Nemzeti Sport, 1939. április (31. évfolyam, 66-85. szám)

1939-04-11 / 72. szám

10 a közönség. _ A szünet után a 3. percben Fodor finom továbbítását Cséfay belövi. 5:2. 4. percben Fodor buktatásáért 13-as, de Cséfay lövése a felső sa­rokról kifelé pattan. A műegyetemi csapat most többet támad, de a csa­tárok lövéseit nem kíséri szerencse. Gyors lerh­anásokból az Elektromos sorra eredményes. 11. p. Fodor Per­gelnek ad, a szélső nem hibáz. 6:2. Ezután Fodor kitör­tee eredményes. 7:2. Levin keresztüt, Máját az üre­sen hagyott Varga a felső sarokba lövi. 8:2. Az utolsó öt perc a mű­egyetemi csapaté. Sorozatos táma­dások során a 25. percben Mátyásét, a 27. percben Takács lövése ér há­lót, 8:4. A gólratörőbb és mozgékonyabb Elektromos megérdemelten győzött, még ilyen arányban is. A csapatban szinte nem is volt gyenge pont. A MAFC szépen, stílusosan, de meg­győződés nélkül , és gólképtelenül játszott. Kitűnt Mérai, Tatay, Kos­­tyál, Mátyássi és Eszéki. NŐI KÉZI­LABDABEMUTATÓ , Pirosok—Kékek 6:0 (3:0). Sport­­utca. Vezette: Bors. Pirosok: Ra­­ssó — Oroszné, Fonyódiné — Juhász, Hudra, Kovács — Kiss E., Zsám­­boky. Kapitány, Fazekas, Bozóky. — Kékek: Légrády — Stockbauer, Földváry — Ki® H. (Schwarcz), Bobrovszkyné, Kiss E. — Óvári, Kiss M. Molnár, Widder, Illés. A kézilabdázó hölgyek kitettek ma­gukért, szép és élvezhető játékot nyújtottak. A piros csapat emellett meglepő gólkép­ességről tett tanúsá­got. A fiatalok között néhány ki­magasló tehetség is akad, ilyen Ju­hász, Kiss Edit és Kiss Magda. Gól­dobó: Kapitány (3), Fazekas, Kiss Edit és Zsámbor­y. NEM VOLT SÉTA A PSV MÜNCHENNEK A HÚSVÉTI TORNA MEGNYERÉSE HÉTFŐ: PSV München—Elektromos 8:5 (4:4) Sport­ utca. Vezette: Szöllősy. PSV München: Schechsorn — Socher, Bannatski — Streng, Stku­­chen, Hausler — Mayer, Keeser, Matzenhardt, Fuchs, Bengel. Elektromos: Novák — Szűcs, Pé­teri dr — Birtalan, Kőháti, Kop­pány — Varga, Fodor, Cséfay, Le­vin, Perger. Nyílt küzdelemben az Elektromos végig egyenlő ellenfele volt a bajor bajnokcsapatnak, sőt sokáig veze­tett is ellene. Mayer szerzi meg a vezetést a vendégcsapatnak, egyéni játékkal Fodor egyenlít. Ezután az Elektromos szerez vezetést Fodor révén és a német csapat egyenlít Matzenhardt kapufáról bepattanó szerencsés lövésével. 2:2. Perger, majd Cséfai góljával most megug­rik a magyar csapat. A 26. percben Rennatski, már a 28. percben Fuchs góljával egyenlít München. 4:4. Szünet után a német csapat erő­sen belefekszik. A 3. percben Svee­­ser, a 8. percben Mayer eredményes. 6:4. Ezután Strenget feleselésért ki­állítja a játékvezető. Az Elektro­mos most rengeteget támad, de a csatárok lövései kapufán pattognak. Egy védésnél viszont Novák kapu­fának vetődik és sérülten kiáll. Öt percig mezőnyjátékos véd az Elek­tromosban és ez a magyar csapat­nak két góljába kerül. Mindkétszer Matzenhardt eredményes, 8:4. Újabb Elektromos-kapuffisorozat után vég­re Fodor sarkos lövésével javít az Elektromos és ezzel vége is a mér­kőzésnek. 