Nemzeti Sport, 1944. február (36. évfolyam, 22-42. szám)

1944-02-14 / 31. szám

éBJtb JH 1944 február 14 windf­­ormif . HTMiww«, feiptiiTe ****** ®3«8gg Jjjjw XXXVI. évfolyam 31. szám % Hétfőre halasztották a Nagyvárad-Gradjanski mérkőzést a MAC késése miatt ee6^$E% 7?tif^/;fT^,<T\^^nriTHir‘T^ITriTiT^n^rrW:^TM^^lT^Hiwlff1,TWTBf}111. lWl^ll"^TMWWIII1WHPWWWWWTIIWiWWl^lfFT1^^^^&-WWIff^ffW^TMl^,^f*^^^^,TMtP^,mW^qOBB¥PaCTrtinf»ffllllllllll IH Hl| IP—HWIMIi in ■■ IW IW m H—IW— IMI——— M * I IIUMlli—1 II|»|WWI fliUWj Ilin HM— UHIWIIH !■— Újpest, ha nem is volt jobb, legyőzte a Csepelt A Ferencváros befiozta ETC-nek adott ötgólnyi előnyt Jó csapatok a r Pompásáél ment a játék a Fe­rencváros csatársorának Ferenc­város-Erzsébeti TC 8:5 (4:51 (Az öt gól előnyt könnyen lemorzsolta a Ferencváros) Erzsébet­ utca, 2000 néző. Vezette: Újvári A. Az FTC-ifi-ETC-ifi mérkőzés vége felé süló sorokban érkezik a köz­önség az erzsébet utcai pályára. A nagy érdeklődés a Ferencváros csapatának szól, hiszen kb. 10 esz­tendeje lesz annak, hogy­ utoljára játszottak a zöld-fehérek az Erzsé­­bet­ utcában. . A pálya talaja meglehetősen gyenge állapotban van. Az előmér­­­­kőzésen nyakig sárosak lettek a já­tékosok ez azonban nem az ETO- vezetőség hibája, hiszen ők mindent megtettek, hogy a talaj használható állapotban legyen. Fibinger Sándor intéző mondja: — Szombaton egész délután hord­ták a játékosaim a pályára hullott hőmennyiséget és amikor lehordtuk a fehér takarót, jó homokos rétegre bukkantunk. Sajnos, a mai hó- ép , vízmennyiség alaposan keresztü­l­­húzta számításainkat. A zöld-fehér öltözőben megtudjuk, hogy Nagy Pál, az új ferencvárosi csatár is itt van és szünet után a balszélső helyén játszik. Három óra után 2 perccel vonulnak ki a csapa­tok a pályára, Ujváry Antal sípje­lére így kezdenek: Ferencváros: Csikós I— Rudas, Tátrai — Sárosi III, Kéri, Nagy II — Lukács, Pesti, Sárosi dr, Hernádi, Gyetvai. ETO: Földváry — Perényi, Konta — Seres, Boros, Galló — Harangozó, Kiss, Kőmives, Tiszai, Véger. .Vik­ikor megindul a mérkőzés, m­er­tegy 3000 ember veszi körül az Erzsébet ú u­­teai pály­át. A Ferencváros azonnal tá­mad s a már az első percekben tem simat nagy kedvvel és lendülettel játszó Lukács labdája száll el az üres kapu mellett Az 5. percben Hernádi remek­ keresztbiüdéjét Lukács eg­yből a jobb sarokba bombázza. 5:1 az ETO javára. — M­­st négy góllal vezetünk — hang­zik az egyik erz­ébeti szurkoló meg­­jegyzése. (A t’erem-'rásas ugyanis ő gól előnyt adott az ETC_nek, A Szerk.) A nagy erővel fújó szél a Ferencvárost segíti. A­z ellenfél csatárainak jutó talaj vi­szont igen káros és rat’ly. A 13. percben L’es­ t szép labdát tálal Lukács ek,­ kicselezi a védelmet, még­ a kap­unt is,”de a löv­ésssel kivár, úgy, hogy Kon­ci szögletre szerel. A 14. percben Sárosi Béla lő­jobb kapufát, két perc múlva Sárosi fir Lukács beadását továbbítja a hálóba. Most 