Nemzeti Sport, 1944. május (36. évfolyam, 83-103. szám)

1944-05-30 / 103. szám

6 Mák—Mezőbeményi SE 6:4 (2:1) Makó. Vezette: Visegrádi MAK: Dennert — Horváth Tóth — Erdei, Réti, Nagy — Pusztai,­ Ráca, I. Eördögh, Varga, Mezfisi.­­­MSE: Kiss I — Bartoss, Fazekas — Mészáros, Kínzói, Herpai — Ignácz, Gidai, Lanyi, Kisss II Kótai. Nagy küzdelem, szünet után jobb volt a hazai csapat. Gól­lövő: Rácz (2), v. Eördögh, Pusztai, Nagy és Mezősi, illetve Sónyi (20, Herpai és Ignácz. 16: Rácz, Varga és Tóth, ill. Sónyi, Mészáros és Ig­nácz. CSL,E—Szentesi MÁV 9:0 (3:0) Csongrid, 8(1) néző.* Vezette : Bodor CsI.E: Ozsvár — Hajdú, Jusztin — Zsáltér, Pusztai, Földi — Szántai I, Fillöp, Szántai II, Kovács, Mészáros — MÁV: Kovács — Orgovány, Koós — Dancsó Váradi, Gyarmati — Fazekas, Buzi, Piti, Faragó, Mihály. A hazaiak minden ré­szükben jobbak voltak. Góllövő: Szántai I (­4), Szántai IX (4) és Kovács Jó, Zsé­­ter. Pusztai és Szántai, ill. Kovács, Or­­govány és Fazekas. KÁRPÁTALJAI CSOPORT Os. MÁV SE—Albertyejepi M.AVAG 4:2 (3:*) Csap. Vezette: Szabó. C!­. MÁV: Cseke — Balogh IT, Balogh I­E— Latzy, Ktk­.i, Klinyetz — Itcskó, .I­­mm. Kovácz, Mentes, Honti. — A MÁ­­VAG:.Kékesi — Dunai, Koós — Kárpáti, Marosv­ári,_ Sárközi — Bakos, Bokros, Kovács, Főzi Markos. Megérdemelt hazai ■ Cydzel­m A vendégek csak szünet után voltak egyenrangúak. Góllövő: Mécsei (2), Juhász és Reskó. Illetve Kovács és Főzi.* Jó: Mécsei, Reskó, Kézi, Juhász, illetve Főzi és Kovács. MÁV SAC—Miskolci MOVE l:lfl:l)« Sátoraljaújhely. Vexette: Székely. SAC: Keleecsényi — Ujj, Szolnoki — Bu­­benkó, Erdei, Gorfa — Tisaolczy I. Mes­ter: Juhász. Tispolczy II, Csabai. — M. MOVE: Novák — Ainalczky, Csányi — Mészáros, Klimfl­j, Pataki — Kalotei, Földi, KiGH, Morgent, Kerekos. Egyen­rangú ellenfetek. Góllövő: Jushácz, illetve Kaletai. Jó: Tiszolczy II, Ujj. ill. Kalo-'­tai és Arnosczky. Kassai VSC-NyVSC 3:1 (1:1) Nyíregyháza. Vezette Kósa. KVSC: Pajtás — Leskó, Miarga — Hacs­­fea, Zibrinyi, Csatári — Tóth, Nepk­ó, Lu­­ikics, Kassai, Jurák. — NyVSC: Ráta — Török­, Szilágyi — Popovici, Mirgay I — I­I Mczey, Ko­kodi, Csörg­ey, Mirgay II, Dagonya. Nagyi­ramú mérkőzés. A vendég­csapat jobb volt. Góllövők: Tóth (2) és Ju­nik, ill. Csörgey. Jó: Zibrnyi, Kassai, Ireskó és Marga, ill. Szilágyi, Máté, Mir­­cay I és Mirgay II. DÉLNYUGATI CSOPORT DVSE—Naarykanizsai VTE 2:2 (0:0) Dombóvár. Vezette: Gébért. DVSE: Bessenyei — Szabó, Szeres — Z­ehoczki, Galambos, Vicze — Piszkarét, Nagy, Kiss, Bánhelyi, Lchweiczer. — M­­TE: vitéz Zalán — Rósa, Mitek­ácsi — Varga, Németh, Kőfalvi — Juhász, Trisch, Placska, Túra, Horváth. — Vál­tozat­ok, szép mérkőzés. Az ered­m­én­y igazságos. Góllövő: Bánhelyi és Nagy, ill. Túra és Juhász. Jó: Galambos, Vi­cáé, ill. vitéz Zalán és Túra. Gébért ki­tűnően vezette a mérkőzést. KTSE—Csáktornyai ZSE 4:0 (0:0) Kaposvár , 1000 néző. Vezette: Csabai. KTSE: Boldog — György, Ott — Zsol­dos, Horváth II, Simon — Horváth I, Gerei, Havasi, Kiss, Tisza­gáti. —CsZSE: Ivanovis — Vass, Vampl — Pál­fi, Benkő II, Varga — Vugrinecz, Korea, Jvenkő III, Verbauer, Daradics. Erősiramú mér­kőzés. A hazai csapat az első félidőbeli fölényét nem tudta kihasználni. Fordu­lás után magára talált t­ámadósora és biztosan győzött. Góllövő: Horváth I, Havasi, Kiss és Gerei. ZMNTE—Barcsi LE 6 :6 (2 :0) Nagykanizsa- 500 néző. Vezette: Remecz. ZMNTE: Kovács — Kárpát, Horváth — Mihályi, Kovács II, Tálosi — Szabó, Istenes, Kiss, Lyka, Németh — BSE: Ziadics — Takács, Hoffer — Juhász, Sem­si, Eller Kocsis, Bakos dr, Kö­ves I, Geller, Póta. — A ZMNTE remekül játszott. Góllövő: Kiss (2), Szabó. (2), Istenes és Németh. Jó: Kovács I (a me­zőny legjobbja), Horváth, Kiss és Né­meth, ill. Semsi, Takács és Kövesi. BÁCSKAI CSOPORT ZSE—Jánoshalmai SE 1:0 (0:0) Zombor. Vezette: Muszin ZSE: Zahorai — Sebő, Szélinger — Pa­taki, Huber, Bódi — Gera, Mészáros, Gál, Engart, Lapits. — JSE: Újvári — Is­­pánovits, Sörös — Fenyvesi, Király, La­katos — Nagy, Kecskés II, Skoda, Kecs­kés I, Zadravec. Gyenge játék, szerencsés győzelem. Góllövő: Engart. Jó: Engart és Sebő, ill. Fenyvesi és Kecskés II. Z. MÁV—Újvidéki AC II 4:1 (3:1). Zombor Vezette. Somoskövi MÁV: Róka — Vörös I, Molnár — Bar­na, Dani, Vörös II — Bergmann, Nyikos, Pete, Tóth, Huszti. — UAC: Mike — Maj­­tány, Markos — Kotrba, Ruhmann, Ku­­rucz — Berkovits Kulinyi, Bábi, Hat­vani, Nádas. Lelkes, jó játékával biz­tosan győzött a MÁV. Góllövő: Bergmann (2) és Huszti (2), ill. Kulinyi. Jó : Berg­­mann,­ Huszti és Vörös I, ill. Majtány és Hatvani. Bácsalmási MOVE—MOVE Zombori TK 2:2 (2:1) Bácsalmás. Vezette: Kiss. BMOVE: Hang — Virágh, Solti -Baghy, Dörner, Katona — Hadler, Bocskor, Váraljai, Illyés, Szántó. — ZTE: Bog­sics — Tordi, Újházi — Mé­száros, Pécs, Horváth II — Pest, Al­bert, Horváth I, Purhó, Kolonics. A fegyelmezetlen hazai csapat balszeren­csével vesztett pontot. A ZTK az utolsó percben egyenlített. Gó­llövő: Illyés (2), ill. Albert és Horváth 1 Jó: Illyés ét, Haug, Il. Albert és Horváth I. Bezdáni SE—MOVE SzSE 1:0 (•:•) Szabadka, 500 néző. Vezette: Kósé dr. BSE: Csapó — Vukovice, Schmidt. — Tábori, Horváth, Freher — Katzenber­­ger. Kedves. Bódy, Petz, Ruff. — S­.SE: Aradszky — Harangozó, Ronyetz — Jaksa, Bogár, Huszta — Szabó Hl, Ple­szanícs, Kopasz, Keresztvári,­­Szernyá­­kovics. Szerencsés győzelem. A hazai csapat csaknem végig­­ támadta a mér­kőzést. Góllövő: Ruff Jó, Csapó, Hor­váth és Pulz, ill. ,Jaksa, Bogár és­ Sza­bó III. Szeme­re TE—BR­SC 3:5 (2 :0) Szemeretelep. Vezette: Korpics. SzTE: Bozsó — Nagy, Boda — Fehér, Szeltner, Hrozda — Tham, Kincses, Né­meth, Pető, Varjú. — BRSC: Vass — Csengery, Oberfrank I —• Magyar, Cse­­lényi, Schubert — Karéi, Schmidt, Ober­­frank II, Barna, Kántor. — Változatos játékban vitatott góllal egyenlített a BRSC Góllövő: Németh (3), illetve Ober­frank II (3). Jó: Szeltner és Németh, illetve Cselényi és Oberfrank I. Kerámia SC—MOVE Monor 4:2 (1:2) Gergely-u. Vezette: K. Nagy János. Kerámia SC: Álló — Adamek, Háder —­ Schmitzer, Kicsák­, Csillagvári — Gie­­ber, Teveli, Zemze, Kiss, Harák Jr. — MOVE Monor: Bajkai — Havas, Otró­m — Szabó I, Schiff, Fehér — Kerényi, Bokros, Nagy, Szabó II, Darázsi. — Változatos, jóiramú játék. A mérkőzés nagy részében a vendégek voltak fölény­ben, a Kerámia csak balösszekötője jó játékának köszönheti a győzelmet Gól­­lövő: Kiss (2, egyet 11-esből), Teveli és Harák II, illetve Nagy (2). Jó: Havas, Fehér és Nagy, illetve Kiss (a mezőny legjobbja). Kecskeméti TE—C. MOVE 1:1 (1:1) Cegléd, 1500 néző. Vezette: Ligeti. KTE: Tóth I — Miklós, Borsody — Majtány, Magyar T, Markli I — Huszth, Magyar Hí: Tóth II, Harmath, Markli II. — CM­OVE: Rózsavölgyi — Füle, Darányi — Barna, Halasi, Dohány — Kőszegi, Marosi, Kassai, Szuh, Aradi. — A CMOVE végig támadta a mérkőzést, de csatárainak nem sikerült megszerez­niük a győzelmet. Góllövő: Magyar III, illetve Kassai (11-esből) Jó: a KTE vé­delme, illetve a CMOVE fedezetsora Ligeti mintaszerűen vezette a mérkőzést. MÁTRA VIDÉKI CSOPORT RTK-Fülek! VSE S:1 fi*) Rákoscsaba. 