Nemzeti Sport, 1941. március (33. évfolyam, 41-62. szám)

1941-03-10 / 47. szám

Hétfő, 1941 március 10. DUNA-CSOPORT 1. Szegedi VSE 15 8 5 2 33:19 21 2. Szomb. FC 16 9 3 4 35:22 21 3. Vasas 16 8 5 3 35:26 21 4. DVSC 16 8 4 4 33:25 20 5. BLK 16 7 4 5 40:35 18 6 Zugló 16 7 4 5 25:22 18 6.MTK 16 5 5 6 28:28 15 8. D. Magyars. 16 5 4­­ 7 26:28 14 9. Pénzügy 16 5 3 8 27:29 13 10. Postás 16 5 3 8 31:34 13 11. Sas. EAC 15 6 — 9 26:30 12 12. Sopr. FAC 16 6 — 10 40:47 12 13. Sopr. VSE 16 5 2 9 22:34 12 14. Egyetértés 16 6 — 10 16:38 12 sen befejeli. 1:0. Két perc múlva Knausz labdájával Bódogh kitör és máris 2:0. Az ETO elkeseredetten támad, Kovács ka­pufát lő. Mezőnyjáték után Kristóf kifu­tással ment Nyíregyházki elől. A 41. percben Kovács beadását Selmeczi élesen befejeli, 2:1. Szünet után már az első percben Tóth I. tiszta helyzetből mellé­durrant. A 7. percben Ludwig labdáját Bódogh a kifutó Pécsi fölött beemeli, 3:1. Mesterhármas! A 33. percben Bódogh a labdát élesen a hálóba lövi, 4:1. A Pos­tás megérdemelte a győzelmet, de a gól­arány kissé túlzott. Jó: Gyarmati, Bó­­dogh és Bajkai, illetve Tóth II., Nyíregy­házi­, Kovács és Farkas. D. Magyarság—Pénzügy 1:0 (0:01 Dunakeszi. Vezette: Leiner. D. Magyarság: Budavári — Szalay, Sahir.­ — Kozmárm, Kupi, Páncél III — Gulyás, Béki, Csánk, Kiss, Fényi II. Pénzügy: Basch — Retkes, Hering — Aranyosi, Balogh, Pöstényi — Petendi, Ondrus II., Nagy, Selmeci, Hámori. Változatos játék. Az I. félidőben a Pénzügyet támogatja a szél. A 20. perc­ben a helyiek is feljönnek. Bényinek nagy helyzete adódik, de az utolsó pil- Startruházatát impregnálja házsian pluvlo pal­­ lanatban elcsúszik és oda a gólhelyzet A 40. percben Gulyás a hálóba lő, de a játékvezető nem adja meg a gólt. Szünet után már az első percben Gulyás labdá­ját Csank a hálóba kotorja. 1:0. Azután az eső elered és a játék is kezd durva lenni, de a játékvezető hamar rendet teremt. Kozmannt után rúgásért kiállítja. Basch a 11. percben megfogja Csánk lábát. A 11-est Fényi kapufána­k lövi. Majd Aranyosit állítja ki a játékvezető. A félidő végén Szalay kezez, a 11 est Pöstényi kapufának lövi. Jó: Kupi, Pán­cél III és Sahin, illetve Hering, Balogh és Ondrus II. Szombathelyi FC—MTK 3:1 (3:0) Szombathely, 1000 néző. Vezette,­ Storch-­SzFC: Fehér — Farkas, Tóth — Schütz, húsoséi: Páncél — Horváth I, Horváth II, Dolgos, Tisza, Gróf. MTK: Kárpáti — Aradi, Pigu­ — Nagy, Turay, Laczó — Illana, Sebes, Fribilovics, Takácsi, Szeder. Végig szakadó esőben nagyiramú és különösen az I. félidőben nívós mérkőz­­zést vívott a kék csapat. Már a 8. perc­ben az MTK hálójában van a labda: Horváth I lövésére Kárpáti kifut és Gróf az üres hálóba lő. 1:0. Tovább is vagy lendülettel támad a hazai csapat. A 20. percben Dolgos átadását ismét Gróf küldi Kárpáti kapujába. 