Nemzeti Sport, 1940. június (32. évfolyam, 106-125. szám)

1940-06-24 / 122. szám

vani és mint mondja, háromszor ráesett. Tóth Lajos dr. mondja: — Hátha még a jobboldalunkon is minden a legjobban menne. Mindenki örül, vitatják, hogy hogyan estek a gólok, Kiszely hangoztatja: — Ugye m­egmodtam, hogy lelépjük őket. ! Levertem ülnek a szarajevóiak a szünetben az öl­tözőben. Zagorac mondja: — Ez a csúszós tv nagyon szokatlan nekünk. Raskovics elnök hozzáteszi: — A közönség is szokatlan. Ezzel a buzdítással teljesen megzavarták játéko­sainkat. El kell azonban ismernem, hogy a Ferencváros tökéletesen játszik. A játékosok folyton hajtogatják: — ötnull, ötnull. . . Ceaureanu játékvezető ezt mondja: — Annál a ,,gól”-­nál, amit a Ferenc­város vitat, olyan nagy volt a tömörü­lés a kapu előtt, hogy én nem láttam semmit. Meg kell jegyeznem, hogy a Fe­rencváros vezetőség© is hibás, mert a­ gólvonal nem volt rendesen telmeszelve. A MÁSODIK FÉLIDŐ Sárosi dr. jó akciójával kezdődik a második félidő, a végén Sárosi hajszállal fölé bombáz. A Ferenc­város kissé fölényeskedik. Az iram sem olyan erős, mint az első félidő­ben volt. A 4. percben Szoyka ke­­zezése miatt Rajlics 20 méterről szabadon rúg, de fölé vágja a lab­dát. A 7. percben Sárosi ar.-t gán­csolják, Sárosi III. 30 méteres sza­badrúgását szögletre tolja a saraié­rt­ói kapus. Polgár rossz hazaadása­­izgatja a kedélyeket, Csikósnak a 16-osra kifutva kell mentenie Faj­uk-­s elöl. A 9. percben Finta a balösszekötő­­helyére keveredik, onnan az előre, ugró Sárosi dr.-hoz ad előre, Sárosi tíz lépésről laposan lő és lövése a kapus keze melett gólba gurul. 6:0! Kiss passzából Gyetvai szögletet szerez. A 12. percben Biró Dani re­mekül húz kapura, mintegy nyolc lépésről bombáz is, a lövést a ka­pus kiüti, tőle Pavlicshoz pattan, aki valahogy saját kapuja felé ve­zeti a ferencvárosi csatárok elöl. A hátvéd labdája már-már a gólba jut, amikor Sárosi dr pár centivel a vonal előtt elcsípi és gólba gurítja. 7:0! Továbbra is nagy a ferencvárosi nyomás, a Slávia zavartan kapkod. Korrekt csikós­­divatöltönyök Gauder szabótól VII., Erzsébet-körút 4. sz. Most Fint­át jó helyzetben kétszer is elnyomják. Majd újabb ferencvá­rosi szöglet következik. A 18. percben Gyetvai beadására a sarajevóiak kapuja előtt Finta, Biró II. és a kapus fut, Finta fel­tartja a kapust, a kapus viszont labdafogás helyett Biró Danit pró­bálja lökni, Biró azonban felső testtel így is az üres kapuba tudja sodorni a labdát. 8:0! Újabb szögletet ér el a Ferenc­város, majd a 23. percben feljön a Slavia, Rajlics felső kapufát lő. A 27. percben a ferencvárosi hátvédek könnyelmű játéka gólt hoz: Bobetics megugrik és már nem tudják befogni, a balszélső a ki­futó Csikós mellett a balsarokba lő. 8:1. Biró II. elől ment a kapus, majd Finta rossz lövéséből lesz szöglet a 31. percben. Lázár 20 méteres bom­báját­ megtapsolja a hálás közön­ség. 1A Ferencváros most már ellen­állhatatlan. A 