Nemzeti Sport, 1937. július (29. évfolyam, 126-147. szám)

1937-07-12 / 134. szám

Hétfő, 1937 július 12. lgSzf le, azt hiszem, a legnagyobbat. Az I. félidő 25. percéig egészen első­rangúan játszott az Újpest, nagy munka volt ellentállni nekik. Azután a mieink nyugodtabbak lettek. Ekkor már a közönség sem zavarta őket annyira. A közönség nagyon sportszerűen viselkedett, hogy fanatikus volt, azt meg tudom érteni. A végén már nem lehetett szép a mérkőzés, de így is meg vagyok elégedve. Nekünk szerencsénk is volt, de hát Istenem a futballhoz ez is hozzátartozik s azt hiszem, nem véletlen, hogy mi mindig jó lábon állunk a szeren­csével. Láng, a menedzser: Ismét magasnívójú mérkőzést láttunk, bár nem volt olyan szép, mint a bécsi, de ez is kitűnő propagandá­nak bizonyult.. A közönség sport­szerű, lovagias, aminthogy a magyarok mindig lovagiasak. Sindelar: Szép, fair játék, úgy, ahogyan én elképzeltem. Az Új­pestnek nagyon sok jó helyzete volt az I. félidőben, de nem tudta őket kihasználni. Sesta: Nehéz, jó mérkőzés­. Nagyon meg vagyok elégedve. Nausch, az edző-játékos Újpest ismét kitűnően játszott, nagy ellenfél volt. A szerencse inkább nekünk kedvezett. A pompás be­nyomást csak Kocsis túl kemény játéka rontja le. Óriási izgalom a Ferencváros miatt A nézősereg nem akar távozni. Izgatottan várja mindenki a Nem­zeti Sport jelentését a bécsi Fe­rencváros—V­­­enn­a mérkőzésről. Egyszercsak a hangosan beszélőn felharson: — A Ferencváros nem esett ki! A végeredmény csak 1:0 a Viennia javára s így harmadik mérkőzésen dől el, hogy a Ferencváros, vagy a Vienna megy-e tovább! A hírre egetverő éljenzés és huj-huj-hajrá harsan fel a sokezer torokból. Legalább még a Ferenc­városban reménykedhetünk... A Nemzeti jó játékkal legyőzte a Ripensiát Nemzeti— Ripensia 2:1(1:0) — Telefonjelentésünk — Timisoara — Temesvár, július 11. 2000 néző előtt, Vuja sípjelére így állt fel a két csapat: Nemzeti: Angyal — Kővágó, Flóra —■, Túri, Balogh, Szalay —­­Fenyvesi, Sztancsik, Kisalagi, Bi­­hámy, Horváth. Ripensia: Zombori — Ágner, Hok­­sári — Nagy, Kotormány, Gál — Beke, Oprean, Marcu, Lázár, Schwartz. Változatos a játék az első félórá­ban. Mind a két csapatnak adódik helyzete, de a csatárok puhán ját­szanak a kapu előtt. A 35. percben formás támadást veezt a Nemzeti. Kisalagi nagy lövést ad­ le Zombori kapujára, Zombori kiüti a labdát Horváth elé, aki bead a tisztán álló Bihámynak, aki nagy nyugalommal belövi az üres kapuba a labdát. 1:0. A Ripensia két poszton változtat a második félidőre: Agner helyett Chiroi játszik hátvédet, Oprean he­lyére pedig Ivanescu jön be. Szünet után a Ripensia nagy len­dülettel fekszik bele­ és már a 7. percben egyenlít. Ivanescu szökteti Marcut, aki nagy erővel vágja An­gyal hálójába a labdát. 