Népsport, 1955. február (11. évfolyam, 24-42. szám)

1955-02-07 / 27. szám

Bp. Kinizsi—Vasas Ganzvagon 12:2 (5:1) Kőbányai út, 8000 néző. Vezette: Zsolt. Bp. Kinizsi: Gulyás — Mátrai, Henni II, Dalnoki — Szabó, Dékány — Kertész, Láng (Orosz), Orosz (Orn­­bódi), Vilezsál, Fenyvesi. Vasas Ganz­vagon: Wégner — Széchényi, Moharos, Ács — Szőke, Pál — Vigh, Szabó III. Fekete. Fehér. Begyes. Remek talajú pályán, pompás napsütésben került sorra a mérkőzés. Különösen az első félidőben és a második félidő végén volt élvezetes, Jó a játék. A Kinizsi Út összetételű belső hármassal kísérle­tezett. Elsősorban Láng ötletes, sok mozgásra épített, önzetlen s eredmé­nyes játéka tűnt fel. Dékány jobbnál jobb labdákat adott előre. Nem sokkal maradt el mögötte Szabó sem, ő azon­ban a szárnyak váltogatására nem for­dított kellő gondot. Fenyvesi sok gyors támadást vezetett, csak azt a hibát le­hetett felfedezni a csatársor játéká­ban, hogy a belsők nem tudták meg­felelően kihasználni a szélsők gyorsa­ságát. A Kinizsi hátsó alakzatának nem akadt sok dolga. Biztosan zártak a fia­tal hátvédek, a sérült Kispéter helyén játszó Henni II elsősorban hibátlan fej­­játékával tűnt ki. A második félidő elején a csatársor játéka már nem volt folyamatos. Kevesebb volt a helycse­re. A nagyon igyekvő, de gyengén játszó Ombódi sokszor lelassította a tá­madásokat, lyukra-futást is keveseb­bet láttunk. A 60. percben a lerándult Vilezsál helyére beálló Láng ismét éle­tet vitt a sorba, s eredményes is volt. Ezután már a szélsők is több olyan labdát kaptak, amellyel támadást in­díthattak s ők éltek is a lehetőséggel. A gólok a következő sorrendben estek: Dalnoki (11-esből), Fehér. Láng. Orosz. Fenyvesi, Láng. Szabó III. Vilezsál, Láng, Orosz. Láng. Orosz. Kertész Láng. Bp. Vasas—Gödöllői Vasas 10:0 (8:0) Népliget, 1500 néző. V: Martin. Bp. Vasas: Kovalik (Kamarás) . — Sáros I, Kontha, Bodzsár — Bundzsák (Szilágyi II), Karácsonyi (Vadász) — Raduly, Csor­dás, Szilágyi I, Berendi, Illovszky. G. Vasas: Lehoczki — Dán, Kovács, Furu­­lyás (Tamási) — Tóth I. Tóth II — Dá­­nyi, Molnár, Deme, Maczkó, Mattyán (Lehoczki II). Igen nagy kedvvel ját­szott idei első barátságos mérkőzésén a Bp. Vasas együttese. Különösen a csa­társor tagjai voltak elemükben. Kezdés után mindjárt átvették a játék irányí­tását, s különösen a jobbszárny veze­tett gyors, helycserés támadásokat. Az első félidőben Csordás négyszer, Be­rendi és Szilágyi­­ egyszer-egyszer ta­lált a gödöllői csapat hálójába. Szünet után még többet lőttek a Vasas-csatá­rok, különösen az volt feltűnő, hogy 20—25 méterről is mertek lövésre vál­lalkozni. Raduly volt a támadások len­­dítőse ebben a félidőben. A második félidő góllövői: Szilágyi I (5), Berendi (3) Csordás és Illovszky. Egyénileg Bundzsák, Bodzsár, Raduly, Csordás. Tatabányai Bányász-Győri Vasas 3:1 (1:1) Tatabánya, 3000 néző. Vezette: Szabó. Tatabánya: Fertői — Triff-Arkosi, Környei, Lugosi — Guba, Gáspár — Beck, Nagy, Hári, Makkai I, Deli. Győr: Palotai — Kárpáti, Kalmár I, Józsa — Fehérvári, Tamás — Lipovics, Koós, Hegedűs, Kalmár III, Pálfy. Szinte ha­gyomány már, hogy a Tatabányai Bá­nyász és a