32. percben Biró erő­sen átvágja a labdát a balösszekö­tőbe. Sárosi úr kiugrik vele és öt lé­pésről, nagy erő­vel vágja gólba fejmagasságban. Krsztalovics ijedten elugrott a bomba elől. 9:1. A közönség szinte extázisban van. Gyetvai két szögletet is rúg egy­másután. A második szögletet a 35. percben küldi középre. Sárosi dr fejéről védhetetlenü­l száll a labda a jobb felső sarok­ba. 10:1. Pompás fejes volt. A gyors Bobeticset utána Szojka csak szögletre tudja szerelni. Ez az első Slavia-szöglet. Vidovics veszé­lyes beadása nem talál belül sza­rajevói fejet. A 38. percben újabb ferencvárosi támadás. Finta mere­dek labdát ad Gyetvainak, Gyetvai éles labdát küld a szarajevói kapu elé, ezt Biró II közelről bebombázza. 11:1.­­ Újabb Slávia-lerohanás követke­zik (a Slávia még mindig nem adta fel!) előbb Bobetics, aztán Djaics hagy ki eléggé kecsegtető helyze­tet. A másik oldalon viszont Biró II., majd Finta, majd Sárosi rúg rosszul tűrhető helyzetben. Biró II. lapos lövése a külső kapufát sú­rolva jut ki. A 44. percben máso­dik szögletét szerzi meg a Slávia Majd Vidovics beadását csípi el Csi­kós nehezen. Aztán vége is a mér­kőzésnek. Szögletarány 12:2 (4:0) a Fe­rencváros javára. A mérkőzés végén a két csapat a pálya közepén üdvözli a közönsé­get. A magyar közönség tomboló örömmel köszönti a diadalmas fe­rencvárosi fiúkat, akik valóságos diadalmenetben vonulnak be az öl­tözőbe. Meg is érdemelték ... A ferencvárosi játékosok megelé­gedetten vonulnak le. Lelkes hölgy­szurkoló 11 mézeskalács-szivet zöld-fehér szalaggal kötött át és most átnyújtja a játékosoknak. (Mint később megtudtuk, Pósa nyomást kapott a térdére.) A Slavia-játékosok levertek, de elismerik a Ferencváros győzelmé­nek megérdemelt voltát. Már minden játékos bement az öltözőbe, amikor látjuk, hogy Pósa ott áll a pályán és nem bír rálépni az egyik lábára. Úgy látszik, meg­sérült az utolsó pillanatokban. Pauer gyúró odamegy hozzá és ő támogatja be Pósát az öltözőbe. NYILATKOZATOK: Pataki Mihály: A Ferencváros nagy erő bedobása, okos játéka teljesen kijaví­totta, s sarajevói balsikert. Semény Jutjon: Nagyizima, szép, len­dületes játék. Az első félidőben a fiúk túlerős iramot vezényeltek, ezért volt a második félidő lanyhább. A Slavia szé­pen játszott, akart, de nem sikerült nekik semmi. Vitéz Kem­enesy Sándor: A mérkőzés előtt az volt a véleményem, hogyha be­hozzuk a háromgólos hátrányt, akkor na­gyon megverjük ezt a nemzetközi vi­szonylatban tapasztalatlan csapatot. Tóth Lajos dr. Rem­ekül, lendületesen játszottak a fiúk, a győzelmet nagyon megérdemlik. Branko Kasikovics elnök: A Ferencvá­ros úgy játszott, amilyen híreket én a sarajevói mérkőzés előtt hallottam a zöld-fehérekről. Teljesen megérdemelte a győzelmet. Cvijetics vezetőségi tag: A Ferenc­város elsőrangúan játszott, a Slavia vi­szont rossz volt. Éreztük azt is, hogy egy tartalékkal kellett kiállanunk. Az eredmény igazságos, azinta kitűnő , játé­kos. A