Nemzeti Sport, 1939. augusztus (31. évfolyam, 151-172. szám)

1939-08-28 / 170. szám

8 Kostyál. A határozottabb csatár­sorral rendelkező PRVSE megérde­melten győzött a kissé erőszakosan játszó LSE H. ellen. Góllövő: Hu­szár I­. (3), között 11-esből és Varga (2), illetve Horváth. Bara­bást, a SSE kapusát kiállították. Sal BTC II.—Rimaszombati PS 11:0 (4:0). Salgótarján. Vezette: Vitezsál. Fölényes győzelem. Gól­szerzők: Jákfalvi (5), Csuperda (4), Bátori és Dupák II. Jók: Ják­falvi, Csuperda, Bognár, Gebur, illetve­ Hazir, Riz, Klincsák. BSE—Tamásfalvi SC 5:0 (1:0). Baglyasalja. Vezette: Váry. Góllö­­vők: Szabi (4), Szabó. Jók: Hegyi, Szabi, Orlik, illetve Molnár és Sóly­mos. DiMAVAG II.—MMTE 6:0 (1:0). Miskolc. Vezette: Györkefalvi. A DiMAVAG végig fölényben volt és megérdemelten győzött. Góllövő: Kalotai (­2), Tóth (2) és őri (2). Kitűnt: Szemán, Kalotai és Tóth, illetve Balikó, Kovács, Tibai és Tol­nai. DVTK II.—Kassai SC II. 3:0 (1:0). Ózd. Vezette: Palotás. Élvezetes szép játék. Az DVTK mindvégig fölényben volt. Góllövő: Pakocs III., Priberszky és Csák. Kitűnt: Gál, Csák, Pakocs III. és Tamásik III., illetve Dubovetzky. Marótit DVTK és Stefáncsikot KSC a játékvezető kiállította. RSC—Borsodnádasdi I.ASE 3:1 (1:1). Rozsnyó. Vezette: Marosfalvi. Szakadó eső, durva játék. Góllövő: Benkó (2, egyet 11-esből) és Érsek (öngól), illetve Szabó. Jó: Pólyák és Benkó, illetve Szabó. MESE—LESOK 6:0 (5:0). Eger. Vezette: Adorján. Gyenge mérkő­zés. A MESE tetszés szerint érte el góljait. Góllövő: Sztrapkovics (4), Szarvas (11-esből), Demetrovics. Kitűnt: Hegyi, Sztrapkovics és v. Zagyvar, illetve Simonyi V. MVTC—Egri TK 4:0 (2:0). Mu­­csony (Alberttelep). Vezette: Iszlav­­kovszky. Idény előtti játék. Góllövő: Bajnok (öngól), Marcinaskó, Székely és Rakk. Jó: Mráz (a mezőny leg­jobbja), Mocsnik II., illetve Svéda és Bencsik. II. osztály: OMOK—Tereccsi TK II. 5:1 (1:1). Or-Javapuszta. Vezette: Zeltner. Góllövő: Kis (3), Sztupák és Dékány, illetve Polcz. DIMAVAG HL—St. CCISE 4:2 (0:2). Szerencs. Vezette: Haskó. Góllövő: Lázár (3) és Vízvári, illetve Eros és Kener. A Miskolcra ki­ttíszött LESOK II.—Bán­szállási TK mérkőzés elmaradt. SBTK—Rozsnyói SC II. 7:5 (4:0). Sajó-Szentpéter. Vezette: Mágori. Góllövő: Sa­lamon (4), Talinszky (2) és Fejérváry. MÁV. SAC—Miskolci Előre 1:0 (1:0). Sátoraljaújhely. Vezeti©: Puskár. Góllövő: Tisztád (3), Varkonda (2) és Klein. DÉLKELETI ALSZÖVETSÉG I. osztály K­okka—Gyulai TE 5:0 (2:0). Békéscsaba- Vezette: Boros. Nem várt sikerrel mutat­kozott be az újonc Kokka. A GyőJTE vere­ségét menti, hogy tartalékosan volt kény­telen kiáltani­ Góllövő: Vozár (4) és Csicsel­v. Kitűnt: Bocsit, Jinin, Újházi és Vozár, illeltve Benkő, Gubicza és Szabó-B. MÁV—BISE 3:1 (1:0). Békés. Vezette: Veres. A nagyobb rutin­nal rendelkező B. MÁV megérde­melten győzte le az újonc BISE-t. Góllövő:­­Nagy (2) és Tencsik, illetve Bartik. A CsAK—KOTE, GyAC—BTE, ETC—B. Törekvés mérkőzés elma­radt, és 21 .percben Fényi, illetve Pán­­czél góljával vezet a Magyarság. A szünet után a 35. percben Pánczél, a 38-ban Zsiros eredményes. A GSK egy 11-est kihagyott. Jő: Kuzmann, Fényi és Zsiros, illetve Kaiser és Teller. Rákoscsabai TE—DSC 2:2 (1:0). Dunaharaszti. Vezette: Pintér. Igaz­ságos eredmény. Az első félidőben Pásztor a gólszerző. (15. perc.) Cseng­eri egyenlít a második félidő 30. percében. Horváth eredményes a 35. percben. (2:1.) A 40. percben Jászai egyenlít. Jó: Pásztor és Horváth, illetve Jászai. Ceglédi MOVE—MSE 1:1 (0:0). Monor. Vezette: Horetzki. Két tar­talékos csapat nívótlan csapkodása. Eredménytelen félidő után Kiss a II. félidő­ 17. percében gólt lő. Oláh a 28. percben egyenlít. Jó: Rorá­riusz, Csontos és Mikus, illetve Al­berti, Cselédi és Zalai. Egyéb vidéki eredmények Szeged: SzVSE—Kecskeméti MÁV 16:0 (9:0). Vasutasba­jnok­­ságság. Vezette: Magyar dr. Gól­lövő: Péli (8), Sulyok (2), Bor­bély I. (2), Borbély NI. (2), Ba­logh és Halassy. Kerényit K. MÁV a játékvezető kiállította. Szombathely: Sz. Bocskai—Sz. Levente 2:0 (0:0). Szekszánd: TSE—Bonyhádi ZTE­ 11:0 (6:0). Barátságos- Vezette: Modor. Köny­­nyed győzelem. Góllövő: Korsós (3), Benau (3), Váradi (3), Mihók (3), Oszter és Tóth. K­á­kosi igei: MOVE Rákosliget—K­assay PTC 3:0 (1:0). Barátságos. Góllövő: Kurta (2) és Takács. — MOVE Rákosliget II— Budapest Városszéli telep 3:2 (2:1). Szeged: Sylvánia—SzTK 3:2 (1­). Ve­zette: Vezér II. Góllövő: Gáldob (2) és Oláh, illetve Almási II. (2). Hallván: HGSE—Nagybátonyi SE 4:1 (3:0). Vezette: Bori. Góllövő: Kurfürst (3). Szigetvári, illetve Frigyesei. — DICSE II­— Vámosgyörki TE 2:0 2:0). Vezette: tisz­ten eh­hez. „ Ungvár: Rusj II.—UAC II. 3:3 (3:2). V­ezette: Tóth. Barátságos. Góllövő: Po­­povics (2) és Juhlicz, illetve Platzer, Pálfy (11-esből) és Hutykó (11-esből). Kecskemét: KAC II.—Nagykőrösi PTK 3:0 (2:0). Vezette Fodor. Biztos győzelem. Góllövő: Sípos, Pulai és Várszegi. Komló: KSE—Nagymányok­i SE 5:1 (2:1). Barátságos. Veeette: Láng. Góllövő: Seemayer (2), Smeh­l, Kiss és Glázer, illetve Kriufmann. Jó: Zack, Kovács, Smeh­l, Kiss és Lovászi I., illetve Iglói, Csordás és Orosz. — KSE ifi—NSE ifi 3:1 (1:1). Barátságos. Vezette: Perleger. Mohács: MTE-DPAC 2:0 (0:0). Barát­ságos. Vezette: Késmárki. Góllövő: Kol­lár ifi Karácsony. — MTE IFI-DPAC 11. 