Győri Vasas egymással játssza tavaszi első előkészületi mér­kőzését. Ezúttal szép napsütésben, jó­talajú pályán került sor a találkozóra. Az első félidőben igen idényeleji játé­kot láthatott a közönség. Mindkét csa­pat összjátéka akadozott, sok volt a rossz leadás mindkét oldalon, a játé­kosok a mezőnyben nagyrészt egyéni megoldásokra törekedtek, a kapu előtt viszont csak tologattak. A második fél­időben az Iram némileg élénkült, a hazai csapat jobb erőnléte révén felül­kerekedett. A győri csapat — elsősor­ban támadósora — szétesően játszott ekkor A tatabányaiak gyors szélsőik, főleg Dell révén sok lendületes táma­dást vezettek ebben a félidőben. Gól­­lövő: Hári (2), Makkai­­, illetve Koós. diósgyőri Vasas-Miskolci Építők 5:1 (2:1) Miskolc, 5000 néző. V: Murányi. Dr. Vasas, Tóth (Károlyi) — Dudás (Török), Kakuszi, Jakobi (Dudás) — Török (Ko­vács), Pesti — Nagy, Bujtor (Szabó), Tiba, Szigeti, Bakó. M. Építők: Árvai (Kiss) — Miskolci, Turcsik, Nagy I — Marosvári, Morgent — Nagy II. Kispál, Dobos, Tóth, Matisz (Andrási). A Dr. Vasas nehezen lendült játékba és az NB II-ből kiesett miskolci együttes az I. félidőben időnként teljesen egyenrangú ellenfele volt. A II. félidőben teljesen a Vasas-együttes vette át a játék irá­nyítását. Ekkor mutatkozott meg az NB I-es csapat nagyobb tudása és jobb erőnléte. Noha a diósgyőriek a II. fél­időben sokat kezdeményeztek, játéku­kon meglátszott, hogy még messze van­nak legjobb formájuktól. A csatársor balszárnya ugyan több szép támadást vezetett, de ezek végén a lövések nem sikerültek. A szép játék kialakulását meglehetősen akadályozta a nehéz, mély talaj is. G: Szigeti (2), Tiba, Bujtor Nagy. 111, Matisz. Jó: Dudás. Kakuszi. Pesti. Szigeti, Bakó. 111. Kiss. Miskolci. Morgent. A Szombathelyi Lokomotív vezetői úgy tervezték, hogy vasárnap az I. és a II. csapat játszik egymás ellen edzőmérkőzést. A II. csapatnak azonban több játékosa nem jelenhetett meg az edzésen, így elmaradt a mér­kőzés Helyette kis pályán, kis­kapuk­kal. két kilences csapat játszott rövid edzőmérkőzést. Salgóterjáni Bányász—­­agybátonyi Bányász 9:2 (4:0) Salgótarján, 1200 néző. Vezette: Bos­­kó. Salgótarján: Oláh — Kiss, Para, Jedlicska — Szojka, Dávid — Bable­­na, Opova Csuberda, Vasas, Teket. Nagybátony: Kozma — Vallus, Héthy, Horváth — Tari, Bernáth — Vörös, Romhányi, Molnár, Rigó. Csépe. A salgótarjáni csapat végig nagy lendü­lettel támadott, csatárai gyors, lendü­letes játékkal sokszor törték át ellen­felük védelmét és meglehetősen jól lőttek. Az NB I-es csapatban különö­sen a csatársor jobbszárnya mozgott élénken, a balszárny játéka egyoldalú volt, mert az egyébként mutatósan és eredményesen játszó Vasas jórészt a belső játékot erőltette, cselezéseivel sokszor lassította le a játékot. Fel­tűnt, hogy a salgótarjáni védelem ez­úttal nemcsak védőfeladatát látta el ki­tűnően, hanem jó előreadásokkal indí­­totta támadásba a csatársort. Góllövő: Vasas (3), Csuberda (3), Opova (2), Bab­lena, illetve Romhányi és Csépe. Jó: Para, Jedlicska, Szojka, Opova, illetve Héthy, Bernáth és Csépe. Csepeli Vasas-Bp. Szikra 5:0 (1:0) Halom utca, 2000 néző. V: Várnai. Csepeli