10 X­ néző. Vezette: Virág. RTK: Hidasi —Szabó IV, Bregovics — Bába, Nyulasi. Szilágyi I — Ném­­eth, László, szántai. Szilágyi II, Cserei. — FVSE: Rihóczky — Pápai. Szom­széd — Gal­am­iscos, Pokor­ny, Novodenszky — Kor­vács, Szabó, Tóth, Kiss, Komár. Jobb tá­mad­ókorával biztosan győzött a hazai csa­pat Góllövő: Szántai, Szilágyi II és Bre­­govics (II-esből), ill. Kovács. Jó: Németh, László, Szá­ntai. Szilágyi II és Cserei, ill. Novodon­szky­­'s Kiss. RTSE—Rákosi VSE 4:« (#:•) Rimaszombat. Vehette.. Hereck. RTSE: Juhász — Csapó, Molnár — Tóth, Szilágyi,­ Király — Szapáry, Bnczy, Ple­­­singer, Izsák. Antony. — RVSE: Oláh — Balázs, Lőirincz — Havas, Dénes. Horváth — Sporny. Királyhidy, Kiss, Tógyer, Vi­­rágh I. Szünet után a hazai csapat ma­gára találva biztosan győzött. ^ Góllövő: Molnár (2), Szilágyi és Jasák. Jó: Molnár, Csapó, ill. Horváth és Virágh I. HVSE-Péceli AC 1:3^(1:2) Hatvan. 1200 néző. Vezette: Keményvári. HVSE: Balogh — Bata, Csányi — Va­rga, Turóczy, Bognár — Pogony, Vass,­­Szarvas, Holányi, Szigetvári. — PAC: Dávid — Balatoni, Mikes — Kamolander, Sunalász, Dénes — Cserényi, Baráth, Mo­­nori­­llusz, Kovács. Az első félidőben egyenlő ellenfelek. Fordulósa után a hazai csapat n­agy fölényben játszott. Góllöv: :Szar­vas (4), Szigetvári és Pagonyi, illetve Monori íze Cserényi. Jó: Holányi, Bognár és Varga, illetve Dávid, Mikes és Monori. MESE-Gyöngyösi AK 1:0 (0:0) Eger. Vezette: Kustyán. MESE: Grónay — Kovács II, Vass — Nagyszalontay I. vitéz Zagyvay, Nagy­­szalontay II — Tóth, Nagy I, Kovács I, Drencsényi, Nagy II. — GyőK: Dobó — Botka, Szabó — Varga­, Dobos, Kostán — vitéz Megyeri, Somody, Csiba, Baksa, Fehér. Végig jobb volt a hazai csapat. Góllövő: Kovács. Jó: Vass, Nagyszm­pa­­loy I, N­agy II és Kovács I, ill. Dobó, Dobos és Csiba. BTSE—J. Lehel 4:1 (2:0) Balassagyarmat, néző. Vezette: Budai. BTSE: Balázsit — Sallói I, Varga T. — Megyeri, Nyíred­i, Kovács — Molnár, Sal­lói II, Bércesi. — J. Lehel, Fürdés — Varga. Gerendáéi — Szabados, K­oh­ári, Kolozsi — Kosita, Gerencsík*, Osk­ola, Mise,­­Poldi. A BTSE szép játékkal sze­rezte meg a győzelmet. Góllövő: Sallói II (2), Molnár (2), ill. Oskola. Jó: Varga I, Megyeri, Nyiredy, Kovács és Sallói II, ill. Fürd­ős, Gerendási és Oskola. Kostyát a II. félidő elején kiállította a játékvezető. KTE—Sál BTC II 1:1 (#:&) Salgótarján, 254­ néző. Vezette: Csaba. KTE: Ma­tus — Tamás, Nagy — Mátrai II. Malik, Nádi — Pénzes, Kemény, Nagy, Sifván, Blahó. — SalBTC: Náda­sdi — V­ass, Gáspár — Bernát, Marosi, Kecskés — Ba­lázs, Kovács, Palotás, Verbovszky, Mátrai. A SalBTC az első félidőben többet táma­dott, de csatársora nem tudott gólt­ lőni. A második félidőben az RTE támadott többet és a ki percben Kemény zibla , a m­érkőzés egyetlen gólját. 1:6. Jó, Tamás, Nagy, Kisián (a mezőny legjobbja), illetve Vass, Marosi. BUDA KÖRNYÉKI CSOPORT MPSE—MAFC 3:2 (1:1) B­ertalan­ utca. Vezette: Mocsári. MPSE: Thomas — Csizmadia, Mocsai — Krinyák Krucska Riegler — Bősze, Kollár Kálmán, Szeiffert. Váradi M.