagyvonalú játékot mutattak a csa­patok. Az első félidőben változatos, nagy küzdelem folyik. A közvetlen védelmek szilárdan állnak lábukon. Szünet után a 10. percben Szabó védhetetlen góllal megszerzi a veze­tést a hazai csapatnak. Ezután a HTVE kerül fölénybe. Solymárt a SzAK-ból a játékvezető kiállítja. Ettől kezdve a tíz emberre­l olvadt SzAK nagy erővel küzd és a 24. percben sikerül is egyenlítenie Ro­mán fejesgóljával. Jó: Tóth, Török, Sófalvi, Gonda és Szabó, illetve Ró­zsa, Erős és Albert. SzTK — Hódmezővásárhelyi MTE 5:1 (2:0). Szeged. Vezette: Vidra. A gólarányban a szerencse is segítette az SzTK-t. A 2. percben Till II. ki­tör és megszerzi a vezetést. A 8. percben Török közelről lő a hálóba. Szünet után a 13. percben Tormay a­ 16-osról bombáz a kapuba. A 24. percben Zsemberi III. a gólszerző. A 30. percben Biró szabadrúgásból szépíti az eredményt. A 44. percben Till II. lövi az utolsó gólt. Jó: Fix­mer, Tormay és Till II., illetve Biró és Héjjá. Makói TK—Móra­város 2:0 (1:0). Szeged. Vezette: Frankel. Váratla­nul, de megérdemelten győztek a makóiak. A 20. percben Galamb II. szabadrúgása után Rózsa elé kerül a labda, Rózsa közelről a hálóba lő. Szünet után a móravárosi Ábrahám hagy ki nagy gólhelyzetet! A 41. percben újra Rózsa a gólszerző. Jó: Dojcsák, Szikár, Rózsa és Szél, illet­ve Kispéter, Szűcs és Csóti I. Szentesi MÁV—SzVSE 4:2 (0:1). Szeged. Vezette: Lőwy H. Nagy meglepetés! Úgy indul a mérkőzés, hogy az esélyes Vasutas győz. A 16. percben Sajtos I. 25 méteres lövése gól, 0:1. Szünet után a 7. percben újra Sajtos 1. a gólszerző, 0:2! A Vasutas most fölényeskedni kezd. Feljön a MÁV és a 13. percben Be­­rezvay lő gólt, majd a 22. percben ugyanő egyenlít. A 29. percben Mi­hály fejesgóllal a­ vezetést is meg­szerzi a vendégeknek. A 22. perc­ben újra Mihály fejel gólt. Jó: Kiss, Berezvay és Mihály, illetve Lajtos I. II. osztály FTC—Zrínyi 4:1 (srt). Szeged. Vezette: Faragó. Kovács I. ezúttal játszott először új csapatában, mint középcsatár. Góllö­vő: Jung (2), Pintér IV. és Gráf (ön­gól). Sylvánia—Kiskundorozama­ PLE 3:1 (4:1). Szeged. Vezette: Horváth J. Gól­­lövő: Klein (4), Virág, Szvetnik, Sonkó és Csányi, illetve Gyuris. Rákóczi—Felsőváros 1:1 (1:1). Szeged. Vezette: Dömötör. Góllövő: Sebők, illetve Ladányi. Szeged. A Postás—Kisteleki TE mér­kőzést közös megegyezéssel későbbre ha­lasztották. Csabai alosztály I. osztály: Békéscsabai MÁV—MTSC 2:2 (2:0). Mezőberény. Vezette: Boros. Megle­petés a bajnokjelölt pontvesztesége. A 19. percben Szaffián lövi az első gólt. A 26. percben Szombati fejes­góllal növeli a MÁV előnyét. Szünet után nagy fölénybe kerül a MTSC és a 19. percben Halász gólt is lő. A 26. percben Mészáros elfut és egyen­lít. Jó: Mester, Zsilinszky, Szaffián, illetve Mitykó, Rosmann II. és Mé­száros. Gyulai AC—Turul 4:2 (4:0). Szarvas. Vezette: Mácsai. Két gyenge csapat küzdelme. A kevésbé rossz gyósírt. Már a 2. percben Galbács megszerzi a vezetést. Az 5. percben Bengeri, majd a 7. percben Krizsán a gólszerző. A 15. percben újra Gal­­bács lő a hálóba. Szünet után az 5. percben Kirbely szerzi a Turul első gólját. A 40. percben pedig szöglet­­rúgásból Bankó fejel a lécek közé. Mezőtúri SzSC—OTK 1:0 (1:0). Orosháza. Vezette: Kohautek. Zászló­­csere előzte meg a mérkőzést, amely végig izgalmas és szép játékot ho­zott. A gólt a 6. percben Hódi átadá­sából Csete lőtte. Az OTK kis sze­rencsével megszerezhette volna az egyik pontot. Jó: Pocsai és Csete, ill. Hornyák és Szilva II. CsAK—Eleki TC 2:0 (1:0). Békés­csaba. Vezette: Hídvégi. Nem hozott jó sportot a két csapat találkozása. A 32. percben Krajcsó egyéni játék­ból lő gólt. A 43. percben Veresst, az elekiek jobbhátvédjét a játékvezető kiállítja. Szünet után a tíz emberre olvadt ETO szorongat. A 8. percben Kukla II. beadását Rozsdás a kapu szájában elluftolja. Nagy helyzet volt! A 29. percben Krajcsó átadását Cs. Nagy értékesíti. A 35. percben Ruck II. elkaszálja Bikfalvit, I­ll­est ugyanő mállé lövi. Jó: Karácsonyi és Cs. Nagy, illetve Ruck V. Békéscsabai Törekvés—GyTE 2:0 (2:0). Gyula. Vezette: Vezér II. Az első félidőben nagy csabai fölény. A 3. p.-ben Valentinyi 11-esből eredmé­nyes. 1:0. A 24. percben Filyó céloz a hálóba. 2:0. A 25. percben Temes­vári 11-est hagy ki. Szünet után ha­zai fölény alakul ki, de a csatársor tehetetlen a csabai védőkkel szemben. Jó: Valentinyi és Sajben, illetve Haas és Szabó. MAFC—Tótkomlósi TC 13:0 (3:0). Mezőtúr. Vezette: Takács. A nagy formában lévő MAFC fölényesen győ­zött. A gólok sorrendje: 2. perc F. Kiss, 30. és 44. perc Lukács II. Szü­net után: 5. és 15. perc: Lukács I., 23. perc: Lukács II., 33., 34. és 39. perc: Lukács I., 40. perc F. Kiss, 42. perc: Kovács, 43. és 45. perc: Lukács II. Jó: Sípos, Hódosi, Bodorik és Lu­kács II., illetve Bagi és Paulik. II. osztály Mezőtúri MÁV—GyTK 1:1 (1:1). Gyo­­ma. Vezette: Huszár. Góllövő: Kemény, illetve Bertik ETK—Kondoros­ TE 2:2 (2:1). Endrőd. Vezette: Rátfai. Góllövő: Kertes I. (2), illetve Tóth és Bárdos. SCASC—Vésztői SE 1:3 (1:1). Sarkad. Félbeszakadt. Vezette: Rott. Góllövő: Vass II. A második félidő 12. percében a VSE levonult. Szerintük orvos nem tar­tózkodott a pályán. BTE—Mezőberény! Törekvés 1:3 (1:3). Békés. Vezette: Wertheim. Góllövő: Csül­­lök (11-es). Hunyadi—Gyomai SC 4:3 (3:3). Békés­­szentandrás. Vezette: Havas. Góllövő: Bencsik (2), Farkas (11-es) és Hegedűs. Délnyugati alszövetség I. osztály: PÉCSI VSK—KRAC 1:1 (1:0). Ka­posvár. Vezette: Fleischer. Meglepe­tés! Az első félidőben a vendégek tá­madnak. A 13. percben Csapó lefut és beadását Katona ritkán látott remek lövéssel a hálóba bombázza. A honi együttes a szünet után felnyomul és a 3. percben kezelés