Népsport, 1949. szeptember (5. évfolyam, 174-195. szám)

1949-09-29 / 194. szám

wl JgBr m Előfizetés egy hóra 14 forint Ctt $ üli IS#* V. évfolyam, 194. szám. §s& Külföldre----------15 forint gy ifiig! Pilisszentivánon lelkes hangulatban kezdte meg előkészületeit az osztrákok ellen a magyar válogatott gárda - a pilisi Magaspnyok tövében köszönöm, hogy ellőttetek hozzánk — mondotta Vasbányai János élmunkás Pilisszentiván, ez a Pilis-hegység tövében meghúzódó kis bányászfala napok óta házban ég. Plakátok hirde­tik a kis bányászházak falán, hogy szerdán délután a magyar válogatott keret játszik a szentiváni pályán és hogy ez a játék Domonkos László­nak, a hajdani többszörös válogatott kapusnak a jutalomjátéka is lesz egyben. Gyönyörű őszi délután van. A b­ányá­ból a második váltás igyekszik éppen hazafelé. A bányaláa­pákat lóbáló bá­nyászok meggyorsítják lépteiket, amikor meglátják a válogatott labdarúgókat. — Jó szerencsét, sporttársak! — hal­latszik mindenhonnan. — Jövünk ma túljárt mi is, csak megmosakszunk és eszünk valamit. Festői látványt nyújt a pilisszent- Ivánnak pályája, amely magasabban van a bányatelepnél is. Közelebb a hegy­csúcshoz, mint a hegy lábához. Való­ságos kis sasfészek, hírre az alkalomra szépen feldíszítették. Gyülekezik a közönség. Előbb az isko­lások, a nők, majd később a bányászok népesítik be a nézőteret. Közel 2000-en vannak a kezdéskor. Először a B) vlogatott játszik a Pilisi Torna II csapatával. _ Mancik Béla má­so­dkapitány így állítja össze a B) csa­patod­ : GeV&r — Kovács //, Patyi, Szabó - Horváth K., Bosámzky — Dombos, Hideg­­kuti, Keszthelyi II, Zsolnai, Horváth. P. Torna II.: Nyerjék — Pitini, Bauer, Csonka — Juricza, Metzger —■ Mannherz, Ziegler, Harmat, Hau, Blind. A­­mérkőzést Gombás vezeti. Nagy kedvvel játszanak a B­ válogatot­tak és jól is megy nekik. Látszik­, h­ogy a mérkőzést összeszoktató jellegűnek szánták és ezért iskolajátékot mutat be a csapat. Negyedóra alatt négy gólt rúg a B­ válogatott. Keszthelyi II (2) és Zsolnai (2) eredményes. Különösen feltű­nik Keszthelyi és Zsolnai nagy igyeke­zete. Sebes Gusztáv szövetségi kapitány meg is jegyzi: — Úgy látszik, Zsolnai válogatott akar lenni. A félidő végén Hidegkúti lő még két gólt. A II. félidőben Keszthelyi II helyett Pális, Zsolnai helyett Aspirány játszik. A B1­ Csapat kapujába Nyerjék áll, We­­czelovszky pedig a Torna kapuját védli. Már nem törekszenek annyira a góllö­vésre a játékosok ebben a játékrészben. Igaz, hogy Weszelovszky is sok veszélyes labdát hárít. Három gól esik mindössze, Pális, Dombos és Aspirány révén. Mandik Béla ezt mondta a mérkőzés után: — Ezt a mérkőzést összegzők­tat­ónak szántuk s ennek a célnak meg is felelt. Még így is kitűnt Dombos, Horváth Károly, Zsolmny és Keszthelyi Is. „Köszönöm, hogy eljöttetek hozzánk a bánya mélyén dolgozókhoz...