Népsport, 1953. november (9. évfolyam, 218-239. szám)

1953-11-30 / 239. szám

„Egy csúcsot megsemmisítő gólok története" Ez a cím olvasható a „Daily Express" csütörtöki számában egy képsorozat felett- A képek három magyar és egy angol gólt örökítenek meg. A magyar gólok Anglia 90 éves veretlenségét szüntették meg. A négy­­ képet alább közöljük, az angol lap magyarázó szövésével ,és saját megjegyzéseinkkel. Anglia első gólja. Johnston küldi előre Mortensent- A B­ackpool-játékos Sewellhez csúsztat, ez előretör és 12 yardról lő. 15. perc: öt perccel később megérkezik Magyarország 2. gólja Hidegkúti útján, 10 yardról leadott lövésből." (Kisebb eltérések vannak itt is a leírásban, a gólok időpontjában, a góllövők azonban vitathatatlanok. A képen az ango­­lok egyenlítő gólja látható. Grosics vetődik, de nem tudja megfogni a labdát. Buzára­zky már csak a lövés után érke­zik Sewell elé. A képen balról-jobbra: Grosics — a ball­ába előtt a fehér labda — Buzánszky, Seweil. „Magyarország 3. gólja, a 24. percben Czibor bal szélső a jobbszélen tevékenykedik, majd középre ad. Puskás jobbal okosan leveszi a labdát, villámigyorsan átteszi a balra és bumm. Bement. Négy perccel később Bozsik jut szabad­rúgáshoz valamivel a büntetőterületen kívül. A labdát Püs­kos eltéríti az iránytól- Ez Magyarország 4. gólja. Jaj, sze­gény Anglia. De sebaj. A 38. percben Hebb Mortensenhez ad, a Blackpool-ember átkígyózik két védőn és bebombázza Anglia 2. gólját.'' (A harmadik gólunkat ábrázoló képen balról-jobbra: Johnston, Merrick, Eckersley, Wright, Puskás, Dickinson, Czibor.­ . . „Magyarország 1. góljai Puskás Budaihoz ad- innen Hidegkútihoz kerül a labda,­ a középcsatár csele­i.Intézi Johnstont és lő yardról jobblábas lövés nyomán itt az első gól. A játék még csak 50 másodperce folyt!" (Ha a gólt megelőző összjáték nem is teljesen így folyt le, de a gól leírás helyes. A felvé­tl távcsöves készülékkel történt és ellenkező diairól, mint az első gólt ábrázoló legutóbbi fel­vételünkön. A képen balról-jobbra: Ramsey, a földön Mernek. A kapu jobb sarkában a fehérre festett labda.) „Magyarország 5. gólja: Budai és Kocsis rést nyit Bogaiknak, s ő süvítő lövést küld a léc alá 20 yardról- 50. perc. Három perccel később jött Magyarország 6. gólja: Czibor keresztbe ad Hidegkútinak és máris bent van Hideg­kúti harmadik gólja. Ez után következett Anglia 3. gólja, Ramsey tizenegyese.­ (ötödik gólunknál a képen balról­­jobbra: Dickinson, Johnston, Merrick, térdelve: Wright, Eckersley, Kocsis, Budai, Hidegkúti, Czibor.) A IV. kerület és a XIII. kerület nyerte Budapest I. osztályú tornász-csapatbajnokságát Szombaton és vasárnap, szépszámú ér­deklődő e ott Csepelen, a Jedlik Ányos gimnáziumban rendezték meg Budapest 1805. évi férfi, női­­ II. és III. osztályú tornász-csapatbajnokságát. A bajnoksá­gon igen sok csapat állt rajthoz a több élvonalbeli tornász, köztük néhány válo­gatott kerettag is indult. A III. osztályú bajnokságért közel 80 csapat küzdött, különösen a férfiak r­ezsönye volt népes. III. o. női összetett: 1. XI. ker. (Ta­mási Pürner Tamás Kónya Topics, Bánáti M. Lukács. Báliké) 378.9 p. 3. XII. kér. 317.3, 3 . kér. 315.5, 4. XIII. kér. 151.2 (Csak három versenyzőjük volt.