3:0 (1:0). Barátságos. Vezette: Hortobá­gyi. Góllövő: Schneider (3). Miskolc: MMTE ifj­—DIMÁVAG ifj. 3:2 (1:1). Vezette: Huszár. Ózd: DVTK III—Rimaszecsi SC 3:1 (1:0). Vezette: Pakocs I. Győr: ETO—Vagongyári váloga­tott 7:2 (4:0). Barátságos. Vezette: Groszmann. Az ETO játékosai máris remek formában vannak és simán nyerték a mérkőzést. Különösen az első félidőben mozgott pompásan az ETO csatársorából Osbóth, Farkas, Badics és Tóth IV. Góllövő: Badics (4), Farkas (2) és Tóth IV., illetve Nagy (2). Buja: BSE—MTE 1:1­ (1:0). Barátságos. Vezeti©: Nagy. Góllövő: Kemény. — B. Turul SE—Bácska 4:2 (1:1). Hará­tságos. Vezette: Firányi. Góllövő: Radics (2). Gyarmatos és Kovács, illetve Ma­tus és K­inkota. CTK—Kistarcsai SC 12:0 (5:0). Vezette: Szalai. Góllövő: Drozdják (2), Magyari (5), Varga, Abonyi. — CTK II. KSC II. 12:1 (6:0). Nagykőrös: Nagykőrösi MOVE—Kecs­keméti TE 5:4 (2:1). Barátságos. Vezette: Visontay. Góllövő: Rétsági (3), Kiss és Szilágyi, illetve Karazsin (3) és Kozma. Almásfüzitő: Vacuum II.—akomáromi Haladás 3:1 (1:0). Barátságos. Vezette: Kunpost. Góllövő: Iricsics (3), illetve Fehér. Csurgó: CsTK—Nagykanizsai ifi vál. 5:4 (2:3). Barátságos. Vezette: Dávid. Góllövő: Hősies (2), Kosztocza (2) és Schmiedl, illetve Kerkapoly (3) és Juhász. Kaposvár Kaposvári edzőtábor—KRAC ifi 7:2 (3:1). Vezette: Demján. Befejező mérkőzését játszotta az edzőtábor csapata. A csapat nagy felkészültségéről tett tanúságot. Góllövő: Kiss (3), Légrádi N­. (3), Gabrielli, illetve Farkas és Léder­­mayer. Príma futballfelszerelést olcsón ad Szabó Sportü­zem Turkeve Viszonteladóknak árengedmény KÖZÉPMAGYAR ALSZÖVETSÉG 1. osztály Szolnoki MÁV II.-Tokodi CSC II. 7:5 (2:5). Szolnok. Vezette: Hajdú. A hat tar­talékkal kiálló Tokod lelkesen játszott, de nem tudott ellenállni a remek szolnoki csatársornak­ Az 5. percben Kövesdi lab­dájából Gács lövi az első gólt. 1:0. A 16. percben Ferenczi labdáját juttatja hálóba Gács. 2:0. Fordulás után könnyen éri el góljait a Szolnoki MÁV. Kövesdi, Gács, maajd Sárkány Ill. eredményes.­­ 20 percben Kövesdi egyéni kitörése után a háló bal alsó sarkába vágja a labdát. 6:0. Az utolsó gólt a 3'0. percben Gács lövi. 7:0. Kitűnt: Gács, Kövesdi, Szűcs és Dravkóczi, n­ellve Bognár és Kovák VSE I V. Keménység 4:4 (2:1). Félbeszakadt: Vác. Vezette: Kecske­méti. Inkább küzdelem volt, mint játék. Stockbauer, a VSE kapusa a II. félidő 10. percében megsérült és végleg elhagyta a pályát. A II. fél­idő 39. percében a VSE kapulécről visszapattant labdát a játékvezető gólnak ítélt (nem volt az!), a kö­zönség erre berohant a pályára. Kecskeméti azonnal lefújta a mér­kőzést. Góllövő: Zentai (2) és Var­­gadi (2), illetve Takács (2), Gömö­­ri és Illik. Jó: Takács és Zentai, illetve Mózes és Nagy. Dunakeszi Magyarság—GSK 4:0 (2:0). Gödöllő. Vezette: Deák. A 15. RTK II.