Népsport, 1949. február (5. évfolyam, 22-41. szám)

1949-02-11 / 29. szám

Árai f|S­fjfr lSg Előfizetés egy hóra 14 forint ílíllllIS^S* V. évfolyam, 29. szám JH? Külföldre------------25 forint yljllllwl LESZ-E ÚJ LESSZABÁLY a labdarúgásban? Élmunkás szakosztályvezetője van a GSE-nek Gnosits rövidesen formában lesz — Józsa az új k­özépcsatár jelölt Gyűrött — Kispéter is beszáll az MTK ellen — Nagymarosi és Várnai nélkül megy az Újpest Pécsre Ez az újság az NB I-ben Új szakosztályvezetőt ünnepel a Golubersfel. Ez az ünneplés minden­képpen indokolt, mert az új szak­osztályvezető — Mezei Gyula — sze­mélyében régi sportember került a szakosztály élére. De nemcsak mint régi labdarúgót ismerjük Mezeit, h­anem mint kitűnő munkást is. Leg­utóbb, a Golub­erger-gyárban tett lá­togatásunk alkalmával személyesen győződhettünk meg arról, hogy Mezei Gyulának valósággal legendás híre van a gyárban. Egy lakatos munkabrigádnak a vezetője, amely­nek minden tagja sportember, még­pedig neves sportember: Tamási, Kuli és Moharos a labdarúgócsapat­­ból, MarCxy pedig a síelők közül. Mind az öten kitűnő munkát végez­nek a gyárban s ezt a munkát, most kívülről is elismerték: Mezei Gyula élmunkás lett. Erre természetesen nemcsak dol­gozó társai büszkék, hanem büszke az egész magyar sporttársadalom is és most, amikor Mezei sporttársat ebből az a­kálomból őszinte szere­tettel köszöntjük, annak a reményünk­nek adunk kifejezést, hogy rövide­sen más egyesületeknek is lesznek élmunkás-szakosztályvezetői. (Kis üröm az örömben, hogy — még mos sem kezdődőtt a tavaszi iszány — , máris három sérült van a csapatban. A Gázgyár elleni mérkőzésen Dombóvári régi sérülése kiújult , Dombóvárira so­káig nem lehet számítani. Megsérült Aspirány és Csurgó I­­s, az ő esetük azonban könnyebb. Vasárnap a Ganz el­len mindkettő játszani fog. Orczifalvi István edző a simor utcai mérkőzésre a következő csapatot jelölte ki: Kamarás — Károlyi, Jezisó — Palotás, Moharos, Rábai — Aspirány, Konrád, Varga , Varga II. Tartalék: Kósa.­ A Vasas 14 játékossal utazik el Diós­győrbe vasárnap reggel: Túras, Bakó, Lőrincz, Siklósi, Szilágyi II, Lóránt Moór, Pósa, Ilovszky, Berzi, Szilágyi I. Kántor, Kotász, Tóth III. A II. csapat valamint az ifi- és kölyökcsapat a VÁC­cal, illetve annak ifi- és kölyökcsapa­tával játszik a Béke utcában. A SalETC­ a második csapatával ját­szott edz mérkőzést ezen a héten. Az első csapat 8:6 arányban győzött. A ve­zetők elégedetlenek a csapat játékával Vincze játékán erősen meglátszott a hosszú pihenő. Laczkó a jövő héten el­kezdi az edzést. Az alábbi csapat uta­zik szombaton Jászberénybe: Oláh — Kiss, Gáspár — Kanyó, Debreczeni. Hét, Csák, Csuberda, Polgár, Vitezsál, Vincze. A Csepel szerdán a Húsos elleni két kapus játékban javuló formát mutatott és 5:2 arányban győzött. A csapatból Tóth emelkedett ki nagyszerű játékával, de kitűnően mozgott Rákosi is. A Csepel pénteken edzést tart, vasárnap délelőtt pedig Csepelen a Kistexttel játszik edző­­mérkőzés­t. A MATEOSz legutóbbi kétkapus edző­jén már Grosits védett. A válogatott kapus Kissá még tartózkodóan mozgott, de a labdarúgásán látszott, hogy hama­rosan formába jöhet. Nagy gondot okoz a vezetőség számára a hátvédkérdés megoldása. Nádas még mindig beteg Domát pedig egy évre eltiltották. A Gázgyár elleni mérkőzésen többféle megoldással próbálkozik majd a vezető­ség. Az ETO szerdai kétkapus edzésén sok gól