miatt megítélt 11-esből Csizy egyenlít. Nagy küzde­lem indul meg a győztes dugóért, de a gólképtelen kaposvári csatársor to­vábbi eredményt nem tud elérni. Jó: Kesztyűs, Tóth és Sándor, illetve a védelem. Simontornyai BTC—NTE 1:0 (1:0). Nagykanizsa. Vezette: Láng. A mér­kőzés nagyrészében az NTE táma­dott, de csatárai tehetetlenek. A 3. percben büntető az SBTC ellen, de Csáki mellé lövi. A 17. percben pom­pás SBTC támadás jön és Kálmán jó labdáját Petres értékesíti. 1:0. Szünet után az NTE van frontban, de nem sikerül nekik semmi. Jó: Szabó, Har­gitai, Visid, illetve Csáki és Rudich. PEAC — Nagykanizsai ZTE 4:0 (2:0). Pécs. Vezette: Pazaurek. A csú­szós talajon az NZTE-nek nem ment a játék. A 18. percben Kereszti szer­zi meg a vezetést. 1:0. A 34. percben szöglet után Monek ér el gólt. 2:0. Szünet után a 4. percben Bánhidi éles labdája jut a hálóba. 3:0. A 10. percben Babos II. öngóljával 4:0. Ba­bos I.-et az NZTE-ből és Petrit a PEAC-ból a játékvezető kiállította. PAC—Kaposvári TSE 2:1 (1:1). Pécs. Félbeszakadt. Vezette Krebsz A 8. percben Kocsis 11-esből a ha­zaiaknak szerez vezetést, 1:0. A 37. percben Pomacsek lesgyanús helyzet­ből egyenlít, 1:1. Szünet után az 5. percben Beneda, a PAC kapusa meg­sérül és kiáll. A 17. percben 11-es a­ KTSE ellen, ezt Farkas értékesíti. 2:1. Közben Pomacsek megsérti a já­tékvezetőt, aki kiállítja. Később a KTSE-ből Ennert és Erdőst is leküldi a játékvezető, erre a 3­5. percben a KTSE intézője levonultatja csapatát-DVAC—ZISE 8:0 (2:0). Pécsúj­­hegy. Vezette: Paricz. A DVAC fö­lényesen bánt el gyenge ellenfelével. Góllövő: Csirke (6), Dunai és Kesz­­ler II. Kitűnt a DVAC részéről a csa­társor és Onodi. II. vastály NC0­5 II.—KRAC II. 3:1 (2:1). Kaposvár, vezette: Sári. Góllövő: Horváth, Pleißchner 4a Csefrédi iBetv* Braun.. Középmagyar alszövetség I. osztály TÜSC—D. MAGYARSÁG 2:1 (1:0). Tokod. Vezette: vitéz Kohányi. TÜSC: Barak — Varga, Berta — Tihanyi, Szkupi, Kincses — Szemethy, Sárdi, Gerendássy, Gárdonyi, Lékó. D. Magyarság: Vig II. — Far­kas, Vig I. — Veréb, Albert, Ba­kács — Bajor, Takács, Csipak, Zsiros, Fényi. Óriási szélben zajlott le a rangadó, amelyen a dunakeszi csapat ebben a bajnoki évben első vereségét szenvedte el. Ma­gyarság-szöglet az első komoly esemény, azután a szél segítségé­vel feljön a TVSC. A 14. perc­ben sarokrúgás után kavarodás keletkezik a Magyarság kapuja előtt, ide-oda pattog a labda, végre Gerendássy megtalálja a lyukat, 1:0. A 18. percben Far­kas luftol, Sárdi csak a kapussal marad szemben, mégis sikerül mellélőnie. A Magyarság feljön! Fordulás után mindjárt az első percben Gárdonyi les­gólt lő, Tokod erősen szorongat. A 15. percben Kubányi túl szigorúan ítél meg egy 11-est (Vig I. ke­zére lőtték a labdát), Sárdi lövé­sét azonban Vig II. kivédi. A küzdelem durvulni, az iram pe­dig lanyhulni kezd. A 40. perc­ben Szemethy lefut, beadását a lesgyanús helyzetben levő Lékó belövi. 