1:1. Most újra változatos játék követ­kezik. Az­­utolsó negyedórában erősít­ a Nemzeti és a 100. percben Sztancsik szép összjáték után belövi a győzel­met jelentő gólt. 2:1. A Nemzetiben a védelem meg­bízhatóan látta el feladatát. A két hátvéd sokszor fölényeskedett. A fe­dezetsorból Túri játéka tetszett leg­inkább, a csatársorok közül pedig Kisalagi és Fenyvesi emelkedett ki jó játékkal. * A Ripensia hat­­tartalékkal állt ki, de ez nem látszott játékán. Egyé­nileg Hoksári, Gál, Schwartz és Lá­zár vált ki a temesvári együttesből. Grosz Sándor. Szerdán Budapesten: Ferencváros— Vienna harmadszor Polgár szerdán sem játszhat, őt és Jakab­ot mentőkocsival várják ma reggel a pálya­udvaron — Telefonjelentésünk — Bécs, július II. (Este 10 óra.) A Ferencváros—Vienna mérkő­zés után a két egyesület vezetői összeültek tanácskozni. Eredmény: a harmadik mérkőzés szerdán délután 5 órai kezdettel az Üllői­ úton kerül sorra. Az eredeti sorsolás szerint a harmadik mérkőzést Prágában kellett volna játszani, de Prágát valuta nehézségek miatt elejteték. A mérkőzést szerdán azért kell korábban kezdeni, mert ha 2x45 perc után döntetlen lenne az ered­mény, akkor hosszabbítani kell! A vezetők nyomban­­ felhívták telefonon Budapestet. Barlassina­ SPORTÉRMEK VERSENYDÍJAK ARKANZAS , IV, VÁCI-VI. 20 val igyekeztek érintkezésbe lépni, hogy maradjon Budapesten a har­madik mérkőzésre. A válasz mos­tanáig még­­nem érkezett meg Bécsbe. Polgár szerdán sem játszhat! Polgárnak most este megmér­ték a lázát: 38.8 fok. Szabály­­szerű mandulagyulladás. Polgár ilyen körülmények között Buda­pesten sem játszhat a Vienna ellen. SZÉP JELENET Korányi a mérkőzés után búsan ült az öltözőben s csendesen meg­jegyezte : — Nekem köszönhetitek, hogy vezetősége megkért engem, hogy kérjem meg a szerkesztőségünket: te, el­fonódjanak a spotszanatórium­­ba, hogy reggel olyan mentőkocsi várja­ a zöld-fehéreket, amelyen mindkét játékost be tudják szállí­tani a sportszana­t­órium­ba. Bécsben, amikor elterjedt az a HANGULAT a KROMATIKUS ZONGORA­.HARMONIKA | P­ ight kir. udv. hangszergyár VH. Rákóczi-út 60 hír, hogy a harmadik mérkőzés Budapesten lesz, akkor így beszél­tek: — A Vienna már feladhatja. Beszéltem Springer dr-ral, ő a következőket mondotta: — Feltétlenül­ tovább jutunk, ehhez azonban az is szükséges, hogy a nézők úgy buzdítsanak bennünket, ahogyan csak tudnak, hiszen újra tartalékosan kell ki­­állanunk. Jakab­­ sérülése duplán balszerencse nekünk, mert a csa­társorunk éppen Jakab lábtörése előtt kezdett feljönni. Korányi Jakab sérüléséről csak ennyit mondott: — Öreg csatárral nem történik­ ez meg, öreg csatár fordulásból nem szúrja így rá a labdát, az sokkal óvatosabb s nem reszkíroz ennyit. Mamusich Mihály dr. tükörfényes J 6X9 ROllfÜHV másolat és ■ ____ I előhívásaQC­I összesen wW . tiller TANK LABORATÓRIUM Párisi Nagy Áruházban * S 8 harmadik mérkőzést kell játszani. Ezzel arra célzott, hogy miatta ítéli a játékvezető 11-est. A fiúk azonban nyomban megnyugtatták Korányit: — Te nem tehetsz róla, te első­rangúan játszottál, ne busulj, Pesten vígan nyerünk! S elkezdték Króm­t ölelgetni. Jól esett neki... Egyébként az osztrák szurkolók közül sokan megvárták a távozó Ferencvárost. Megéljenezték a zöld-fehéreket s folyton hallani lehetett, hogy