Nemzeti Sport, 1939. augusztus (31. évfolyam, 151-172. szám)

1939-08-07 / 155. szám, Második kiadás

6 Kolláth megsérült, egyébként jól érzi magát — Budapesten — Saját tudósítónktól — Vasárnap délután a NER-ben maradt Pénzügy­i Gázgyár csa­patát látta vendégül a Pasaréti­úti pályáján. A mérkőzés kelle­metlen mozzanattal kezdődött. Kolláth, a PTSC szolnoki csa­tára az első percekben összeüt­között a Gázgyár középfedezeté­vel és a félidő végéig sántítva játszott. Szünet után már be sem állt. Félidőben érdeklődtünk a jeles csatár sérülése felől. — Nem olyan veszélyes, — mondotta Kolláth — két három nap múlva már nyomát sem fo­gom érezni a jobb combomon el­szenvedett zúzódásnak. — Hogy érzi magát Pesten? — kérdeztük Kolláthtól. — Kitűnően. Jelenleg a minisz­tériumba vagyok beosztva. — Mit szól ahhoz, hogy vissza­várják Szolnokra? — Erről nem szeretnék be­szélni. Azután a középcsatár sánti­­kálva kiballagott a nézőtérre. Vidéki eredmények Mohács: Pécsi VSK-MTE 6:2 (3:1). Barátságos. Vezette: Svara. Az NBB- újonc nem játszott meggyőzően. Gól­lö­vő: Sós (4), Bérezés és Liki, illetve Vollár (2). — PVSK II—MTE II. . 3:1 (1:0). Barátságos. Vezette: N­­a­eh. Góllö­vő: Paksi (2), Szem­ent, illetve Osztás. Tatabánya: TSC—Ókomárom­i FC 2:1 (0:1). Barátságos. Vezette: Se­ltra mm. 2500 néző ekítt alacsony nívójú, d­e annál durvább mérkőzést vívott a két csapat, amely a játékvezető erélytelensége miatt a második félidő vége felé egészen eldur­vult. Lengyelt a komáromiak köztig so­rozatos rudvaság miatt a játékvezető ki­állította. Góllövő: Németh, Smudla. 111. Lengyel. .Tó: Konecsny, Nagy, Róth, Szabó, illetve Ványa, Lehoczky, Bokrosi. M­TSC öregek-1-Budapesti JT 2:2 (1:0). Barátságot?. Vezette: Gébért. Góllövő: Ke­leti, Kohut, illetve Fehér, Heszberger. Siófok: HVSE vegyes—Hegyeshalmi VSE 6:0 (0:0). Barátságos. Ve­zette: Keresztes. Góllövő: Vanek (3), Pintér (2) és Gás­pár I. Sarkad. Gyulai AC-CASS 4:1 (4:0). Ba­rátságos. Vezette: Farkashalmi. Góllövő: Schmiedt (2), Góg és Horváth NI., illetve Krztyu­s II. Hatvan: HVSE-Ta­más­falvi MSC 7:0 (4:0). Barátságos. Vezette: Bori. Nyo­masztó HVSE-fölény. Góllövő: Horváth (3), Kelemen (2) és Vasé (2). — HVSE ifj— Óbudai TE ifj. 4:2 (4:0). Barátsá­gos. Vezette: Csonka. Nagybátony: NOSE—Mátranováki TE 3:0 (1:0). Barátságos. Vezette: Löwy. Góllö­­vő: Újházi IV., Újházi II. és Újházi III. — NOSE II— Nagybátonyi leventék 1:0 (0:0). Barátságos. Vezette: Löwy. Gól­­lövő: Újházi V. Mezőkovácsháza: MTK-Makói AK 3:2 (2:1). Barátságos. Vezette: Sári. Góllövő: Tóth IIT., Deák I., Herjeczki, illetve Major (mindkettő 11-esből). MFTR-TSC 5:3 (2:2). Népsziget. Ve­zette: Fizik A MFTR érős küzdelem után győzött a jól játszó TSC ellen. A TSC TO-ra, majd­­­:1-re vezetett. GÓL­lövő: Cziegler II. (3), Cziegler I. és Méreez, illetve Janda. Német I. és Kalmár.