Nemzeti Sport, 1939. április (31. évfolyam, 66-85. szám)

1939-04-11 / 72. szám

Budapesti amatőr mérkőzések I. osztály Pártos-csoport Hungária SC—KTC 3:1 (2:0) Kén­ utca. Vezette: Chernyck. Hungária: Madler —- Tömök, Iristván — Tóth, Aigner, Pavlik — Petrás, Gugyerás, Kosaras, Fábián I., Nagy I. KTC: Steltner — Lovas, Albert — Krucs, Vince, Schlaker — Répa, Lendvai, Glatz, Páll, Pintér. A 7. percben Gugyerás közelről vont. Majd Petrás két lépésről a beugró Lovasba lövi a labdát. A 28. percben Nagy I. gólt fejel. 1:0. A 37. percben Kosaras 11-esből lő gólt. 2:0. Szünet után a 2. percben Gugyerás közelről talál a hálóba. 3:0. A játék kemény lesz, helyenként durva is. A 21. percben Páll gólt ér el. 3:1. Pavlikot és Dömököt kiállítja a játék­vezető. A 34. percben 11-eshez jut a KTC, de Glatz lövésze Madler kiüti. Jó: Kisiván, Kosaras, Aigner és Gugyerás, illetve Lovas, Schlacker és Répa. Kollár Ferenc Hungária SC: Megérdemelten győztünk. Korpits Zsigmond KTC:” Javulnia kell a csapatnak, hogy elkerüljük a kiesést. Bíró-csoport BLK—Főv. TKör 4:4 (3:3) * Váci—I. Vezette: Vas A. BLK: Máté — Zuber, Halász — Rézler, Gug, Schwartz — Viola, Bursi, Knoch, Jáger, Zurián II. Főv. TKör: Vajnovszky — Jera­bek, Gazdácska — Liptáik, Bolla, Nobodrovsz­ky — Kaiser I— Hirsch, Baár, Balássy, Bányai. A BLK 10 emberrel kezd. Énoch a 12. percben áll csak be. Ezalatt a Főv.TKör két gólt ér el, a 15. p.­­ben azonban már a BLK vezet 3:2-re. Végül a FővTKör az utolsó percben 11-esből egyenlít. Góllövő: Knoch (2), Zurián II. és Jáger, illetve Bolla, Balássy, Kaiser I. és Bányai (11-esből). Jó: Zuber, Jáger és Zurián II., illetve Gazdácska, Bolla és Bányai. Bóka Lajos BSK: Jellemző a já­tékra, hogy a Főv. TK­ör mind a négy gólját szabadrúgásból érte el. Varga Jenő Főv.TKör: A hét tar­talékkal kiálló csapatom megérde­melte a döntetlent. II. osztály Kárpáti-csoport SAC—BTC 5:0 (3:0), Soroksár. Vezette: Hunfalvi. A SAC minden részében jobb volt ellenfelénél, csatársora néhányszor pom­pás támadásokat vezetett. A BTC tartalé­kosan állt ki és szerencséje sem volt. Gól­lövő: Zwick (2), Péteri (2) és Pfiszter. III. osztály Spr­inger-csoport Függetlenség—Az Est 2:1 (1 :1). Zágrábi-út. Vezette: Dorogi. Nagy meglepetés a Füg­getlenség győzelme. Góllövő: Hajek és Blumberger, illetve Jadrou. V. osztály Negyedik csoport Gázgyár II.