2:0. Alig fél perc múlva Vig I. lövését a kapufa menti. A 43. percben Bajor lövésszerű be­adása nyomán a szél segítségé­vel a labda a tokodi hálóban köt ki. 2:1.­­ A győztes csapatban Kincses, Gerendássy,­ és Tihanyi, a vesz­tesben Veréb, Albert, Zsiros és Bakács játszott nagyszerűen. Rákosligeti AC—RTK 4:2 (1:2). Rákoscsaba. Vezette: Kiss. Az első félidőben hazai fölény. A 10. perc­ben Szabó eredményes, 0:1. A 25. percben Czétényi lövése talál a há­lóba, 0:2. A 40. percben Fejér lő gólt. Szünet után feljön a RAC és a 20. percben Herz egyenlít, majd a 30. percben a vezetést is megszerzi a RAC-nak. 38. percben Takács bom­bája vágódik a hálóba. Jó: Szeidler, Takács és Herz, illetve Horváth III., Czétényi és Lukács. Dorogi AC­ C. MOVE 3:2 (3:1). Cegléd. Vezette: Meiszter. Szép mérkőzés. Az első félidőben nagy DAC-fölény. Az 5. percben Dré­gely a hazai csapatnak szerzi meg a vezetést. 0:1. A 10. percben Flu­­gel egyenlít. 1:1. A 16. percben Bogdán öngólt vét, 2:1. A 25. perc­ben Kőfalvi lövése száll a hálóba. 3:1. A II. félidő 5. percében Vass szépít. 3:2. Jó: Kőfalvi, Klausz és Nagyfejtő, illetve Vass, Csontos és Drégely. Szolnoki MÁV—PSE 4:0 (3:0). Pi­lisvörösvár. Vezette: Keresi dr. Könnyű győzelem. Az 5. percben Bánhidy lő szép dugót. 1:0. A 30. percben Kolláth II. céloz a hálóba. 2:0. A 40. percben ismét Kolláth II. eredményes. 3:0. Szünet után a 35. percben Selmeczi értékesít egy 11-est. 4:0. Dracskót Sz. MÁV, Janositzot és Holicskát PSE a játékvezető kiállí­totta. Jó: Bagi, Selmeczi, Szántó és Kolláth II., illetve Schieszl, Bauer és Kiinger. SzAK—Pilisvörösvári BKSC 4:1 (1:0). Szolnok. Vezette: Kollár. A SzAK helyes taktikájának köszön­heti a győzelmet. Az I. félidőben szél ellen védekezett, de futotta erejéből még veszélyes támadásokra is. Ber­­ger még a vezetést is megszerezte. Fordulás után a BVSC támadósora teljesen leállt. A SzAK-csatárok jól kihasználták a helyzeteket. Horváth (2) és Balázs góljaira Reinth vála­szol. Kitűnt: Kövesei, Horváth és Drab I., illetve Liszt I. és II. VSE—Rákoskeresztúri TE 1:0 (0:0). Vác. Vezette: Bálint. A váci együttes nagy fölényben játszott. Az RTE csak szórványos támadásokat veze­tett. A II. félidő 32. percében Köbl sarokrúgásából Vargadi fejelte a győztes dugót. Jók: Köbl, Virág, Takács II., illetve Matus kapus (a mezőny legjobbja). I. B) osztály MSE—Ercsi Eötvös 5:1 2:0), Mo­­nor. Vezette: Takács. Könnyű győze­lem. Góllövő: Ottró III. (2), Kubesik, Gáspár és Rácz (öngól), illetve Móri. PNTK—Ceglédi ISE 2:1 (0:1). Pestszentimre. Vezette: Kovács. Nívótlan játékban igazságos ered­mény született. Góllövő: Bene, Juhász, illetve Keserű. — SzNSE vegyes—PNTK II. 3:0 (1­-0). %m*m Kedd, *937 március 16.. Vecsési SC—DAC 3:0 (0:0). Du­naharaszti. Vezette: Pálfalvi. Durva, nívótlan mérkőzés. Góllövő: Lang­már, Radvány és Földi. Péceli AC—MTC 5:4 (2:1). Mag­­lód. Vezette: Halász. Élénkiramú mérkőzés. Góllövő: Tóth (2), Barta, Bónyi és Gyarmati, illetve Béky (2), Tabányi és Végh. II. osztály Szolnoki AK II.