­­ Vasas—Az Est 4:0 (2:1). Béke-u. Vezette: Nemes. Az első félidőben a Vasas állandó fölényben játszik. Szünet után egyen­rangú a két csapat, de a Vasas jobban kihasználja a helyzeteket a kapu előtt. Góllövő: Saroveczky (2), Szálkai és Szivák UFC—Budakalász 3:2 (2:1). Budakalász. Vezette: Radovány. Szép és jóiramú já­ték. A legjobbjait nélkülöző Budakalász nehezen adta meg magát. Góllövő: Deskó (2) és Schoszták, illetve Serény és Simon. Szombathely: Kisamatőr Válogatott-Haladás II. 3:3 (1:1). Vezette: Szabó. Az UTE NBB játékosai Dormos vezeté­kével tegnap a megyeri úti pályán egy órája kiadós edzést tartottak. Püspökladány: P. MÁV—Bihari Turul 6:0 (3:0). Barátságos. Vezette: Kovács László. A P. MÁV játékosain nagyon meglátszott a nyári pihenő, de így is fölényesen győzött a csapat. Góllövő: 15. nagy (2). László, Horváth, Elekes, Re­gény­i. László az első félidő végén kar­ját törte. MSK-BMTE vegyes 4:2 (2:2). Budafok. Vezette: Gedeon.­ Góllövő: Szalay, Ki­rály, Móri és Steiner, illetve Obermayer II. és Bednarik. SAU II— Hungária II. 6:1 (3:1). So­roksár. Vezette: Soroorjai. Góllövő: Pé­­tervári (3), Pilis (2) és Lchnitzler, illetve Mékli. Schweirz SAC, illetve Paulist a játékvezető kiállította. PTSC—Gázgyár •:•. Pasaréti­ út. Vezet­te: Ondrus I. és Ősz dr. A két csapat változatos és gyors játékot mutatott- Kolláth az első percekben megsérült és azután tartózkodóan játszott. Szünet után már nem vett részt a játékban. Jó: Simon dr., Ondrus II., Balogh és End­­r**di, illetve a Gázgyár kapusa. EMTK I—EMTK II. 5:3 (2:1). Pest­erzsébet. Vezette: Lehrer. Jó iramú mér­kőzésben megérdemelten győzött az első csapat. Góllövő: Matlag II. (2), Mészá­ra, Frommer és Balogh (11-esből), ill. Kemény, Ssapp és Matlag L. Fülek nagy győzelme Füleki TC—Salgótarjáni SE 3:0 (2:0) Fülek, 500 néző. Vezette: Takács. Már az első percekben látszik, hogy a hazai csapat nyeri a mérkő­zést. Állandó fölényét azonban nem tudja kihasználni az FTC, mert Barabás, az LSE tartalékkapusa remekül véd. Csak a 15. percben sikerül Kövinek egyéni kitörésből a vezetést megszereznie. 1:0. A 25. percben állandó fölény közepette lövi Pál a második gólt. 2:0. Szünet után folytatódik a hazai csapat fölénye. Ismét Barabás az, aki a kapura tartó veszélyes lövések egész sorozatát teszi ártalmatlanná. A 30. percben ,Turacsek labdájával kitörő Egrit gáncsolja a salgó­tarjáni védelem. A 11-est Juracsek juttatja rendeltetési helyére. 