­ III. o. férfi összetett: 1. IX. kér. I. csapata ((Bábiczky, Szőke Nagy. Vörös. Németh, Várhegyi Soós. Reviczky 324 9. 2. XI. kér. I 398.4, 3. XI. kér. II 324 1. 4. XII kér. 324. 5 VIII. ker. 1. 323 9. Xi II kér. 323.1 -----------1,....... Az I. és II. osztályú csapatbajnokság­ban is a férfiak mezőnye volt a népesebb. A küzdelem színvonalát nagy mértékben emelték a válogatott keret tagjainak jól sikerült gyakorlatai. I. o. férfi összetett: 1. IV. kerület (Mező, Simonfalvi, Dibáczi, Pőcze, Hornyicz­ky, Buzgó, Tornác, Szabó) 332.1, 2. XIII. ker. 331.5, 3. XII. ker. 33.9, 4. VI. ker. 327.5, 5. II. kerület 316.3, 6. XIV. ker. 311.8. I. o. női összetett: 1. XIII. kerület (Petró, Kürti, Katona, Paraszton, Bánhe­gy­iné, Kertész) 330.2, 2. II. kér. 323.4. A II. oszt. bajnokság hiányossága volt, hogy meglehetősen kevés csapat indult, különösen a nők mezőnyében. II. e. férfi Összetett: 1. VI. kerület 3311.fi, 2. XII. kér. 314.8, 3. VIII. ker. .103.8. II. e. női össze­tett: 1. XII kér. 321.3. Androvitzky legyőzte Szilágyit az országos sakkbajnokságban A IX. országos egyéni sakkbajnokság szombati, 5. fordulóján Androvitzky sö­téttel finoman vezetett, köz­épjátékban let, nyerte Szilágyi vezérét, s anyagi fölé­nyét végjátékban érvényesítette. A Delyi Sándor játszmában a középjátékba való átmenetnél Dely hibázott, de hamarosan gyalogot vesztett. Sándor gyorsan fölény­be került, majd mattkombi­nációval győ­zött. "­­ Szily világossal éles támadást indított László királyállása ellen, utóbbi azon­ban szívós védekezéssel jó ellen­ esélyekre tett szert. Ekkor László durva elnézést kö­vetett el, minőséget vesztett s a játszmát hamarosan feladni kényszerült. A Kluger —Réthy mérkőzés izgalmas lefolyású volt. Kluger éles támadáshoz­­jutott, de ismét túl sok időt használt fel, s időzavarában elvétette az előnyt biztosító folytatást. A fő­­kénesben, bár az állás még igen bo­­nyo­ult volt, a kölcsönös időzavarra való tekintettel a két mester döntetlenben egyezett meg. Navarovszky világossal tartó­ kezde­­m­nyezéshez jutott Flórián ellen, pozíciós fölényre tett szert, majd átmeneti tiszt­a­dozattal két gyalogelőnyt szerzett. A játszma Ravarovszky nyerőesélyével füg­gőben maradt. A Gereben—Mészáros játsz­­rttában bonyolult középjáték után Mészá­rastyája behatolt a világos térfélre. Gereben ellenöttek érdekében kettőé gya­logáldozatot hozott. Mészáros azonban ecry gyalogot visszaadott, s a sfigerállás­ban nyeres­ esélyei vannak. A Tipary­*0T*n * meernyi­tasban álláselőnyt