-APLE 3:3 (1:3). Abony. Vezette: Peszeki. Góllövő: Hegedűs, Bárány és Német. Egyéb vidéki eredmények Balassagyarmat: BTSE—Váci Remény 4:1 (1:1). Barátságos. Vezette: Samai. Góllövő: Wéber 12), Kálozi és Rosner (11-esból). Győr: GEAC—DAC II. 2:1 (0:0). Barátsá­gos. Vezette: Fritz. Góllövő: Horváth és és Kovács, illetve Tóth. Szentes: SzTK—Ceglédi Vasutas 8:2 (3:0). Barátságos. Vezette: Lupták. Góllövő: Czeg­­lédy (4), Csányi és Orosz, illetve Saghy és­­Tatabánya TSC—EMTK (Bpest) 6:0 (3:0). Barátságos. Vezette: Lindenberg. Góllövő: Jánosi (3) és Németh (3). Szolnok: Sz. MÁV II.-SzMTE 2:1 (1:0). Barátságos. Vezette: Andrási. Góllövő: Pálla és Fehérvári, illetve Kántor.# Csongrádi Cso­K—Kiskunfélegyházi Re­mén­ység 4:1 (2:0). Barátságos. Vezette: Forgó. Góllövő: Dragon (3) és Tekulics, illetve Kovács. Szeged: REAC II.—Felsőváros II. 2:0 (1:0). Szövets. díj. — Móraváros II.—UTC II. 7:0 (4:0) Szövets. díj Sylvánia II.— SzVSE II. 2:1 (1:1). Szövets. díj. Csurgó: CsTK—Dombóvári VOGE II. 2:2 (1:0). Barátságos. Vezette: Dávid. Góllövő: Ládonyi, Risavu, illetve Horváth (2), Dombóvár D. VOGE—Nagymányoki SE 3:1 (1:0). Barátságos. Vezette: Frontich. — Góllövő: Berta (2), Galambos, illetve Berg. HÉTFŐN VIDÉKEN Kikapott a Budai „11“ Pécsett! PÉCSI VEGYES—BUDAI „11” 4:1 (0:1). Pécs. Játékvezető: Paricz. 3500 (!) néző előtt, szép időben, szép, fair meccset vívott a két csa­pat. A Budai a második félidőben visszaesett. Pécsi vegyes: Simon dr. PEAC — Turman PVSK, Kiss PEAC — Kri­­vitz DVAC, Sándor PVSK, Radnai PÁC — Farkas PÁC, Horváth II. PETC, Bérezés PVSK, Csirke DVAC, Kocsis PÁC. Budai „11”: Havas — Kovács, Szi­lágyi — Magda, Ádám (Újpest), Schuszter — Rökk, Keresztes, Szu­­hai, Luka, Vermes. A 17. percben Rökk keresztlabdáját Vermes a rosszul vetődő Simon mel­lett bevágja, 0:1. A 27. percben Csir­ke egy méterről fölé lő. A 30. perc­ben humoros jelenet: a játékvezető el­nézi az időt és a félidő végét jelzi. Indul is lefelé s csak partjelzőinek a felvilágosítása után vezeti tovább a meccset. Szünet után Csirke beadását Horváth II. Havas mellett bevágja. 1:1. A 24. percben Rökk nagy kapu­fát lő. A Budai lankad. A 26. perc­ben Csirke beadását Kovács elvéti és Bérezés gólt lő. 2:1. A 29. percben Horváth II. 3:1-re emeli a gólarányt. A Budai észbe kap, de későn, Pécs jól védekezik. A 37 percben Rökk és Turmann összecsap, Rökk megsérül és végleg kiáll. A 44. percben Radnai 18 méteres szabadrúgása Ádám fejé­ről Havas keze között a hálóba jut. 4:1. makói támadósor. A hazai csapat leg­jobb része mégis a fedezetsor volt. Góllövő: Balogh (7), Szabó (2), Fa­zekas (2), illetve Kászonyi és Kozma. KAC — Kiskunfélegyházi TE 3:1 (2:0). Kecskemét. Vezette: Remény­­ffy. Az I. félidőben a szél segítségé­vel a KAC támad szinte állandóan. A 11. percben 11-es­ Gáspár belövi, 1:0. A 21. percben Markocs kapus kigurított labdáját Gáspár elcsípi és a hálóba vágja, 2:0. A 23. percben Sahin IV.