3:0. A gy­őztes csapatból a védelem — különösen Pálfi —, Havrán, Szabó és Pál, a vesztesből csak Barabás és Gáspár volt kitűnő. Az LSE nagyon gyenge. Az amatőrligába való jutásért KAC -III. ker. TVE 3:2 (1:1) Kispest. Vezette: Lantos. KAC: Gergő — Burián, Ónodi — Se­­madovics, Varga dr.. Fürst — Kalap, Barsi, Friedvalszky, Ulicska, Vágó. III. ker. TVE: Be­thold — Fekete, Sahin — Frindt, Tóth. Sztrapek — Pet­­tendi, Lencsés, Schiller, Csuti, Csiky. A jobb fedezetsorral rendelkező KAC megérdemelten győzte le széte elen játszó ellenfelét. Az I. félidő 10. percében Frindt megsérül és kiáll. Nem is tér vissza. A játékvezető Sahint kiállította. Góllövő: Barsi (2) és Fridvalezky, illetve Tóth és S’ettendy. Jó­ óno­iy, Semado­­vics és Varga idr., illetve Fekete és Sahin. Murádin Gergely KAC: örülök, hogy az amatőrligába kerültünk. Lennert Bálint, III. ker. TVE: Jobb fe­dezetsorának köszönheti a győzelmet a KAC. Az I. osztályba való jutásért UTE II.—Hálókocsi 3:2 (3:*) Megyeri­ út- Vezette: Láng. UTE: Demeter — Gulács, Baksai — Róna II., Harsányi, Orbán — Pálinkás, Horváth II., Schubert, Krózser, Job­bágy I. Hálókocsi: Gazdag — Weinberg, Gre­­imisz — Tóth, Linczinger II., Magyar — Nagy, Kulinyi, Ligetvári, Lőrinczi, Ko­­lontár. Az ÚJTE az első félidőben kitűnő csa­társorával bebiztosítja a győzelmet. Szü­net után a Hálókocsi feljavul, de az IT­ITK előnyét már nem tudja behozni. Góllövő: Schubert (2. egyet 11-esből) és Jobbágy I., illetve Kulinyi és Lőrinciz. Jó: Goláce, Orbán, Pálinkás és Schu­bert, illetve Gazdag, Gromusz, Nagy és Kolontár. Goda József UTE: A csapat megérde­melte a második győzelmet is. Erős József (Hálókocsi): Balszerencsé­vel vesztenünk. A II. osztályba való jutásért SzNSE—Compactor 3:1 (0:1). . Kispest. Vezette: Gom­lár. A többet támadó SzNSE erős küzdelem után győzi le el­lenfelét. Góllövő: Paksi (2­, illetve Su­­rányi. A III. osztályba való jutásért P. Rákóczi—Kelenvölgy 2:11 (0:0). Me­gyeri­ út. Vezette: Potecz B. Heves, dur­vaságokkal tart kitolt mérkőzés. A P. Rákóczi megérdemelten győzött. Góllövő: Erdélyi és Kollár. Vargát P. Rákóczi a játékvezető kiállította. ERŐSÍT a Debreceni VSC — Rudassal, a BMTE középfedezetével és Nében II.-vel, a LOFC jobbösszekötőjével tárgyalnak a debreceniek. GYŐZÖTT. A KISPEST első franciaországi portyamecs­­csén, Parisban 3:2-re győzte le a Red Star csapatát. Az első félidő eredménye 3:0 volt a Kispest javára. Nemes két gólt rúgott, Déri egyet. Szü­net után, a Kispest lelassított és így a Simonyival megerősített Red Star két góllal szépített az eredményen. PERECES NYERTE A KASSAI SERLEGMÉRKŐZÉST Vasárnap fejezték be a kassai villamos alkalmazottak által adomá­nyozott serlegért folyó küzdelmeket. A serleg megérdemelten jutott a Perecest TK birtokába. Eredmé­nyek: Baraki SC—K. Törekvés 2:0 (1:0). Vezette: Balog (Bp.) Gól­lövő: Bednarik és Citák. Perecest TK—KSC 1:0 (0:0). Ve­zette: Palkó. Sokáig volt nyílt a mérkőzés sorsa. A második félidő 30. percében lőtte a győzelmet je­lentő gólt szabadrúgásból Turbéki. A serlegmérkőzés végeredménye: 1. Pereces 3 pont, 2. KSC 2 pont, 3:2-s gólarány, 3. Baraki SC 2 pont, 3:3-as gólarány, 4. K. Törekvés 1 pont. Egyéb mérkőzések: KSC II— K. Törekvés II. 5:1 (4:1). KSC ifj.