Nemzeti Sport, 1937. november (29. évfolyam, 213-233. szám)

1937-11-22 / 227. szám

10 JOBB KONDÍCIÓJÁVAL MEGÉRDEMELTEN NYERT A HALADÁS , 1300 néző. Vezette: Gellért. Haladás: Baumann — Kálazi, Krasznai — Tőke, Kiss, Kopfer — Szabó, Nagy, Mórócz, Gazdag, Ko­­rokkai. . . . ,1­ . ., Csepel: Barna — Rozgonyi, Rein­thaler — Seregi, Gere, Kupi — Szabó, Keresztes, Devecseri, Had­­r­évi, Molnár. A mérkőzést ünnepség­ előzte meg. A Csepelnek Kőműves János, a Ha­ladásnak Czékó János nyújt át zászlót. A Haladás kezd, azonnal támad, de Szabó beadása Mórócz lábáról félrepattan. A Csepel igen nehezen lendül bele. A 6. percben Keresztes átadását Devecseri jó helyzetből egyből vágja mellé. Azután Mórócz dolgoz ki jó helyzetet, de a lövéshez már nincs ereje. A 10. percben a kitörő Molnárt Kálózi felvágja,­ a szabadrúgást Hadrévi elhibázza. Gazdag szépen, megy át a védőkön, meleg helyzetet teremt a csepeli kapu előtt, de Reinthaler az utolsó pillanatban közbelép. A 16. percben Töke szabadon rúg, a csepeli védők zavartan összefutnak és Szabó vál­láról a hálóba perdül a labda. 1:0. A 30. percben Reinthaler röviden ad haza és a nagy lendülettel ér­kező Szabó elől Barna csak önfelál­dozó beleveté­ssel tud menteni. A fél­idő végéig nagy Csepel-fölény. Szünetben a csepeliek a nehéz labdára panaszkodnak, a Haladás elégedett. Kezdés után a 2. percben Deve- Icser­ a mérkőzés legnagyobb helyze­tét hagyja ki: a hatoson egyedül áll a kapussal szemben,­ mégis Bau­mann kezébe gurítja a labdát. Utá­na Keresztes 25 méteres bombája csattan a felső lécen. A Haladás most teljesen beszorul és három csatára kivételével valamennyi já­tékosa, a 16-oson belül áll. A 17. percben szabadul fel a Haladás és azonnal dugót szerez. Koroknai jobbszélre átvágott labdáját Nagy tisztán kapja és a 16-osról védhe­­tetlenül a jobb sarokba rúgja. 2:0. A következő percben Szabó és Krasz­nai küzd a labdáért a Haladás kapu előtt, mind a kettő elesik. A játék­vezető meglepetésre 11-est ítél a Haladás ellen. Hosszas vitatkozás után Hadrévi lövi a büntetőt, Bau­mann balra vetődik, a labda a jobb­sarokba megy. 2:1. A 31. percben Devecseri ismét nagy helyzetet hagy ki. Molnár a szögletvonalról a tisz­tán álló Devecseri elé fejeli a lab­dát, de Devecseri a labda mellé fe­jel. Ezután már sokkal kiegyensú­lyozottabb a játék. A mérkőzést elsősorban a jobb kondíció döntötte el a Haladás ja­vára. A nehéz talajon a szombat­­helyiek jobban bírták az iramot, mint a csepeliek. Döntő befolyással volt a játék eredményére az is, hogy a­ vendégcsapat sokkal nagyobb aka­rással küzdötte végig a mérkőzést, mint ellenfele. A Csepel a játék folyamán többet volt támadásban s némi szerencsével az egyik pontot megszerezhette volna. A Haladásban Baumann kitű­nően védett. A két hátvéd is kitű­nően játszott. Kálazi volt valamivel jobb. A fedezetsor felülmúlta az ellenfél hasonló sorát. Kiss munka­bírása elsőrangú. Utána Kopfer, Tőke a sorrend. A csatársor leg­jobb tagja Gazdag volt. Mórócz ki­tűnően