Vasas: Tóth — Fazekas (Barna), Mednyánszky, Takács — Csernai, Keszt­helyi — Tóth II, Lukács, Lovász, Sár­vári, Ughy. Bp. Szikra: Kiasz (Harák) — Rósa, Palásti, Hegedűs — Zeidler. Pécsi Lokomotív—Pécsi Dózsa 1:1 (1:8) Pécs, 6000 néző. V: Roléder. P. Lo­­komotív: Csutorás (Mike) — Sárközi, Mohácsi, Szegedi — Túra, Szőke — Csete, Bella (Freppán), Máté, Kakuszi (Győr'­-Kiss), Károlyi. P. Dózsa: Krausz — Pozsgai, Kocsis, Hegyi — Plock, Schwara — Grozdics, Kamondi, Brada, Keszler, Horváth. Nagy érdeklődés előzte meg a pécsi NB I-es csapat bemutatko­zását. A Dózsa Játékán kiütközött az összeszokottság hiánya, így a lelkes vasutasok nemcsak fölényt harcoltak ki, hanem Kakuszi fejesével a vezetést is megszerezték. A Dózsa Játékosai min­dent egyénileg akartak megoldani, ke­vés helyzetet teremtettek és a félidő vé­géig alig lőttek kapura. Szünet után Ka­mondi váratlan lövésével egyenlített az NB I es csapat, de a gól után sem javult a játéka. Különösen a belső hármas erőt­lensége volt szembetűnő. Jó: Mohácsi, Szőke, Kakuszi, ül Kocsis, Plock, Schwara. Légierő-Fűzfői Szikra 6:0 (5:0) Fűzfő, 400 néző. V: Pollák. Légierő: Garamvölgyi (Veres) — Sípos I (Ka­­puszta), Jancsik, Czuczor — Sípos II, Herbszt (Paulás) — Nárai, Lehel (Haász), Dombai, Csányi, Fischer. Fűzfő: Horváth (Kovács) — Epres, Balla, Tóth — Lohner, Lengyel (Orbán) — Piros (Török), Kedves (Hegedűs), Varga (Kiss), Kocsis I, Hegedűs (Kocsis II). Az NB I-es csapatban tehát a debreceni Veres és Paulás, a szegedi Csányi, valamint a csepeli Sípos I is játszott. A végig szitáló esőben és csúszós talajú pályán lefolyt találkozón az NB I-es csapat nagy technikai és erőnléti fölényben játszott és már az első félórában Le­het, Fischer (2) és Domba­ góljával 4:0-ra húzott el. Az ötödik gólt a 43. percben Csányi lőtte. Szünet után is folytatódott a Légierő fölénye, ekkor azonban már a csapat lefékezett, s csak könnyedén játszott. A hatodik gólt a 47. percben Csányi rúgta. Az 1954. évi Veszprém megyei bajnok edzéseinek legelején tart, s ezért nemigen tudott megfelelő ellenállást kifejteni. A Légi­erő csapatából Garamvölgyi, Veres, Czuczor, Sípos II, Haász és főként a Csányi, Fischer szárny, a hazaiak kö­zül Balla, Tóth és Kocsis II játéka tet­szett. Bp. Szállítók —Autótaxi 4:1 (4:0). Pest­újhely, 600 néző. V: Fehér F. A nehéz talajon jobban kihasználta helyzeteit a technikásabb NB II-s csapat. Az Autó­taxi egy 11-est nem értékesített. G: Ku­­rucz, Maxim, Janó, Szabó. 111. Rössler Bp. Vörös Meteor—Vasas Dinamó 1:1 (0:0). Gergely u., 500 néző. V: Balla. Kitűnő talajú pályán, jó iramú, élvezetes mérkőzést vívott a két csapat. A máso­dik félidőben a Vörös Meteor támadott többet és veszélyesebben G: Mészáros. 111. Szabó. Jó: Egresi, Molnár. 111.