ma látott Ferencváros és a teg­nap látott Újpest között tíz klasszis kü­lönbség van. Dukics választmányi tag: A Ferenc­város meglepően jó. A sarajevói­ ered­mény után nem is tudtuk elképzelni, hogy a Ferencváros így tud játszani. Krávics intéző: A Ferencváros igazi klasszis. Tudását nem is lehet szavakban kifejezni. Ceaureanu játékvezető: A Ferencváros remekül játszott. A Slavia három null után összeesett. Bírálat A Ferencváros ebben az arányban irt megérdemelt© a győzelmét. Nagyon együtt van a csapat, h­elyenként úgy­szólván hibátlan­ul játszott. Az az Iram, amelyet a mérkőzés ele­jén diktált a csapat, a régi Fradi­­szívre vallott. Az első félidő­ben úgyszólván elsöpörte­­a pályáról a Sláviát. Ritkán látni csa­patot ilyen óriási becsvággyal játszani , a Sláviának ez ellen nem volt ellen­­sikere. Ezenkívül nemcsak sok kiváló egyéni teljesítmény volt található a Ferenc­városban, hanem ezúttal a csapat­munka is kifogástalan volt. Sokan kérdez­ték: hogyan­ lehetséges, hogy a Ferencváros ettől­­a csapattól három góllal kikapott? Erre némi vá­laszt ad a Slavia szörnyű megillető­döttsége. A teljesen rutin nélkül való ,­zöld társaságinak minden szokatlan volt ezzel a nagy nemzetközi mérkőzés­sel kapcsolatban. Ha figyelembe rész­esült, hogy ez a csapat még­ a tizedik be­ka­pott gól után is hatalmas­­elszántság­gal játszott, egy pillanatra sem adta fel a harcot, akkor elképzelhető­ük, hogy a saját pályáján, odalent ,délen, bizony nem lebecsülendő ellenfek . Szépen szilárdul a Ferencváros három­­hátvédes rendszere, amely egyben a tá­madást is megerősíti és legalább egy­előre az egyik összekötőt (ezúttal Sá­­rosit) felmenti minden védőmunka alól. A Ferencvárosnak úgyszólván nem­­ volt gyenge pontja, ezen a napon nagyobb és rutinosabb ellenfelet, is maga alá gyűrt volna. A Slávia, úgy látszik, túlságosan délen fekszik ahhoz, hogy olyan rendszerbe játszók, mint a zágrábiak, vagy a bel­grádiak. A Slávia olasz rendszerben igyekszik játszani, mint azt a szarajevói mérkőzés után megírtuk. Ezúttal ezt sem játszották jól, mert a Ferencváros szélsői úgyszólván végig szabadon mo­zoghattak. Ez is sorsdöntő volt ezen a mérkőzésen, amelyen a Ferencváros bi­zony nem feledkezett meg arról, hogy szélsői is vannak. Fiatal és tapasztalat­lan csapat, a Slavia, de van jövője, főleg egyszerű lelki tulajdonságai révén. A Ferencváros csatársora elemében volt. Nagy lelkesedésükre jellemző, hogy sok gólt visszapattanó, már elveszett labdából szereztek. Ez is mutatta nagy akarásukat. Gyetvait említhetjük első­sorban. Igaz, volt helye hozzá, mert nem igen vigyáztak rá. Finta megint bebizo­nyította, hogy­­ ő a középcsatár. Já­téka tele van energiával, kemény és bátor. Amellett igen képzett játékos. A két összekötő közül főleg Kiss játéka meglepetés. Néha kissé fölöslegesen ci­ *­a JJ ■ 0 tbow ! pelte a labdát, de ezúttal még ez is ment az összekötőkkel nem igen törődő Slaviával szemben. A pihent Sárosi