Nemzeti Sport, 1937. április (29. évfolyam, 62-83. szám)

1937-04-26 / 80. szám

Hétfő, 1987 április 26. Hatodik csapott III. ker. TVE III.—Sülik II. 14 (14). Félbeszakadt: Nagyszombat-u.­­ Játékvezető: Alm­ási. Gól­lövő: Lóth és Babrányi. A mérkőzés a második félidő 17. percében félbeszakadt, mert a Sülik a­­második gól miatt (szerintük les volt) levonultak. B. Felsőváros II.—KSC II. 1:0 (1:0). Félbeszakadt. Kelenvölgy­. Játékvezető: Králl.­­Góllövő: Juhász. A KSC tíz em­berrel kezdett. Petőt­te Borsot a játék­vezető kiállította, két Kelenvölgy-játékos a pályát elhajt­ta, mire a játékvezető (hat SVSC-ember volt már csak a pályán) szünet után a 6. percben a meccset le­fújta. Jó megfigyelés Tudja, mit figyeltem meg? ..«■— Na mit? — Azt, hogy olasz—magyar előtt, mindig jól játszik a csapat a rostán... Jó játék volt... (Helyszíni közvetítés) •— Ejnye, mono, áhhhh, jajajjjaj... jujuj... rémes... nahát... uggyan, uggyan... Hiába, nem megy a játék ... •— Kocsis rohan, beadását Korá­nyi menti, előreadott labdáját Andreolo fejeli Sárosihoz, akinek éles lövését Szalay partra vágja. Frossi dobja a partot, Oliviera kifutva ment. Most Titkosé a labda, hol vagy Titkos? Ejnye Titkos, nem n most kell gazikszlapokat írni ... Toldi kap jó labdát Meazzá­­tól, Toldi visszajátszik Meazzához, Toldi--, földi... a pirosingesek a­­magyarok, nem a kékek... — Na most! Andreolo szereli Sárosit s egyben plakettet nyújt át neki az ötvenedik, szerelés emlé­kére. Kállai jó labdát ad a part­jelzőnek. Futó felvágja Korányit, aki Szabón tarolja még a gáncsot. Szabó idegesen magyaráz valamit Dietznek, aki erre leküldi Polgárt, de végül is megkegyelmez. Polgár lába alatt elszalad a labda, sőt még Colaussi is. Szűcs felszabadítja az olasz kaput. Titkos sarokrúgása át­­száll Triesztbe. — Dietz Károly taktikai utasítást ad az olaszoknak, így talán még győzhetünk... .r~ A nap egyébként még mindig süt. .. NEHEZEN GYŐZÖTT A m. KEK. FC KOMÁROMBAN III. ker FC—KFC 4:2 (1:1),­ Komárom. Vezette­: Kovaly. A ke­rületiek­ a következő összeállítás­ban játszottak: Budavári II. — Szebehelyi, Ligeti — Matus, Tóth I., Bernwaller — Fodor, Schiller, Tóth II., Vértes, Dru­­eker. Az első félidő 6. percében Gábris 30 méteres szabadrúgásá­ból a KFC-nek szerzi meg a veze­tést. A 44. percben Tóth I. egyen­lít. Szünet után a 16. percben Len­gyel II. a kifutó kapus mellett is­mét a KFC-t juttatja előnyhöz. A 27. percben Fodor­ egyenlít, a 30. percben pedig Tóth II. a vezetést is megszerzi a kerületnek. A 44. percben Drucker lövi a negyedik gólt. Jó: Matus, Tóth I., Schiller, illetve Streba, Lengyel N­. és Nagy. A TOKODI SÁRDI (jobbösszekötő) TETSZETT A VÁLOGATÓKNAK — Saját tudósítónktól — Gefahl Henrik országos amatőr­kapitány és Mandik Béla, a váloga­tóbizottság tagja vasárnap végig­nézte Tokodon a TVSC—Váci SE mérkőzést, a középmagyar