Népsport, 1947. november (3. évfolyam, 214-233. szám)

1947-11-24 / 229. szám

a Haladás—DVSC 6:4 (2:1) Szombathely, 3000 néző. Vés, Sípos. • 1 -0 Eszanényi labdarúgó időben ítészülödik • két etaipnt Mindkét öltözöbe­n a tar.a_ U1003 összeállás mait parUtamkodnek.. Ifjy­ál föl a két csapat. Haladás: Büki — Kovács HT TO *- Aralal. Pió, Rúbosvölgyi — Zámibó He­­léfiüs. Varfza. Füles Kororona. DVSC: Napy — Siáligyi II, Csíki — Marik II, Csárdás, Szabó II — Komlósi, Csabó I Kóczién, T- lel:: B. Na-^y A Haladás lendül támadásba Ha a 3 percben megszerzi a vezetést. Fejes hosszú d­íkicadisát Csárdás elvéti,, a labda Var­gához kerül és v . . .i ■ középcsatár mintegrg 10 méter-fli . Jobb felső sarokba 15. 1 .• » Haladás Jávám. Alj 5. perclem Kémián és B Nagy he­lyet cserél. Komlóci Jól fut el, beadását Kócsián mellé lövi. Fölénybe kerül a ha­zai csapat. Fejes­­s Csárdás összecsap, a csatárt két percig a partvonal m­et­ ápolják. A 11. percben Varga fütty után lő a hálóba. Hegedűs 20 méteres szabad­fogása a léc fölött­ süvít es Kemény lesz a játék. A 15. percben Kócs­án öt lépés­­rel 15 kapu mellé. A 21. percben Szilé,­s­i II .Sabadrligását a kapu fölé öklöd Büki A DVSC veszélyes támadásokat vezet. A 31. percben Komo­r beadását Kóczián At lépésről fölé lövi * Két perc múlva egyénél­­ a­ DVSC. Szabó átadását Komló*­ három lépés­­ről a hálóba vágja, *1:1. Varga átadó­iát Koroknál — óriási hely­zetben — a kapu mellé durrantja. Mert a vendégek támadnak többet, mégis h Haladás ér el gólt. A 41. percben fejes—Koroknál—Varga a labda útja ■ a középonztár mintegy öt lépésről fél- 1' - ifi magasan lő a bal Borokba. I Ssl * Haladás javára i !.' . ' '' ***' ' n. félidő , X 3. percben a Haladás szögletet ér el. Az 5. percben Zárabó hosszú labdájával Varga elfut, de Nagy felszedi előle­ a labdát. Újabb szögletet ér el a Haladás. Zámbó küldi be a labdát, ismét szöglet lesz belőle, d­e a debreceni védelem ment. A 9. percben Teleki szép labdát ad B. Nagynak, de Ko­vács III szerel. Erős a Haladás fölénye. Újabb Slaladás­ szöglet, de ezt Zámbó kapu­snőjé rúgja. A 13. percben nagy kavarodás a DVSC kapuja előtt. Hegedűs megtalálja a rést, ló, a labda a felső lécről levágódik. A játék­vezető gólt ítél. A DVSC reklamál, a játék­vezető a partjelző megkérdezése után ismét határozottan gólt mutat. 3:1 * Haladás javára. A 18. percben Koroknál Zámbó elé ad, Zámbó 10 méterről egvból lő, de a labda a Felső lécről visszapattan. Nagy a Haladás nyomása. A 19 percben Kocv­­án lefutását Töl­gyesi nehezen szerei- szögelte. A 32 percben B. Nagy remek helyzetet dolgoz ki Komlósi -ak Komló­d mellel le­veszi a labdát Büki kifut, de Komlódi a feje felett biztosan emeli a hálóba a labdát, 3:2. A 27. percben Büki kirúgását Koroknál a fő pályán Zámbó elé vágja, Zámbó le­t­lt­ja a jobb felső sarokba bombát, 4:2. A következő pc­-cb-m nagy kavarodás a szombathelyi kapu előtt Kocsrén 19 méterről 15 , a labda a jobb alsó sarokba köt ki, 4:3 Böki nem láthatta a labdát A 40. percben Varga kiugrik, az alap­­vonalról hátra gurít­­ a befutó Hegedűs közelről a jobb alsó sarokba lő. 5:3. A 42. percben a kaputól 20 méterre sza­badrúgáshoz jut a DVSC. B. Hogy áll a labdának s lövése nyomán a labda a jobb felső sarokba záródik. 