Nemzeti Sport, 1940. augusztus (32. évfolyam, 148-168. szám)

1940-08-19 / 161. szám

fFStffl, 1940 augusztus 19. — * f f ________________________S­p*rl ­ Csak a hajrában szerezte meg a győzelmet a Ferencváros Szabadkán Ferencváros-Bácska 2:1 (0:0) Sárosi III. lőtte mind a két gólt Szabadka, 7500 néző. Vezette: Kujundzsics. A Ferencváros vasárnap szabad­­kán vendégszerepelt. A mérkőzés nagy részében a Ferencváros volt fölényben, a mezőnyben nagyon szé­pen is játszott a csapat, a csatárok kapu előtti eredményessége körül azonban baj volt. A kis gólarányú győzelem egyrészt arra vezethető vissza, hogy a Ferencváros még erősen idényeleji formát mutatott, másrészt arra, hogy a Bácska a FUTBALL­felszerelés, az a ma fgHMk IWk S MLSz előírása gl jjggsjjla szerint BHWM RJHPUEI) sportüzletében iVs II bUCit csak IV., Városház­n. 8. szünet után öt friss játékossal erő­sítette meg együttesét. üdvözlések és zászlócsere után így állt fel a két csapat: Ferencváros: Csikós — Szoyka , dr. Pósa — Lázár, Polgár, Sárosi III. — Kalocsai dr, Kiss, Finta, Sárosi dr, Gyetvai. Bácska: Barna — Borcs, Evetovics — Jung, Sárcsevics, Flakker — Kopuno­­vics II., Sztipics, Vidákovics, Bacsk­a, Gazda. Ferencvárosi támadások vezetik be a játékot, de a Bácska védelme jól műkö­dik. Többször lendül át támadásba is a honi csapat. Kalocsai dr kevés labdát kap, amit kap, azzal is túl sokat cselez. Végül elveszik tőle. Gyetvai a veszélye­sebbik szélső, beadásait azonban rendre elrontják a belsők. Sok lövést védett Barna, a Bácska kapusa. A szünetben a Ferencváros­­ kiteszi Fintát, Sárosi dr lesz a középcsatár, Kiszely áll be balösszekötőnek. A Bácska új emberei: Demeter, Kopunovica I., Bukvics, Hampelics, Zsa­nov. A Ferencváros a II. félidőén már innen olyan fölényben. A 19. percben Beneter elmegy Pósa mellett, beadását Zsanov balszélső pompás félmagas fejes- 8 darab 6x9 K másolás 96 fillér PÁRISI FOTO a Párizi Nagy Áruház épületében sem küld­ öt méterről a hálóba. 1:1. Csikós nem foghatta. A 21 percben Kopunovics I­váncsa miatt megítélt szabadrúgást Sárosi III gyilkos erővel lövi a jobb alsó sarokba. 1:1. A zöld­­fehér csatársor továbbra is gól­képtelen. Ekkor Sárosi dr cserél öccsével és Sárosi III. megy előre a csatársorba. A 40. perc­ben még kapu mellé megy Sárosi III szabadrúgása, de a 41. percben Kiszely jó pauzát Sárosi III bombalövéssé ala­kítja. Eb jelenti a győztes gólt. 2:1. Nyilatkozatok: Tóth Lajos dr, a Ferencváros intézője: Győzelmünk nem volt kétes. Formánk idényeleji. Az I. félidőben szépen ját­szott a csapat, a másodikban nem ment a játék. A Bácska jó képességű csapat. Kapusa kiváló. Presics Anita, a Bácska elnöke: Jól játszott a Ferencváros, de csapatom sem vallott szégyent játékával. Az eredmény igazságos. BÍRÁLAT A Ferencváros a mezőnyben mutatott játéka alapján nagyobb arányban is­ győzhetett volna. A kapu előtt azonban nem volt góllövő csatára. Igaz, hogy a zöld-fehér csatársor életét nagyon meg­keserítette az angol rendszerben játszó Bácska-védelem. Különösen Sárcsevics bizonyult igen jó kullancsnak. Csikósnak nem volt különösebb dolga, Szoyka dr az I. félidőben, Polgár a II.