alszövet­­ség rangadóját. A válogatók így nyilatkoztak a mérkőzés után: — A mérkőzés nívója nem elégí­tett ki, és­ érthető is,, mert rangadó­­kon harcot láthat az ember és csak igen, ritkán szép játékot. Sárár még így is nagyon tetszett. SSStf Hatalmas meglepetések vidéken! ! Vereséget szenvedett a csabai MÁV, a Pécsi VSK és a szegedi REAC A Tokodi VSC 4:0-ra verte a Váci SE-t­! — Saját tudósítónktól — Keleti átszö­vetség I. osztály: DVSE-Nyíregyházi TVE 6:0 (2:0). Debrecen. Vezette: Rózsa. A gól­arány túlzott. A Vívók egészen jól játszottak, de a villanygyári csatá­rok a kapu előtt sokkal­ határozot­­tabbak. A 21. percben Bodonyi szer­zi az első gólt. A 32. percben­­ Bo­donyi szabadrúgását az NyTVE kapuvédője kiejti és Veres bevágja. Szünet után jobb a DVSE. A to­vábbi gólok sorrendje: 8. percben Takácsi, 16. percben 11-esből Taká­csi, 28. percben Veres, 32. percben Bodonyi. Kitűnt: Pocsai, Elek, Barta, Bodonyi, Veres, Vörös, il. Hering 09 Maleczki. .­­DVSC—DEAC 2:1 (1:1). Debre­cen. Vezette: Ruttkai. A mezőnyben az egyetemi csapat szebben játszott. A 10. percben Vincze 40 méteres szabadrúgása vágódik a DEAC ka­pujába. Ivartics egyenlít. Szünet után feljön a DEAC, a 42. percben mégis a textiles Gyarmati eredmé­nyes. Jó: Vincze, Szöllősi, Sebes, Gyarmati, illetve Báthy, Magyar és Végvári. DVSC- Mátészalkai TE 6:2 (2:2). Debrecen. Vezette: Gáspár. Szünet után az MTK nagyon visszaesett, főleg csatárai bizonyultak igen gyá­moltalanoknak. Szabó DVSC gólját Székely egyenlíti. Azután­­Bernád javít 2:1-re , ezt 11-esből Nemes egyenlíti. Szünet után Nagy szerez két gólt, Bobák és Bernád pedig egyet-egyet. Jó: B­ernád, Nagy, Papp, illetve Székely és Hunyadi. MVTE—Polgári SAC 5:2 (2:0). Mátészalka. Vezette: Gáspár. . Gól­lövő: Csepel (4) és Szilágyi, illetve Daragó és Kovács. Karcagi MOVE—NyVSC 4:0 (2:0). Nyíregyháza. Vezette: Thomas dr. Szép játékkal megérdemelten győ­zött a vendégcsapat­ A 16. percben Körmendi szerzi meg a vezetést. A 37. percben Oláh beadását-­Pintér belövi. 2:0. Szünet után a NyVSC felforgatja csapatát, de ez nem se­gít rajta. A 27. perc­ben ismét Kör­mendi a gólszerző. A 44. percben Marton öngólja jelenti a­­ negyedik dugót. Jó: Körmendi, Lőrinc és Nagy, illetve Boros és Bodnár. Báthori SE—NyKISE 1:0 (1:0). Nyíregyháza. Vezette:, Sólyom. A Báthori lelkes és okos játékával megérdemelte a két pontot. A 37. percben Hernádi szöktette Levelest, Glik­k rossz hazaadását a szemfüles Hódi csípte el és belőtte. Szünet Után a NyKI SE egyenlíthetett volna, de csatársora a kapu előtt gyengének bizonyult. Jő: Hódi, Ba­log és Farkas, illetve Petrő és Ka­­posi. Debreceni KASE—NSE 2:2 (1:1). Nagykálló. Vezette: Kerekes. Egyenlő ellenfelek küzdelme., Góllövő: Szabó és Kemény, illetve Paszkai, Berte. P. MÁV—B. Turul 3:1 (2:1). Püs­pökladány. Vezette­: Stujber. Az 1. fél­időben