“ A közönség nagy tapsa közben jelenik meg a pályán a következő edzőmézkőzés tét csapata, a magyar A­-csapat és a pilieszen­tiványi bányászok együttese. A pálya közepén felsorakoznak az együtte­sek s a vendéglátó játékosok virággal kedveskednek a válogatott csapat tagjai­na­k. Előlép Balogh II, a válogatott csa­pat kap­tánya, hogy Domonkos Lászlót, a hajdani híres válogatott kapust köszöntse a juta­­lomjáték alkalmából. Balogh II arról beszél, hogy milyen örömmel jöttek el a magyar váloga­tottak erre a mérkőzésre. — Megígérjük — mondja —, hogy a magyar labdarúgás szép hagyo­mányait megőrizzük és új, nagy si­kerekkel visszük előbbre a magyar sportot. Nagy taps köszönti a szavakat. Vasbányai János élmunkás robbantó­­mester a pilisszentiváni dolgozók nevében üdvözli a válogatott csapa­tot. — A pilisi bányatornyok tövében köszönöm, hogy eljöttetek hozzánk s a bánya mélyén dö­gőzök előtt is be­mutatjátok tudástokat. Nagy hatást tesz a játékosokra, amikor Vasbányai János kéri őket: nézzenek jól körül s győződjenek meg arról, hogy a magyar bá­nyászok milyen lelkesedéssel, fegyelemmel és szorgalommal szolgálják a népet, a Magyar Népköztársaságot. Átadja a bányászszakszervezet Zászlóját a válogatottaknak. Ezután Kovách Jenő, az MLSz ügyvezetője a szövetség emlékveretével ajándé­kozza meg Domonkos Lászlót, aki az ünneplés, a taps közben meghatottan mondja: — 61 éves vagyok s azt hittem, hogy már egészen elfelejtettek ... De az új magyar sport nem feledkezett meg rólam sem ... Végetér az ünnepség .. . Kreisz­er közli Sebes Gusztáv szövet­ségi kapitánnyal, hogy Hidegkútinak hirtelen megdagadt a térde. Viszi is Hidegkútit a Sportszanatóriumba. A csapatok Gyurkovics játékvezető síp­jelére felállnak, de előbb a kapusokat felcserélik. A­ válogatott: Herceg (Pilisszentiváni Torna) — Balogh II, Börzéés. Kispéter — Kovács I, Józsa — Budai, Kocsis, Deák, Puskás, Babolcsai. P. Tárna: Kenni — Téri élei, Bruckner Szegedi­­— Benedek, Stifler — Lárái, Kiefer, K­­úrivá, Mirk, Gajdár, Élénk iramban kezdődik a mérkőzés. Sokkal színvonalasabb játékot látunk, mint az előzőben. Puskás kiugratja Ko­csist s az összekötő a felső sarokba lövi a labdát. 1:0. A félidő végéig már nem is rúg több gólt a könnyedén játszó válogatott csa­pat a lelkes hazaiaknak. A szünetben megváltozik a válogatott összeállítása. Rúzsa áll be a kapuba, Balogh, Börzsei, Deák és Babolcsai helyett pedig Kónya, Zakariás, Raueh és Tóth játszik. Rákapcsol a válogatott csatársor és az elsőő negyedórában Kocsis két gólt rúg, Puskás pedig egyet. Ezután újra kényel­­meskednek a „nagyok- s csak néhány perced a befejezés előtt erősítenek. Köny­­nyen érik el újabb góljaikat Rauer, Pus­kás, Budai és Kocsis révén. 8:01 A mérkőzés után Sebes Gusztáv szövetségi kapitány így nyilatko­zott: — Örülök, hogy az újoncok mind nagyszerűen játszottak, különösen Józsa. Slanvéd Rtítersi A döntetlen igazságosabb lett volna Budapest I—Budapest­­i 1:0 (0:0) Megyeri­ út, 4000 néző, V: Haran­gozó (Gere, Pósa). Góllövő: Bozsik (limesből). A pálya kapui zárva-nyitva, belé­pő­­díj nincs. A mérkőzés kezdete előtt ka­­tonazenekar szórakoztatja munkás­indulókkal a közönséget. Budapest I: Grosits — Rákóczi, Bá­nyai, Tóth III — Szőke, Henn — Virág, Gyulai, Boz­silk, Sinka, Bártfai. Budapest II: Tóth — Buzánszky, Réti Lantos — Faludi, Búza — Ormódi, Fenyvesi II, Várnai, Jéger, Deák II. Kezdetben B­udapestt I. csapata harcol ki enyhe fölényt, későibb azonban ellen­fele is feljavul­. Az egyik oldalon Virág, a másik oldalon. Jéger lő gólhelyzetben kapufát Mindkét csapatban sok az élvonalbeli játékos, mniéig sem mozog valami magas színvonalon a játék. A 23. percben Deáknak a­kad jó hely­zete, Grosits már­ verve van, de a szélső hat méterről