Nemzeti Sport, 1939. december (31. évfolyam, 238-257. szám)

1939-12-04 / 240. szám

Hétfő, 1939 december 4. Nemzeti Bajnokság B) osztály Dunántúli csoport ENNYIVEL JOBB VOLT A TOKOD Tokod—Egyetértés 1:0 (0:0) Győr, 2000 néző. Vezette: Czéczely. Tokod: Barak — Kecskés, Berta — Lékó, Mészáros, Kincses — Bognár, He­vesi, Gárdonyi, Novák, Tóth. Egyetértés: Pécsi — Fekete, Bányik Farkas, Kovács, Tóth II. — Neiger, Balog, Nyiregyházki, Tóth I., Osbóth. Szitáló esőben kezdődik a játék. Az első percekben Gárdonyi kitör, de kö­zeli lövése mellé csúszik. Aztán feljön az egy­etértés, de Neiger és Balog mellé lő, Nyiregyházki bombáját pedig Barak fogja, óriási az iram. A Tokod mélyen előretolt három csatára roppant veszélyes. A 25. percben győri támadás után Barak már verve van, de Neigernek kapuba tartó labdáját Berta, a vonal előtt kivágja. Az utolsó negyedórában az Egyetértés játszik fölényben, de csatárai mindent elpepecselnek. Szünet után fokozódik az iram. A 7. percben Tóth lefut, magas beadására Pécsi rosszul jön ki és csak beleütni tud a labdába. A labda Bognár elé esik, a jobbszélső egyből hatalmas bombát küld a bal felső sarokba, 1:0. Mégegy­­szer fellángol az Egyetértés, de csak szögletekre telik erejéből. Barak két­szer pompásan húzza le a sarokrúgást. Az utolsó negyedóra a Tokodé és a három elől tanyázó csatár nem egyszer hozza zavarba a győri védőket. Az utolsó percekben az Egyetértés feladja a harcot. Hatalmas iramot, jó játékot hozott a mérkőzés. Az első félidőben az Egyet­értés többet támadott, de a győri csatá­rok nem tudták legyőzni a remek tokod­ védelmet. A Tokod okosan játszott, szünet után rengeteg veszélyes táma­dást indított. A győzelme feltétlenül megérdemelt, mert enyivel jobb volt. Egyénileg Barak, Kecskés, Berta, Mé­száros, Lékó, Gárdonyi és Hevesi, ill. Fekete, Bányik, Kovács, Farkas és Tóth II. tüntette ki magát. Felvidéki csoport CSAK A MÁSODIK FÉLIDŐBEN JÁTSZOTT JÓL A BSZKRT BSzKRT—Fülek 6:0 (1:0) Sport­ utca. Vezette: Xinger. BSzKRT: Tóth — Mosonyi, Pigai — Biczó, Szalay, Sződi — Balogh, Tánczos, Kovács, Bencés, Bene. Füleki TC: Gordos — Pál­fi Hankó — Szabó, Csukás, Pokornyi — Pál, Mihók, Kovács, Egri, Juracsek. Az első félórában a BSzKRT fölénye csak szögleteket és fölélövéseket ered­ményez. A fülekiek is gyakran ellátogat­nak a villamosiak kapuja elé, de csa­társoruk nem tud igazi veszélyes hely­zetet teremteni. A 31. percben Benét a­­16-oson belül Szabó buktatja. A játék­vezető 11-est ítél, Kovács mellélövi. A félidő utolsó percében Bene labdáját Tarcos a hálóba lövi. 1:0. Szünetben nagy fejmosást rendez Kutrucz edző és­­ a BSzKRT ,a­ II. félidőben már jobban is játszik. A tisztára játszott Kovács rúgja a második gólt. .2:0. Balogh bal­lal remek gólt vág be a felső sarokba. 3:0. (16. perc.) Most nagy a BSzKRT- nyomás, a fölebiek visszaesnek. Ková­csot lövőhelyzetben felvágják. A 11-est ugyanő belövi. 4:0. Kovács—Balogh szövény után Benő talál­t hálóba. 