Nemzeti Sport, 1943. november (35. évfolyam, 224-233. szám)

1943-11-29 / 232. szám

t­t Hungária-út. Vezette: Sándor. GTE: Zádor — Kerti, Waldinger — Rei­­ter, Ladányi, Opata — Nagy, Zörgő, Sii­­mon, Schubert, Vonyák. WSC: Vereckei — Csabai, Perjési — Négyesi, Csurgó, Szőke — Serege, Gádor­falvi, Kánai, Molnár II., Gulyák. Változatos, jóiramú mérkőzés. Szünet előtt a Ganz, szünet után a telepi csapat játszott jobban. Reitert a II. félidő 30. percében a játékvezető kiállította. Palatí­nus hiánya erősen meglátszott a Ganz csatársorának a gólképességén. A WSC- ben a lelkesedés dicsérhető. Góllövő: Schubert (2) és Simon, ill. Kánai (3). .Tó: Waldinger, Schubert és Ladányi, ill. Ká­nai, Csabai és Csurgó. Kaposvári RAC—ARAK 2:1 (1:1) Székesfehérvár, 1500 néző. Vezette: Kőhalmi. KRAC: Solymosi — Turmann, Légrádi — Biczó, Fényes, Hanga — Sós, Gal­­góczy, Kovács, Szöllősy, Radnai. ARAK: Magyar — Kiss, Varga N­T — Szabó, Szilvási, Végh — Hárv­ái, Jám­bor, Füstös, Sütő, Róth. Kaposvári csapat jobban bírta a nf­­ht® talajt. A mérkőzés nagy részében tá­madott. Az ARAK-na­k is volt sok szép támadása, de Solymosi nélágszenten védett. A 22. percben Gadszóczy labdája a kapu­fáról pattan vissza és Szöllősi bevágja. Két perc múlva Füstös egyenlít. Szünet s­lán folytatódik a kaposvári fű­kány és a 10. percben Kovács a kifutó Mastyar felett a Sáidba talál. Légrédit a játékve­zető kiállította. Jó: Solymosi (a mezőny legjobbja), Biczó, Hanga és Sós, illetve Magyar, Kiss, Varga III, Jámbor és Sütő. HTVE—Tejverbászi CSE 6:2 (3:2) Hódmezővásárhely, 880 néző. Vezette: Rozsnayi.­­ HTVE: Szénei — Szabó Török — Tóth I., Antal, Kecskés . — Rudolf, Gábor, Tóth II. Princz, Biró. ACSE: Rustmann — Almási Szatmári — Fejező, Keresztes. Pázmány — Petres, Benéző, Ménesi, Móricz Jánosi. _ A nehéz, sáros talajon a hazai csapat jobban feltalálja magát. A 4. és 7. perc­ben Tóth H. szerez gólt a hazaiaknak. A 21 percben Gábor javít, majd a 34. perc­ben Fejsze újabb gólt szerez a vendégek­nek A második félidőben­ nagy fölénybe kerül a HTVE. A 4. percben Rudolf 4:2- re, a 23. percben pedig Antal 11-ből 5:2-re növeli a HTVE góljainak számát. A 44 percben Princz rúgja a hatodik gólt. Jó- G-ábor (a mezőny legjobbja), Kecskés, Tóth I. és Rudolf a FTVE-ből, illetve Ménesi, Móricz és János UCSE. Szeget! AK—6, Bocskai 4:1 (3:0) Óbecse, 686 néző. Vezette: Kiss. SzAK: Ludas — Szabó, Gyuris — Ba­ráti, Bóra, Karkuszi — Nagy I* Vörös, Nagy II, Harangozó, Boglár. Bocskai, Tarlini — Károlyi, Szamosi — Er­dics Mihályfi II., Ferenc — Kiss, Bihari, Csizmár­, Molnár. Bertók Mindvégig izgalmas, kemény, helyen­ként durva mérkőzés. A tartalékos hazai csapat ellen a jobb Szeged biztosan győ­zött A második félidő 28. percében Mi­hályfi II-t és Vöröst a játékvezető kiállí­totta Góllövő: Nagy II. (2), Bognár, Vö­rös, ill. Csizmár. Kitűnt: Gyuris, Kak­u­­szi,­ Harangozó, Bognár, ill. Károlyi, Rá­dics, Mihályfi II., Csizmár­. Érsekújvár—Komárom 2:1 (1:1) Komárom, 213 néző. Vezette: Huszár. ISE: Stefán — Herdiczky, Miklósi — Fól­ák, Takács, Kovács — Rubily, Ková­csi­cs. Tapp, Szlávik, Jovicsár. KAC: Radics - Kuti, Bognár — v. Halasi, Csertő, Séta — Kása, Rónaszéki, Pintér, Kányár, Tóth. Mély talajo, végig hatalmas iramú, változatos játék folyt. KSE szerzi meg a vezetést a 30. percben Kovacsics révén. Kása egyenlít A II. félidőben nagy a KAC nyomás, gólt mégis az LSE szerez a 32 percben Az előrehúzódott