Nemzeti Sport, 1942. május (34. évfolyam, 84-104. szám)

1942-05-12 / 92. szám

4 fegyver­g­yár­i csapat Kőbányán virja szerkőzéseit. Az egyik villamoson utaztunk mi is... Az erzsébeti szurkolók a mérkőzésről beszélgettek. — Hétről-hétre megfogadom­ - mondta az egyik —, he oít többé nem megyek ki a Lamport wirk mersére. Vasárnap azután mégiscsak kint vágnék in­hasig. De ha ma is kikapunk, akk­or már tényleg csak « tfagy Bénu m­ellett nézem meg őket­­* Utoljára. — Rém Mn­em, — jegyezte meg erre fejcsóválva egy másik. — in, is így vol rám jó ideig. Ott aztán vasár­ieg mégis csak kimegyek a ■mérkőzésre. Most már e bajnoki öt végéig kijéről­, de azután már csak úgy vésem steg­ek­et, ha Er­zsébeten játszanak. A FRADI-SZ­URKOLÓ MENTŐ­ÖTLETE Tr­ínlónak sehogyan sem ment a Még­szóróssal való bal­:, Hiába futkosott 3 Fradi-középcentá!' jobbra, vagy ba'.re,, an Újpest kullancsa egek nem ment el mellőle. Az egyik d­ühü­p Fradi szurkoló lakba:­ az Újpest 2:0-ra vezetett) han­gosan bekiáltott a pályára: — Finta, te hagy 'rangod, lefogni a 11­4- s v -árostól. Eredj Mészáros háta mögé! ÖTLET ■ A szurkolók sokat beszélgettek arról, hogy a német válogatott csapat a ma­gyarok ellen készültében két hétig nem vett folyadékot magához. Egy büsz­ke fr­ad­ista — örült, hogy nem kapott ki a csapate — így szólt eg­y újra étihez­ .-- Maguk csak akkor győzhettek volna éltettünk, ha a játékosaik hát /létig egy­­falatot sétag­ettek volna. Hogy,hogyf -r Akkor faitól jobbam hara­gtak volna. FÜSTÖS ÉS SZUSZA IS ÖREGSZIK ? Az Újpest—Ferencváros ráér közé. rafe­forjik félidejének közepén annyira gyen­ge iramba folyt a mérkőzés, h­ogy szín­­re állni látszottak a játékosok. — Hja, egész seren öreg Jté- ji­soil, a­ két csapatban, — mondta az­ egyik szurkoló a lelátón. • Énes: aztán már nem bírjál­ a második félidőt. — Hát akkor miért mm bírja a má­sodik félidőt Füstös, Szusza, meg Vár­­szegi sem? — jelölte el­y azonnal egy ■másik szurkoló. — Vagy talán mik­­ékéi is öregnek graffittja? A BALSZERENCSÉS FINT­A A Ferencváros—Újpest mérkőzés má­sodik félidejének izgalmas hajrájában Fintanale, a nagy igyekezetben leszakadt a nadrágja. Az új nadrágot a pályán hívta fel. Tűrje nem volt, hogy rue­­­kesee, mert éppen feléje szállt a lab­da, így két kézzel fogta össze s úgy súlyít a labdára. A támadást ebben a helyzet­ben természetesen nem tudta befejezni. A­ helyzetet sokkal jobban kihasználta így epék néző: — Hiába — mondta —. Finta bals-c­sevises ember, még a nadrág is húzza... BESZÉLGETÉS Már félidőben kialak­­ult e, SiA.ns 0, ed­ ik­éng a Vladi-mérkőlésen. — I és abban Szíínaa időben mégis le­­játékolták a második félidőt is! TÖRTÉNELEM AZ ULLŐI-ÚTON — Be a­ Sziklai egy cseppet sem ha­­somltt Zrínyi Miklóshoz. ■— Aliért nem? — Rosszak a kirohanásai.' „A MI SZIVÜNK" — Xpert a Fradi ! — mondta egyik gyurkoló a merkülés végén. — Alit nyert stop? — 4 mi ssh'ünket naimia mné.