8:5. Az Elektromos ma jóval komolyabb ellenfele volt a bajor bajnoknak, mint tegnap a megilletődve játszó BSzKRT. Talán ez tette és a három­szoros vezetés, hogy a németek ren­geteget­­ és sportszerűtlenül rekla­máltak. Az Elektromos ezúttal gyengébben játszott, mint vasárnap a MAFC ellen. Önzetlenebb játékkal, okosabb taktikával még a magyar csapat győzelme sem lett volna meg­lepetés. És az az Elektromos leg­szebb dicsérete! 3:0-RÓL NYERT A BSzKRT! BSzKRT—MAFC 7:3 (2:3) Sport­ utca. Vezette: Bobrovszky. Gyenge iramú játékban könnyű műegyetemi győzelemnek indult a mérkőzés. Eszéki, Mátyássi, majd újra Mátyássi góljával már 3:0-ra vezetett a MAFC. Németh és Kor­mos révén javított a BSzKRT. Szünet után a MAFC-csatársor tologatni kezdett, míg a BSzKRT tértölelő gyors adogatással széthúzta a műegyetemi védelmet és biztosan győzött. A gólok ekkor a következő sorrendben estek: Kormos 3:3, Jávor 4:3, Dobos 5:3, Németh 6:3, Kor­mos 7:3. Leventék—KISOK 10:5 (6:5) Sport-utca. Vezette: Zsigmond. l­.rdödy jó játékával szünet után hengerelt a leventecsapat. Góldobó: Erdödy (10), Gömöri (3), Ilikisch (2), Quintz (2) és Demcsák (2), illetve Kuti (3), Ottó és Kapás. UaB&link Jön a ZAZA, a Paramount leg­újabb nagy filmje! Ez az amerikai vállalat évek óta minden tavasszal elküld egy nagy filmet Magyaror­szágra. Az idei „tavaszi nagyágyú” a Zaza, a címszerepben Claudette Colberttel. Színpadon Eleonora Duse, Ethel Barrymore, Allan Na­­zim­ova, Elsabeth Bergner játszotta ezt a remek szerepet. Filmen némán Glória Swanson.* Valószínűleg ezen a héten mutat­ják be a TOPRINI NÁSZ című Csermely - regény hangos filmválto­zatát. (Némán egyike volt a legsi­keresebb magyar filmeknek.) A fő­szereplők: Tolnay Klári, Bács Vali, Fülvedy Zsóka, Ladomerszky Mar­git, Keresztessy Mária, Jávor Pál, Kiss Ferenc, Pethes Attila, Apáthy Imre, Pethes Sándor, Makláry Zol­tán és Bihary József. CPORTERMET ° JEItVfulNTYT készít MORZSÁNYI J. IV. Éskn­nt 5. sz.___Telefon: 182—217. Nem bizonyos, hogy bemutathat­ják ezen a héten, de legkésőbb a jövő héten okvetlenül a közönség elé kerül a SZERVUSZ PÉTER című magyar film­vígjáték, amelyben ~Pli­get Antal kettős szerepet játszik. * Párisban megfilmesítették a VII. EDWARD ÉS KORA című Mau­­rois-könyvet. VII. Edwardot a sza­kállas Victor Francon személyesíti meg, Victoriát Gaby Morlay, lord Kitchenert Jean Gollland. SPORTÉRMEK LUDVIG Bp. Thék E.-n. 18. kaphatók lépes árjegyzést, jilyények, dijak, stricsét JÜÉL Kedd, április 11. Budapest I. (549.5 m­): 6.45: Torna. — Hírek. — Hanglemezek. — 10: Hírek. — 10.20: A mindennapi kenyér. Irta: Ber­talan Olivér (ír. — 10.45: Divatos ruha­díszek. — 12.10: Hanglemezek. — Köz­ben kb. 12-30: Hírek. 