komáromi védelem mellett Popp a kapuba sétál. Jó: Herdiczky, Miklósi, Jancsár, ill. Kuti, Kányái, Rónaszéki. NB in. esstess's CEGLÉDI VSE—SZEMERE TE 5:2 (2:2) * Szemeretelep. Vezette: Mády. CVSE: Győr — Dali, Oldal — Reznák, Soós, Vörös — Bölcső, Bulyáki, Vass, Marton, Szatmári. SzTE: Dávid — Nagy, Kincses — Fehér, Szeltner, Hvezda — Né­meth IV., Szabados, Szabó, Boda, Blan­­kenstein. A lelkesen küzdő ceglédiek meg­érdemelték a győzelmet. Mindkét félidő­b­en az SzTE támadott többet, de csatá­rai nem érten­k a góllövéshez. Góllövő: Bulyáki (2), Bölcső, Vass és Szatmári, ill. Sz­abó (2). Jó: Szatmári. Győr és Bu­­lyáki, ill. Kincses, Blankenstein és Sza­bados. KeSC—McSC 6:0 (3:0) HAC—KVSC 4:2 (3:0) Szent László FC—Fer. Törekvés 5:0 (1:0) KeSC—Nagykőrös 2:1 (1:1) MOZI Szeleczky Zita és vitéz Benkő Gyula játszik főszerepet a Nászinduló című víg­­játékb­a, amelyet Farkas Zoltán most rendez a Hunniában. A filmet Fendrik Ferenc írta és Bajusz Péter dr. vállalata gyártja. » Albers Haas játssza a Nagy szabadság című színes Terr -film főszerepét. A film néhány külső jelenetét Hamburgban, Al­­ler-­i szülőváros '»ban vették fel. A Tej':', a rádióban. Ked­d­­i mutatják­­ : két fővárosi moziban a J .Pa Című k­'lableg.’s svéd filmkölt­eményt. A rádió mér .T.:embe­tlen ismer­­t­ette a­ film rendkí­vüli szépségeit s egy út­i­­ ízelítőt adott a művészi zenek­íséret­ből is. KASZINÓ Eskü-út 1. T.: 185-329, 383 102. n4. n6. n8. Sz.: n2-kor is V : 11­­4. 116. n8. Botrány. (Frnkenzeller, Dohm, Hin­­ckels.) 8-ik hét! KORZO Váci-fK­ 9. T: 182-818. f4 f6. f8­ Sz.: f2-kor is V.: 11. f4. f0 f8. d­r-H Monte Chrrssto (1 rész: Az lr­vár­­os­tya.) 3-ik hét! NEMZETI APOLLO Erzsébet-körút 45. T: 222.002 f4. f6 f8 Sz.: f2 kor is V.: 11-kor és­­2-kor is. Aranypáva. (Páger) 4-ik hét! OMNI A Kálnsey-alj­a 3. T.: 130 125. 14, f6, 18 Sz.: 12.kor is V.: 11 kor és f2-kor is. Zenéjé malom (Szeleczky, Szilassy.) 3-ik hét! RADIUS Nagymező utca 22 T : 122-098. 120.564, n4, n6, n8. Sz.: n2-kor is. V.: 11, n4, n6, n8. Kivirul az öreg ,szív. (Jannings, Landrock, De Kova). SCALA Teréz-körút 60. T: 114-411. f4 C6, f8, Sz V : 12 kor is. Zenélő malom Szeleczky. Szilassy D.Jyán Latatár : Tavaszi álom (Sárdy , 3-ik hét! ' SZITTYA Vilmos c­:I­­zár út 36. T.: 111 140 M tfi IS Sz V.: 17 kor is Alar.jpáva­­(Pog.1.) 4 .k hét!­­'RAN­IA Rikóczk­íj 81. T 1­0­ 046 3. 5, n9. V 11 kor­ is. Majd gyerek, k. ( (Schuotli K­ai)itebd­e, Lichtke Ha­iry.) Híradó mozik BELVÁROSI Petőfi S.­utca 6. T.: 181 244. 10-től 21-ig folyt. Magyar- és U­fa hír­adó. Szigetek a homok pusztában. 5 éve tért­­ haza Kassa. A 100 éves Szózat. A tisztaság ábécéje, HÍRADÓ Erzsébet-körút 13 T.: 222 499. 9-től 21-ig folyt. Magyar­ is Ofa hír­adó. Ri­gen. 5 éve k­írt haza Kassa. A 100 éves Szózat. A tisztaság ábécéje. Utánjátszó mozik BARLANG Károly-körút 8 T: 422 722 f2 f4, f6, f8 Csavargók. 2-ik hét! BELEZNAY Aká'éfa-nlen 4. T.: 225 276­ 10, hf2, f2, f4, f6, f8. Egér a palotában. BETHLEN B­­üu­ch-tér 3 T­: 22, 003. f4. f6. 18. V: 11-kor és 12 kor is A 28-as. CAPITOL Baross, tér 32. T: 131-337. 11, 2. fő. 7. Münchh­ausen. CSABA Üllői­ út 4 T.: 146­ 040 f3. hő. 7. V.: 11-kor is. Mü­nchhausen. DUNA Ibo­­lán u. 7. T.: 111 991. f3 h5 7. V: 11-kor is Müllchhausen. KAMARA Dohány utca 42. T.: 423­ 991 fl2, f2, f4, f6 f8 Kettesben. MESEVÁR Szent István-k­örút 16 T.: 114 502. f4, fő, fS. Sz. V.: f2 kor is. A 28-as. PÁTRIA Népszínház­ utca 13. T : 145 673, 10. 