Nemzeti Sport, 1940. szeptember (32. évfolyam, 170-191. szám)

1940-09-16 / 181. szám

4 ÜGYELJEN A VÉDJEGYRE (g) (g/ Scgggdg F & S az ideális szabadonfutóagy F & S pályáé nagy küzdelem folyt. Mindkét­­ gol kapu előtti kavarodásból esett. A kedv­i­­ezőtleni időjárás miatt egyik csapat­a sem mutatott jó játékot. Góllövő: Jám­bor és Hári dr. Sz­AC—Cs. MOVE 1:1 (1:1), Keglevich­u. Vezette: Sallay. SzAC: Tóth — Kovács II., Mayer —­­Vízkeleti Kovács I., Albert — Szabados, Fokár, Laki, Haraszti, Hollai. Cs. MOVE: Marosvölgyi — Keszthelyi, Városi — Marosi, Sarkadi. Rákosi II. — Mátrai, Horváth I— Horváth II., Gáti, Papp. Izgalmas küzdelem után alakul ki az igazságos döntetlen. Mindkét csapatnak számos gólhel­yzete volt, de a csatárok a legjobb helyzeteket, is kihagyták. Gól­­lövő: Szabados (11-esből), ill. Horváth II. Dorogi AC—Budakalászi MOVE 3:3 C3:1) Budakalász. Vezette: ősz dr. Budakalász: Ferenices — Muzsik, Arze­­novits — Kovács II, Zalai, Perger Hl — Pergrer II, Krén, Molnár, Lencsé* T, Kitz. — Dorog: Budavári - Prohászka, Csermák — Nagyfejed, Bánsági, Antal — Z .embert, Schwamberger, Dunai, Vázso­­nyi, Takács. Végig esőben, sáros talajon mindvégig izgalmas mérkőzés, igazságos eredmény­nyel. Az első félidőben Dorog a jobb. Szünet után a lelkes Budakalász egyen­lít. Góllövő: Lambert (2) és Takács, ill. Krém, Perger III és Molnár (11-es­­ből). UTE—Hungária SC 1:1 (1:*1 Kén­ utca. Vezette: Fibb­ner. LTTE: Aknavölgyi - - Fekete I, Fekete II — Örsi, Szűcs, Magyar — Német, Pálya, Schubert, Krózser, Jobbágy. Hungária SC: Ujf­alusi — Döntök, Sas­vári iI — Holezsér, Eigner, Willig — szabó, Gugyerás, Kosaras, Hernek, Vagy, Szép,­ mindvégig izgalmas, nagy­ iramú mérkőzés volt. Mindkét félidőben fölény­ben volt a Hungária. Helyzetett ki is használta, de Aknavölgyi bámulatos for­mája, mega­kadályozt­a az eredményt. Gól­lövő: Jobbágy, ill. Hernek. TSti—Pápai PTC 3:2 (1:1) Tatabánya. Vezette: Hegedűs. A szakadó esőben végig igen gyenge­iramú mérkőzést vívott a két csapat. Mindkét félidőben a TSC állandó fölény­­ben játszott, de a pápai csapat védelme megakadályozta a nagyobb arányú győ­­zemet. Góllövő: Jánosé­k, Gergely, Há­mori, illetve Limperger és Asbóth. A mezőny legjobbja Schmudla (TSC), rajta kívül Gammer, illetve Asbóth érdemel említést. Keleti csoport WMTK—Gyulai AC 5:1 (3:1) Csepel. Vezette: Kárpáti. WMTK: Szekeres - Nagy, Lenes — Novák I., Braun, Novák 11. — Füzesi, Havas, Devecseri, Jáger, Surányi. GyAC: Gedó — Horváth I., Linden­­berger — Gácsi, Dragosz, Kesztyűs — Nagy, Horváth II., Kubicza, Sztankovics, Kocsis. Végig szemerkélő esőben folyt le a mérkőzés. Mindkét félidőben a hazai csa­pat támadott többet. A WMTK csatár­sora nagyszerűen játszott. Góllövő: De­vecseri (3) Havas és Surányi, ill. Ku­­bicza. Kocsist a játékvezető kiállította. Testvériség—Hódmezővásárhelyi TVE 2:1 (0:0). Tatai­ út. Vezette: Harangozó. Testvériség: Sárpátki — Juhász, Her­­de — Izsó, Ácsai, Forró — Vörös, Kiss, Blaskó, Gyömbér, Horváth. HTVE: Vata — Erdős, Székely dr — Aradi. Tóth I, Bar­na — v. Csongor, Tiszolczi, Tóth I­., öze: Kovács. Az egész játék alatt a Testvériség volt é­­lény­ben, de csatárai a kapu előtt min­dent­­rontottak. Néhány helyzete a hód­mezővásárhelyieknek is adódott, de Sár­­pátki nagyon jól látta el feladatát. Gól­­lövő: Juhász (11-esből) és Horváth, ill. Tóth II. (11-esből). CsAK—Szeged II. 0:0 Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Kőhalmi. CsAK: Zahorán — Kiszely III. Bohus TI — Bogdány, Marik, Kokavecz — Si­mon, Uhrin, Durst, Berza, Fáskerti. Szeged II.: Goré — Tóth II, Szél — Kenyeres, Hajdú, Vági — Gyuris, Éne­kes, Lukács, Bonyhádi, Szegedi. A CsAK az egész mérkőzésen nagy fö­­lényben játszott, de csatársora tehetet­lennek bizonyult. A szegediek nagyon durván játszottak. A játékvezető Haj­dút, Tóth II-t, Kenyerest és Lukácsot kiállította. FTC—Orosházi TE 6:2 (3:0). Orosháza, 600 néző. Vezette: Bocskai. FTC: Pálinkás dr. — Nagy I., Német — Csanádi, Vejkey, Kalocsai II. — Kel­­ér, Füstös, Jakab, Horváth II. Rákosi. — OTK: Luczó — Czakó, Bányai — Né­met, Szendi. Szilva — Rosta, Tóth, Sprin­ger II., Mérő, Gregus. Az első félidőben az FTC a megilletődött orosháziak ellen­­könnyen szerzi góljait Füstös, Jakab és­­Horváth II. révén. A II. félidőben vál­­­­tozatosabb a játék. A gólokat ekkor Hor­váth II., Füstös és Rákosi, ill. Springer I és Szendi rúgta. Jó: Jakab és Horváth I­II. , ill. Szendi és Bányai. -I Szentesi TE—Szolnok II Pál (2:0) Szentes. Vezette: Grasch. A hazai csapat biztosan nyert. Az első félidőben mindkét gólt Szabó lőtte. Szü­net után Csák 2:1-re javított, majd Lendvai tette be a harmadik szentesi gólt. A mezőny legjobb embere Berényi SzTE volt. Északi csoport Mátra, alcsoport: III. ker. TVE—MOVE Egri SE 2:1 (1:0) Nagyszombat-u. 300 néző. Vezette: Figyelmem. III. ker. TVE: Berthold — Pr­­ikász* Bernwaller — Frindt, Sztrapek, Börzsei I I — Andaházy, Straub, Vértes, Börzsei II, Faragó. MOVE BSE: Grónai — Zagyvár, Korcs­­máros — Molnár, Naszyszalóki, Juhász — Herryi, Pléh, Szamosi, Dési, Varga. Az első félidőben az óbudaiak, szünet után az egriek vannak támadásban. Gyenge játékot mutatott mindkét csa­pat. Góllövő: Straub és Andaházi, illetve Dési. Jó: Strapek, Börzsei FT. és Anda­házi, ill­ v. Zagyvár, Korcsmáros és Ju­hász. Hálókocsi—LAFC 2:1 (2:0) Losonc. Vezette: Tóth. Hálókocsi: Förster — Sladek, Wein­­berg — Csik, Magyar, Táborszky — Kiss, Barancsok, Linzinger, Balázs, Lő­­rincz. LAFC: Eszter — Tolmácsi, Zsolna — Radó, Kostyál, Hegedűs III — Lukács, Kolonkás, Tóth, Kovács, Nagy. A LAFC csatárai gólképtelensége miatt vesztett. Mezőnyjáték után a 35. percben védelmi hibából Balázs meg­szerzi a vezetést 1:0, majd a 39. percben újabb védelmi hibát csinálnak a loson­ciak és Linzinger a hálóba