—Makkabi 6:0 (4:0). SSeáf Hétfő, 1939 augusztus 7. 120 PERCES KÜZDELEMBEN AZ UTE NYERTE AZ ORSZÁGOS IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGOT UTE ifj.—Szegedi AK ifj. 5:2 (1:0, 2:2) Kecskemét, vezette: v. Kohányi. UTE: Darida — Fekete, Köves — Menyhért, Maros, Jobbágy II. — Sajó, Harsány­, Jakab, Józsa, Kró­­zser. SIAK: Góré — Tóth, Szél — Gu­lyás, Horváth, Wittmann — Kis IV., Mahala, Énekes, Rácz, Lakó. A mérkőzés előtt a kecskemétiek virágcsokorral kedveskedtek az UTE-nak. Az UTE támadásával kezdődik a játék. A közönség — nagy meglepetésre — az újpes­tieknek szurkol. A 19. percben Krózser elfut és az alapvonalról beadásnak szánt labdája a hálóba csavarodik. 1:0. A SzÁK erősít, de csak Lakó kapufa lövése az ered­mény. A 28. percben Jakab lő kapu­fát. Szünet után a 2. percben Harsá­­nyi a 16-osról szabadon rúg, a kapus az előtte állóktól nem látja a lab­dát, így az a hálóba jut. 8:0. A 6. percben szép SzAK-támadás után Kiss IV. közelről gólt lő. 8:1. A 33. percben Jakabot a 16-oson belül el­vágják. A 11-est ugyanő kapufának lövi, majd a visszapattanó labdát újra érinti, ami szabálytalan. A 35. percben kapu előtti kavarodásból Énekes lő, Darida a labdát csak vonalon belül fogja. 8:2. A gól után nagy SzAK-nyomás van, de gól nem esik. Kétszer 15 perces hosszabbítás kö­vetkezik. Az UTE most lerohanja ellenfelét. Jakab kiugrik az első percben és már — 3:8. Kezdés után Krózser elfut és hálóba lő. 4:8. Két perc múlva kapu előtti kavarodás után Jakabhoz pattan a labda és Jakab köztiről lövi be az ötödik gólt. 5:2. Az UTE megérdemelten győzött, bár a SzAK a második félidőben a maga javára dönthette volna el a mérkőzést. Jó: Fekete, Köves, Ja­kab, Krózser (a mezőny legjobbja) UTE, illetve Góré, Tóth, Wittmann és Lakó. Czipper Oszkár UTE: Reméljük, hogy a saját nevelésű játékosaink ezután is sok sikert fognak hozni az újpesti színeknek. . * Prágai Ferenc, SzAK: A második félidőben a kezünkben volt a mér­kőzés. Kár, hogy a két hátvédünk sérülten játszott. A KASSAI AC DÖNTETLENT ÉRT EL UNGVÁROTT az SK Rusj csapatával. SK Rusj —Kassai AC 2:2 (0:0). A KAC két gólját Drotár, az SK Rusj­ét Krizs és Prajnák szerezte. Boros játékvezető Tomkót, a KAC hát­védjét a II. félidő 15. percében kiállította. A mérkőzés folyamán az SK Rusj két kapusa is megsé­rült, Zsizsnovszkyt szemsérüléssel kórházba vitték. ZSE—BSE 6:3 (3:1), öv­ utca. Vezette: Harangozó. Mindkét csapat tartalékosan és próba játékosokkal állt ki. Negyedórás mezőnyjáték után kidomborodik a ZSE fölénye és az végig