esett. Józsa játszott középcsatárt, még­hozzá elég jól s e­zek után valószínű­leg vele oldják meg a középcsatárkérdést. A csapat határozottan javul, de a veze­tők szerint még közel sincs bajnoki for­mában. A Ferencváros nem tudott győzni szerdán a Gázgyár ellen. A harmadik harmadban egyenlített a zöld-fehér csa­pat ,s így 3:3 lett a végeredmény. A mélytalajú edzőpályán az első csapat­beliek nem túlságosan erőltették meg magukat és az egyenlítés csak a tarta­lékoknak köszönhető, akik teljes erő­bedobással játszottak. Czibor pénteken elhagyja a kórházat, de két héteg szó sem lehet a játékáról. Budai viszont már rendben van és az MTK ellen ott lesz a csapatban. Czibor helyére Tiha­nyi kerül, mivel Teket iI a második csapatban játszik bajnoki mérkőzést a SzAC ellen. Valószínű, hogy Kispéter is játszik egy félidőt az MTK ellen. Az MTK vasárnap a Ferencváros el­len játszik. Ez a mérkőzés barátsgos, mégis ,,rangadó“ íze lesz. A kerk-f­ehérek sokat töprengenek a mérkőzés előtt. Ki lesz Sándor összekötője, ha Hidegkúti középcsatárt játszik? Várjon Hidegkúti beválik-e az ötösfogat közepén Hideg­kutinak középen nem szabad leállítania a támadásokat, kapura kell lőnie min­den helyzetből és legfőképpen­ jobbra és balra kell osztogatnia a labdát. A kék-fehérek arra számítanak, hogy Hi­degkúti játékintelligenciája hamarosan ezeket a kérdéseket is megoldja. Az Újpest vasárnap a PETC ellen ta­vaszi csapatát próbálja ki Tizenhárom játékossal utaznak a lila-fehérek Pécsre. Nagymarosi és Várnai nem mehet. Nagymarosi megfázott, lázasan fekszik, Várnai pedig még mindig nem heverte ki sérülését. Az orvosi megállapítás sze­rint Szűcsnek nincs porcleválása. Szűcs a­­ PETC ellen játszani fog, ez lesz a nagy próba. Ha ismét bedagad a játé­kos térde, akkor hosszabb pihenőt kap a kullancs. A szerdai kétkapus edzésen az Újpest 10:1 arányban győzött a Phő­­bus ellen. A Soroksár szerdán az­ I. honvéd­őr zászlóalj csapata ellen játszott­ három­harmados edzőmérkőzést. Az első és má­sodik harmadban a jól játszó, lelkes katonacsapat teljesen egyenrangú ellen­fele volt a Soroksárnak, a harmadik harmadban jobb erőnlétével a Soroksár került fölénybe és Kecskeméti, vala­mint Antoni góljával 2:0 arányban si­került győznie. A Szeged csütörtökön délután a sze­gedi Postással játszott edzőn­ érintest és 12:5 arányban győzött. A csapat biz­tatóan mozgott, a csatárok is sokat vág­tak kapura. A gólokat Ladányi (4), Ró zsavöl£jri (3), Nagy és Ludas (2—2) és Törköly rúgta. Újság: Gyurison csü­törtökön délben veseműtétet hajtottak végre. Az operáció jól sikerült, a hát­véd­ azonban hosszú ideig nem játszhat. Solti sérülése rendbejött és máris meg­kezdte az edzéseket. A Kispest csütörtökön a MÉMOSz- Drasche ellen 1:0-ás félidő után 3:1 arányban győzött. Az edzőmérkőzésről Gyulai és Bányai hiányzott. Bozsik csak egy félidőt játszott, mert még mindig érzi a sérülését. Vasárnap Miskolcon játszik a kispesti együttes az MVSE ellen. A Rostest csütörtöki kétkapus edzé­sén a Siemens ellen játszott és 7:2 (5:1) arányban győzött. Az edzésen Olajkár Ts is résztvett, de 20 perc után abba­hagyta a játékot. Vasárnap Csepellel játszanak a kispestiek, hogy megszokják a füves pályát. A skótok döntő támadást indítot­tak a kullancs-középfedezet ellen. Nem kipasszolással, nem újfajta cse­lekkel, nem helycserékkel, hanem:­­áj losszabbával! Ez ugyanis az egyedül célravezető módszer. Azt