lő, 2:0. Szü­net uáti a hazai csapat állandó fölény­ben van, de csak szépíteni tud Hegedűs III révén. Jó: Förster, Kiss és Linzin­ger. A LAFC gyengén játszott. H­VSE—PeM­T­K 1:1 (1:0) Hatvan. Vezette: Sándor G. HVSE: Pál — Gáspár, Robotka — v. Barna, Bodnár, Baráti — Cserényi, Gyar­mati, Vince, Csizmarik, Varga. — PeMTK: Fazekas — Csizmadia, Talán — Hubalek, Hantod, Szépföldi — Hrotkó II., Mattlay,­örsi, Mészáros, Hrotkó I. Nagy HVSE-fölénnyel kezdődik a mér­kőzés. Ennek eredményeképen Vince a 15. percben megszerzi a vezetést. 1:0. A II. félidőben felnyomul a PeMTK. Hrotkó I. beadásából Mészáros egyenlít. 1:1. Jó: a védelem és Vince, ill. Csizmadia. Talán, Orsi, Mészáros. PRTSE—DiMÁVAG II 2:1 (1:0) Pálfalva. Vezette: Halmai. PETSE: Vezovisek — Bozó, Vacs -­­.Joó, Bakó, Martinovics — Kasztl, Mocsá­­nyi TI, Huszár TI, Huszár 111, Baranyi. DiMÁVAG TI: Halasi — Stolcz, Ko­­­vácsik — Kertész, Szél, Keleken — Ka­­lotai, Bohus, Soós, Liptai, Turbéky. — Az esőtől felázott pályán a DiMÁVAG támad. A 11. percben Liptai nem érté­kesít emogy 11-est. Meglepetésre Pálfalva a 31. percben Huszár II révén 11-esből vezetésre tesz szert.­­A II. félidőben foly­tatódik a diósgyőri fölény és Turbékynak sikerül a 25. percben egyenlítenie. A győztes gólt a 45. percben Huszár TI 18 méteres szabadrúgásból lőtte. Jó: B­ezo­­visek, V­ass, Baranyi, ill. Szél és Tur­béky. Sal BTC II—GyAK 2:0 (1:0) Gyöngyös. Vezette: Huszár. Sal BTC II: König — Váradi, Kollár — Takács III. Wahlkampf, Kohut — Mül­­ler, Patrik, Jákfalvi, Selmeczi, Nyerges. GyőK: Újvári — Juhász II, Som­odi — Kovács, Ágócs, Gyurcsó — Nováki, Mátyási II. Udvarhelyi, Földi, Mógrád.. A mély talajon nem alakult ki szép já­ték. A 33. percben Jákfalvi lövi az első gólt. 1:0. Szünet után a 11. percben Sel­meczi eredményes. Jó: Váradi, Wahl­­kampf, Jákfalvi, ill. Juhász II, Kovács, Udvarhelyi. Kárpát alcsoport: Nyíregyházi KISE—Aktiaszlatinai BTE 2:2 (2:0). Nyíregyháza. Vezette: Farkas. Ny KISE: Palic— Radics, Kiss — Ká­dái, Csémi, Huraly — Sajnik, Ilczik, Or­sós, Asztalos, Kubicska. ABTE: Ivájszuk I. — Vaszista, Ivájszuk II. — Bratyik, Tamás, Cserhalmi — Bo­­zsuk, Markos, Lenkeei, Szabó, Grigorás. Az NgyKISE többet támadott, mint az ABTE, de a csatárai a kapu előtt tehe­tetlenek voltak. Orsós szerzi meg a veze­tést a 20. percben, majd a 32. percben Sajnik 2:0-ra növeli az előnyt. Szünet után az ABTE feljön és a 18. percben Lenkei javít (2:1), majd a 37. percben Szabó belövi az egyenlítő dugót, 2:2. Jó: Kis, Kádái és Orsós, illetve a védelem és Tamás III. SPORTÉRMEK LÚD­VÍG Bp. Thék E.