5:0. Az utolsó gólt Kovács rúgja. 6:0. A BSzKRT csak szünet után talált magára, az első félidőben nagyon rosszul játszott a csapat. Kitűnt: Balogh, Táncos, Szalay és Mosonyi. A fülekiek legjobbja Egry, Hankó, Pokorny és Gordos. ÓZDON IS BIZTOSAN NYERTEK A DIÓSGYŐRIEK DiMÁVAG—Óid 3:1 (2:0) fe Ózd, 2500 néző. Vezette: Kékessy. DiMÁVAG: Horváth — Bán, Felföldi — Kalocsai, v. Boltos, Barta — Magyar, Fazekas, Csonka, Barna, Íjász. DVTK: Tamási — Antal, Mavercsik — Pollák. Miskolci: Dobos — Trenka, Anocskai, Tóth Albert­. Felvidéki. Mindvégig nyílt mérkőzés. Az első fél­időben a DiMÁVAG a másodikban pe­d­ig az Ózd volt a jobb. A 7. percben íjász lövése a kapufáról Magyar elé­­­­attan és a jobbszélső a jobb sarokba 5. , 1:0. A hazai csapat támad, de a diósgyőri védelem kitűnő. A 21. percben Bán kézzel üti el a labdát, de a 11-es elmarad. A 37. percben Csonka közelről gólt lő. 2:0­ Szünet után a 9­ percben Csonka lö­vését Tamási remekül védi. A 11. perc­ben Magyar elfut, középre ad­ó íjász közel­r­ől a hálóba gurít. 3:0. Egy perc mm telik el a­z DVTK Felvidéki góljá­val válaszol. 3:1. A hazai csapat többet támad­, de az eredmény mégis marad. . Kitűnt: vitéz Bodog, Felföldi, Barna, Magyar, ill. Tamási, Pollik, Miskolci, Anocskai és Felvidéki- TÜLKEMÉNY JÁTÉK, BIZTOS RUSJ-GYŐZELEM SK Rusj-B. Vasutas 3:1 (2:1) Ungvár, 500 néző. Vezette: Nagy dr. SK Rusj: Zsizsnyovszky — Papp, Ha­dik — Kakán, Kopcsay,­­ Ivancsó — Tamás, Krizs, Csáncsinov, Krajnyák, Tóth. BVSC: Róka — Lőrincz, Gazdag — Somogyi, Felföldi, Mrovcsák — Tu­­nyoghy, Moór, Farkas, Környei, Gyar­mati. Rusj-támadásokkal indul a játék. A 25. percben Krajnyák a hálóba céloz. 1:0. Továbbra is a Rusj van fölényben és a 13. percben ismét Krajnyák eredmé­nyes. 2:0. A félidő végéig Rusj-fölény. A II. félidő BVSC-fölénnyel indul és az 5. percben Farkas gólt lő 2:1. A BVSC egészen beszorítja a hazai csa­patot, de csatárai nem tudnak gólt rúg­ni. A 15. percben kiszabadul a Rusj és Krajnyák nagy lövését Róka csak kiüt­ni tudja. A kipattanó labdát a befutó Lőrincz a hálóba sodorja, öngól, 8:1. A Rusj megérdemelten győzött, mert az I. félidőben hatalmas fölényben volt, a szünet után pedig jól védekezett. A játék túl kemény, néha durva volt. A játékvezető erélytelenül működött. Jó: Zsizsnyovszky és Papp, illetve Gazdag és Farkas. MEGLEPETÉS PERECESEN! Munkács—Pereces 1:1 (1:1) Pereces, 3000 néző. Vezette: Schramkó. MSE: Gyöngyössi — Kovács, Csudás — Romanovits, Erdei, Balogh — Kiszely, Simon, Orosz, Fiaskó, Tóth. PTK: Lux — Székely II., Monostori — Bokros, Halmos, Mráz — Futó II., Futó I. , Jávor, Polcz II.,, Turbéki. Az erősen tartalékos bányászcsapat nem bírt a lelkes munkácsiakkal. Az I. félidő­ben a Pereces többet támadott, de csa­társora a legjobb helyzeteket sorra ki­hagyta. A 25. percben váratlanul vezetés­hez jutott az MSE: Erdei 25 m-es sza­badrúgása a felső kapufáról a hálóba pattant. 1:0. A 30. percben Jávor kiug­ratta Futó I.