Nemzeti Sport, 1937. augusztus (29. évfolyam, 148-170. szám)

1937-08-16 / 159. szám

8 Az ETO-nak még javulnia kell... FC Wien—ETO 3:3 (2:1) — Telefons derítésünk — Győr, aug. 15. 900 néző előtt először a vendég­csapat fut ki a pályára piros-fehér mezben. A bécsiek nagy tapsot kapnak. A hazaiak elfelejtik üd­vözölni a közönséget... FC Wien: Hartl — Paruzsa, Tahler — Marek, Bőhm, Hrdlitz­­ka — Wimmer, Führer, Kotzian, Letzig, Bartoli. ETO: Pécsi — Brezányi, Gróf — Hrabovszky II., Kovács, Lan­tos — Balog, Boros, Novák IV., Loki, Tóth III. Az ETO kezdi a játékot és Pé­csinek már az első percben véde­nie kell Kotzian lövését. A játék egyelőre kapkodó, az osztrákok szemre­ tetszetősebben játszanak, jobban, kezelik a labdát, de a csa­tárok lövései rosszak. Wimmer kétszer egymásután veszélyezteti a győri kaput, majd Loki lövését védi Hartl. A 18. percben Tóth III. beadását Balog az alsó fára fejeli. Egy perc múlva Grófról Wimmer elé pattan a bőr, aki hosszan maga elé adja, majd a ki­futó kapus mellett a balsarokba gurít, 1:0. A 27. percben ismét Gróf hibáz, Wimmer Bartolinak adhatja a labdát s a balszélső 20 méterről bombagólt lő, 2:0. A 30. percben Brezányi szökteti Balogot, tőle Lőbl, majd ettől Boros kapja a labdát s a 16-osról küldött erős lövésével szemben Hartl tehetet­len, 2:1. A második félidőben az FC Wienben Hrdlitzka helyett Se­­zensky játszik. A győriek csapa­tában Lantos lesz a balösszekötő, Hlub­ányi &a balfedezet. Az ETO támad és a 13. percben Boros szögletét Lantos a hálóba fejeli, 2:2. A 19. percben Marek a karján megsérül, kiáll. Hradicska jönt vissza a helyére. Kovács erősen sántít... A 27. percben Kotzian végig­cselezi a zöld-fehér védelmet, a 11-es pontnál egy pillanatra sza­badon hagyják s a középcsatár lö­vése védhetetlen, 3:2. A 87. percben Tóth III. ferfit, beadását Boros a 16-osról nagy erővel lövi a hálóba, 3:3. A bé­csiek remekül hajráznak, de az ETO jól védekezik, csak három csatárát hagyja előre. Mezőnyjá­tékkal ér véget a mérkőzés. A bécsi csapatban a két szélső volt a legjobb, de Böhm is jól játszott, remek labdákat adott előre. Hartl a gólokról nem te­het. Az ETO legjobb játékosa Bo­ros, utána Balog, Brezányi, Lan­tos (mint balösszekötő) a sorrend. Gray II., — aki a mérkőzést vezette — igen gyengén működött. Mindkét fél terhére sokat téve­dett. Fogl Károly: Szezon eleji játék, a mieink idegesek voltak. Még nincsenek összeszokva. Kolisch, az FC Wien vezetője: Szép játék. Az ETO keményen, de tisztán futballozott. A játékvezető­vel nem vagyok megelégedve. Budafok—Rákos­csabai TE 2:0 (1:0) Rákoscsaba, 500 néző. Vezette: Fuchs. Budafok: Vági — Sz­ebehelyi, Béldi — Sós, Kapta, Nyilas —B Janda, Pénzes, Nemcsik, Budai, Szeder. Változatos játékkal indul a mér­kőzés. Az első komoly esemény az, hogy a 19. percben Pénzes meg­sérül és helyette Beretvás áll be. Állandó Budafok fölény után a 43. p percben Janda beadását Budai ér­tékesíti, 1:0. Szünet után is a Budafok marad fölényben, de a csatárok minden helyzetben hibáznak. A 80. percben aztán Szeder lefutását beadással fejezi be és ezt már nem lehet ki­hagyni. Budai a labdát a hálóba juttatja. 