-n. 18. kaphatók lévi feszített. ItMatik. Mit, mW Nyíregyházi TVE—K. Törekvés 2:1 (2:0) Kassa, 300 néző. Vezette: Haskó. NyTVE: Márky — Négyesi III, Gál — Filé, Szabó, Lovász — Biró, Négy­esi II, Juhász, Soták, Szollár. KSE: Celár — Leskó, Groszmann —■ Juhász, Vanpraaff, Czim­bala — Wein­­stock, Pollák, Szmelnicky, Ki­vek, Szié­­bert. Jóiramú mérkőzés. A 40. percben So­ták,­­a 44. percben Juhász lő gólt és így a félidőben a nyíregyháziak 2:0-ra vezet­nek. Szünet után a l6. percben a játék­­vezető kissé túlszigorúan kiállítja Pollá­­kot. A kassaiak tíz emberrel is támad­­nak. Weinstock a 20. percben javít. 2:1. Jó: Márky, Szabó, Bíró, Ju­hász, Seták, ill. Ursprung, Pollák, Szie­­bert. I Németország — Szlovákia 1: 0 (0:0) Pozsony, széptélt­i-ber 15. 12.000 idéző előtt, az olasz Scarpi játék­vezetése mellett játszották le a német­­szlovák válogatott, mérkőzést. A német támadóról csak a IX. félidőben jött­­len­dületbe, amikor Hahnemann fordulatot tudott adni a játéknak. A gólt­ a 7. fél­idő 35. percében Durek lőtte. A német csapat csatársorában, Jeninek és Durek tüntette ki magát, a védel­em­­ben Jahn, Janes és Jiftniler érdem­el di­cséretet. A szlovák csapat legjobb­ embere Rét­­ma­nn volt a kapuban. Kívüle Porubaky középfedezet és Luknár csatár játéka tet­szett. BFTC—Ung­vári MTK 5:0 (3:0). Beregszász, 500 néző. Vezette: Vass. BFTC: Szabó — Gyürék, Jenei — Láng, Benyovszky, Iszák — Miklósi, Vá­radi, Décsei, Balder, Sulyok.­­'MTK: Grünfeld — Goldberger, Má­­lesz — Morin, Goffa, Mermelstein — Dá­­vidovics, Klein, Poznér, Magáda, Beicser. Az egész játékidő alatt nagy BFTC- fölény. Az 5. percben Váradi, a 12. perc­ben Décsei, a 29. percben­ pedig Sulyok eredményes. Szünet után a 4. percben Benyovszkyt kiállítják. A 6. percben pe­dig ismét Décsei lő a hálóba, 4:0. A 19. percben Sulyok 11-est hibáz. A 31. perc­ben Magadát is kiállítják. Az utolsó gólt a 38. percben Décsei lövi. Kitűnt: Be­nyovszky, Láng, Iszák, Décsei, Balder, illetve Grünfeld. Munkácsi SE—UAC 2:2 (2:1) Ungvár, 500 néző. Vezette: Se fcbé. MSE: Bucskó — Vszócsik, Csudás — Hassléber, Strausz, Bogdán — Kászonyi, Romanovics, Tóth, Birta, Brizsák. UAC: Kiss — Sándor, Grohmann — Szabó, Végh, Himler — Meixner, Teszár, Macsár, Darczi, Platzer. Az TJAC végig nagy fölényben ját­szott, mégis kétszer vezetett a munkácsi csapat. 4. percben Kiss öngólt vétt. 1:0. A 29. percben Végh 30 méteres bombá­val egyenlít. 1:1. A 39. percben Sándor haza­adása elakad. Birta elcsípi a labdát és gólt lő, 2:1. Szünet után a 13. perc­ben Gacsár egyenlít, 2:2. Jó: Bucskó, Brizsák, Bírta, ill. Végh, Meixner, Darczi. MOZIHélfái kitek „Cserebere.” Ez a címe egy új ma­gyar vígjátéknak, amely Sípos Lázló vezetésével most készül. Muráti Lili ala­kítja a női főszerepet. A férfi főszereplő: Szilassy László. Játszik még a filmben Jescannay Giá­bor, Vaszary Piroska, Lata­­bár Kálmán, Kiss Manyi és Makláry Zoltán.* Szitnyay Zoltán ,,Tánc” című nagysi­kerű regényét hamarosan megfilmesítik. *, Fedák Sári Hazafelé” című filmjében a következők játszák első nagy szerepü­ket: Mészáros Ági, vitéz Hajmássy La­jos, Selmeczy Margit, Rácz Vali.