112, f2, f4, ffi,­­fs. V.: 11, f2,­­ f4, f6. f8 Férfiak, nők, kémek. 2 ik h­ .: PEST Erzsébet-körút 8. T: 221 222 112, f2, f4, f6, f8. A makrancos hölgy. UJIH­DA Horthy M­­öt 64. T: 168-999 f3. hő, n8. V., 11, 2, f5,­­7. Miinehhausen. 2-ik hét! Továbbjátszó mozik ATTILA Rákócz­i út 82 T : 222 644 10, hl2 f2 f4 ffi 18 V : 11 t'2 f4 ffi f8 Az áruló nyom. BUDAI APÓIM.o Széna­ tér. T: 351-500. f4. f6. f8 V.: 12-kor is Valakit szeretni kell. DAMJANICH Damjanich utca 1. T 425 644. f4. n6. r.­ V.: 11-kor és 12-kor is Lezárt ajkak. ERZSÉBET Erzsébet­ körút 39 T: 222-401 11­­:2. f6. f6. fS. Inkognitó. HOMEROS Hermina út 7 T: 496.178. f4. TG, f8. V: f2-től. 1 bolond 100-at csinál IPOLY Csáky-utca 65 T: 292 626. f4, f6, f8, Sz. V.: f2-kor is. Denevér. JÓZSEFVÁROST Kálvária­ tér 7 T- 131 318 f4, f6, f8 V.: f2-kor is. Egy bolond szá­zat csinál. NYUGAT Teréz-körút 41 T: 121 022 n4, n6, n8. Sz : n2-kor is V.: 11-kor v.2-kor is. A pék felesz­ge- OTTHON Beniczky-utca 3, 146-147 n4, n6, n8. V.: 11-kor is Cadé fi Paris RÁKÓCZI Rákóczi-út 68. T.: 426-326. 11. 1­3 5, n8. Örvény SZÉKELY Erzs­ébet-körút 26 T: 226-125. 11. 12, U. fS. :fS Behajtani tilos SZIVÁRVÁNY István-út 39. T: 22S 020 n4. n6 r8 Sz V.: r.2 kar is F. a. ka TISZA N 'nr: ih'iz u 31. *T 133-171. fi. f6. F8. V : f2-kor is. Somnmnel'eeis. P 'Dl R’-kfczi út 70 T: 224 '3 10 M2 f2. f 4. nfi. ns. V: 11. 1. 3 5, n8. Egy itshy’.d százat csinál. TURÁN Nagymező­ utca 81. T : 129 993 11, 1­2. fi,­­6,^8. Lezári ajkak. — 6 NB II. osztály PSC—Féltén SC 9:2 (4:0) Pápa, 1500 néző. Vezette: Thomas dr PSC: Matusek — Hoffmann, Os­­vóth — Limperger, Tomenga, Ács — Fekete, Bulla, Burián, Magyari, Ta­kács. FSC: Szekeres — Szittya, Havas­­— Lombos, Bulla, Peczka — Fe­­renczi, Molnár, Sarkos, Benkő, Da­rázs. Mély, felázott talajú pályán végig fölényben játszott a­ jo­bb, hazai együttes. Góllövő: Fekete (5), Bu­rián (3) és Magyari, illetve Molnár és Bálla (11-esből). Jó: Fekete (a mezőny legjobbja), Osbóth és Do­­menga, ül. Bálla, Molnár és Darázs. Ganz TE—VSC 3:3 (2:0) Mil III osztály BLK—PATE 4:2 (3 : 1). Hungária-út Vezette: Szőke II. BEK: Rúzsa — Siroki, Lenkei — Kris­tóf, Temes, Jáger II — Kopfer Krepsz, Pénzes, Jáger I, Bánfalvi — Bate- Kertész — Megyeri, Móri — Poszt, Kis-H­abonyi, Muha — Sankó II, Szabó, Szakál, Sági II Éles. — Jó mérkőzés, a gólképe­­sebb támadósorral rendelkező BLK meg­érdemelten győzött. Góllövő: Bánfalvi, Temes, Krepsz és Pénzes, ill. Sági II és Szab. Jó: Bánfalvi, Siroki, Rúzsa fe Já­ger II, ill. Kisabonyi, Sági II és Megyeri. MAFC—WMSE 4:1 (1:0). Bertalan­a. Vehette: Újvári A. MAFC: Binder — Vida, Rába — Takács, Csárdás, Juhász — Horváth, Tamási III, Csizmadia, Fischer, Fodor. WMSE: Der­­gács — Nagy, Mézes —­­ Fürst, Varga, •Sémáéi — Havas, Dudás, Gazsó, Bataj, Wéber. A csúszós talajon a vendégek — érthetetlenül — a lapos játékot erőszakol­ták, így minden támadásuk elakadt a sárban. A MAFC hosszan és főleg maga­san előreadott labdákkal játszott és meg­érdemelten győzött. A gólarány azonban túlzott. Góllövő: Horváth, Vida, Fischer és Fodor, ill. Dudás. Jó: a közvetlen vé­delem és Csizmadia, illetve Nagy, Fürst, Semsei és Dudás. KAC-KTK 4:2 (3:0, Kispest. Vezette: Híres. KAC: Kovács — Soót, Pünkösdi — Semadovics, Dózsa, Szépföldi — Boros, Bozsik II., Ulicska, Puskás, Hrotka. — KTK: Bieber — Reiber, Rósa — Róna­hegyi, Fata, Fintér — Hochstein, Ries­­mayer, Balázs, Barna, Oberfranck. A KAC hatalmas fölényben játszott, nagyobb gól­­aránnyal is győzhetett volna. A KTK-ból Pintért, a KAC-ból Semadovicsot állította ki a játékvezető. .Góllövő: Szépföldi 2, Puskás és Bozsik II., ill. Riesmayer és Dózsa (öngól). Jó: Pünkösdi, Dózsa és Puskás, ill. Rósa, Oberfranck. P. Rákóczi—Tárnoki SE 2:1 (0:1) Erzsébet-utca. Verhette: Csabai. P. Rákóczi: Vin­te — Varga Ti, Márta — Szentdrődi, Velekey, Török — Gárdonyi, Kiss, Endrődi II, Bédy II, Pálinkás. — MTSE: Ékes — Szabó. Lehel I — Mit­alics, Kelemen, Erdős­ — Meder, Tárnoki, Mos­­kovics, Patatics. Lehel II. A P. Rákóczi végig jobb volt, megérdemelten győzött. Góllövő: Endrődi (2), ill. Kelemen. Jó: Varga II, Velekey, Endrődi II és Bédy, ill. Szabó, Mihalics, Kelemen és Patatics. BIRKÓZÁS Az egyéni birkózóbajnoki döntőkre lap­zártakor került a sor. Eddig csak félne­­hézsúlyban Bob is ért n­ehezesül , bal Ri­­hoczky újabb bajnoksága látszik biztos­nak. A többi súlycsoportban hatalmas küzdelem folyik. ÖKÖLVÍVÁS A DECEMBER 3-ÁN SORRA KERÜLő ÖKÖLVÍVÓ VERSENYRE nagyban készülődnek a résztvevő egye­sületek versenyzői. A BTK—BVSC, nem­különben a WMTK­—FTC vegyes csapata a lehető legjobb összeállításban áll ki egymást ellen. A négy csapat ezen a héten igen lelemény edzéssel készül a pénteki összecsapásra. Az angyalföldi csapatban — többek között — öklözni fog Hudák, Horváth, Torma­i, Farkas, a WMTK—FTC vegyes csapatban pedig indul Bogács, Gál, Jászai és Homolya is A mérkőzést igen nagy érdeklődés előzi meg. A küzdelmek a Sportcsarnokban kerülnek, sorra hétórai kezdettel A MOZIK MŰSORA RÖVIDÍTÉSEK: n = V4, t = V2, h­== 3A, Sz — szombat, V — vasárnap Bemutató mozik ÁTRIUM Margit­ krt 55. T : 153-034, 154 024, 14, f6, f8. Sz. V.: 12.kor is Rá­kóczi nótája. (Abonyi, Tolnay, Sárdy.) CORVIN József krt ée­­elői-út sarok. T: 138-988 339 584 3, 5­­8 Kivirul az öreg szív. (Janningg, Landrock, De Kova.) DEÁK Teréz-körút 29. T.: 121-343 125 952. f2, f4, f6, f8. V: 11 kor is. Rákóczi nótája (Abonyi, Tolnay, Sárdy, Kovács). FÓRUM Kossuth Lajos utca 18 T: 189-707 189-543. f4, f6, f8 V: f2-kor is. Éjjeli zene. (Sárdy Kelemus) 4 ik hét I­V. d. e. 11. Lovasok és lovak világa. (Új sorozat.) Akarja vidáman kezdeni a hetet? Nézze meg hétfőn KARÁDY­­ JÁVOR szenzációs vidám filmjét a nekrancos Kizárólag a PEST filmszínházban KÉZILABDA BTK—MOM 7:5 (6:2). II. o. férfi: Po­­zsonyi­ út. Vezette: Kiss. Az első félidő­ben nagy fölényben játszik a BTK. For­dulás után változatos a játék, de a­­BTK győzelme már nem kétséges. Góldobó: Kovacsovics (4), Béres (2), Schlachta, ill. Kovács (3), Verhova, Posch. A TEREMBAJNOKSÁG VASÁRNAPI ERED­­­M­ÉN­Y­EI: ETE Vili—CSALE I. 7:5 (3:3). Ifj. Ve­­z­ete: K. Nagy. Góldobó: Heves (5) Nagy (2), Németh (2), Il. Zim­nyi (2), Kranyik (2) és K­olik. CsALE II—UTE 19:5 (8:3). Ifj. Vezette: Simay. Góldobó: Farkas II (9), Farkas I. (5), Gölöncsér (4) és Nagyfi, ill. Juhász (2), Fülöp (2) és Biró. BLE IX—BTC 14:9 (6:5). Ifj. Vezette: Magyar. Góldobó: Csorna (5) Nagy (4), Szabó (4) Kozma ill. Fazekas (5), Ma­tyóka (2), Ruff, Pálinkás. BLE VII—Kemény Zs­olma. 8:7 (4:4). Ifj. Vezette: ördög. Góldobó: Szabó (5), Kövesi (2), Krump, ill. Kiss (4), Ko­vács (2). Aj­ka­völgyi. RSE II—TRT 14:2 (5:0). Ifj. Vezette: Bácskai. Góldobó: A­rvay (4), Gyarmati (4), Rozsó (3), Velez (3) ill. Fábris, Hoffmann. A Postás—Magyar Pamut női újonc mérkőzést a Magyar Pamut