2:0. A 39. percben Tisza nagy lövése a bal felső sarokban köt ki. 3:0. Szünet után a­ 13. percben Horváth II és Laczó összeakad, a játékvezető mind a kettőt kiállítja. A 21. percben: Dolgos térde megsérül. Később sántítva tovább játszik. A 37. percben­ Szeder átmegy a hazaiak védel­mén, Fehérről lepattan a labda és Illana belövi. 3:1. A gól előtt Páncélt, utána pedig Szedert állítja ki a játékvezető. Jó: Farkas, Lipcsei, Horváth I és Gróf, illetve Pigli, Nagy, Turay és Szeder. Kézilabda­felszerelések legelőny kisebben Pavel Sportnál IV., Váci­ u. 8. (uttartam T. 188—025 Vasas—Soproni FAC 5:1 (2:1) Sopron, 100 néző. Vezette: Kiss M. Ernő. Vasas: Terényi — Fárbás, Furulyás — Gulács, Szentandrás, Ádám­ — Kovács, Takács II, Hermaim, Serege, Salamon. SFAC: Balogh — Salamon II, Fekete — Soproni I, Murányi I, Serényi — Sop­roni II, Németh, Salamon I, Vektora, Sebes. . . ,, A Vasas megérdemelten nyert. A gól­­arány azonban kissé túlzott A 4. Per­c­­ben Takács II átadását Serege a hálóba fejeli. 1:0, A 10. percben Sebes átjátsza a védelmet és egyenlít. 1:1. A 25. perc­­ben Salamon Takács II remek beadásait a 16-osról a hálóba küldi. 2:1. A gól után a soproniak támadnak — eredmény­telenül. A fordulás után a 15. percben Her­man eredményes. 3:1. A 23. Perc­ben Takács II becsapja a védő­met és közelről a hálóba kotor. 4:1. A 45. perc­ben ismét Takács II a gólszerző. Jo: Takács II (a mezőny legjobbja), Adám, Szentandrási, ill. Soproni I, Soproni Németh. __________ első félidőben a csepeli csapat nagy iramban támadott, de a jól védekező he­lyi csapat sikeresen védekezett. Fordulás után a PPSC diktálta az iramot és Lim­perger góljával megszerezte a vezetést. A gól után feljön a Cs. MOVE és Mát­rai , góljával egyenlít a 30. percben. Jó: Tóth, Takács, Tomenga, ill. Temes­vári, Kővári és Rákosi II. Tatabánya—Alba Regia 6:8 (2:8) Tatabánya, 1200 néző. Vezette: Böröndi. TSC: Vojcsák — Nagy, Liebnik — Szabó, Paksa, Dolina — Janc­­sá­k, Kéri, Németh, Pallagh, Gergely. — ARAK: Mák — Kis I., Varga III. — Végh, Vár­nai, Raffai II. — Gáspár, Hajósi, Sza­mos, Jámbor, Kiss II. — A tartalékos fehérvári csapat egy percig sem volt komoly ellenfél. Az első félóra után veszerpippant és a honi csapat tetszése szerint lehette góljait. Góllövő: Németh (3), Pallag, Gergely és Jancsu­k. Jo: Liebing, Paksa és Dolina (a mezőny legjobbja), ill. a közvetlen véd® cm. Dorogi AC—KFC 2:0 (1:0) Komárom. Vezette: Szalai. DAC: Budavári — Prohászka, Vázso­nyi — Bánsági, Pluger, Csöbönyei — Lambert, Dunai, Túrai, Pásztói, Klausz. — KFC: Kukta — Simon, Lehoczki —Ká­nyai, Veres, Homoki — Iványi, Mészá­ros, Tóth I., Szabó, Varga. Mindvégig hatalmas iram. A dorogiak technikásab­­bak, ezzel győznek is. Az első félidőben állandóan a DAC támad, szünet után már kiegyensúlyozottabb a játék. Gól­­lövő: Pásztói és Klausz. Jó: Prohásztia, Túrás, Pásztói és Klausz, ill. Kányái, Si­mon és Lehoczki. KELETI CSOPORT FTC—Testvérisas 8:1 (2:0) FTC: Pálinkás — Nagy I, Waldinger — Nagy II, Velkei, Kalocsay II — Tel­­ler, Hámori, Füstös, Horváth, Ortutay.