­­ Szabó, Szőke. Miskolci Postás—Miskolci Lokomotív 2:2 (2:1). G: Antal, Bari, 111. Fekete II (2). Győri Vasas II—Tatabányai Bányász II 3:2 (3:0). Tatabánya, 1500 néző. Vezette: Rózsa. Góllövő: Budai (2), Dombos. Illetve Makkai II (2). N. Bányász —Bp. Kinizsi-öregfiúk 6:1 (5:1). Nagykanizsa, 2500 néző. V: Hor­váth J. N Bányász: Zalán — Pecze, Zsidó. Kisgál — Nagy, Kerkal — And­ris, Szálai (Kovács I), Kovács II. Hor­váth II. Vojnovits (Szabó). Bp. Kinizsi­­Öregfiúk: Kutasi (Csikós) — Monos­tori. Tátrai Szalai — Piber, Barna — Tihanyi, Lázár, Ádám, Gyetvai, Hárai. — Végig jó mérkőzést láthatott a kö­zönség. A Kinizsi-öregfiúk játszották a technikásabb, a hazai csapat tagjai pe­dig a lendületesebb labdarúgást. A II. félidőben az öregfiúk csapata egyen­lő ellenfele volt a bányász-együttes­nek. G' Vojnovits (2), Kovács II. Ko­vács I. Andris. Nagy. 111. Ádám. Jő: Zalán, Zsidó. Kerkal, Kovács II. 111 Csikós, Monostori. Tihanyi, Gyetvai. Felszabadulási-kupa Pénzügyőrök — Gázművek 3:2 (3:1). Hévízi út, 800 néző. V: Bokor. Mind­két együttes csatársora egészen for­más támadásokat vezetett. G: Sinka (2), Sasgáti 111. Mohácsi. Pereszlényi. Jó: Csikós, Sasgáti. Sinka. 111. Rigó. Wild. Mohácsi. Bp. Gyárépítők —Textilfestő 1:0 (1:0). Hévízi út, 800 néző. V: Gurszky. Mindkét félidőben a Textilfestő táma­dott többet. G' Jáhner. Jő: Túrái, Haj­dúk, Szili. Ili Rinhoffer, Tiszai, Csa­­bai. A zalaegerszegi Irirds sportkörei a III. negyedévi adóprémiumból 10 000 forint értékű sportfelszerelést kaptak a járási tanácstól. Petrikeresztúr teljes labdarúgó­­felszerelést, Búcsúszentlászló és Nagyka­pornak női röplabda-felszerelést, s labdát, Zalaszentlőrinc és Zalaszentgyörgy pedig ping-pongasztalt kapott, a sportkör ré­szére jutott sakk késztet­és tiv spur­kor, DISZ-szervezet részére pedig futball­­labda. 1955. február 7. hétfő ■3- / NB I-es labdarúgócsapataink előkészületi mérkőzései egy héttel a Magyar Népköztársasági Kupába való bekapcsolódásuk előtt Bp. H­onvéd-Kistext 10:1 (3:1) Kistext-pálya, 2000 néző. V: Kőhalmi F. Bp. Honvéd: Faragó — Rákóczi, Ló­ránt, Bányai — Bozsik, Kotász — Szov­ják, Kocsis, Machos, Puskás, Babolcsay. Kistext: Vigh — Újvári, Merész. Hor­váth — Majoros, Stefán — Burján, Zem­­zov, Hoffmann, Majszky, Sallai. Kissé csúszós pályán folyt le a mérkőzés. A közönség nagy érdeklődéssel figyelte a játékot. Természetesen hamar kiderült, hogy milyen nagy tudásbeli különbség áll fenn a két csapat között, bár ez kez­detben nem jutott gólokban kifejezésre. Lelkesen rohamoztak a hazaiak, s egyik ügyesen felépített támadásuk végén Zemzov szép fejessel megszerezte a ve­zetést. A Bp. Honvéd csatáraitól néhány ragyogóan felépített támadást lehe­tett látni. Feltűnt Puskás nagy játék­kedve, lendülete. A támadások befeje­zése azonban nem mindig sikerült a Honvéd-csatároknak. Akadtak rosszul irányított lövések, rosszul időzített át­adások. A Bp. Honvéd mezőnyfölényét elsősorban Bozsik és Kotász biztosította. Sok támadás futott a jobbszélen. A gyors, veszélyes Szovják kétszer is be­talált a hálóba, míg a harmadik Hon­véd-gólt ebben a félidőben Puskás sze­rezte. A második félidőben a Bp. Hon­védben Palicskó és Kovács volt a két szélsőhátvéd. Tichy a középcsatár és Machos a balösszekötő. A Kistextben Majsai lett a kapus. Kulcsár a jobbhát­véd és Borbély a középcsatár. Most is pompás támadásokat, ötletes húzásokat láthatott a közönség a Bp. Honvéd csa­táraitól. Főleg a mérkőzés végefelé volt ellenállhatatlan a bajnokcsapat ötös­fogata. Ekkor domborodott ki a Honvéd nagy erőnléti