—Hargita II. 4:4 (2:1). Rákos­­sentmihály. Vezette: Latzkó. Idényelejt yeng© játék. Góllövő: Takács (3), Ila­­csch, illetve Vörös (4). Új egyesület Jánoshalmán. A JTE meg­­ninés© óta Jánoshalmán nem volt sport­­tyelület. Ezt a hiányt fogja pótolni a most megalakult JSE, amelynek vezetése Jépán Ferenc ny. százados. Szalay Kri­­ves szolgabíró és Pencz Gusztáv dr. ke­iben biztosi­tódnak látszik. Az új egyesü­lt elhatározta indulását a kiskunsági al­­sztályba­n. A futballon kívül allélikával is íván a JSE foglalkozni. A Pomázi TK Molnár BVSC belépésével agyon megerősödik. Molnár középcsatárt­­g játszani. Márton, a HEAC jeles jobbszélsője a 1 1. kör­ TVE-t választotta új egyesületéül. KACOK. Törekvés 3:0 (0:3). Kispest, vezette: Puskás. Élvezetes, szép, mér­­őzés, megérdemelt győzelem. Góllövő: K­edvalszky (2) és Vágó. 1­ SC—SVASC 5:2 (3:1). Pestújhely. Ve­tte: Lovász. Lendületes mérkőzés, az VASC tartalékai nagyszerűen tartották magukat. Góllövő: Jeney II. (2), Jeney I., Ovázsai II. és Kövi, illetve Polónyi és Givroff. KSSE—WSC 4:4 (3:0). Wekerlelelep­­ezelte­: Feleki. A KSSE győzelmet érde­kett volna. Góllövő: Manolovics (2), és Krajosa (2), il­letve Dezső I­ (3. kettőt l-esből) és Kun. STI JBB. Három 11-es Kassán KSC—PERECES 3:2 (1:0) Kassa, 600 néző. Vezette: Schrumkó. KSC: Kuba — Hlivják, Szlivka — Bacsó, Cehelnyik, Lipták — Szepesi, Dulin, Pásztor, Kaincz IV., Kaincz III. PTK: Lux — Tátrai, Nádas, — Halmos, Mrád, Borsányi — Turbéki Futó I., Jávor, Polcz, Fenyves. Végig izgalmas mérkőzésen a lel­kesebb és gyorsabb hazai csapat meg­érdemelten győzött. A Pereces töb­bet támadott, a KSC azonban jobb taktikájával veszélyesebb volt. A gó­lok ebben a sorrendben estek: Kaincz III. (1:0), Kaincz IV. (2:0), Fenyves 11-esből (2:1), Bacsó 11-esből (3:1), Fenyves 11-esből (3:2). Kitűnt: Kaincz III., Kaincz IV. és Bacsó, illetve Nádas és Borsányi. Haidecker Zoltán, KSC: Megérde­melten győztünk. Dunai László, PTK: Kissiyen győz­hettünk volna, igazságos. Czelhoffer Ferenc, KSE: Óriási balszerencsénk volt. Dorogon a lelkese­dés döntött Dorogi AC—Lampart 1:0 (1:0) Dorog, 1200 néző. Vezette: Kiss. DAC: Budavári — Prohászka, Csermák — Nagyfejes, Bánsághy, Antal­­— Gregorovits, Tomanyik, Práger, Dunai, Klausz. Lampart: Berger­­— Vadász, Ná­das — Steiner, Szenes, Havas — Szabó, Király, Hidegkúti, Szomolá­­ nyi, Tolvaj. A lelkesen játszó DAC megérde­melten győzte le a gyenge belső hármassal rendelkező Lampartot. LaFC-támadásokkal indul a mérkő­zés, a 10. percben Szenes kapufát lő. Klausz és Tomanyik nagy lövé­seit fogja egymásután a LaFC- k­apus. A 20. percben Dunai jobbra vágja a labdát. Gregorovits azon­nal beadja és Pfluger egyből a há­lóba lő. 1:0. A dorogiak még lel­kesebben támadnak. A LaFC se­hogyan sem boldogul a jól védő Budavári ellen. A II. félidő ismét LaFC-támadá­sokkal indul, de a csatárok minden helyzetben hibáznak. Szabót nagyon fogják. A 10. percben Pfluger helyezett fejesét