—HEAC 4:2 (1:2). Aquincum. Vezette: Borgida. Góllövő: Zentai (3) és Balogh, illetve Kékesi (2). A játékvezető Kékesit, Beckert és Szijjártót N­EAC ki­állította. Nyugaton mind a két vezető csapat vereséget szenvedett Püspökladány nyerte a keleti rangadót Vidéki eredmények Keleti alszövetség I. osztály Püspökladányi MÁV—NyTVE 3:2 (3:1). Nyíregyháza. Vezette: Ta­kács. Orkánszerű szél, a NyTVE gyengén játszott s így a nyolc tar­talékkal játszó ladányi csapat meg­érdemelten győ­zött. Góllövő­: Pong­­rácz, B. Nagy és Jónás, illetve Pa­­kot és Juhász. Jó: Márton, Riskó és Pető­ P. MÁV, Mester, Gaál, Butik és Gerda NyTVE. KKTE—BSE (Nyírbátor) 5:2 (2:1). Kis­várda. Vezette: Kovács. A hazai csapat megérdemelten győzött. Gól­lövő: Kozma (2), Balogh (2) és Révész, illetve Varga és Gál. Jó: Farszky, Laros és Kozma, 111. Gál, Balogh és Varga. Barátságos mérkőzések Beregszász: SK Russj—BFTC 2:1 (2:1). 300 néző. Vezette: Halasi. A hazai csa­paton látszott az edzéshiány. Az ungvári ruszinok lényegesen jobban mozogtak, d­e csatáraik lövéseit nem kisérte szerencse. A 3. percben Krajnyák lövi az első gólt 1:0. A 14. percben ismét Krajnyák ered­ményes 2:0. A 39. percben 11-eshez jut a BFTC, de Hollan­der III. büntetőjét Kricekó kivédi. A 37. percben szépít a hazai csapat Ilollán­der III. révén. Szü­net­ után a BFTC jobban feljön, de ered­ményt nem tud elérni. Kitűnt: Krajnyák is Kopesai, illetve Lettner és Hollander I. Derecske: Kelet ifj. válogatott—D. MOVE 2:0 (2:0). Vezette: Bakó. Orkán­szerű szélben a szebben és jobban játszó ifjúságiak megérdemelten győztek. Góllö­vő: Szilágyi és Hodácsy. Nyugati alszövetség 1. osztály: MÁV Előre—Celldömölki VSE 3:0 (0:0). Székesfehérvár. Vezette Grosz­­mann. Váltakozó játék. Az Előre széllel hátban jobb volt. Szünet után a 14. percben Grünhut beadását Heinrich lövi a hálóba. A 28. perc­ben Haar, a 40. percben Grünhut eredményes. Jó: Szekér, Varga, Haar, illetve Bognár, Havas, Kac­sai. KFC—SVSE 2:1 (1:1). Komárom, 600 néző. Vezette: Peksinger. Re­mek játék. Már az első percben Ko­vács átadását Lengyel II. a megle­pett kapus felett bevágja, 1:0. Az SVSE sokat támad, mégis csak a 44. percben tud egyenlíteni Horváth ré­vén. Szünet után a 9. percben Len­gyel II. átadását Kovács beszúrja, 2:1. Jó: Radics, Bognár, Kuti, Nagy, Lengyel I. és II. KFC, Kovács, Ko­mi­­cs, Horváth és Tóth SVSE. II. ker. SC—DAC 1:1 (1:0). Győr. Vezette Gergely. Az első félidő 15. percében Winkler a kerületnek szer­zi meg a vezetést. Szünet után a 36. percben Krausz egyenlít. Jó: Hiba I., illetve Krausz. GyAC—Pápai PSC 5:4 (3:3). — Győr. Vezette: Czeczely. A bajnok­sá­rra törő pápai együttes csak ön­góllal kapott ki a lelkes győri csa­pattól. Góllövő: Csobánczi (2), Var­gha, Smuck és Tomena (öngól), illetve Magyar, Bolla, Vám­os és Antalffy. Jó: Lakat, Schwarckopf és Kovács I., illetve Vámos, Hor­váth és Fárber. Várpalotai Unió—Fűzfői AK 3:1 (1:1). Hétfő: Székesfehérvár. Ve­zette: Gray I. A március 19-én Fűz­fő a botrányba fulladt FÁK—Unió mérkőzést egyesbírói­ határozatra játszották le Székesfehérváron. A fűzfői csapat végig támadott, sokkal jobb volt, mégis három szerencsés lefutással kapushibákból a palotaiak győztek. Góllövő: Hernádi (2) és Zentai, illetve Csiszár. Jó: Tóth, Kutik és Hernádi, illetve Ács, Ba­log és Deák. II. osztály SSE—Hajmáskéri SE 5:0 (1:0). Hajmás­­kér. Vezette: Leincr (Közép). Gólflüvő: Kiss (2), Fradi, Nagy II. (11-esből) és Hali (öngól). S­.KE—Celdömülki VSE II. 2:0 (1:0). Szentgotthárd. Vezette: Krausz. A hazas csapat végig jobb volt. Góllövő: Volán­­­csics és Horváth. Haladás II—ZTE 2:0 (0:0). Zalaeger­szeg. Vezette: Somos- Alacsony színvo­nalú játék. Góllövő: Mórócz (2). KTK—MOVE Zalaegerszegi SE 3:1 (1:0). Körmend. Vezette: Németh Pál. Igazságos eredmény. Góllövő: Takács II. (2) és Takács I., illetve Török. Barátságos mérkőzések: Ókom­árom­­ KFC—Győri ETO 3:2 (0:2). 1000 néző. Vezette: Horváth. A 22. perc­ben Fekete Lsen kapja a labdát® és a bálóba vágja 0:1. A 25. percben kavaro­dás után Asbóth a kapuba nyomja a bőrt 0:2. A II. félidő 5. percében B­okrosi KFC összecsap Feketével, a komáromi já­tékost leviszik a pályáról. A 22. perc­ben Czirák szépít 1:2. A 23. percben Grozdit buktatják a büntetőn belül, a 11-est Tóth értékesíti 2:2. Az ETO vissza­esik. A 31­ percben Gróf ököllel megüti­ Tóthot a 16-oson belül. 11-es. Tóth ezt is bevágja 3:2. Az ETO Levonul, botrány szele rengetyez, végül mégis lecsitulnak a kedélyek, de az ETO csak úgy hajlandó tovább játszani (!!), ha másik játékve­zető vezeti tovább a mérkőzést. A komá­romi Lovász lesz a játékvezető a hátra­lévő időben. Az ETO csapata csalódást keltett, főleg a győriek durva játéka nem tetszett a komáromi közönségnek. Jó: Vány­a, illetve Kovács és Farkas. Érsekújvár: KSE—Tok­od— Dorog vegyes 7:3 (3:1). 500 néző. Vezette: Vörös­ Biz­tos győzelem. Góllövő: Szlávik (3), Vanek (2) és Pintér. (2), illetve Váradi, N­oszál és Borbély. Jó: Szlávik, Pintér és Rei­­ner, illetve Váradi. Mór: Móri vegyes—Székesfehérvári ve­gyes 3:1 (0:1). Vezette: Hajós. Góllövő: Borzas (3), illetve Berényi. Moson K­SE—Hubertus II. (Magyaróvár) 3:2, (1:0). Húsvéti Serleg. Vezette: Sza­lai. Góllövő: Kőhalmi (2) és Behovsits, illetve Kem­en­es. Északi alszövetség I. osztály SSE II—Sál. BTC H. 1:0 (0:0). Salgótarján. Vezette: Hartmann. Az SwanT ÓRAGYÁR BUDAPEST, V­. TÖMÓT­A első félidőben a Sal BTC támad töb­bet, de csatárai nem bírnak a jó LSE-védelemmel. A szünet után az LSE kerül fölénybe és a 20. percben Svábszky—Molnár—Vince szörén­y után az utóbbi eredményes. 