­ Testvériség: Sárpátki — Juhász, Herdo — Izsó, Szollár, Forró — Földi, Kop­pányi, Blaskó, Molnár, Horváth. A rangadót váratlanul fölényesen nyerte az FTC. A zöld-fehérek végig sokkal többet támadtak, a Testvériség­nek csak percei voltak. Te­ler könnyel­műen lőtt 11-esét Sárpátki kivédte. Gól­ _1. FTC_______12 10 1 1 61113 21­ 2. WMTK 12 7 3 2 37:16 17 3. Testvériség 12 8 3 4 31:23 16 4. SzAK XX 12 6 3 3 47:28 15 5. KAC 11 4 4 3 31:27 12 6. C. MOVE 12 3 5 4 17:34 11 7. HTVE 11 5 3 6 34:31 10 8. SzTE 12 3 4 5 25:44 10 9. Gyulai AC 12 3 3 6 21:32 9 10. Sz. MÁV II 12 2 4 6 16:25 8 11. Csabai AK 12 3 1 8 20:46 7 12. OTK 12 1 4 7 17:38 6 Bkffiff©IS pezsgő^ Cremani Transylvania ^^Batthyány Brut ssa. NB III osztály NYUGATI CSOPORT ÚTE—Hungária 1:1 (2:1) Újpest, Megyeri­ út. Vezette: Kalota. UTE: Aknavölgyi — Fekete, Dorm­os — Nagymarosi, Magyar, Orsi — Né­meth, Vincze, Horváth, Krozser. Jobb­ágy. Hungária: Ú­jfalusy — Tóth, Sárvári II — Dolezsán, Eigner, Willig — Szabó, Gugyera, Kosaras, Hernek, Nagy, Élénkiramú, szép játék. Az I. félidő­ben Horváth két góljára Kosaras sza­badrúgásból válaszol. Szünet után kissé eldurvul a játék, mindkét kapu előtt akadnak vesz­élyes helyzetek, de a csa­társor mindkét oldalon gyenge. Jó: Dar­­mos, Magyar és Nagymarosi, ill. Sár­vári II, Gugyera és Nagy. Csillaghegy—Budakalász 4:1. Félbeszakadt: Brindakalász. Vezette: Fibinger. Budakalász: Ferenczes — Arzenovics, Kircz — Lencsés I, Rottenbiller, Per­­ger III — Perger II, Lencsés 11, Amri, Zurmühl, Barsi. Csillaghegy: Simon — Ágoston, Be­lovai — Gyurién III, Kágel, Kudich — Gyurién I, Kondász II, Mészár, Fröh­­lich, Szklár. A mé­rkőz­és az 1. félidő 10. percében Simonnak, a Csillaghegy kapusának ha­lálos . Szerencsétlensége miatt félbesza­kadt. Érsekújvár­ SE—Szentlőrinci AC 2:1 (1:1) Keglevich utca. Vezette: Bácskai. Érsekújvár: Bakorecz — Jurik, Néder — Pólyák, Takács, Herdiczki — Szkle­­nár, Pintér, Csapó, Kovács, Izsák. Szentlőrinci AC: Schorr — Laki, Mayer — Vizkereti, Haraszti, Kovács III — Baldt, Fukár, Kovács II, Koter­­ba, Hollai. Az Érsekújvár minden részében jobb volt, megérdemelte a győzelmet. A SzAC is sokat támadott, de a csatárok a leg­jobb helyzetekben is csak­ tologattak. (i­ Ik­idve: Pintér és Csapó, illetve Fukár. Jó: Bakovec, Pólyák és Pinté­r, illetve Vizkelezi, Mayer és Kovács III. Pápai PSC—Cs. MOVE 1:1 (0:0). Pápa, 1000 néző. Vezette: Renger. PPSC: Tóth — Hoffmann, Takács — Limperger, Tomenga, Demján — Ács, Bolla, Magyari, Antalffy, Kurz. — Cs. MOVE: Temesvári — Kárpáti, Keszthe­lyi — Kővári, Sarkadi, Rákosi II. — Mátrai, Győrvári, Hevesi, Varga II., Gáti. Végig szemerkélő