irányított. A jobbszárny ve­szélyes. Aránylag Koroknai elégített ki legkevésbé. A Csepel közvetlen védelmében csak Barnát dicsérhetjük. A fede­zetsorban — amíg tüdővel bírta — Gere volt jó. A két szélsőfedezetet láttuk már jobbnak is. A csatársor legjobbjának Keresztes bizonyult. Molnár és Szabó is dicsérhető. Gellért jól kézben tartotta a mér­kőzést, csupán a 11-es megadásánál hibázott. Dénes József (Haladás): Jobb kondíciónkkal és küzdőképességünk­kel nyertünk. Czékli János (Csepel): A Haladás megérdemelten győzött. Gellért játékvezető: A 11-esnél úgy láttam, hogy Kálózi elgáncsolta Szabót. Csepel: Haladás—Csepel 2:1 (1:0) VIDÉK: A Dombóvári VOGE pontveszteség nélkül lett őszi első a bajai alosztályban Tíz gólt lőtt a DVAC, tizenegyet kapott a Komáromi FC Keleti alszövetség I. osztály: DVSC—Nyíregyházi VSC 3:1 (1:0). Debrecen. Vezette: Varga dr. Pazar küz­delem, óriási iram. A kapu előtt hatá­rozottabb DVSC megérdemelten győz. A 43. percben Szabó húszméteres szabadrú­gása talál a kapuba. Szünet után a 13. percben Nagy 16 méteres szabadrúgása gól 2:0. A 29. percben Lévai il-esből szépít. A 31. percben Bihari II. a gólla* * vő. . Jó, Antal, Szabó, Nagy, K­ilfátyi, Lévai, Bodnár és Boros. DVSE—MÁTÉSZALKAI TE 1:0 (1:0). Debrecen, Vezette: Csaba dr. Változatos küzdelem után a 42. percben Bodonyfi lövi az egyetlen gólt. Szünet után a debreceni csapat van némi fölényben, gól azonban már nem esik. Jó: Vörös, Radics, Veres és Bodonyi, illetve Pá­­kozdi, Koncz­,­ Nemes és Hunyadi. DEAC—DVSC 3:1 (2:0). Debrecen. Ve­zette: Lengyel dr. A Textil védelme és kapusa ludas a gól­ok­ban. A 19. percben Bornyi dr. a góllövő. A 44. percben Báthy 16 méteres szabadrúgása vágódik a hálóba. Szünet után a 13. percben líilipi szabadrúgása gól 2:1. A 34. perc­ben Sári a dugólövő­­jó: Balassi, Heveri, Kiss, Papp és Csete, illetve Galambos­i, Sebes I., Sebes II. és Gyarmati. A Nyíregyházára kisorsolt NyTVE— NyKI SE mérkőzést közös megegyezéssel tavaszra halasztották. MVTE—Báthori SE 1:0 (0:8), Máté­szalka. Vezette: Nagy Zsolt dr. Az I. félidőben az MVTE nagy fölényben van, állandóan ostromol. Csatárai azonban sorra rontják a helyzeteket. Szünet után fokozódik az iram. A 16. percben Gencsi lövi a győztes gólt. Jó: Sándor, Puskás, Szita, illetve Kónya, Csengő, Hernádi ITT. és Balog. Karcagi MOVE—BUSE 2:2 (1:1), Be­rettyóujfalu. Vezette: Takács. Az I. fél­időben a karcagiak nagy fölényben van­­nak. A 35. percben Pintér a gólszerző. A BUSF felnyomult s a 39. percben Cser­­na révén egyenlít. Szünet után már a 2. percben Füri révén vezet a honi csa­pat. Hullámzó játék után a 35. percben kavarodás a BUSE-kapu előtt, Nagy lövése a sok láb között utat talál a hálóba 2:2. Jó: Vashegyi, Weninger, Fürt és Far­kas, illetve Barta, Csókai, Debreceni és Nagy. II. osztály A Nyíregyházára kisorsolt NyTVE II. —NyKISE II. mérkőzést tavaszra halasz­to­tták. Nyugati alszovatség I. osztály SzSE—Komáromi FC 11:6 (4:­­). Szombat­hely. Vezette: Schramm. Váratlanul