1­3.30: A rádió szalonzenekara. — 14.35: Hírek. — 15.10: Bábszínház. Közvetítés a terézvárosi r. kat. egyházközség kultúrházából. Beszél Lakatos Emília óvónő é­s Budhinszky Sán­dor. — 17: Hírek szlovák és rusz­in nyel­ven. — 17.10: Asszonyok tanácsadója. Arányi Mária elő­adása. — 17.40: Fátyol Jancsi cigányzenek­ara. — Közben kb. II: Hogyan juthat bankszerű fedezet nélkül a kisiparos és kiskereskedő köl­csönhöz. Bózsing Béla előadása. 18­55: „Biharország.“ Papp Lajos előadása. — 19­ 30: MÁRTA. Vígopera 3 felvonásban. Zenéjét szerezte Flotow. — Lady Harriet Durham, a királyné udvarhölgye: Orosz Júlia. Nancy, bizalmasa: Gire Lola; Lord Tristan Mickleford: Komáromy Pál; Lyonéi: Pataky Kálmán; Plumkett, gazdag bérlő: Vitéz Tibor; A ric­m­ondi bíró: Szomolányi János. — Az I. felv. után kb. 241-30: Hírek. — A II. felv. után kb. 21.29:­­Hírek. — Az előadás után kb. 22.15: Táncig mezek. — 22.40: Hírek német, olasz, angol és francia nyelven. — 23: Lovászi Ferenc cigány­zenekara muzsikál. — 00.05: Hírek. Budapest II. (834­5 m). 18-25: A földmí­­v­elé­sü­gyi m­in­i­s­z­t­é­r­i­u­m m­­ezőga­zd­­a­ság­i félórája. — 18.55: Hanglemezek. — 19.39: A hanyatló Óceánia. Bulla Béla dr. elő­adása. — 20: Hírek. — 20.20: A halha­tatlan Eötvös Lorá­nd. Irta: Pekár Dezső dr. — 20­10: A 15. honvéd gyalogezred zenekara. Vezényel: Seregi Artúr. Kassa (259.1 m), 11.10: ,,Tavaszi mun­kák a gyümölcsös k­ö­tbben.‘‘ Ifj. Bircsák László előadása. — 11.35: Hírek magyar, szlovák és ruszin nyelven. — 15.25: Danyi Aladár cigányzenekara. — Közben kb. 15.50: Hívek. — 17.10: Ruszin félóra. „A medve." Hangjáték. Irta: Csehov. — 17.40: Katonárné Kiss Margit magyar nó­tákat énekel cimbalom kíséret­tel. — 18: A Felvidék magyar városai: Losonc* Marék Antal nr. előadóra. mm [1] EzÜStfátyol egészségét! Mozik műsora Bemutató mozik VTRIUM (Margit-körút 55. Tel.: 153034, 154—024.)­ negyed 6, fél 8, $410. Szomb., vas.: negyed 4-kor is. A varieté csilla­gai* (Jávor, Páger, Bordy.) Híradók. A hazatért Ruténföld. Híradók. CITY (Vilmos császár út 36. Tel.: 111 — 140,4 $46, $48, *30. Szombat, vasárnap: $44-kor is. A titokzatos Mr. Moto. (Pé­ter Lorre.) A munka hősei. Vadnyugati rablókaland. Híradók: CORSO (Váci utca 9- T­: 182-818.) fél 6, fél 8. fél 10. Szomb., vas.: fél 4-kor is. Luise Rainer: Színiiskola. Optikai költe­mény. Híradók, BÉCSI Teréz-körút 28 Tel.: 121-343, 125-952.) fél 6, $48, 10. Szomb., vas., ünnep: negyed 4-kor is. 2-ik hétre prolongálva: A varieté csillagai. (Bordy, Jávor, Páger.) hazatért Ruténföld. Híradók. FÓRUM 1 Kossuth Lajos­ utca 18- T.: 189— 343, 109— 107.) negyed 6, fél 8, $410-kor. Szomb., vas., negyed 4-kor is. IX. pa­rancsolat. (Gaby Morlay, Jean Gabin.) Híradók.