Nemzeti Sport, 1939. április (31. évfolyam, 66-85. szám)

1939-04-24 / 81. szám

10 BEAC 11) emberrel játszott. Góllövő: Mé­száros, Juhász, Papp és Hudecz, illetve Horváth. S*. Juventus—Kelenvölgy 1:1 (6:1). Kelenvölgy. Vezette: Bánki. Nagy küz­delem, szerencsés győzelem. Góllövő: Giegler I és Schumi, illetve Kovács (II-esből). RESC—TIMTE II. 2:1 (6:1). Rákospalota- Vezette: Skultéty. A BESC nehezen győ­zött. Góllövő: Somlai (2), illetve Varga. Mayer UMTE egy 11-cet kihagyott. I/OFC—BSC 1:0 (6:6). Albertfalva. Ve­zette: Németh. Nehéz győzelem. Góllövő: Varga. Fehér­­-csoport: KSSE II—Kerámia II. 1:6 (6:6). Ger­­gely-utca. Vezette: Várszegi. Megérde­melt győzelem. Góllövő: Madarasi. Per. Vasutas II.—SZTE 5:0 (1:0). Gráli­­ás. Vezette: Raustig. A jobb csapat gyís­­zitt. Góllövő: Klobusinszki, Mészáros és Sörös. Mészárost FVSK a játékvezető ki­állította, Németh SzTE önként elhagyta a SAC átt.—JIK SE 2:0 (0:00. Soroksár. Vezette: Rendes. Keserves győzelem, nagyon gyenge játékban. Góllövő: Stumpf I. és Stumpf II. Prostammer SAC a második félidőben önként el­hagyta a pályát. A SzAC II—Cs. MOVE III- mérkőzés elmaradt, mert a Cs- MOVE nem jelent meg a pályán. Gillemot-csoport KTK II.—WSC II. 3:2 (1:0). Gyöm­­rői­ út. Vezette: Török. Egyenlő erők küzdelme. Góllövő: Wagner. Nagy és Forgács (11-esből), illetve Horányi és Gál. Ganz II—ETC II. 5:1 (1:0- Erzsébet-u. Vezette: Vajda. Fölényes győzelem. Gól­­lövő: Rudinszky (2), Gömöri, Nagy és Gottlieb, illetve Herczegfalvi. FSC II__BMTF. II. 2:0 (0:6- Budafoki-út. Vezette: Horváth II. Változatos küzdelem, megérdemelt győzelem. Góllövő: Keszt­helyi ás Gudra. Somogyi FSC egy 11-est kihagyod. Ott­­.-et FSC a játékvezető ki­állította. . „ Hungária II.-S*FC II. 2:1 (6:1). Kenőt. Vezette: Silberma­nn. Gyenge mérkőzés, megérdemelt győzelem. Góllövő: Czeller és Vibornik, illetve Fekete. FTC II— MAFC II. 2:1 (OKIK Berlatan­u. Vezette: Sárosi. Szép mérkőzés.­­ Góllövő: Oberfrank és Solymosi, illetve Komaro­m. Goldberger SE III — SzRTC II. 4:1 (6:1). Ren­deesy-telep. Vezette: Fáldi. A Gold­­berger SE a II. félidőben könnyen győ­zött. Góllövő: Pergőn Városi, Klem és Kovács, illetve Pienták. Iszer-csoport MSC II.—URAK TI. 3:1 (2:1). Attila­­utca Vezette: Lombos. Az MSC irányí­totta a játékot. Góllövő: Birksteiner, Vttek és Gránitz, illetve Kaszai. Postás II.—Pannónia II. 1:* (1:*). Lóverseny tér- Vezette: Rajtár. Egyenlő erők. Góllövő: Kubik. Mayt és Vámost Pannóniát a játékvezető kiálította. BVSC II.