igen nagyarányú, de megérdemelt győzelmet ara­tott az Sz­ SE. A KFC tizenegy gólos vere­ségét menti, hogy szünet után a 24. perc­ben a játékvezető Radicsot kiállította. Gól­lövő:­ Horváth I. (3), Beraxa (2), Ko­vács II. (2), Szabó (2) és Gantner. Jó: Lipovics, Kovács NI., Vadász. Beraxa és Szabó, illetve Nagy, Németh, Lengyel I. és Kovács. SzFC—Győri AC 8:3 (2:2). Szombathely. Vezette: Horváth Gy. Igen szép, erős iramú küzdelem. Szünet után az SzFC eredményes csatárjátékával biztosan győz. Góllövő: Kar­­sics (5), Boda, Ilende és Borbély, illetve Varga. Paksa és Horváth II. Jó: Farkas, Pánczél, Ragendorfer, Boda, Borbély és Karsics, illetve Winkler, Schmuck, Reich, Czapp és Paksa. SFAC—Várpalotai Unió 5:3 (1:1). Sop­ron. Vezette: Koch. Szerencsés győzel­met aratott a hazai csapat a jól játszó Unió ellen. Az Unió háromszor is meg­szerezte a vezetést. A 19. percben Fekete magasan ad haza, Balogh nem tudja vé­deni a lövést 0:1. öngólt A 45. percben Salamon egyenlít. Szünet után Gruber fejesgólja újabb vezetést jelent az Unió­nak. A 13. percben Salamon újra egyen­lít. Gruber fejes góljával még egyszer vezet az Unió, de Németh két góljával, majd Salamon újabb góljával győz a SFAC. Jó: Soproni I. és II., Németh, illetve Gruber, Eiler és Mocsik. TSC—II. ker. SC (Győr) 2:0 (1:0). Tata­bánya, 1200 néző. Vezette: Naschitz dr. Ködös időben, nehéz, sáros talajon játszot­tak. Az I. félidőben változatos a játék. A 24. percben Németh kiugratja Iludrát, Iludra laposan lő a balsarokba. Szünet után Naschitz dr. kiengedte kezéből a já­tékot. Rendkívül durvaságok történnek a pályán. A 39. percben Hámori lövése talál­­tat a hálóba, 2:0. Jó: Nagy, Jánosi és Gimesi, illetve Hajmás J . (a mezőny leg­jobbja), Szabó és Balog. SVSE—Hubertus 2:1 (6:1), Magyaróvár. Vezette: Fritz. Erős iramú, szép mérkőzés. Jobb fedezetsora révén megérdemelten nyert az SVSE. A 15. percben Fazekas r­ossz játék után utóbbi bomba gólt lő. 0:1. Az SVSE ügyesen védekezik. Szünet után nyomasztó fölénybe kerül a vendégcsapat. A 15. percben Zsolnay egyenlít, majd a 35. percben Kovács kapulécről bepattanó gólt lő.­Jó: Kőműves, Takács, Kovács­ és Hor­váth, illetve Erdős I. és II., Kiss és Vacskó. MÁV Előre-V. Unió II. 3:1 (1:1). Vár­palota. Vezette: Szalay. Góllövő: Kallós (3), illetve Gazdik. II. osztály SSE—Móri PLE 8:1 (4:1). Siófok. Vezette: Reisz (Bpest.). Góllövő: Biró (5), Sárközi, Zsófi és Szabó, illetve Manner. PPSC—DAC (Győr) 5:6 (1:6). Pápa. Vezette: Czéczely. Gyenge mérkőzés. A gólképesebb és lelkesebb PPSC megér­demelten győzött. Már a 2. percben ve­zet a hazai csapat, Braunstein átadását Osbóth II. értékesíti. A félidő változa­tos játékkal telik el. Szünet után a 11. percben Magyari labdáját Osbóth II. bevágja. A 17. percben 11-eshez jut a DAC. Romada büntetőjét Németh kapus Geiring elé üti, de Geiring a kapu mellé vágja a labdát. A 21. percben Antalescu egyéni játékkal szerez újabb dugót. A 30. percben Ács elfut és a 16-osról bom­bagólt lő. Végül