esőben nagy ira­mú mérkőzés. Az eredmény igazságos. Az Jövő: Horváth (2), Füstös (2) és Hámori, ill. Juhász. Jó: Nagy II, Füstös, Hor­­­váth és Ortutai, ill. Sárpátki, Juhász­­és Herdo. ———: _­ WMTK—OTK 2:1 (2Hl). Orosháza, 600 néző. Vezette: Tomka. WMTK: Tihanyi I. — Nagy, Lenes — Kapta, Bakos, Novák II. — Surányi, Ha­vas, Szabadkai, Füzessy, Jáger. — OTK: Luczó — Szabó, Fekete — Fórján, Szén­di, Rumpl — Tóth, Springer, Merx, Bá­nyai, Gregus. Az I. félidőben pesti fö­lény alakul ki. A 25. percben Szabadkai kiugrik és gólt lő, 1:0. Közvetlen kezdés után Kanta szabadrúgásból 2:0-ra növeli a WMTK előnyét. A 11. félidőben az orosháziak erősen rohamoznak. A 15. perc­ben Merx révén eredményt is érnek el, 2:1. Ezután kiegyenlítődik a küzdelem. Jő: Kapta, Szabadkai, illetve Fórján és Rumpl. CsAK—Gyulai AC 4:2 (3:0) Békéscsaba. Vezette: Vrrdgh. CsAK: Zahorán — Kiszely III, Uhrin I — Korira, Marik, Bogdány — Simon, Uhrin II, Perza, Marik IV, Szaffián. — GyAC: Gedó — Rácz, Horváth III — Gócsi, Juhin, Lindenberger — Tompa, Sztankovics, Kubicza, Horváth II, Ko­csis. A CsAK lelkes játékával megérde­melten győzött. A 8. percben szögletből, a 20. percben pedig Jíkez hibájából Si­mon a gólszerző. A CsAK tovább tá­mad és Szaffián átadásából Simon újabb ké­t lő. 3:0. Szünet után az 5. percben Perra a góllövő. 4:0. A GyAC feljön és a 18. percben sarokrúgásból Tompa, a 26. percben pedig Sztankovics szépít az eredményen. 4:2 Jó: Simon (a mezőny legjobbja), Uhrin I, Szaffián, ill. Hor­váth II és Tompa. 1. UTE 12 10 2 3 45:15 22 2. HSC 12 6 4 2 33:15 16 3. Cs. MOVE 12 7 2 3 32:22 16 4. Dorogi AC 12 6 4 2 23:14 16 5. Érsekújvár 12 6 2 4 36:17 14 6. TSC 12 6 2 4 32:26 14 7. Pápai PSC 12 6 1 5 28:23 13 8. SzAC 12 4 2 6 21:25 10 9. Alba Regia 12 4 2 6 32:40 10 10. KFC 12 2 1 9 13:37 5 11. Budakalász 11 1 2 8 10:35 4 12. Csillaghegy 11­­ 2 9 9:45 2 Mi­ a Meó: — irtózom a rossz csapatoktól — Tetszik tudni, a Fradival még csak eljátszadozunk valahogyan, de ezek a kiesésre álló csapatok élet­­veszélyesek. Egyszóval csak rossz csapatokkal ne kellene találkoz­nunk! Mert ugyebár a rossz csapat kiesésre áll. És valahogy csodálatos­képpen nem akar kiesni. Hát nem furcsa? Ahelyett, hogy azt mondaná a mérkőzés előtt, hogy alászolgája, Újpest bácsi, hát majd igyekszem én is mutatni valamit, hogy ne legyen kétszámjegyű a vereségünk. Ehelyett azt mondja, hogy a két pont az Új­pesttől elszedve is két pont. Ami ma­tematikai szempontból igaz ugyan, de mégis tarthatatlan álláspont. Hová jutunk így? Hát nem túlzás ez? Mert az még rendben van, hogy a Fradit elkapták a múlt héten, egy hónapban azonban elég egy meglepe­tés. Nem szabad lejáratni a megle­petést. — Szóval, könyörgök, szeretnék már egy élcsapattal, egy biztos bent­­maradóval találkozni. Csak rossz csapatokkal ne legyen az embernek dolga!... Szolnok II—Ceglédi MOVE 2:2 (1:0) Cegléd, 400 néző. Vezette: Dénes Szolnok II.: Reznák­ — Barna, Opel­czer — Csóti, Selmeczi II., Szatmári — Varga, Sárkány III., Sárkány I— Búza, Vezér. C. MOVE: Oláh — Füle, Tomcsányi — Reznák, Horváth, Petrovics — Kő­szegi, Takács IV., Klötzl, Marton II, Szebeni. Végig nagy küzdelem folyt. Szép támadás után a 38.