—Csillaghegy 5:1 (1:*)• Szőnyi­út. Vezette: Brüttner- A kevésbé rossz csa­pat győzött. Góllövő: Gyarmati (2. eavet 11-esbe) és Bencze, illetve Gyurján III. DSE II.PSC II. 4:0 (1:0). Pestújhely. Vezette: Dobronoy. Biztos győzelem. Góllövő: Ordina (3) és Sztanó. VÁC—HAC II. 5:0 (3:0). Soroksári­ út. Vezette: Koltai. A VÁC megérdemelt győzelmet aratott a kilenc emberrel ját­szó HAC ellen. Góllövő: Sternberg (4, egyet 11-esből) és Bruckenstein. III. ker. TVK II—MTK II. 6:3 (3:1). Nagyszombat-u. Vezette: Rejtő. Köny­­nyű győzelem. Góllövő: Szabó (3), Csíki (2), Birka, Németh és Gold, illetve Fe­jes (3). V. osztály Első csoport Hargita 11­—VI. ker. SC II. 6:0 (3:6). Sashalom. Vezette: Koeh. Góllövő: Wer­­tenband (2), Für­rang (2) és Holten (2). Vesait VI. ker. SC a játékvezető kiál­lította. . . Fót, Thör II—EAC 3:0 (2:6). _ Váci­ét. Vezette: Zim­mermann TI. Góllövő: llányai (21. Dán, Garb és Dabi I­­MFTR II—LEK II. 14:6 (3:0). Szent László-tér- Vezette: Erdős. Az USIK ki­­lenc emberrel játszott. Góllövő: Orosz (7), Glandgruben (4), Halabri (2) és Őri (ön­gól). Fodrászok—VI. ker. FC II. 7:1 (1:0). Bérce­n. Vezette: Ohlmacher. Góllövő: Picker (2), P. Szabó (2), Zsűri (2) és Fladhs, illetve Füzi II. Második csoport T. Előre II—NySE 1:1 (6:0). Tatai­ út. Vezette: Várnai­ Góllövő: Lukács (2), illetve Maulik (öngól). A ZSE II__Vasas II. mérkőzés a já­tékvezető távolmaradása miatt elmaradt. A barátságos mérkőzést a ZSE 4:0 (2:0) arányban nyerte meg. Góllövő: Kratzl (2) és Gábor (2). BTK 11—Inte II. 6:1 (2:6). Pozsonyi­ét. Vezette: Fehér. Góllövő: Horváth (2), Engel, Sinkovics, Lénárt és Péter, illetve Szabó. A Compactor II—TTE II. mérkőzés a TTE távolmaradása miatt elmaradt. PMTK II—TSC II. 4:3 (3:2). URAK- pálya. Vezette: Venesz. Góllövő: Steel­(2), Haar és Ullmann, illetve Makara (2). Víz­ mű­ cell—Autotaxi II. 2:0 (1­). Szőnyi­­út. Vezette: Rozgonyi. Góllövő: Szalai és Bertalan (11-esbfil). WTSC II.—UTSF. H. 4:2 (1:1). Szent Z­ászló-tér. Vezette: Gottlieb. Góllövő: Krenk (2), Szlávik és Gercsényi II., illetve Torovszky (2). Harmadik csoport : Gi­bses H.—FSC III. mérkőzés az FSC távolmaradása miatt elmaradt. Szondi—Köl. FC II. 2:3 (1:0). We­kerle-telep. Vezette: Vadas. Góllövő: Pető I. és Pető III., illetve Schumann és Balázs (11-esből). Ulicskát (Szondy) a játékvezető kiállította. WSC III.—Gránit II. 9:1 (1:9). We­­kerlie-telep. Vezette: Ágroston. Góllövő: Ba­borsai (3), Kappel (3), Kun (2) és Lipták, illetve Proc­zeller. A Vámmentes II.—Siketek mérkőzés el­maradt, mert a Siketek igazolását nem hozták ki a pályára. MÁVAG III.—Hálókocsi II. 2:1 (2:1). Kőbányai-út. Vezette: Pankó. Góllövő: Szabó és Pintér, illetve Liczinger I. Baranyait. (MÁVAG), illetve Burjánt (Hálókocsi) a játékvezető kiállította. New­edik csoport HEAC—NSC IT. 3:1 (2:1)• Tatai-út. Ve­zette: Závori. Góllövő: Barta, Kékcözi és Erős­s, illetve Schneveier. WMTK IT—UFO TI 4:1 (2:1). Verőe­­x ári -út. Vezette: Almási. Góllövő: Szőke (2), Devecseri és Major, illetve Taitner. MAFC III—Az Est II. 3:0 (1:•). Ger­gely­ utca. Vezette: Oelerreicher. Góllövő: Ger­ai (2) és Márta. Gázgyár II.