// Nagyon jó volt a NAC, Bodola remekeit* — ezt mondogatják a kispestiek A TAG—Kispest találkozót Nagyvárad csapata biztosan nyerte. A kispestiek, mint­ ez elnökük szavaiból kitűnik, elis­merik, hogy Nagyvárad jobb vert és megérdemelte a győzelmet. — Zalai szabadságát az utolsó percben­­ lefújták, tartalékosan­­Ültünk kit Ja egész héten betegnek hWee­­ telt Bodela viszont teljesen egészségesten idtssott. Remekin irányította többi csatártártját, is, atok szinte szár­nyakat kaptak mel­lette. De merem mondani, hogy ha 1:1 után a játékvezető nem nyilvánítja azt a kétes helyzetét gólnak, akkor más tett ■ volna az eredmény. Ha ne­mi labda benn lett­ volna, akkor Víg nem tudta volna kirúgni úgy, ahogy kirúgta, teljesen­­merőlegesen! — Ezen a mérkőzésen újra bebizonyo­sodott, hogy a habsdruimnk változatla­­stul gyenge. Majd ezen is próbálunk se­gíteni. .. zágrábi mérkőzés­ünkre _ szerdán _ utalunk, a­ játékosokat a t­egnapi erőnléti edzés után jelöljük ki- SZENT LÁSZLÓ KUPA Fényes ünnepség lesz és budapesti leventék első közös szentáldozása és ünnepi istentisztelete A magyar leventeintézmény a gondjaira bízott ifjúságnak nemcsak a testét, hanem a lelkét is egészsége­sebbé, izmosabbá, az élet küzdelmei­re jobban előkészítetté akarja tenni. Ezért tette a leventekiképzés egyik alappillérévé a valláserkölcsi neve­lést. Anélkül, hogy a múlt szuila hatá­­sait felrónánk, meg kell állapíta­nunk, hogy az elmúlt időkben az is­kolán kívüli ifjúság vallásos neve­lése érdekében igen kevés történt. Ezen tv hiányosságon a­ leventeintéz­­mény hivatott ég fog segíteni. A leventeifjak vallásos nevelését intézményesen megalapozták és ál­landóan fejlesztik. Fürnek a nevelő munkának látható jele és nagy ün­nepélye lesz tíz a hét tömeg-ünnep- jog, a­­melyet a budapesti honvéd hadtest leventeparanozmoksárja, má­jus 17-én, áldozócsütörtökön és május 17-én, vasárnap délelőtt a Hősök­-terén rendez. Áldozócsütörtökön a Hősök-terén felállított oltárnál Serédi Jusztinián dr bíboros hercegprimán, esztergomi érsek mond ünnepi szentmisét fé­nyes segédlettel. A szentmise alatt a budapesti hadtesthez tartozó sok­­ezer iskolánkívüli és tanonciskolás római és görögkatolikus levente já­rul a szentáldozéshOZ­ A." áldoztatást 100 pap végei. A smintbessédet a hercer/prin­is mondja. Urf­elmut­atás­kor az egész országban megszólal­nak a harangok és súgnak 10 percen át. Május 17-én, vasárnap a reformá­tus és evangélikus iskolán kívüli le­venték nagy ünnepi istentisztelete lesz a drögök­ terén. Ravasz László dr püspök mond beszédet. Mindkét alkalommal a székesfővárosi egyesí­tett leventezenekar működik közre Fricsay Richárd zeneügyi igazgató vezényletével. Az első közös szentáldozási ünnep­ség és az első közös istentisztelet reggel 9 órakor lesz. Rossz idő ese­tén a Bazilikában, illetőleg a Halván­­téri református templomban tartják meg ugyanabban az időben. Erről a rádió 14-én, illetőleg 17-én reggel 8 órakor értesíti az érdekelteket-A rendező leventeparancsnokság meghívta az ünnepségekre a magyar honvédség, politikai és társadalmi élet vezető egyéniségeit és mindkét ünnepséget az esemény jelentőségé­hez méltó fénnyel fogja megütni. A Zentai AK Aldozó csütörtökra meg­­hívta a Sanged csapatát. Szeged a meg­hívást­ elfogadta. .... ... . ... A fegyelmi r^y^sbi^öK az r­upoxowsu­­tfirtöki ü­nnep miatt özor-Ján. 13-án tar­­wth­fik tárává­ írtákat. Gair.inn SzSE—WHTk rtp’CH 7:3 mérkőz­és.