nagy MÁV, fölény alakul ki. A 25. percben a ladányi kapus Hajdú elé üti a labdát és Hajdú közelről nem hibáz, 0:1. A 30. percben Rózsa­hegyi a 16-osról lőtt szabadrúgással egyenlít, 1:1. Egy perc múlva Regény­ megszerzi a vezetést, 2:1. Szünet után a P. MÁV­ iskolázik, a vendégek 9 emberrel védekeznek. A harmadik gólt kapu előtti kavarodásból Bán­hegyi szerzi,­3:1. Jó: Újvári, Drobni, Rózsahegyi, illetve Illés, Farkas és Kiss. II. osztály DKAC—DMTE 44 (14), Debreczi. Ve­zette: Lengyel dr. Góllövő: Pásztor (3), K­ába és Erdei. IIVSC II.—Derecekel MOVE ».*:• (•.•). Debrecen. Verette: N­. Kovács. A MOVE szívósan védekezett. A Sóti Nagy lőtte. BUSE—Turul II. *4 (14). Berc­lyó­ttsfaht. Verette: Pillér. GöllövS: Eisi, Fürst I. és Fü­rst II. Nyugoti alu&votség I. Metál - SVSE—TSC 2:1 (1:0). Tatabánya, 1500 néző. Vezette: Palkó. A bajnok­ságra törő soproniak megérdemelten és biztosan győztek. A 15. percben Jandó fordulásból ballábas lövéssel szerzi meg a vezetést. Az SVSE vé­gig nagy fölényben­ van. Fordulás után a 15. percben Zsolnay kiugrik és 2:0. Egy perc múlva Pallag lövé­sét Konrád a 16-oson belül kézzel fogja a megítélt büntetőt Németh értékesíti. A TSC egyenlíthetne, de a kitűnő soproni védelem mindent ment. Jó: Zsolnay, Berényi, Konrád és Kő­műves, illetve Böbét.. . . Hubertus—DAC 4:1 (2:1). Ma­gyaróvár. Vezette: Fülepp., A Huber­tus már a 30. másodpercben ered­ményt ér el Király révén. Az 5. perc­ből­ Vágvölgyi szerez, gólt. A DAC a félidő vége felé feljön és a 43. perc­ben Nekuti révén javít. Szünet után a Hubertus félgőzzel is fölényben játszik. A 10. percben Erdős beadását Király kapásból küldi a hálóba. ,A 40. percben Vágvölgyi a negyedik dugó szerzője. Jó: Erdős, Király, Kiss, illetve Németh és Kövecses. SFAC—Fűzfői AK 3:2 (3:0). Sop­ron. Vezette: Horváth. A SFAC az első félidőbeli lelkes játékával meg­érdemelten győzött. Az első félidő I11. percében Seemayer Soproni II. elé játszik, aki nehéz szögből véd­­hetetlen gólt lő.A 28. percben Kele­men lövését a­­ kapus elnézi s a­­ labda fölötte a hálóban köt ki. Két perc múlva Soproni II. Német elé játszik s ez védhetetlen gólt lő. A második félidőben alacsony nívójú­­a játék. A 35. percben szögletből Serfőző javít, majd a 88. percben Lengyel kiugrik, és a FÁK második gólját lövi.­ Jó: Soproni­ L, Soproni II., Kammert, Németh, illetve Kaposvári, Szita és Gyurkovica. II. ker. SC—Szombathelyi SE 1:0 (0:0). Győr. Vezette: Naschcz db. Erős küzdelem­ után , szerencsével nyerte meg a mérkőzést a helyi csapat. Az első felnidben, a széltől segített SzSE irányítja a játékot, de a belső csatárai gólképtelenek. For­dulás után a 17. percben formás támadást indít a kerület. Szabó szökteti Nagyot, aki közelről véd­­hetetlen gólt lő. Jó: Hiba, Hajmási, Juhász I., illetve Kovács II. és Gant­­ner. Székesfehérvári Előre—PPFC 3:2 (1:0). Pápa. Vezette: Rosenberger 1. Az Előre végig nagyon lelkesen ját­szott, első­ félidő 40. percében Róth Szabadrúgását Kotrobai a hálóba kül­di. Szünet után a 18. percben Sza­kácsi kezel a kapu előtt. A 11-est Va­lentin belövi. Az Előre, további ost­romainak a 29. percben van eredmé­nye: Németh kiejt egy labdát és Róth közelről belövi. Az utolsó negyedórá­ban a PPFC erősít és a 30. és a 40. percben Antall­ és Ács góljával szé­pít az eredményen. Jó: Kotrobai és Kovács, illetve Varga. Haladás II.—ETO 0:0. Szombat­hely, 1500 néző. Vezette: Granássy. Nagy meglepetés az ETO pont­­vesztesége. A Haladás mindkét félidő­ben jobb volt, az ETO csak a Haladás-csatárok gólképtelenségének köszönheti a pontot. Az első félidő­ben az ETO még valamivel többet támadott, a félidő vége felé azonba­n­­a Haladás felülkerekedett és a mér­kőzés befejezéséig kezében tartotta a játékot, de gólt elérni nem tudott. Jó: Borsodi, Asbóth, Buj­tor II. és Molnár, illetve Brecányi, Hlub­ányi és Borosa. ' ' II. Miséi* VTC—Enzin* 124 (14). Veszprém. Ve­zette: Böröndi. Góllövő: Giurta (5), Adoh­nvi (3), Molnár (3) is Czvetkó (öngól). Haladás III.-KTSE 1:1 (14). Keszt­hely. Vezette: Nenhrimn. Gallflofs Kassai, illetve Kovács. Kassai (Haladás) a lábát tarta. „1-ZTE—Szombathely­ FC 2:1 (1-1). Zala­egerszeg. Vezette: Garay II­ Az SzFC-nek ez az első veresége, de az első helyét már nem lényegét­ veszély. Góllövő: Ba­­csal (11-esből), Szabó és N­orváth, illetve Hende. KTK—Celldizmölki VSF- 1.­ (é:l). Kör­mend. Vezette: Crezely. Erős iramú nyér­­kfizés. Góllövő: Takács és Tóth, iletve Péntek. GyAC-11. ker. SC, II. l-1 (l:1). Győr. Vezette: Zeitler. Góllövő: Stelerer (2), Clapp (2) és Varga (2), illetve Farkas. Gyapjúszövő—Tatabányai SC II. T4 (54). Győr. Vezette: Koch. Góllövő: Petrai (4), Szedelmayer (2) és Berger. Páti KSE-ABAK 4:2 (k­­). Székesfe­­h­érvár. Vezette: Pinta­. Góllövő: Pintér (2), Kindl és Kocsis, illetve Pálfi és­­ Kovács. _ Sághegyi BSE—MOVE BSE 4:1 (1:1). Déldü­mölk. Vezette: Land­ay. Megérde­melt győzelem. Góllövő: Pápai (2), Nagy és Pajor, illetve Váli. V­­rm­a—Itiftre SC 34 (14). Várpalota. Vezette: Keresztényi. Góllövő: Elmer (2) ás Gruber. Ti' Ilhri-H»tvanl jöf 2 C &110. JAai&ii rény Vezette: Takács. (Góllövői Kcfller MÁFC—MVSC II. j.:l (Uj0. Miskolc* VMlfri'. Góllövői: 4d**gi és B­altztS ílieivé Balogh/: l , *. DVTK *n.­*El6r* :l]r. Miskola. Vezette: I.örincz.. Góllövő:: llócz II. és Ka­­dár, .illetve Dayidorkrv _ '%■ *-f MJlTF.—Erösgyőri AC H.­ 2Vt (14). MR. kolr. Vezette: Dunai., Góllövő: Kripkó e» Kristort, illmve WinWer. . „ HVSE 11.—Bazlyasalj«l SE 1:1 (14). Hatvan Vivette, Bori. Góllövő: Zenkai, illetve Szabó. „ „ MOVE OVTK II.—Pereeesi TK II. 44 (14), ózd. Vezette: ZcUnarr Góllövő: Pa­­kocs, Anoeeka, Irkovics és Protelaz­ki. Mersikitveedi FSK-MESE JE 5:2 , (4:1), Eger. Vezette: Török. Góllövő: Pogényi.