­FC: Kinder — Vida, Fodor — Juliána. Csár 8 mérkőzésről Hogy lehetséges az, hogy a ko­lozsvári oroszláii borla­n­d­ban egy Farkas „ette” meg az Újvidéket? Kiss öngólt vétett és ezzel a Sal BTC—Kinizsi-mérkőzés állása 1:1 lett. A­ tarján­i közönség mindjárt odavolt egy Kiss ön­gól miatt! Az 5. újpesti gól után bekiáltott valaki: most jön a 13-ik! Mindjárt utánatette: hely! Fűzi három gólt rúgott a DVSC- nek. 15 -es, ak­i a DVSC bennmaradá­sához a reményt nem­­ fűzi. És mégsem folyik visszafelé a Tisza. Maradt a helyén. Könnyebb vilamos-baleset érte a Fradit. Egyik pontját­­levágta a villamos. A NAC ismét győzött. Úgy áll az első helyen, mint egy­­ tölgyfa. A DiMÁVAG-gal nem lehet bírni. Ezt vallja a Gamma is . . . dás. Dávid — Forró. Tamásai. Vidtor Szabó. Szentesi. Az unalmasnak indult mérkőzés szünet után egészen izgalmassá vált. Különösen akkor, amikor a MAFC 3:2-n­ feljött. Góllövő: Kollár, Mácsai Ill­esbél­i és Váradi illetve Juhász és Fodor, jó: Kiégtél­. Kollár és Váradi, illetve Vida, Fodor és Csárdás. Székesfehérvári M­F,Jöre_Csillvshezy 7:0 (2:0) Csillaghegy, 301 néző. Vezette: Takács. Sz. MÁV Előre: Strbk — Müller. Hor­váth — Mányik, Ignác. Bódi — Dombóvári. Millye. Virág. Szeles Császár. Csillaghegy: Brunner ■— Reich. Márton — Huszár. Köves. Tóth —­ Tyeplik. Fodor. Spengler. Gál Frölich. A bajnokjelölt igen jól játszott. A Csillaghegynek is igen sok helyzete volt Góllövő: Virág (3), Millye (2) és Szeles (2). Jó: Strik, Ign­ácz, Millye és Szeles, illetve Tóth, Spengler. Gál és Frőlich. PeMTK—DeSE 3:2 (3 :1) Ciprus­ utca. Vezette: Gerle­. PeMTK: Tóth — Fortuna, Talán — Kának, Dávid Jelics — Szabó. Szent- Gyö­rgyi, Papp. Gröber. Elbünger. OeSE: Grand — Mendel. Plankó — Péteri, Bakonyi. Lendvai — Müller. Fekete. Zár­dai Békési, Szilágyi. A P­MTK az első félidőben végig fölényben volt. Szünet után az OeSE magára talált és kis szerencsével ki is egyenlíthetett volna. Góllövő: Elbtnger (3), illetve Zárdai és Talán (öngól). Jó: Dávid, Szabó és E­­hl­inger, illtve Péteri és Müller. VÁRPALOTAI UNIÓ—­ RÁKÓCZI 5:3 (1:0). Erzsébet­ utca. Vezette: Székely. V. Unió: Halasi — Kucserka, Tóth — Le­rczner, Kosnyai, Pető — Csonka, Csi­szár, Oláh, Gyarmati, Kapócs. — P. Rá­kóczi, Vitéz — Varga II, Pálinkás — Tö­rök, Létei, Vincze —­ Varga III, Kiss, Er­­dődy II, Bédi II, His­zer. A lélek nélkül játszó P. Rákóczi ellen sz­ünet utáni játé­­­kával biztosan győzött a sokkal gólra­­ tör­őbb várpalotai csapat. Góllövő: Oláh (2), Csiszár, Gyarmati és Kapócs, illetve Bédi II (2). Jó: Kucserka, Serezner, Csiszár és Oláh, iH: Létai, Pálinkás és Bédi H. TÁRNOKI KSB—KELENFÖLDI FC 3:2 (2:0), Bogyó­u. Vezette: Gondos. TK1.J.: Tárnoki II­­— Skornyák, Lehel I — Erdősi, Kelemen, Gágovics — Moczkó, Muskovics,­­ Méder, Patatics, Rajnai. — KFC: Kőrösréti — Érsek, Kircz — Gás­pár, Szabó, Nagy — Szajlai, Madari, Hor­­váth, Krajcs, Fehér II. Az első félidőben gyenge mezőnyjáték. A II. félidő utolsó perceiben a KFC egy 11-est hibáz. Az ered­mény igazságos. Góllövő: Méder (2), ill. Fehér II és Nagy. Jó: Lehel I, Rajnai és Skornyák, ill. Krajcs, Fehér II és Gáspár. WMSE—SZENT LÁSZLÓ FC 8:0 (4:0). Vágóhíd-n. Vezette: Bernát. ■ WMSE: Szalai — Nagy, Mézes — Dole, Csál, Varga I, Filist — Piszmann, Szabó, Wéber, Rátai, Proszhamer. — Szent László FC: Lesnik — Antal, Szabó — Horváth. Ábrahám, Enyedi — Zentai, Baráth, Pa­poska, Németh, Stadinger. A Szent László FC nagyon tartalékosan állt ki. Góllövő: Rátar (1), Wéber (3) és Piszmann. SZAMOS VIDÉKI