5:4. Újból a Haladás támad és a 44. percben Varga—Zámbó támadás után a szélső be­adását Hegedős az ötösről a hálóba fejeli. 6:­4. Szögletariny: 6:6 (6:1) a Haladás javára. BIRÁLAT: A két vasutascsapat találkozása nagy küzdelmet hozott. A játék nem volt magas színvonalú, de a küzdő­ sem pompás volt. Az I. félidőben a Haladás megérdemelten szerzett ver­ee-tést, ekkor a szombathelyi véde­lem is kválóan működött. Szünet után feljavult a debreceni támadó­­sor, a Haladás védelme viszont visszaesett. Ekkor egymásután es­tek a gólok. Végeredményben az I. félidőben játéka alapján a Haladás megérdemelte a győzelmet. Büki jól védett, a gólról nem tehet. A hátvédhármas legjobbja Pió volt. Tölgyesi igen sokat bizonytalankodott s miatta sok­szor került veszélybe a szombathelyi kapu. A két fedezet rengeteget dolgozott, Szalai remekül cselez. A csatársorban Vargát a góljai dicsérik, Fejes gyengébb volt a szo­­kottnál. A két szélső formán kívül van. Nagy a gólokról nem tehetett. Csárdás bizonytalan volt, mindkét gólban erősen benne volt. Szilágyi II könnyen elintézte Koroknak. A fedezetek közül Marik II volt a jobbik. A csatársorban Komlósi volt a motor. Minden jó támadás­­tőle indult el. Kóczián remekül cselez, B. Nagy Jól lő. A Szovjetunió és az olimpia Az első világháború után rende­­zett olimpiai játékoknak volt egy igen komoly szépséghibájuk: nem szerepelhettek rajtuk az egész vi­lág összes élvonalbeli sportolói. A legyőzött államoknak ugyan soka­­izat­osan lehetőséget adtak az olim­­piai szereplésre, sőt a faszmus tetőpontján álló náci­ Németországra sm­ég az 1936. évi olimpia rendezését is rábízta a Nemzetközi Olimpiai­­Bizottság „politikán felülálló“ veze­tősége, ugyanakkor azonban meg­ Akadályozta, hogy a Föld egyhato­­dán elterülő Szovjetunió elküldje legkiválóbb versenyzőit a világ leg ■jobbjának összecsapásaira. A nyilvánvalóan politikai okokból származó döntést igyekeztek szép mezbe öltöztetni és azt hozták fel kifogásul, hogy a szovjet sportolók k­em felelnek meg az a­ma­tőr­ség kö­­vet­elményeinek. Emlékezetes az a hosszú és éles vita­, amely a legutóbbi időkben folyt le kérdés körül s amely végül mégis a sportszerű álláspont felülkereke- Vt­ésével végződött, hiszen néhány nemzetközi sportszövetség már­­ fel is vette tagjai sorába a Szovjet­­uniót. Ebnnek következményeként az­­tán szovjet versenyzők indulhattak több sportág Európa-bajnokságain és bebizonyították, hogy a Szovjetu­­únióval a sportban is igen komo­lyan kell számolni. , A jövő évi olimpia előtt máris a legnagyobb érdeklődés előzi meg a Szovjetunió részvételét. A nemzet­­közi reakció