—Kelenföld II. 2:0 (1:•). Ke­lenföld. Vezette: Dános. Góllövő: Zentai (2). KA* C1—Spárta II. 2:2 (1:1). Simor­­utca. Vezette: Planky Góllövő: Kris­tóf (2), illetve Pikolcz (2, egyet 11-es­­ből). Kalapos II.—OSOS 2:1 (1:1). Bocskai­­út. Vezette: Fekete. Góllövő: Balázs (2, egyet 11-esből), illetve Bősze. Előkészítő osztály Első csoport A Fodrászok 11.—Tipográfia III. mér­kőzés elmaradt, mert a Tipográfiából csak 5 játékos jelent meg a pályán. Phöbus—TLK II. 5:2 (3:1). Rákos­ tér. Vezette: Rudas. Góllövő: Bozsár (2. egyet 11-esből), Torna, Pokorny II. (ön­gól) és Schneider, illetve Major és Skeinriechter. BVSC III— RAC II. 4:1 (1:1). Félbe­szakadt: Szőnyi­ út. Vezette: Halmágyi­ Góllövő: Feuerm­ann (2), Kiss és Nagy, illetve Géczi. Szünet után a 35. perc­ben a játékvezető komolytalan játék miatt lefújta a meccset. A BVSC nyolc, a RAC hét emberrel játszott. BSzKRT III.—KTK II. 4:2 (1:0). Rá­kosszentmihály. Vezette: Vető. Góllövő: Jes7y©nszky (2), Őri és Tóth, illetve Há­ncsok és Káldor. Második csoport Tipográfia II.—Siketek II. 7:0 (4:0). Scnor-utca. Vezette: Potscz. Góllövő: Gyepes (2), Nyári, Fényes, Surányi, Ma­daras és Kuklis. Főv. Altisztek II.—JiKSE II. 12* (8:0). Félbeszakadt: Szekszárdi­ út. Vezette: Szukics. A második félidő 30. percében négy JiKSE-játékos önként elhagyta a pályát, mi­re a játékvezető komolytalan játék címén lefújta a mérkőzést. Gól­lövő: Biczó (­5), Császár (3), Somogyi (2) , Balogh és Legmann. Szekerest JiKSE a játékvezető kiállította. NJTC II.—Sütök 5:1 (2:0). Zágrábi­út. Vezette: Szabó II. Góllövő: Kindlein (3) , Lessi I. és Lessi I­. illetve Korina (11-esből). Meisztert (Sütő) a játék­vezető kiállította. Törekvés III—Ganz III. 8:1 (5:0). Bihari­ út. Vezette: Szigeti J. Góllövő: Virág (3), Magó (2), Horváth, Déri III. és Faragó. Hálókocsi III—VÁC II. 1:1 (1:0). Ál­lamitelep. Vezette: Hunfalvi. Góllövő: Lőrinc III., illetve Kohn. PTSC II—KTSE II. 2:1 (1:1). Állami­­telep. Vezette: Erős. Góllövő: Bodor (2), illetve Czák. Harmadik csoport BSC IT—Szondy II. 1:0 (1:0). Wekerle­­telep. Vezette: Nagy. Góllövő: Horváth. BBFC II— BSC II. 3:2 (1:1). Szentend­­rei­ út. Vezette: Harm­ath. Góllövő: Rei­­chert, Schulz és Virág, illetve Kohl (2. egyik 11-esből). Selejtező osztály Első csoport NSC III.