­­ percben Sár­kány I. lő a hálóba. Szünet után a 8. percben Tomcsányi öngólt vét. 2:0. A 28. percben Takács rúg gólt. 2:1. A 38. percben Klötzl egyenlít. Sárkány III. egy 11-est kihagyott. Jó: Barna, Sel­meczi, Sárkány III., ill. Reznák (a me­zőny legjobbja), Takács IV. SzTE—Szegedi AK II 4:2 (1:0) Szentes. Vezette: Galgóczi. SzTE: Zsoldos — Kovács II, Kovács I — Kürti, Palotás, Budai — Csányi, Kis- Szabó, Lenner, Lendvai, Mácsai. — SzAK II: Lantos — Rózsa, Kiss — Gár­­dos, Farkas, Tóth — Czakó, Tóth III, Czeglédi, v. Ármány, Kertész. A SzAK II tartalékos csapata nem volt komoly ellenfele a jól játszó hazai csa­patnak. Gólövő: Lenner (2), Mácsai, Lendvai (11-esből), ill. Czeglédi és vitéz Ármány. Jó: Kürti, Budai, Szabó (a mezőny legjobbja), Lendvai, ill. Rózsa, Kiss, v. Ármány. DÉLI CSOPORT Rákoskeresztúr—Kiskunhalasi AC 8:0 (4:0) Rákoskeresztúr. Vezette: Kollár. KTE: Szabó — Blahó, Moharos — Mercz, Mátrai, Holbich — Juhász II, Bosánszky, Pusztai, Schiffer, Juhász I. KAC: Horváth — Győri, Eismann — Vörös, Király, Vári — Enizse, Szabó, Garai, Virág, Karkesz. Az RTE fölényével indul a játék és­­különösen a csatársora van jó formában. A KAC játékán meglátszik az edzés­hiány. A KAC csak lefutásokkal kísérle­tezett ,de eredménytelenül. Góllövő: Pusztai (3), Schiffer (4) és Bosányszky. Jő: Schiffer, Pusztai, Mátrai, Moharos » A győri Egyetértés alig, vagy keveset használt bordás, illetve pa­­lánkos csónakokat, egy-, két- vagy négypárevezőseket vásárolna. Cím: Győr, Waggongyár: 1. KTK 12 8 2 2 21:12 18 2. BRSC 12 8 2 2 40:25 18 3. GSE 12 7 3 2 45:13 17 4. Pécsi VSK 12 8 1 3 40:18 17 5. Törekvés II 12 5 3 4 34:28 13 6. NSC 12 4 4 4 23:22 12 7. KTSE 12 4 2 6 23:26 10 8. M. Pamut 12 3 3 6 29:29 9­­9.B. Keresztur 12 3 3 6 30:41 9 10. Nagym. SE 12 4 3 8 23:43 8 11. Bajai TISE 12 3 2 7 22:42 8 12. Kiskunh­­AC 12 1 3 8 10:44 5 32 tagú a jugoszlávok elleni válogatott keret Vasárnap este az egyik belvárosi kávéházban gyűltek össze a vasár­napi NB-mérkőzések megfigyelői, hogy tapasztalataikat Fábián József szövetségi kapitánynak jelentsék. Fábiánon kívül a megbeszélésen ott volt Lenkey Imre, Kutrucz János, Molnár Ignác és Gervay József. A megbeszélés után Fábián József a következőket közölte velünk: — A mai jelentések alapján jelen pillanatban 32 főből áll a jugoszlá­­vok elleni válogatott keret. A névsor a következő: Kapus: Csikós, Tóth, Szabó, Bakon. Hátvéd: Szücs, Pá­­kozdi, Kispéter, Biró, Olajkai II, Csókai. Fedezet: Sárosi