5:2 az ETO javára. Az LTO csak ritkán jut át a fél vonalon. A ven­atségcsapat esiháromra­ pompásan állja a sarat. Kem­ ok rá tu­adások gördülnek Földvári kapujára. Gyetvai, majd Sárosi dr labdája alig kerüli el a kaput. A 22. percben góllá érik a nagy ferencvárosi nyomás Hernádi háttal a kapunak pom­pás gólt rúg a jobb sarokba. Már csak két gól az erzsébetiek előnye. Két szöglet jelzi a ferencvá­ro­si­ak fölé­nyei. Kömives kiugrása lá­tszik veszé­lyesnek, ele Rudas az utolsó pillanatban megszerzi a labdát. A 44. percben Sárosi dr pompásan szökteti Lukácsot, aki a lövésről a jobb felső sarokba bombagólt ragaszt. 5-4. Szünetben a zöld-fehérek öltöző­jében Nagy Pál, az új ferencvárosi csatár mutatkozik be játékostársai­nak. Schaffer edző közli velük, hogy a bal szárny ezúttal Nagy Pál és La­kat lesz. A többi helyen nem lesz változás. A kissé sáros, de egyáltalán nem mély játéktéren már jobban megy a játék a zöld fehér csatároknak, bár az ETO védői is komolyabban veszik a já­tékot. Nagy Pál remekül mutakozik be, pompásan húz kapura, kitűnően kezeli a labdát és a lövéssel sem marad adós. Két lesgólt is rúg egymásután, amit a játékvezető természetesen nem ad meg. — Kitűnően mutatkozott, be az új csat­ár szerzeményünk, — mondja Darnay László ügyvezető. Az érvényes gól azonban nehezen akar megszületni, már a 15. percben járunk, de csak sziporkázó tűzijátékot látunk a Fr­adi-csa­tároktól. Sárosi úr előtt nyílik alkalom a gólszerzésre, de a középcsatár elől szögletre mentenek. A 25. percben Lakat lövését Földváry kiüti. Nagy Pálhoz száll a labda és a bal­­szélső­ remek lövéssel megszerzi a félidő első gólját , egyben a kiegyenlítést. 5:5. — Már behoztuk az erzsébetiek ötgólos előnyét — mondta a vörös Takács. A 29. percben Lukács bal­ábas lövése a bal kapufán csat­tan, utána Pesti helye­zett lövését fogja Földváry. A 38 perc­ben Sárosi Béla magasan szálló labdáját Sárosi dr fejjel a hálóba továbbítja. Vasárnap délelőtt nem várt táviratot kapott az MLSz. A táviratban a spanyolok váloga­tott mérkőzés lejátszására kérik fel a magyar válogatott csapa­tot. . .­ Távirati fóloszt kérünk, s ha az ajánlatunkat elfogadják, akkor április 16-ra hívjuk meg Spanyolországba a magyar vá­logatottat. Kezdés után a középre húzódó kis Lukács lövése nyomán zörög az ETO hálója. 7:5. A 36. percben is­nét Sárosi dr a gól­szerző 8:5. Változatos mezőnyjáték után a 43. perc­ben Nagy Fál lövése a jobb kapufát találja el. 6:5. A LEGJOBB C­E I. P.:» EGYENRUHÁK SZABÓJA !Crisston János *Il­yen ruházató cikkek kereskedése, VIII. Baross tér , I, S. Tel.: 349—606 KOVALD ELSŐRANGÚAN FEST TISZTÍT MOSMÉGIS A spanyolon április 16-ára meghívták a magyar válogatott csapatot Ezzel fejeződött be a távirat. Alkalmunk volt beszélni Bul­­­csei Jánossal, az MLSz ügyve­zetőjével, aki ezt mondta: — Természetesen nem dönt­hettünk még ebben a­ kérdés­ben, mert ebben a dologban az OSK