a Ferencváros hő­siesen küzdött. Ez igaz is. MENTŐKOCSI VÁRJA A FRADIT A Ferencváros csapata vasár­nap este 11 óra 50 perckor háló­kocsival indul Budapestre. Pol­gárt alaposan­ betakarva viszik ki a pályaudvarra. Jakab az Általá­nos kórházban gipszkötést kapott a törött lábára. Az orvosok azt mondták, hogy a törés nagyon szerencsés (szárkapocstörés) s a játékost éjjel haza lehet vinni. A vonat hétfőn reggel 6 óra 20 perckor érkezik. A Ferencváros Barlassina haj­landó vezetni a szerdai mér­kőzést, ha... — Saját tudósítónktól. — Vasárnap este negyed 10 órakor felhívtuk telefonon Barlassinát a szállodájában és megkérdeztük: — Itt marad a szerdai harmadik Ferencváros—Vienna mérkőzés le­vezetésére ? Barlassina válasza ez volt: — Örömmel maradok, ha lehet, mert igen nagy megtiszteltetésnek tekintem ezt a meghívást. Sajnos, nemcsak tőlem függ a dolog, hanem a következőkön múlik. Először: Ér­vényesíteni tudom-e a repülőjegye­met csütörtökre. Ez a kisebbik p­robléma. A második és a fontosab­bik: velencei vállalatom igazgatósá­gától kapok-e szabadságot. Ez hét­főn délelőtt dől el. GYŐZÖTT A KISPEST WILNO­­BAN A chinoi Makkabi csapata ellen ,a Kispest vasárnap délután 7:1-es félidő után 13:2 arányban fölényesen győzött. #1.I­DS Szerda KSI mérkőzések: Budapest, Üllői­ út: Ferencvá­ros—Vienna. Milánóban vagy Svájcban: Genova—Admira. Vasárnap KK középdöntő Genova v. Bécs: Genova v. Ad­mira—Lazio. Bécs: Austria—Vienna, vagy Ferencváros. Az országos amatőrbajnokságért Vác: VSE—ETO (Győr). Budapest amatőr bajnokságáért és az NB-be jutásért Törekvés—BSzKRT. (Harma­dik mérkőzés, a színhelyt ma jelölik ki.) Románia B) ligában Satu Mare-Szatmár: Vulturui— Olimpia 2:2 (2:0). Petrosani-Petrozsiny: Jiul—TMAC 3:2 (3:1). Bucuresti: Sportul Studentesc— IAR 6:0 (2:0). . Ligabajnokságé­rt Ferdinand-Nándorhegy: Matall­sport—USA 5:2 (3:2).­ Barátságos mérkőzések Lugoj-Lugoj: Jahn—Mazsina 4:0 (3:0). Ti­m­isoara-T­emesvá­r: V­ulturis— III. kerület 3:1 (2:1). — Rapid— Galvani 3:1 (1:0). Csehszlovákia Fülek: Füleki TC-DFC 3:0 (2:0). A Wa­n­­li STC c selejtezőt. Az FTC jól játszott­ és megérdemelten győzött. Góllövő: Vymla­­til (2), Milick. Mährisch Ostrau: SK Pardubitz— Slesz­ka Ostrau 2:2 (1:1). Államliga selej­tező. Pozsony: J­ratislava—Makaóélt 7:1 (­2:1). Serlegm­érkőzés. Léva: LTE—Lo’soner AFC­­ 1:0 (0:0). Magyar Kupa elődöntő. Galánta: DSE—Ligeti 1:0 (0:0).­­Magyar Kupa elődöntő.­­ Kassa: Ungvári AC—K. Sparta 4:4 (4:2). Div selejtező. 500 néző. Vezette: Pásztor. A 11. félidőt zubogó esőben­­ját­szották le. Gól­lövő: Taréjai (2), Plátzer és Kovács,­ illetve Dudrik (3) és Bordás. Ungvár: Slefika Ostriya—Ungvári zsupa ifjúsági válogatott 2:2 (1:1). Gól­lövő: Venk és Sedi, illetve Melega és Tamás. Az ungvári ifjúsági­­villámtorna ,győztese aZ VAQ csapata lett, 2. UTESC, 3. UMTE. Munkács: Munkácsi Slavia—Kassai Tö­rekvés 1:1 (1:1) . Divíziós selejtező., Palánka: Spartacus—Királyhelmeei SC 6:0 (4:0). Barátságos. Nagy meglepetés. 