CSOPORT II. Jó szerencsét SE—Szatmári SE 3:2 (0:1) Nagybánya. Vezette: Harmati. A hazai csapat nagy szerencsével győ­zött. Az SzSE legalább döntetlent érde­melt volna. Góllövő: Fiktusz (2) és Drá­­gota, illetve Tóth (2). Jó: Majdik, Mol­nár és Fiktusz, illetve Tóth. P­ MÁV—Érmihályfalvi SE 4 :0 (2:0) Püspökladány. Vezette: Fogarasi PMÁV. Gellért II — Gellért I. Pon­­grátz — Regény­, Harcsa, Csaba —■ Birk­ácz­. Drobny, Gere, Ugrai, Szatmári — KLE: Szegedi ] — Magyar, Juhász — Olga, Jéki, Kádár — Káli, Iván, He­gedűs II. Ugrai, Szabó. — A P. MÁV biztosan győzött az alacsony színvonalú mérkőzésen. Góllövő: Ugrai (2), Drobny és Regény­. Jó: Ugrai, Szatmári, Gel­lért és Pomgrátz, illetve Hegedűs II. Magyar és Juhász. SzTSE—SzVSE 3 :1 (2:1) Szatmárnémeti. Vezette: Harsányi SzTSE: Holleiter — Tatár. Enyedi — Bauer, Szegedi, Bilion — Kalmár, Tóth, Béres, Keresztesi, Bátory. — SzVSE: Hegedűs — Kertesi. Antal — Fazekas I. Marsi, Fazekas II — Erdélyi, Rentye, Németh, Oláh, Tóth — A helyi rang­adót jó játékkal nyerte a Törekvés. Gól­lövő: Béres (2) és Kalmár, illetve Tóth. Jó: Enyedi, Bauer, Szegedi és Kalmár, illetve Hegedűs, Antal, Fazekas I és Oláh. ____ PÁLYÁZATI ÜZENETEK Ebből élünk (Bántay—Szedlik) Kispál Gaza, Gambriana (Snaovita dr.): 20—20, illetve 30 pengős nyereményüket már el­küldtük, amikor a rendelkezésük beérke­zett. Szíveskedjenek tehát a hiányzó ösz­­szeget postafordultával beküldeni. ^— Az atoszlopos csoport legutóbbi eredményhir­detéséből nyomdahiba miatt kimaradt a nyertes neve. A nyertes: Hamu (Kubicsek András dr.). Budapest, XI., Csurgói­ út 27. Horváth Ferenc: Nem 25, hanem csak 20 pontot szerzett, miért a gól­lövőre való tippelőn csak a rendkív-Uli díjban számít, ott is csak holtv­erseny esetén. — Dud­­ák K.): Az eredményhirdetés nem vál­tozik, mert Szabó F. a kérdéses oszloppal 14, ön meg csak 11 pontot szerzett. Leg­közelebb írja oda, hogy az első oszlopra írt góllövő minden oszlopra vonatkozik. 8 m­egjerjeszés PESTKÖRNYÉKI CSOPORT MTSK—KTK 1:0 (1:0) Gyomrot-Iff. Vezette: Fehér sresső. MTSE: Varga — Sártor, Aknai — Minár, Szloboda, Gergi — Schotter, Ágics, Méder, Ferczig, Balczer — KTK: Majsai — Beck, Kósa — Fala, Balázs, Barna — Bukovszky, Riesmayer, Kor­­m­osz, Reibl, László. — A KTK hatalmas balszerencsével játszót. Az MTSE csak egy támadást­­vezetett és abból is gól let. Góllövő: Balczer. Jó: Varga, Sátor, Szloboda, ill. Fajzi, Reismayer, Reibl. Kispesti AC—HVSC 4:1 (1:0) Kispest, 1000 néző. Vezette: Hyrc­si. KAC: Kovács — Loth, Dózsa — Simo­ny­i, Bozsik II, Szépföldi — Kárpáti, Ra­dics, Csizmadia, Boros, Herédy. — HoSC: Kégl — Kovács, Hencz — Gyur­­csó, Bircsák, Bregovics — Borbély, Bo­­bik, Patyi, Király, Pantocsik. .— Az első félidőben Herédy szerzi a KAC gólját. Gyurcsó mellé lő egy büntetőt. Szünet után a széllel támadó HoSC Borbély góljával a 8. percben egyenlít. A 10. percben a játékvezető kiállítja Radi­­csot Az utolsó negyedórában , remekül hajráz a csonka KAC és Herédy, Boros, majd Csizmadia, góljával megszerzi a győzelmet. Jó: Dóm, Simony­i, Bozsik Is, Herédy és Boros, ill. Király. estőföf Vidéki kerületek eredményei GYŐRI KERÜLET I. osztály Mura SE—Szombathelyi PC II 4:1 (2:0). Muraszombat. Vezette: Jáger. Szép játék- Gól­lövő: Takács (2), Derkovitcs és Benézik­, ill. Nagy. — ETO II—Hubertus 7:2 (3:0). Győr. Vezette: Matics. A magára talált ETO simán győzött. Gól­lövő: Selmeczi (2), Józsa (2), Dobra (2) és Petőhány, illetve Kanul­­a (2)­.