dr. frissen játszott, láthatóan jól érezte ma­gát mint angol rendszerű összekötő, aki minden figyelmét a támadásra összpon­tosíthatja. Nyugodtan maradhatott elől, mert ott volt mögötte Lázár, mint tá­madó szélsőfedezet. Sárosi dr. szemfüles­­sége öt gólban jutott kifejezésre s jól is irányított. Keménységre összekötőben nincs olyan nagy elnö­kség, mint a közép­csatár helyén. Biró szürkébb volt a töb­binél, gyengén kezdett, de a végén még ő is belejött. Nagyon igyekezett. Lázár kiválóan játszotta az összekö­tőre vigyázó, előrehúzódó, támadószel­­lemű szélső fedezetet. A jobbközépen mozgó Sárosi III. is lényegesen­ jobb volt, mint Sarajevóban. Biztosan ál­lt a lábán mind a három hátvéd. Talán Pol­gár volt a legjobb, aki egyre jobb a középhátvéd szerepében, amely termé­szetesen azonos a kullancs-középfe­dezet­­tel. A végefelé néha künnyelm­­sködtek. Csikósnak kevés dolga volt. A lelkes Slavia dicséretet érdemel, mert az utolsó pillanatig küzdött. Rom­­,lattam lelkes játékosokból áll ez a csa­pat. Rutinjuk a semmivel egyenlő. Ka­pusuknak voltak szép védései, de né­hány gólban ludas. Kissé agyonbombáz­­ták . .. Rengeteget volt játékban a két hátvéd. Nagy hátrányuk­­volt, hogy a le­vegőben helyezkedtek s csak megtá­madni tudták a labda birtokában lévő Fradi-csat­árok­a­t. A fedezetsorban Petko­­vics, a balfedezet kitűnő, tehetséges já­tékos. A csatársorban is találunk nagy­­jövőjű játékosokat. Vidovicsnak volt néhány veszélye a le­­futása, szünet után a balszélső­be bele­­jött. Rajlics nem tudta igazolni nagy hírét, erősen lámpalázas volt, de néhány mozdulat­a biztató volt. A kis balössze­kötő is tehetséges,­ Ceaureanu különösebb hibát nem vél­­ett. Többet mozoghatna. A vitás gólnál 11-est kellett vo­lna ítélnie. BIZTOS GYŐZELEM Pécsi VSK—Lampart 3:1 (2:0) Pécs, 1000 néző Vezette: Frantich. FV­SK: Tahi — Hetényi, Radnai — Kőfalvi, Onodi, Mozsgai — Sós, Lendvai, Bérces, Sisák, Puszpán. Lam­part: Csintalan — Priczeld, Ha­raszti — Steiner, Szenes, Szomolányi — Sós, Bihari, Wéber, Király, Tolvaj. Na­gyon szép játékban megérdemelten győ­zött az NBB-től búcsúzó PVSK. A 6. percben Sós szerzi meg a vezetést. A 28. percben Puszpán nehéz szögből lövi a második gólt. Szünet után a 12. percben Puszpán megismétli előbbi gólját. A 20. percben Wéber lövése a kapufáról Onó­­dira, róla pedig a kapuba pattan. 0:1. Jó: Tahi, Radnai Kőfalvi, Onódi, Sós, illetve Szenes, Sós és Bihari. MAJDNEM KELLEMETLEN MEG­LEPETÉS ÉRTE A SALBTC-T SalBTC—Nyíregyháza 2:1 (1:0) j­ h­egyháza. 1000 féle. Vezette: K 'üss d SalBTC: Géc/.y — Budai. Mátrai — Kiss, Takács IV., Bognár - Jákfalvi, ( suberda. Jenői, Laczkó, Sohneczi — 1 ’.