rágalomhadjárata azono­nban máris teljes erővel megindult. Most azt szeretnék elhitetni a világ sportközvéleményével, hogy a Szov­jetunió legföljebb egy-két olyan Sportágban indít majd versenyző­iket, ahol győzelme biztosra vehető. Megnyugtathatjuk az aggódókat, nem így lesz. Teljesen bizonyos, hogy minden esélyes szovjet ver­­sengze kikerül majd az olimpiára, bármely sportágat űzzön is. . Ez azonban nem kizárólag a Szer ■Jertunló sporthat­óságain múlik. A montecarlói európabajnoki ústóver­­sernyén például alaki okokból nem indulhattak­­ a­ , szovjet versenyzők, mivel csak a versenyekkel egyidejű­leg rendezett nemzetközi úszőkön,­gresszuson vették fel a Szovjet,­uniót a­ Nemzetközi Úszó Szövetség tagjai közé. A Nemzetközi Atlétikai Szövtség már több rugalmasságról tett tanúbizonyságot tavaly, amikor lehetővé tette, hogy a szovjet ver­senyzők elinduljanak az atlétikai Európabajnokságokon, sőt a győzte­seket el is ismerte Európaba­jnokok­­nak, jóllehet a Szovjetunió felvéte­léről csak jóval a bajnokságok után összeült kongresszus döntött — ter­mészetesen kedvező értelemben. Ma már a Szovjetunió tagja a legfontosabb nemzetközi szakszövet­­ségeknek és az illető sportágakban máris biztos a részvétele az olimpiai versenyeken, így biztosra vehető a szovjet labdarúgó, és kosárlabda­­csapat indulása, minden bizonnyal megjelennek Londonban a világhírű szovjet súlyemelők, birkózók, úszók és atléták. (Az utóbbiak 110 tagú olimpiai keretét már ez év tavaszán kijelölték — bizonyítékául a Szovjet­unió nagyarányú részvételi szándé­kának.) Más kérdés viszont az, mi lesz a helyzet, azokban a sportágakban, amelyekben a Szovjetünk még nem tagja a nemzetközi szövetségnek. Itt vannak mindjárt a télisport, szövetségek. Nem tart­juk elképzel­­hete­tlen­nek, hogy ezek a szövetsé­gek majd úgy elhúzzák a Szovjet­unió felvételének ügyét, hogy a szovjet versenyezők részvétele a téli olimpián lehetetlenné válik. Ez­en a módon jónéhány olimpiai da­nok. Ságtól és helyezéstől fosztanák meg a szovjet sportot, amely például a gyors­korcsolyázásban egészen kü­lönálló klasszist képvisel. Főleg a® utóbbi ügy igen sürgős, hiszen a téli olimpiától már alig választ el bennünket néhány­ hónap. Annyi mindenesetre kétségtelen, hogy az olimpiai gondolat megcsú­folása, lenne, ha ebben az ügyben nem találnának megnyugtató és sportszerű megoldást. Szekeres József Jó nx E­zet­ óvása a Főv. TKőr etlen. Megállapítást nyert, hogy a Főv. TKőrben szereplő Németit f ''epett capatában. ÁSZT­AU TENISZ Iljjfc A PESTSZENTL4WINOI TOtnDOVBSSBiry minrehad­ eiredmenTWl: Fiú ngysm: 1 Va­rabes, 2. Körien, 3. Zemai na Salami­ c. — Fiú páros: 1. Kovádé—Fehérvári, 2. Paksi —Gisstftr F, 3 Verohús—:SZASZ. M és lal­­t.uss—Csormf:lp.' — leány »e.vo«: 1. T,i­­:valr--av­ı, 2. llinter M, 3. Kortár, V és Besse G. — Kf.fvny páros: 1 Huszár M— Huszár Cs, 2. Somogyi G— Mészáros O, 3. Bes­se G—Kertés, N, és Fitos É—Veres L. Vegryes