Bányaiba lövi a labdát. A másik oldalon Bozsik lövése s­uha­n ki a bal kapufa mellett. Élénkül a játék. A 27 percben Ormódi két védőt is kicselez, utána nagyszerűen ugratja ki a jobb összekötőbe húzódó Deák Is­­ annak lö­vését Grosits neheze­n védi. A 31. peerben Rákóczi é­s Deák II. összecsap. Rákóczinak fel­reped a szemöldöke és a hátvéd le-­ megy a pályáiról. Helyére Gyulai húzódik hátra Mezőnyjátékkal ér véget a félidő. Szünet után a 6. percben a sérült Rá­kóczi visszatér. Mindkét csapatban vál­toztatnak: Budapest I-nél Sinka és Bárt­fai, Budapest II-nél Fenyvesi II és Vár­nai cserél helyet. Az első negyedórában kiegyenlített a játék, a kapuk­ nem fo­rognak különösebb veszélyben. De később fokozódik az iram, Sinka labdáját Bárt­fai élesen lövi kapura, de Tóth szépen véd. A másik oldalon Várnai szökteti Deákot, lövése azonban Grosits biztos zsákmánya lesz. A 21. percben a 16-osnál kitörő Deák II-t Bányai kézzel tartja vissza, Várnai szabadrúgása a sorfalról pattan ki. A 30. percben Budapest I veze­téshez jut, kapu előtti kavarodásban a labda Búza kezét éri. A megítélt büntetőt Bozsik értékesíti. 1:0-ra vezet a Budapest I. A gól után a játék keményebbé válik és helyenkint eldurvul. A 40. percben a játékvezető i Henit utánrúgásért kiállítja. Nagy izgalmiak közepette ér véget a mérkőzés Szögletarány 4:3 (2:0) Budapest I ja­vára BÍRÁLAT A két jóképességű honvédcsapat talál­kozója közepes színvonalú mérkőzést hozott. Hiányzott a két csapat játéká­ból az ötlet, a tervszerűség, a jó össz­játék. Inkább a mezőnyben folyt a játék, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Az erők kiegyenlítettek voltak, a balszeren­csés 11-es azonban megpecsételte Buda­pest II csapatának sorsát. A játék képe alapján a döntetlen feltétlenül igazságo­sabb lett volna. Ezzel a győzelemmel Budapest I csapata már szinte biztosan megnyer­tn­ek tekintheti a gyönyörű Rákosi Kupát, bár még vannak hátra mérkőzései. Budapest I-ben Grosits jól védett. Bá­nyai megbízhatósága középhátvédben is érvényesült. A csapat egyik legjobbja Szőke volt. A csatársorban Gyulai volt a legjobb. Helyenként Sinka és Virág nyújtott még elfogadhatót. Bozsik közép­csatárban nem találta a helyét. Tóth nem vétett hibát. A két szélső­hát­vé­d végig jól állt a lábán. Rétinek sok szerelése mellett, rossz pillanatai is volta­k. Faludi volt a jobbik fedezet. Elől Deák II volt a­ legjobb, rajta kívül a gyors Ormódi, Várnai és Jéger érdemel dicséretet. Egymást biztatva róják a köröket... A Pasaréti­ úti Pénzügy-sporttelepen az Állami­ nyomda, a Lukács-fürdő, az Ál­lami hirdető és a Pénzügyminisztérium dolgozói tartják MHK próbájukat. Feltűnő, hogy a sok próbázó közöt csak egy nő van: Kiss Sarolta, a Lukács­fürdő 17 éves bérelszámolója. Kiss Sa­rolta azonban a nagy társtalanság e­lle­nére kitesz magáért: a 60 métert 1­9 nap alatt futja, de a többi­ számban is egész jó eredményeket ért­ek — Szeretnék rendszeresen sportolni — mondja — de az édesanyám nem akar en­gedni. Pedig érzem, hogy jó eredménye­ket tudnék elérni. — Gyerünk Karcsi! Hajrá Karcsi! így biztatják társai a 100 méteres fu­tásnál Prezina Károlyt ,a Lukács-fürdő munkáját. A biztatás használ is. Karcsi arany szinten belül ér a célba. Az 5000 méteres gyaloglás vége felé az idősebbek már fáradtak. — Ne