— KVSE—Magyardiósz»á K­­CSE 6:0 (3:0). Mosonmagyaróvár. Vezette: Ben­­ffoi. Fölényes győzelem, gyenge játék. Góllövő:­­Perényi (2), Vá­ró (2) és Zúgó (2). — MLE—Tetmoffyeri ICSE 2:1 (1:1). Mosom­­lm­agya­ró­vár. Vezette: Andorka A hiaszai csapat nagyobb arányban is győz­hetett volna. Góllítva: Hidássy (2) ill. Szabó — MOVE VTSE-ARAK II 3:2 (1:0). Szé­­kesfehérvár. Vezette: Hindner. Nagy küz­delemben győzött a szerenc­t-teebb­­csapátt. Góllövő: Lehel, Bar­a és Mák, ill Ferencz és Metzer. — MOVE ZSE—Tapolcai VSE 5:1 (1:1). Zalae­geri 55ieg Vezette: Koltay. Gyenog iram. Góllöte: Török (4) és Szűcs, ill. Táncsics. • II. osztály DSE—Nagymeleyért ISE 5:2 (2:1). Ilui Ha­fwenl­ah dl­y. Vezette: Soós. Góllövő: Kordik (3) és Sándor (2), ill. Doszti és Cafik. BÉKÍOSOS A BAJ KERÜLET I. osztály Bokka—Tótkomlósi­­,E 5:1 (3:9). Bé­késcsaba. Vezette: Kovács. Góllövő: Kolarovszki (3), ill. Fekete. — Nagy­szalontai SC—GyAC 4:4 (3:2). Gyul. Vezette: Kován. A hazaiak kétszer vezettek. Bezár a 20. percben megte­ö­­rült, és kiállt. Góllövő: Bagoly (2) és Berindán (2), ill. Cepnka­dr (2) Tarnay és Tita. _ Szarvasi Turul—BISK 3:2 (2:0). Békés. Veszette: Szam­osvölgyi. Góllövő: Károlyi, Siivka és Magyar, ill. Dohányos és Zse­hovszki. — Hunyadi- Orosházi MTK 4:0 (3:0). Békérifey­ent­andrás. Vezette: Várkoryi. (Hatalmas küzdelem. Góllövő: Tóth (3) és Sárkány. II- osztály GyáC II—II. Törekvés II 3:2 (2:1). Gyula. Vezette: Csepregi. Góllövő: Nagy (2) és Usitz, ill. Onák (2). — GyLE —Békési TE 3:1 (2:1). Gyula. Vezette: Tóth. Ezzel a GyLE bajnok lett. Gól­­lövő: Tóth, .Székely és Szőke, ill. Szabó. — B. MÁV II—Orosházi MTK II (3:0). Békéscsaba Vezette: Bagi. Gól­lövő: Li­pcsei (2), Ka­kuk (2), Tóth, Zsófi, Darabos és Kasza. DEBRECENI KERÜ­LET I. osztály A Munkácsra kitűzött MLB—Rusj II mérkőzés elmaradt. — Árpád—Nyíregyházi SE 4:1 (0:1). Munkács. Változatos mér­kőzés. Góllövő: Milesz (3) és Himinecr®, ill. Demeter — NyVSC H—Mátészalkai SE 4:0 (3■•1)). Nyíregyháza. Vezette: La­­jcatos. Fölényes győzelem. Góllövő: Ács (2), Bogár ill-esből) és Fényes (ll-esből). KÖZÉP­KE­SÜLET I. osztály HVSE II—Péceli AC II 6:2 (1*). Hatvan. Vezette: Meisater. Biztos győze­lem Góllövő: Puszilai (4), Vas és Híd­végi, illetve Juhász­­ér? Bajkai. Fóti SE— V. Reménység II 3:2 (1:2). Vác. Vezette: Szántay. A hihetetlenül teljesen játszó fótiak a második félidőben maguk alá gyűrték ellen­felüket. Góllövő: Jakubek, Bertus és Képes, illetve Kovács és Len­gyel. NLE—Irsai N­DE 5:1 (3:1). Nagy­­káta. Vezette: Pallai 1000 néző. Izgal­mas küzdelem. Góllövő: Agócs (3), Heré­nyi és Fehér, illetve Darányi. Balassa­gyarmati MÁV—BTK 10 :0 (2:0). Rákos­­csaba. Vezette: Deák II. Góllövő: Pozso­nyi (2), Melányi (2), Rónási és Váradi (öngól). D. Magyarság II—Nagymarosi AC 7:0 (3:0). Dunakeszi. Vezette: Barna. Góllövő: Szabadi (2), Kozma (2), Farkas (2) és Rastinszki. II. osztály V. Reménység III-Fóti SE II 8:1 (4:1). Vác. Vezette: Fehér. Góllövő: Húgyos (4) , Tarlós. Kozelluha, Hartó és Lárzárt illetve Bertus. PÉCSI KERÜLET I. osztály MTE—Zs&E 8:0 (4:0). Mohács. Vezette: Dv­efer. A pécsiek 8 emberrel álltak ki. Góllövő: Molnár II (s), Németh (2), Moze­nár I, Völgyesi és Müller. II. osztály KSE—N­agy­kanizsai ÚTE 4:2 (1:0). Keszthely. Vezette: Törökmezei. Biztosan nyertek a hazaiak a rangadón. Góllövő: Illés (2), Stibernik (2), ill. Szabó és Takács. MISKOLCI KERÜLET I. osztály. Miskolci VSC II—TLE 5:4 (1:2). Tor­naija. Vezette: Palotás. Góllövő: Győr (3), Fekete, Csaba, ill. Lóczy Puskás, Puzik és Judit.