Berger védi­ A 18. percben Tolvaj veszélyes beadását Király lövi, de Budavári ismét a helyén van. A 38. percben egyenlít­hetne a Lampart: Király a kifutó Budavári fölött a kapura ível, a labdát az utolsó pillanatban a gól­vonalról vágja lel Prohászka, Király újra rálövi, de ekkor már Budavári visszaérkezett a kapuba és védi a lövést. A további LaFC-támadásokat a jól működő dorogi védelem siker­rel hárítja el. ■ Jó: Budavári (a mezőny leg­jobbja), Prohászka, Pfluger, Dunai és Klausz, illetve Tolvaj, Szenes, Szabó és Vadász. Szilárd József DAC: Szívvel­lélekkel küzdöttek a fiúk. Mad­ag István LaFC: Gyengék voltak a belső csatáraink. Az UAC nyerte az Ungvári rang­adót! Ungvári AC—SK Rusj 3:1 (0:1) Ungvár, 1200 néző. Vezette: Iványi. UAC: Kiss — Biczók, Ros­mann — Teszár, Szabó, Imrei — Meiszner, Mincsik, Gacsár, Pen­­derik, Zádor. Rusj: Ackermann — Papp, Radik — Kahán II., Kapcsai, Ivanko — Moser, Tóth II, Kraj­­nyák, Krizs, Takács. Mindkét csapat új erőkkel fris­­síette fel csapatát és ez — úgy látszik — az UAC-nak sikerült jobban. Húszperces UAC-fölény után a Rusj veszi át a támadás irányítását, de Krajnyák lövését Kiss biztosan védi. A 29. percben azután Krajnyák éles lövése a felső sarokban akad meg. 0:1. A félidő végéiig a Rusj támad. Szünet után az 5. percben a Rusj már 2:0-ra vezethetne. Krizst a büntetőterületen belül akaszt­ják, Moser 11-esét azonban Kiss kivédi. Innen kezdve az UAC fel­jön, a Rusj visszaesik. Penderik a 9. percben kitör és lapos lövés­sel egyenlít. 1:1. Mezőnyjáték után UAC-fölény, majd a 35. percben kezezés miatt 11-es a Rusj ellen. Ezt Gacsár érték­e­­síti. 2:1. A 40. percben Zádor hátraadott labdáját Meiszner be­fejeli. 3:1.. Jól játszott: Kiss (a mezőny legjobbja), Riszók, Szabó, Imrei, Penderik és Zádor, illetve Papp, Ivancsó, Moser és Kahán II Sznob­a Ernő UAC: Bebizonyí­tottuk, hogy múltheti vereségünk nem volt reális. Ivancsó Antal (Rusj): Nem ér­demeltük meg a vereséget. Háry, Varga, Szamos, Szabó, Gant­­ner. TSC: Konecsni — Nagy, Róth —­­Szabó, Paksa, Széles — Hámori, Smudla, Nárai, Németh, Jancsák. A jobb és gólképesebb hazia csa­pat megérdemelten nyerte a mérkő­zést, bár a gólarány kissé túlzott és főképpen a gyenge TSC - csatárok „érdeme“. Zuhogó esőben állnak fel a csapatok. A 9. percben Raffai II. partdobását Konecsni kiüti, most már Raffai középre ível és Háry befejeli a labdát. 1:0. Alig kezde­nek, Varga szökteti Háryt s a szél­ső beadását Szamos a kapuba lövi. 2:0. A 26. percben Varga—Háry támadás után Szamos nagyerejű lövést küld egyből a kapuba. 3:0. Néhány TSC-támadás után a 39. p.