természetesen nem lehet meg­tiltani egy csapatnak sem, hogy ne a legjobb, a legcélszerűbb rendszert játssza. Nem lehet rendelettel eltil­tani a középfedezetet az ellenfél kö­­zépcsatárának a lefogásától. Sőt a szépségek iránti érzékeket is bajos fölkelteni a kullancsban s így­ rá­venni arra, hogy járuljon hozzá az ellenfél csatárjátékának színpompás kibontakozásához ... Ahhoz tehát hogy újra megváltozzék a játékrend­szer, újra meg kell változnia a já­tékszabálynak. Pontosabban: a les­­szabálynak. Amikor a labdarúgás nagy rend­szerforradalma dúlt Magyarorszá­gon, a „ kullancsellenes“ tábor rend­szerint megfeledkezett arról, hogy 1925-ben megváltoztatták a labda­rúgás szabályait. Az 1025-ös lessza­bály szülte a háromhátvédes rend­szert és bizonyos, hogy új játék­rendszer születik, ha esetleg 1950-ben megint megváltoztatják a lessza­bályt. Mit akar a skót szövetség? Ezt: Megérkezett a finn kézilabda válogatott Csat3. Kik délután a Keleti-pályaudva­ron Fantó Jenő elnökkel az élen a kézi­labdázók nagy küldöttsége várta a finn kézilabdázókat. Kézilabdázóink, már a vonat beérkezése előtt tudták, hogy Ausztria válogatottja szerdán Bécsben 14:13­(8:9) arányban legyőzte Finnország válogatottját. A menetrendszerűen befutó gyorsvonat utasai között azonnal felismerjük a szőke, rangos termetű finn játékosokat Vezetőjüktől, Marttinentől, rögtön a svájci érthetetlen 6:0-ás vereség iránt érdeklődünk. Először nem akar nyilat­kozni, végül röviden megjegyzi: — Kellemetlen mér­netés volt az i­­murikra a svájci ját­é­vezetők elfogult­­sága ... Megtudjuk azt, is hogy a svájci-finn mérkőzés a szabályos 20x40 méteres já­téktér helyett ,20x72 méteres (!) pályán került lejátszásra. Paterl Fritz, a buda­pesti mérkőzés osztrák játékvezetője együtt jött a finnekkel, ő is érthetetlen­nek tartja a svájci vereséget, annál is inkább, mert szerinte a finnek Bécsben ragyogóan játszottak és a befejezés előtt 5 perccel még 12:8 arányban vezettek Még megkérdezzük Martti­nen elnököt, mit vár a vasárnapi mérkőzéstől? — Szép játékot és nagy küzdelmet — mondja. — Biztos vagyok benne, hogy ez a találkozó megerősíti a két rokonnép sportbarátságát... Reméljük, hogy a mérkőzést illetőleg mind a finnek, mind a magyarok vára­kozása teljesül és az osztrákok ellen s­zép eredmény után magas színvonalú mérkőzésnek lesz tanúja a nézőcsúcsot váró Tattersall. A~wffvmih __________ B-CSAPAT | 4 LESTERÜLETE , , mm , • • m .# «-»—••■#► •..* — • — • — A* CSAPAT ¥ '4 LESTERÜLETE B-CSaffir KAPUJA Vagyis: ne a félvonalon legyen a leshatár, hanem a kétharmadvona­­lon. Amint a rajzon látható, három részre akarják felosztani a pályát s a csatárok a labdát várva nemcsak a fél vonalig, hanem a kétharmad­­vonalig mehetnek előre. Félpálya helyett mindkét csapat számára csak a pálya egy harmadrésze lenne les terület. (Szilágyi, vagy Deák a lab­dát várva nemcsak a félvonalnál ta­nyázna, hanem a kétharmadvonal­nál.) Erre az „egyharmad lesterület“-re ezenkívül vissza akarják állítani a régi lesszabályt. Vagyis: ahhoz, hogy egy csatár ne legyen lesem­, közte és az el­lenfél kapuja között három játékos­nak kell lennie! (Jeenleg kettős is elég!) Röviden: kisebb lesterület, régi les­szabály! Mit remélnek ettől a változtatástól a skótok? Azt, hogy eltűnik a lefo­­gós játék, középhátvéd helyett újra támadó középfedezet lesz, több lesz a gól, érdekesebb, szebb lesz a játék... fi­tól félnek. Attól, hogy a