lemondta. ETC—EMERGII­­7:9 (4:8). Újonc női. Vezette: Kolozs. Góldobó: Gódor (4) Veszprémi (2), Kocsis. A WMTK—MPSE újonc női mérkőzést az MPSE lemondta. WSC—Hétvezér 8:7 (3 3). Újonc női. Vezette: Borhegyi. Góldobó: Józs­a (4)­­, Polereczky N­. (3) Halmai, ill. Deák (4), Hanzeki (2), Bal­éi*. WMTK—MPSE 2:0 (1:0). Női barátságos. Vezette: Tamási. Góldobó: Schu­tz (2). NTE—Futura TE 15:3 (5:6). III. o férfi Vezette: Ferenczi. Góldobó: Krepuska (7), Lokhegyi (4) Détári (2), Blahó, Barta, ill. Csányi (7,, Tarcsafalvi, Gedeon. Kistext—Drel I SK 19:14 (10:4). I. o. férfi. Vezette: Palló. Kistext: Albert — Simon, Kiss — Szeder, Rákosi, Németh. DreHSK: Balogh — Mottl, Gömöri — Magyar II., Szabó, Magyar I. (Jankó). Változatos küzdelemben a jobb kapus csa­pata győzött. Albert igen jól, Balogh igen­ gyengén védett. Szünet után a DrehEK 12:11-re feljött, de azután visz­­szaesett és a Kistext biztosan győzött. Góldobó: Németh (7), Szeder (6), Rákosi (4), Simon, Kiss, ill. Szabó (6), Mag­y­ar I. (2), Mottl (2), Gömöri (2), Jankó (2). Ki­tűnt: Albert (a mezőny legjobbja), Sze­der, Németh, ill. Mottl, Magyar II., Szabó. MTK—KAC 12:7 17:6). I. o. férfi. Ve­zette: Simay. MTK: Perényi — Boda, Bánkuti — Matykó, Sár­osi, Olasz — (Gscheidt és Bobrovszky). KAC: Keszt­helyi — Sziklai, Duffek — F­app, Sop­roni, Thuróczi. Gyorsiramú, változatos játék. Az MTK lendületesen játszott, a KAC sokat, cselezett. Az első félidőben felváltva este­k a gólok. Fordulás után az MTK jobb lövőkéészsége érvényesült. Gól­dobó:­­Matykó (6), Olasz (4), Bárod (2), ill. Sziklai (3), Thurcczi (3), Duffek. Ki­tűnt: Perényi, Boda, ill. Sziklai. Békéscsaba—Bar a kis­varsány 10 :1 (4:1), ij Újonc női. Vezette: Garamvölgyi Gól. ■cTobó: Bohus (6), Ancsin (4), illetve Mihaj­lovics III­­ A Kis­text—DreHSK és KAC MTE­­ szövetségi díj.mérkőzések időhiány miatt elmaradtak ! WMTK—UTE 16:11 (9:9). Szöv. díj.­­Vezette: Bogl­ár, Góldobó: Simor (6),­­ Pallós (3), Gyenes (3), Babay (3), Nagy,­­ illetve Farkas (5), Ruff (3), Paul (2), I Simon. KOSÁRLABDA A TF óriási lelkesedésé­vel legyőzte a Kistextet Szombaton este a Sportcsarnokban ját­szották csapataink­ a VIII. forduló első részének mérkőzéseit. Ezek közül a TFSE —Kistext találkozó emelkedett ki mind játék, mind pedig izgalmak tekintetében. A BEAC kis pontarányban, de mégis biz­tosan győzte le a BBTE-t. Eredmények: TFSE—Kistext 46:43 (40:40, 19:25) 1. 6 férfi. Vezette: Paku és Kassai. Az első félidőben a kispestiek tartották kezükben az irányítást, szünet utá­n azonban a TF- nek sikerült kiegyenlítenie és a meghosz­­szabbításban három ponttal le is győzte a szünetig még biztos győztesnek látszó kispestieket. Jó: Szomor, ill. Ottó, Kenéz és Papp. Kosárdobó: Szomor (24), Verbé­­nyi (10), Énekes (8), Szabó J. (3), Kele­men, ill. Otte (17), Kenéz (11), Papp (7), Solymosi (5), Szombathelyi (3). MAFC-BSzKRT 47:23 (21:7) II. oszt. férfi. Vezette: Csányi Z. és Paku. A tech­nikusok megérdemelten nyerték az izgal­masnak ígérkező találkozót a szétesően játszó villamosiak ellen. A BSzKRT-ból Karaffa és Novák ,,t mint ki" sportszerűt­len, nemtörődöm játékával. Kosárdobó: Takács (19), Szabó J. és Boldizsár (8—8), Szilvási (6), Hauss (4), Kostyál (2), ill. Karaffa (8), Ács (7), Novák és Cserna (3—3), Kardos N­. (2). Futuri—Mátyásföldi TC 59:33 (38:11) II. 6. férfi. Vezette: Mátyási Á. és Ná­­dasdi. Az elején megilletődötten játszó mátyásföldiek ellen