­ KAMARA (Dobány-utca 42. T.: 144—127.) 4, 6, 8. Szomb.: 10-kor is. Vas.: 2, 4, 6, 8. Hófehérke és a 7 törpe. Zenélő tündé­rek. Utolsó hétre prolongálva! OMNIA (József-körút és Kölcsey-u. sarok. T.: 130—125.) 5, negyed 8, fél 10. Vas.: 4, 6, 8. 10 órakor. A titokzatos Mr. Moto. (Peter Lorre.) A munka hősei- Vadnyugati rablókaland. Híradó. RADIUS (Nagymező­ utca 22. I.: 120—564, 122-098.) $46. •/♦ 8. $410. Szomle- vas.: $44 kor is. Szélhámosnő voltam. (Edwige Fouillere, Jean Murat, Jean Mas.) Hír­adó. 2-ik hét! ROYAL APOLLÓ (Erzsébet-körút 45. T.: 141-902. 342—946.)­­/*6. fél 8. *M0. Szomb., vas- 4, 6, 8, 10. Fiúk városa. (Spencer Tracy, Mickey Rooney.) Hír­adók. SCALA (Teréz-körút 60. Tel­: 114—411.) negyed 6. fél 8. *M0. Szomb. és vas.: 3-kor is. Suez (Annabella, Loretta Young, Tyrone Power.) 3.-ik hétre pro­longálva. Híradók. URANIA (Rákóczi-út 21. Tel.: 146—046.) 5- negyed 8, $410. Szomb., vas., ünnep: fél 3-kor is. 2-ik hétre prolongálva: A varieté csillagai. (Bordy, Jávor, Páger.) Hazatért a Rutánföld (teljes riportfilm). Híradó. Vas. d. c. 11. Baktay Ervin dr.: A 20 éves fascizm­us. Utánjátszó mozik BROADWAY (VII. Károly-körút S. T.: 114 212.­ fél 4, fél 6, fél 8, fél 10. Szomb., vas.: fél 2-kor is. (Hétköznap az első, szomb., vas.: első kettő r­ers.) Tisza­virág. (Tolnay, Rózsahegyi.) CÁRITÓL­­Baruz­s­ier 32. Fel.: 134—337.) fél 4, fél 6. fél 8. fél 10. Vas., ünnep: fél 2-kor is. (Első mérs.) Ingovány. (An­nie Ducaux, Jules Berry.) — Csak fel­nőtteknek.) Híradó. CORVIN (József-körút és Üllői-út sarok. T-: 138—988, 139-584.) Fél 4, fél 6. fél 8. fél 10. Vas.: fél 2-kor is­ (Elsőn 1000 hely ^9—80 fü­l.) Magyar feltámadás. (Kiss E, Tőkés, Csortos.) Híradók. ELIT (Szerit István-krt 16. T.: 114-502.) 4, 6, 8, 10. Vas.: 2, 4, 6, 8, 10. Marco Polo kalandjai. (Cary Cooper.) Híradó. HOLLYWOOD (Bethlen-tér 4. Tel.: 142- 455.) fél 4, fél 6, fél 8, fél 10. Vas.: fél 2-kor is. (Első mérs.) Alexander® Ragtime Band. (Alice Faye, Tyrone Power, Don Amed­e.) Híradó., LLOYD (Hollón utca 7/a. Tel.: 111—994.) 4. 6. 8 10 Vas. 2 kor is. (Első mérs.) Alexandert Ragtime Band. (Alice Faye, Tyrone Power.) PALACE (Erzsébet­ körút 8. Tel.: 136— 523.) 4. 6. 8. 10. Szomb., vas.: 2-kor is. (Első mérs.) Bors István. (Tolnay, Já­vor.) Híradó. SAVOY (Üllői-út 4. T.: 146-040.) Fél 4. fél 6. fél 8. fél 10. Vas., ünnep: fél 2-kor is. (Első féláru.) Alexandrer‘s Ragtime Band.) Alice Faye, T. Power.) Pro­longálva! SIMI’LON (Horthy Miklós-út 62. T-: 268- 999.) Fél 4. fél 6. fél 8. fél 10. Vas.: fél 2-kor is. Magyar feltámadás. (Kiss, Tőkés, Csortos.) Híradók. Amerikai lo­­vasbr­avurok. STÚDIÓ (Akácfa­ utca 4. Tel : 155—374.) 11, 2, 4 6, 8, 10. (Hétköznap első három vas.: első kettő féláru.) Tilos utakon. (Corinne Luchaire, Annie Duchaux.) adó. 3.