-et és ő a 16-osról szép gólt lőtt. 1:1. A­ II. félidőben visszaesett a PTK, az MSE többet támadott. Jávor és Turbéki helyet cserélt, de a perecesieken ez sem segített. Jó: Gyöngyössi, Kiszely, ill. Lux, Mo­nostori és Bokros. A KASSAI SC VÉGIG TÍZ EMBERREL JÁTSZOTT DVSC—Kassai SC 7:1 (2:1) Debrecen, 200 néző. Vezette: Ferenczi. DVSC: Keskeny — Antal, Erdei — Galambos­, Ignácz, Papp — Drab, Szabó, Sidlik, Bihari, Nagy. KS­C: Maly. — Scsivkár, Hlivják — Bodnárik, O­lyánkó,­ Céhelnyik — Kaincz IIL., Csitak­a, Kaincz IV., Dalii. A kassaiak egyik játékosa lemaradt a vonatról, tartalék sem volt kéznél­­és így kénytelenek voltak tíz emberrel kiállni. DVSC-fölény alakul ki már az elején. A 6. percben mégis a kassaiak érnek el gólt Dalii révén. 0:1. Rákapcsol a DVSC. Drab beadását a 17. percben Bihari befejeli. A 22. percben Bihari egyéni játék után lő gólt. 2:1. Szünet után a KSC teljesen visszaesik. A gólok sorrendje: 19. perc Sidlik, 28., Bihari, 37. (Bihari gáncsa miatt tizenegyesből) Sidlik, 43. Bihari, 6:1. A 45. percben 9 gólba tartó labdát kézzel üti ki az egyik kassai védő, a tizenegyest Sidlik lövi be. .7:1. Jó, a góllövök, Galambos­, Papp, ill. Ivankó (a mezőny legjobbja), Maly és a két hátvéd. IZGALMAS HARC LOSONCON SaJRTC—Losonc 5:0 (2:0) Losonc, 300 néző. Vezette: Kőhalmi. SalRTC: Géczy — Budai, Tímár — Kiss, Takács IV., Mátrai — Balázs, Jákfalvi, Jenőfi, Lackó, Baranyai. LAFC: Eszter — Zsolna, Talmácsi — Hegedűs III., Molnár, Kostyál — Lu­kács, Hegedűs II., Tóth, Kovács, Trenka. Sáros, nehéz talajon folyt le a mérkő­zés. A játék első felében kiegyensúlyo­zottak az erőviszonyok. A nézőtér a játékvezető ítéleteivel elégedetlen, öt percig szünetel is a játék. A 27. perc­ben Balázs beadásából Jákfalvi gólt ér el. 1:0. A 38. percben Balázs lefut és közelről Eszter, mögött a hálóba gurít. 2:0 Szünet után mindjárt az elején két 11-est vitat a LAFC. A 26. percben Ba­ranyai beadásából Jenőfi gólt fejel. 3:0. A LAFC támad, de csak négy szögletet tud elérni. A 37. percben Balázst Kostyál akadályozza a büntetőn belül. A megítélt 11-est Lackó belövi. 4:0. A 43. percben Lackó lövése Tolmácsiról a hálóba pattan, öngól. 5:0. Jó: Géczy, Takács IV., Balázs és Laczkó, ill. Zsolna, Hegedűs III. MÉLY TALAJON BIZTOS HAZAI GYŐZELEM Beregszász—Ungvári AC 3:0 (1:0). Beregszász. Vezette: Farkas. BFTC: Schönfeld — Glász, Gyürék — Iszák, Kerekes, Tyahur — Babics, An­­galét, Jéger, Sulyok, Váradi . UAC: Havas — Grohmann, Böhm — Sándor, Nagydarcsi, Teszár — Pende­­rik, Mincsik, Macsár, Paczer, Meiszner. A 15. percben Váradi élesen lő a bal­­sarokba. 1:0. A 20.­ percben Meisznert kiállítja a játékvezető. A II. félidő 16. és 22. percében Sulyok szerez gólt. 3:0. A BFTC megérdemelten győzött. A II. félidőben 10 emberrel játszó UAC már nem volt komoly ellenfél. Jó: Schönfeld, Gyürek, Glasz, Tyahur és Sulyok, ill. Grohmann, Paczer és Böhm. Igazolvány-MPBii­b­ól Pensfi PÁRISI FOTO KCL3 ELEK, a Párisi Naij£v Áruház épül­etében Hi Alföldi csoport: PONT NÉLKÜL FEJEZTE BE AZ IDÉNYT A BUDAKALÁSZ KEAC­—Budakalász 3:1 (1:0). Szeged, 200 néző. Veséett: Reményffy.