2:0. A Budafok csapatában még csak a védelem és a fedezet­­sor van formában, a csatársor még széteső. Az RTK nagyon igyeke­zett és hosszú ideig jól tartotta magát. Magyarváry Ferenc, a Budafok igazgatója: A csapat nem játszott rosszul, csak a csatársornak kell" m­ég javulnia. * Törekvés—Erzsébet 5:2 (4:1) Bihari­ út. Vezette: Schweng és Higén. Törekvés: Kiss — Farkas, Regős I. — Rumpler, Ferenczy, Dezső — Nemes (Stift), Regős II., Keszei II., Dóri (próbajátékos), Ruff (Dóri). Az Erzsébet kezdi jobban a játé­kot és már a 8. percben Barsi a kifutó Kiss mellett vezetést szerez. 0:1. A 10. percben a felhőszakadás miatt hét percig szünetel a játék. Ezután a Törekvésben Dórit próba­­játékos váltja fel. Az újonc jól mutat­kozik be: a 22. percben Keszei I­. átadásából egyenlít, majd a 25. perc­ben Nemes beadását vetődve gyönyö­rűen fejeli be a sarokba. 2:1. A 27. és a 29. percben Kovács hibáiból Készél II. eredményes. 4:1. Szünet után lanyhul az iram. A 17. percben Kerekes beadását Mandel be­helyezi. 4:2. A 20. percben Regős II. átkígyózik a védőkön, élesen lő a léc alá. 5:2. Kitűnt: Kiss, Dezső, Nemes és a próbajátékos, illetve Vadász, Bédi és Barsi. Hágen János (­Törekvés): Javul a csapat. Mad­ag István (Erzsébet): Potya­gólokat kaptunk. Elmosta az eső... Phöbus—Kispest 2:0 (Félbeszakadt.) Berlini-u. Vezette Bányai. A Phöbus öltözőjében csapatösz­­szeállítási gondok vannak. Túrái II. beteg, Megyeri sérült. Bányai edző úgy dönt, hogy Megyeri mégis játszik, míg Túrai II. helyét Béky foglalja el. A Kispest sem teljes, nélkülöznie kell a lengyelországi portyán meg­sérült Rátkayt. Déri sincsen rend­ben, de a kis balösszekötő azért játszik. Purczeld edző szoros kötést alkalmaz Déri sérült bokájára. Esőre hajló időben, kevés néző előtt így állnak fel a csapatok: Phöbus, Csikós — Wéber, Fe­kete — Gombkötő, Megyeri, Titkos II. — Rökik, Szikár, Béky, Tőrös II., P. Szabó. Kispest: Próba I. — Olajkár, Ha­vas — Mikes, Szabó II., Varga dr. — Újvári, Keresztes, Nemes, Déri, Serényi. Az első öt percben bizonytalanul mozognak a játékosok a csúszós talajon. Tartózkodóak és kockáza­tos akciókba nem bocsátkoznak. Ké­sőbb azután enged a bizalmatlan­ságuk a talajjal szemben és szép dolgot is láthatunk. Különösen Blökk mutat néhány figyelemre­méltó elfutást és kapor ah­úzást. A 15. percben P. Szabó jó labdát ad Tőrös 11-nek, aki a tisztán álló Szikár elé tálal s — 1:0. A 20. percben a Phöbus jobbszárnya tá­mad, Rökk—Szikár—Béky a labda útja, a közbelépő Havas megcsú­szik és Béky kényelmesen a sa­rokba helyez. 2:0. Most hatalmas zápor söpri végig a játékteret, Bá­nyai edző „viharszünetet” rendel el. A játékosok pillanatok alatt az öltözőbe rohannak. . Valaki meg­jegyzi: — Ez volt a leggyorsabb lefutás. Tíz percig tart a felhőszakadás és ez alatt annyi víz zúdult a pályára, hogy a rögtönzött „klubközi bizott­ság” jobbnak látja a mérkőzést be­szüntetni. A játékosok mindkét öltözőben örülnek és ezt mondják: — Régen volt ily könnyű vasárna­­punk. Barna Sándor, a Phöbus elnöke: Kár, hogy nem folytathattuk a mécs­eset. Mayer Béla, a Kispest igazgatója: Csatáraink két gólhelyzetet „csúsz­káltak”. ORSZÁGOS VASUTAS IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Törekvés (Bpest)—DVSC 4:2 (1:0). Debrecen. Vezette: Rózsa. Az orszá­gos vasutas ifjúsági bajnokság első mérkőzése szép küzdelmet hozott. A Törekvés megérdemelten győzött, az eredmény kialakulásában azonban erősen közrejátszott a DVSC kapusá­nak gyenge védése. Góllövő: Fonyódi (2), Zörgő és Palatínus, illetve Gere és Jacsó. SzAC-FTSC (Swnd­erint) 5:1 (2:1). Kotilevich­u. Vezette: Kovács. Az első félidőben­ az FTSC lelkesen és jól ját­szik.­­Szünet után a SzAC iskolázott. Góllövő: Kovács N­. (3), Koterba és Gyi­­móthi. Illetve Mészáros. Csehszlovákia KIKAPOTT A SLAVIA A BRATISLAVÁTÓL Vasárnap már bajnoki mérkő­zéseket játszottak Csehszlová­kiában. A forduló nagy meglepe­tése a Slavia veresége a Bratis­­lavától. Eredmények: Pozsony: Bratislava—Slavia 3:2 (1:1). Liga bajnoki. Vezette: Bízik. Heves, de alacsony szín­vonalú. Góllövő: Lukner, Nagy és Kostka 11-esből, illetve Ko­­peczky és Sobotka. Prága: DSC—Füleki TC 5:0 (3:0). Ligaselejtező. Vezette: Du­­beny. A Füleki TC így nem ke­rült fel a ligába. A Pardubice és a Slezská Ostrava jutott fel. Divíziós mérkőzések Érsekújvár: KSE—Zsilina 1:0 (0:0). Vezette: Basata. Góllövő: Vacek. Tapolcsány: Tapolcsány—Lo­sonczi AK 2:2 (2:0). Góllövő: Farski és Tomasek, illetve Soós (2). Ruttka: Rapid—Vruski 6:2 (4:1). Góllövő: Vrabec (3), Hei­­ser (2) és Honti, illetve Koma (11-esből) és Blahata. Komárom: KFC—Vasas 7:1. Barátságos mérkőzések Pannónia—Pamutipar 2:2 (1:0). Horthy Miklós­ út. (Újpest). Vezette: Rosenberg. A Pannónia lelkes játékával nagy fölényt harcol ki és csak a balszerencse akadá­lyozta meg a győzelmét. A Pamutipar lélek nélkül játszó csapata még sok javí­tásra szorul és az új, kísérleti csatársora nem vált be. Góllövő: Virág és Szabó, illetve Ströck (2). UTE—ÚTE 8:0 (3:0). Megyeri­ út. Ve­zette: Róna I. Gyenge játék után könnyen érte el az UTE a nagy győzelmet. Az UTE kapusa gyengén védett. A játék­ az első félidőben az eső miatt 15 percig szü­netelt. Góllövő: Salamon (2), Balázs (2), Horváth N­. (2), Ungvári és Sándor. Az átlagnál többet mutatott Gulyás és Sala­mon. Goldberger SE—PTBSC 3:3 (2:1). Pasa­­réti­ út. Vezette: Tausz. A felázott mély talajon komoly játékról szó sem lehetett­ Az első félidőben a Goldberger SE, szü­net után a PTESC támadott többet. Az eredmény igazságos. Góllövő: Bőr II. (2) és Forgács I., illetve Gál (11-esből), End­­rődi és Rajnai I. MÁVAG-KTK 4:1 (1:1). Kőbányaiét. Vezette: Pintér. A tartalékos csapatok játéka nem mozgott magas színvonalon. A rutinosabb I. osztályú csapat könnyen győzött. Góllövő: KISS (2) és Bakó (2), illetve Gazdási. MTK—Postás 5:1 (2:1). Lóversenytőr. Vezette: Kalas. Az MTK együttese jó formát árult el. A Postás tartalékosan játszott és csatársorának nem ment a játék. Mindkét félidőben a kék-fehérek támadnak többet és könnyen érik el győzelmüket. Góllövő: Haluska (4, egyet 11-esből) és Mérei, illetve Keszthelyi. Kitűnt: Vidtor, Beregi és Müller, illetve Gombos. Postás IV. u.—MTK TV. o. 3:0 (2:0). Lóverseny tér. Vezette: Bobrik. Tartalé­kos csapatok. Góllövő: Varga, Kovács és Szabó. Vasas SC V. o.