-ik hétre prolongálva. Továbbjátszó mozik­ ALKOTÁS (Gömbös Gy.­u. 11. T.: 155—374.1 fél 4. fél 6. fél 8. fél 1­1. Vas.: fé 1 2-kor. Hét tenger kikötője. (Wallace Beery.) Híradók. JU DAI APOLLO (Széna tér. T.: 351500 ). Tél 5. 147, 9. Vas.: fél 2. fél 4. fél 6. fél 8. fél 10. Szegény gazdagok. (Uray, Szeleczky, Málg.) Tantuszfilmgyár. — Híradók. El DOSÍADO (Népszínház­ utca 31. Tel.: 133— 171.) 4, 6, 8. 10. Vas.: 2-kor is. Hét tenger kikötője. Hegyiharamiák. Hír­adó. HOMEROS (Hermina-út 7. T.: 296-178.) $45, 7. 1/­10. Vas.: fél 1-től folytatólag. Csodák csodája. (Sonja Henie.) Kuba. Sportol a világ. IPOLY (V.: Csáky­ utca 65. T.: 292-626). 5. ‘68, fél 10. Szomb.: fél 4. fél 6, fél 8, fél 10. Vas : fél 2-kor is (Első mérs.) Hét tenger kikötője. (Wallace Beery.) 100 kutya 1 sorban. JÓZSEFVÁROSI (Kálvária-tér 7. Telefon: 134—644.) fél 4. fél 6. fél 8. fél 10. Vas. fél 2-kor is. (Első mérs ) Szegény gaz­dagok. (Uray, Szeleczky.) OLY MIM­A lErzsébet-körú­t 26. T.: 342-947.) 11, 2, 4, 6, 8. 10. (Elsőn 30 fillértől.) Csodák csodája. (Sonja Henie.) Teli­vér primadonnák. Ahol a víz aranyat ér. Híradó. OTTHON (VIII., Beniczky-u. 3-5. Tel.: 146—447 ) négy. 4, négy. 6, négy. 8, négy. 10. Vas. negyed 2-kor is. (Első mérs.) A Heardy-gyerek esete a szerelemmel. Mickey, Ronney.) PATRIA -Népszinház-u. 13. T.: 145—673.) $44, % 6.­­/48, $410. Vas.: $42-kor is. (Első mérs.) Szegény gazdagok. (Uray, Szeleczky, Mály.). Kenguruk országa. Ze­nésfilm. Híradó. PHÖNIX (Rákóczi-út 68. Tel.: 141—451.) A filmek kezdési ideje folyt.: 11, 1, 3, 5, negyed 8, fél 10. (Első három mérs.) A kivándorlók. (Arleen Whelan, Don Amed­e.) Sportol a világ. Dél királynő­je. Harcias macskák. N­EX (István-út 39. Telefon: 130—416.) fél 5, $47, 9. Vas.: fél 2, fél 4, fél 6, fél 8, fél .10. Szegény gazdagok. (Sze­leczky Zita, Mály, Uray.) A titokzatos Szahara. Híradó: RIALTO (Rákóczi-út 70. Tel.: 139-197.) Fél .11, fél- 1, */1 3, 5, 8, fél 10 Vas.: 10. 12, 2, 4, 6, 8, 10. (Elsőn 10. 50. 60 fül. helyár.) J-fét tenger kikötője. (Wal­­lace Beery ) Arany rablók. Olaszország Ismét nőtt a Bologna előnye A X. tavaszi forduló eredményei: Torino—Milano 3:2. Novara—Li­gnin® 1:0. Lazio—Juventus 1:1. — Bologna—Triestína 2:1, Livorno— Lucchese 1:0, Bari—Modena 1:0, Genova—Roma 2:0. Amibrosiana— Napoli 1:2. Áz élen most ez a helyzet: 1. Bo­logna 36 p. 2. Torino 32 p. 3. Am­­brosiana 81 p. 4. Genova 30 p. 5. Liguria 30 p. Vasutas bajnokság Miskolc: Debreceni VSC—MVSC 3:0 (1:0). Vezette: v. Adorján. Az MVSC vasárnap bajnokit is játszott és a DVSC ellen csak szükségcsapatot állított ki. A debreceni NBB-együttes így is csak nehezen­ győzött. Góllövő: Bihari (2) és Kántor 11-esből. — Debreceni VSC ifi—MVSC ifi 5:1 (4:0). Vasutas bajnoki. Vezette: Szegő. Pápa: Dunakeszi Magyarság— PVSE 6:2 (3:1). Vezette: Jáger. A sokkal szebben játszó Magyarság megérdemelten győzött. Gól­lövő: Kozmann (3), Szönyi (*2) és He­gedűs, illetve Csornák és Vörös. Szombathely: Haladás—Dombóvári VOGE 10:0 (7:0). Hétfő. Vezette: Patyi. Macska-egér harc. A gólok sorrendje: I. félidő: Halmai, Szabó, Koroknai, Kiss, Szabó, Koroknai, Kiss, II. félidő: Szabó, Tőke, Kálózi. PESTKÖRNYÉKI AMATŐRKUPA DÖNTŐ­­MÉRKŐZÉS Cs. MOVE—Zugló 3:2 (1:1) Öv­ utca. Vezette: Vogl R. Cs. MOVE: Csák — Slossberger, Farkas — Lack, Jovancsevics, Bakonyi — Glaser, Dimmer, Papp, Vince, Varga. Zugló: Csizmazia — Bredák, Ferenci — Horváth, Kaposi, Fekecs II. — Rácz, Prine, Piber, Fekecs III., Babrányi. Az első félidőben a Zugló erősen támad, csatársora sokat és jól lő a kapura, de a nagy formában lévő Csák mindent véd. A vezető gólt a Cs. MOVE rúgja Papp révén, 11-esből. A Zugló is 11-esből egyenlít, Fe­kecs III. a góllövő. Szünet után még na­gyobb a Zugló fölénye. A Cs. MOVE azon­ban két rajtaütésszerű támadás révén két gólt szerez és ez eldönti a mérkőzés sor­sát. A Cs. MOVE két gólját ebben a fél-, időben Vince és Dimmer szerezte. A Zugló csak szépíteni tud Bekecs III. góljá­val. Jó: Csák (a mezőny legjobbja), Kless­­berger, Jovancsovics, Vince és Varga, illetve Ferenci, Horváth, Kapocsi és Bab­rányi. Ez a mérkőzés a Pestkörnyéki amatőr­­kupa második mérkőzése volt. Az első mér­kőzést is a Cs. MOVE nyerte, 4:1 arány­ban. Katzer Mihály Cs. MOVE: Két gyenge csapat mérkőzése. Az eredmény igazságos. P. Szabó G Gábor Zugló: Nem ment a fiúkna­k játék. A második félidő alapján megérdemelten győzött a Cs. MOVE. MOVE VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉS MOVE vidéki vál.—MOVE budapesti vál. 3:1 (3:1) Pomáz. Vezette: Magyary. Vidéki vál.: Popelka — Kiss, Arzenovits — Nagy, Szentesi, Slezák — v. Bakos, Raab HL, Saii, Simon, Valentin. Bpest vál.: Szigeti — Gerendai, Muzsik — Gulai, Vászondi, Sima (Ágai) — Titkos, Demény, Szobota, Ágai (Horváth IA, Hor­váth II. A nagyszerű támadósorral rendelkező vidék biztosan győzte le a négy tartalék­kal kiálló pestieket. Az első félidőben élénk, változatos játék folyik. Szünet után Budapest visszaesik és ekkor ellaposodik a játék. Gólövő: Savi (2) és Simon, illetve Horváth II. Kitűnt: Arzenovits, Szentesi, Raab III. és Valentin, illetve Szigeti, Gu­lái, Vá­szondi és Horváth II. Mády József vidéki szöv. kapitá­ny: Csak Szigeti kapus nagyszerű védése akadályozta meg a nagyobb gólarányú győzelmünket. Koszorú Lajos Bpeet vál.