—Fodrászok III. 3:2 (2:0). Tatai-út. Vezette: Salamon. Góllövő: Vlasics, Kohn és Turczer, illetve Schwe­­gerle és Blaszovits. Második csoport REAC II— Magyar Posztó II. 11:0 (5:0). Horthy Miklós-út, (Pestczenterzsébet). Vezette: Hutter. Góllövő: Málér­ (5), Ilajdu (­3) és Hliszka (2). MOVE-bajnokság 1. osztály BCsTSE—BKSE 3:2 (1:1). Csil­laghegy. Vezette: Kovács F. A helyi rangadót a lelkesebb BCsTSE nyerte meg. Góllövő: Seitz, Fertin­­ger és Simon, illetve Gerban és Andritz. A játékvezető Mandelt BKSE és Kundikot BCsTSE kiállí­totta. TTC—PSzSE 9:1 (3:0). Törökbá­lint. Vezette: Csepregi. Erősiramú játék, fölényes győzelem. Góllövő: Giegler (5), Szabó (3) és Schuber, illetve Kajtár. FTSE—RAFC 4:2 (3:0). Kvassai­­út. Vezette: Tubicsák. A tartalékos RAFC nevn volt komoly ellenfél. Góllövő: Fábián, Amfer, Szabó és Horváth, illetve Ménich és Dinga (11-e­sből). Herpaii RAFC a játék­vezető kiállította. Szent László FC—Szent János SE 4:1 (3:1). Nagyszombat­ utca. Ve­zette: Bereczki. Megérdemelt győze­lem. Góllövő: Vresznyovszki (3, kettőt II-esből) és Csilám, illetve Barta. ETSC—VIII. ker. SE 2:2 (1:1). Nagyszombat­ utca. Vezette: Szoko­lai. Változatos, túl kemény játék. Góllövő: Bíró és Koszta, illetve Frigyesi és Földi. Szandha­uert, Krajinát és Samust BTSC, Elekest és Bokori VIII. ker. SE a játék­vezető kiállította. BTSE—KZsTE 2:1 (0:0). Buda­kalász. Vezette: Karácsony. Az if­júságiakkal felfrissített BTSE szép játékkal győz. Góllövő: Alexa és Simon, illetve Mayer. BTSE Szab.—PTK 3:2 (0:0). Po­­máz. Vezette: Pintér. Erős iram. A BTSE szép játékkal győzött. Gól­lövő: Gecsey, Erdélyi és Horváth (11-esből), illetve Raab III. és Raab II. II. osztály. BIOK—Dombóvár VSE II. K­t (5:1). Barcs. Veeette: Lusosi. Góllövő: Baranyai (2), Dreszler és Egervári. Bánhelyi és Kovács. v . KSE—Somogyi TE 2:2 (1:0). Komló. Ve­­ze­tte: Fürszt. Góllövő: Seemayer és Ko­vács L. Varga és Vajda J. PSC—PVSK II. 2:1 (0:1). Pécs. Vezette: Késmárszky. Góllövő: Nagy (2), illetve Da­rányi. ZsSE II—PETC II. 4:0 (1:0). Pécs Ve­­zette Duna. Góllövő: Mattenhoim (2), Kele­men, Gróf. MSF.—Szigetvári AK 5:6 (4:0). Mecsek, Szabolcs. Vezette: Regős­ Góllövő: Tura­i (4) és Kozma (ll­eeből). . DFC—DVSC II. 4:3 (2:2) Szigetvár. Vezette: Szente. Góllövő: Ferenczi, Pichler és Simonics II., illetve Ujj (2. egyet 11-esből). Rendőrnőik: C.­poltári— Jánoshalma­ Szakos. Góllövő: M­árkus, illetve Léná­vá­­. Kiskunfélegyháza: Szentesi TE—KTK 1s:l (3:0). Barátságos. Vezette: Kern. Gól­­lövő Palotás (2), Sólamvi, Anatóczky, Szabó és Szabó (önzői), illetve Besze-Fóti SF, II.