1:0. Ki­tűnt: Gáspár, Agócs és Mester, illet­ve Mátrai, Kohut és Nyerges. Miskolci AFC—MESE 3:1 (2:1). Eger. Vezette: Csala. Végig erős iram. A két egyenlő erejű csapat küzdelméből a szerencsésebb került ki győztesen. Góllövő: Bán (3), illet­ve Sztrapkovics és Varga. Jó: Si­­monyi. Bán és Davidovics, illetve Nagyszalóki, Sztrapkovics és Ko­vács. BLASE—Hatvani VSE 4:1 (2:0). Borsodnádasd. Vezette: Györkefalvi. Megérdemelt, biztos győzelem, fair játék. A 38. percben Győr lövi az első gólt. 1:0. Két perc múlva Czen­­tura eredményes. 2:0. Szünet után az 5. percben Löffler lő gólt. 3:0. A 20. percben nagy bombából szerzi Füzi a negyedik gólt. 4:0. Két perc múlva Hegedűs belövi a hatvaniak gólját. II. osztály MVSC-MMTE 6:1 (2:0). Miskolc. Ve­zente: Huszár. Góllövő: Losonci (2), Farkas (2), Kovács és Török (11-esből), illetve Kripkó-Egri TK-GyÁK II. 2:1 (2:0). Gyöngyös. Vezette: Onódji. Góllövő: Bíró, Varga (ön­gól), illetve Polyje (11-esből). RTK—J. Lehel 2:1 (1:0). Recsk. Vezette: László. Góllövő: Mészáros és Péter, illetve Keller. Barátságos mérkőzések: Kassa: Baraki SC—KAC ifj. 5:1 (2:1). Vezette: Hevesi. Góllövő: Tichy (2), Gres­­kovics (2) és Popovics, illetve Weinsto­ck. — K. Törekvés kölyök—KSC Kölyök 2:2 (1:0). Barátságos. Vezette: Kardos. Gyöngyös: Kispesti AC—GyAK 4:3 (2:2). Vezette: Halmai. Erős játék, meg­lepően magas színvonal. Góllövő: Fried­­valszky (2), Lugosi, Zalai, illetve Bálin (3). Rózsaszentmárton: Pál­falvai BCSE— RBSE 9:1 (2:0). Vezette: Takács. Góllövő: Huszár (3), Soltész (2), Baranyai (2), Vass és Mocsil novi, illetve Weisz. DVTK—Fü­lek­i TC 3:0 (1:0. Ve­zette: Palotás, Szél) küzdelem után tudta csak legyőzni a hazai együttes a jól vé­dekező FTC-t. Góllöv­ő: Alberti, Tóth és Kordon (öngól). Déli alszövetség Szegedi alosztály I. osztály MTK—Lylvánia 5:1 (4:0). Makó. Vezette: Vezér II. Az MTK, külö­nösen az I. félidőben nagy fölény­ben játszott. A 20. percben Galamb nyitja meg a gólok sorát, 1:0. A 30. percben Bernát lő gólt, 2:0. A 40. percben ismét Galamb eredmé­nyes, 3:0. A 41. percb­en Szél szép labdája megy be, 4:0. Szünet után az első percben Galamb lövi az ötö­diket. A 25. percben Czeglédi kava­rodás után szépít. Kitűnt: Halasi, Orosz, Ponyecz, illetve Gárdos és Kiss. Barátságos mérkőzések: Békésszentandrás: REAC—Hunyadi 3:3 (2:0). Vezette: Békési. A KEAC nagyobb tudását a Hunyadi hatalmas lelkesedéssel ellensúlyozta. Góllövő: Till (2) és Kalo­csai, illetve Sinka III., Bencsik és Kiss (11-esből). •­­ Túrkive: TAC—FVSK (Budapest) 7:1­ (4:3). Vezette: Takács. Góllövő: Debreceni II. (3), Cseri (2), Takács (2), illetve Vár­­konyi (4), Nagy (2). Juhász FVSE kar­­törést szenvedett. Sarkad: Csabai AK—SCASE 3:2 (3:0). Vezette: Farkashalmi. Góllövő: Borza, Fáskerti, Ádámi, illetve Őszi (2). Kondoros: Gyulai AC—KTE 3:0 (1:0). Vezette: Nagy. Sim­a, megérdemelt győ­zelem. Góllövő: Lindenberger, Góg és Sin­cz. , Szeged: SzAb­ó I.