-GoSC 1* (1:0). Béke­­utca. Vezette: László S. Góllövő: László. HAC—HAC vegyes 8:2 (3:0). Öv-u. Ve­zette: Lengyel. A HAC első csapata győzelmét nem tudta kétessé tenni a vegyes csapat. Az első félidő három gól­ját Makovszky lőtte. Szünet után a gól­lövőik: Csutorás (3), Makovszky és Sár­közi, illetve Bagarusz II. és Lakatos. Drogisták—Kispesti AC 5:3 (3:3). Kis­pest. Vezette: Szűcs. Komolytalan, csalá­dias hangulatú játék, kapushibákból származó potyagólokkal. Az első félidő­ben egyenlő erejű csapatok. Szünet után Kisuc­zky és Urbancsik jó játékával győz a Drogisták. Góllövő: Urbáncsik (3), Bataj és Béres, illetve Németh, Lugosi és Friedwalszky. TIT- kor. TVE-RSC 4:1 (2:0). Nagy­szombat­u. Vezette: Szabó Jenő. A III. ker. TVE megárdemelten győzte le IV. osztályú ellenfelét. Góllövő: Safet (3) és Grosz (szabadrúgásból), illetve Tavasz. A játékvezető a III. ker. TVE-ből Bern­­wallert, a BSC-ből Pietráskot kiállította. Kitűnt: Rozsák­, Lencsés II. és Weisz, illetve Kőszegi és Rajté. Autótaxi—BVSC 3:1 (0:0). Szőnyi­ út. Vezette: Deutsch. A BVSC ifjúsági já­tékosokkal állt ki. Az Autótaxi volt fölényben és megérdemelten győzött. Góllövő: Benkovics (11-esből), Mester II. és Hangyás, illetve Reiner. URAK—Főv. Tkör 4:2 (1:1). URAK-1. Vezette: ők­. Mindkét csapat tartaléko­san játszott. Góllövő: Kakuk II. (2), Szűcs és Dán (öngól), illetve Juhász II. (2). Az URAK legjobb része a fedezet­sor, a Főv. Tkör legjobbja: Juhász III. és Zultán volt. B. Magyarság—MSC 2:0. (Félbeszakadt.) Attila­ n. Vezette: Körös. A mérkőzés az első félidő vége felé a nagy esőzés miatt félbeszakadt. A csonka meccsen a B. Magyarság igen jól játszott. Góllö­vő: Mayor és Kovács. Csepel—BMTE 4:1 (1:1). Csepel. Ve­zette:­­ Galambos. A BMTE fiataljai az első félidőben jól tartják magukat. A vezetést megszerzik Kovács révén. Kupi egyenlít. A második félidőben a csepeli csatársornak jobban megy a já­ték. A próbát játszó Zilahi­­(2) és He­gyes (ll­eeből) lövi a Csepel további góljait. Kovára BMTE és Zilahi Csepel egy-egy 11-est nem értékesített. Kerámia—Drasche 2:1 (0:1). Tarna-u. Vezette: Talján. Az első félidő változa­tos játékkal telik el. A második félidő­ben a hat próba­játékost szerepeltető Drasche teljesen visszaesik és a Kerámia megérdemelten győz. Góllövő: Papp II. és Xéder (11-esből), illetve Budavári. A­ Kerámia legjobb része a fedezetsér volt. A Draech­e legjobbja Szebenyi. SwrténMb Plakettek és *?nbr#la­ssrlissk.iBfflír.d­­íh­iai*) lajs'ttétói a Morzsányinál Bttémst. ff. k*r., FsVfhtt 5 MSC II.-III.K II. 2:0 (2:1). Attila-u. Vezette: Kovács. SzFC—Tipográfia 2:0 (1:0). Miklóstelep. Vezette: Barabás. Az edzést legeljen tar­tó SzFC erős küzdelem után győzött a lelkes és a jól játszó Tipográfia ellen. Góllövő: Szlobod­a és Bedő. BTK—Vasas FC 6:3 (1:0). Pozsonyi­ út. Vezette: Csepregi. A profik öt próba já­tékost szerepeltettek s ez nem vált a csapat hasznára. A BTK végig fölény­ben játszott és győzelme ebben az arány­ban is megérdemelt. Góllövő: Paczolay (2), Majetics (2) és Minisz (2), illetve Tóth (2) és Henkel. A mezőny legjobbja Csintalan, a