­pota, Petlik,­­Kovács és Vízi, illvs ■ S«arva« ca^Skamia. GyKSÜt-QyAK II. 24 (14). Gryerry^. Vezette: Cb'Ojks. Góllövő: Terjéki L (2, ceget 11-esből), és Terjéki 1100. , PBVSE K II.-SBTT ull. 7:1 (1:1). ?Jaer­­vapálfalva.­ Vezette: ■ Viloaság Góllövő: Takács (4),, Kfiezár 111., Havas.,, Vasa,­­ illetve Nagy (öngól). . .» SEC—Kisterenyei BSE 24 («:•)., Lajmár­bánya. Ve­sette: Vári. Góllövő: • Sebők és Serbenti., - ’ ' PSE—Rózsaszentmártoni BSE 1:1 ' (.):)), Pánzló. Vezette: Takács. Góllövő: Sör,dór, •illetve­­Vei­tz (11-esből). BLASE-HSE 13:3 (*:2), Borsodnádasi. Vezette: Zsid­ai. Góllövő: Kovács (41, • Némedi. (3), Érsek I. (2), Ereék' H­ (2), Győr (2), illetve Horváth (2) sa­ját. Déli álszövetség­­,. Szegedi alosztály •.?: I. osztály :’ HTVE—Szentesi MÁV 2:0 (1:0),. Hódmezővásárhely. Vezette: Patak. Gyenge színvonalú mérkőzés. Az­ első­­félidő elején a MÁV támad többet, mégis a HTVE ér el gólt, a 30. ben Séfatvit’révén. 'Szünet után­­rá mérsékelt az iram, a szentesi csap­at sok helyzetet kihagy. A HTVE fél*,’ forgatja csatársorát és­ a 26. perebért Gottha megszerzi a második’ dugót is.- Jó: Horkai, illetve Mihály, Szabó­ és Gyarmati. 1- •' - : SzVSE—REAC 2:0* (0:0). Szegedi Vezzette: Spiegel. Meglepetés , a bajnokaspiráns KE­A­C veresége. A­z első félidőben az egyetemi csatárok­ nem vették komolyan a­ dolgot, a másodikban már késő volt. A II. félidő 0. percében Lajtos I. szavaro­­dlás után céloz a hálóba. 1:0. A KEAC most­ támad, de eredmény­telenül. A­­4­5. percben szép csatári akció után Lajtos I. lövése nem­ téveszti el a célt.­­3:0. Jó: Papp, Jávor, Király III. és Balogi, illetve Tóth III., Csonka és Kovács II. SzAK—Kiskunfélegyházi TK 5:1 (2:1). Szeged. Vezette: Faragó. Alig­ kezdenek, Albert máris eredményes.­­1:0. A 35. percben Fehér egyenlít,­ 4:1. A 43. percben Hajdú lő a­ háló­ba. 2:1. A II.­ félidő 15. percében,­ Hajdú beletalpal Sahiri III.-ba, a játékost a mentők viszik el. Öt percig áll a játék, Á..25...percben,“Albert jó)' cérjé: 3:1.:'A'II. siépében Baráti kapu­fának lő egy l1-est. A játékvezető kiállítja Kozmát KTK és Bírót SzAK. A 40. percben Albert kicselezi­ a Védelmet: 4­:1. A­ 47. percbeli szabad­rúgás után Rom­án ered­­­ményes. 5:1. Jó: Baráti, Albert és Mecseki, illetve Fehér.­­ MÁK—Hódmezővásárhelyi MTE 4­­ 2 (1:2). Makó. Vezette: fiuszár. A vény.,­dégcsapat nagy lendülettel kezd. Az 5. percben Kovica lövi a vezető dugót,, három perc múlva Gera 2:0-ra növeli a gólarányt. A 4­4. percben Balogh szépít. Szünet után a 10. percben műesés miatt vitatható 11-fesből Fazekas egyenlít., a­­30. percben Hor­váth, majd öt perc múlva ismét Hor­váth, eredményes. - 1 . K KTE—Szegedi TE 2:1 (1:1). Kecs­kemét. Veeztte: Rizsányi. Jó iramú mérkőzés. A 7. percben Tóth beatá­­r­sát Karazsin a kapus hasa alatt lövi­­ a hálóba. 