—Móraváros 2:1 (0:0). Vezette: Kun. Góllövő: Kovács IV., Forró, illetve Schotay III. — Felsőváros -Postás 1:1 (1:1). Vezette: Liliom. Góllöv­­ő: Rá­cz, illetve Solymosi. — Móravá­­ro­s 11. Zrínyi ,11. 6:3 .(4:1). Kunszentmárton: Mezőtúri MÁV—KLTE 3:1 (2:0).­ Vezette: Kiss. Góllövő: Lovas, Lugosi Fésa, illetve Tóth. — KKSE— Leventék 2:2 (1:1). Vezette: Kiss. Góllö­­vő: Józ­sa, Gulyás, illetve Csik és Budai. Békéscsaba: Szegedi VSE—B. Törekvés 8:1 (0:1). Vezette: Reményffy. A két al­osztály élcsapata közül az SzVSE köny­­nben győzött a II. félidőben összeomló tar­talékos hazai csapat ellett. Góllövő: Pér (3), Borbély (2), Sós, Sulyok, Halasi, ill. Sa­jben I. Gyónta: GyTRi Gyulai TE 2:1 (1:1). Vezette: Himiller. Góllövő: Bariba (2), illetve Be­nkő. Barátságos mérkőzések: Békés: BTE—BISE 4:1 (3:1). Vezette: Tóth. Gyenge iram. Góllövő: Lipcsei, Szabó, Erdélyi, Csüllögi és Szöllösi. 511. Nagy. Jó: Asztalos, Didó és Zangicz, illetve Kovács és Varga. — BTE IF.— BISE II. 7:1 (4:2). Elek: Szegedi TK—KTC 5:3 (2:3). Ve­zette: Albert. Az SzTK iskola játékkal győzött. Góllövő: Török (2), Nagy (2) és Kise, illetve Ruck IT. (2) és Rambaeh. Kistelek: P- Juta—KITE 2:0 (1:0). Ve­zette: Kern. Góllövő: Marton (2). Kecskemét: KAC—Pénzügy 2:2 12:5- 1000 néző. Vezette: Horváth Z. A 18. és 19. percben kapushibából Kauf­man­n és Gáspár eredményes. A szünet után jobb az NBB-csapat és a 22. perc­ben Ondrus I. lő gólt 2:1, a 4­1. percben pedig Oláh bombája köt ki a hálóban 2:2. Kitűnt: Virág, Hargitai, Kaufmann, illetve Paris­iin, Gál, Szatmári és Ondrus I. — KTE vegyes—KAC u­. 2:1 (2:1). Vezette: Rozs­­nyay. Góllövő: Magyar II. (2), illetve Sztrada. Mezőberény. Testvériség (Budapest)—M. Törekvés 4:2 (4:0). Vezette: Pánczél. Macska-egér harc. A Testvériség a máso­dik félidőben nem vette komolyan a já­tékot. Góllövő: Mezei (2), Pánczél és Arat, illetve Lukovetzky és Rossz. — M. Textil II.—M. Törekvés II. 9:2 (4:0). Dévaványi: Békés­csabai MÁV—BSE 6:0 (4:0). Vezette: Kolozs. Jól működött a csabaiak csatársora. Góllövő: Opricza (2), Szombati (2), Pribajszki és Zsári. Rákoscsaba: RTK—Goldberger SE 1:1 (1:0). Rákoscsaba. Vasárnap. Vezette: Sne­­váry. Tartalékos csapatok küzdelme. Gól­­lövő: Horváth L. illetve Budaváry. Jó: Vigh, Moharos és Kovács, illetve Kádár, Hajdú és Verebi­cs. — GSE II—BTK II. 4:2 (2:0).