tart. A játékosok nagy részének raég igen kifogásolható az erőnléte. Máris :Jó: Katscher, Fézler, Kratzl és Odoi, illetve Preckla, Gug és Vig. Góllövő: Kratzl (3), Gábor (2) és Fézler (11-esből), illetve Preckla (2) és Viola. WMFC-BMTE 3:2 (1:0, 2:1). Csepel. Vezette: Sárosi. Három harmadból álló, erősen idényes­ért edzőmér­kőzés, amelyen a WMFC több próbajáték­ost szerepelte­tett. Ezek közül a jobb fedezet és a bal­­szélső nyújtott elfogadható játékot. A BMTE lelkesen küzdött. Góllövő: Szuhai, Jávor és próbajátékom, i­­­letve Kardos és Finszter. Jó: Barna, Röck és Jávor, ill. Winczheim, Ligeti és Konrád. Cs. MOVE-L­FC 4:2 (3:0). Csepel. Ve­zette: Martin. Az első félidőben a LaFC sokat tologat és a fürge amatőrök Papp (2) és Horváth góljával 3:0-as vezetést szereznek Szünet után a nagy hőségtől visszaesnek a Gs. MOVE fiataljai és ekkor a profik Fekete és Vadász révén eredményesek. Az utolsó gól Bakonyi fe­jeséből ered. 4:2. Jó: Bahusák, Kuchta, Lack é­s Papp, illetve Nádas, Havas és Tolvaj. VEGYES HÍREK ÚSZÁS I. B) OSZTÁLYÚ BAJNOKI VÍZI­­PÓLÓMÉRKŐZÉS KECSKEMÉTEN Szolnoki MÁV—KAC 1:0 (0:0) Kecskemét, 1500 néző. A MÁV megérdemelten győzött a három tartalékkal játszó KAC ellen. Gól­dobó: Gombos. KOSÁRLABDA PESTVIDÉKI KERÜLETI BAJNOKSÁG Pestújhelyi SC—Rákospalotai MOVE 29:9 (8:4). Pestújhely. Vezette: Mészáros. — Góldobó: Lukács (16), Kinti (10), Faragó (2), Somlai, illetve Nagy (4), Sajti (2), Gombás (2) és Gá­­l&L Sárvári-Skvarek György még mindig szeretne játszani.. . (ha egy makacs porc­leválás nem aka­dályozná ...) 1921 nyarán történt. A III. ker. TVE határutcai „fellegvárába" le­látogatott a bécsi Admira. A Vívók csatársorát egy fehér hajlekötővel játszó mokány, fiatal kölyök irányí­totta, akit csak néhány nappal előbb igazoltak át a Vérhalomból. A srác elöl-hátul küzdött, keményen nekiment a nagyhírű bécsi védők­nek, három dugójával pedig orosz­lánrészt kért magának a Vívók nem­zetközi győzelméből. A 17 éves Skvarek Gyuri tehát (mert ő volt a fiatal csatár) beérkezett!... « Kemény játékos hírében állt, őt tartották Fogl Karcsi legméltóbb ellenfelének. A Fogl-fiúkkal vívott harcaiból ragadta ki az alábbi ap­róságot és mondta el nekünk: — Eleinte nagyon egymásba­­mentünk Karcsival. Később belát­tuk, hogy ennek nincs értelme és egészen jóba lettünk. Olyannyira, hogy amikor egyszer Fogl Józsi há­tulról — szándékosan — felvágott, Karcsi ott termett mellette és — nyak­onvágta!...* Három kerületi sikereire a Hungá­ria is felfigyelt és 1927 őszén leszer­­ződtette. Innen kezdve meredeken szökkent fölfelé Sk­varek — immár Sárvári — futballista-pályafutása és 1930 telén elérte csúcsát. 