nagy előnyre tett szert a Futura s a II. félidőt hiába nyerte meg az MTC, az eredményen már nem tudott változtatni. Jó: Csányi S., ill. Parányi. Kosárdobó: Eszéki (23), Csányi S. (18), Joó (11), Bercsényi (7), ill Parányi (23), Somfai (5), Csuka (4), Vogt. BBTE—BTC 32:23 (29:17) II. o. férfi. Vezette: Gyömcsi és Tarcsfalvy. A szü­net után négy emberre olvadt BBTE biz­tosan nyert. Jó: Tornyay, ill. Perlaky. Kosárdobó: Tornyai (11), Vermes V. (8), Körmendy (9), Bóta (3), Hegyes­, ill. Per­­laky (14), Pásztói (4), László (3), Baga­­rus (2). Mátyásföldi TC—TFSE 18:17 (7:8) II. o. női. Vezette: Vízvári és Bokody, óriási küzdelemben győztek a tartalékosan sze­replő lelkes mátyásföldiek. Kosárdobó: Rév­y (11), Surányi-Luszt (6), Bulányi, ill. Palotai Pl­itt (7), Tóth (4), Medrea (3), Rostás (2), Vörös. BEAC—BBTE 38:39 (22:10) I. 0. férfi, 409 néző. Vezette: Tar és Károlyi dr. Az évad végére lassan formába lendülő egye­temiek Bajári pompás kosaraival már az elején elhúztak és ezt az előnyt végig tar­tani tudták a dobással kissé balszeren­csés BBTE ellen. Bajári ismét válogatott formában játszott. Kosárdobó: Bajári (22), Rébay (5), Lestyán (4), Stolpa N­. (4), Kocsis (2), Zauber, ill. Vermes N­. (11), Csányi Z. (7), Arad­sky (4), Szotyori és Nádasd­i (2—2), Bokody. KERÉKPÁR Hatalmas siker jegyében zajlott le teg­nap, vasárnap délelőtt a Pü­spöky-féle új­fajta verseny-görgők szak­bemutatója. A bemutatón megjelent a LÓK részéről Pados Lajos alezredes, a győri ül­evén lék országos kapitánya, Lunavecz Mihály, az MKSz társelnök© és úgyszólván a teljes BLV-ztályú gárda. A bemutató remetéi­ről keddi számunkban írunk. A RÁDIÓ MŰSORA Hétfő, november 29. Budapest I. (549.5 m.) 6­ ila n­a.: otthon 6.31: Ébresztő, Torna. 6.45: Reggeli zene. 7: Hírek. 3: Hírek német, román, szlovák, ruszin és szerb nyelven. 10: Hírek. 10.15: A rádiózettekar műsorából. 11.15: O­asz kamara muzai­ka. 11.43: Hol a boldogság? Sztrókayné Mándy Teréz előadása. 12.10: Országos Postaszen­kar. Vezényel: Eördösi János. ,12 40: Hírek 13.30: Honvédeink üzennek. A Vöröskereszt bajtársi rádiószol­gálata. 14: Szalonötös. 14.30: Hírek. 15: Délutáni muzsika 15.30: Nagy magyar regények. Makay Gusztáv dr beszél Móricz Zsigmond: A boldog ember című regényéről. 16.20: A Mária Terézia 1. honvéd gyalogezred zenekara. Vezíny 1: Várhalmi Oszkár 16.15: Hírek. 17: A vásárlási engedélyek. Szíj­s Gyula előadása, 17.15: Suki Tóni cigányzenekara muzsikál. 17 35: Csépeljünk többet. Fehér Imre előadása. 13.10: Hálás szerep. Státay Miklós elbeszélése. 13.25: A kórus­zene gyöngyei. Forrai Miklós kamara­­kórusa Monteverdi-műveket énekel az olasz mester halálának 300. évfordulóján 13 50: Hírek. 19: Óh mily bohó valék . .. örökifjú melódiák. A rádiózenekart vezényli: Vincze Ottó Közreműködik: Patkós Irma és Laczó István. 20: Kétezer­éves római várost ástak ki Szilágyság földjén A közvetítést az antik Porolia­­sumból vezeti: Bullinszky Sándor. 20.25: Beethoven-est. Közreműködik az Opera. Sráz zenekara Dohnányi Ernő vez­ény­­lésével és Szó­csányi György (zongora). 21.40: Hírek. 22.40: Magyar film­ és táncdalok. 23.45: Hírek. Budapest­ II. (288­5 m) 17: Hírek német, román, szlovák, ruszin és horvát nyelven 19: Német nyelvoktatás. 19.30: Herrer Pál harmonikázik. 19.45: Mozart: SC­ürtverseny (K 417) Játssza: Briand Aubrey 30: Nyolcszázötvenszavas segéd­nyelv. Halász Gyula előadása a Basic Englishről. 