1 A BUDAI 11 VERESÉGET SZENVEDETT DIÓSGYŐRÖTT. DVTK—Budai 11 2:1 (1:1). Barátságos. Vezette: Szlavkovszky. 2500 néző. DVTK: Gáspár — Szentidai, Fel­földi — Kőhalmi, Bonyhai I., Szabó — Kalotai, Kertész, Tóth, Sidlik, Turicski. Budai 11: Budavári — Kovács, Ligeti — Magda, Burger, Schuszter — Vértes, Keresztes, Szuhai, Lyka, Vermes.". A DVTK rögtön támadólag lép fel. A 8. perc­ben Kovács nyomja Sidliket a 16-os tájékán s a megítélt szabadrúgást Szabó remekül lövi a bal felső sarokba. 1:0. A 36. percebn Szuhait három DVTK-védőjátékos is zavar­ja, de ő a 16-os sarkáról váratlan lövéssel egyenlít. 1:1. A II. félidő 2. percében Burger a 16-oson belül kezel s a megítélt 11-est Felföldi berúgja. 2:1. A DVTK még egy gólt ér el Tóth révén, de a játékvezető nem adja meg, mert lesgyanús volt. Jó: Felföldi, Szentidai, Sidlik, illetve Vermes, Schuszter, Szuhai. 5 KERESKEDŐJÉTŐL SSE@­SBS99| KIFEJEZETTEN keresztfonású hevederes | M1NERVMZAB MINERVA FAApugyiu jpcsrAöniNCZu Egy kis szakvéle­mény a Törek­vés— BSzKRT meccsről — Saját tudósítónktól — A Budapest bajnokságáért és az NB-be jutásért való küzdelemben a második mérkőzés sem hozott döntést.. Mindenki a Törekvés győzteknét várta, de a játék képe­ alapján a BSzKRT megérdemelte a döntetlent. Hiába volt a játék nagyobb részében fölényben a Tő.. fekvés, a csatárai a kapu előtt te­­hetelenek voltak. Igaz az is, hogy abban nagy része volt a BSzKRT kitűnően működő közvetlen hár­, masának. A mérkőzést akármelyik csapat megnyerhette voltra és az eredmény se­mmikép sért lett vol­­na igazságtalan. A mutatott játék nem vett nagyvonalú. Senki­­nem mert a já­tékosok közül kockáztatni. Nagy volt­ a tét és a játék szépségeire egyik csapat sem fordított gon­dot. Minél kevesebb kockázatnál játszani — ez volt a jelszó. Ez aztán természetesen a játék szép­ségének a rovására ment. A tegi napi játék alapján egyik csapat sem mehet biztosra egymás e­llen a harmadik mérkőzésre. A Törekvésben Kissnek alig volt dolga. A gólt nem védhette. A hátvédek közül Farkas volt a « M­i 11 j­ó k­ö­r­ö­m­­e tÉ^WRIGLEI'S rálépni /ggl he remek, hatása üdítő é*"ítészség­ei /­­ sportnál /1 Kapható: gyógyszer!/ rakban. Plielgériako:u cukorka- é. csemege- vív­ó üzletekben. K e­p­v­i­s­e­l­ő : PULJER J. VII/ Nebele'ls-u.etetőn:319-666 jobbik, de Regős I. is jól küzdött. A fedezetsor az el­ső félidőben nagyszerű volt, a másodikban visszaesett. A rangsor: Görög, Szűcs, Gráf gól. A csatársorban Nemes, Dóri és Gruber volt a legjobb. Regös II. és Keszei II. halványabban játszott, mint a múlt­.héten. A BSzKRT-ban a közvetlen vé­­­delemben mind a három játékos kiválóan játszott, Kmerty emelke­dett itt ki. A fedezetsor roppant lelkesen és hasznosan küzdött, vé­­­gig megbízhatóan látta el felada­tát. Kránitz gólja óriási volt. A csatársorban egyénileg Tán­­czos volt a legjobb. Szaller mint középcsatár egész jól játszott, igen veszélyesen­ húzott kapura, Berecz ismét a csapat mindenese volt. Báder valamivel gyengébb volt, mint a múlt héten.­ ÜGYELJEN A VÉDJEGYRE F&S az ideális szabadonfutóagy F&S