BTK ka­p­usa. FTC—Szent László FC 7:4 (5:2), Fori­­nyák­u. Vezette: Burger. Az FTC tarta­lékosan állott fel, de a két csapat ta­lálkozása­ mégis jó sportot ny­újtott. Az FTC csatársora máris jó formában van, míg a fedezetsor és a védelem erős ja­vulásra szorul. Az ellenfél igen jó játék­or­­t képvisel. Góllövő: Bédi (2), Pásztói (2) , Pók, Jancsó és Giczi, illetve Kako­­csay (3) és Tolják. BSzKRT—BSzKRT II. 4:0 (1:0). Cip­­rus-u. Vezette: Dombi. A csonka csatár­sorral felálló tartalékok csapata csak a szünetig tudta tartani magát. Góllövő: Szaller (2), Koroncz­ai és Berecz. Ganz—MFTR 6:1 (4:1). Népsziget. Ve­zette: Paulik. A jól előkészített Ganz komoly szerepet fog játszani az első osz­tályban is. A MFTR lőtte a vezető gólt Patek révén. Utána felnyomult a Ganz és tetszés szerint lőtte góljait. Neubauer (3) , Korcsmáros (2) és Fűzi a Ganz gól­lövői. RIMANÓCZY-KU­PA MÉRKŐZÉSEK DEBRECENBEN DVSC—DVSE 1:1 (1:8). Vezette: Csi­csák dr. Nagyiramú mérkőzés. A 16. percben Szabó révén vezet a DVSC. Szü­net után nagy villanygyári roham, melynek végén a 20. percben Bodonyi egyenlít. Ez volt a Törekvéshez kerülő Takácsi búcsúja a villanygyári csapat­ban. DMTE—DTSC 2:2 (2:0). Vezette: Dr. Kiss. Gyengeiramú játék. Góllövő: Szik­­szai (2), illetve Schwartz (2). DESC-DKASE 2:1 (2:0). Vezette: Schwartz. A klinikai csapat jobb volt.­­Góllövő: Takács és Reményi, ill. Rácz II. Kettős párevezősben második a magyar csapat az evezős EB-n — Távirati jelentésünk — Amsterdam, aug. 15. Az evezős EB döntőit zuhogó esőben bonyolították le és ezért csupán a fedett helyek közönsége foglalta el helyét a Bosch-pálya mentén. A magyar színek képviselői a döntőben nem tudtak győzelmet szerezni és hozzá kell tennünk, hogy a versenyek a tényleges tu­dás alapján megérdemelt sorren­det eredményezték. Három magyar egység került a döntőkbe: a nyolcas, a kormányos nélküli négyes és a kettős páreve­zős. Legjobban a Szandtner fivé­rek kettős párevezőse szerepelt, mert meglepetésszerűen a második helyre került, a döntőben meg­előzve az olasz és svájci dublát. Meglepetés a németek győzelme a korm. nélküli négyesben a svájciak fölött, azonkívül az, hogy az egyeesben a svájci Studach legyőzte Hasenöhrlt. A nyolcasban a tavalyi olimpián kialakult európai sorrend maradt, csak a dánok jöttek fel a harma­dik helyre. A magyar nyolcas itt­honi formáját felülmúlta, de ez kevés volt ahhoz, hogy ebben a mezőnyben komoly szerepet ját­szon. Eredmények: Kormányos négyes: 1. Németor­szág 6 p 43.7 mp. 2. Hollandia 6 p 44.4 mp. 3. Olaszország 6 p 47.3 mp. 4. Dánia 6 p 57 mp. Kormányos nélküli­­ kettős: 1. Olaszország 7 p 28.5 mp. 2. Dánia 7 p 28.6 mp. 8. Svájc 7 p 28.8 mp. Németország hajóját a dánok aka­dályozása miatt törölték a verseny­ből. Egy evezős: 1. Studach Svájc 7 p 04.4 mp. 2. Hasenöhrl Ausztria 7 p 08.2 mp. 3. Werey Lengyelország 7 p 21.6 mp. 4. Westhof dr. Né­metország 7 p 32.5 mp. Kormányos kettős: 1. Német­ország 7 p 39.4 mp. 2. Olaszország 7 p 43.2 mp. 3. Lengyelország 7 p 47.5 mp. 4. Franciaország 7 p 50 mp. Kormányos nélküli négyes: 1. Németország 6 p 31.7 mp. 2. Svájc 6 p 36.8 mp. 3. Magyarország 