­kapitány: Az egységesebb vidék megérdemelte a győ­zelmet. A LOSONCIAK VENDÉGSZEREPLÉSE RÁKOSKERESZTÚRON Losonci AFC—KTE 2:1 (0:0) Rákos­keresztúr. Vezette: Dénes. LAFC: Kósa — Tolmácsi, Bukovszky — Hegedűs III., Molnár I., Kostyál — Hege­dűs II., Polonkás Illinyicza, Sós, Tren­­kava. KTE: Pintér — Blahó, Próbaj — Marosi, Péter, Merz — Csere, Próbaj, Herz, Kap­­pert, Stancsik. A vendégcsapat pompásan­ mutatkozott be. Remekül, a szélekre küldött labdákkal játszanak a csatárok é­s ezáltal sokszor za­varba hoznák az ellenfél védelmét. A helyi csapat táma­dósora nagyo­n gyengén szere­pelt. Az első félidőben alig volt komoly, említé­sreméltó esemény. Fordulás után a 17. percben Hlinyica szép fejessel meg­szerzi a vezetést. Ilár hat perccel később Sós lövi a második gólt. A 22. percben Ilerz fejessel szépít az eredményen. Jó: Molnár I. (a mezőny legjobbja), Kósa, He­­­­gedűs III. és Polonkás, illetve Blahó, Ma­rosi, Csere és Ilerz. Marcsinkó Mátyás a T­AFC elnöke: A rákoskeresztúriak közönsége igen, sportsze­rűen viselkedett Megérdemelten győztünk. Kaszás Kálmán RTL: Nagyon j­ól játszot­tak a vendégek. VILLÁMTORNA ERZSÉBETEN FTC— URAK 2:0 (1:0). Vezette: Rázsó. A jobb védelemmel felálló helyi csapat biz­tosan győz a mezőnyben egyenlő erejű URAK ellen. Góllövő: Kiss és Spiesz. La. FC—EMTK 0:0. .Vezette: Nagy L. Szép, élvezetes mérkőzés. Mindkét csapat­ban a védelem tüntette ki magát. A csa­tárok a mezőnyben jól játszottak, de a kapu előtt sokat bizonytalankodtak. Az eredmény igazságos. La. FC—ETC 4:0 (3:0). Vezette Rázec. Az ETC egyenrangú ellenfele volt a La. FC-nek, de a La. FC csatárai a kapu előtt jobban feltalálták magukat. Góllövő: Bi­hari (2), Bédy és­ Havas. ETC—EMTK 2:2 (2:1). Vezette: Nagy L. Az első félidőben többet támadó ETC két gól előnyre tesz szert. Fordulás után az EMTK rákapcsol és sikerül kiegyenlítenie. Góllövő: Kiss (2), illetve Kemény és Uitz. EMTK—URAK 3:2 (0), Vezettem Ráasó. Kedd, 1939 április 11. Az első félidőben egyformán támad a két csapat. Fordulás után az EMTK felülkere­kedik és az utolsó percekben megszerzi a győzelmet. Góllövő: Dobos II. (2) és Hrottkó, illetve Pető és Marin. La. FC—URAK 1:0 (0:0). Vezette: Zim­­mermann. Az állandó fölényben játszó La. FC csak az URAK 16-osáig jut mert az öt emberrel védekező URAK minden gólra tö­rekvő támadást szétrombol. Góllövő: Rliskó. A torna végeredménye: 1. La­ FC 5 pont, 2. EMTK 1 pont, 3. ETO 3 pont, 4. URAK 1­ pont. CÉGKUPA MÉRKŐZÉS Growe—Dreher 3:1 (2:1). Halem­u- Ve­­zette: Ilerz. A Growe könnyen nyerte a mérkőzést. Góllövő: Klein, Bauer és Rem­­mer, illetve Possck. BUDAFOKI SERLEGMÉRKŐZÉSEK Vasárnap kikapott a jelek nélkül játszó Budafok BMTE—Budafok 3:2 (1:2). Vezette: Kal­lós. — BMTE: Bogár — Nemesek, Winer­­heim — Havas, Rudas, Teleki — Ligeti, Reiser, Szepes, Konrád, Kékessy. — Buda­fok: Buchbauer — Verbai, Bánkúti — Be­­retvás, Borhy, Kovács I. — Fodor, Fézler, Hidasi, Szegedi, Kovács III. — Vági. Sze­­behelyi, Soóth és Király nél­kül végig olyan lélek nélkül játszott a Budafok, hogy csak veszthetett. Különösen Féz­ler nemtörődöm játéka volt