­­ Délnyugati alszövetség Pécsi alosztály 1. osztály: PVSK—SimETC 2:1 (0:1). Pécs. Vezette: Bencze. A simon-tornyai csapat szerencsétlen mérkőzést ví­vott. A 40. percben Németh a ven­dégeknek szerzi meg a vezetést, 0:1. Szünet után az 5. percben Jánosi egyenlít, 1:1. A győztes gól a 20. percben esett Bérezés lövéséből, 2:1. Kitűnt: Röchbaum, Békefi és Bér­ezés, illetve Baum és Petres III. Bajai alosztály BTSE—BSE 3:1 (0:0). Baja. Ve­zette: v. Adorján. A helyi rangadót megérdemelten nyerte a Turul. Az első félidőben is inkább a BTSE tá­mad, de a pompás BSE-védelem mindent ment. Szünet után az első percben Krupich szerzi meg a ve­zetést, 1:0. A 16. percben Kovács növeli az előnyt, 2:0. A 44. per­c­­ben vitéz Feketekovács lövése ér hálót, 3:0. Az utolsó percben Ónodi szépít, 3:1. Kitűnt: Kolos, Kovács, Hirmann és Katz, illetve Biró és Földvári. Barátságos mérkőzések: Kaposvár: Kaposvár válogatott—Hala­dás 3:2 (2:1). Vezette: Fenyő. A mérkő­zésen eredetileg a KTSE-nek kellett vol­na kiállnia­, de több játékosa katona é­s így öt kölcsön játékossal kiegészítve, mint kaposvári válogatott szerepelt. A 6. percben Györffy I­ szerzi meg a vezetést. A 10. percben ismét Györffy I. eredmé­nyes. A vendégek első gólját a 30. perc­ben lövi Forgács I. Szünet után a 14. percben Miklósi 11-es­bőll bebiztosítja a győzelmet­ A 21. percben Tőke fejesgól­jával javítanak a vendégek. .ló: Kiss, Murát, Miklósi, Györffy X., illetve Tőke, Szabó, Gazdag és Kiss. Komló: ZsSE (Pécs)-KSlI 5:6 (1:0). Ve­zette: Simon. A tartalékos KSI­i ellen biz­tosan győzött a vendégcsapat. Góllövő: Varga (2), Tadics (2) és Kiss. Marcali: Kaposvári KOSz- MVSK 2:1 (2:11. Vezette: Mosódy. Góllövő: Kollár és Légrády, illetve Szanyi. Mohács: MTK—Ceglédi VSE 1:1 (0:0)­­Vezette: Regős. Az erélytelen játékvezető miatt eldurvult a mérkőzés. Góllövő: Ka­rácsonyi, illetve Vass. Kitűnt: Kertész és Németh MTE. Tréfász és Vess DVSE. Pécs: PETO—Bonyhádi TK 5:1 (3:01. Vezette: Lampert.,Könnyű győzelem. Gól­­lövő: Horváth Ts. (2), Kovács (2) és Kizi, illetve Limbacher. Kalocsa: KSC—Duna­földvár 8:1 (2:0). Vezette: Szomorú. (Jóllövő: Denius K­­. (3), Tóth (■­). Tóth (21 és Tóth III. illetve Törő.I.­. — Gimnázium—KSC 11. 2:0 (1:0). Vezette: Vollár. Középmagyar alszövetség I, B) osztály. (V­MOVE—­Törökszentmiklósi FC (1:0). Cegléd. Vezette: Peszeki. Helyen­ként élénk iramú küzdelem után .Győzött a hazai cs­apat. Góllövő: Landa, Kőszegi és Tauber. A mezőny legjobbja: Csontos, a C. MOVE kapusa. Barátságos mérkőzsek: Cinkota. CTK—B­RSC 4:3 (1:2). Vez­ette: Weisz. Góllövő: Drozdjuk (3) és Szabo, illetve Klötal, Czumpft és Hegyes. — BRSC II.