­/TVE: Márki —■ Négyesi III., Gál — J .Imos dr., Pocsai. Lovász — Biró, Sze­keres, Kovács, Szalai. Mester Végig­­­agyiramú, változatos küzdelemben ma­­r­adt alul a NyTVE. A nyíregyházi csap­­­at rekesen és jól játszott és ha góllövő csatára is lett volna, könnyen nagy meg­ m­enetés érte volna a most már NB-istu­llalBTC-t. Nyíregyházi támadásokkal in­dul a játék, de azután a SalBTC feljön és a 30. percben Jákfalvi megszerzi a vezetést, 1:0. Szünet után — nagyyrm­eg­­lepetésre — a hazai csapat tám­a­, de­­nincs góllövője. A 35. percben Selmeczi beadását Jenőfi befejeli, 2:0. A 43. perc­ben Mester szépít, 2:1. Kitűnt: Mátrai, Jákfalvi, Jenőfi, Laczkó, illetve Márki, Négyesi III., Gál, Lovász. REMEK TATABÁNYAI HAJRÁ! Tatabánya—Tokod 4:2 (0:2) Tatabánya, 2000 néző. Vezette: Schramm. TSC: Konecsny — Németh, Róth —-' Szabó, Smudla, Rozmaring — Hámori, Steiner, Jancsik, Pallag, Gergely. — TVSC: Barak — Kecs­kés, Gárdonyi — Kincses I., Mészá­ros, Kincses II. — Tóth, Hevesi, Kellner N­., Rozgonyi, Péntek. A két tartalékos együttes változatos harca a jobban hajrázó hazai csa­pat győzelmét hozta. A 15. percben Péntek, a 40. percben Tóth 11-esből (Smudla kezezése miatt) a vendé­gek számára szerez kétgólos veze­tést. Szünet után remekül hajrázik a TSC. A 10. percben Németh sza­badrúgásból, a 18. percben Hámori lő gólt; (2:2). A 29. és 43. percek­ben Pallag két pompás „egyből“ rúgott bombagólja hozza meg a győzelmet. Jó: Németh, Szabó, I Smudla, Gárdonyi, Mészáros, Tóth. KETTŐRE — HATOT... Dorog—Alba Regia 6:2 (2:2) Dorog, 1000 néző. Vezette: Dénes. DAC: Budavári — Prohászka, Cser­falak — Nagyfejed, Bánsági, Borkai — Gyarmati, Horváth, Dunai, Spannberger, Csizmadia. M ARÁK: Vadas — Bozse­ttics, Kiss — Erős, Jámbor, Bokán — Sári­oi, Hajósi, Lőrinicz, Szabó, Gontner. Kezdeti bizonytalanság után a DAC átvette a játék irányítását és biztosan győzött. A 2. percben Hári dr., a 10. percben Lőrincz gólja a vendégek 2:0-ás vezetését jelenti. Ettől kezdve támad a Dorog és a 25.­ percben Spannberger, a 1­2. percben pedig Dunai lő gólt. Szünet után biztos fölény közben Dunai­­3. „KRISTÁLY" gyógyforrásból, palackozott ásványvizet igyunk!­­ SZENT LUKÁCS *gyógyfürdő téli uszodájának használa­tával megelőzi rheumáját. perc), Csizmadia (29. perc), Horváth (34. pe­c) és ismét Csizmadia 39. perc) a gól­­szerző. Szabót és Nagyfejest a játék­­vezető durva játék miatt kiállította. Jő: Pr­­ihászka, Dunai, Spannberger és Csiz­madia, illetve Kiss, Jámbor, Hári dr. NBR állása Alföldi csoport:­­1.WMFC 22181 60114:22 37 2. MA­VAG 2215­3 4 71:19 331 3. UTE 22123 7 61:34 27 4. Vasas 22123 7 39:40 27 5. REAC 22106 6 39:30 26 6. FTC . 229 6 7 05:31__24­ 7. Postás 228 7 7 43:39 23 8. SzAK 229 4 9 40:47 22 9. Cit. Move 225 413 42:31 20 10. SzAC 225 413 30:66 14 11. RTE 223 514 27:90 11 12. B. Kat. 22­ 22 11:123— Felvidéki csoport 1. Sal BTC 30281 1135:2157 2. DiMÁVAG 2927­ 2120:3054 3. BSzKRT 30195 6 99:4543 4. B. Move 30174 9 94:6338 5. Salg. SE 3016 410 69:5436 6. SK Rusj 3017 211 68:5636 7. DVSC 3015 510 73:6335 8. B. Vasút­ 3014 412 63:5732 9. Pereces 299 911 42:4327 10. Kassai SC 3010 416 49:8824 11. Ungvár 308 517 49:8221 12. Nyiregyh. 306 618 29:6718 13. Loson­c 305 718 32:6817 14. Munkács 306 420 22:8816 15. Beregsz. 