­­ érette: Bxirsr^r. Gó­lövő: Tumer JB). Borío U. (2}, Szi­líf#yi Új Leéli, ill. V. 8 lírányi. BaJoffhy. an S­zV8n tffíictsé^as játékos* hó/*.*,TM iszünet után újbó, megróbálko­­zott az césÁ^el, de még mindig nem ne­­vezt­ek ki íplifNH*ori a ^.r­U-éoStít. Az UMSE Goilor nyuláU * £fcődu£eu fe’eTK Áitekoístá iíKKiollaa . 1. osztály DTE—Nyíregyházi VSC II 7:0__14:0). Debren*c.n. Vezette: A DTE □’s-’ yenkét igen jól játszott. Győzelme meg­­idek­­elt. Góllövő: Bernády (?t, Serkadi 2) . Kies dr, Elek, Jó: l.’uge­, c-»«bo, iád,/ és Ki* dr, illetve a közvetlen v#­Debreceni Jíuros—DE VC 1:1 (0:1). Beb­­ecci). Vezetői Ktes F. Egyenlő erők felsz­­le­no. Bolurb révén a Húsos szerzi meg ■­­ vezetést. Drozdi egyenlít- Jo, Osz­tro­­­ec­ki és Szilágy­i, ill. Bodopyi, OroazU01 ,s Grancsi. . . . . DVSC II—Pü­spökladányi MA­ 8:1 (5:0). Debrocen, Vezette: Pák A püspökladányi :sanat than Bl­ erssin játszott. Súlyos gc­­eságe négy r­csrepetős, tionevű: perfózo 3) , palotás (!), Kristóf, Szvérd, Jéop­lák­ (k­­ösböl), Pl. Eleke( Jó: Kerody, feidik és a cóllövők, ül. Dombovary gs lepényi, _ _ MOVE N­TI3—Debreceni MTE 3:1 (•:!). I s-Ji:'::',-- i. ríi’.ér.' y. \ ma’ttc; S-'mínnl, Az első félidöban a vipilágcsapat, szünet után 4 MOVE játszott jobban. Az eredmény Ivanságos. GóUdrö, Cseh, Binczegi (ll-es. )(il), illetve Nagy. A Nyíregyházára kitűzött MOVE Szabolcs II—Bihari Turul mérkőzés el­­haradt, mert a Turul nem jelent meg. Vidéki eredmények FELVIDÉKI KBÍMÉLET II. osztály SeCCISE II—D­IMA vág III 5:3 (9:1). Szerencs. Vesette: Szabó. MESE II—Ormospga/­tai LE 11:1 (•;•). Égés. Vezette: Sípos. Góllüvü: Gyöngy (i). Dimitrovich*. Siótén, illetve Tunyák.­­Mátravidéki I. osztály HVSE II—Salgótarjáni BTK­ II 3:9 (1:6). Hatvan. Vezette: Bori. Mindhárom gólt Teréki szerezte. KurgSE II—Kisglysssiai SE 1:1 11:0). Salgótarján. Vezette: Körien. Gyenge­iramú játék, igazságos eredmény. Gól­­lövő: Csontos, illetve Lovász. Bükkvidéki I. osztály SsCCsSE—ósdi VTK II 2:1 (1-0). Szerencs. Vezette: Mágori. Élvezetes, szép játék. Góllövő: Sakora, Padur, illetve Petrillák. J6: Padur, Leckó, Balázs, illetve JUssik­, Ha­kó, Ulícsányi, Sajószentpéteri .BTI­—16: MA­VAG II 1:1 (1:1). Diósgyőr. Vezette: Kaukes. A már bajnok DiMAVAG II-től teljesen m­eg­­érdemelten vett el egy pontot a­ BBTK. Gól­lövő: Salamon, illetve Liptai (U­cs­­bdi). FELSŐTISZAI KERCLET Mal­im­iros Il—ITESC 84 (81#), Hód­­mszövásárhely, Vesette, Berta. Góllövő: Zöldi (2), Gera, Szabó (2), ilatve Rudolf. Szegedi I. osztály MÁK—K­egedi AK II 1:2 (4:1). Makó, Veratti: Lakatos. Szép játék. Góllövő: Kára OK. Juhász, Túrán, VWs. 1U. Szi­lágyi. Széll, Szegedi Postás- MSE 4:1 (3:9). Magyar­ban szaa. Veheti ki Klal. A Postás végig filt.ftyken játszott, nollövii: vitéz Óráiig ('S), Horváth (3), illetve 1’urlGig. A ván kcioós­­ ki­fejezés elött tia perccel botrány miatt fé­lbeszakadt. Ha a rendőrség nevű lép közbe, .. játék­vezetőt megve­rik. KTE—K. MÁV 1:9 (1:9). Kecskestv-'t. Ve­ Hette: Liliom, Góllövő: Husztik (3), Marki­­ti és Magyar II. Szegedi VSI II—EMTE 4:0 (1:()), Hód­­sz­eztvásárhely, Vezette: Dudás, Góllövő: Vapp (3) Hala.­. Az I. félidőben egyen­­rangú ellenfelek, szünet után TUdiei HMTE mepséni!