29.15: Dalok és szalonzenekari muzsika 21­15: Betegek fő­órája. Irta*: Marék­­Antal 2119: BSzKRT-zenekar. Vezényel: Müjor Károly. 22.40: Hírek. Kísérleti adóállomás (415.5 m) 17.30: Gond­ űző d­ra Kassa (20, 6 m ) 9: Híres operakettősök Különleges hangszerek. 1140: Hírek! 17.39: A Kassai Szalonzenekar játszik. 18.05: Emlékezés Takács Menyhértre, Vidákovics Aladár dr előadása. 18.25: Tóth Valéria énekel. NEMZETI SPORT Megjelenik szerda és szombat kivételé­vel minden nap. Szerkesztőség és kiadó­­hivatal: Budapest. Vill. Rökk Szilárd­­utca 4. Távbeszélő: 132 199 és 133 977. Kevélcím: Budapest 741 Postafiók: 42 Postatakarék: 53,368 Főszerkesztő: gr. Széchényi Ferenc. Felelős szerkesztő: Hoppé Lás­zló. Felelős kiadó: Tavasz István dr. Előfizetési díj: Be­telnie egy hóra 4 40 •e­gyedévre 1° 70. kü’F«.;d­e 16 - P. Sportb' ’ b-i*•-‹.· 1 di­­t. Ol-y hé a 5.­‡•», negyedévre 16 — külföldre 21 — P Nyomatott a Stásrium Rt körforgó képein. Felelős: Gyury Aladár igazgató. ­VÍVÁS A papírforma szerint alakult ki a Mátyás- verseny döntő­je S­zombato­n délután fél 6 órakor kezdő­dött a BBTE pasi­ai eliúti­­ torn­­ács a mokká­ban az éjféld e­lső nagy vívóverse­ny­e. A ver­senyen nem jelente­k meg mind, akik neveztek, összesen 37 első osztályú ver­senyző állott fel az első küzdelmekre. Kevey János százados, a szövetségi kikül­dött először öt hatos és egy hetes cso­portba osztotta a mezőnyt, majd a fent­­maradt 18 versenyző három hatos csoport­ban döntötte el a döntőbe jutás dia­dalát. Rtkezletes eredmények: Elődöntők: I. csopo­rt. Továbbment: Gerevich MAC 6 gy. Mészáros PSII 4 gy. és Kisházy HTVK 3 gy., 6 kapott találat. Kiesett: Tilly J. BBTE 3 gy., 10 kapott találat, Drippey BEAC és Müller MAFC 2—2 gy. Márkus MAC 1 gy. II. csoport. Tovább­ment: Mas­zlay HTVK 5 gy., Zsoldos MAFC 4 gy., Rónay dr MAC 2 gy., 6 kapott és adott találat. Kiesett: Durst­er MAC 2 gy., 6 kapott és 5 adott talá­lat, Keményváry BEAC és Erényi GTE 2— 2 gy. III. csoport. Továbbment: Palócz MAC 4 és Paipp HTVK 4—4 gy., Radnai GTE 3 gy., Vida­­ITVK 2 gy., Marosi GTE 1 gy., Kádár DAC 0 gy. IV. csoport. Továbbment: Csiszár N­TVK 5 gy., Kár­páti BBTE 4 gy., Demeter HTVK 3 gy., 4 kapott találat. Kiesett:­­Tereckay BEAC 3 gy., 6 kapott találat, Pongó MAC 2 gy., Horváth MAC és Baclitz dr Miskolc 1—1 gy. V- csoport. Továbbment: Németh HTVK 4 gy., Mennyei HTVK 1­’s Nyáry d­r 3—3 gy. Igazságügy. Kiesett: Dabóczy BEAC és Molnár DAC 2—2 gy., v. Csík MAC 0 gy. VI. csoport. Továbbment: Nedeczky dr BEAC, Gerő HTVK és Fü­­löpp GTE 3—3 gy. Kiesett: Bedő HTVK 2 gy., Szabolcsy dr MAC és Marivo­ BSE 1—1 gy. Az elődöntő küzdelmeiben általában az összeállítás szerinti papírforma diadal­­ma okozott, a kiesett vívók közül m­eg kell említenünk a GTE fiatal versenyző­jét, Erényit, aki négyszerű, iskolázott sá­lával é­s nagy gyorsaságával elnyerte a szakértők teljes ellemezését. Középdöntők: I. csoport. Továbbment: Papp HTVK 4 gy., Gerevich MAC 3 gy. 7 kapott talá­lat, Csiszár HTVK 3 gy. 10 kapott és 4 adott találat. Kiesett: Mészáros PSE 3 gy. 10 kapott és 3 adott találat, Gerő HTVK 2 gy. Fülöpp GTE 0 gy. Ebben a csoportban nagy meglepetés volt Gere­vich gyengébb vívása. Két vereséggel is lőtt fel a Gerő elleni csőidére, ha kike­ kiesik, a versenyből. Ali azonban naiv veszély esetén mindig megembereli ma­gát. Így volt ez most is, simán verte Gerőt. Mészáros csak egy adott találattal esett ki Csiszárral