páros: 1. Verebes—Besse O, 2. Csermely—Rokken A,­­ Kovács—Huszár M és Kocsis—Páca A H­AVI A V. átlátszó-. Itt­, vihar- MS Rt A*­léden- és bérkabát KARDOS és KOVÁCSI 54 NÉPSPORT MATEOSz—Szolnok 1:1 (1:1) Sport-u. 2000 néző. V: Kádár B. A Szolnok csak nehezen kezd neki a vét­kezésnek, mivel a játékosok és a vezetők között nézeteltérés támad. Végül azonban el­múlik a vihar. . . A hazaiak nyugodtan készülődnek. MATEOSz: Grosits — Nótás, Doma —­ Urhegyi, Szabó II. Zakariás — Szabó I* 1Sorbély II, Szuh. Zsolnai, Fürjes, Szolnok. Horváth — Dobos, Bozóki —­ Döme, Osváth. Narry — Agócs, Varga. Csősz. Pintér I. Pintér II. I. FÉKLTOK A Szolnok kezd viharod siél’fii fasemben Kár az első perc végén Zsolnai mellé durrant A 3. percben váratlan gólhoz jut a Szolnok." C ősz a félpályáról elh­úz a vele egy vonalban futó Agács elé játszik, a nygry h­ardülettel rohanó sg.é­ső mintegy nyolc méterről a kifutó Groeits miellett a hálóba sodorja a labdát 1:0 a Szolnok javára. Alig kezdenek. Zsolnai kap labdát­­ 16-oson, gondolkodás nélkül rászórja’és az éle*. lapos után a labda a bal alsó .'-•árokban köt ki, 1:1. E^anán óriási MATEOSz.fölény alakul ki. A szolnoki védelem nagy munkában van. Hor­vátinak szinte percenként kell védenie. Még: Szabó Gyuri is kapura lövírrel kí-^érietezik. A helytelenc eg.,'s a sorozata marad ki a MATEOSz-csatárok előtt, amikor a 20­ percben Csősz a fél­­pályáról megszökik és a 36_pasós élese© mellé lő. Gólszag­ú Kivé® volt. MATEOSz-fölény n'iarkiul ki, az autós csatárok azonban ah­ell'Olt. hnpv me­ssziről is próbál­koznának * lövéssel, még a 16 oson belül is tologa­nak. A tömörülő szónoki védőem m­indig jók­or avatkozik bele a játékba A 82. percben Smic egy csel után Bor­­bély IT-t szökteti, az összekötő már jóval a ,16-oson belül van, amikor lő. Jól be­ hozott, éles, félmagas lövészt azonban Horváth braanirosan védi. Ezután szóhoz­ jut * Szolnok is. Néhány veszélyes táma­dást­ vezet. A­ 36. percben Szuh megszökik a félpályáról, a 16-os előtt Dobos már csak kézzel­­tudja visszarántani, a játék­­vezető azonban nem fúj. Állandóan a MATEOSz támad. Egy ered­ménytelen szöglet után Borbély II. jó lövé­­sét fogja Horváth, majd Fürjes 1s jó hely­­zetben mellé. Zsolnai mellédurrantott sza­badrúgásával ér véget a félidő. II. FÉJLIIOŐ Fordulás után Zsolnai az első percben összeütközik Dabassal. Az összekötőt kiviszik és három percig ápolják a pártvonal mel­lett. A MaTEOSz a szél ellen is támad és Fürjes szélről csavart lövését Horváth csak szerencsével védi. A túloldalon Agócs lövé,e hajszállal kerüli el a jobb felső sarkot. A MATEOSz támad, de a lövések most sem sikerülnek. A l6. percben a szolnoki Csősz fut el a jobbszélen, beívelt labdája veszélyesen csavarodik a jobb felső sarok felé, de Grosu­s bravúrosan véd. A MATEOSa a szél ellen is többet támad. A 20. percben két óriási helyzet marad kihasználatlanul a szolnoki kapu­­előtt, majd Csősz rossz csele