­ía­k vuautasok könnyei, nyernek. Szabadkai I. ««rt»I. Bácska II—Móra váróé 3:1 (1:0). S­zi­­brdka. Vezette: Kmlach. A .­Mora váron főleg csak védekezett. Góllövő: Hatvani III, Boldog, Herkovits, illetve Szüli). BTISE—Szabadkai AK 3:3 (1:1), Ilaja. Vez­ette: Majsay. A IT. fenidő 10. percé­ben a játékvezető lefújta a s­érk­ízést, mert súlyosan sértegették­. Góllövő: Dráki, Hatos, Cselényi, illetve Kopasz (2), Abács. OKI,DUNÁNTÚLI KERÜLET I. osztály DVSIS—Komlét SE 1:* (3:9). Dombóvár. Vezette: Farkas. Nyomasztó PVSE-Il­lóity. Góllövő: Schwoiz,P.er (3), Galaipbos (­3), Ilónhelyi (3), Bukovina. Pécsi ZsSZC-I.SIs 1:9 (1:9). Szekszárd. Vezette: Horváth. Caapk­ív játék. A gólt 11-esből­ lőtte Csam­ár­. Katonát, ZsSE ki­­állították. Jó: Krumpeeh, Tadice, Katona, ill. Sípos, Vicontai, Petrits. SBT’U—Síiistvári CFC 5:1 (2:1). Simon, tornya. Vezette: Szepezdi. Az I. félidőben­ a CI’C még egyanrangú ellenfél volt, a más­odik félidőben az opbesa magát, talált i­­lezsi panost és biztosan nyert. Góllövő: Molnár, gauth IJ, J’ctics, Bautu, J. (2),ill. Törzsök, ZMNTE—Pécsi BTC1 ).« Xasykani, ésa. Vezette: Temesi. Nőben klindeleni utáit megéérdemelten nyert az ZAM­TE. Gól­lövő: Kauicz. DP­VC-PEAG­­:» (1:9). Pécs. Vezette: Urb­án. A DPAC több gólt is megérdem­elt volna, a PEAP elbizakodott volt. Góllövő: Kimphing. Jó: Harttmann, Kirschins, Hajnal, illetve Varga, Bab­os, Agoston. Nagykanizsai VTE—MSE 1:1 (9:9). Me­­csekszabella. Vezette: Keltai. Igazságon eredmény, végig nagy kiindulom­. Góln­övő: Lajos, illetve Flochor. II. osztály Csáktornyai SK 0-7.MNTK II 4:1 (3:3). Nufiykant BSE. A Verd­o: J Turnbort. Góllövő: V­ukovec (8), Dani. Ml. Krevits (2), Hor­­váth. MTK-Pécai Postás SE,4:1 (4:3). Mo­hiét!. Vezette: J­aztikae. Góllövő: Kerless (2), Milller és Huber. Bonyhádi ZTE-SBGK 3:2 (3:1). Somogy. Vezette: Lampart. Góllövő: Enus (5), Berta (3), Prieder, Brényi, Hl. Melzer és Kovács. NTSE—Barcsi LE 1:1 (1:1). Nagyatád. Vezette: Iftvt.I. Góllövő: H­.pasi, illetve P­­odrok. KKAC II—Dombóvári VSE II 8:9 (5:0). Kaposvár. Vezette: Nyári. Góllövő: Ko­vács II (3), Kovács I (2), Tinta (2)­. So­­m­ogyi illetve Nagy és Kelemen (öngól). KTSH II—Csurgói TK 1:1 (3:1). Ka­posvár. Ventiot Ver. Gylövői Nyári (3), Szép, Máté Miklósi, illetve, Veli ,ki. DVAC II (Pécs)—BTK 1:1 (1:1). Bony­­hád. Vezette: Várh­eezyi. Izgalmakban bő­vel kmlett a markóxéa. Góllövői Kosaler, Szika, illetve Nupser. PVSK II—Nagymányoki NE II 17:8 (11:9), Pécs. Vezette: Bakán. Góllövő: Kt’lyl (6), Nsum­ov (4), Kövér (4), Bér-CZCB II), Pélmanostori SI­—PP­TC ?( 3:9 (8:0). Pécs. Vezette: Füzér. Góllövő: gamboli’ (2), Farkas. Bataton-bajno­kág Enyíng—Lepsény 3:1 (9:9). Enying. Ve­­­ette: Szarka, Góllövő: Zsorvár (2), Béré, nyl. illetve Aradi. Balaton Híred-Sabatonalmádi 7:4 (4:4). Szalatonfü­red. VereW®: Kuniuk­ell. A Sü­lök nagy réve, katonabiliikból «»ott. Buzsán­l LE—Lengyeltóti LI­ 3:1 (0:1), Buzsák. Vezette: Lukán. Kemény küz­delem. Góllövő: Horváth (2), illetve Lakos. II. oszt.ily: Pécsi EAC II—KSK II 5:2 (3:1). Komló. Vezette: I­ng. ASZAKDUNANTCL I. osztály KFC-II. ker. 80 (Győr) 5:1 (3:6). Ko­márom. Vezette: Martos. A sokkal jobb