szerzett, középjáték­tD a.7.n-nban Tipary, sok időt használt ■» j? időzavarba került. Berger váratlan fordulattal két gyalogelőnyt szerzett és a fu0*0.0n] fich*n győzelemre van esélye. A Lengyel—BarCza mérkőzés elmaradt, mert Lengyel szolgálati beosztása miatt nem tudott megjelenni. Gosztogyi szabad­napos volt. A verseny állása: Andronitzky 4, Sán­dor, Szily 3.5, Kluger 3, Tipary 2.5 (1, ez), Flórián, Mészáros 2.5 (1),­­ Szilágyi 2.5, Gasztonyi 2 (sz),­ László, Réthy 1.5 (sz), Barcza, Berger, Lengyel, Xavasrovszky. 1.5 (1), Gereben 1 (2. sz). hely­i pont. VÁROS ALATT Új, színes mr ar játékfilm. Irta: Halász Péter. Operatőr: Pásztor István. Zene: Bánky György. Rendezte: Herskó János. Szereplők: Bulla Elma, Bessenyei Ferenc, Kossuth-díjas, Bihari Jó­zsef, kétszeres Kossuth-díjas, ki­váló művész, Horváth Teri, Pécsi Sándor, kétszeres Kossuth-díjas, Szemethy Endre, Somló István, Kemény László, Tompor Sándor, Kállai Ferenc Szirtes Ádám, Pongrácz Imre, Sinkovits Imre és mások. -4 1953 november 30. hétfő Közepes eredmények a Petőfi VTSK kisöbű sportpuskás versenyén A Petőfi VTSK vasárnap a mexikói úti lőtéren minősítő jellegű kisöbű­ sport-puskás versenyt rendezett, amelyen a ámportyár, Bp. Dózsa, Munkaerőtarta­­lékok és a Rákosi Művek MSzHSz sport­lövői is elindultak. A ködös, párás idő­ben a versenyzőket igen nehéz feladat elé állította a 106 méteres táv. Fekvő testhelyzet, HK- méter: 1. Horváth J. (Lámpagyár) 20/181. 2. Holup (Limpa­gyár) lafi. 3. Csesznek­i (Bp. Dózsa) 185. 4. Fodor (Petőfi VTSK) IM, 5. Horváth B. (Rákosi Művek MSzHSz) 183. Csapat: 1. Lámpagyár (Holtm. Sinkal, Horváth, Kasza, Mészáros) 906, 2. Petőfi VTSK 902, 3. Bp. Dózsa 893, 1. Munkaerőtartalékok 811, 5. Rákosi Művek MSzH*Sz 858. Nők: 1. Rudasné (Petőfi VTSK) 183, 2. Pallay (Bp. Dózsa) ISO. 3 Kissné (Bp. Dózsa) 178, 4. Vedresné (llámpagyár) 175, 5. Harsányiné (Sányagyári 176 Ifjúsági: 1. Pogány (Munkaerőtartalékok) 177, 2. Orova (MT) 173, 3 Varga (MT) 173, 4. Gálik (Petőfi VTSK) 173, 5. Török (Pe­tőfi VTSK) ifií). A versenyen 72 sport­lövő vett részt. NÉPSPORT A Magyar Népköztársaság Miniszter­­tanácsa mellett működő Országos Test­nevelési és Sportbizottság lapja. Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Bp., V0­1., Rökk Szilárd­­utca 6. (Postai címe: Bp. 8. postafiók 10.) Távbeszélő: 338—560. Kiadta a Sport Lap- és Könyvkiadó Vállalat Kiadó­hivatal, Bp., VII., Rákóczi-út 50. 1. Távb . 229-085. 220-416. Terjeszt!: Posta Köz­ponti Hirlapiroda Vállalat- Bp., V.. József nádor-tér 1. Távb.: 180—850 Budapesti előfizetés: a kerületi kézbe­sítő postahivataloknál, vidéken a helyi hírlapterjesztéssel foglalkozó postahiva­talokban és postai kézbesítőknél. Előfizetési díj évre 420 Ft. Megjelenik: hétfőn, kedden, csütörtökön pénteken és vasárnap. Szikra Lapnyomda NÉMET FILMHÉT 1953 december 10—17. Műsora: kivételes törvény UTOLSÓ PADBAN * KIS ÉS NAGY BOLDOGSÁG TÁBORTŰZ MELLETT Elítélt falu Alattvaló Figaró házassága Kősziv , Karrier Párizsban Eső után napsütés Asszonysorsok ISMERD MEG A NÉMET FILMMŰVÉ­SZETET. A BÉKE HARCOSAT! Levelek a szerkesztőséghez ,.A győzelmet mi is magunkénak tekintjük** Egy Magyarországon tanuló koreai diák levele Szerdán délután mi is ott izgultunk a magyar diákok soraiban a rádió mellett. A győzelmet mi is magunkénak tekintjük. A magyar labdarúgó-csapat bebizonyí­totta, hogy az angol csapat nem legyőzhetetlen. Amit a kontinens-válogatott nem tudott elérni, azt a magyarok lelkesedése, küzdőképessége megvalósította. A magyar csapat győzelméhez hozzájárult az a tudat, hogy mellettük áll egy egész ország, egy egész tábor, amely várja a győzelmet. mérkőzés megmutatta, hogy a szocialista és a népi demokratikus sport ma­gasabb színvonalú, mint az imperialista államok pénzre épített sportja. Ifi, koreai diákok, együtt lelkesedünk magyar barátainkkal. Forró szívvel üdvö­zöl­jük a mag­yar csapat m­inden egyes tagját, akik aranybetűkkel írták be nevüket a világ sportjának történetébe. Őszinte szívvel, a további sikerek reményében gratulálunk ehhez a világra­szóló győzelemhez.­­ A V­eszprémi Vegyipari Műszaki Egyetemen tanuló koreai diákok nevében: Kim Szon Gn nagysierű összecsapást hozott mindkét szombati ökölvívó CsB mérkőzés A SzOT ökölvívó CoB során szombaton este felát mérkőzést bonyolítottak le a Sportcsarnokban, egy első és egy máso­dik csoportbeli találkozót. Mindkét mér­kőzés nagyszerű küzdelmet hozott Vasas SE II—Vörös Meteor SE 11:9 lóös) néző. V: Erdélyi. Légsúlyban Németh Gy. (V) ellenfél nélkül győzött, mert Drexlert az orvos sérülés miatt nem engedte indulni. 2:0. Harmatsúlyban Iglódi (VM) nagy harc­ban, főleg kemény egyenesei révén győzte le a jól hajrázó Balaskót *2:2. Pehely­súlyban Sipek (V) el­len Illést az 1. me­net végén sorozatos szabálytalankodások miatt leléptethték. 4:2. Könnyűsúlyban a jobb alapállása és technikailag sokkal képzettebb, Balogh (V) győzött a merev és lassú Komor el­en. Komor a 3. menet elején feladta a küzdelmet. 6:2. Kisváltó­­súlyban a fiatal, küzdőképes Neruda (VM) két meneten keresztül jobbnak bi­zonyult, mint az­­észszerűtlenül harcoló Báli. A pontozók döntetlen eredményt hoztak ki. 7:3. Váltósúlyban Égre (V) ellen Schu­ler az 1. menetben feladta. 9:3. N­agyváltósúlyban Barinka II (VM) töb­bet támadott Szóka ellen bár ütéseibe sok tenyeres is csúszott. Barinka kis különbséggel győzött. 9:5. Középsúlyban Balázs (V) ellen Ti­bold a 2. menete ele­jén feladta. 11:5. Félnehézsúlyban Lő­­rincz (V) fokozatosan lendült bele Pau­lovics ellen. Többet­ ütött, tisztábban, s csaknem végig ő támadott. Nagy meg­lepetésre Paulovicsot hozták ki győztes­nek. 11:7. Nehézsúlyban Gyöngyösi (VM) nagy horogcsatát vívott Gorgosilitz el­­len, s vezetett is, amikor a Vasas-ver­senyző a 3. menetben feladta. lila­ Vörös Lobogó SE—Kinizsi SE 12:8. 