siess, Rudi! Menjünk együtt. .. —- mondja Iborlyai Zoltán, a pénzügy­minisztérium nyomozója Tenta Rudolf­nak. S egymást biztatva, róják a hátra­lévő köröket. Villanyfényben osztják ki a jelvénye­ket. Bárány­i György, az Állami­­nyomda legjobb szedő­brigádjának vezetője boldo­gan veszi át az aranyjel­vényt és meg­jegyzi: — Az MHK főleg a tömegsportot, de a minőségi sportot is szolgálja, örömmel vettem benne én is részt, de biztos va­gyok benne, hogy mindenki örül ennek a nagyszerű gyakorlási lehetőségnek. ondolj magadra, a dolgozók társadalmára az ország jövőjére. INDULJ AZ MHK-BAN! A nagyobb technika a Vasas győzelme mellett szól a csütörtökön sorra kerülő Soroksár—Vasas NB I-mérkőzésen A szovjet portya miatt elmaradt há­rom bajnoki mérkőzést a Vasas az ere­deti sorsolás sorrendjében mindig hét­­közben játssza le. Most csütörtökön a szeptember 8-ra kisorsolt Soroksár— Vasas mérkőzés kerül sorra. SOROKSÁR-VASAS A Vasas ezúttal Soroksáron játszik — egyáltalán nem könnyű mérkőzést. Két veretlen csapat találkozik egymással. A Soroksár eddig három mérkőzésből szer­zett 5 pontot, a Vasasnak pedig három játékból van négy pontja. Mind­két csapatnak jó a védelme, valószínű tehát, hogy kevés gól esik majd a mér­kőzésen. A Vasas fedezetpárjából Kalász valószínűleg kiesik s ez a körülmény a Soroksárnak jelent némi előnyt. A csa­társoroknál mindkét csapatban a jobb­­szárny a jobbik. A csapatrészek össze­hasonlítása alapján döntetlen körüli eredmény várható, a Vasas játékosai azonban valamivel technikásabbak s ez, véleményünk szerint, elegendő lesz a Vasas egygólos győzelméhez. Jóslatunk: 2:1 a Vasas javára. Részletes műsor Soroksár—Vasas, Soroksár, 4. V: Kallós (Kelen, Hamvas). Soroksár: Zsikla — Vigh, Kontha, Szamosi — Palotás, Kovács — Pusztai, Borbély, Hontyák­, Pákozdi, Juhász. Vasas: Bakó — Lőrincz, Lóránt, Pósa — Szilágyi II, Vadasz (Kotász) — Szabó III. Mező, Szilágyi I, Kántor (Csepregi), Illovszky. Az NB I állása 1. Kispest 5 4 1 — 13: 1 9 2. MTK 5 4 1 — 15: 6 9 3. Dorog 5 3 — 2 18:10 6 4. Ferencváros 5 3 — 2 10: 7 6 5. Soroksár 3 2 1 — 7: 5 5 6. Csepel 5 2 1 2 9: 7 5 7. ETO 5 1 3 1 6: 8 5 8. Debrecen 5 2 1 2 11:21 5 9. Vasas 3 1 2 — 9:2 4 10. MATEOSz 5 2 — 3 19:14 4 11. Szombathely 5 2 — 3 10:12 4 12. Újpest 5­­ 4 1 8:11 4 1 3. SzAC 5 1 2 2 7:10 4 14. Salgótarján 3 — 2 1 6: 7 2 15. Olajmunkás 5 — 2 3 7:15 2 16. Előre 5 ------ 5 6:25 — Jól kezdett a Csepel ökölvívó csapata Csepel—Morva válogatott 8:8 — Távirati Jelentésünk — A Csepeli MTK ökölvívócsa­pata szombaton indult útnak három mérkő­zés­ből álló csehszlovákiai portyájára Az első mérkőzést, kedden es­te nagy közönség előtt , Brnoban vívta Ellen­fele a nagy erőt képviselő morva váló­gintől­­ vélt. A bajnokcsapat döntet­lent harcolt ki. A mérkőzésről az alábbi táviratunk számol be: (Brno. szept 28.) ökölvívócsapatunk kedden este zsúfolt nézőtér előtt mérkő­­­zött meg a morva válogatottal. Az ered­mények: Légsúly: Balázs nagy küzdelemben veszt Husák ellen. Slarmatstíly: Horváth —Macixu döntetlen Horváth jobb volt. Pehelysúly: Borsodi győz Gold ellen. Borsodi kiütötte ellenfelét. Könnyűsúly: László veszt Králicsek ellen. Váltósúly: Záhorszky győz Horák ellen. Záhorszky okosan, szépen öklözött Középsúly: Szabó—Psako döntetlen. Bicsák—Netuka