—Nagym­arosi AC 1:l (6:0). Fót. Vezette: Kovács. Góllövő: Sárai, il­letve Almási. Párkány: Érsekújvári SE—PTE 3:2 (0:1). Barátságos. Vezette: Sánta dr- Dél- Kive, Szlávik, Pólyák, Kovács, illetve Molnár, Deutsch 11, i. _t­...i_______| " f **"*«*/ m Vidéki eredmények DÉLNYUGATI ALSZÖ­VETSÉG Pécsi alosztály I. osztály Pécsi BTC—KRAC 1:0 (1:0). — Kaposvár. Vezette: Wolf. A­­jobban játszó PETC győzelmét nagyon megnehezítette a szívós KRAG- védelem. A 10. percben Poór KRAC egy 11-est mellélőtt. A győz­tes gólt a 15. percben Zfizi szerezte. Simontornyai BTC—PAC 2:1 (0:1). Pécs. Vezette: Kasl. 85 percig vezetett a PAC. A 35. percben Balog lő gólt. 0:1. Szünet után a 40. percben Kálmán egyenlít, a 43. pecben Szabó lövi a győztes gólt. Jó: Petres NI., Szabó, illetve Tahi és Radnai. PVSK—PEAC 4:1 (0:0). Pécs. Ve­zette: Frontich. A gyenge PEAC ellen csak a II. félidőben tudott eredményes lenni a PVSK. Góllövő: Bérezés­­ (3) és Lichtenstein, illetve Szörényi. Jó: Röchbaum, Sós, Kele­men, illetve Ágoston és Bakos. PH ETO—OP­AC 1:1 (1:0). Pécs. Vezette: v. Adorján. A I11. percben Winkler eredményes. 1:0. Szünet után a 45. percben egyenlít Krisa­­nek. ZsSF—Nagykanizsai TE 5:0 (1:0). Pécs. Vezette: Demján. A nagy szélben a jobb technikájú ZsSE győzött. Góllövő: Vincze (3), Kiss, Tadics. Jó: Vincze, Tadics, illetve Kaposvári TSE-NZTE 2:0 (1:0). Nagykanizsa. Vezette: Csík. Válto­zatos, szép mérkőzés. A 2. percben Gábriel, szünet után a 9. percben Rákhely lőtte a gólt. Jó: Murát, Balog, Szép, illetve Kárpát. Középmagyar alszövetség I. osztály TÜSC II.—C. MOVE 3:1 (0:1). Tokod. Vezette: Stubier. Az első félidőben a ceglédi csapat jobban harcol és Marton góljával vezet. Szünet után I. TÜSC rákapcsol és biztosan győz Naszál, Eggerhnofer és Hasenbeck góljaival.­­­RTK—Dunakeszi Magyarság 2:0 (1:0). Rákoscsaba. Vezette: Tabak. Nagy iram, igazságos eredmény. A 15. percben Szabó III. eredményes. Szünet után a 30. percben Pásztor 11-esből lövi a második­ gólt. A DM egy 11-est kihagyott. Osc—Gödöllői SK 3:1 (3:0). — Vecsés. Vezette: Kiss. Végig erős­iramú mérkőzés. Góllövő: Földen, Radványi és Szabó (öngól), illetve Horváth. BKSC—Szolnoki AK 0:0. Pi­s­­vörösvár. Vezető: Kohanek. Az első félidőben változatos játék, szünet után némi SzAK-fölény. Kitűnt: Fa­zekas és Viplaha, illetve Dobozi és Balázs. Dorogi AC—MSE 5:1 (3:1). Mo­­nor. Ve­zette: Kovaly. A DAC végig fölényben játszott. Góllövő: Vá­zsonyi IX. (2), Pick, Bencze és Gyömbér, illetve Ottó II.. Kitűnt: Prohászka, Vázsonyi II., Gyömbér, illetve Szluka és Szabó. MOVE­RÁC—Balassagyarmati TSE 2:1 (2:0). Rákossidai. Vezette: Ko­vács. Erős iram. Gyürky két góljá­va­ vezet a RAC, szünet után sza­badrúgásból Wéber szépít. Jó: Gyür­­ky (a mezőny legjobbja). Fehér, Kántor,­ Szép, illetve a közvetlen védelem. 1. B) osztály VSE II*—Dunakeszi Kemény 2:2 (2:1). Vác. Vezette: Deák- Gólövő,­­ Ilevér és Diáki (11-esből), illetve Platán­os Sípos. RTC—Rákosligeti AC II. M (3:4). Rá­koshegy. Vezette: Berecz. Az RTC tíz em­berrel játszott. Gólövő: Baroce (4), Frack és Ilii. RTC II..