-ban játszott jobban. Sárosi III. erő­től duzzadó játéka élmény volt. A csa­társor szépen kombinált, de a kapu előtt az egyetlen Gyetvai kivételével puha. Az volt a néző érzése, hogy kissé lebecsül­ték a ferencvárosi fiúk ellenfelüket. A Bácska dícséretreméltó becsvággyal küzdött. Barna volt a legjobb a csapat­ban. Neki köszönhető főként, hogy csak ilyen kisarányú vereséget szenvedett el a Bácska. Rajta kívül Hampelics, Sar­­csevics játéka emelkedett ki az együttes­ből. A Ferencváros vasárnap éjjel indul ha­za és hétfőn reggel érkezik Budapestre K. M. A BLASz pályázatot hintáz: 1. Irodai alkal­mazotti állásra Pályázhat az a 35 éven aluli férfi aki érettségi bizonyítvánnyal ren­delkezik, gépírást is tud és a labda­rúgáshoz is ért. 2. Gyors- és gép­­írónői állásra Pályázhat a gép- és gyorsírásban per felet nő. Pályázati levelek 19 . augusztus 26-ig. a Budapesti Labdarúgók Alszövetségéh­ez, Vadász­ u. 31. II. em. küldendők. A borí­tékra ráírandó, , Pályázat, az ügy­vezető által bontható fel.“ A pályázati kérvényben részletesen fel kell sorolni a családi és eddigi működési körülményeit, de okmá­nyokat nem kell csatolni. Azok, akik bármilyen — akár írás, akár szóbeli — protekciót vesznek igénybe, indoklás nélkül elutasíttat­­nak. f lajkár II. sérülése: orrcsonttörés (7) Ónody ügyében ma vezetőség dönt a Kispesti­ Kispest vezetői és játékosai a szom­­sati mérkőzés után az Elektromos­­házában vacsoráztak. A csapatnak sérültje van. Kincses Martonossal lefejelt . Kincsesnek a balszeme alatt légy két centiméter hosszúságban epedt a bőre. Az Elektromos orvosa ,e kezelés alá a válogatott szélsőt. S ú­­kabbnak látszik Olajkár II. esete. Az ik összecsapáskor Kapocsi ököllel akár II. orrára ütött s a csatár a má­­­sodik félidő nagy részét vérző orral ját­szotta végig. — Úgy érzem, eltört fér, orresontom.— mondta Olajkár II. Olajkár II. -hétfőn megy orvosi vizs­gálatra.* Szombaton éjjel hosszasan tárgyalt a­­ Kispest és az Elektromos vezetősége —•­z Ónody átadásáról. Egyelőre még nem egyeztek meg. Lenkey Gyula ezt mondta az ónody-ügyről: — Ónody a KAC játékosa s mivel Báthory Ferenc, a RÁC szakosztály elnöke siincs Budapesten, nem állapodhattunk meg véglegesen. Nem akarunk Ónody boldogulásának útjába állni s valószínű, ahogy át is adjuk őt az Elektromosnak. Hétfőn, döntünk ebben az ügyben.C "*1 i —TI ■lyinii i OTYA MÉGSEM TALÁLTA MEG A KABALA ELLENSZERÉT A Latorca­ utcában szombaton e­ste került sor a Szent István-kupa m második döntő mérkőzésére. A Kis­­p­est és az Elektromos összecsapá­­s­át nagy érdeklődéssel várta a hi­­i és időjárással dacoló közönség­. A már a mérkőzés előtt mindenki ezt m­ondta: — Jaj annak, aki az első gólt U­vi! Az biztosan nem hagyja el g­yőztes, a játékteret. Fiát bizony nem úgy indult, hogy a ka­­bi­na ezúttal is beválik. Huszár és Pálin­­ká­s góljával már 2:0-ra vezetett az Elek­­ti­smos s várható volt, hogy a bordó­­sá­igák a második félidőben is folytatják a góllövést. Nem­ így történt. Szilágyi p­ompásan sikerült és érintés nélkül a h­álóba csavarodott szögletrúgása meg­­h­úzta nemcsak a kispesti szurkolók hang­­j­át, hanem a piros-fekete csatárok táma­­d­ókedvét is. Egyik huszáros rohamuk a m­ásikat követte , amikor Szilágyi akció­­j­ából Kincses belőtte az egyenlítő gólt ( -2), egy kispesti szurkoló felkiáltott: — Aljun a kabala!. A döntő gólért megindult öldöklő köz­teremből a Kispest került ki győztesen. A 36. percben Olajkár II. (vérző orral) hatalmas lövésével szemben Bakon tehe­­etlen volt. Második félidőben játékával­­ Kispest megérdemelte a győzelmet.