feltűnő. Góllövő: Konrád, Ru­das és Ligeti, illetve Fodor és Hidasi- Jó, Konrád, Rudas, V Vinczheim, Reifter, illetve Verbai. Bánkúti, Borhy és Kovács I. HÉTFŐN — REVÁNS! Budafok—EMTE 3:1 (0:1). Budafok. Ve­zette: Révész L. — Budafok: Buchbauer — Verbai, Bánkuti — Tatár, Borhy, Fischer — Fodor, Szegedi, Hidasi, Ko­vács I., Kovács III. — BMTE: Bogár —­ Nemesek, Winczheim — Havas, Rudas, Jávor — Kékesi, Reiser, Füredi, Konrád, Ligeti. A torna másodnapján a G tarta­lékkal játszó Budafok végig szép mérkő­zésen győzött a lelke BMTE ellen. Jobb gólarányával a torna győz­tese lett. Gól­­lövő: Hidasi (2, egyet 11-e­sből) és Fodor, illetve Reiser (11-esből). Jó: Verbai, Bán­­kuti, Borh­y, Fodor és Hidasi, Pl. Wincz­­heim, Rudas és Konrád. ÉREMMÉRKŐZÉS HAC:RÁC 5:2 (1:0). Vízművek-pálya.: Vezette: Sk­alftiez. A HAC jobb volt. Góllövő: Csuf­orás (2), Tóth (2) és Kop­­fer, illetve Takács (2). Szenei Vízművek 5:0 (4:0). Vízművek-p. Vezette: Vas A. Jó iramú mérkőzés­ volt. A szeneiek igen jól játszottak. Góllövő: Csánó (2), Sigrovics (2) és Szalay. Vidéki sportegyesületekre• FUTBALL felszerelést olcsón szállít Szabó sporüzem Turkeve Viszonteladóknak árengedmény VEGYES HÍREK TORNA A szegedi MTE húsvét vasárnapján húsz­­tornát rendezett. A felvonult csapatok szép gyakorlatokat mutattak be. A fővárosiak közül Pataki, Várkői és Gaál vett részt a dísztornán. Vörös József elnök üdvözlő be­szédére Lenkey Lehel, a MOTESz alelnöke válaszolt. VÍVÁS Csütörtökön érkeznek a lengyel vendég­­vívók Budapestre. A hét végén rendezi a S1TVK az idei évad egyik legnagyobb ver­senyét, a­ vitéz Gömbös Gyula vándordíjért folyó kard és tőr versenyt. A versenyre a JITVK lengyel vívókat lát vendégül. A nagyszabású verseny lengyel vendégei csü­törtökön érkeznek Budapestre. TENISZ Peták József, a szövetség vándoredzője a tiszántúli kerületben már április hó 1-én megkezdte működését. A többi ke­rületekben 15-én kezdik meg a vándor­­edzők működésüket. Addigra talán Pes­ten is megkezdődik a szövetségi edzés. ASZT­ALI­ TEN­ISZ MÁTÉ—VSC 8:4 (Asztali tenisz csapat­mérkőzés.) Főszerk­esztő: DR. VADAS GYULA Felelős szerkesztő: HOPPÉ LÁSZLÓ Felelős kiadó: KULTSÁR ISTVÁN Megjelenik szerda és szombat kivételével minden nap. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII. Rökk Szilárd­ utca 4. Telefon: 1-324-99 és 1-339-77. Levélcím: Budapest 72. Posta­fiók: 42. Távirati cím: Nemzetisport, Bpest. Postatakarékpénztári csekkszámla 53.366. ELŐFIZETÉSI DÍJ: Belföldre egy bóra • • *» •• •« •« 2*20 P Belföldre negyedévre •• •• „ •• P Észak-Am­erikába •• „ •« •« •• 10. — P Egyéb külföldre........................... ..­­.—P Fiókadminisz­tráció Szlovákiában: Novinárstvo, St. Szobor, Bratislava, Schöndorfská 53. Nyomatott a Stádium Rt. körforgógépein. Felelős: Győry Aladár igazgató.