III, Négyesi, Polgár, Tóth (Gamma), Lázár, Sza­lai, Szödi, Pázmándy. Csatár: Kin­cses, Lukács, Gyetvai, Pintér, Tóth (Újpest), Sárosi dr Zsengellér, Be­­recz, Bodola, Kiszely, Cseh, Kovács I NAC, Füzi. Aztán még ezt mondta a kapi­tány: — Az újpesti Balogh I-et nem veszem számításba. A Törekvés irányájáról igen jó híreket hallot­­tam, de őrá majd csak legköze­lebb kerülhet sor. A keret tagjai­nak szerdán délután fél 3-ra kell kijönniük a BSzKET pályájára, s a bemelegítő mozgás után az egyes csapatrészekkel tartunk egy kis külön edzést, aztán kétkapus játék­ra kerül sor. Az előreláthatólag 2x20 perces edzőmérk­őzésen való­színűleg az a két­­csapat fog ját­szani, amelyeket a jugoszlávok el­len is szerepeltetni akarók. és Mercz, ill. Horváth, Eisman, Vörös és Virág. Br.SC—Törekvés II 2:1 (1:1) Hu­ngária-it, 600 néző. Vezette: Kardos. BRSC: Ihász — Szabó, Czumpf — Sztancsi­k, U­oedstein I, Hoechstein II — Krausz, Gaál, Hegyes, Karol, Csisztiiczki. Törekvés: Kotroba — Sztárai, Nagy I — Nagy II, Varga, Horváth — Stift, Virág, Dóri, Dalos, Zádor. A II. félidőben nyolc emberrel küzdő lelkes BRSC megérdemelten győzött a lélek nélkül játszó Törekvés­el­en. Gól­lövő: Hegyes és Karél, illetve Virág. Jó: Kransz, illetve Kotróba. Csiszlin­­szkit, Ihászt, Hegyest, illetve Virágot kiállították. KTK—NSC 1:0 (0:0) Gyömrői­ út. Vezette: Skultéty. KTK: Zlatnrics — Gajdácsi, Kapcsos — Cziegler I, Tóth, Fata — Schindler, Cziegler II, Pintér, Nonn, Wizmayer. NSC: Fü­hrer — Flóra, Jakab — Leip­­nik, Szalász, Illés — Fenyvesi, Vár­hegyi, Simon, Vlasics, Jergler. Az első félidőben igen erős iramú játék folyik, de a belső csatárok mindkét olda­lon nagy helyzeteket hagynak ki. Szü­net után feljön a KTK. Állandóan ostro­molja az NSC kapuját és a 27. percben Schindler lövése a hálóba jut. Jó: Schindler és Nonn, ill. Führer és Flóra. PVSK—Nagymányok 3:1 (0:1). Pécs. Vezette: Kassai. PVSK: Pozsgai I. — Pozsgai II., Tur­­mann — Röchbaum, Onódi, Balassa — Horváth, Lendvai, Bérczes, Sós, Sisák. — NSE: Bessenyei — Baumgartner, Káko­­nyi — Kövesd­, Leopold, Csordás — Nyers, Kiszi, Pálfi, Orosz, Binfig. — Az első félidőben Nagymányok jobban ját­szott. A fordulás után a csúszós pályán mindinkább a PVSK lesz az új és jobb technikája révén megérdemelten győz. Góllövő: Bérezés (2), Lendvai, 111, Pálfi. Jó: Turmann, Röchbaum. Bérezés (a me­zőny legjobbja), ill. Bessenyei, Kiszi, Kövesd,. GSE—Magyar Pamut 3:1 (1:1) Budafoki­ út. Vezette: Zdvori. GSE: Fürdős — Németh, Jezsó — Bub­­­ik, Gecsei III, Mezei — Reményi, Hajdú, Gyöpü, Gecsei I, Mészáros. MPSC: Bárd — Dóra, Garamvölgyi — Hircz, Jakab, Zömök — Karaszek, Var­ga, Ivarits, Vida III, Papp. Gyenge játék, az első félidőben a Pa­mut veszélyesebb. Csöpü megszerzi a vezetést, majd Papp szép összjáték után egyenlít. Szünet után a GSE kerül fö­lénybe és