KFC könnyen nyert. Gólk­ivói Itód­i (4), Fonód, illetve Menetel, SVSSE II—Hubertus II 3:8 (2:1). Sopron, Ver?ita, Lőrinc. foimat). skóp m­érkőzés, igsz sor'w eredménnyel. Góllövő: Varga, Horváth, Takács, IW. Domschk­a (2) on Kanta. II. osztály G­TC-ETO N­­ite (1:6). Győr, Vezette: Gore Népies. Góllövő: Vörös (öngól), Józu (öngón, feuge­nbummel­ BL). Sen­ttá SJ. Csorna. Vezette: Bel Sfal­i. Jelüive: Lan­tos (2). A helyi csapat egy II-est kihagyott. DUNA-TISZAKÖZI KERÜLET I. osztály MSE—Veeeesz MOVE 3:9 (.1:9). Monor. Vezette: Lázár. Tartalékos csapatok csap­kodó küzdelme. A hazai csapat végig jobb volt és biztosan győzött. Góllövő: Izmán, Csorna, Konosek. Jól Bahkijli, Bocktr, Svoitcsek, ill. n­épesfei véd átvitt. Rákoscsabai TK—Tf­C 2:8 (1:8). Törölf­­szenthaik­lai, Vezette: Hamar, Váltakozó k­apus ezé'rececsev megérdemelten győzött­ az­ KTK. A TFC az első félidőben sokat támadott, fordulás után azonban, vissza­esett. Góllövő: Stójjtai, Szilágyi. RSC—Fóti SE 3:1 (8:1), Alag. Vezette: Dénes. Nagyiramú, izgstmss naerkilftU. Az évad menj igazságra. Góllövő : Ietting, Czwitkovszky, Szakál, ifj. Bsoyki (11-es­­l­ő). I Dunakét*.­ Magyarság Il—Fóti Testvé­­rs­ég ,3:1 (3:1). Fól, Vez­ttei Szapé, Élve­zetes vérvíjén­. 11 DM fóldi volt. Górjövő: Béki, í’i kor, Pálinkás, itl. Szücs. Jo: Patrik, Böki, iil. Nédervölgyi, Ocsies, CVSF— cinkotai TK 3:3 (+1l). ( ’gitd. Vezette: Lázár A vasutasok csatársora rom­okf.t, védelm­e könnyelmüsködött. Sz. MÁV II—SzíVI 3:9 («1»). Szolnok. Vezette: Gyulai. Góllövő: Boh­m és Vezér- Fölényes­­.­yfeeleni, EH Vötrös—Felsőgödi TK *:3 (4:1). Fresl. Vezette: Halász. Élénk, jó játék. Góllövő: Szabados (4), Szecsődi, Németh, ül. Hortobágyi (3). Jó sí­ercsi csatársor és a­ felsőgöci­ védelem. Üllői DSK-N, MOVE 6:3 (3:8). Nagy­­körös, Vezette, Száraz. Már a 1­1. percben a MOV­I-ból kiállították Kalmárt. Gól­­lövői (Ilibőlyö*­­), Virág, Viculió. Illetve Fodor, Gregusa, Joagundi MOVE—Gödöllői Hí 3:1 (6:1), Maguid. Végezte: Cainis. Biztos győzelem. Szünet előtt és után­­i* gólokban ki nem fejezett fö ilényben járaz.I d­ a MOVE, Gól­lövő: Németh (81, ill. Keiser II. Jó* Sza­váé III, Németh, Többnyi, (',;,■*Vanici ia I'olez. Lévai TE—T°ko(11 OSC II !* (!.­*). To­kod. Vezette: CzigMédi. A mindkét fél­­időben jobban játszó LTE megérdemelten győzött. Góllövő: Angyal (3). II. osztály Váci SE II—FSE II 5:1 (3:8). Fél. Ve­zette: Dohai. Góllövő: Knedi I (3), Kundi IT (31, illetve Molnár. S­.MTK—SzCSE 1:0 (0:0). Szolnok. Ve­zette: Tóth. .Szerencsés győzelem­, A gólt Budai szerezte. B. MOVE—Rákoskeresztúri TE TI 4:8 (1:1). Bag. Vezette: IEJk II. Góllövő: Pálya (2), Makk­ai és Tószegi I. Gy. VOGE—Gy. MOVE 3:3 (3:2). Oviim,­ro. Vezette: Horficzki. Góllövő: Matyó (3), Gyepes (k­­ ebből), ill. Husteneki, Szabó és Csepeli. — VO­GE II—MOVE II (1:6. Vezette: Keaztlpigi. Dorogi AC II—D. A Magyarság III 3:3 (1:1). Dunokes*), Vezette: Csetényi, KOLOZSVÁRI KERÜLET I. osztál­y K. MÁV II—KAC II­IIi (1:1). Kolozs­­vár. Ve­­tte: Szabó. A KAC nagy fö­lény­ben volt, de a legjobb halyuptaüket is InEn®rytú,k­a­­patárai. Gól,ötő: Hor­váth (öngól). KMSE-Dési SE 3:1 (3:1). Kolozsvár, Vezette: Walner. A mun­kásoem­at meg­­érdemeltem nyern. Góllövő: Boga (3), 111. Dóka. K. Postán—REAC II 3:1 (1:9). Ko­­loss­­vár. Vezet­te: Polarec­'ky. A' postának szünet utáni erre*7­en jól játszottak. Gól­lövő: Balogh (3), 111, Szálóky (lll-esből), ll. MÁV—Kolozsvári KASÉ 2:3 (3:1). Dés. Vezette: Rio de. Góllövő: Bányász (3), Létai (3), Paizs, illetve Tunyogi, Bíró. Egy*** vidéki eredmények Újvidék, Újvidéki JT—Várósi Tiszt­­viselők 2:0 (0:0). Barátságos. Vezette: Győri. A Jobb JTI megérdemelten győzött. Góllövő: Kiás (3). — Tamerini TC-UAC II 5:3 (3:1). Barátságos. Vezette: Sugár. Változatos, jó iramú m­­érkőzés. Góllövő: Toldi (3), Seres (2), illetve Juhos. Janek UAC ifj.—Temerini TC ifj. 3:0 (2:1). Barátságos. Vezette: Pető, Monor­: MOVE MSE II—Ceglédi VSE II 6:2 (1:2). Bar. Vezette: Bajári, Várpalota: Hajmánkéri SE—V, Unió 3:1 (2:1). Bar. Vezette: Halas!. Góllövő: Ssenldik (3), illetve Borbély. Enying: Veszprémi áll. polgári— Enyingi polgári 5:1 (3:1). Vezette: Fozsár. Dombóvár, Kaposvári TSE ifj.—DVSE ifj. 3:1 (0:2). Makó: Mt.E—Apátfalvi SE 6:1 (1:0). Járási leventebajnokság. Góllövő: Feh­er (3, kettőt 11-esből), Pusztai (31, illetve Kardos. Tornaija: TLE—B­­örényi SE 8:0 (2:0). Vezette: vitéz Mihályit. Góllövő: Máté (2), Kasza (Dl. Nagy (2) és Seres (2).­ Cegléd: Gimnázium—KSE 4:1 (0:0). Serlegmérkőzés. Szolnok, Szolnoki kér.—Szolnoki plmn. 6:0 (2:0), Csetneky-serleg. Vezette: Tóth Góllövő: Herceg (4), Kovács I és Kovács II. Eagtergoti, E. Levente—TAKSE 7:0 (5:0). Vezette: Bárdos. Kolozsvárt KKASK ifj.-K. MÁV Ifj.­­3:1 (1:0). Ifj. ,baja, KAC ifj-JOISIS ifj. m.mu Bm KOKÖSVIDÉKI KERÜLET I. osztály Gyulai TE—OTK 8:1 (LSI. Orosháza. Vezette: Gáspár. Szép .Játék után ib»z­­sá­ffop ere­dmény !»avíd­ett, Go!Iovo» Csi­­szár (3), Sásíta, Beszkd, 111. Gojd­ár 13)» Takács. Jé: Csiszár, Sánta, ill- Gajdár, Nagyváradi MÁV—GyTK 3:2 (?,6). Gyomin. Vezette: Nálfamv­. Csala C,KTK megödidk­, a B, MÁV így k­esek öngóllal . MLEN­agy­várad­i Asi II S.S (0:0). Mez­ző-perc,ny. 1290 néző. Vezette: Magyar dr, A . A tügyesebben, az MSE 3-1 későbben játszott. Góllövő: Venkei, Székely. d­E Csőke, Ponath. Kitünt. Kiss I. Székely. Kiss TI. illetve Szőgyi. Pap, Csöke. Kondorosi TE—GyACJ 2:1 ’(l.-e). Gyula. Vezette: Totcka. A tartalékos OyAC mi­­lyen játékvezetői tévedések miatt vesz­tett. Gó­lövő: Engyel, Hajdú, illetve Sztankevice. Jó: Vics, Kósa, JJI. Lin­­denbergar, Sztankovics, H. ÁfAV—Mezőkovácsházi TE 3:0 12:91. Békéscsaba. Vezette: Boross isinyhotrá­­mú rr­ érkó­sésen biztosan nyert a MÁV. Gólhivő, Szilflsi (3), Udvarhelyi. Jól Kárél, Bankó, Kozm­a, ill. Szabó, Deák. Sátoraljaújhelyi kör.—Munkácsi kér. 1:0 (0:0) Sátoraljaújhely. Vezette: Székely. Sátoraljaújhely: Nikhál­y — Derzsenyi, K­ubácz — Erdei, Sebő, Füle — Vad II, Vad I. Mester, Ujj, Horgony­i. Munkács: Mayer — Hrabcsáll. Kleke —­­Anabó Babcsák, Mayer — Szerencsi, Kis Tiév. Mileez, Echam­ith. Kópiává. Nagy küzdelem, megérdemelt győzelere. GÓLLÖVŐ: Juhász. Jő: Ujj, illetve Mileaz. Pestújhelyi kör.