1930 szeptemberében érkezett haza a Hungária háromhónapos amerikai portyájáról, utána legyúrta az őszi, bajnoki idényt (az I. helyen for­dult!) és a karácsonyi ünnepeket már Németországban töltötte. Elő­ször az FC Nürnberget fektették kétvállra a kék-fehérek 2:0 arány­ban, majd az SC Dresden legyőzése után (5:2) a Hertha BSC-vel kerül­tek szembe. Skvarek ott tüneményes formában volt, öt dugójával 7:0-ra verték az akkori birodalmi bajnok Herthát, a közönség pedig vállon vitte le meccs után a kitűnő Hun­­gária-csatárt. Skvarek érdekes csú­csot állított fel akkor. Már tizen­nyolc mérkőzésen egymásután meg­lőtte a maga dugóját. Sokszor egy­nél többet is... Most az egyik V. kerületi tenisz­pályán edzősködik. Még most is játszana, de ... — Még 1932-ben a Hungáriában porcleválást szenvedtem. — mon­dotta. — Közel két évig beteges­kedtem vele, miközben annyira el­­csontosodott a porcom, hogy — Molnár főorvos szerint — a meg­merevedés veszélye fenyegetett vol­na a műtét után. Természetesen, nem mertem kés alá feküdni. Még gy idényt végig kínlódtam vele a III. ker. FC-ben, 1931,—35-ben, de azután végleg abbahagytam. Enél­kül talán még most is játszanék, mert nagyon jó erőben érzem ma­gam ... Hát így már csak szurko­lok, a Hungáriának, de ezt is csak a távolból. Nincs időm mérkőzések­re járni, mert úgyszólván kora­regéstől késő estig edzősködöm, ta­nítok, oktatok. És már búcsúzik is. Haca alatt egy teniszütővel megindul a pálya felé. A körlabdával szerzett művé­szetét próbálja beoltani a fiatal nemzedékbe — egy kisebb gumi­labdával. .. Ny. Tornáz: PTK-ETC 1:1 (1:0). Tiarátsá­­gos. Vezette: Turóczi. Góllövő: Krasz­nyi II., illetve Gelencsér. Szentlőrinc—Vecsési SC 5:2 (3:0). Ve­­ecés. Vezette: Stöckl. Az első félidőben jól játszik a Szentlőrínc támadósora. Szünet után a VSC magára talál és ekkor már változatos a játék. Góllövő: Kovács N­. (­3), Pirityi és Jerzsabek (11-esből), illetve Földi (21. Hungária—SAC 3:2 (2,(1). Soroksár. Ve­zette: Princz. Tartalékos csapatok. A jobbik csapat győzött. A Hungária ifjú­sági játékosai igen jól játszottak. Gól­lövő: Dolezsár, Hernek és Nagy, illetve Péter (2). ­Biztos fel — Kellett az a német­ győzelem! Most már rohamosan javulnak a magyar vízipólózók! — Miből gondolod? — Pénteken csak 3:0-ra verték a franciákat, vasárnap 4:0-ra Miért van félig betonból, félig fából az aquin­cumi pálya kerítése ? — Saját tudósítónktól — A külső Szentendrei-út mentén fekvő gázgyári pálya kerítése a közelmúltban elkészült, még­hozzá érdekes módon. A pályának a Szent­­endrei-út felé eső rövidebb és hosz­­szabb oldala betonból van, az el­lenkező oldalak pedig — fából. Hogy miért? A napokban találkoz­tunk Brumbauerral, a Gázgyár jeles­­hátvédjével. Kérdésünkre mosolyog­va válaszolt: — Igazán örülök, hogy a nagy nyilvánosság előtt megmagyarázha­­tom ezt a kerítés-históriát. Úgyis eleget hallgattunk miatta