Reményi, majd Csöpü góljai­val megszerzi a győzelmet. Jó: Fürdős, Csöpü­ és Mészáros, ill. Hircz, Vida III és Papp. BTI SE—Kaposvári Turul SE 3:1 (1:1) Baja­ Vezette: Huszár. BTISE: Zengő I — Krisenu, Lehel — Harmat, Rudas, Solymosi — v. Fekete­­kovács, Gyarmatos, Matos, Rádi I. Rádi II. — KTSE: Boldog — György, Hor­váth — Biczó, Villám, Kovács — Mol­­dovány, Harag, Biró, Kordé, Gábriel. — Az első tíz perc után a BTISE irányí­totta a játékot. Góllövő: Matos (2), Rádi I, ill. Biczó. Kitűnt: a bajai védelem. Gyarmatos, Matos, ill. Boldog, Villám, Gábriel. Egyéb vidéki eredmények Kunszentmárton: KuTE—Szentesi MÁV II 3:1 (1:0). Barátságos. Vezette: Kiss. Góllövő: Busai (2), Molnár, illetve Dánosé. Nagybánya: Gutin SO-NSE II 2:1 (2:1). Barátságos. Vezette: Bobrik. Góllövő: Jakobovics (2), illetve Róth. Kassa: Hadtest—Katonai csapat 3:2 (2:1). Barát­ságos. Vezette: Kardos. Góllövő: Szilágyi 12) és Virágh, illetve Vitkovszky és Uj­­házy. Szeged: HTVE—SzEAC 3:0 (3:1). Barátságos. Vezette: Pataki Góllövő: Gera (2) és Pataki, illetve Lakat. Kolozsi és Tóth XI dr. Felsőipariskola—SzTE IX 1:0 (1 :0). Barátságos. Vezette: Jenei. Góllövő: Szabó (öngól). Postás II—SzIE II 3:0 (1:0). Barátságos. Vezette: Csányi. Góllövő: Szabó (3). Tata: Tatai leventék— Bánhidai leventék 5:0 (0:0). Barátságos Vezette: Rischovsky. Beregszász: Nagyszőllősi SE—BFTC 3:3 (3:2) . Barátságos. Vezette: Ferenczy. Góllövő: Hollender, Sulyok, Miklósi, ill. Tóth (2), Szaniszló. — Pécs: PVSK H.— ZsSE II. 2:1 (1:0). Barátságos. Vezette: Környei. Góllövő: Kéki, Müller, ill. Lu­kács. K Ózd: DVTK II.—­Bánszállási TK 5:1 (3:1). Barátságos. Vezette: Klein. Góllövő: Árvai (3), Kállay és Belányi, illetve Rózsavölgyi. Cegléd: C. MOVE TI—CVS® II 2:1 (1:1). Barátságos. Vezette: Kovács. Sarkad: Gyulai levente—Sarkad­ le­vente 1:1 (0:0). Vezette: Kovács. Góllövő: Kovács, illetve Kesztyűs IV. Cinkota: CTK—FTSE 2:1 (2:1). Barát­ságos. Vezette: Abonyi. Góllövő: Szabó, Csavák, illetve Mazák. — CTK II.—FTSE II. 2:1 (0:0). Cinkota. Vezette: Kokai.z-. ^ 10. jegyzék legyen. Németország*Svájc 4:2(1:1) Stuttgart, március 9. A 24. német-svájci találkozás 55.000 néző előtt a német válogatott 4:2 (1:1) arányú megérdemelt győzelmét hozta. Különösen a II. félidő elején volt nagy fölényben a német csapat, amikor nyolc percen belül három góllal terhelte meg a svájciak kapuját. A gólok a következő sorrendben estek: Leben (német), Mon­­nard (svájci), Lchön (német),­ Kobierski (német), ^ Walter (német), Rhode (né­met (öngól). -------------..