1:0. A 15. percben Herbich védhetetlen lövéssel egyenlít, l:l.v:A.­J JJ. félidőben mnghul az iram. A 29.­ Északi alszövetség I. osztály: Hatvani VSE—MVSC 2:0 (1:0). Miskolci Vezette: Újvári (Bp.). Az MVSC többet támadott, de lehetet­len csatársora keis tudott eredmé­nyes lenni. A hatvaniak első dugó­ját Pilisi lőtte a 9. percben. Szünet után a 15. percben sarokrúgás az MVSC ellen és Va­s szöglete érintés nélkül a hálóba hull. Jó: László, Csányi és Hegedűs, illetve Sziklai­ és Berger. PR­SE—Diósgyőri AC 31 (1:1). Zagyvapálfalva. Vezette: Sehramkó. A DAC szerzi meg a vezetést a 28. percben­ Ondrus révén. Huszár IV. a 36. percben egyenlít. Fordulás után a 14. percben Huszár II. 2:1-re javít, majd a 26. percben Szopóczy révén már 3:1-re vezet a hazai csa­pat. A diósgyőriek a 37. percben szépítenek Kolumbán révén. Jó: Huszár IV., Gasparics és Marti, illetve Ivanics, Andrus és Kovács. PTK—Gyöngyösi AK 5:0 (1:0). Pereces. Vezette: Györkefalvi. Lanyha iram. Az 5. percben Vár­hegyi lövi az első dugót. Szünet után a 15. és 17. percben ismét Várhegyi eredményes. A 37. percben Kovács N­., a befejezés előtt egy perccel Tállyai lő a gyöngyösiek hálójába. Jó: Rajkó, Hencsel és Bahor, illetve Bárkányi és Papellár. MESE-Salgótarjáni SE 3:0 (1:0). Eger. Vezette: Bálint (Közép). Nagy iramú mérkőzésben győzött a kiesés ellen, küzdő, lelkes egri csa­pat. A 35. percben Sztonyka egyéni játékból szerzi meg a vezetést. Szü­net után a 15. percben Báli sarok­rúgása érintés nélkül jut a hálóba. A 35. percben Báli megismétli titka szögletrúgását, 3:0! Jó: az egész egri csapat, különösképen Hidasi kapus, illetve Rigó és Serbic. Diósgyőri VTK—MOVE DVTK 5:2 (2:1). Ózd. Vezette: Gudenus dr. (Bp.) A DVTK 2000 néző előtt biz­tos fölénnyel győzött. A 7. percben Polák 11-esével DVTK vezet, 0:1. A 11. percben Felföldi egyenlít, 1:1. A 39. percben Kertész már a DVTK- nak szerez vezetés­t, 2:1. Szünet után még nagyobb a DVTK fölénye. A 13. percben Tóth szöglet után fe­jel a hálóba. 3.­ A 16. percben Koza eredményes, 4:1. A 25. perc­ben Felföldi értékesít egy 11-est, 5:1. A 34. p.-ben Polák váratlan lövés­sel szépít 5:2. Kitűnt: Kertész, Fel­földi, illetve Csányi és May­ercsik. II. osztály: Muesonic BTC-E S*CC*SE 1:1 (1:1). Sze­rencs. Uezrtle: Zsiday. Góllövő: Szikora, illetve Székely. 11 Reynolds U. S. A. szenátor nyilatkozott a „Luckies“ cigarettáiról, magyar sportemberek, mű­vészek, írók, örvösök. Ügy­­­védek nyilatkoztak a H­e­­rolite-Rapid arcápoló gyors-­, borotvakrém tökéletes ha­tásáról, mellyel víz, szappan és ecset nélkül 1 perc alatt lehet borotválkozni. Állandó használatnál megszűnik az arcbőr száraz fel­kapartsága, arca jól ápolt és üde lesz. Próbadoboz 24 fillér, nagy tubus 88 fillér, óriási tubus 2 pengő, nagy doboz 1.50, óriási doboz 8 . Kapható minden­­szaküzlet­ben és dr. Holczer Illatszer­­tárában, VL. Teréz-körút 8.