a 39. percben Osbóth II. lövi az ötödik dugót.. Jó: Ács,, To­­menga, Vámos I., Németh és Osbóth II., illetve Tóth I. és II. és Kövecses. FÁK—Győri SzTE 4:2 (1:6). Fűzfő. Ve­zette: Feldmann. Csapkodó játék. A 3. percben Angyal szabadrúgását Lengyel bekotorj­a 1:0. Szünet után a 15. percben Újvári egyenlít 1:1. A 23. percben Len­gyel szabadrúgása köt ki a hálóban 2:1. A 27. percben Eszes ároli lövésével újra egyenlít a vendégcsapat 2:2. A 31. perc­ben újabb Lengyel-szab­ad­rúgás 3:2. A 39. percben Angyal 11-esből lövi a ne­gyediket. Kitűnt: Angyal, Lengyel, Ka­posvári, illetve Hamis, Újhegyi és A kapuvárra kisorsolt KSE—HVSE mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. Péti KSE—MBE 16:6 (5:6). Mór. Vezet­te: Lindenberg. Sima győzelem. Góllövő: Kocsis (4), Sárosi (4) és Róth (2). SzFC II—Körmendi TK 2:6 (1:6). Szombathely. Vezette: Fülepp. A KTK tíz emberrel kezdte a játékot, Karnies kiállítása után kilencre apadt. Góllövő: Szivós (öngól) és Szalay I. ARAK—PLTE 1:6 (1:6). Székesfehér­vár. Vezette: Feigl. Góllövő: Kádái. AVSO—Enyingi TESE 6:1 (6:6). Ajka. Vezette: Fertői. Góllövő: Berger (4), Ko­vács (2), Takács (2) és Major, illetve Horváth. Északi alszövetség I. osztály MESE—Sátoraljaújhelyi AC 2:1 (6:1). Eger. Vezette: Iváncsics (Bp.). A MESE könnyelműen vette a 10 emberrel kiálló újhelyi csapatot és ez majdnem megbosszulta magát. A 17. percben 18 méteres szabad­rúgáshoz jut a SAC és Dutkievics bevágja. Stetncz után erősít a MESE. A 22. percben Sztojka egyenlít. A SAC-védelem elkesere­detten küzd, de a 41. percben óriási tu­­multus az újhelyi kapu előtt és Urbán ön­gólt vét. Jó: A közvetlen védelem és Szer­­viczky, illetve Hegyi II., Szarvas és Juhász. PROSE—Salgótarjáni BTC II. 5:4 (1:3). Zagyvapálfalva. Vezette: Szőke (Bp.). Hatalmas küzdelem után megérdemelten győzött a hazai Csapat. Az első, félidő­ben az SBTC II., 6 szünet után a PBVSE volt fölényben. Gól­lövő: Gáspár K­. (2, egyet­l­esből), Husz­ár II. (2) és Marti­novics, illetve Jákfalvi (2), Petre és Dupák. Jó: Mocsányi, Gasparics és Hu­szár II., illetve Goda, Mráz és Breszter. DVTK—Baglyasaljai SE 5:6 (2:6), Ózd. Vezette: Marosfalvi. A helyi csapat vé­gig nagy fölényben játszott. A 7. perc­ben Tóth beadását Farkas bevágta. A 39. percében Füsselberger átjátssza az egész védelmet és közelről a sarokba lő. Szünet után a 6. és a 15. percben Fób­­ák eredményes. A 27. percben Farkas lövése jelent gólt. Jó: Füsselberger és Majorcsik, illetve Lovasi. II. osztály Előre—Sárospataki SK 4:1 (3:1). Diós­győr. ^Vezette: Fancsik. Góllö­vő: Ziszovics, Davidovics, Gelb és Heuer, illetve Szopkó. Miskolci VSC—MFSK 4:6 (2:6). Mező­kövesd. Vezette: Auspitz (Bp.).­ Góllövő: Tö­­ök, Sziklai, Maróz és J­os­t(ezí­ti esből). SBTK:—Mucsonyi BTC 4:6 (1:8). Sajó­­szentpéter. Vezette: Zs­iday. Góllövő: Je­­lényi (3) és Csongrádi. A Borsodnádasra kisorsolt BLASE II— HSE mérkőzés elmaradt. A HSE nem jelent meg. Déli alszövetség Szegedi alosztály I. osztály: SzTK—Kecskeméti TE I.