~rg ' Vidéki eredmények DUNA-TISZAKÖZI KERÜLET Ercsi Eötvös—MSE 4:2 (1:1). Monor. Vezette: Pintér. Góllövő: Szegvári (2), Hankó, Desnánszky, ill. Matyovszky, Ottró. ALFÖLDI KERÜLET MTK—Szegedi FSE 3:0 (2:0). Makó. Vezette: Pálinkás. A hazai csapat három, a vendégcsapat egy 11-est kihagyott. SzAK III—Szentesi MÁV 3:3 (3:1). Szeged. Vezette: Reményffy. Nagy harc után a két csapat megérdemelten osztoz­kodott a pontokon. Góllövő: Dékány, Bonyhádi és Hajdú (öngól), illetve Koós, Fazekas és Mihály. SzTK—Kiskunfélegy­házi TE 9:0 (4:0). Szeged. Vezette: Gaál. A KTK egy percig sem volt veszélyes ellenfél. Góllövő: Kókai (4, egyet 11-esből), Martosi­ (2), Kakuszi (2) és Honti. FTC—SzEAC II 4:0 (1:0). Szeged. Vezette: Vezér II. Megérdemelt győze­lem, de a gólarány túlzott. Góllövő: Tóth (2), Jung és Sebestyén. MÁK— Postás 3:2 (2:1). Szeged. Vezette: Liliom. A megfiatalított makói csapat megérde­melten vitte haza a két pontot. Góllövő: Vida, Juhász és Horváth (öngól), illetve Szilasi és Solymosi. FELSŐTISZAI KERÜLET NyVSC—Mátészalkai VTE 4:0 (1:0). Nyíregyháza. Vezette: Gorondi. A he­lyiek csak szünet után kerekedtek fel- Legfőbb i­zők, húrozásokSTRAUB SPORT V., gr. Tisza István­­utca 16. [Bálvány-u. sarok.] T.: 1­802-62. 5 ’ KB Kfi­­*3 || V 1 01 | 11 kés ellenfelük fölé. Góllövő: Paskulyák (2) , Boros és Zsóczel. DVSC II—B. Turul 4:1 (1:0). Berettyó­újfalu. Vezette: Tóth. Izgalmas mérkő­zés, igazságos eredmény. Góllövő: Bódi (3) és Mór­itz* illetve Sashegyi. DEAC—Csapi SE 4:0 (1:0). Debrecen. Vezette: Juhász. Góllövő: Bodoni (2, Hevesi (11-esből) és Drotár. ÉSZAKDUNÁNTÚLI KERÜLET Haladás II—LSSE 1:1 (1:0). Sopron. Vezett­o: Raffai. Igazságos eredmény. Góllövő: Héjjá, ill. Scheirmann,. — IX. ker. SC—Pápai Kinizsi 3:3 (2:2). Győr. Vezette: Cserjési. Igazságos eredmény. Góllövő: Winkle­r (2), Diószegi (11-­es­ből), ill. Tenk (2) és Horváth II. — TSC II—GyAC 4:2 (1:1). Győr. Vezette: v. Lovász. A GyAC még nincs formába­n. Góllövő: Cserinek (2), Tummer, Gam­mer, ill. Sida és Csap. — DAC—MÁV Előre 4:3 (2:2). Győr. Vezette: Müller. Megérdemelt győzelem. — KFC II— Győri II. ker. SC II. 7:2 (2:1). Komá­rom. Vezette: Lacz­kó. Góllövő: Nehéz (2) , Dombi (2), Üllé és Tóth II, ill.. Sza­bó és Molnár. — V. Unió—Siófoki SE 2:1 (0:1). Várpalota. Vezette: Horváth. A gólarány nem fejezi ki hűen az erő­viszonyokat. Góllövő: Csonka­ (2), ill. Zeeli (V­ersből). HSE—Fűzfői AK 2:2 (2:1). Hajmás­kér. Vezette: Gránássy. Változatos küz­delem. Góllövő: Hódi. Gruber, 111. Win­k­­ler, Hungler.­­ II. osztály. Celdömölk­ VSE—ZSE 5:1 (3:1). Zala-­­egerzeg. Vezette: Tolnai. Góllövő: Sim­od (3) , Vajda, Budai, illetve Szűcs. PPSC II.—Kinizsi II. 2:0 (2:0). Pápa. Vezette: Kállai. Igazságos­­eredmény. Góllövő: Fodor és Sághy. — Péti KSE— FÁK II. 4:0 (2:0). Fűzfő. Vezette: Wem­per. Góllövő: Nádas (2), Baracskai (öngól) és Kislaki (öngól). — Előre II. —UTC 4:0 (1:0). Székesfehérvár. Ve­zette: Bebesi. Az Előre nem érdemelt ilyen irányú győzelmet. Góllövő: Szabó (2), Berta, Lehel. — A Veszprémi MOVE —Ajkai SE mérkőzés elmaradt,­ mert az utóbbi nem jelent meg. — LSE II.—vár­palotai Unió II. 1:1 (1:1). Siófok. Vé-