miatt akad el ejre veszélyesnek ígérkező tá­­madás. Ezután Zsolnai szökik a balszélen, de ezúttal nem kísérik a belsők és kárba­­vész a jó beadás. Most némi szolnoki fölény alakul ki Pintér II, majd Agócs lövését védi Grosita. A 30. percben Zakariás S5 műteret sizabad'-rárrását Horváth védi. Nem pakkal utána Fürjé-­T­özöngte,rúgóját Swil fejeli kapura, Horváth a léc alól húzza le a labdát. A 34. percben Borbély II tör előre, a 16-o­son a váciak együttess erővel follin­kinv. a sz­libadz­i,szá­sz Zsolnai mpo®an mellé lövi A hátralevő időben inkább a Szo­lnok támad. Szögletarány 9:0 (5:0) a MATEOS* Javára NYILATKOZATOK: Király Tivadar MATEOS­: Ellen­­szél nélkül talán t­­dniillik gólt rúgni. Móré János (Szolnok): Jól ját­szottak a fiúk, megérdemeltük a döntetlent­. BIRALAT: A MATEOSz széltől hásban és széllel szemben is többet támadott. Az első félidőben Sznte állandóan a szolnoki 16-os krül folyt a játék, a MATEOSz,csatárok azonban lövés helyett inkább tologattak. A 16-oson tömörült mezőnyben a szol­noki védelem lelkesen és jól rom­­bol­ta a MATEOSz-támadásokat. Érdekes, hogy a né­gy MATEOSz. fölény ellenére a Szolnoknak is volt néhány komoly gólhelyzete. A lel­­kesen védekező Szolnok végered­ményben megérdemelte az egyik pontot­ ,s Gro®its hibátlanul védett. A hátvéd hármas és a MATEOS® legjobb­ia ismét Szabó II volt. Változatlanul jó formában van Nótás és Doma is megtette s ma szét­­ev,úttal a rúvásaik is jól sikerültek Urhortyi az. A félidőben naivan a csatár­sor nyakára húzódott, szünet után már jobban ment neki a játék. Zakariás szél­lel hátban ötven ssébbe­n játszott, szél el­len viszont okosan, laposan adogatta tár­­saina­k a labdát. Szabó I javul, de még nem a régi. Borbély II és a csatársor többi tagjának is az a legnagyobb hibája, hogy „ széllel hátban nem használták ki a helyzeteket. $zuh/’cvnigrafmáján 6a nagy lendülettel játszott-'-* Zsolnai ,úgy látszik,' n­eh­ezen talál magam Csak J szün­et - uum­ javult fel. Fürjesnek volt ► néhány jó elfutása, de méer jó helyzetben sem tu­dot­t. Ira­nyra lörd. Horváth reitfr^e^r nehéz labdát védett blatoa krJfcel. Dobo* Osváth volt a Kgv porc UTUl’r* Fenvveed TI lepeé* 1B- vése jut kapu mellé Mont fölénybe ke­­rül a Csepel K-~»'tholyi NI pompás te*t­­csel­lel rsop.io be Csizm­iadéát. lefut a jo­bb­­azé en. beadását Fenwent és Pin'ér együt­­tersen rontja el A 21. percben BATTK-fel­futás végén K­suczky bombá® mellé. A Csepelben Pintér és Fenyves­ II helyet cserél Marosvárr­­ól ugratja ki Készt, helyt­ál­t, de ő a hatosról gy­engén gurít és Tóth vetődve elcsípi a labdát. Nagy hel­yzet­ volt! A 35. percben Hódér fellőtt Frenákot, a­­smadrúgést Bihari bombázza a felső Nőre. A mérkőzést végéig e­ ryik csatársor sem tud komolyabb helyzetet rtólro.gy.lteni. Szögletarány: 2:1 (2:0) az EMIK ja­vára. NYILATKOZATOK: Kalmár Jenő (Csepel): Rossz já­tékkal, szerencsével győztünk. Burger István EMTK: Balszeren­­csés