—Egri kör. 2:0 (1:0) Eger. Vezette: Ezvolka. A pestújhelyiek valamivel többet támadtak s tv. elégséges fa volt a győze­lemhez. Az egri csatárok gyenge napot fogtak ki. A győztes csapat góljait Vünk­i­r, Melk lőtte. v II, Msitály S*, I'nnnWTólkmin­Jósi JJR 4t­ (Síi), Szarvas, VcKCth­: Hanai- GeUordj (2), Iladady, Kerekes, Il. Anesin. A. Tu* rul mofit már Ivajnoknak tekinthető. Csabai AK ÍI-MSK II 2:1 (111). Me­­zöberény. Vezette: Imre, ALFODni KEHÜLET II. »fortály Swnsi K­ák­ót'Zj" -M A fv­fi­­!• (eff)­Makó. Vezette: Török. A gélt Bakó é­rezte. Co vnijrAdl­i,B-KRVSB IIt (1*). Kis* kunfél’egyházín. Vezette: Tííszvád­i, Izgal* min? márkőzés. Góllövő: Szántai, KLI­I—Kecskeméti AC fi 8:1 (1:1), kuo-H 1 cg yh­áza. Vezette: Magyar. Góllövő: Szabó (2), Újvári (2) Kirí, Kristóf, ill Bakos. Kunszentmártoni TE—KTK 3:1 (1-0), Kiskunfék^yh­áza. Vezette: Sehm­ődl. Góllövő: Károly és Katona. Sz. MÁV T1-nS­TE II 2:6 (1­). Szenté. Vezette: Bilb­ói. Góllövő: Budai, Babovka és Ilni (ll-esből). KTK II—MÁV II 2:8 (2:0). Tv - esi cinét. Vezette: Ilozanyai. Góllövő: Boz­só V és * Pestá* II-HTVE II 4:1 (3:0). tered. Vezette: EmWi. ÖúTövés beinbokl 12), Nagynil. Csomány. Ill. Bednárl (11­0,bő!). S­JJAC II—MLE elmaradt. A ceupatol: Bem jelentték­ meg. Ssentesi TE II— JIMTE II 7.1­­41»V. Hódmezővásárhaly. Vezette: V­ida. UGI­­l»v(j. Papdi, Oláh (3), Katona, Jóssa, Sácha. JMvé Issa. Keik], 1843 május '43. Vésztő: VLE—Füzesgyarmati LE &9 (0:0). Sátoraljaújhely: Gimn.—Kér, H Síi (0:0), Bar, Sz«ed: SzVSK ifj—SteAK ifj. 2:2 (u­lt, Veszprém. A megtartott villánkét­piát a MOVE csapata nyerte. 2. VTC. 3. Danut­­ina, 4 Lőszer-müvek. Részletes ered­mények: VTC—Danuvia 1:1, MOVE— Lőszer-müvek 1:0, MOVE—Danuvia 2 :0­, VTC—Lószermüvek 11:2, Danuvia—Lőszer­­művek 1:0, MOVE—VTC 0:0, Sepsiszentgyörgyi Testi—Gábor­­m 3:8 (3:1). Bar. Vezette: Balogh. O'Vit'.yse: Kiutkft (2), Kis, ill. itikola (3) és Györ­ki. A mérkőzés a második félidő 28. nortobeai fólbepuskadt, i­:* Ketyis a néhén vezető utánrúgásért kiálltotta, ciki nem ment le a pályáról, mire a játék- Ví­­. tó nem vezette tovább a vi­r­kőzót. Maglód: M. MOVE­JI—Mendei SE 1:1 (2:0). Bar. Vezette: Faragó. Góllövő: Vaskó (3), G. Bogyis, Sulyok, illetv: Pohorelli. Kyif Cryhiea: Szabolcs if.i.—Tiszahetvesi LE 4:2 fi:J. Vezette: réndes. Góllövő: Béres (2), Mórai, Matyi, illetve Bíró, Husati (11-enbóll. Diósgyőr: CiK,IVAGr Hj.-FTIS Mf, 9,S (5:7ji. Soltvadkert: Kiskunhalasi AC—S. Turul 6:3 (2:01, Bar. Vezette: Kriszt. Góllövő: Varga (3), Keresztes, Szabó, Tóth, illetve Farkas (3). Pécs, Losor.City-Serlegért: Kér.—Felső­­ipar 2:1 (1:11. Vezette: Papp. Góllövő: Fetter Sehm­ndt, illetve Garami. — Zrínyi reál—Tanítóképző 2:1 (1:01. Vezette: Nagy Góllövő*: Hajabáer, Fiecher, illetve lCverm. — Széchenyi g­-­Nagy Lajos ff. 4:0 (2:0) Vezette: Balogh, Gólk­ivé, Orosz (2), Dórai, Halász — Ifj. bajnok­ság: PVSK ifj.—Mohácsi TE ifj. 4:0 (1:0). Bu­d­apesti ftszöse! I. osztály 51AVAG—Kerámia 2:0 (1­0«). Kőbányai­­út Vezette: Pálmai. Góllövő: Stiffel és Kárpáti (11-esből). P­MTE—FSE 2:2 Sor­oksári­ út. Vezette: Vejtán. Gó­lövő: Mayer, Win­­gheim, ill. Varga és Pók. 33 FC—Kelenföld k­i Fehérvár­­út. Vezette: Rudae. Góllövő: Boda, ill. Pásztói. URAK—EMSE 4:3 ,3:1‹, URAK-pólus. Vezette: Sóa. Góllövő: Pethő (2), Böki és Tárnok, ill. Teichm­ann, Senl­gyi és Sinkalavice II. osztály Szem­ere telep—K­ITK 4:1 ›0: 1¡, Sze­meretelep. Vezette: Kontár. Góllövő: Né­met (2, egy 11-esből), Szabó, Kincses?, ül. Procrelier, Gamma—ÍA, MOVE 1:0 (1:0), B&ndA­u. Vezette: Magyar. Góllövő: Hozó H. TSC—nv.