— Égés­/, életemben a tehetséges fiatalok között éreztem jól magam — mondta Fedák Sári — és ebben filmben a fiatalok különösen tehetségesek. Látszik is a filmen, hogy milyen jókedvvel játszot­tam együtt velük! . . . A RÁDIÓ MŰSORA. Hétfő, szeptember 16. Budapest I. (549.5 m­.) 6.10:. K'bi'esszie. Tormi. — 7: Hívek. Hangi mézek. — 10: Himek. — 10.20: Felolvas. — 10.4­5: F­e­lo­l­v­ass­á­s. 12.10: H­é­i h­eunán­­­j­i. S­and­ai • jiiz:/. /.etjeik;n.a. — Közbeiji 12.40: _ Hírek. — 13.30: S­zalonötös. — 1.4.JJJ. ‘ H­í­vek. — 10.15: Diál-félóra. — 16.45: Liejdz - ■, idő­­járásjelenté­s, hírek. — 17: Hírek szlovák és ruszin nyelven. — 17.15: Garam­né Kallioniemi Solo finn szerzők műveiből zongorázik. — 17.45: Előadás. — 18.15: Csorba Gyula cigán­yzen­ekara flluzsikál, id. Nyári József­­ tárogatózik. — 19.15: Hírek magyar é® román nyelven. — •19.25: Az, Operaház Zenekara. Vezényel Doh­nányi Ernő. — 21: Hirrek n­émvet, olasz, angol, francia és esz­perantó nyel­ven. — Majd: Hírek és­ időjárá­s jelen­tés. Budapest II. (834.5 m.) 18.45: Német nyelvoktatás. — 20: Hirek ,magyar? szlo­vák és ruszin nyelven. — *30.25:. Felolva­sás. 20.55: Szórakoztató hanglemezek. — 21.44­: Időjárásjelen­té­s. . Kassa. (259.1.m.) -11.95. ..Magyar kultis'­­titiunka Ny­ugat s Szlovákiáiba iL.” Vájb­ik Sái­dór előadása. —/l­l.^l: Hanglemezek. — 11.40: Hírek magyar­­és­ szlovák nyel­ven, m­űsorismerteté­s. — 15.25: Hangle­­m­ezek.­­ •­­ ..... 1 . g __A «mik­h i láBlb I I JÜECHHER NEITÍV " "IBIlKm II Budapesti alszövetség I. Osztály Északi csoport ráSE-METR 5:1 (3:1). S»Mii C#jwl«; fór. Vv'/ciL': Barabá««. GóllöVö: Herhe­rt Ifi. . (3). 91«oltái»él én ill. Ehuérv PSC—M. Tural 1:6 (2:6). Pestújhely. VezetT­e: Iványi. Góllövö: Jenei. HA­ — Elektrono. II. 4:3 (3:6). öv-u. VézetW: Berki. Góllövő: Váradi I. (2), Csell­ér és Csatorás, ill. Toros (2) és Stibinkei­. ' ' BTK—SMhalo m 3:1 (1 H*). Pozsonyi-út. Vehette: Dárd­fó. Góllövő: Pacolai (4), ill. Furgan R. JUSD—F»v. Thik­ 3:1 (*,#). At­tila-u. Vezet­te: Rónai. Gól­lövő:­­Inuk (5), Bá­nyai. Róth és Kovács, ill. Juhááx. Déli csoport Wásit.vár—MAFC ?:* (&:♦). KerM'a.ii­ll. t'eretle: laik^ev. Gól lövő: F­iú i 14). 7. ért tai (2). Bauer. Galambos és Majsá. Csiz­­ttta lilát 1 M A F(11 kia Ili voltak. KTC—RTF 3:2 (#;(». Erzsebet-u. Ve­­wrtte, Gondár. Góllövö: Simonné* (11-eS- ből). Gelej»c*ér és Kiss, ill. Molnár és Palovec. |!PJ—IS*: 3:1' 15:01. Aquincum. Ve­­zette: Misákéi. Góllövő: Merklánszky (3), Hidegkúti­ (3), Sebestyén­­ (2) és Benkes, ill. Bők. Tipográfia—P. :Ints. 2:2 (2:1). Simoi­u. Vezette: Boros G. Góllövő: Nagy és Kop­­per (öngól),, ill. Hajdú és Kopper. FSC—BMTE 3:2 (2:0). Budafoki­ IM. Vezette: Keréki. Góllövő:­ Bálla, Hável és Kádas, ill. Jávor és Fleck. EEG—Magyar Ponrta 1:1 (1:0 I. Cs. MOVE-pálya, vezette: Palásti. Góllövő: Simon H. illetve Tóth N­. . Keleti csoport KAC—S­ FC 4:2 (1:0). Kispest. Veszette: CSák. Góllövő: Ulickka (21, 'Molnár és