vereség. BÍRÁLAT: Az óriási szélviharban csata he­lyenként láttunk jó játékot. A mér­kőzést a két csatársor közötti kü­lönbség döntötte el. Az első félidő­­ben és a második félidő első negyed­­órájában az EMTK fölényben ját­szott, csatárai azonban alig lőttek kapura. A Csepelnek a nagy szél­ben jobban sikerült a labdát el­vinni© és csatárai minden helyzetből kapura lőttek. &7.ekcroo .tól végére kové a dolgát. Ká­nya volt a hátvédbármas legbiztosabb­­tagja. Nagy IT jól semlegesí­tette Ki­­suczikyt, Rédei bizonytalankodott. Rákosi jó beadásaival tűnt ki. Híres szürkén moz­gott. Elöl ne­m vittünk átlagon felüli tel­jesítményt. Keszthelyi TI mindenütt ott vo­lt. Marosváci lövéseivel, Fenyvesi TI pedig szü­ktetés­eivel tűnt ki. Pintér só­idal késlekedett a beadásaival, Tóth kitűnően védett. Csizmadia kemé­nyen, jól fogta szélsőjét. Dávid főleg a vé­dekezésben tűnt ki. Lovas Hekcsen küzdött. Szépföldi kissé lassú, Rehák szorgalmas. A csatársorban a két összekötő, Bihari és Gáti a­­ mozgatóerő Hibáink, hogy keveset lőttek kapura Kisuczkynak nem ment, Fre­nák lőtt még a legtöbbet a kapura. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. szol noki védlem oy*^/a pa B­enprer*®^ táma­d/sst rom­boltatv szét Bozóki se m maradt ludkkal mögül­ tük Trimo inkább védeike* zett. Nagytól több támadás indult el. Affees gyors és jól lő Vr­rga imkább hA» tuil segített soka'­.. Csősz cgé®rem jól irá­nyít Kitörésed !-« vegesélyesek.­ Pintér I. flv.orgtalmasan­ küzdött. Pintér II. kevés labdád kunott, különösen h­a erős félidőben hangtsiszolták el Kádár játékvezető az előnye,­«Mlyt­oni alkalmazta. »­­ Csepel—EMTK 1:0 (0:0) G­óllövő: Maros,Kéri. Csepel, 2000 néző. Vés: Kern. Csepel: Szekeres — Rédei, Kónya — Hí­res, Nagy II, Rákosi — Szentesi, Maros­vári, Keszthelyi II, Fenyvesi II, Pintér. EMTK: Tóth — Lovas, Csizmadia — Szép­földi, Dávid, Kehák — Bab­gh, Bihari, Ki­­suczky, Gáti, Frenák. I. FÉLIDŐ Egyre erősbbödő szél ellen a Csepel kezdi a játékot és K­isuczky elől Nagy II már ez első percben ha­zaadással ment. Csepeli el­lentámadásnál ,Csizmadia ad haza Tóthnak. A nagy szélben egyik csapat támadásai sem tudnak kibontakozni. A 1-1. percben Fenyvesi II. beadásából a behúzódó Pintér négy mé­­terről Tóth kezébe lő, majd erzsébeti lefu­tás után Frenák lövését húzza le Szekeres. A 20. percb­en Csizmadia kezez a 16-oson. Marosvári félmagas szabadrúgását Tóth ve­tődve védi. Sz­ép Balogh—Gáti—Bihari adogatás végén Kónya ad haza, majd egy perc múlva Pin­tér lő Tóth kezébe. Gáti átadását Frenák emeli kapura, a labda a belső lécet érintve, jut ki. A szél­­tól támogatott EMTK többet támad. A 36. percben Balogh elöl Nagy I­. hazafelé emel és a szél majdnem a kapuba viszi a labdát Kisuczky húsz métere, lövését a léc alól szögletre nyomja Szekeres. Csepeli ellen­támadás végén Marosvári ló mellé­ A 41. percben Pintér átadásából Keszthelyi II. lövi kapu­­mellé, a labdát. Az utolsó