­­ KEAC: Iglói II. — Ar­tal, Tóth III. dr — Dóczi, Kolozsi,­­Molnár — Vicsai, Kovács II., Dobay, Tihanyi, Tóth II. dr. B. MOVE: Lehr — Kelászi, Arzenovics — Lánszky, Spiermann II., Urbán — Flei, Nagy,­­Strausz, Simon, Spier­­mann I. A REAC nagy fölényben van, de gólt csak a 40. percben ér el: Tóth II. dr. lesről lő a hálóba, 1:0. A II. félidő 15. percében Tóth II. dr. elfut és a 11-es pontt­ójáról gólt szerez. 2:0. A 25. perc­ben Tóth II. dr beadását Kolozsi közel­ről beteszi. 3:0. A 30. percben Nagyot a játékvezető feleselésért kiállítja. A 35. percben váratlanul gólt ér el a Budaka­­lász: Piel lövése a hálóba vágódik. 3:1. A REAC végig jobb volt és nyugodtan játszva, biztosan győzött a lelkes Buda­kalász ellen. A Budakalász ezzel a vere­séggel pont nélkül zárja le az őszi idényt. Jó: Tóth III. dr. Kolozsi és Ti-­­hanyi, ill. Arzenovics, Strausz és Simon. TIZENHAT SZÖGLETET, DE CSAK EGY GÓLT ÉRT EL A SIE SSE—Nyíregyháza 1:0 (0:0). Salgótarján, 400 néző. Vezette: Rónai. LSE: Vécsey — Sümegi Valentin — Hlajbán, Hernádi, Mester — Langár, Tó­biás, Kovács, Szabó II., v. Majoros. NyTVE: Bodnárik— Gimesi, Négyesi — Malaczky, Pocsai, Lovász — Bíró, Grál, Szekeres, Szalay. Mester. Állandó LSE-fölény az I. félidőben, a csatárok azonban gólképtelenek. Mind­össze 1­6 szögletre futja az erejükből. A II. félidő első 10 percében az NyTVE támad, aztán, újból feljve, a LSE is JpcmT 10 (!) szögletet szerez. Már mindenki elkönyveli a döntetlent, amikor a 45. perc közepén Klajban szabadrúgását Bodnárik röviden üti ki, Hernádi pedig közelről a hálóba fejeli. 1:0. A SSE megérdemelten győzött. A nyíregyháziak pompásan­­védő kapusuknak köszönhetik, hogy csak egy gólt kaptak. Jő: Klaj­bán, Mester, Hernádi, Sümegi és v. Ma­joros, illetve Bodnárik (a mezőny leg­jobbja), Pocsai, Négyesi és Szalay, Ró­nai remekül vezette a mérkőzést. Németország— Szlovákia 3:1 (0:0) Chemnitz, december 3. 50.000 néző előtt a dán R­e­m­k­e dr. játékvezetésével biztos győzelmet aratott a német csapat. A két együttes összeállítása a követ­kező volt: Németország: Jahn — Kubus, Billmann — Goede, Kohde, Kitzinger — Lehner, Leben, Kennel, Friderer Artl. Szlovákia: Reiman — Kostka, Biró *— Jurcsák, Cs­odák dr., Árpás — Kölesek, Ferényi, Forubn­.kv. Földes, Kalmár. Már az I. félidőben valamivel többet támadott a német csapat, de helyzeteit nem tudta kihasználni. Szünet után a szlovákok szerezték meg a vezetést Lak­­nár góljával. A németek erre erősítettek és Fiederer, Lebőn és Lehner révén há­rom gólt szereztek. A német csapat nem erőltette meg ma­gát. A szlovákok legjobb embere Rel­­mann kapus volt. Több biztos gólnak látszó lövést mentett. Sí----------­Korcsolya Hócipő sportára. Ajpp^kereskedelmi Kft. X IV.,Türr István-u. 4. MOVE-bajnokság I. osztály. ETSC—Pilisszentiván 4:2 (2:0), Nagy­­szomb­at­u. Vezette: Faragó. A többet támadó ETSC