­­ Az Elektromos játékosai azt vá­llották a mérkőzés után, hogy a má­­­sodik kispesti gól előtt a labda már túl volt a partvonalon. Az egyik vezető sportszerűen leintette a fiú­kat. — Nem az volt a baj, a gól tel­jesen szabályos volt. Ott volt a baj, hogy a második félidőben hátul nem vigyáztatok, úgy a kispesti csatá­rokra, mint a szünet előtt. * A kispesti szurkolók féltek a mérkőzés előtt. — Boldizsár nélkül, a sérült Szilágyi­val nem sok reményünk lehet az Elektro­mos ellán — hajtogatták. A mékőzésen aztán kellemesen csalód­tak. Az amatőr Gergő néhány egészen nagy védést mutatott be s ha az első félidőben nem ejtett volna ki néhány lab­dát, jelest kapna. A gólokról nem tehet. Szilágyi is kellemes meglepetést okozott a piros-fekete szurkolóknak. A Lőrinczy­­től kapott rúgás nyomai még ott ékte­lenkedtek a combján, de a fiatal gyerek mégis úgy játszott a II. félidőben, hogy a szurkolók elégedetten­ dörzsölték a ke­züket. — Úgy látszik, mégis megtaláltuk Ka­locsai úr utódát. Beke, a kispestiek másik fiatal játé­kosa is pompásan játszott, őbenne meg — úgy látszik — Déri Poldi utódát talál­ták meg a kispestiek. Beke előnye Déri­vel szemben: a jobblábát is éppen olyan el tudja használni, mint a ballábát és a jó mindössze a 18 éves. • Néhány tréfás eset is adódott a mérkőzésen. A helyválasztásnál Ruttkainak kedvezett a szerencse, mire egy kis­pesti hívő bekiabált neki: — Marci, a Margithíd felé eső kaput válaszd! — Miért éppen azt? — kérdezte tőle a szomszédja. — Mert az a holdnak hátban van. Moldoványi egy ízben lesről engedte el Olajkár it-t, a kispesti csatárt. Az is­mert kispesti szurkoló mondta ekkor: — Nem is volt les, miért fújt volna? Ebben a pillanatban egy dunai hajó mély füttye hangzott. Az egyik Elektro­mos-hívó­ diadalmasan mondta: — Látja, hogy mégis les volt! Még a Dunán is látták!■ A mérkőzés után sokat beszélget­tek a hétfői mérkőzésről. — Várjon mi lesz, — kérdezték többen, — ha az Elektromos egy góllal győz? Akkor mind a három csapatnak egyforma lesz a pont­­száma és a gólaránya. — Ezt még nem tudjuk — vágta el a vitát egy bennfentes. —­ Csu­pán az biztos, hogy hétfőn akár le­olthatják az összes reflektort a mérkőzés alatt. __ f — ,pSzikrázó“ mérkőzés lesz... .