az utóbbi időben. Sokan azt mondták, hogy nem értünk hozzá, mások meg, hogy spórolni akartunk. Pedig ennek egyszerű oka van. Az egyik az, hogy a pályát mostani helyzetéhez képest keresztbe fektetjük, mert a tervbe vett lelátók jelenleg nem fér­nek el. A másik ok: a pálya mellett levő teniszpályát is egy füst alatt akarjuk bekeríteni az újonnan el­helyezett pályával. Éppen ezért, a lebontandó kerítés helyére kár lett volna betonfalat építeni... Az újonnan bekerített pályának a környékbeli srácok nem nagyon fognak örülni. A fakerítésen még csak akad egy-két rés, vagy hasa­­dék, de a betonfalon már aligha ... Enyhítés — Saját tudósítónktól. — Mandik Béla, a Hungária egyik vezetője igen szolgálatkész ember. A napokban egy MTK-ista állított be hozzá: — Mandik úr, ez a barátom. Nagy kérése van. — Ki vele! — örökre eltiltották a futballtól, de már nagyon szeretne játszani. Tessék csinálni valamit. Mandik gondolkodott, aztán más­napra rendelte oda a labdaéhes já­tékost. Az pontosan meg is érkezett és Mandik sugárzó arccal fogadta: — Mennyire voltál eltiltva?­­ — örökre!­­ — No, akkor örülj, fiam. Elen­­gedték a büntetésedből az utolsóó félévet! •TENISZ A SZOMBATHELYI TENISZ­­VERSENY Az SzSE háromnapos kerületi, nyílt, kizárásos és ifjúsági tenisz-­ mérkőzéseit vasárnap egy-két if­­­úsági szám kivételével, befeje­z­­ték. Az eredmények a követke­zők:­­ Férfiegyes nyílt elődöntő: Ho­­­váth dr. SzSE—Caékus SzSE 6:2, 8:6, Péczely Z. MOVE—Csathó SzSE 6:3, 1:6, 6:1. Döntő: Péczely— Horváth­­dr. 6:4, 6:3, 6:1. Női egyes nyílt elődöntő: Hanyi SzSE—Hor­váthné Z. MOVE 6:1, 7:5. Borbély Z. MOVE—Bártfainé SzSE 6:2, 6:4. Döntő: Borbély—Hanyi 7:5, 6:2. — Férfipáros nyílt elődöntő: Bujtor I., Gombás SzSE—Szép (Haladás), Pé­­czely 7:5, 6:1, Horváth dr., Csathó —Tanay, Szalay SzSE 6:0, 6:3. Döntő: Csathó, Horváth dr.—Bujtor, Gombás 8:6, 7:5, 6:4. Vegyespáros nyílt elődöntő: Péczely, Borbély— Hunyady, Bártfainé SzSE 6:3, 6:1, Tabajdy SzSE, Lénárt Keszthely— Csathó, Horváthné 6:4, 7:5. Döntő: Péczely, Borbély—Tabajdy, Lénárt 9:7, 4:6, 6:0. Férfiegyes, I. és II. o. kizárásá­val, elődöntő: Bujtor I.—Tanay 4:6, 6:1, 6:2, Jónás Z. MOVE—­Tabajdy 6:2, 7:5, döntő: Bujtor I.—Jónás 7:5, 6:3, 6:2. Férfipáros I. és II. o. kizárásával, elődöntő: Jónás, Tabajdy—Szalay, Tanay 6:4, 6:0, Bujtor I., Gombás—Szép, Jusits Haladás 6:1, 6:1, döntő: Tabajdy, Jónás—Bujtor, Gombás 6:4, 6:3. Ifjúsági fiú egyes elődöntő: Dör­­nyei I. SzSE—Jusits Haladás 6:1, 3:6, 6:0, Bujtor I.—Dobos SzSE 6:2, 6:0. A döntőt hétfőn játszák. Ifjú­sági leány egyes döntő: Lénárt Keszthely—Kund SzSE 6:2, 6:0. Az ifjúsági fiú páros döntőt hétfőn játszák. ABBÁZIÁBAN a nemzetközi versenyen a Strubova, Vido pár 1:6, 6:4, 6:3 arányban győzött a Jávori, Bartos pár ellen.