­­ben Nárai megtalálja a rést. 3:1. Az utolsó percben Németh kapufát lő. Szünet után a vendégek támad­nak többet -— eredmény nélkül. A 22. percben Szabó labdájával Sza­mos kiugrik, nem tudják megállí­tani és a középcsatár a kifutó Ko­necsni felett a kapuba ível. ):1. A mérkőzés hátralevő részében is a tatabányaiak rohamoznak. Jó: Kiss (a mezőny legjobbja), Mák, Szabó, Varga, illetve Paksa, Hámori és Nagy. Pénzes István, ARAK: Szép mér­kőzés volt... Berkessy Elemér, (Tatabánya): Rászolgáltunk a vereségre. A SalBTC csatársora ellenállhatatlan volt... SalBTC—Ózd 7:2 (4:0) Salgótarján, 600 néző. Vezette: Maróth. SalBTC: Goda — Budai, Ti­­már — Kiss, Kollár, Mátrai — Balázs, Baranyai, Jenőfi, Laczkó, Selmeczi. DVTK: Stani — Asztalos, Ma­­jercsik — Bisztri, Miskolczi, Pol­­lák — Trinka, Alecskai, Tóth, Alberti, Felvidéki. Már a 3. percben Laczkó gólt lőtt. 1:0. Két perccel később Sel­meczi lefutott a balszélen és be­adását Jenőfi kapura lőtte. Stani a labdát kiütötte, Jenőfi újra ka­pura lőtte, most már nagyobb si­kerrel. 2:0. A 8. percben Alberti jó helyzetet rontott. A 15. perc­ben Balázs elfutott, beadott, Je­nőfi bevágta a harmadikat. 3:0. Két szögletet ért el a SalBTC, egyet Ózd, mindhárom meddő maradt. A 39. percben Balázs fej­jel szerezte meg a SalBTC negye­dik góltját. A második félidőben Baranyai kapuralövése után mezőnyjátékot láttunk. A 18. p.-ben Miskolczi sza­badrúgását Goda elfogta ugyan, de Alberti a keze közül hálóba ko­torta a labdát. 1:1. Az ózdiak ezen felbuzdultak és a következő perc­ben jókora kavarodás közepett Felvidéki megint gólt rúgott. 1:2. SalBTC erre három góllal felelt. A 32. percben Jenőfi, a 39.-ben Laczkó, a 44. percben pedig a Jenőfi elbuktatásáért megítélt 11-esből Laczkó szerzett gólt, így lett 7:2. Jó volt: Budai, Kiss, Ba­lázs és Jenőfi a SalBTC-ből, Mis­kolczi, Tóth, Alberti és Bisztri az ózdiak közül. Schlattner Károly, SalBTC: Két tartalékkal értük el a nagy győ­­­­zelmet. Hörcsik László, DVTK: Gyenge napja volt a védelmünknek. FÜlek majdnem végig tíz em­berrel játszott, mégis simán nyert Füleki TC—Losonc 4:0 (1:0) Fülek, 500 néző. Vezette: Tóth. FTC: Varga II. — Pálfy, Varga I. .— Zsupkó, Csukás, Szabó — Pál, Egri, Mihók, Havrán, Galbács. LAFC: Kapuscsik­ — Talmácsi, Molnár II. — Radó, Molnár I., Kosz­­­­tyál — Kun, Hegedűs III., Belén-­­ Kás, Lados, Trenka. Fülek kezd, azonnal támad, de­­ Losonc védelme a helyén van. A 20. percben Galbács 25 méteres szabad­rúgása jut a hálóba. 1:0. Egy perc múlva Varga I. megsérül és kiáll, Egri megy hátra hátvédnek. Az FTC tíz emberrel is támadásban marad, Mih­ók lövése azonban mellé megy. Szünet után újra feljön a Fülek. Az 5. percben Mihók átadását Pál bevágja. 2:0. Szebbnél-szebb táma­dásokat vezet a füleki csapat és a 20. percben Galbács szabadrúgásá­val a kapus beesik. 3:0. Mihók ki­tör, a kapus lövését Havrán elé üti és az összekötő nem hibáz. 