régi les­szabály újra felidézi a régi „egybekk­­rendszer“ rémét, amely miatt tulajdon­képpen 1925-be­n megváltoztatták a sza­bályokat. Továbbá attól, hogy még véde­­kezőbb jellegű lesz a játék, mivel a csa­ktok túlságosan közel kerülnek így a kapuhoz. Végül attól félnek, hogy meg­szűnik a mezőnyjáték ésa­ a két kapu kö­zötti csapkodásból áll majd a játék. A skótok azt kérik, hogy augusztus­ban sorozatos mérkőzések során próbál­ják ki ezt az új szabályjavaslatot. (Azai persze nem kielégítő megoldás, mert az új játékrendszer kialakulása éveket is igénybe vehet, mint­ azt a Chapman-féle WM-rendszer esetében is láttuk.) Szó van arról is, hogy ha az egyharmad les terület is alkalmat ad arra, hogy a vé­delmek lesre játsszanak, akkor ne egy­harmad, hanem csak egynegyed legyen a lesterület. (Ez már majdnem a 16-os vonal. . .) Mindezek a tervek bizonyára nagy ér­deklődést keltenek magyar szak­körök­­ben is. Ne feledkezzünk el persze arról, hogy a skótok terve — csak terv. Lehet, hogy jó terv, de lehet, hogy nem jó Talán a magyar szakemberek ennél jobbat is tudnak. Talán az Edzők Tes­tülete és a Játékvezetők Testülete, ha közelebbről megnézi a kérdést, egy sereg új szempontot tudna felvetni a játék­­szabályok további javításában. És talán valakinek az is eszébe jut, hogy helyes-e, ha a labdarúgó játékszt­mányok ügye angol ügy és nem az egész világ labda­­rúgósportjának az ügye. " Egyhónapos edzőtáborozásra hívták meg a Szovjetunióba a legfőbb hat magyar teniszezőt A Szovjetunió Minisztertanácsa mellett működő Testnevelési és Sport Bizottság harmincnapi tartózkodásra február 25 és március 25 között, időre meghívta a Magyar Tenisz Szövetség elnökét, valamint négy férfi- és két nő versenyzőjét a szov­jet teniszversenyzőkkel való közös edzésre. Hegyi Gyula, az Országos Sport Hivatal elnöke mind a maga, mind a magyar sporthatóságok, mind pe­dig az egész magyar sport nevében megköszönte a meghívást, amelyet nagy örömmel fogad az egész­ ma­gyar közvélemény. Az államtitkár egyben megtette a szükséges intéz­­kedéseket, hogy legkiválóbb ver­­senyzőink, akik közül jelenleg néhá­­nyan külföldi versenykörúton van* nak, idejében útrakészen álljanak. A verrenssük kijelölése pénteken tör­ténik meg. A szövetség elnökségi képviseletében Pető­­ Béla szövetségi kapitány utazik majd a csapattal. " Indulás: vasárnap! Kossa István és Hegyi Gyula jelen­létében, ünnepélyes keretek között kezdődik meg vasárnap délelőtt fél 11 órakor a csepeli sportcsarnokban az országos alapfokú sakkcsapatbajnok­ság. A bajnokság országos rendező­bizottságának nevében Dalmady Jenő, a sakkszövetség ügyvezető el­nöke nyitja meg a bajnokságot. Utána Hegyi Gyula államtitkár, az OSH vezetője, Kossa István ipar­­ü­gyi miniszter, Sebes Gusztáv, a Szaktanács sportosztályának veze­tője, Non György, a MINSz főtit­kára és Drahos Lajos országgyűlési képviselő mond beszédet. Vasárnap különben az egész ország területén megindulnak a küzdelmek az or­szágos alapfokú sakkcsapatbajnok­­ságért. Faiskas Gizi három számban a világbanki Miiben! Érdekes részletek a Farkas—Prizzi­­mérkőzésről — Távbeszélő jelentésünk — (Stockholm, február 10.) Nem kvánom senkinek azt az estét, amit szerdán itt átéltünk. Délután női párosunk kitűnő szereplése és Tiaikas Gizi Franks elleni biztos győzelme nyugodt érzéssel töltött bennünket. — Pritzi ellen most már simán fog győzni Gizi — gondoltuk. 