­­ Losonci AFC II—STLE 7:1 (3:0). Szécsény. Vezette: Ürgéi. Góllövő: Majber (3), vitéz Gács (2), Debranik (2), ill. Dropcsa. P­álfalvi BVSE—Mátrán­ováki LK 3:2 (2:1). Zagyvapálfalva. Vezette: Tadics. Góllövő: Varga (2. egyet­ül­esből) és Havasi. IH. Fehér (2). SZEGEDI KERÜLET I. osztály. Kiskunfélegyházi BVSE—SzTE 1:1 01:00. Szentes. Vezette: Kovács. Góllövő: Bense, ill. Mikec. II. OSZtály. Sz.MÁV II-SzTE II. 2:0. Vezette: Nagy B. EGYÉB VIDÉKI EREDMÉNYEK Muraszombat: Mura SE IT—Szombat­helyi 48-as cserkészek 2:2 (2:1) Bar. Vezette: Balogh. Góllövő: Korcsmár és Zsibrik, illetve Schermann és Baranyai — Beszterce: Helyőrségi kórház—BSE 2:0 (1:0). Bar. Vezette: Takács. Sikerült a visszavágás a honvédeknek Góllövő: Pintye és Siklósi. — Esztergom: Helyőr­ségi­­ válogatott—MESE 2:2 (1:0) Bar. Izgalmas mérkőzés. Góllövő: Koppányi és Musch, illetve F­riedvalszky és Iriczfalvi — Csáktornya: CsZTE—Alsólendvai SK 3:1 (3:0). Bar. Góllövő: Bezerédy (2), Takács, illetve Vidák. — Naszód. Hely­őrségi válogatott—NLE 2:1 (2:1) Bar. Nehéz harc után győzött a­ lelkes hon­védcsapat. Góllövő: Bodó és Dezsi, ill Zsembera. Jó: Bodó, Dezsi és Barna., ill Tordai, Megyesi és Vészi. — Sopron: Győri LE—Szombathelyi LE 0:0. Leven­tetorna. Vezette: Horváth. Sorsolással a győri csapat ment tovább — Budapesti LE—Soproni LE 4:0 (1:0). Vezette: Varjú. Vállalati bajnokság I. osztály Széchenyi—BOSC 4:1 (3:1). óbudai hajó­gyár. Vezette: Gyergyói. Gyenge játék. Góllövő: Sturdh (2), Snutz és Zurmüll, ill­. Hersch. Kedd, 1944 május 20. ­ A falnak csapat egyik id czet­óirr/el beszéltem­ S­zeches­z& Uc... — mondhatom érdekes dolgokat hal­­lottam. — Hallju­k­, Terefere! — Arról van szó, hogy a volt el­nök beperelte az egyesületet, közel 50.000 pengő erejéig. — és milyen címen indította a volt elnök a Pert? — Azt állítja a volt elnök, hogy ő ezt az összeget csak kölcsön adta a klubnak, holott tudomásom szerint an­nak idején nem kölcsönként, szere­pelt ez az összeg. Az ügynek minden­esetre érdeklődéssel várhatjuk a fej­leményeit ... Budapesti kerület PSC—LASC 2:1 (0:0). I. o. Sashalom, Vezette: Zuglói. Jóiramú mérkőzés. Gól­­lövő: Szalai­ (2, mindkettőt 11-esből), ill. Kocsis. Jó: Wechter, Horváth és Csiz­madia, ill. Rajtár, Szabó. — SzRTC— KSSE 3:2 I. o. Rendessy- telep-Vezette: Kiss József. Nehéz küzdelem­ben győzött a lelkes S­aRTC. Góllövő: Boros (2), Kerkl, Bencsik, ill. Lichbneek (2). — HAC—Függetlenség 3:1 (2:0). IL o. Szőnyi út. Vezette: Fekete. Góllövő: Bácskai (2) és Kuszner, ill. H­orváth (11-esből). — A HM­TE—MPSE IH. o. mérkőzés elmaradt, mert az MPSE nem jelent m­eg a pályán. — Siketek—UTSE 5:3 (2:2). III o. Szekszárdi­ út. Vezette: Óváry. Góllövő: Dotterweich (2), Újhe­gyi, Bősze és Domonkos, ill Pataki, Sziit és Fü­löp. — KSSE—SzNSE 2:2 (2:1). Tart. II. o. Gergely-u. Vezette: Józsa. Góllövő: Juszt és Szabó, ill. Rumber és Fodor. HOVE-bajnokság! MOVE TK—NMK 7:3 (1,:0). I. o. Hun­­gária-út. Veztte: Füredi. Góllövő: Bán­falvi (3), Molnár (2), Szabó és Gug, ill. Bozsor, Horváth és Grózics. — BFC— Csillaghegy, 6:0 (­­-0). I. o. Csillaghegy. Vezette: Kárpáti. Nagyon jól játszott a BFC. Góllövő: Szilvássy (4), Miskolci