-CTK II. 5:4 (1:3). Vezette: Sza­la­y. Góllövő: Merván (3) és Hochstein (2), illetve Abonyi III. (2), Podonyi és Krekács. Veesés: UTE veg­yes—VSC 1:1 (1:1). Vezette: Crafik. Gyenge iram­, igazságos eredmény. Góllövő: Kövesi, ill. Janya. Bicske: MTK ifi—BTC 4:0 (3:0). Ve­zette: Lautinner. Góllövő: Ilovszky (3) és Pri­­bolov­ics. Rákoshegy: RTSC—Pestújhelyi SC 3:3 (3:1). Vezette: Kozarek. Egyenrangzú el­lenfelek, igaz­sáfyos eredmény. Góllövő: Jréber (2) és Márta, illetve Jened (2) és Csizmadia. Monor: LaFC vegy­es—MSE 2:2 (0:0). Ve­zette: Szigeti. Góllövő: Szabó és Czeglédi (öngól), illetve Csóti és Ottó III. — MSE vén fiuk—LaFC vértfiuk 4:1­ (1:1). Vác: Reményszérű—Újpesti MTE 5:3 (4:1). Vezette: Grünhut. Gyenge játék. Góllö­vő: Vértes (2), Nagy (2) és Lukács, ill. Herbert III. (2) és Stockbauer. Nagykőrös: Kecskeméti TE—NPTK 4:4 (2:1). Vezette: László. Jó kezdés, durva befejezés. Góllövő: Hlisztek, Karacsin, Toinka és Kákonyi dr., illetve Gádor (2), Kalmár Ts. és Makó. Gödöllő: GSK MOVE BTSE (Budapest) 5:3 (3:0). Vezette: Tóth. Góllövő: Makiia, Karker, Rusi (2) és Matuz (11-esből), ill. Molnár (2) és Erdélyi. - BTSE IT.-GSK II. 2:1 (0:1). Vezette: Szűcs. Góllövő: Glasner (2), ill­etve Kaiser 111. Irsa: ISE—VI. ker. SC 4:3 (:3). Vezette: Planicska. A pestiek szebben, de az iesaiak lelkesebben futballoztak. Rákosliget: Slerminamezői AC—Víz­művek 4H (2:1). Vezette: Lendvai. (Góllövő: Csu­­torás (2), Sárközi, Kopfer, illetve Drotár­­— Szenes SC—Rákosh­nesi AC 3:3 (2:1). Ve­zette: Nemeskéri. Góllövő: Szalai (2), Csánó, illetve Major (2), Takács. TSC vegyes—VI. ker. SC vegyes 4:0 (2:0). Tatai­ út. Vezette: Leichler. Gózprő: Leit­­tw (2), Horváth és Viola. Kedd, 1939 április 11.­ Kassa húsvétja Kalmár pompásan játszott Hungaria-MTK vegyes—1£. Törekvés 1:0 (0:0) Kassa. Vezette: Schramkó. Hungvária-MTK vegyes: Raffai — Ormos, Káll­ai — Pintér, Turán, Liszkay I. — Nemes, Pintér, Kal­már, Liszkay II., Bódos.. K. Törekvés: Simara — Lecskó, Grossmann — Juhász, Mozar, Szliv­­kár — Berki, Po­zsák, Milniczky, Flo­­rek, Kánási. A vegyescsapat végig fölényben játszott, de csatárai közül egyedül Kalmár jelentett veszélyt a kassai kapura. Szünet után eredményt akar el­érni a vegyescsapat, de csak a 23. percben sikerül. Liszkay II. balszél­ről bead és a befutó Kalmár pom­pás gólt lő. 1:0. A mérkőzés vége­idé Kalmár még egy gólt lőhetne, de lövése a kapufáról pattan visz­­sza. Kitűnt: Raffai, Kállai, Túrán és elsősorban Kalmár, illetve Si­mara, Lecskó és Berki. A Szolnoki MÁV nehezen győzött. Szolnoki MÁV—KAC 2:1 (1:0) Kassa, 1000 néző. Vezette: Török. Szolnok: Horváth II. — Retkes, Kispéter — Csabai, Selmeczi, Bujáki — Szánthó, Kövesdi, Kolláth, Buta, Korom. KAC: Szacsuk­ — Drapp, Tomkó — Takács, Lebenszky, Polacsikó —­­Tóth, Drotár III., Pásztor, Kertész, Pataki. Szél ellen kezd a szolnoki csapat, de a 11. percben már eredményt ér el. Búza—Kolláth—­Korom—Kövesd, a labda útja és a jobbösszekötő helyezett lövése védhetetlen. 