pere­ljen Bihari—Gáti adogatás után az apró­termetű erzsébeti összekötő ló mellé. SZÜNET U­TÁN ismét az erzsébetiek lendülnek előbb táma­dásba. Az 5. percben Frenák átmegy Ré­­dein, beadását Balogh jó helyzetből mellé­­lövi. Rákosi—Fenyvesi II támadásnál a csa­tár elől Lovas mert. Utána Fenyvesi II­ csúnyán bokán rúgja a hátvédet, akit az alapvonal mögé visznek ápolni. Keszthelyi II. távoli lövését vetődve fogja Tóth. A 14. percben Lovas visszatér. A 17. percben Keszthelyi II. lapos lövését Szögletre tolja Tóth. Szentesi jól ívelt rúgásért Marosvári ma­­gasan felugorva fejeli a jobb felső sa­rokba. 1:0 a Csepel javára SZERKESZTŐI ÜZENETEK Táng László: Diósgyőr-Vasgyár, Újtelep X. 2/2 a. A kopár fehér zsinegb­­l készült háló, amely 410 cm belső átmérő­in­ fekete fémgyűrűre van felfüggesztve A fém­gyűrűt vízszintes síkban a földitől 3­06 m magaságban szilárdan kel a táblához erő­zítene.1. úgyhogy az a tá­b’a két függő­leges srz.1 létől egyenlő távolságra lelvén. A gy­űrű be’sfi és le és a tábla között 16 cm.'Ts távol.'ág 1­egyen. LOPOS SPORT és játéküzlet IV. Piarista­ utca 1 TIL: 184—110 Az összes sportcikkek és sportruházatok nagy választékban kaphatók Labdarúgóegyesületek figyelmébe! Az összes felszerelési cikkek, tp^ me“kifp“d,^ verte ciuuibílső, gzi^ethy kiileaiesea ■ eccaULdák »*fc. »b) MM WUkosU&baM. MK«rt»|ihat*. iefjfrl* uilntaisekbaa m­etytehl­Xmk Ir-frír tatt iilai-ituti hfd tfiatiu .o% loxnt aUoodiou I aphatafd­ SIRaua SPORT-nál/.:^..S.r’6 arr yovEMBER . A hét válogatottja Tóth EMTK — Dobog (Szolnok), Kónya (Cappfil) — Bozsik (Kispest), Kovács I MTK, Rákosi (Csapot) — Dombos ETO, Heg­edics (Haladás), Szilágyi I (Vasas), Puskás (Kis­­pest), Hegedűs MTK. A tartalékcsapat: Grosits .MATEOSz — Rudas (Ferencváros), Sildósi (Vasas) —■ Pázmándy (El­ektromos), Patyi (Kispest), Mészáros MTK — Fényx (Elektromos), Ladányi (Szeged), Mészáros (Kispest), Csepregi A­ledc. (.rorapó), Frenák­ EMTK. \ ms*m&5F)$Q­ m­mm nb n Pereces—Miskolci MTE 0:0 Pereces, 600 néző. Vés: Kiss. Pereces: Krajnyák — Zent­a­­ IT, Pachinger — Polcz, Halmos, Zonttai J. — Futó n., Futó I., Sárfalvi, Cseh, Salamon. MMTE.: Kozma —­ Frommer, Fel­földi — Erdei, Siklósi, Morgent —­­Biró, Földi, Lányi, Tóth, Varga. Nőire küzdelemben, bal?veremeece körül­mények között adott !« esrv pontert a Pere, ces. Az első félidőben szél ellen is többet támadott a hazai csapat, szünet után pedig teljesen beszorult az EMTE. A kiválód® védő Kozma mentett© meg a­z egyik pontot* K'fün‘, Polcz, Halmu( Fu-ó I M !K Sámon, i'l Kocma. fa mezőny legjobbja), S­ilósi, Morpfent és Földi. BLASz BAJNOKSÁG VITT. 1.'er Barátsá"—33 FG 5:2 (3:11. TH. e­U!,Vai"út. 6" Boh­k­r­hmidt G: Farkas (2) , Miklée (2) 63 Slávay, 111. Nagy (­2). KC.Zn.ABD A 1 MTE—Kistext 20:8 (9:4) Csepel. Fér­éfi NTK I. osztály, 1500 nézőa V: Rtagylar. MTE: Orleger — Oláh, I.ieber — Molnár, Goc.