* A kispestiek körében." a mérkőzés után élénk beszédtéma volt Tóth­ Botya ,,ellen­szere". Potya tudvalévőe­n ezt az ellen­szerét találta fel a kabalának: — Ha már berúgtátok az első gólt, gyorsan rúgjátok be a másodikat is. Akkor vége lesz mindenféle kabalának. Papp János főtitkárhelyettes nevetve mondta a kispestiek vacsoraasztalánál: —­ fm­ tudom, mi volt Potya ellenszeré­nek a hibája! Elfelejtette megmondani a fiainak, hogy rúgják be a harmadik gólt Megkezdődött az edzők póttanfolyama Vasárnap reggel kezdődött meg a mester­­tan­folya mot még nem végzett edzők kétnapos, a korszerű edzői működést ismerető tanfolyama. Már a kora reggeli órákban megin­dult az edzők áramlása az MLSz szék­háza felé. Fél 9 kor, a hivatalos kez­déskor már több, mint 100 résztvevő tolongott a székház udvarán. Az össze­gyűlt edzőket elsőnek Lenkey Imre, az edzőalosztály ügyvezetője üdvözölte közvetlen szavakkal. Utána elmondták a Hiszekegyet, majd a földszinten, a nagytanácsteremben Gidófalvy Pál dr miniszteri biztos hatalmas megnyitó be­szédben ismertette az edzőkre váró nagyfontosságú sportbeli és nemzet­nevelői feladatokat. A megnyitás után az edzők serege kitódult az udvarra, ott hármas sorok­ban álltak fel és katonás rendben ki­vonultak a Szabadság-térre. Néma csendben , tisztelegtek itt az ország­­zászló előtt, közben koszorút helyeztek el a jelképes zászló tövében, majd visz­­szaindultak az MLSz házba. *A vissza­érkezés után Gidófalvy dr megismer­kedett a táborozás résztvevőivel. Ba­rátságos beszélgetés után, tíz órakor kezdődtek el a tulajdonképpeni előadá­sok a nagytanácsteremben. Elsőnek Fábián József, a Sportmes­ter Vizsgáztató Bizottság alelnöke lépett az előadói asztalhoz. Fábián ismertette a labdarúgó mesterek képzését és az ezzel kapcsolatos tudnivalókat. A nagy­­érd­eklődéssel hallgatott előadás után Lenkey Imre az edző és a vezetők kö­zötti viszony rendezéséről beszélt, majd hangsúlyozta a rendszeres, becsületes, igazi nevelői munka értékét. Kiemelte, hogy csak ezen az úton érhet el az edző tartós eredményt, olyat, amelyben azután öröme is lesz. Hangoztatta, hogy az edzőnek minden téren jó pél­dával kell előljárnia a gondjaira bí­zott játékosok előtt. Azután a korszerű labdarúgó edzés különféle kérdéseit ismertette a nagyszámú hallgatósággal. Délután a népligeti diákstadionba vonultak ki az edzők. Itt Vághy Kál­mán, a JT főtitkára részletesen ismer­tette velük, hogy az MLSz milyen vi­selkedést kíván meg a jövőben a já­tékosoktól a pályán. Erősen hangoztatta, hogy a jövőben csak a sportszerűen, bajtá­rsiasan gondolkodó és viselkedő­ játékosokat tűrik meg a játékvezetők a pályán. Beszélt az új szabályok alkal­mazásáról is. Az előadás egyes részeit az ifjúsági edzőtábor tagjai mutatták be a pályán. (A ifitábor tagjai is vé­gighallgatták a délutáni előadásokat!) Lenkey Imre és Molnár Ignác azután az ifjúsági edzőtábor tagjaival edzés­bemutatót tartott. A bemutató után az edzők testületileg kivonultak a Hungá­­ria­ úti pályára, a BSzKRT—MÁVAG minősítő mérkőzésre. ---------------♦--------------­Pereces: PTK—Kassai Törekvés 6:3 (2:3). Barátságos. Vezette: Huszár. A helyi csapat védelme gyengén játszott. Góllövő: Jávor (3), Ijjász (2), Polcz, ill. Polák, Balogh és Klinek. — PTK II.