* (S:0). Szeged. Vezette: Csányi A. dr. A sáros pályán az SzTK tetszés szerint győzött a teljesen gyenge­ SZTE ellen. Góllövő: Dobra (5), Nagypál II. (2), Török és Szekeres. Jó: Dobra­, Tormai és Herbich. A kecskemétiek közül senkit sem lehet kiemelni. II. osztály Hódmezővásárhelyi MTE—MLE 5:2 (2:2). Mindszent. Vezette: Nagy. Góllö­­vő: Bíró (3), Kovács, Oláh, illetve Tóth és Kormány II. K. MÁV—KTE II. 1:1 (3:0). Kecske­mét. Vezette: Horváth. Góllövő: Harcos (2), Sehafranka (2), Sütő és Vágai. Sylvania—Zrinyi 7:1 (3:0). Szeged. Ve­zette: Vezér II. Góllövő: Sonkó (3), Csá­­nyi (2), Szvetnik és Klein I. KITE—Szegedi FIE 1:2 (1:2). Kistelek. Vezette: Kohoutek. Góllövő: Sisáki. Újszegedi TC—HKSC 7:1 (2:2). Hódme­­zővásárh­ely. Vezette: Szijjártó. Góllövő: Ébner (4) és Kovács dr. (3), ill. Nacsa. KPI,E—Sziliezi Rákóczi 2:2 (1:1). Kis­­kundorozsn­a. Vezette: Vezér I. Góllövő: Jávor I. és Gyuris, illetve Tóth és Opelez. Postás—USE 8:2 (1:2). Hiszen ti ven. Vezette: Lapu II.­­Góllövő: Havas (3), Csányi (2), Marosán (2) és Király, ill. Wolf és Wesinger. OMITE—Szentesi MÁV II. 2:2 (1:2). Kiskunfélegyháza. Vezette: Rizsányi. Csabai alosztály I. osztály: B. Törekvés—Tótkomlósi TC 6:1 (4:6), Békéscsaba. Vezette: Czeglédi. A mély talajon a technikásabb hazai csapat könnyen győzött. A 3. percben Gálik egyéni játék után megszerzi a vezetést. A 12. percben Sajben I. hatalmas bom­bát küld a felső sarokba. A 25. perc­ben Milyó, a 42. percben Sajben II. a góllövő. Szünet után a 6. pe­rcben Ráca közelről begurít. A 25. percben Milyó már a hatodik csabai gólt lövi. A 45. percben Bodor szépít. Jó: Gálik és Milyó, illetve Bodor. II. osztály. OMTK—Békéscsabai Törekvés II. 3:2 (1:1). Orosháza. Vezette: Pálinkás. Gól­lövő: Rosta (2) és Vranka II., illetve Il­k­ácz és Sajben. CsAK JI.—Orosházi FC 3:8 (1:6). Bé­késcsaba. Vezette: Rátfai. Góllövő: Ba­logh (3, kettőt 11-esből). Békésszent­and­rási Hunyadi—MAFC II. 2:2 (2:6). Mezőtúr. Vezette: Magyar B. dr. Góllövő: Sinka és Bencsik, illetve Piczkó (2, mindkettőt 11-esből). Délnyugati alszövetség Bajai alosztály MTE—Kalocsai SC 2:1 (1:6), Mohács. Vezette: Rosenfeld. Az I. félidőben nagy­ MTK-fölény után Berta szép dugót lő. Szünet után is a helyi csapat támad, gólt mégis a KSC ér el Szabadi révén 1:1. A 43. percben Ruff céloz a hálóba 2:1. Jó: Kanyó, Mecseki, Kertész, illetve Deák kapus (a mezőny legjobbja) és Kéve. Bajai SE—BTK 1:1 (1:6). Bonyhád. Vezette: Bubregh.. Igazságos eredmény. A 35. percben Avar (a BTK hátvédje) labdája Mátics (a BSE csatára) lábára és onnan a hálóba pattan 1:0­ Szünet után a 20. percben Limbacher egyenlít. Jó: Mátics, Földvári és Biró, illetve Steiger és Avar. D. VOGE—TSE 2:1 (1:1). Dombóvár. Vezette: Denhoffer (Bp.). A rangadót némi szerencsével, de nem érdemtelenül nyerte a D. VOGE, amely így pontvesz­­teség nélkül lett őszi első. A 25. perc­ben Kaszás labdájával Somogyi ugrana ki, de gáncsolják. A szabadrúgást So­mogyi védh­etetlenül bevágja 1:0. A 