-et kiállítja Reményffy. Szünet után feljön a KTK. A 10. percben Fehér elfut és a kapus mellett gólt lő, 2:1. Nagy harc indul. A 42. percben Bolemányi javít 3:1-re (a kapus kiejtette a labdát). Jó: Lehoczky, Bánfi, Horváth, Gás­pár, illetve Fekete, Kozma és Fehér. Jó a főiskolás válogatott FŐISKOLAI VÁLOGATOTT­DÉLI VÁLOGATOTT 1:1­­(1:0). Hódmezővásárhely. Játékvezető: Emődi. Főiskolai válogatott: Goda — Antal, Tóth — Balázs, Balogh, Csonka — Háry, Kovács II, Tóth II., Varga, Pöstyéni. Déli válogatott: Kertes — Zalán, Török — Kalocsay, Szekeres, Sípos — Bikfalvi, Szabó, Albert, Kecs­kés, Till. Kezdés után változatos játék ala­kul ki. Az első negyedórában a dé­liek vannak fölényben, de a 15. percben mégis gólt kapnak: Kovács —Háry remek akció nyomán Varga kitör és közelről megszerzi a veze­tést, 1:0. A főiskolások sokkal élénkebbek, fedezetsoruk uralja a játékot. A 37. percben Varga jó helyzetből fölé lő, egy perccel később Balázs 18 méte­res szabadrúgása alig kerüli el a sarkot. Az utolsó percekben ismét a déliek támadnak. Szünet után a déli csapatban Szabó helyére Kiss, Albert helyére pedig Gere jön be. Dél nagy fö­lénybe kerül, kapujához szegezi ellenfelét. A 25. percben Gere jó labdáját Bikfalvi laposan begurít­ja, 1:1. Jó védelmek, közepes csatársorok harcát mutatta a mérkőzés. A főis­kolás csapatból a védelmi hármas, továbbá Balogh és Pöstyéni emelke­dett ki. A védelem a délieknél is jó volt, a fedezetsorban Kalocsay és Szekeres érdemel dicséretet. Fábián József, a főiskolások kapi­tánya: — Szép mérkőzés. Kár, hogy első­­félidőbeli fölényünket nem tudtuk gólokra felváltani. Boross Pál, a DLASz kapitánya: — Játékosaim érezték a vasárnapi bajnoki mérkőzések fáradalmait. Szünet utáni fölényünk nyomán, azonban így is győzni kellett volna. DÉLI ALSZÖVETSÉG Szegedi alosztály I. osztály: MÁK—Kecskeméti TE 11:2 (3:1). Makó. Vezette: Faragó. Az abszolút rossz kecskeméti védelemmel szem­ben tetszés szerint rúgja a gólokat a Ok A második félidő elején kifakadt az egyik ferencvárosi szurkoló: — Miért játszanak olyan maga­­san­! — Féltik a gyepet... Csehszlovákia Bajnoki mérkőzések: Viktória Zsiskova —Kladno 1:1 (0:0). Slavia—Mora­vska Sla­­via 6:2 (2:1). Prostejov—SK Pilsen 1:2 (0:0). Viktória Pilsen—Rusj 1:0 (1:0). Zside­­nice—Bratislava 2:1 (0:0). Nachod—Sparta 0:4 (0:1). A bajnokságban: 1. Slavia 25 p, 2. Sparta 22 p, 3. Prostejov 17 p, 4. Zsidenice 17 p. Pozsony: PSK—Vasas 2:1 (0:0). Diviziós bajnoki. Vezette: Martinkovics. Góllövő: Ko­­vácsy, Rieger, illetve