dönthet, csak. Nézetem szerint a mérkőzés nyélbe üt­hető, én a lejátszást ajánlom. Vághy Kálmán szövetségi kapitány a következőket mond­ta: •­ Minden igyekeztemmel azon leszek, hogy ezt a mérkőzést lejátszhassák, annál is inkább, mert április 23-ikán Svájcban játszunk a svájci válogatottal ■s így a két mérkőzést, egybe lehetne kapcsolni. Szöglet-arány 12­4 (tí­z) a Ferencváros javára, BIKALAT A sáros és helyenként igen mély talajon rá sem lehetett ismerni arra a Ferencvárosra, amelyik szerdán a­ tatabányaiakkal játszott. Lendületes és helyenként igen magas színvona­lon mozgott a Fradi­­játéka és külö­nösen a csatársor eredményes telje­sítménye lepte meg a zöld-fehérek szurkolótáborát. Rég nem láttuk már a Fradi csatársorát ilyen szívvel küzdeni. Egyénibeír Csikósnál nem volt semmi dobra sem (teljesen szárazon ment az öltözőbe), a két hátvéd közül Rudas volt a­­Jobbik, a fedezetsorban Kéri tűnt ki, biztosan állta a sarat, de nem sokkal maradt el Sárosi Béla és Nagy Andris sem tőle. A csatársorban Lukács új szint vitt a zöld-feh­érek támadósorába. Kitűnő erőben van, látszott rajta, hogy a, ka tell­­i valóra futi­ball már komoly mér­kőzést játszott Eredmény!''érre is m­ég dicséretet érd­e­mel. Egy baja volt talán, K­orry né­­k­i el­kalandozott oliy kissé. Resti jól szolgálta ki Lukácsot és Sárosi dr-t. Sárosi dr kü­lönösen az első éli dokon nehéz talajú pályán­­mulatot kilümi játékot, fordulás után azonban így kk-vsé n­alvá­nyokb­m mozgott. Hernádi megfelelt. Lakaton lát­­szott, hogy nem a csatársorba való. Gyet­vai félénken. Nagy Pál az ifj szerzemény lendületesebben és sokat ígérően mozgott. Az erzsébetiek , esőn, fálról különösen Ivonta, Seres, Csalló és Földvári játéka tűnt ki. NYILATKOZATOK Darnay László dr: Kezd kialakul­ni a Ferencváros tavaszi csapata. Nagy Pál biztatóan illeszkedett bele a támadósorunkba. Schaffer Alfréd: Rengeteg helyze­tet hagytak kihasználatlanul csatá­raink. Jászonyi Ferenc ETO: Hálásak vagyunk a Ferencvárosnak,, hogy ilyen szép játékkal lepett meg ben­nünket. A mi fiataljaink sokat ta­­nultak. ÖSSZES SPORTCIKKEírül SUrrifkM Budapest, IV, Váci­ utca 40 Idényesés Játék, igazságos eredmény Debrecen-Törekvés (Budapest) 2:2 (1:0) Debrecen, 2000 néző. Vezette: Farkas Iván­ ­ A mérkőzés előtt egy kis zavar támad, nincs orvos ugyanis a pá­lyán. A hazai vezetők azonban kerí­tenek egyet a lelátóról , így mintegy negyedórás késéssel kezdődik a já­ték. A Törekvésben az az újság, hogy Kristóf nem érkezett meg. A két csapat így áll fel: DVSC: Nagy M. — Szabó, B. Nagy — Zilahi, Nagy II, Kádas — Kom­­lódi, L­uk­ács, Szilágyi, Anocskai, Dobos. Törekvés: Kiss I — Lőrinc­si, Böjti — Halász, Kiss V, Kiss III — Kas­sai, Gál, Kiss II, Déri, Deák. Mindkét csapat nehezen jön játékba. Mintegy ötperces tapogatózás után­­ a DVSC vezeti az első támadást. Komlósi elfut, Lukács elé játszik, aki azonban mellé vágja a labdát. A 6. percben