35. percben Lengvári dr. szabadrúgását a kapus kiejti, a szemfüles Váradi a háló­ba lő 1:1. Szünet után változatos a já­ték, kis VOGE-fölénnyel. A 45. percben szöglet utáni kavarodásból Somogyi lö­vése a hálóba talál 2:1. Jó: Kaszás, Korpád­i, Szeretz, Berta N­., illetve Szabó, Váradi, Gyu­sza. Denhoffer kifo­­gá­stalanul vezette a mérkőzést. BMTE—Bácsalmási MOVE 4:6 (3:6), Baja. Vezette: Fleischer. A BMTE lel­kes, okos játékával megérdemelte a két pontot. A 29. percben Strahl nyitja meg a gólok sorát. A 30. percben a MOVE- ból Dörnert kiállítja a játékvezető és most döntő fölénybe kerül a BMTE. A 42. percben Kemény, a 44. percben Sama a gólszerző. Szünet után a 11. percben ismét Kemény eredményes. Kitűnt a BMTE-ből Weisz, Sama és Varga. Pécsi alosztály 1. osztály. PVSK—Nagykanizsai TE 4:1 (1:6). Pécs Vezette: Fenyő. A mezőnyben egyenrangú ellenfél volt az NTE, a PVSK jobb csatár­sorának köszönheti a győzelmet. A 31. perc­ben kavarodás után Bérezes lő a hálóba. A II. félidő 2 percében Puszpán beadásának szánt labdája a kapust átugorva jut a ka­puba, 2:0. A 20. percben Bérezés átadá­sát Lichtenstein a 16-osról bombázza, 3:0. A 25. percben Sándor PVSK megsérül, ki­viszik. A 30. percben Szendrő 16 m-es sza­badrúgása vágódik a léc alá. 3:1. A 40. percben Pincehelyi eredményes. 4:1. Jó: Turmann, Jánosi, Pincehelyi, illetve Kudich, Szendrő, Szabó. Mecsekszabolcsi SE—PETC 1:1 (1:1). Pécs. Vezette: Paricz. A lelkes MTK megérde­melten­ vett el egy pontot a bőrgyáriaktól. A 8. percben Csaba lő a sarokba, 1:0. A 38. percben Horváth NI.­ll-esből egyen­lít. Szünet után PETC-fölény, remek MSE- védelem. Jó: Schell (kapus, a mezőny leg­jobbja), Kovács, Grósz, Kiefer, illetve Tóth és Müller. DVAC—PAC 18:6 (4:8). Pécsújhegy. Ve­zette: Antalics (Bpest.). Tetszés szerint rúgta dugóit a DVAC. Ebben a sorrendben: Dunai, Keszler I., Iványi (öngól), Dunai. II. félidő: Keszler II. (2), Dunai, Führer, Dunai, Führer. Jó:­ Valkay, Loos, Dunai, Keszler II., illetve Tahi és Iványi. NZTE—Kaposvári RAC 4:2 (2:6). Nagy­kanizsa. Vezette: Palkó (Nyugat). A csúszós, mély talajon jobban érvényesült az NZTE jobb kondíciója. A 3. percben Czigler szerzi meg a vezetést. 1:0. A 36. percben Csön­­gey a gólszerző. 2:0. A 40. percben Krum­­pach és Csöngey összecsap, az NZTE-gól­­zsák megsérül, kiáll és csak a második félidőben tér vissza. Szünet után a 3. percben ismét Czigler talál a hálóba. 3:0. A 30. percben Csöngey közelről lövi a ne­gyediket. Ezután a Zrinyi lefékez­és a 41., majd a 44. percben Poór II. két dugójával szépít a KRAC. Kitűnt: Babos, (a mezőny legjobbja), Kárpát és Boda, illetve Krum­­pach, Poór I., Győrffy. KTSE—ZISE 2:6 (2:6). Kaposvár. Vezette: Czvetkó. Biztosan győzött a hazai együttes. Az 5. percben Rákhely labdájából Gacsár szerzi meg a vezetést. A 44. percben újra Gacsár lő a hálóba. Szünet után a mély sárban mindkét csapat erősen visszaesett-NSE—Kiskunhalasi AC 11:6 (5:0). Nagymányok. Vezette: Molnár. Az NSE tetszés szerint lőtte