1800 néző. V: Ermler„ Légsúlyban Szabó harmad Tolybani Bo­kor (mindkettő VL) győzött ellenfél né­kül, mert a Kinizsi nem indított ver­senyzőt. 4:0. Pehelysúlyban Borsodi (VL) döntő fölénnyel győzött Bittó ellen. Bak­­i­ Odi jobb egyeneseivel és kemény olda­­ütéseivel felőrötte Bittó erejét, s a 3. menetben Borsodi döntő fölénye miatt Bittől­­leléptették. 6:0. Könnyűsúlyban Erdei­­(K) ellen Horváth Istvánt lelép­tették. Eleinte Erdei nehezen bontakozott k­i. Horváth gyorsabb és k­ezdeményezőbb volt. A menet végén azonban Erdei egy nyújtott jobbhorgától Horváth meg* roggyant, majd fejelés miatt meg is ije* tették. A *2. menetben heves küzdelem alakult ki. Horváth ekkor valamivel, jobb volt. A 11. menetben Horváthot a vezető­bíró sorozatos szabálytala­nkodás miatt leléptette. 6:2. Kisváltósúlyban Harsányi (VL) az 1. menet közepén egy rövid jobb­horoggal kiütötte Angermant. 8:2. Váltó­súlyban Holós (K) ^ pontozással győzött Stejer ellen. A hajlított karú i­tésseket alkalmazó Hollós többet kezdeménye­zett, de feltűnően védettlenül indított támadásait Stejer néhányszor keresztül­verte. 8:4. Nagyváltósúlyban Papp ("VX) ellen Madosfa VI az első menet­ végén feladta. 10:4. Középsúlyban a sokk­al na­gyobb akarással harcoló s jobb erőban levő ifjúsági Pállá II csaknem végig tá­­madott és sokkal­ többet ütött, mint Kéki, ő végül is biztosan győzött. Fél­nehézsúlyban Molnár (K) pontozással győzött Óvári ellen. A fiatal Molnár ügyetlen harcolt. A közönség nagy taps­sal jutalmazta egy-egy viharos támadá­sát. Molnár kü­lharcban, Óvári belharc­­ban bizonyult jobbnak az élelmezésiek ver­­senyzője azonban többet ütött. 10:8. Nehéz­súlyban F. Nagy (VL) győzött Hivnolya ellen. A második menet közepén Homo­­lya vezetett, amikor az élelmezésiek ökölvívója egy kemény jobbhorogtől földre küldte ellenfelét, s azt kiszámol­ták. A mérkőzésvezető Homolyát tarkó­­ü­tés címén­­leléptette, s F. Nagyot hir­dette ki győztesnek. (Szerintünk p. Na­gyot kellett volna leléptetni mert a textilesek versenyzője valóban csak színlelte a roggyant állapotot é­s hagyta magát kiszámolni.) 12:8. A labdarúgó AB II-ba jutásért folyó osztályozók 4. fordulója I. csoport Belsped—Pécsi Haladás 2:1 (1:1). Mező­ utca, 1500 néző. V: Dankó. Bel­sped: Kohut — Szabó II, Szabó I, Má­­tyus — Sári, Bajzák — Galgóczi, Búza, Kurucz, Szaldinger, Varga. P. Haladás: Vass —­ Szabolcsi, Szőcs, Mike — Léná­val, Hídvégi — Zsemberi. Berki dr. Molná­r, Kamondi, Kasza (Pehm). Végig nagyiramú, kemény mérkőzés. Szünet után a Belsped csatárai rendre kihagy­­ták biztos helyzeteiket. G: Kurucz 12). I!!. Hídvégi. Jó: Szabó I. Sári. Szabó H, Bajzák, ill. Szabolcsi. Hídvégi. Molnár. Pénzügyőrök—Nagymányoki Bányász 2:0 (2:0). Sztál­inváros, 400 néző. V: Szigeti L. Pénzügyőrök- Csikós — Fo­dor (Dienes), Koós, Takács — Schwindt, Jónás — Molnár, Horváth II, Vad. Hor­váth I, Sasgáti.