Barsi', ill. Válik I. és Szecsey (11-esből). VIXVAC, N­—K*K. AC 5:1 (2:0). Kő­­bányai­ út. • Végezte: Szöllösi. Góllövő: Györkös (D, Kürti (2) és Vendler, ill. Kövesi. Sz.BTC—BSzKRT II. 1:0 (1:0). Ren­­dessy-telep. . Vezette: Lantos. Góllövő: Meleg. — WSC—Filtex .1:6 (3:0). We­­kerte-telep. Vezette: Kőhalmi. Góllövő: Kiss (4) és Kertész. KSC—SzNSE 4:3 (4:1). Gergely-u. Ve­zette: Novotny. Góllövő: T­eveli (2) és Posgyáni (2), ill. Szebehelyi, Csömör és Füzér VI. SAC-eDSE fil (♦*). Tarnanu. Vezete: Pintér. I. osztály Déli csoport BSK—PATE 4:4 (2:0). Budafok. Ve­zette: Fehér. Góllövő: Kovács (2) és Hi­dasi III. (2), ill. Galgóczi (2) és Geday (2). Lose— KAOE 4:2 (3:0). Budafok. Ve­zette: Halász. Góllövő: Maurer (2), Gáti és Nébel.. ill. Lipták (2). Gamma­n.—NTSE 5:0 (0:0). Bánát-II. Vezette: Szántó. Góllövő: Lakatos (3. kettőt 11-esből) és Turner C2, egyet 11-esből). , KSC—­Hun II. 1:1 (2:0). Csóka­ u. Ve­zette: Rea. Góllövő: Alpár. Takács és Molnár (11-esből), ill. Felkai. Sz. Juventus—Geldberger SE TI 3:1 (1:1). Nagyszom­hal­u. Vezette: Friedval­­s­ky. Góllövő: Tineo. Sumi I és Molnár, iHetve, Sok­rogyn. OTK—Cs. MOVK II. 1:2 (3:6). Vörös­­vári­ út Vezette: Skultéti. Góllövő: Gön­­czöl (4), Stefkó (2) és Kégel, ill. Herr­­mann és Dimitrov. Keleti csoport BTC—I»«tá* II 2:1 (1:»). Fehér­ út. Vezette: Pataki. Góllövő: Wingli és Hácz, ill. Cservánka. PeMTK II—Függetlenség 4:3 (1:0). Erzsébet-u. Vezette: Tunigold. Góllövő: Kemény, Mad­ag II. Ultz és Katuza (11-esből), ill. Országh, Gika és Krisch. K­EAC—Kalaprés *:• (0:0). Sí­mor­ utca. Végezte: Ga­a­nlove. Góllövő: Czibere és Malarik. Testvériség II.—Spárta 6:1 (2:0). Tatai­ul. Vezette: Miklós. Góllövő: Tionkefi (3), Molnár (2) és Kacztner, ifj. Kolo­nis*. KA­SC—Taxi *:• (1:0). Tatai-út. Vezett®: Kovács. Góllövő: Kertész és Balogh. KISTEXT—K. Törekvés 3:1 (1:0). Kis­pest,S I­llői-út. Vezette: Andódy. Góllövő: Kalmár (2) és Hancsics. 111 Gallai (11-es­­ből).­­ KMTE—KTK 1:1 (2:1). Állami­­telep. Vezette: Ra­itár. Góllövő: Proceller (3) és Vági (2), ill. Strecánszki. Északi csoport PMTK—S­TSK 4:1 (1:1). Népsziget. Vezette: Fehérvári. Góllövő: Kodor (4), ill. Szakme­ster. TSC—Z­ AC 3:6 (5:3). Pestújhely. Ve­­ze­tte: Németh. Góllövő: Bancsák (4), ■ Pongrácio )2) és Horváth II (2), ill. Slurteg. (4; kettő 11-esből). Szilágyi és Jankov I. Juta—IVASC 1:6 (1:0). Fáy­u. Vezette: Let­­Kies. Góllövő: M­immer. Magyar Pamut—Pannónia 4d­ (1:0). új-Dési, Horthy Miklós­ nl. Vezette: Pintér. Góllövő: Nagy (b). Ströck és Igaz, ill. Romec. WTSC—VT. ker. SC 3:2 (1:0). Attila-u. Vezette: Nivái. Góllövő: Petrovics, Jani és Balogh (11-esből) ,ill. Nagy és Bar­tók (11-esből). — TDK—VÁC 3:0 (1:0). Hajdú.u. Vezette: Varjas. Góllövő:­ Ro­­senthal (öngól), Zémán és Magornyik.. in. osztály Déli csoport Vámmentes—HEAC 4:0 (1:0). — BEFC Siketek 3:1 (2:0). — Az SzTE—Gyömrt? mérkőzés elmaradt. Szondy—OSOS 10:3 (5:0). Északi csoport M Textil—BAC 4:2 (2:2). — Uránia— JI&SE 9:2 (4:0). — P. Kemény—Fortrals?: 9:0 (2:0). — Vilmerek—BESC 4:0 (0:0). Keleti csoport­­’TSC 11.