306 420 28:11816 16. Fülek* 303 225 10:398 * Törölve. Barátságos mérkőzéseit BMTE—BSK 2:0 (1:0). Barátságosi mér­kőzés az árvízkárosu­ltálvérrt. Budafok. Vez­ette: Mátrai. Góllövő: Sztan­ek (2). Újra kiírják a Hajdu-Kupát, amelyért az elmúlt nyáron is a hajdúmegyei csa­patok játszottak. A kupa küzde­énei jú­nius 30-án kezdődnek. Északon három III. csapat nyert a másodosztályban csoportbajnokságot, a DiMÁVAG III., a SalBTC III. és az DVTK III. A három csapat két m­érkő­zésen dönti el a másodosztályú bajnoki cím sorát. Vidéki eredmények Fülek: Füleki TC—Gyömrői VOGE 4:0 (2:0). Barátságos. Állandó füleki fölény. Góllövő: Havrán, Kalbács, Juracsek .es lég­mérkőzés. 11:0 (4:0). Vezette: Rencsés M­átyás-ser- Í Érsekújvár, Rab II.—Tornóczi AFC Pál Hajdúböszörmény: Debreceni TFC—H. MOVE 4:2 (1:1). Barátságos. Vezette: Pongrácz. Góllövő: Szabó (2), Nagy, Kulcsár, ill. Cseh/ Kiss. Szeged: SzFSE ifi—Szolnoki MÁV ifi 3:0 (0:0). Barátságos. Vezette: Fekete. Góllövő: Ladányi (3). Nagykanizsa: Nagykanizsai Levente válogatott—Tapolcai Repülők 4:0 (2:0). Barátságos. Vezette: v. Adorján. Gól­lövő: Váradi (2) és Gönci (2). Diósgyőr: DiMÁVAG ifj.—Salgótarjáni SE ifj. 4:0 (2:0). Ifjúsági bajnoki döntő. Vezette: Györkefalvi. Góllövő: Popovics. Dombóvár: Haladás—UV StE 5:1 (3:1). Vasutas bajnoki. Vezette: Paricz. Az I. félidőben még ellenáll a dombóvári csa­pat, a II. félidőben erd­e Haladás-fölény. Góllövő: Morócz (2), Koroknál, Marosi, Kovács I., ill. Galambos. Kecskemét: Csabai Törekvés—KAC 4:2 (1:1). Éremmérkőzés. Vezette: Grulich. Gól­lövő: Szombati (2) és Ságli (2), ill. Gáspár (2). Komárom : Nemesócsai SKE U KFC II. 3:2 (1:0). Mátyás király-serleg. Vezette: Szentesi. Csak nagy küzdelem után győ­zött a vendégcsapat. Góllövő: Fábri (3), ill. T­ehoczki II és Dobri. Újkomárom: UKFC ifi—Soproni VSE ifi 1:0 (1:0). Ifi bajnoki döntő. Vezette: Sárközi. Góllövő: Jakab. Celldömölk: Haladás ifi—DVSE ifi 2:0 (1:0). Vasutas ifi bajnokság. Vezette: Csermely. Góllövő: Gál és Szabados. Baja: Pécsi VSK ifj.—Bácska ifj. 3:0 (1:0). Ifjúsági döntő: Baja. Vezette: Demján. Rendszeres játékkal győzött a pécsi csapat. Gól­lövő: Szabó, Naumov. Jó: Szabó, Pozsgai, ill. Lantos. Sátoraljaújhely: MÁV SAC~ Nyíregy­házi VSC 4:2 (3:1). Barátságos: Sátor­aljaújhely. Vezette: Liitorf. Góllövő: Dan­­kai (2), Gergely, Köteles­ (öngól), ill. Bodnár és Szép. — MÁV SAC ifi—Mis­kolci VSC ifi 1:1 (0:0). B­arátságos. Ve­zette: L­rbán. Góllövő: Moldován, ill. Juckl. ■■ Hétfő, 1940 június VL *1 Amatőr bajnoki mérkőzések II. osztály. Keleti csoport KAC—KSC 4:0 (4:0). Rákospalota. Ve­­­zette: Pusztai. Góllövő: Nártai (2) és Bradác (2). III. osztály: Keleti csoport WSC II.—Sz.TF. 11:3 (5:0). Góllövő: Kertész (4), Simon (3), Csabai. Dezső, Budai és Polgár, illetve Mészáros (2), és Németh IV. V. osztály: Északi csoport Spárta II.—BAC II. 6:2 (2:1). Előkészítő osztály Déli csoport A Ganz III.