—RAC II. 4:1 (2:1). Szolnoki MÁV II.—SICASE ** Szolnok. Veert­­e: Virágh. Szép, hevesiiramú mérkőzés. Góllövő: Köves­di (2), Csóti. Törökszentmiklósi FC—TICE 1:0 (0:0). Tiszaföldvár. Vezette: Hajdú. Góllövő: Huszka 11-esből. A TICE egy 11-est ki­hagyott. Felsőgödi TK—KSE 3:8 (1:0). Kis­alag. Vezette: Kozma. Góllövő: Gyur­csányi, Molnár és Perlaki, illetve Stan­­czel, Puska III. és Lázár. II. MOVE TVE—Ceglédi MOVE T­. 5:1 (3:1). Nagykőrös. Vezette: Pintér. Biztos győzelem. Góllövő: Hárs (2), Bárdos, Kiss és Szabó, illetve Dóczi. Ragyogóan játszott Rétsági, a MOVE jobbösszekötője. RSC—Váci Reménység II. 3:1 (1:0). Alag. Vezette: Leíróvár. Izgalmas küz­delem. Góllövő: Szabolcsi (2) és Forró,­­ illetve Lengyel. CVSE—Nagykőrösi PTK 1:0 (0:0). Cegléd. Vezette: Péntek. Varga öngól­jával győzött a végig jobb CVSE. Cs MOVK—Gyümrői SE 1:0 (0:0). Csö­mör. Vezette: Sárvári. Nehéz győzelem. Góllövő: Radocsányi II. Péceli RC-RSC 2:0 (1:0). Kistarcsa. Vezette: Kecskeméti. Góllövő: Ben­e (11-es­­ből) és Pasotni. RTK II.—Rákosi VSE 2:0 (0:0). Rákos­csaba. Vezette: Nagy. Góllövő: Erős és Bába. II. osztály RTK III.—Csömöri MOVE II. 3:0 (2:0). Rákoscsaba. Vezette: M­ág­ori. Góllövő: László, Pásztor II. és­ Bok. PÁC II.—Rákoskeresztúri TE III. 2:1 (0:0). Pécs­ I. Vezette: Vitárius. Góll­­v­ő: Ronner (2, egyet 11-esből), illetve Ha­­sencercer. Románia A­ ligában. Bukarest: Ripansia—FC Rapid 2:1 (1:1). 18.000 néző. Góllövő: Mariu, Bindea, il­letve Avar. — Sportul Studentesc—Tricolor 0:0. Igazságos eredmény. Resita—Resica, Venus—UDR 4:0 (2:0). Gólövő: Ion­e (2), Orra, Albu (11-esből). Baia Ma­re—Nagybánya: FC Carpati— Juventus 2:1 (0:1). Góllövő: Hajngay, Szőke, illetve Os­na. Timisoara—Temesvár: Kin-szsi­—Glória 2:2 (2:1). Góllövő: ITi­­jung, Kiím­ek, il­letve Fritz (2). Arad: AMTE—Victoria 0:0. B) ligában. Targu Mures—Marosvásárhely: Ma­res— Universitatea 4:1 (1:1). Campia Turzi—Aranyosgyéres: Sodrony­ipar—Crisana 1:0 (1:0). Orad­ea—N­agyvárad: Törek­vés—Tri­col­or 4:1 (2:0). Sibiu—Nagyszeben: Olimpia—HTV 1:0 (00). C­raiovan: Crai­­ovan—Jiul 5:2 (0:0). Lugoj—Lugoj: NAC—Vulturii 3:2 (3:2). Constanta: Makabbi—AS Costanta 4:0 *(CH) Vf HdDV—inJ Bareang :Tsaamina (2:0). Jassi: Victori­a—Textil a 0:0. Kerületi bajnokságért: Tim­isoar­a—Temesvár: Elet­­­rica—Port­i -technika 2:1 (0:1). — Csendőrök—Bohn 6:1 (3:0). — CFR—Rapid 2:2 (11). — Bánátul— Progresul 3:1 (2:1). Jimbolea—Zsombolya: ZsSE—Vulturii 5:1 (2:0). Arad: Astra—Ilakoa­h 1:1 (1:0). — Uni­rea —Transyl­vania 5:2 (31). — Crisana—Tri­­color 21 (0:0). — ATE—Gavana 4:1 (0:1). Brad: Mica—AAC 3:1 (1:1). Resita—Resica: RMTE—Kátaljai SE 4:2 (1:1). Oradea—Nagyvárad Elektrica—Kinizsi 4:0 (1:0). — Vestül—Kolping 3:2 (2:0). Szlovákia MAGYAR BAJNOKSÁGÉRT Pozsony: PTE—Törekvés 11:2. — Püspöki TK—MTE 1:1 (1:0). NÉMET BAJNOKSÁGÉRT Vágbeszterce: Spárta—TTS 3:0 (1:0). Tanulcsány: Juventus—Slávia (Eperjes) 2:2 (1:0). Nagyszombat: Rapid—ZTE 6:0 (2:0). LIGASELEJTEZŐ Rózsahegy: Rózsahegy—PFK 1:0 (1:0). Ruttka: Vruttky—Nyitrai AC 2:0 (1:0). Nagymihály: Besztercebányai SC —Zemplén 2:0 (1:0). Hajdúböszörmény: MOVE N­TE—Széche­nyi 2:2 (1:0). Barátságos. Vezette: Ved­res. Változatos játék. Góllövő: Kovács és Sátán, illetve Oláh (öngól) és Sóvágó. Körmend: KTK II—Zalalövői SE 11:3 (4:1). Barátságos. Vezette: Sc­hlesinge­r. Gól­lövő: Tati MTi( 43), Ber­czik (2) és Tilipár. Ungvár Ungvári magyar tg—Beregszászi ginál, 9:1 (3:0). I. osztályú férfibajnokság UTE—Elektromos, 7:2 (S:1) La­torca­ utca. Vezette: Szöllösy. A várt küzdelem elmaradt. Az UTE jó já­tékkal, végig vezetve biztosan győ­zött. Az Elektromos támadósora igen gyengén játszott. Góldobó: Benda (4) és Koltai (3), illetve Rá­kosi (2, mindkettőt 13-asból). Fo­­dort (Elektromos) a játékvezető kiállította. MAFC—VÁC 11:5 (5:2) Buda­­foki­ út. Vezette: Bobrovszky. A nagy szélben gyenge játék. A VÁC 10 emberrel állt ki. A műegyetemi csapat megerőltetés nélkül, biztosan győzött. Góldobó: Takács N­. (4), Eszéki (3), Mátyási (3) és Petis, illetve Seress (4) és Forrai. Florit és Serest VÁC, illetve Kostyákt MAFC a játékvezető kiállította. MTK—Széchenyi 15:5 (7:2), Hajdu­u. Vezette: Heltai. Fölényes, könnyű győzelem. A Széchenyi végig 10 emberrel játszott. Góldobó: Ró­zsa (7), Drégely (3), Zelk (3), Csillag és Jankovics, illetve Kovács (3) és Jelanek (2). BSzKRT—BSE VII. 7:5 (1:2). Aréna-út. Vezette: Kolos. Heves­iramú, változatos küzdelem. A BSzKRT végig vezetett, a leventecsapat nagy hajrával majd­nem egyenlített. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Góldobó: Jávor (3), Dobos (2) és Kormos (2), illetve Erdődy (3), Demcsák (2) és Káraik. Dobos a BSzKRT a játék­vezető kiállította, . . , .. . Hétfő, 1939 április 24. A KISOK országos egyéni kard- és tőrbajnokságai: Kardbajnok: Tilly János Budapesti Kir. Kath. gimn. Tőr­bajnok: Tilly Endre Budapesti Kir. Kath. gimn. — Saját tudósítónktól — Nagy és lelkes közönség előtt népes mezőnyök részvételével ren­dezte a KISOK országos egyéni kard- és tőrbajnokságát. Az egyes összecsapások mindvégig rendkívül izgalmasak voltak és igen magas színvonalon mozogtak. A diákok is­kolázott szép vívást mutattak be. A látottak alapján nyugodtan néz­hetünk a magyar vívás jövője felé. Kardban 22 versenyző, tőrben 26 diák indult. A délelőtti előmérkőzé­­sek után