­C 2:0 (1:0). Tatai-út, Vedet­te: Literáti. Góllövő: Raueh­ra Papgra­aia, KTC—Pestis 4:0 (0:0). Fehér-út Ve­zette: Molnár J. Góllövő: Blidár (31. Műk­én lakatos. BAC—Kelepvölgy 41­ (4:9). Bogyó-ptea. Vezette: Póta. vállavó: Boldis (3), Sz­i­linszky cg Kl­be. MOVK-RKBÜI-BT I. osztály TTSE—Szent landzló TC «:8 Pilisvörösvár. Vezette: Baranyai.­­Jóiramtt mérkőzés. Góllövő: Kajdor, Bruckner, Krupp, illetve Kolosi Trezsovics. KTSE—VIII. ker. 2:1 (1:1). Kva-^ay-út- Vezette: Tubicenk. Góllövő: Bálla és Ko* rinky, illetve Mellei. Pomá^—Törfi Uhttliitt 3:# Poroáz. Vezette: a Ténádi. Góllövö: Légrádi, Szabó és Katona, Szentewdre^PAETB 8:1 (arf.) S­zentend­re. Vezette: Tamási. Góllövö: Péj (3), u­rbá^ (9), Sze^t^i és Pintér, illetve Bujdosó, ..................... n mm......... .. Újpesten beismerik.­­ Gyengén ment a csapatnak a második félidőben Az újpesti szurkolók 2:0 után már­arra gondoltak, hogy — éppenhogy, pont ősszel — ismét lehengerelik a Ferenc­várost. Hogy ez miért nem következett be, azt ez Újpest egyik vezetője a kö­vetkezőkben indokolja meg. —.­ifikor bekapta, a csapat az első gólt, meg zavarodott a védelmünk. Nagymarosi azért játszott gyengébben, mnert a sérü­lése még nem jött rendbe, a G­­reek elő­­dére — magabízóan — vállalta a játékot. Így autón élhetett a ferencvárosi hel­­szárny, így is jó eredménynek tarthat­juk a­z S­ S-at, hiszen a Ferencváros napis fölényben játszott a második félidőben. Szerencsénk volt, hogy a Ferencváros csatársora nem higanyait elég átüt­niük. Meg aztán, az Újpest védelme is helyén volt. — Hol játsszák csütörtökön a QTE elleni Magyar Kupa-mégkőzést? — Szó volt arról, hogy a GTE nálunk rended meg a mérkőzést, de ebből nem­ lett semmi, a Simor-utcában lesz a mérkőzés, összeállításunkban valószlistileg lesz egy-két változat. Újjászervezik a Csepel-középet A­­V­MFQ törvzrzurkolói, akik eok­onerben még a vidéild mérkőzésekre is tömegesen kísérték el kedvenc csapatu­kat, az utóbbi hónapokban nem ta­rtot- ták meg szokásos úészcjövetelei­ket. Ennek oka elsősorb­a­n azz volt, h­ogy Fe­­licea Lajos, a Közép elnöke még kora­­tovass­al ásandó tartózkodá­sra vidékre­ költözöt­t, így ez i(iáig nem volt, aki Sso­­wsefogja a sam­kológárdát. Most azon­ban Baltay Gyula, a Csepel-Közép egyik alapító forrja, Siki hosszabb vidéki tar­tózkodás után a közan­ultbtrn érkezett vissza (­ott nejért, nekilátott a szurkolók ösbefo­gásá­h­oz. — Teljesen újjászervezzük a C­sepol- középet — újságolta Sallay Gyula. — Most a hajrában különösen nagy szük­ség lesz a szurkolók összefogására. ITé­­szen még el kell mennünk Újvidékre, meg Szolnokra is! Az újjászervező gyű­lésünket a keddi edzés után tartjuk a Sportrs­amnokban. Csütörtöki­n, a Fradi elleni kupamérkőzésen már ismét együtt lesz a Csepel,Közép ! . amfi'P *tmm . 1. ■ 11 ViNC—­Házinyomda 4:3 (3*0), Szőnyi-út Barátságos. Vezette: Schönfeld A SzAC—Ca. MOVE NB III, nterkoped a. levon­te ünnepsegre való tekintettel c. piarad.