— Hejőcsabai LSE 2:1 (1:1). Barátságos. Vezette: Motkó. Góllövő: Fenyves, Sze­pesi, ill. Répási. Budakalász: Budakalász—Kalapos 2:2 (1:1) Vezette: Tausz. Nagykörös: NPTK- Kecskeméti MÁV 4:1 (1:1). Körösi Kupa. Vezette: Tóth. Góllövő: Gregus (2), Varga, Nagy, ill. Fehér. — II. MOVE-NPTK II. 4:1 (2:1). Barátságos. Vezette: Tihanyi. Góllövő: Horváth (3), Mantovay, ill. Borbély. Hódmezővásárhely : HMTE—Móraváros 2:0 (1:0). Osztályozó. Vezette: Szijjártó. Góllövő: Paku, Magyari. Beregszász: BFTC—Mátészalkai TK 3:0 (2:0). Barátságos. Vezette: Vass. Szép játék, sima győzelem. Góllövő: Décsey (2) és Várady. -----• A SPORTVILÁG SZÓRAKOZÓHELYE S mgum K/ír mtáföígri... Sfinrfpn urpvpr ó­­rin^nn/JO mÜfiOrOS 50fUÍtéO. XI HOrth­/ MlkrÓS Út GO X —------------------------------------------------- Barátságos mérkőzések Aknaszlatinán Kárpátalja- Nagyar vál. —Ruszin vál. 5:2 (4:1). Sz. Juventus—KFC 7:6 (4:3). Kelenföld. Vezette: Ott. A Ju­ven­tus nehéz küzde­lem után győzött. Góllövő: Molnár II (3), Vincze, Dános, Sur­i, Straub, illetve Kraics I (3), Kraics II (3). BTC—Hargita 5:0 (4:0). Fehér­ út. Ve­zette: Kertész. Mindkét csapat több tar­talék­kal állt ki. Idényeleji játék. Gól­lövő: DU­ Siroki (2), Somlai (2, egyet­­l­en 5­ből) és Béri. Komárom: KFC—Győri AC 3:1 (1:1). Barátságos. Vezette: Berecz. Góllövő: Iványi (2) és Kurucz, illetve Schott. — KFC II.—Gutai SC 4:2 (2:1). Mátyás Ki­rály serlegmérkőzés. Vezette: Hegedűs. Góllövő: Dombi (2), Lengyel és Fürdős (öngól), illetve Horváth és Fincsek. Rákoskeresztúr: Cinkotai TE—RTE 2:1 (1:0). Barátságos. Vezette: Fülöp. Erősiramú mérkőzés, a CTK több góllal is győzhetett volna. Góllövő: Hortobágyi­ és Szabó, illetve Baros. Barcs: BIOK—BVSE 3:2 (3:1). Barát­ságos. Vezette: Andorján. Góllövő: Pan­dúr (3), ill. Zentai (2). Dombóvár: DVSE—Kaposvári RAC 7:3 (4:2). Barátságos. Vezette: Lugosi. Gól­lövő: Schweitzer (4), Vice (3), ill. Cse­resznyés, Győrffy és Báli (11-es). Kalocsa: ,,Tartsunk össze", Kalocsa— KSC 6:3 (3:2). Barátságos. Vezette: P. Lenner. Góllövő: Pécsi (3), Jakab, Ta­kács, Demusz (11-es), ill. Tömböl (3). Érsekújvár, Újpest, UTE vegyes—Ér­sek­ujvár 3­3 (3:1). 500 néző. Vezette: Varga. Jó iramú mérkőzése. A­­ vegyes csapat­a első félidőben nagyszerűen ját­szott, de szünet után visszaesett. Gól­lövő: Krózsor, Schubert és Szusza, illetve Klema­novics, Kovács és Pintér. Jó: Szűcs (a mezőny legjobbja), Akim­völgyi és Fekete I, illetve Szklenár, Herditzky és Pintér. Tatabánya: TSC II.—Győri ST. ker. SC 3:1 (1:0). Barátságos. Vezette: Veér. Gól­lövő: Sóstai (2), Stühmer, ill. Juhász. CSZAS Kísért az 1929. évi magyar-francia mérkőzés A magyar német mérkőzés után a csa­pat tagjai izgatott hangulatban tárgyal­ják a mérkőzésen kimaradt helyzeteket. Természetesen, mint ilyenkor általában szok­ás, a védelem a csatársort (és vi­szont) okolják a verességgel felérő dön­tetlenért. Amikor a vitát már a harmadik határ­ban is hallani lehet, Halasy Olivér, a csapat kapitánya kér szót. — Szó ami szó, nagyon pocsékul ját­szottunk, — mondja. — Ehhez hasonló mérkőzést 1929-ben játszottam a pesti hatos tornán, amikor a franciák ellen ugyanúgy megbolondult a védelem, mint ma. Akkor is a védelem akart minden­áron gólt lőni és ezáltal magának kü­lön dicsőséget szerezni. Ma is ez volt a baj. A védelem sokszor a csatársorban játszott, míg a csatárok hátai igyekez­tek ellentállni a német támadásoknak. Ezek szerint nem­ is lehetett más az ered­mény, mint 