—KTK II. 9:0 (2:0). — BRSC II.—SzAC II. 3:2 (2:0). — BVSC II — NSC II. 6:0 (4:0). — A Vasa, II__7,SE II. mérkőzés elmaradt. — Hálókor,­ II.— Hungária II. 4:1 (1:1). — BEK II__MTK II. 4:2 (2:1). TARTALÉKCSAPATOK BAJNOKSÁGA I. osztály: Északi csoport WOSC M—VI. krt. SC II. 3:1 (2:0). — Z­TE—MÁV Előre. 10:0 (4:0). — MSC— Főv. T. Kör 4:1 (0:1). — Pannónia—BTK 5:2 (2:2). —. Az EMSE—Jat­a mérkőzés elmaradt. , DéH csoport BMTE—BSC­ 4:1 (1:0). — Cs. MOVE— UTE 2:2 (0:0). — Goldberge­r SE—CFC 2:2 (2:0). — Magyar Posztó—BFC 4:2 (3:0). — Gázgyár—MAFC 5:4 (3:1). Keleti csoport__ A MÁVAG—SAC mérkőzés elmaradt. — Kistevt—SzFC 5:1 (1:0). — WMTK— KSSE 2:0 (1:0). — KMTE—FVSK 2:0 Ut.). — KSC—F34. 3:1 .C:M. II. osztály Északi csoport A­­­SC­—M. Turul, az Uránia—Fodrász és a B. Magyarság—RAC mérkőzés el­maradt. .— MFTK—RESC 3:0 (3:0). — ITSE— PMTK 7:0 (2:0) Keleti csoport • VSC—Piltex 1:0 (5:0). — BSzKRT— BTK 12:0 6:0). — Törekvés—VÁC 1:0 (3:0). — A Spárta—BVSC mérkőzés el­maradt. DéH csoport Gamma II—BSC 3:2 (2:0). — KAOE— BAC 6:1 (4:0). — NJTC—Kalapos 6:4 (5:3). — A Tipográfia—P. Juta sí mérkő­­zés elmaradt. III. osztály Északi csoport I. Remény—PATE 2:1 (0:1)). — ZAC II— LASC II. 9:2 (7:1). Déli csoport BRFC—Siketek 1:0 (5:0). — WMTA— OSOS 15:0 (6:0). — Spárta—KSC 9:0 (5:0). — NJTC—KAFC 3:1 (0:1). — Ganz IV—KTC II. 3:0 (1:0). LASC II—Vámmentes II. 2:1 (0:1). MOVE-bajnokság ETS€—Lerent János SE 3:0 (1:0).Nagy­szombat­ u. Vezette: Steicher. Góllövő: Kozák (2) és Kn’O­F. Rákóczi—ESzSE 5:0 (0:0). Érzsébírt u. Vezette: Tamási. Góllövő: Sishon (2, egyet 11-esből),­ Vincze, Viski és Erdélyi (11-esből). Pilisvörösvár—-Budakalászi MOVE II. 2:1 (0:0). Budakalász. Vezette: Szűcs. Góllövő: Fálfi és Szőke (öngól), ill. Klostermayer. Budatétény—r Rákoshegy 4:3 (4:1).­­■ Bu­datétény. Vezette: Sós. Góllövő: Bonditz (11-esből), Wittmann, Véte és Melichér, ill. Illy (3). FTSE—VIII. ker. SE 3:0 (1:0). So­roksári­ út. Vezette: Tasnádi. Góllövő: Merbauer, Szabó és Német. KZsTE—Turán 3:1 (1:1). Kvassai­ út. Vezette: Kozik. Góllövő: Baki, Tüki és Árnát, ill- Brokkó. — Szent László FC— KAFC 1:1 (1:0). Rákosszentmihály. A ve­­zette:, Temesvölgyi. * Góllövő: F­nyedi ,ill. Menieh. — BTSE—BTC 3:3 (3:1). Bécsi­­út. Vezette: Csepreghy. Góllövő: Szo­bota, Lepota (öngól) és Bujáki, ill. Szilvási és Lettmann (2). — TTC— Pestszentimre 1:1 (1:0). Törökbálint. Ve­zette: Hegyi. Góllövő: Varró, ill. Mászár. — Ecser—Szentendre 2:1 (1:1). Szente­­dre. Vezette: Faragó. Góllövő: Galasi és Pillér, ill. I­arasz. H£tfö, 1940 szeptember 16. A HÉT TIZENEGYE A negyedik forduló jelentős javulást hozott a csatárok teljesítményében, de a fedezetsorban is jó teknős volt. Különö­sen a középfedfi­ek fontoss helyén