­­ Bányász: Ásvány — Koncz. Dormány.­ Takács — Baumgart­­ner, Füzesi — Klitzi (Keiler), Palatínus, Savanya, Wéber, Farkas. Az 1. félidő második felétől állandóan a bányász­csapat támadott, de a pénzügyőrök .161- zápó védelme hárított- Sasgátzt az 1. félidő 30. percében durvaságért kiállí­tották. G: Sasgát­, Horváth I. Jó, Csikós, Takács, Horváth­­, Fi. Takács, Palatínus, Füzesi. II. csoport Veszprémi Vasas—Soproni Lokomotív 2:1 (0:1). Celldömölk, 700 néző. V: Gaál. V. Vasas: Pfénig — Rózsa, Karajovits, Végh — László, Boros — Ruppert, Pal­­tesz, Puskás (Grószmattn), Pereces, Ré­pás I. S. Lók.: Matrai — Horváth, Ma­rosi, Salamon — Rejtő (Szilas). Csonka — Fekete. Rajna. Tarai. Rózsás. Kiss. Csap­kodó játék: a IL félidőben többet tá­madó csapat győzött. G- Groszmann, Pereces ill. Tarai. Jó: Rózsa. Végh. László, Pereces, ill. Salamon, Csonka, Fekete. Bázakerettyei Bányász—Bp. Generá­tor 3:1 (2:0). Siófok. 900 néző. V: Pósfai. Bázakerettye: Szőke I- Mu­izer, Takács, Szabó I — Dezső, Sebes I — Tóth, Szabó II, Végh, Horváth, Lukvár. Generátor: Maklári — Pauer, Menczel, Ács — Vásárhelyi, Tóth — Ullmann, Né­meth, Bosnyák, Balogh, Harmat. A bá­nyászcsapat az 1. félidőben nagy lel­kesedésével meglepte a budapesti csa­patot. Szünet után már a Generátor volt fölényben, de nem bírt selkes ellen­felével. G- Tóth, Lukvár, Szabó II Ill­ esből).­­!'. Ullmann. Jo: Takács, Se­­besi, Végh, 111. Ács Ullmann. Nyervesu'falusi Viscos?—Szombathelyi Dózsa 4-1 (0-1). P-4na. 60n néző. v- na rázsi. Viscoza: Hédii T — Varga. Fáb'án. Hédii II — Szol’ári Go'óerhm'dl — For­gács, Sütő. Szilágyi. Tő’ősi. Nagy. Qz Dózsa- Berke — Horányi. Haász. Baffia — Soós. Csizmadia — Po’uczik Hein­­rich. Nagy. Csetreki, Fábián. A Dózsa csa­k egy félidőn át bírta az iramot a jól játszó Viscosa ellen. G: Töl­ősi (3), Nagy, ill. Heinrich. Jó: Fábián, Forgács, Tölcsi, ill. Haász, Fábián. III. csoport Bp. Spartacus—Hatvani Lokomotív 6:0 (3­0). Bihari­ u., 300 néző. V: Ba­la. Bp. Spartacus: Verseczi — Hegyes, Dózsa, Neumann — Czirmaz, Kovarics — Andaházi Eszes. Sztankovics, Varga (Nochta). Bekő. H. Lók- Herényi — Móra. Paraszt (Rékási). Fülöp — Tai'i. Takács — Körtvélyes. Hídvégi. Z'ahi IT Zilahi I, Szabó. A végig nagy fölényben játszó Spartacus ebben az arányban ie megérdemelte a győzelmet. G: Esze( 14). Andaházi. Varga. Jó. Neumann Csirm­az, Eszes. Sztankovics, ill. Tajti. Takács, Körtvélyes Diósd­yőri Vö*­ös Csillag—Debrecen- Vörös Meteor 7-4 (3-2). Szerencs. 