és Varga. — Pi­lisvörösvár—Pes­t­heaegkia 2:2 (2:1). Pesthidegkút. Vezette: Gyar­mati. Góllövő: Gajdár (2), illetve Füsolk és Máté. — Pestszentimre—Csepel 5:0 (1:0). Csepel. Vezette: Vörös. Gyenge játék. Góllövő: Hemnerích (2), Ulicska* Tarján és Trepka. Jő: Ulicska, Pantocsik* Mohi, illetve Seres. — Budakalász—Bé­kásmegyer 3:0 (1:0) Békásmegyer. Ve­zette: Fári. Állandó fölény, megérdemelt győzelem. Góllövő: Kupiczky, Andrich­ és Schulta. Barizsátfos mérkőizése­* Ristext—Ivini/HI­XT 6:5­­ (1:4), Kispedi. Vezette: Eröss József. Jó ir­ima, változatos mérkőzés. A kitűnően hajrázó Kistext rá­szolgált a győzelemre. Góllövő: Janicsik­ (2), Sallai, Boda, Simon és Horváth, ill. Bankó (3, egyet 11-esből) és Nagy IIT (2). Jó: Sallai, Horváth és Simon, illetve Nagy III, Zörgő és Bankó. W­SC—MOH 13:2 (6:1). Wekerietelgp. Vezette: Puskás. Végig nagy fölényben játszva könnyen győzött a WSC. Góllövős Csurgó (6), Molnár II (4), Kiss n (-1), ill. Platón (2). . AZ ÓBUDAI VILLÁMTORNA A Hévizi­ úton pünkösdvasárnap meg­rendezett villámtornára a várt német tüzércsapat nem jelent meg s ezért az OTE III. kér II. csapata ugrott be ne­gyedik résztvevőnek. A kétszer 15 perces mérkőzések a következő eredményeket hozták: ÚTE III. kér II—BAC 0:0 Ve­zette: Major. — OTE III. ker.—UFC 2:0 (1:0). Vezette: Mátrai. Góllövő: Kégel és Tavasz. — ÚTE III ker II—OTE III. ker. 1:1 (1:0). Vezette: Major. Góllövő: Huszák, illetve Stefkő (11-esből) —­­EAC—UFC 1:2 (1:1). Vezette: Mátrai. Góllövő: Pálvölgyi (2), Zátonyi, Selmá­déi, illetve Merklánszky II és Kuszka —­ ÚTE III kér.­­—UFC 1:0 (6:0). Ve­zette: Major. Góllövő: Kuszák. — ÚTE III. kér.—BAC 2:0 (2:0). Vezette: Mát­rai Góllövő: Kádár és Stefkó (11-esből). A torna végeredménye a következő: L ÚTE III kér. 5 pont, 2. ÚTE III. kér. II 4 pont, 3. BAC 3 pont, 4 UFC 0 pont. NB III osztály Alföldi csoport 1. Csabai AK 23 16 2 5 ffi:22 24 2. OLE Martfű 32 15 1 6 75:33 31 3. Szegedi HASE 33 15 1 7 68:31 31 4. Békéscsabai M­ÁV 34 14 3 7 51:31 31 5. Szegedi TK 23 13 3 7 63:44 29 6. Makói AK 23 11 3 9 50:16 25 7. Szolnoki MÁV TI 21 11 3 0 48:45 25 8. Szolnoki LE 23 10 4 9 59:49 24 9. Gyulai TE 22 11 2 9 40:42 24 10. Csongrádi LE 22 9 2 11 59:52 20 11. M Kovácsh­ázi TE 23 7 — 16 31:68 14 12. Tszentmiklósi LE 22 6 — 16 27:60 12 13. Szentesi MÁV 22 3 4 15 19:77 10 14. Mezőberényi SE 23 2 4 17 31:90­­ Dunamelléki csoport 1. Dorogi AC 25 19 5 1 98:26 43 2. MOVE TE 25 20 2 3 86:27 42 3. VI. ker. SC1 25­ 18 2 5 84:38 38 4. Váci Reménység 36 14 6 6 91:40 34 5. Magyar Audi SE 25 15 4 6 82:40 34 6. RTK 26 13 4 9 57:41 30 7. Werbőczy SE 24 14 1 9 63:72 29­­ 8. Váci SE 26 13 2 11 51:­ 28 9. Lévai TE 36 11 3 12 50:74 25 10. UTSE 26 8 6 12 49:69 22 11. HAC 25 9 2 14 60:­ 20 12. Főv­ákör 26 8­­ 18 44­ 7­3 16 13. RTSE 25 5 6 14 35:70 16 14. Párkányi TE 26 6 — 20 35:72 12 15. PATE 33 4 1 18 33:87 9 16. BVSC 25 3 — 22 224)1 6 Dunántúl­ csoport 1. Komáromi FC 24 14 4 6 87: 46 32 2. UTE 23 13 3 7 52 : 43 29 3. Soproni AC 24 12 4 8 60 : 47 28 4. II kér. SC 24 11 6 7 65 : 63 28 5. Csepeli GyTK 23 10 7 6 81: 47 27 6. Soproni FAC 22 13 1 8 63: 47 27 7. Postás SE 23 10 6 7 65 : 41 26 8. FTC 23 12 2 9 74 : 53 26 9. Gamma SzSE 23 9 5 9 48: 56 23 16. Budafoki MTF, 24 7 7 10 49 : 54 21 11­ Budafoki SE 24 6 7 11 33 : 56 19 12 EMERGIA SC 23 8 2 13 49 : 89 18 13. Hangya SE 22 5 5 12 36: 56 15 14. Soproni SSE 34 3 3 19 36:100 7