Szi­lágyi lövését KAS I. vetődve menti, majd Szilágyi fölé lő. A 10. percben Lukács húszméteres sz­éndru­gása fölé száll. A másik oldalon Déri két esetben hibáz A 14. percben Szilágyi nagyszerűen ugrik ki, lövése azonban nem sikerü­l. A 20. percben Kiss II. labdája Dérit jó helyen találja, Szabó csak az utolsó pillanatban szerelt szögletre. A 24. percben Szilágyi Lukácstól ka­p jó labdát és mintegy 8 mé­­terről mellé vágja a labdát. A 26. perc­ben Anocskai szökteti Szilágyit, a közép­­csatár átemeli 2­ labdát Ivics Y.-ön és 12 méterről a hálóba vágja a labdát. 1:0 a DVSC javára! A gól után a DVSC ma­rad támadásban, Anocskai kapu fölé emeli a labdát. Utána Anocskai labdáját Dobos vágja fölé. Most a DVSC fölényben van! A Törekvés is feljön, de csak 2 szögletet ér el. Szilágyi két közelről leadott lövése az utolsó esemény. Szünetben mindkét csapa­t a jobban fű­tött övezőbe megy. A DVSC felforgatja csapatát. Szűcs,­ és Kádas a két hátvéd. OVo­z és Serfőző lesz a két fedelet, a csatársor pedig a következő les­z: Lukács, Szabó, Szilágyi, Sidlik, Dobos. A Törek­vésben Sz­ie­si lesz a balhátv­d és Láng a jobbnálszokütő. Tö­r­ek­v­és - tá­m­a­d­ás­o­kkal indul a máso­dik félidő. Komoly eredményt azonban a pesti csatárok nem tudnak elérni. A/ 6­ percben Szilágyi lövése veszély­értért Kís-és­­ kapuját- A 7. percben baloldali támadás után- Déri Kassai elé­­játszik, aki 3 méterről életen a léc alá vágja a labdát- l.-l. A gól fel­rázza a debre­cenieket. Sídlik, majd ’Silágyi lövése alig kerüli el a kaput. A 14. percben Szabó átadásával Sidlik a középe-'akár helyén ért'át és mintegy 10 méterről éle. •Beli a hálóba lövi a labdát. 2:1 a DVSC javára. A 18 percben Sidl­i Lukácsot szökteti, az Szilágyinak ad, aki elől Kiss V. csak hazaadással ment. Déri, majd Deák lövését vádi nagyszerűen Nagy i­ s nagy tapsot is­ kap. Most szóról­gat a Törekvés. A 28. percben Déri, majd Kiss II lövése alig kerüli el a hazaiak kapuját Ellentámadása után Dobes labdája ke­rüli el a Törekvés kapuját. A 38. perc­ben Dobes Sidliket szökteti, aki hatalmas lövéssel küldi kapura a bőrt. Kiss I. a kapufa segítségével szögletre­ nyomja a labdát. A 41. percb­e a 16-osig kifutva lá­bbal ment a Törekvés kapusa. A 45. percben egyenlít a pesti csapat: Szűcs szögletet vét. Deák íveli be a labdát Kassai elé, aki 8 méterről hálóba lő. 2:2. Már kezdésre sincs idő. Szögletarány 9:7 dlj:*Mi a DVSC javára. BIKALAT Mindkét csapat idényeleji formá­ban mozgott. Igen nehezen lendültek bele a játékosok a nehéz talajon a játékba. A látottak alapján az ered­mény hűen fejezi ki az erőviszonyo­kat. Egyénileg a DVSC-ből Nagy M., Nagy II, Kádas, Anocskai és Szilágyi, a Törekvésből Kiss I, Kiss II. Déri és Deák emelkedet ki. Farkas Iván máris jó formában lévő játékvezetőnek bizonyult. A BSE Rókus csapata 21.-án Siófokon játszik az LSE csapatával barátságos mérkőzést. P­ONTOS MEGBÍZHATÓKOVALD