1:0. A 20. percben egyenlíthetne a kac­sai csapat, de Drotár III. tiszta hely­zetből mellé lő. Szünet után mindkét csapat változtat. A Szolnokban Kövesdi kiáll, Korom­er­z a jobb­összekötő és Fazekas a balszélső. A kassai Drapp előremegy a csatár­sorba, Pataki kiáll, hátvédet pedig Stempel játszik. Már az első percben eredményes a szolnoki csapat. Faze­kas beadását Korom értékesíti. 2:0. A 39. percben szögletet ér el a KAC. Kertész ível a kapu elé és Drotár III. szépít az eredményen. 2:1. Kitűnt: Korom, Kispéter és Kol­láth. (Szánthó kicsé kényelmesen játszott.) A SCAC legjobbjai: Pász­tor, Takács és Polacskó. Hétfőn nehezen nyertek a kék-fehérek Hungária MTK vetgyes—Kassai SC 2:1 (2:0) 100 néző. Vezette: Palkó. Hungária, MTK vegyes: Raffai — Ormos, Kállai — Péter, Turán, Liszkai I. — Nemes, Laczó, Liszkai II., Péter, Bodócs. KSC: Huber — Hintz, Hlivják — Bacsó, Ivankó, Kaintz III. — Her­­zitzaky, Baláz­­házi, Butkovitz, Kavitz IV. , Szepesi, Zászlócsere, vitéz Halász János tábornok és Mandik Béla üdvözlőbe- széde után a pestiek széllel és nap ellen kezdik a játékot. A 10. perc­ben­ vezetéshez jut a vegyes csapat. Lemos, Laczó, Liszkai II. támadás után Liszkai II. lövése a vetődő ka­pus mellett a hálóba jut. 1:0. A 17. percben Turán átadását Nemes be­helyezi. 2:0. A félidőig változatos a játék. Szünet után a KSC-ben Balázshági helyett Brüsszl játszik, Butkovitz a bal- és Kaintz IV. a jobbösszekötő. A 4. percben Herzitzky labdájából Kaintz IV. lövi a KSC gólját. Most eldurvult a játék, aminek az eredmé­nye Kaintz IV. kiállítása lesz. Kitűnt: Turán, Ormos, Nemes, Liszkay II., illetve Hlivják, Hintz, Ivanko és Butkovitz. FINTA nyerte az északi kerület mezei futó­bajnokságát, amelyet az alszövetség húsvét vasárnapján rendezett Miskol­con. Szeniorok: 1. Finta DVTK 19:45, 2. Niewelt SSE 19:50.6, 3. Nyigoscsik Kassai AC 20:17.4, 4. Ördög DiMÁVAG, 5. Danó DiMÁVAG, 6. Nagy DiMÁVAG, 7. Kugler DiMÁVAG, 8. Ritovszki KAC, 9. Győri SalBTC, 10. Czabán DiMÁVAG. Csapatban: 1. DiMÁVAG. Ifjúságiak: 1. Juhász GyAK-KISOK 9:16.8, 2. Mezősi MVSC 9:20, 3. Danek SalBTC 9:32.2, 4. Bauer DiMÁVAG 9:38.6, 5. Tóth SalBTC, 6. Gál MVSC, 7. Vi­rtsner LESOK, 8. Apró MVSC, 9. Földi SalBTC, 10. Pusztai GyAK-KISOK. Csapatban: 1. GyAK-KISOK 43 p, 2. Sal BTC 48 p, 3. MVSC 56, 4. LESOK 93, 5. Miskolci kereskedelmi.