góljait. A KAC egé­szen gyenge Góllövő: Orosz (6), Pál­fi (2), Bornfig, Gradwohl és Leicht. Ki­tűnt: Csordás, Máté és a góllövők, ill. Juhász. Pécsi EAC—KSE 4:1 (2:1). Komló. Ver­zette: Csik. A többet támadó, de a kapu előtt balszerencsés KSE nem érdemelte meg a vereséget. A gólok sorrendje: 5. perc Hetényi 1:0, 32. perc Mizsér (11-es­ből) 1:1, 42. perc Bánh­idi (20 m-es sza­badrúgás 2:1. II. félidő: 31. perc Por­pácai 3:1, 35. peprc Petri 4:1. Jó: Petri, Bánhidi, Kiss, illetve Zack és Mizsér. — KSE II.—PEAC IX. 1:1 (1:0). 11. osztály M­TE—NTE II. 1:6 (1:0). Nagykanizsa. Vezette: Szirtes. Botond góljával győz az M­TK. KTSE II.—Barcsi IOK 4:6 (3:0). Fél­beszakadt: Kaposvár. Vezette S­uppert. Góllövő: Perjámosi (2), Miklósi II. és Margóczi. A II. félidő 25. percében a barcsiak levonultak, arra való hivatko­zással, hogy különben nem érik el a vonatot. A mérkőzést az előírtnál 10 perccel később kezdték. NSC—Pécsi SC 3:1 (1:1). Nagyharsány. Vezette: Szlanyinka. Góllövő: Juhász (2), Fauszt, illetve­­Tóth. PETC II.—Mohácsi TE II. 5:2 (2:0). Pécs. Vezette: Láng. Góllövő: Tóth (3), Keserű és Megyer, illetve Kockás és Petrovics. PVSK II.—PHETC 2:1 (1:1). Pécs. Vezette: Frontich. Góllövő: Csapó és Krassói, illetve Szabó. NTSE—Csurgói TK 4:1 (1:1). Nagy­atád. Vezette: Teszler dr. Góllövő: Mol­nár (2), Vida I. és Nyers, ill. Huszits. SIDK—Pécsi AC II. 1:1 (0:0). Siklós. Vezette: Koller. Góllövő: Varjú, illetve Kövér. CFC—ZISE II. 3:1 (1:0). Szigetvár. Ve­zette: Krausz. Góllövő: Kosaras (3. egyet 11­ esből), illetve Kiss. Morzsányinál [yTJ jelvények Haab­riktan _______ ____________EtH-ftS \ issa Hétfő, 1937 november 22. K Szép magyar alszövetség I. osztály SzAK—Monori SE 15:2 (4:1). Szolnok. Vezette: Kollár. Az első 15 percben szép játék, azután eldurvul a mérkőzés. _ En­nek eredménye Ottló II. MSE kiállítása a 40. percben. Az MSE részben gyenge kondíciójának­, részben rossz taktikájá­nak köszönheti a súlyos vereséget. Gól­­lövő: Horváth (0), Páll (3), Balázs (3), Drab II., illetve Ottró III. (21- 16: PALL. Horváth, Balázs, Drab II., illetve Ottro III. és Farkas. BTSE—Pilisvörös­vári SE 5:1 2:1). Ba­lassagyarmat. Vezette: Deák. A 3. perc­ben Gyuricza a PSE-nek szerzi meg a vezetést 0:1. A 38. percben sikerül csak az egyenlítés Szűcsnek. A 40. percben Szily góljával már 2:1-re vezet a BTSfi. Szünet után a 8. percben Samay, a 40. percben 11-esből Wéber és a 42. percben Szűcs a góllövő. Kitűnt: Poróka (a me­zőny kimagaslóan legjobbja) és Szily. T. B) osztály Szolnoki MÁV II.-PNTK 2:1 (1:1). Pestszentimre. Vezette: Fuchs. Szeren­csés győzelem. A PNTK 11-est hagyott ki. Takács II. PNTK a mérkőzés végén súlyosan megsérült. Góllövő: Sárkány II. (2), illetve Néger. Egyéb vidéki eredmények Szeged: SzAK II.—Felsőváros II. 9:8 (4:0). — Sylvania II.—Zrinyi II. 2:1 (1:1). - SzAK ifj.—UTC ifj. 6:0 (4:0). — SzTK ifj.—Felsőváros ifj. 3:0 (2:0). Sátoraljaújhely: SAC if­j.