megérdemelten nyert. Góllövő: Sammus (2), Kozák és Trib, illetve Reményi. KZsTE—TSE 5:1 (3:1), Kvassay­ út. Vezette­: Tbicsák. A KZsTE már az első félidőben bebiztosította a győzelmet. Góllövő: Paks (3), Budai és Kertész, illetve Aranyosi. T. Előre—BT­SE (2:1). Pozsonyi­út. Vezette: Bereczky. Szép játék, biztos győzelem. Góllövő: Maha (2; mindket­tőt 11-esből) és Sági N­. (2), illetve Keszely I (2) és Szvoboda (11-esből). PTK—PSzSE 8:2­­:1), Pomáz. Ve­zette: Bukó. Nehéz talaj, megérdemelt győzelem. Góllövő: Raab III. (5) és Molnár (3), illetve Dongó és Barna. VIII. ker. SE—Rákosiidét 2:1 (0:0), Rákosfalva. Vezette: Felsőczy. Változa­tos játék. Megérdemelt győzelem. Gól­lövő: Brunecker és Füzesi, illetve Dom­bóvári. Törökbálint—BKSE 1­:0 (1:0). Török­bálint. Vezette: Csepreghy. Sima győ­zelem Góllövő: Krémer (2), Szabó és Stréli. Pilisvörösvári MOVE-Budaörs 2:0 (2:0). Pilisvörösvár. Vezette: Pintér. Izgalmas mérkőzés, igazságos eredmény. Gól­lövő: Szauter és Dékány. PNTK—MR­FC 2:1 (1:0). Pestszent­imre. Vezette: Herz. Gyenge iramú, csapkodó mérkőzés. Góllövő : Juhász és Varró, illetve Tausz (11-esből). RAFC—Rákoshelty 3:2 (2:1). Rákos­szentmihály. Vezette: Tausz F. Szép mérkőzés. Megérdemelt győzelem. Gól­­lövő: Dobrovits, Mann és Din­ga (1­1-es­­ből), illetve Jókai (1l-esből) és Márta (11-esből). 0-8 ROMÁNIA. Nemzeti bajnokság Bukarest: Venus—Sportul Studentesc 2:3 (1:2). Meglepetés. A Venus, a ta­valyi bajnok, az ötödik helyen végzett az őszi tabellán. — Juventus—Rapid 2:2 (0:0). — Arad: AMTE—Victoria 2:1 (1:1). — Temesvár: TMAC—Ripensia 1:1 (0:1). — Galacz: Glória—FC Car­pati 1:0 (1:0). — Resica: UDE—Unirea Tricolor 5:4 (2:2). —­B-liga: Nagyvárad: Törekvés—Olimpia 3:1 (1:0). — Aranyosgyéres: Sodronyipar— BMTE 0:1 (0:0). Kerületi bajnokság: Arad: Ti­tanus—Olimpia 3:1 (2:0). — Echo—KMSC 5:1 (0:0). — Hagibor—Na­­poc­a 2:0 (0:0). JUGOSZLÁVIA Bajnoki mérkőzés. Szabadka: SzMTC —Jugoszlávia 4:0 (1:0). Újvidék: Istra —Radnicski 1:0 (1:0). Berlegmérkőzések. Zágráb: Gradjanski —BSK 1:1 (1:0). Belgrád: Jugoszlávia— HASK 1:1 (0:1). Barátsá­gos mérkőzések. Szabadka: Bácska—Vojvodina (Újvidék) 4:3 (1:2). Ujverbász: VSC—Bata SK 1:8 (1:1), Petrőcz: Szlovácski—NAK 2:2 (1:2), Bo­­rovo: Bata SK—Baranyai vál. 6:0 (1:0), Újvidék: Textil—Sivnicsár 2:0 (1:0). NÉMETORSZÁG A Szövetségi Serleg mérkőzései: München: Bajoroszág—Württemberg 3:0. Hamburg: Nordmark—Szászország 8:8. Stettin: Pomeránia—Brandenburg 1:0. Aussig: Szudétavidék—Ostmark 1:3. Kassel: Hessen—Délnyugat 0:3. Braunscitwelg: Alsószás­zország—Alsó­rajnavidék 2:3. Magáebarts. Sí*. Vidéki eredmények KELETI ALSZÖVETSÉG I. osztály Az Ungvárra kitűzött UAC II.—Máté­szalkai Vasutas mérkőzés a pálya hasz­nálhatatlansága miatt elmaradt. A Várpalánkára kitűzött V. Turul—Má­tészalkai TK mérkőzés a pálya használ­hatatlansága miatt elmaradt. DDSE—Püspökladányi MÁV 1:1 (1:0). Debrecen. Vezette: Takács. A DVSE-nek­ a második félidőben egy szabályos gólját nem adta meg a játékvezető azon a cí­men, hogy a külső hálón keresztül ment be a labda. Góllövő: Gyarmati, ill. Regé­­nyi. Jó: a védelem, Tóth, Jeges, Gyar­mati, ill Regényi, Harcsa. DVSC II.