5:5. Igaz, az 1929-es mérkő­zést sikerült 9:6-ra megnyernünk, de azért ezt a mai mérkőzést mégis ahhoz hasonlítom, mert mind a két mérkőzés azt mutatta, hogy nem szabad a magyar válogatottnak játszani. A fiúk kellő tisztelettel hallgatják Olit és azzal válnak el egymástól, hogy remélhetőleg ilyen mérkőzést ismét 12 évig nem fog játszani a magyar vízi­labdacsapat. A Linnköpingben rendezett svéd úszó­­bajnoki verseny hőse Björn Borg volt, aki öt számban győzedelmeskedett. Ered­ményei: 100 m-es gyorsúszás: 1:01 p, 200 m-es gyorsúszás: 2:16.7 p, 400 m: 5:02.8 p, 1500 m: 20:35.8 p, 100 m-es hátúszás:­ 1:12.2 p. A 200 m-es mellúszásban Rothman 2:48.8 p-cel, a 400 m-es mell­úszásban pedig 6:02.5 p-ces teljesítmény­nyel győzött. ATLÉTIKA A ném­et marathóni bajnokságot 4 km­es körtávon rendezték meg Treptoban. 1. Puch 2:35:04, 2. Weber 2:35:25, 3. Jahn 2:41:33.­­ Az 50 km-es gyaloglóbajnok­­ságban: 1. Bellineiss 4:47:43, 2. Prehn 4:56:52, 3. Blau 5:00:40. Kik nyerték a tisztelet­­díjakat ? Kelen János most kapta meg a Vangel Gyula dr által felajánlott tiszteletdíjat „az első 14:30-on belüli 5000-ért”. A bajnokságra kitűzött tíz tiszteletdíj közül az eredetileg megállapított rendszer alapján a kö­vetkező sorrendben választottak a győztesek: 1. Szilágyi, 2. Kelen, 3. Horváth II, 4. Harsányi, 5. Harsányi, 6. Hidas, 7. Kemény, 8. Vermes, 9. Szigetvári, 10. Németit. 3 Új egyórás gyalogló­ csúcsot ért el a M­A­V­A7!" 1-1T.Agén János MAVAG 12.414 méterrel. (Régi csúcs: Selmeczi FTC 12.059). 2. Hunyadvári CASE 12.248. Fehér 1FTC 12.036. 4. Peszeki MAVAG A Szentesi MÁV 3000 méteres mezei futóversenyt rendezett vasárnap. Buda­pesti, szolnoki és helyi atléták indultak a versenyen. Eredmény: 1. Rakonczay 6:15, 2. Molnár 6:18, 3. Killmann­ 6:19. Mindhárman a Testvériség versenyzői. A-­, MItTSE és MPeTSE nem jelent meg az UTE elleni ifjúsági viadalon. Az ÚTE így háziversenyt rendezett. Csányi 11.1- es 100 métere, Szentgyörgyi 315 cm-es rúdugrása, Ádám 35.68-as diszkoszvetése és a Hegyesi, Csányi, Szántó, Sípos váltó 45.6-os ideje emelkedett ki az ered­ményből. Oslóban Tanberg 10.7-et futott 100-on, 709-et ugrott távolba. Rúdugrásban Kaas 408 cm-rel győzött. Sportfelvételekhez ISOCHROM ISOPAN f­ilmek AZ FTC GYŐZÖTT a MÁVAG--BLK HÍ—^TC Hiúsági hár­mas versenyen a M^VAITT ellen 73:52 arányban. MÁV^cT t BLE III. 68.5:46.5. Az eredmények: 100 m: 1. Kapuvári M­­Pii WMAtr 2:47.6, 3. Vágó B 2:53.6. — 3000 m: 1. Komlósi M 9:54.8, 2. Vágó B 9:57.4, 3. Vári B 10.11. — ■1U)..1. gát,. 1. fiijU00 .7..* 18.6. Pálfi M 19.7, 3. Molnár F 2Q.81 — Magas: 1. Borii F 16L Szivfáll M 3. Csem­egi E 255. — Távol* 1. Kapuvári M 604, 2 Garai^F _p7H 37 Ács F 547, — prlfl; 1. Kiss M 2407 2. Borii F 240, 3. Molnár F .188..­­ 1. 11 71. 2. Nemethrónai B 10.12, 3. Kovac^ M 9.92. — Diszkosz: 1 Baróti F­­23.03, 2. Rudolf M 27.80, 3. Fábián B 26.50. — Gerely: 1. Leszler F 46.46, 2. Szalai M 40.75, 3. Fábián B 1­8.85. — Bvénváltód 1.^FTC 2:09.5_ 2. MÁVAG 2:líT, 3. BSE Francia filmremek csak 16 éven felülieknek! vágyakozás Puskin novellája filmen. rendezte: TOURJANSKY Premier ma este STADN­ki 3/110 órakor JUKUM