—Kövehegyi leventék 1:(1 (0:0). Éremmérkőzés. Románia Nemzeti Bajnokságért A­ liga Első csoport Arad: AMTE—Unirea Tricolor 5:1 (2:1). Az aradi munkáscsapat biztosan győzött. Góllövő: Dvorzsák (2), Batrin, Kukula, Per­­neky, illetve Iordache (11-esből). Cluj-Kolozsvár: Victoria—Kinizei 2:1 (1:0). Nagy küzdelem, amely csak a hajrában dőlt el a honi csapat javára. Góllövő: Cociubanu (11-esből), Felecan II., illetve Lo­sonc II. Második csoport Bu­curesti: Sportul Studentesc—Crisana 2:1 (1:0). Nehéz győzelem. Góllövő: Dumitrescu, Afitileanu (öngól), illetve Malica. Cernauti: Glória—Dragos Voda 3:1 (0:1). A második félidőben biztosan győz a Glória. Góllövő: Rohan, Fritz, Mercea, illetve Schmidt. B­ ligában Tasi: Textila—Telefon Club 2:2 (1:1). Ploesti: Tricolor—Victoria 1:1 (1:1). Resita-Resica: UDR—Soimi 4:1 (2:1). Oradea-Nagyvárad: Törekvés—Prahova 3:1 (3:0). Baia Mare-Nagybánya: Tricolor—Rovine Grivita 4:1 (1:1). Carei-Nagykároly.* TMAC—Victoria 1:8 (0:0). Simeria-Piski­ Mures—CFR 3:1 (1:0). C­ ligában Arad: Olimpia—Galvani 2:1 (1:0). Timisoara-Temesvár .* Fratelia—RMTE 1:0 (0:0). — CFR—Poltechnica 3:1 (0:1). Brasov-Brassó: Astra—MSE 1:1 (0:0). Salonta-Nagyszalonta: Osana—Törekvés 0:0. Satmar-Szatmár.* CFR--Aurum 1:1 (1:0). Cluj-Kolozsvár.* UEC—Sodronyipar 1:0 (1:0). , Noara-Marosújvár: KAC—Assu 1:0 (0:0). — Solvay—Besztercei SE­ 1:0 (0:0). Gherla-Szamosújvár* Konkri—CFR 5:1 (0:0). Kerületi bajnokság Timisoara-Temesvár: Csendőrök- Patria 2:2 (1:1). — Vulturis—Freidorf 4:2 (csak egy félidőt játszottak). Arad: Tricolor—Transylvania 4:2 (3:1). — Hakoah—AAC 3:2 (2:1). — Ti­tanus—Astra 2:0 (1:0). Barátságos mérkőzés Timisoara-Temesvár: Electra—Ripensia 4:2 (4:1). Brasov-Brassó: ACFR—Két ülat­ti váloga­tott 4:1 (3:0). Jugoszlávia Bajnoki mérkőzés: Eszék: Slavia—Graficaar 8:0 (2:0). — Hajduk—Elektra 1:1 (0:1). Pélmonostor: Sparta—Gradjanski Eszék 2:1 (1:0). Barátságos mérkőzés Szabadka: ZsAK-SK Bala 2:2 (0:0). Uliverbász: Dutc­ez—VSC 5:2 (3:0). Újvidék: Vojvodina—Borác 16:0 (6:0). — NAK—Radnicski 3:3 (3:3). Belgrád: Gradjanski—BSK 2:0 (0:0). Bácskapalánka: Tri Zvezde—Sloga 4:3 (4:0). Nagykikinda: Sloga—ZsAK 4:1 (2:0). Csehszlovákia Bajnoki mérkőzések! Viktória Piteen—Prostejov 2:2 (1:2). — Viktória Zelskov—Nachod 4:2 (2:2). — SK Piteen—Kladno 1:3 (1:0). — Pardu­­bice—Sparta 2:3 (1:2). — Zsidenice—Bra­­tislava 1:3 (1:2). — Slavia—St. Ostrava 4:1 (1:0). Egyéb mérkőzések Pozsony: Testvériség—Törekvés 8:0 (3:0). Két­ bajnoki. Pöstyén: PFK—Nagyszombati SE 6:1 (3:0). Zsupa bajnoki. Palotaforradalmacska - Saját tudósítónktól­­ Jó pár perccel a mérkőzés után kisebbfajta palotaforradalom tört ki a budafoki öltözőben. A játékosok hevesen panaszkodtak, hogy a buda­foki vezetők elfelejtettek a meccs végén bemenni az öltözőbe. Legtöb­ben amiatt hangoskodtak, hogy nem kapták meg a múlt héten járandó­ságukat. Nyúl edző mentette meg a helyzetet, mondván: — Hidegvér, gyerekek! Jövő va­sárnap a Hungária Budafokra jön. Akkor mindent megkaptok. Még dupla rápénzt is kaphattok, ha­­ a Hungáriát megveritek.