—Bihari Turul 8:2 (3:2). — Debrecen. Vezette: Karsai. Az első fél­időben a bihariak egyanrangú ellenfelek voltak, szünet után azonban teljesen ösz­­szeroppantak. Góllövő: Szabó (5), Orsó (2), Kopján, ill. Barna és Sashegyi. Jó: Elek, Gere, Nagy, ill. Lisztes és a két góllövő. Nyíregyházi TVE II.—NSE 4:0 (0:0). Nagykálló. Vezette: Szamosvári. A tar­talékos NSE a II. félidőben összerop­­pant. Góllövő: Hajnal (2) és Álmos (2). Jó: Hajnal és Bulik, ill. Benkő és Mis­kolci. NYUGATI ALSZÖVETSÉG I. osztály 1JKFC—Székesfehérvári MÁV Előre 3:0 (2:0 . Új-Komárom. Vezette: Rengek A hazai csapat jobban alkalmazkodott a fel­ázott nehéz talajhoz. Kovácsot és Len­gyelt, ill Kisst és Heinrichet kiállították. Góllövő: Pintér (2) és Kovács. II. ker. SC—Pápai PSC 5:1 (S:1). — Győr. Vezette: vitéz Lovász. Hatalmas meglepetés a II. ker. SC győzelme, de teljesen megérdemelt. Góllövő: Winkler (2), Diószegi, Balogh és Csete, ill. Antal­­fi. Jo: Simoncsek, Szabó, Balog, ill. An­­talfi. ÉSZAKI ALSZÖVETSÉG I. osztály A Kassára kitűzött K. Törekvés—Egri TK mérkőzést az ETK lemondta. GyAK—Hatvani VSE 1:0 (1:0). Gyön­gyös. Vezette: Mágori. Sáros talajon gyenge játék folyt. Mindkét csapat csak csapkodott. Góllövő: Bágyi. Jó: Körtvé­­nyi, Varga, ill. Csányi, Baráth.­­ II osztály S. MÁV—Sajószentpéteri BTK 4:0 (1:0). Sátoraljaújehly. Vezette: Györke­­falvi. Góllövő: Denkai (2), Tiszolai, Klein. HVSE I.—Egri TK II. 10:0 (4:0) Hatvan. Vezette: Kovács. Góllövő: Ri­­kasi (4), Csizmarik (2), Keller (2), Ma­joros, Szilágyi. DÉLNYUGATI ALSZÖVETSÉG Pécsi alosztály I. osztály MSE—Kaposvári RAC 3:2 (1:1). Me­csekszabolcs. Vezette: Pauicz. Túlfűtött hangulatban, izgalmas mérkőzés, megér­demelt győzelem. Góllövő: Lajos, Ku­rucz, Dányi, ill. Győrfi N­., Godlik. SZEGEDI ALOSZTÁLY I. osztály: Kecskeméti AC—MTK 2:1 (0:0). Makó. Vezette: Nagy. Egyenlő ellenfelek. Az első félidőben az MTK, szünet után pe­dig a KAC támad többet. Góllövő: Hor­váth, Gáspár, ill. Bernáth. SzVSE—UTC 1:1 (1:1). Szeged. Vezette Vezér II. Az eredmény megfelel az erő­viszonyoknak. Mindkét csapat sok hely­zetet kihagyott. Góllövő: Borbély I., ill. Kovács dr. Jó, Székely, Balogi és Ha­lasi, ill. vitéz Deák, Koszó és Szabó. Sylvania—SzTE 1:0 11:0 . Szeged. Ve­zette : Schmidl. A Sylvania akár több gólt is rúghatott volna. Góllövő: Halasi. Jó: Horváth, Virág II., Halasi és Kiss II., ill. Fiumer, Szekeres és Zsurkán XI. CSABAI ALOSZTÁLY I. osztály: GyAC—Békési TE 2:1 (0:1). Gyula. Vezette: Becskő. Lelkes, gyors játék. A hazai csapat nehezen győzött. Gól­­lövő: Schmidt (2), ill. Szöllősi. Jő: Gyarmati II., Drapos, Horváth, ill. Ba­kos, Asztalos és Szöllősi. Rokka—Békési ISE 3:2 (3:2). Békés­csaba. Vezette: Sálfalvi. A Rokka csak nagy harc után győzte le a szívós bé­késieket. Góllövő: Gabnai, Kolarovszky és Baukó, illetve Pocsai II. és Kovács. Jó: Gombács, Bosányi és Kolarovszky, ill. Zahorán II., Pocsai II. és Kovács. MAFC—Kondorosi TE 3:2 (3:2). Mező­túr. Vezette: Klimár. Igen sáros talajon némi szerencsével győzött a hazai csa­pat. A KTE szórványos lefutásai nagyon veszélyesek voltak. Góllövő: Tamási, Borza, Lugos, ill. Hajdu és Várnagy, jó: Tóth, Sárosi, Wéber, ill. Herczeg, Lugosi. MTE—Békéscsabai Törekvés 2:1­­1:01 Mezőkovácsháza. Vezette: Gombkötő Sze­rencsés győzelem. Góllövő: Szedlacsek, Tóth II., ill. Szabó II (öngól). Jó: Szed­lacsek, Tóth II., Tóth III., ill. Zaho­rán. Csabai MÁV—OTE 3:2 (6:2). Orosháza. Vezette: Kovács. A szerencsésebb csapat győzött­ Góllövő: Opricza (2), Ancsin, ill. Tóth (2). KÖZÉPMAGYAR ALSZÖVETSÉG I. B) osztály: Alagi SC—Hontmegyei Taral SE 6:2 (4:1). Félbeszakadt: Alag. Vezette: Bár­dos. A II. félidő 30. percében Stuger HTSE szárkapocstörést szenvedett és a HTSE játékosai nem voltak hajlandók tovább játszani. Góllövő: Rátki (3), Sviatovszki (2), Szabolcsi, ill. Szabó és Ziman. 5 Az összes hazai gyárait minden típusi ZENEGÉPEK, AUTÓRÁDIÓK, GRAMOFONOK, Gramofon - szekrények 12 csöves eredeti seperek kettős hangszóróval Kü­lföldi rizítós­ ütöttéges­­sések: RÁDIÓKÉ,L’CEWE TELEFUHREH, KACO Nemcsak a hazai gyárak összes­­ puszinak, hanem elsőrangú világmárkás külföldi gyárak gyártmé­­nyainak is összehasonlító bemutatá­sa kir. és udv. h­angszergyár VII., Rákóóczi­ út 60. Európa legszebb, Magyarország legnagyobb rádióterme. A zongoránál Mantsik Béla ül... A Hungária-játékosok a rangadó után először a klubhelyiségben gyűltek össze uzsonnára. Uzsonna után ki-ki szórakozás után nézett. Cseh Matyi Dudással vívott nagy billiárdmeccset. Majd mindketten le­ültek kibicelni a két Titkos és Kis kártyapartihoz. (Később olyan han­gulat kerekedett, mintha legalábbis bajnoki pontokba játszanának...) A mérkőzésről nem sok szó esett, Mandik Béla az elnyűtt zongorán Száz és száz csillogó tangóharmonika mesebirodalma a M­ARNITZ tangóharmonika-szaküzlet. VB11, József-krt 37-39 Nagy Képes Árjegyzék ingyen! A világhírű Hohner-gyár ösz­­szes típusai ismét kaphatók! hallgatókat játszott pattogó csárdá­sok helyett. Bíró Sanyi csöndben megjegyezte: — Most gyászoljuk a Fradit. Ezen azonban hamar túlestek. Béky váltotta fel a zongoránál Mán­­dikot s ő már remek katonanótákkal szórakoztatta a csinos hölgykoszo­ O­PORTÉRMET­­TEZVÉNYT kész): MORZSÁNYI J. IV., Váczi­ u. 36. Telefon: 182-21? rút. Béky persze megkapta Mandik­­tól: — Neked úgy látszik világítás kell ahhoz, hogy jól játszol! Scheer Ernő háznagy elmondja, hogy este vacsorára hivatalosak. Az „öreg“ látja vendégül a csapatot. Szabó Tóni, Turay és Sebes is ott lesz. — Komoly meccs lesz megint va­sárnap — mondják a szurkolók — kell, hogy együtt lgyen a csapat. 100 gyönyörű melódia, 100 angyali gésa, 1000 buja szín a M­IKADO c. ragyogó Universal filmben. A londoni Filharmonikusok TOSCANINI vezényletével Szerdától!­R­A­EH­US