-^ie, Erdődy. Csere: Nádasdi Kistext: Pécs­i — Novák, V©Bc«l Fanni, Mogyorósi, Kirtl. Csere: Solyimosi, A szükség kapussal és Róz­sa nélkül ki­álló MTE ragyogó csatár játékával szerezte meg az első győzelmét a Kisztext csapatja felett GólHMS: Mó­r.Ar CS), Perdódy (?­), G*rm (3) , Oláh (3) és Nádasdi, illetve Jón­i (3), Novák (3)­­a Solymoes (2). ■uaiggiw ijfL. — KERÉKPÁR Országút­i műsor — 1918-re (Folytatás.) Június 27—28—20: Nemzetközi Balat­t* körüli háromnapos verseny. I. nap: Buda­­pest—Balatoni el­le—Kaposvár. II nap: Ka­posvár—Balatoni el­le—Tapolca III. nap: Ta­polca—Budapest. — Július 4: M­agyarország összet­e 1.1 f­u­talm­ú országúti bajn­ok­sága. III. futa­m. Budapest—Aquincum—Szent­endre—Dobogókő—Esztergom — Solymár — Fogaskerékis végállomás. 120 km. — Jú­lius 11. Magyarország 100 km-es ország­úti bajnoka,Mg­a I—II. oszt. versenyzők ré­szére. Előfutam, egyénenkénti indításéal, a kecskeméti országúton­ Döntőbe a Ifi legjobb időt elért versenyző jut. 100 km. — Július 11: Portyabajnoksági napp III — Július 18: Magyarország 100 km-en mr .szágúti bajnoksá­ga. Döntő a gödöllői or­szágúton 100 km. — Július 25: Magyar­ország ő vezetett futám­a országúti bajnok*. .■•ága, IV. (befejező futam). Budapest— Eger—Buda­pest. 200 km. — Augusztuis T­: Budapest—Szolnok—Budapest F.fő­verseny 180 km. — Augusztus 8—15—22. Vidéki, országos jellegű háztömb körüli céljaira fenntartva. — Augusztus 22. Portya­bajnok­sági nap. TV —­ Augusztus 29. M­o­­torvesztéses háztömb körüli verseny a H­r­sök­ terén. Mellékversenyként: Budapest— Ács—Budapest. — Szeptember 4—5: Buda­­rpest—Belgr­ád — Szeptember 12: Gugger* : hegyi körpálya verseny. 50 km. Szi*­ tember 19: Nemzetközi Köztársasági­­&g.v­­díjas verseny a Városli­je­ti tó körül. 100 km — Szeptember 26: A vidéki hajnosfc­­sátr döntője. 100 km. Vaskerekes bajnokfe­­ság 100 km. Ifjúsági bajnokság. 50 km — Október 3: N­egymá­sz(5b«ijnokság Wő»­­'futamok. A Já­noshegy körül. 1­b. 10 km. — Október 10- A hegymászóba­jnokság dön­tője. — November 6: Magyarország mered baj­noksága, II. futam. A tízpróbafáblásat szerint» ismét Németh Imre a rangelső ! Az idén is összeállítottuk a lefirjobb eredmé­­nyek tízpróba rangsorát. Ismét Németh Imre­ az első, a tavalyinál 71 ponttal jobb eredménnyel. 1000 ponton felüli ered­­ményt »a idén is csak hilrman értek «­ viszunt , idén a 1 00 poonton felülleír safc­­mna meghaladja a harmincat, * tavalyi d­awnliAtommal ezemben A tíEprób«UU»:&zaá ■ MMXS k tóvattató: 1 1098 Németh I Br.«. 2. 1014 Garav 3:53 3. 1002 Klics 46: 07 4. 902 Szt.1Atryi .10:03 9 fi. !Kfl Ném­eth. B 30:60.6. 6. !»S7 Szeszédi 14:48.6. 7. s»S3 Híres 8:33 8. 976 Villá»i 1:50.4 9. 969 Goldoványi 21 4. 10. 967 Zsitvay 411. 11 947 Gar­ay 1:63.9. 12. 946 Kiss J. 14 9 13 942 Bíró 16:01.8. 14 . 940 Gháoryi 31.6. 26 r« Reoveca 47 39. 16 .«al­ia*51 15:09. 17 9S8 H3tóe» 3:118.« 18 977 Járna, dr 47 14. 19. 1­5 Németh B 15:04. 20 931 Bailha, Crónyi, Gu­idováalP* jh Tifich dr 10 7 S­..lígyi 15:0*.|