4:0. A Losonc még nem adja fel, dere­kasan küzd, de még szépítenie sem sikerül. Kitűnt: Egri (mint hátvéd), Mi­hók, Pál, Galbács, illetve Kapus­­csik, Talmácsi és Trenka. Vitéz Aladár, FTC: Még nincs együtt a csapat. Fog ez még job­ban is menni. Sólyom László, LAFC: A Fülek tíz emberrel is megérdemelten győ­zött. Érsekújvár győzelmet érdemelt volna Zugló—Érsekújvár 1:1 (1:0) Érsekújvár, 1000 néző. Vezette: Schramm. ZSE: Odor — Linek, Ferenczi — Horváth, Galambos, Békeffi — Princz, Gábor, Kratzl, Fekecs II., Hoffer. KSE: Prohászka — Szklenár, Bóka — Szlávik, Reiner, Herditzky I. — Herdiczky II., Pintér, Breszti, Székely, Izsák. A Zugló már a 2. percben érvény­telen gólt ér el. Továbbra is táma­dásban maradnak a zuglóiak. A 16. percben jobboldalon fut a ZSE táma­dása. A labda Kratzlhoz kerül, a kö­zépcsatár Fekecs II. elé gurít és­­ a hálóba vágja. 1:0. A 20. percben Székely lövéséből szöglet lesz. A 30. percben Brösztl kerül jó helyzetbe, de közelről is hibáz. A 41. percben Székely nagy lövését Odor csak sze­rencsével menti. A szünet után az ÉSE támad. Brösztl és Pintér jó lövései foglal­koztatják Odort. Kratzl lövését Pro­hászka fogja. A 21. percben jó hely­zetben Brösztl a kifutó kapus fölött a kapura ível, de Linek az utolsó pillanatban a gólvonalról ment. A 32. percben Brösztl szökteti Székelyt és az érsekujvári balösszekötő kiegyen­lít. 1 :1. Az utolsó negyedórában nagy érsekujvári nyomás jön, de az ÉSE- csatárok minden helyzetben hibáznak. Jó: Odor, Linek, Ferenczi, Kratzl és Fekete II., illetve Bóka, Her­ditzky I., Bresztl és Székely. Fézler Géza, ZSE: Az eredmény Gyenge a tatabányai csatársor Alba Regia—Tatabánya 4:1 (3:1) Székesfehérvár, 800 néző. Ve­zette: Keresztényi. ARAK: Mák — Borbás, Kiss — Csirke NI., Bokán, Raffai NI. — Hétfő, 1939 augusztus 28. • ’T' « JTTT’ TI | T I TTT TIT !'T J n 7 T Ti y r % - , - _ ' , . - . .»,w & TENISZ* A KISKUNFÉLEGYHÁZÁT MEGHÍVÁSOS TENISZVERSENY eredményei: Vér­fi egyes: 1. Halász dr­(Nagy­körös), 2. Sallai (Kiskunfélegyháza ), döntő: 1:6, 6:4, 7:5. — Női egyes: 1. Wimmicr (Csaligrád), 2. Kristóf (Kiskun­­féle­gyh­áza), döntő: 6:1,­­1:6, 7:5. — Férfi­­páros: 1. Lőc­sey—Klaz­sik dr. (Kiskun­félegyháza), 2. László—Tószegi (Békés­csaba), döntő: 3:6, 6:2, 6:2. — Vegyes­­párna: 1. Tószegi—Wimm­er, 2. Klazsik dr. -i Klazsikné, döntő: 6:3, tv. o. — Fiú­egyes: 1. Ivá­nyi, 2. Durália, döntő: 6:3, 6:1. — Fiúpáros: 1. Iványi—Borda, 2. Durália—Putnoki, döntő: 6:1, 6:3. — .Leányegyes: 1. Hubm­ar, 2. Oláh, döntő: 6:4, 6:2. AUSZTRÁLIA VEZET A DG DÖNTŐN Az Ausztrália Jugoszlávia DC zó­­naközi dötőmérkőzés második nap­ján az ausztrál Bromwich­—Quist­pát 6:2, 6:3, 6:3 arányban verte a Pun­csént Kukuljevics kettőst. Ezzel a győzelemmel Ausztrália 2:1 arány­ban vezet. osxat., percre pontos szinkron órái! 5