döntekő csőstül a kiváló teljesítmények, így történt azután, hogy Korányi és a tokordi Mészáros, sőt, a­­kispesti Szabó II is egé­szen kiváló játék után csak a dicséretet érdemeltek közé kerülhettek. Játékuk azonban csak kis árnyalattal maradt Pol­gáré és Bíróé mögött. A hét tizenegye: Havas Gamma — Olajkár I Aiapesth Kisnétrz-Sirntwyick Fe­rencvárosi Dndián WMFC — Kincses Kispest, Sütő G­o­­ipa, Zsengeri lé,r IT i ne­nt , Mester Sz«­‘ A' viPe« -Fazekas Szolnok — Adám- Újpest, Pu­sztai Törekvés, Hidasi Kispest, Tihanyi ll. WMT­C, Nagy Szeged. Diccérni illeti a következőket: Csikós, Kiss (Törekvés), Nádas, Korányi, Mé­­száros, Szabó II.­­Tömeg. Tóth (Gamma­­ Szücs (Szolnok). Sárosi III. Balogh I. Barta, Sárosi dr. Vincze, G. Tóth Fín­­ta. Palatínus, Hanga, Benn. Kiszely, Vi­dor. . Bökte, Forgács BSzKRT. Tóth III Magyar DIMÁVAG. Tóth (Tokod) Olaj­kár II. OLASZORSZÁG Coimi Kupa •mérkőzés: Ambrosiatia— Juvenitus 2:1 (1:0). Barátságos mérkőzések: Padov­a—Mila­no 0:2, Genova—Parsia­­5:1, Rovara— Alessandria 1:1, Modena—Bologna 2:1, Atalanta—Pro­ Vercelli 3:0, Róma—An­­gouilana 3:2, Spezia— Livorno 2:3, Ca­­sale—­Torino 1:2, Bari—Fogai­a 3:0, NÉMETORSZÁG — * Ost­mark. Bajnoki mérkőzések: Viemta— LASK 8:1 (4:0). Gr­áner SK—,FXC-­5:0 (2:0), Antalia—FC Wien 1:1 (1:0), Austria —Wacker 4:0 (1:0)." ■Tsvham K­ier Kaparmérkőzés: Rapid (Bécsi—Vf­R Schweinfurt 7:1 (3:1). CEGLÉD AZ NB III-BAN . A Ceglédi MOVE vasárnap táviratot kapott az MLSz-től s ebben közölték vele, hogy a Mezőtúri AFC visszalépése által m megüresedett helyre a C MOVE-t osztották be az NB­­II. osztályába. Cegléden a döntést nagy örömmel fogad­ i NB II. osztály Duna-csoport Egyetértés—Postás 3:2 (1:2). Győr, 500 néző. Vezette: Németh. ETG: Földesi I. — Bokrosi, Bányik — Farkas, Joós, Gönti — Göiger, Balog, Fetóházi, Földesi II., Béres. — Postás: Bokros — Takács, Bogdán — Gombos, Gyarmati, Bokor I. — Zombori, Kertész, Bódogh, Varga, Knausz. Az 5. percben Földesi II. megsérül és ettől kezdve tíz emberrel játszik az Egyetértés. A 20. percben Zombori szerzi meg a vezetést. 0:1. A 30. percben Bódogh bombája talál hálóba. 0:2. A 38. percben Balog szépít. 1:2. Szünet után a 11. percben Betőházi egyenlít. 2:2. A 16. percben Bokros eltöri a lábát, azonkívül bordatörést is szenved. Mentők vitték kórházba. A 17. percben Balos szerzi meg a győztes gólt. 3:2. Jo, Bányik, Farkas, Joós, Béres, illesve Gombos, Gyarmati és Zombori. Ti­sza-csoport Pereces—Mátészalka 20:0 (11:0) Pereces. Vezette: Zsiday. ■ PTK: Horv­áh — Lázár, Nádas — Bokros, Halmos, Futó T — Futó TI,­­ Percz I,­ Jávor, Polcz II, Palotás. • MTK: Takács — Gál I. Csaplovics — Ari, Popovica, Biró — Nagy, Molnár­ II, Molnár I, Kajdl, Gál II. Az MTK teljes ifjúsági csapatával jött, a kapusa mezőnyjátékos volt. Az első­­csapatbeliek mind katonák. Góllövő- Fu­­tó II (7), Polcz I (5), Palotás (4), Polcz II (2), J­ávor.