1OOO néző. V: K­ídár T. Diósgyőr. Dargai — Köte’és Sír, Lusztig — T­ozat, g­a„­deczki — Gajdos. Szím­a­pa'*zakó Né­meth. Tjjász. Debrecen: Keskeny — Deák, Szalontai, Jánki — Tömösvári, Kiss — Kertész, Tompa, Molek, Kasza, Bernáth. Alacsony színvonalú mérkő­zésen könnyen győzött a diósgyőri csa­pat. G: Gajdos (2), Palieskó (2) Né­­meth (2), Iliász, ill. Szalontai (2), Jánki. Tömösvári. Jó: Sir, Lendeczki, Palcskó, ill. Szalontai ia mezőny legjobbja), Tö­­mösvári). Kisterenyei Bányász—Nyirmadai Trak­­tor 4 2 (0:0). Szolnok, 300 néző. V: Kristóf. Kisterenye: Godó — Lengyel, Pónyi, Puskás — Hangráth, ''Haspár — Zsótér, Horváth, Bazsó, Loványi, Szebe­­rényi. Nyirmada: Pós­a — Kárpát— Tóth I, Sata — Balogh, Dorogi — László, Tóth III, Csonka, Kézi, Tóth II. A IL félidő 20. percéig 0:0-ra állt a mérkő­­zés. A nyirmadaiak ekkor vezetést sze­reztek, de a bányászcsapat csatársora jó játékkal meg tudta fordítani a mér­kőzés sorsát. 2:1-es állásnál. Pu­skás 11-est hagyott ki. G. Zsótér­ 12), Hor­váth, Loványi, il. Csonka, Tóth I. Jő, Lengyel, Pónyi, Horváth, il. Tóth I, Csonka.­­IV. csoport Kistext—Újszegedi Dózsa 3:0 (3:0) Nagykőrös, 300 néző. V: Mogyorósi. Kistext: To­rgyella — Turcsány, Végh, Horváth — Sebestyén Stefán — Babics, Cserjés, Olajkár, Lipták, Majoros. Új­szeged: Bodnár — Tasnádi, Frinák, Vas­tag — Kiss, Sarodi — Tóth, Oláh, Né­­vesi, Ignárkő, Jónás. Gyenge színvonalú mérkőzés, a Kistext a II. félidőben visszaesett. G: Majoros (2), Olajkár. Jó, Végh, Cserjés, Majoros. l­l. Vastag, Oláh. Kecskeméti Honvéd—Jászberényi Va­sas 3:1 (1:1) Abony, 1000 néző. V: Ré­vész. K. Honvéd: Pintér — Bajza, Ha­tár. Kripl — Trauznitz, Sáros — Pecsé­­nyiczki, Szal­ai, Hajós, Daum, Langó, Jászberény: Kohári (Mészáros) — Mo­czó. Udvarias, Szívós — Kovács II. Po­temkin, Simon, Biró. Csizmadia. Má­sodik félideje feljavult csatárjátékával győzött a kecskeméti csapat- G. Pecse­­nyiczki ((2), Daum, ill. Potemkin. Jo: Balza. Határ. Pecsenyiczki. Daum. HL Udvarias, Biró. Gödöllői Dózsa—Békéscsabai Dózsa. 2:0 (1-0). Szolnok. 600 néző. V: Hernádi. Gö­döllő: Bácsai — Csóti, Goda, Dézsán — Kiss, Kerényi — Papp (Hévízi), H­ Kavács, B­.aska, Winkhardt, Gaál. Békéscsaba: Vandlik — Karazsin. Fetth, Papéi — Haraszti. Marik — Bartyik, Pető, Ha­zai, Szőke, Kopas­z. Egyenlő ellenfelek küzdelme. Gödöllő kevesebb helyzetét jól kihasználta. G: Hévízi, Winkhardt. Jó, Goda, Hlavács, ill. Vand­ik. Papéi Barátságos labdarúgó-mérkőzés Bp. Kinizsi—Soproni textiles váloga­tott 6:1 (5:1). Sopron, 3000 néző. V: Vé­­csei. Bp. Kinizsi: Gulyás — Rudas, Kis­­péter, Dalnoki — Szabó Dékány — Kertész, Orosz, Mátrai, Mészáros,­­ Feny­vesi. Text. vél­.: Szikla — Szőczei, Benkő, Márkus — Lajosi (Tarródi) Geeb —'Vá­mos, Varga, Poór, Gnám, Makk. A sop­roniak nem tudták komoly erőpróba elé állítani a Kinizsi csapatát. G: Mátrai (3), Orosz (2), Mészáros. Hl. Varga.''J­ó, Izté­­péter, Dalnoki, Mátrai, Fenyvesi. , Hl. Márkus, Vámos. ASZTALITENISZ Bp. férfi I. o. Haladás—Spartacus !».’«. Zichy Jenő-u. Gy: Murányi (2), Valen­­tyik (2), Bojtha (2), Gommermann (2), a Bojtha. Gommermach-r pár (2), ill Nagy J). (4), Bán (3) Juhász a Nagy ö., Ju­hász-pár és a Bán Almási-pár.