3 játszma — 19 labda De n­eca így történt. Este először a Farkas—Pritzi mérkőzésre került sor. Az első játszmában Gizi támadott, ütött — eredménytelenül. A másodikban elkez­dett pötyögtetni, de az osztrák verseny­­zőnő két „hálós“ labdával megugrott és erre Farkas ismét elkezdett támadni. Megint csak veszített. A harmadik játszma előtt azt tanácsoltuk Gizinek, hogy időre játsszék és csak pötyögtes­sen. Idegtépő percek következtek. Amire még példa nem volt a világbajnokságok során: három játszmában 19 labdát játszot­tak csak le! Az első játszmát 8:1, a másodikat 4:3 és a döntő jászmát 3:0 arányban nyerte meg Gizi. De hogyan ! Először ?2:1 után Prizzi próbált támadni és kiütötte ma­gát. A másodikban 3:3 után nyerte a negyedik labdát Gizi. A döntő játszma előtt a hangszóró figyelmeztette a kö­zönséget: — Kérjük, hogy a nagy tétre való te­kintettel a legnagyobb csendben figyel­jék a játékot. A közönség ezt meg is szívlelte. A 15. percben még 0:0-ra állt a mérkő­zés, amikor Pritzi túlütött az asztalon, s ezzel 1-0-ra vezetett Farkas Gizi. Ezután 1 percig folyt a labdamenet és Gizi „csuszával“ szerzett pontot. 2:0. Pritzi igen sportszerűen, mielőtt még a mérkőzésvezető szólt volna, két fel­emeléssel jelezte, hogy a labda az asztalt érintette. Igen sportszerű jelenet volt, mert sokan nem is vették észre. A har­mandik labdánál az osztrák nő a hálóba adogatott, majd 20 másodperccel a 20 perc lejárta előtt feladta a további küs­­delmet, így Farkas Gizi 3:2 játszma­­arányban győzött és bejutott a csütörtök esti döntőbe. 92 percig tartott! Farkas Gizi boldogan mondta: — Érezem, ..hogy ezzel a játékmodor­ral megnyerhetem még a mérkőzést. Si­került. Remélem, hogy Hruskova ellen már nemcsak idővel nyerek. Egyáltalán nem vagyok fáradt. Pritzi csak bólogat: — Ja, Gizi... ezt jobban bírta idegek­kel. Ha nem kezd­­ így játszani, akkor három sima játszmában verem. Meg­érdemelte mégis, mert megküzdött ezért a győzelemért. Haskell, a svéd szövetség főtitkára így nyilatkozott: — Ilyen mérkőzést még soha nem lát­­tam. Amit ez a két versenyző itt muta­tott, az az akaraterő és az a kitartás csúcspontja. A pötyögtetés ellenére ideg­­feszítő volt a küzdelem. Koczián: — Kilencvenkét percig tartott!.­* Mialatt Gizi miatt izgultunk, a Kár­­páti—Mezei pár az elődöntőben játszott. Állandóan Farkas mérkőzését figyelték és az izgalom rájuk is átragadt. Alig találták el a labdát és kikaptak. Teljesít­­ményük így is ragyogó. A világbajnok­ságon harmadiknak lenni a nagy sikert Páros remények Soós is végigszurkolta Farkas Gizi mérkőzését. Nem használt neki, Leach ellen öt játszmában veszített. A Haran­gozó­k elleni négy küzdelmes koraesti játszma is éreztette játékán a hatását, Node így is kitűnően szerepelt, harmadik lett. A Soós—Leach mérkőzés után játszot­ták a Farkas, Eliot—Furstova, Kotat­­kova női páros elődöntőt. Giziék nagy fülérryel nyertek. Női párosban nincs el­lenfelük az egész mezőnyben. A döntő­ben az angol Daries—Grosby pár ellen játsszanak Ez biztos világ­bajnok­ságnak látszik. Vegyespárosaink csütörtökön reggel kezdték el mérkőzéseiket. A Soós—Kár­páti pár az I. fordulóban kikapott a Flisberg—Eliot kettőstől s ezzel kiesett a további küzdelemtől. A Sidó—Farkas pár annál jobban szerepelt. Egymás után, négy mérkőzést nyert és bejutott az elő­döntőbe. Vegyespárosunk is döntőben van! Csütörtökön délután a Sidó—Farkas pár két mérkőzést játszott. Először a svéd