—Postás IV. mérkőzés el­maradt, mert a Postás IV. nem jelent meg a pályán. BAJNOKI DÖNTŐ WMTK—Ganz 3:1 (0:0) Csepel, 800 néző. Vezette: Palásti. WMTK: Szekeres —­­ Nagy, Lenes — Havas, Braun, Novák I. — Fü­zesi, Hárai, Kiss, Jager, Pintér. Ganz: Dénes — Potecz, Lassing­­leitner — Budai, Pribil, Keszler — Huller, Simon, Virágh, Bartos, Nei­­bauer. Mindvégig változatos, izgalmas mérkőzésen megérdemelten győzött a WMTK. Góllövő: Pintér (2) és Potecz (öngól), ill. Virágh. Jó: Szekere, Braun, Füzesi, Há­rai (a mezőny legjobbja), Kiss és Jager, ill. a közvetlen védelem, Pri­bil, Simon és Bartos. III. KERÜLETI LEVENTE­­BAJNOKSÁG Kiscelli-u.—Kiskorona-u. 3:1 (1:1). Góllövő: Zentai (3), illetve Juv­hász II. Raktár-u.—Ürömi­ u. 1:1 (0:0). Góllövő: Tóth, illetve Szanbauer. Nagyszerű érzés kifogástalan, vegyileg tisztított felsőruhában járni, így szállít a fi­fi­gyi gázmosó- és ■rVIlM kelmefestőgyár VIII.,Bókay János­ u.43. Telefon.­l­iókok mindenütt KERÉKPÁROK, alkatrészek óriási választékban m a­­ szaküzletben, VII., 01 MO­L Thököly-Út 26. Kedvező fizetési feltételek. szerképes árjegyzék ingyen. Románia Barátságos mérkőzés. Temesvár: Ripensia—TMAC 4:2 (2:1)­ — Re­­sica; KMTE—Kinizsi 2:6 (1 :0). Bajnoki selejtező. Bukarest: Cam­­pia—Glória 3:0 (2:0). Németország Bécs: Rapid—­ramon Oberschöneweide (Berlin) 3:2 (1:2). Bajnoki mérkőzés. A berliniek Lan­sch és Ziemke góljával már 2:0-ra vezettek, amikor Kabureknek sike­rült gólt lőnie. Szünet után a­ Rapid volt fölényben, de csak az utolsó percekben sikerült a győzelmet kivívnia Dworaczek két góljával. Jugoszlávia Ligaminősítő mérkőzés Skoplje: SK Skoplje—Jedinstvo 2:1 (0:0). — Banjaluka: Krasnik— Hajduk 3:0 (1:0). Duna-serlegért: Szabadka: ZsAK —Bácska 1:1 (1:1). Bácstopolya: Dulcsisz—JAK 2:0 (0:0). Városközi mérkőzés: Óbecse: Óbecse—Zenta 1:1 (0:1). — Ká­roly­város: Károly­város—Zágráb B) 3:3 (3:0). Barátságos mérkőzés. Belgrád: Jugoslavia—Vojvodina 4:1 (2:0). — Apafin: ASK—Bunyevác 6:2 (4:1). — Zágráb: Zágráb ifj. vál.—Vararad ifj. vál. 1:1 (1:0). 4 MOVE-bajnokság MKSC—ESISE 6:3 (3:2). Góllövő: K­ara­­nyovics (2), Filkó, Mazáros és Füsi, ill. Fodor (2) és László. ETSC—Szent János 2:1 (1:1). Góllövő: Krajina (2), ill. Bars. Pilisvörösvár—XI. ker. ZTE 4:1 (1:1). Góllövő: Szehéli (2), Stausz (11-esből) is Manher, ill. Fogás. Rá­kosi Igét—M­K­SC 5:1 (2:9). Góllövő: Páldi (21. Tét (2. egyet 11-esből) és Kurta, ill. Slezák. BKSE—PTK 2:2 (2:9). Góllövő: Lab­or­ce Pál, ill. Raul­ III. és Molnár. KZsTE—VIII. ker. SE 2:2 (9:9). Gól­lövő: Horváth és Kertész,­­ ill. Kiss és Gáz. MeSE-ESzSE 5:2 (2:9). Góllövő: Bara­­nyovics (3) és Kernmüller (2), ill. Fa­ragó (2). TSE-FTSE 3:3 (3:1). Góllövő: Simon (2) és Kollár,­­ill. Márton (11-esből), Grabner (11-esből) és Szabó II. T. Előre—Rákoshegy 1:9­­(1:9). Góllövő: Bótz N­.. Pesterzsébeti MOVE—Szent László 2:1 (2:0). Góllövő: Fritsch és Simon, illetve Csillám. PTE—KAFC 2:1 (0:0). Góllövő: Varró (2), illetve Dinga.