Fürst. Losonc:­­Füleki TC-Wruttky 3:1 (2:0). Di­viziós bajnoki. Vezette: Veres. Góllövő:­ Egri (2), Kleisza, illetve Schwanda. Trencsén: Zólyomi TK—TTS 1:0 (1:0). Div. bajnoki. Vezette: Förster. Góllövő: Ohrivál. Nagyszombat: Rapid—Zsilina 5:0 (1:0)., — Div. bajnoki. Vezette: Farkas. Góllövőt: Richtarek (2), Zsigárdy, Meniska, Polasch. Brünn- Zsidenice-H Bratislava 2:1 (0:0). Liga mérkőzés. Góllövő: Nebala, Csabak­a, illetve Stolz. Pozsony: Ligeti—Testvériség 4:1 (2:0). — Kér: bajnoki. Vezette: Koháry. Góllövő: Michlberger (2), Kriesler, Strasser, illetve Bubenik. — Admira—PTE 3:2 (1:2). Kér: bajnoki. Vezette: Lebovits. Góllövő: Ké­ln­eky, Csukás, Farka, illetve Nagy N­., Schmidt. — Virágvölgy—Húsos 3:1 (1:1). Kér. bajnoki. Vezette: Jákob, Oszlánszky (2), Krieger IV., illetve Balog. — Donau- Bradt—Főrévi TC 2:0 (0:0). Kér. bajnoki. — Vezette: Brüll E., Árpási, Federmayer. — Makkabi—SK Petrozsalka (4:2) (3:0). Ba­rátságos. — Városi művek—Deutscher SC 13:0 (8:0). Barátságos. Szene: Szenes SE—Diószegi SE 6:0 (2:0). Két­ bajnoki. Vezette Janicsek. Góllövő: Csanó (2), Mathisz, Mollák, Vecserka, Pet­­rovice. Kassa: KAC—K. Spárta 3:0 (1:0). Barát­ságos. Vezette: Slaidecker. Góllövő: Csorba (2) és Patak. — KSC-KMSE 5:0 (3:0) Ba­rátságos. Vezette: Benes. Góllövő: Dab­i, Ignác, Mihalovics, Fischer és Kaitz. —­­CSK Kassa—Korompai Haladás 10:0 (4:0). Barátságos. Vezette: Janik. Góllövő: Bri­­kupil (3), Oláh (3), Birsek (2), Láncos és Herbiczky. Ungvár: UAC—UMTE 1:0 (1:0). I. oszt. bajn. Vezette: Fülöp. Az UAC nagy fö­lényben játszott, de tehetetlen csatársora nehezen birkózott meg a nagyszerű UMTE- védelemmel. Góllövő: Piát­­ér. Ungvár: UTESC-CSE 7:1 (5:0). Vezette: Graymann. Góllövő: Szilágyi (5), Feuer­stein és Pollák, illetve Kovács. Ungvár: Munkácsi SE—UKMSC 3:0 (3:0). Vezette: Győrfi. Góllövő: Csendőr, Heilig és Milesz. Jugoszlávia Ligamérkőizések Belli ráfi: BSE—Kon kordia 0:9. Nifry meglepetés. — Jugoelavia tart.—Slavia (Sarajevo) 1:0 (1:0). Meglepetés. Zágráb: Gradjanski—Slavia (Essék) 5:1 (3:0). — HASK—SK Ljubljana 8:1 (2:1). Split: Hajdúk—BASK 3:1 (2:1). Bajnoki mérkőzések Szabadka: Zrimszky—ZsAK 2:1 (1:1). Meglepetés. — Bácska—Slavia 3:1 (1:1).­­ SAND—SzMTC 4:0 (3:0). Zenta: ZAK—Radinesky 4:1 (1:1). — Juepeloven—Gradjanski (Óbecse) 2:1 (2:1). (Óbecse: Slavia—Prava Zvezda 3:1 (1:1). Ujverbász: ZSC—Szivácsi SK 2:1 (1:0). Kula: JSK—Cservenkai SK 4:0 (3:0). Hódsác: N­SC—Dulcsisz (Ujverbász) 3:9 (1:0). Apatin: Tri Zvezde—BAK 10:0 (3:0). Bezdán: Sport (Zombor)—BSE 4:3 (0:3). Újvidék: Makkabbi-Radnicsky 2:1 (0:1).* — Vojvodina—Grad­iansky (Mitrovica) 7:1 (2:0). — Rapid—ZsSK 4:0 (3:0). — Trgovicska—Karagyorgye 3:1 (2:1). Nagykikinda: ZsAK—Sloga 1:0 (1:0). Nagybecskerek: Borac—Vojvodima 4d (1:1). — Schwab Usehe—Ob Ul­a 1:0 (1:0). Belgrád: Jedlastow—Sparta (Zimony) II