Neidenmark—Stockenberg kettős ellen játszottak és 21:11,, 21:13 ,21:12 ará­nyú fölényes győzelmet arattak. Ezértt a győzelemmel már helyre kerültek. Délután fél 5 órakor már az elődön­tőben a tavalyi világbajnok Maes—Thatt párt legyőző angol Leach—Franks pár ellen játszottak és nagyszerű játékkal 21:15, 31:12, 21:16 arányú hatalmas győ­zelmet arattak. Ezzel a magyar pár be ie­került a csütörtök esti döntőbe. Csütörtökön késő este tehát az egyéni világbajnoki döntők során három szám­ban mérkőzünk a világbajnoki címért. Női egyesben Farkas Gizi a csehszlovák Ivraskova ellen, női párosban a Farkas— Eliot kettős az angol Barnes—Crosby pár ellen és vegyespárosban a Sidó—* Farkas kettős az amerikai Roisman—# Mac Leian-t verő csehszlovák Vana—* Hruskova pár ellen. Az e­szi sorrend a következő: női pá­ros, férfi páros, női egyes, férfi egyes, vegyespáros. * Ha minden jól megy, akkor még há-­­rom világbajnokságot nyerünk. Lakatos György dr ) Mit várnak a nyolc olasz mérkőzéstől? TOTO-KIRADÓ Mi a helyzet az olasz mérkőzések körül! íme: Roma—Bari. Zsengellér az elmúlt héten visszaszerződött a Roma­hoz, a Lazio ellen jól játszott, de gólt nem rúgott. A Bariról azt írják az olasz lapok, hogy lelkileg nagyon megerősödött a csapat s elképzelhető, hogy Romából pontot hoz el. Inter—Genoa: Nyers vasár­nap már játszott, két gólt rúgott a Milannak s most már négy gólelőnnyel vezet a góllövőlistán. Vasárnap is játszik A Genova nincs a­­legjobb formában. Torino—Juventus: Vasárnap balszeren­cséje volt a Torinonak. Luccában az utolsó percig vezetett s akkor Lucencse 11-esből egyenlített. A bajnokcsapat for­mája kielégítő. Ezzel szemben a Juven­tus ,,gyengélkedik“. Vasárnap ugyan legyőzte Torinóban az Atalantát, no hogyan? Már a 2. percben 11-est ért el a Juventus s Hansen ezt értékesítette Mindenki nagy gólarányú Juventus győzelmet várt, de a Juventus gyenge csatársora miatt cs­a az 1:0-t tudta tar­tani. Atalanta—Lazio: Az Atalanta fel­jött egy kicsit, a Lazioban Höffling éppen ezen a mérkőzésen mutatkozik majd be. Az edzéseken Höffling kielégí­tően mozgott. Triestina—Milán: Az olasz lapok szerint a Tricetina visszaesett, még az se elképzelhető, hogy vasárnap Triestben kikap a Milántól. A Milánban Nordasil nagyon jó, vasárnap az Inter­nek is két gólt rúgott. Fiorentina— Padova: Az olasz lapok szerint inkább a Fiorentina az esélyes. Nem jelent sem­mit az, hogy a Fiorentina vasárnap kikapott Novarában. A Novarában ugyanis Fiola és társai (elsősorban Fer­raris II) ragyogóan játszottak. Lucchese—Palermo: A Lucchese csatár­sora visszaesett, a Palermoé gólképesebb lett. Livorno—Pro Patria: Gyenge a Livorno védelme (Mike vasárnap öt gólt rúgott a Livornonak), viszont a Pro Patria csatársora nagyon vérszegény mostanában.­­ A Szegedi Postás férfi kosarasai leg­­­utóbb a TF-MLFESz és a Kistext jó­képességű együttesét győzték le, így az ősz folyamán elszenvedett vereségért mindkét fővárosi csapatnak visszavág­tak. A BSE-től is vereséget szenvedtek, az ősszel és ezt a csorbát most, a szom­bat­­ délutáni Totó-mérkőzésen szeretnék kiköszörülni. A postások szombaton reg­gel a legjobb­­ csapatukkal — Csiszár, Heiszig — Halász — Ribizsár, Szamosi, csere: Boldis, Ökrös és Orbán összeállí­tásban — utaznak Budapestre. ♦ Csütörtökön délben közölte a Totó­osztály. — Most is körülbelül annyi szelvényt küldtek be csütörtök délig, mint az élé múlt hét csütörtökjén.