szemben, II. csoport. Továbbment: Nedeczky dr. BEAC, Maszlay HTVK és Kárpáti BBTE 3— 3 gy. Kiesett: Rónay dr. MAC és Nyáry dr. Igazságügy 1—1 gy., Kisházy HTVK 0 gy. Itt volt a legsimább küzde­lem. A csoportbeosztás szerinti első há­rom simán vette az aka­dályokat és tovább jutottak a döntőbe. Maszlay fürgeségével és a tőle megszokott nagy küzdeni aka­rásával tűnt ki. III. csoport. Továbbment: Palóc­z MAC 4 gy., Demeter HTVK 3 gy, 5 kapott ta­lálat, Németh HTVK 3 gy 10 kapott ta­lálat. Kiesett: Zsoldos MAFC 3 gy, 11 ka­pott találat, Hennyey HTVK és Radnai GTE 0—0 gy. E csoportban a döntőbe­jutásért hatalmas küzdelem folyt. Palócz vereség nélkül került tovább. Demeter és Németh, továbbá a műegyetemista Zsol­dos azonban érdekes és végig izgalmas csörtékben döntötte el, csupán találat­­aránnyal a döntőbejutás dicsőségét. Az előmérkőőzések után a kilences dön­tőbe a következő versenyzők kerültek: Kárpáti BBTE, N­'rec'- y dr. Wiszlay Demeter Németh Csirzár, N­TVK, Gerevich, Palócz MAC.­­ Ha a papírformát vesszük alánul, mely az­ egész verseny folyamán vé­gigkbérte a­ küzdelmeket, úgy a verseny győztesét Gerevich, Maszlay és Palócz között kell keresnünk. A döntő küzdelmeit a dé­lszaki növé­nyekkel feldíszített Műegyetem oszlop­­csarnokában szápszá­mú és előkelő közön­ség előtt vasárnap az esti órákban kezd­ték meg és az lapzártakor még tart. Rész­letesen holnapi számunkban foglalkozunk vele. Gere­­9 Hétfő, 1943 november 29. LÓSPORT A Sa­ytr­assy-emlék­­versenyt as Em­ir— Erdély-fogat nyerte A vasárnapi ügetőversenyek eredmé­nyei: . I. fetam. Kétéveeetk versenye. (löCfl­m ): 1. Örvös WA) Benkő 34.7 (6:10). 2 Erényei 1640 Marschall J (4b 3. Kis Dala IvPHl Jón­is L. (lí). 4. Ch.l.iftina II IG’O Fil­ter. Fin : Cukros. Gép: 14, 14. 18. Be­futó: 47. II. futam. Polympesy .Tenő báró kel*cn­fogatú emlék­verseny (kiA) ni ): 1­ FinT— Erdély 3220 Pekáry 40.7 (IV2). 2 Huberfly —Grizelda 31­11­ Ko­ssuth (IT2). ?­. Jozefia— Patience 3200 Grundt (4) 4. Honfi— Jedrenka fia 32. Festeti­cs gr. Finn: Bravou—Go­rab , II . Hubol­la—P­inni, Irány—Ötsvény, Haivona—Nurm­i. Gép: 24, 14, 13, 18. Befutó: 51 és 100. III. futára. Nemzetközi térelőnyverseny (2100 m): 1. Listrac 2100 Man­,hall J. 2.' i (4), 2 lláró 2100 Jónás L. (2) 3. Tanod­i 2120 Fischer (10), 4. CValai­ula 2*2 . Ma­­szár I. Fm : Csatár. Magnézium Csöng .1. Ulica. Aprópénz, Füzér e-­ Sirocco. Cr.p. 62, 25, 15, 58. Befutó: 204 és 15?G­IV. futam. Őszi-díj (2. ,­0 m.): 1. Hádli 2520 Marschall T. 2S.4 (8.1­0). 2. Ali 2500 Halmos (10). 3. Cső­da 2520’ Kovács II. (2 és fél). 4. Ebadha 2500 Ma­­.i­- F. Fm.: B­ergeteg W Clano, Ciroda MIR, Dudás és Cirkáló. Gép: 32 16. 26. 16. Befutó: 2­7 és 54. V. futam. Térelőnyverseny. (2100 m.): X. Sirius 212) Ham..­. 29.2 (10). 2. Extra 2100 Galla (2 és fél). 3. Pa­muki legény 2126 Wiltshire 13‘ 4. Theklus -2140 ’ Mar­­schall J. Fm. T ' b Pista -B.;' -tünd­ér. Ferike V , C­ia MIR, Z-p. c^l és Biily. r •-i. 9S. 10. 10. IS. r bite: 421. 446. VI. Tvtc'fr yverscni.v: 1. Angva kj 2100 Ka­tona (6), 2. Hun vad 2120 Ková.vs I. (6), 3. K'zabob's 214),• Jenét( L *'2) 4. Pei’-j 21! M...‘ '•brit CT Fm-­lg !. Juikn. . . • ' Vámllan, Éhes,­­ Far.va r.'d- y c* . 4'. 27. 16. 17. T f-it' ■ 45’ 7''1 '!V • • ‘1 ifi*. I. 1 - ír. 5 r. : \ \ i a v ;.r) \\ \ Mi- 31 5 , 2 \z •.. Ti. 1960 Nagy (8). 3. Mnk.-d 201r Xmb' ft E. (5) 4. Zoli 1060 Kovács S. Fm: Ara, Bedő, Intő, Cs'uos MIR. Buda és Mo-is.