Oldrich döntetlen Bicsák szerintünk jobb volt Nehézsúly: Beme III—Netuka Heriz­tu­k­ döntetlen. Az utánunk utazott Ben© fáradtan is jól öklözött, jobb volt ellen­­felénél. A 8:8 hízelgő a mor­va csapatra Mártonfi Ferenc Csenem félszáz együttes nevezett a birkózó csapatbajnokságra! Közöltük már, hogy birkózásban is be­vezetik az országos csapatbajnokság, a Nemzeti Bajnokság rendszerét. A fejlő­dést nagy mértékben szolgáló változás igen nagy érdeklődést keltett a birkózó­­egyesületek körében szerte az országban. Eddig, noha még nem zárult le a ne­vezés, 44 felnőtt és 12 ifjúsági csapatot neveztek be. — Még várunk néhány nevezést — m­ondta. Schwallner András, a birkózószö­vetség főtitkára. — Főleg az ifjúúságiak csoportjában. Itt még csak 12 nevezés futott be. Az NB I-ben a jelek szerint a Bp. Lo­komotív, a Csepel, az Előre, az ÉDOSz, a Rákospa­lotai VSE, a Vasas, a Debr. Lo­komotív, a Ceglédi Vasutas és a Diós­győri Vasas indul. A­ II. osztály részt­vevői között lesz előreláthatólag az An­gyalföldi VSK, a Ganz TE, a Törekvés, a Húsipari MSK, a Postás, a MEFESz- Technikus Kör, az UTE, a Győri MTE. ­ Így és ezért nyert világbajnokságot a magyar női csapat A II. női kézilabda-világbajnokság küz­delmei befejeződtek. Első lett a magyar női csapat, a mezőny legjobbja, megérde­melten, vitathatatlan fölénnyel, biztosan győzve le az előző világbajnok Ausztria kézilabdázóit is. Kétségtelen, hogy még gyengébb perceiben is a mezőny legegy­ségesebb, legjobban felkészült csapata volt a magyar tizenegy. Utána sorrend­ben az osztrák csapat következik. Gyors lefutásokra és helycserére épített támadó rendszerük, sokszor túl kemény védekezé­sük az osztrák férficsapat stílusára em­lékeztetett. A magyar csapat ellen ember­fogással védekeztek, később mindjobban a sárfogásra tértek át, ekkor védelmük jóval eredményesebb vo­lt. Kétségtelenül a torna második legjobb együttesének mutatkoztak. A csehszlovák lányok fejlő­dése volt a torna legnagyobb meglepe­tése. Hihetetlen szívósság és emellett kitűnő technika jellemezte a baráti Cseh­szlovákia kézilabdázó lányait. Szívóssá­guk tette lehetővé a gyors váltást tám­a­dásból a védekezésbe és azt, hogy csak­nem mindig nyolc-tíz emberrel tudtak védekezni. Ennek köszönhetik nemzetközi gyakorlatlanságaik ellenére kitűnő helye­zésüket. A francia csapat mozgékony, gyors rajtaütésekre épített támadójá­téka nagy tetszést aratott, de a csapat nem bizonyult elég szívósnak a torna végig küzdésére. Kedden délután játszották le a női kézilabda VB utolsó fordulóját a csepeli stadionban. Az elő­mér­kőzésen a magyar lányok biztosan győzték le a baráti Cseh­szlovákia csapatát és ezzel veretlenül megszerezték a világbajnoki címet. A volt világbajnok osztrák csapat fölényes győ­zelmet aratott az igen fáradt benyomást keltett franciák felett. Magyarország—Csehszlovákia 4:1 (3:1) Csepel. Vezette: Benedikt (Magyarország). Magyarország: Losonczi — Szigetiné, Bártfayné — Somlai, Lendvai, Molnár — G­állai­, Kiss, Váradyné, Hámori, Soly­­mosi. Csehszlovákia: Kasanová — Mika­­nová, Zouzatová — Simonová, Preus­­sová, Bastová — Nozerová, Hemrová, Pokorová, Blán­ová, Sedlinská. Gyenge iramú mérkőzésen biztosan győzött a ma­gyar csapat a kitűnően védekező cseh­szlovákok ellen. Szünet után a vendég csapat erősen