6 p 45.3 mp. 4. Hollandia 6 p 47.5 mp. Kettős párevezős: 1. Német­ország 6 p 45.3 mp. 2. Magyar­­ország 6 p 49.6 mp. 3. Olaszország 6 p 55.3 mp. 4. Svájc 7 p 03.9 mp. Nyolcevezős: 1. Olaszország 6 p 00.5 mp. 2. Németország 6 p 01.5 mp. 3. Dánia 6 p 06.4 mp. 4. Ma­gyarország 6 p 13.4 mp. A Glandaz Serleget Németország nyerte 5 ponttal, 2. Olaszország 3 ponttal, 3. Svájc 1 ponttal. Hétfő, 1987 augusztus 16. ji szormányszó mérlegéért! — Saját tudósítónktól — Ma kezdődik kötelező játékkal a gödöllői nemzetközi teniszverseny. Gábory már az első napon játszik. Játékrend: 3.15: Alberty—Ács dr. (A); Kle­­mentisz—Scossa; Balogh—Mordá­nyi. — 4 óra: Kertész—Krenn; Ma­joros—Göttinger; Szalay—Horváth J. — 4.45: Klementisz—Lénárt, Gál Tenisz?? — Akkor STRAUB SPORT új cím: V. Tisza István­ u. 18 Bálvány-u. sarok Tel.: 1—802—62 borg—Szűcs (B); Lenz—Vértessy Ilona. — 5.30: (A)—(B); Gözsy— Vértessy; Seidl—Schmidt. — 6.15: Szűcs—Scholz; Portik—Kovács; Fe­­hér—Szigeti ETC. AZ ETO ORSZÁGOS TENISZ­­VERSENYÉN az­ eső miatt csak két mérkőzést tudtak lejátszani. Eredmények: Tenisz?? — Akkor STRAUB SPORT új cím: V. Tisza István­ u. 16 Bálvány-v. sarok Tel.: 1—802—62 Vesztespáros IV. o.: Arány­iné, Perlés* —Gottlieb, Tamás­fy dr. 3:6, 6:4, 6:4, Ná­das, Kékesy—Arányiné, Perlesz 4:6, 6:4, 6 :2 ’A hétfői kiírást a 47—722 ez. telefonon lehet megtudni. ANGLIA 2 PONTTAL LEGYŐZTE NÉMETORSZÁGOT London, augusztus 14. A White City-i stadionban szom­baton találkozott Németország és Anglia válogatott atléta gárdája tíz­ezer főnyi közönség jelenlétében. A nap folyamán több ízben esett az eső és így a mérkőzéseket felázott pá­lyán bonyolították le. Eredmények: 100 yard: 1. Sweeney (angol) 9.9 mp, 2. Holmes (angol), 3. Borch­­meyer (német), 4. Homberger (né­met).­­ 220 yard: 1. Holmes (a) 22 mp, 2. Pennington (a), 3. Necker­­mann (n), 4. Scheuring (n). — 440 yard: 1. Roberts (a) 48.2 mp, 2. Brown (a), 3. Robens (n), 4. Klupsch (n). - 880 yard: 1. Harbig (n).1:54.8 mp, 2. Collyer (a), 3. Handley (a), 4. Merten-s (n). — Egy angol mér­föld: 1. Wooderson (a) 4:19 mp, 2. Schaumburg (n) 4:20.4 mp, 3. Stad­­ler (n) 4:21.2 mp, 4. Pell (a). — 120 yard gát: 1. Thornton (a) 14.6 mp, 2. Finlay (a), 3. Kumpmann (n), 4. Wegner (n). — Magasugrás: 1. Weinkötz (n) 190 cm, 2. Newman (a) 187, 3. Augustin (n) 187, 4. Ken­nedy (a) 184 cm. — Távol: 1. Long (n) 740 cm, 2. Assmus (m) 696 cm, 3. Lister (a) 691 cm, 4. Reach (a) 664 cm. — Rúd: 1. Sutter (n) 396 cm, 2. Müller (n) 382 cm, 3. Web­ster (a) 382 cm, 4. Kinallt (a) 356 cm. — Súly: 1. Wöllke (n) 15.98 m, 2. Stöck (n) 14.53, 3. Rowland (a) 13.76, 4. Hincks (a) 13.41 m. — Diszkoszvetés: 1. Stöck (n) 44.63 m, 2. Schröder (n) 44.58, 3. Nesbitt (a.j 41.93, 4. Young (a) 41.43 m. — Egy angol mérföldes staféta (140, 220, 220, 880 y): 1. Anglia (Roberts, Sweeney, Pennington, Stothard) 3:26.2 mp, 2. Németország (Linnhoff, Ne­­ckermann, Hornberger, Harbig) húsz méterrel hátrább. Végeredményben: 1. Anglia 69 pont, 2. Németország 67 pont. Óriási sikert Folies Cagrtceisi® zenés vígjáték Roll, Steinhardt, Turk Berta, Kmochné felléptével KOMÉDIA Jókai-tér 10 Tel.: 11-80-20