kardban Tilly János, Tö­rök, Lóránt, Kelemn, Unterholtzer, Gorjup, Marosi, Engler, Sztehló, tőrben Tilly Endre, Fodor, Böröczki, Longauer, Ritter, Márkus, Nagy, Zarenka, Krupánszky és Tasnády jutott a döntőbe. A döntők eredmé­nye a következő: Kwdkcm: 1. Tilly János Buda­pesti Kir. Kath. gimn. 6 gy., 2. Ke­lemen Miskolci Kir. Kath. gimn. 5 gy. 20 kapott tus, 3. Marosi Pesti Református gimn. 5 gy. 22 kapott tus, 4. Gorjup Kegyesrendi gimn. 4 gy. 21 kapott tus, 5. Unterholtzer Miskolci Kir. Kath. gimn. Tőrben: 1. Tilly Endre Budapesti Kir. Kath. gimn. 8 gy., 2. Fodor Zrínyi gimn. 6 gy. 20 kapott tus, 3. Márkus Árpád gimn. 6 gy. 27 kapott tus, 4. Rittert Gyulai Kath. gimn. 5 gy. 26 kapott tus, 5. Tasnády Bu­dapesti Kegyesrendi gimn. 5 gy. 28 kapott tus. A verseny végén a díjakat a diák­ság nagy lelkesedése közben osztot­ták ki a győzteseknek és a helyezet­teknek. BBTE-ISTÁK A BBTE-VERSENY ELSŐ KÉT HELYÉN Vasárnap IV. o. kardvívóversenyt rendezett a BBTE az Attila­ utcai tornatermében. 1. Mikin Béla BBTE 7 gy, 2. Nyári Ferenc BBTE 5 gy (21 k. t.), 3. Király István HTVK 5 gy (26 k. t.), 4. Kuruc MAFC 5 gy (28 k. t.), 5. Monostori Elektr. 4 gy (33 k. t. 32 a. t.), 6. Radnai Ganz 4 gy (38 k. t. 31 a. t.), 7. Go­sd­omid Ganz 4 gy (83 k. t. 28 a. t.), 8. Bakó FTC 1 gy (37 k. t.), 9. Kőhegyi HTVK 1 gy (39 k. t.) 415 rm'h­r?'m Mucsi a magyar csúcseredménynél másfél perccel jobb idővel második lett Münchenben 25 km-en — Távirati jelentésünk — München, április 23. A városon keresztül rendezett 25 km-es futóverseny nagy sikert hozott, Mucsi, a magyar ma­­rathóni bajnok részére. Változa­tos küzdelem után csak a hajrá­ban szenvedett vereséget a sok­szoros német bajnok, Bertschtől és ideje több, mint másfél perccel jobb Kiss 1:26:57.2 mp-es csúcs­teljesítményénél. Ha a német szö­vetség igazolja a táv pontosságát, a MASz nyilván hitelesíti is az eredményt. 25 km-es meg­hív­ási verseny: 1. Bertsch német 1:25:12, 2. Mucsi Postás SE 1:25:13, magyar csúcs­­eredmény, 3. Herber Stuttgart 1:26:05. (A nem nemzetközi ver­senyben 1. Berkes Potsdam 1:25:10.) 25 kem gyaloglás: 1. Dahlins lett 2:02:17, 2. P­rehn német 2:02:55, 3. Nagel német 2:06:06. A stadionban pályaversenyt is rendeztek. Súly: 1. Lampert 15.75, diszkosz: 1. Lampert 47.53, gerely: 1. Schröttl 60.15, kalapács: 1. Mayr 51.26. — A verseny alatt erős szél fújt.•------—— A DÉLI KERÜLET MEZEI BAJNOKSÁGÁT tegnap rendezték Szegeden. Szenio­rok: 1. Csonka SzVSE 17:46, 2. Ju­hász SzVSE 17:49.6, 3. Kotok SzVSE, 4. Gyetvay SzVSE.­­ Csa­pat: 1. SzVSE 15 pont. — Ifjúsá­giak: 1. Gyuris SzVSE 8:05, 2. Sárosi BMÁV 8:12, 3. Nehi SzTK. Csapat: 1. BMÁV 23 pont, 2. SzVSE 466 pont, 3. Tanítóképző 59 pont.