feljött, de a magyar véde­lem jól működött. Góldobó: Kiss (3), Vá­­radyné, 111. Hemrová. Ausztria—Franciaország 8:1 (2:1) Csepel, 1000 néző. Vezette: Bahnik (Csehszlovák­i­a). Ausztria: Lechner — Czech, Chrosta — Hausner, Musil, Nav­ratil. — Jantsek, Ocwirk, Bauma, Za­­worka, Iwan­. Franciaország: Boe­teher — Roussaire, Marié — Maison, Thalamy, Geristner — Tarlet, Fols P., Duboisset, Wolfs R., Fischer. Az első félidőben a francia csapat egyenrangú ellenfél volt, de szünet után összeroppant az osztrákok még-megújuló támadásai alatt. Góldobó: Za­worka (4), Ocwirk, Jantseh, Musil, Iwan, 411. Wolfs P. A VB végeredménye: 1. Magyarország 3 3 — — 18:6 6 2. Ausztria 3 2 — 1 13:10 4 3. Csehszlovákia 3 1 — 2 7:9 2 4. Franciaország 1 3 — — 3 6:19 0 A világbajnoki mérkőzések befejezése után felvonultak a VB résztvevői. Elől a világbajnok magyar csapat, utána sor­rendben az osztrákok, csehszlovákok és franciák. Petet­ Montgobert, az IHF al­elnöke befejezettnek nyilvánította a vi­lágbajnokságot és melegen üdvözölte a torna legjobb együttesét, a világbajnok magyar csapatot. Ezután Drahos Lajos az országgyűlés elnöke beszélt. — Csepel, dolgozói nevében szeretettel nyújtom, át a­ győztes magyar csapat­­nak ezt a­­serleget — mondotta. Méltatta ezután a magyar csapat kitűnő teljesít­ményét, amelyet népi demokráciánk ál­dozatkészsége tett lehetővé. — Szálljon a köszönet szava a mi sze­retett, nagy tanítómesterünk, Rákosi Mátyás felé! Éljenek a világbajnokság résztvevői! Drahos Lajos beszéde után a közönség lelkesen ünnepelte Rákosi Mátyást. Ezután felcsendültek a himnusz hang­jai és a győztes csapat tiszteletére fel­vonták a­­magyar lobogót. A II. női kézi­labda világbajnokság befejeződött, a ma­gyar női kézilabdacsapat megszerezte népi demokráciánknak az első kézilabda világbajnokságot. . .★ A­ világbajnoki torna befejezése után megrendezett ünnepi vacsorán vala­mennyi résztvevő nemzet játékosai és ve­zetői megjelentek. Elsőnek Fantó Jenő, az MKEOSz országos elnöke emelkedett szólásra. Üdvözölte a résztvevő nemzete­ket, majd beszédét a következő szavak­kal fejezte be: — Azt, hogy a Magyar Népköztársaság­ban a sportolók minden területen ilyen komoly eredményeket érnek el, elsősor­ban Pártunknak és nagy vezetőnknek, Rákosi Mátyásnak köszönhetjük. Már a hároméves terv folyamán soha nem álmodott segítséget kap­tunk mi, kézilabdázók is. Ez a se­gítség az ötéves terv során még fo­kozódik, s lehetővé teszi, hogy kézilabdázóink a jövőben újabb és újabb dicsőséget sze­rezzenek népi demokráciánknak . .. Ezután P­etit-Mot­gob­ert, az IHF al­­elnöke, a francia kézilabdaszövetség el­nöke beszélt. — A világbajnoki mérkőzések a leg­­sportszerűbb keretek között játszódtak le. Nehéz küzdelemben a magyar csapat megérdemelten nyerte el a világbajnoki címet. Hiszem, hogy ez a budapesti talál­kozó is elősegíti a népek barátságát és ezen keresztül szolgálja a béke ügyét . . . Ezután került sor a díjkiosztásra. Fantó Jenő a második­ helyezett osztrák csapat­nak az Országos Sport Hivatal hatalmas ezüst kupáját, a harmadik helyezett cseh­szlovák csapatnak a csepeli dolgozók gyönyörű ezüstserlegét, a negyedik he­lyezett francia csapatnak pedig egy művészi szobrot nyújtott át. Ezen­kívül minden játékos és vezető em­lék­­vezetet és oklevelet kapott­