fölénye is. A második fél­idő góljai sorrendben Tichy, Szovják, Kocsis, Tichy, Tichy, Machos és Kocsis révén jutottak a Kistext kapujába. Bp. Vörös lobogó-Pesterzsébeti Vasas 7:2 (4:0) Ady Endre u., 3000 néző. V: Bánkuti I. Bp. Vörös Lobogó: Balogh — Kovács II. Börzsei, Kemény — Kovács I. Kovács III — Kárász. Szolnok. Hidegkúti, Mol­nár. Szimcsák. P. Vasas. Vereczkei — Csizmadia. Szép, Kósa — Rehák. Jalics — Halász. Bota, Budai I, Kocsis, Cho­ván. A labdarúgásra éhes pesterzsébe­tiek és a Bp. Vörös Lobogó szurkoló gárdája verőfényes időben élvezte vé­gig az előkészítő mérkőzést. Nem volt túlságosan egyoldalú a játék, noha a pesterzsébetiek védekezésre rendezked­tek be, a Bp. Vörös Lobogó azonban olykor hagyta kibontakozni az edzőtárs támadásait, játékosai igyekeztek ,,ki­húzni'' a kapu előtt tömörülő védőket. A Bp. Vörös Lobogó csatársora külö­nösen az első félidőben volt elemében. Hidegkúti volt a karmester, nagy játék­­kedvvel irányított, szerelt, jó helyzetbe hozta társait és minden helyzetből lőtt Figyelemreméltó teljesítményt nyújtott a két szélső, elsősorban Kárász. Az első félidő gólszerző­: Kárász. Hideg­kúti (leszorított kapáslövése nagy tap­sot kapott). Molnár. Szolnok. A II. fél­időben így festett a Bp. Vörös Lobogó csatársora. Pecsenye, Kárász. Hideg­kúti. Szolnok. Molnár. A pesterzsébeti kapuba Tverdota állt be (néhány ügyes védése volt), a jobbszélső Dalnoki lett Fáradhatatlan és leleményes volt ebben a félidőben is Hidegkúti. Szolnok gólra­­törő játékával hívta fel magára a fi­gyelmet. Az új összetételű csatársor tá­madásai azonban lassúbbak, körülmé­nyesebbek voltak, mint az előzőé. Ke­vesebb volt a gyors támadásindítás és befejezés, mint az I. félidőben. A­­ Vasas lelkes, sportszerű edzőtársnak bizonyult. A II. félidő gólszerzői: Hideg­kúti, Szolnok, Bota, Szolnok, Jalics, Szilágyi I és Berendi játszott iel a Bp. Vasas csapatában. A gödöllői együttes­ből a sok gól ellenére is Lehoczki ka­pus és a két fedezet tűnt ki. Bp. Dózsa—Bp. Lokomotív 5:1 (1:1) A Sport utcai Előre-pályán ragyogó napsütéses időben gyülekezett a közön­ség. Szalay Lajosnak, a Bp. Lokomotív másodedzőjének sípjelére kezdődött a játék. Bp. Dózsa: Henni — Rajna, Vár­­hidi. Farsang — Borsányi, Gyurik — Zsámboki. Aspirány, Szusza. Virág, Győrvári. Bp. Lokomotív: Mészáros — Rendek. Zele, Kónya I — Anda, Reiter — Dóra. Premner, Pális, Jéger, Kósa. Az első negyedórában a szurkolók nem is annyira a játékot figyelték, hanem inkább arról beszéltek, hogy a Lokomo­­tívban milyen sok NB I-es csapatból ismert labdarúgó játszik. No meg Bu­­kovi Márton edző személye is sokszor szóbakerült. Bukovi már átvette a Bp. Dózsa edzéseinek irányítását, s a part­vonal mellől különféle tanácsokkal látta el a lila-fehér játékosokat. Az első fél­időben jobbára kiegyenlített, változatos volt a játék. A Bp Dózsa valamivel töb­bet támadott ugyan, de játékosai gyak­ran vétettek labdakezelési és főleg he­lyezkedési hibát. Lassú volt a támadás­­építésük, s keveset lőttek kapura. Bu­­kov­ meg is jegyezte: ..Némelykor he­lyesek az elapadolások, de a végrehaj­­tás lassú, körülményes!’* A Bp. Dózsá­ban szünet után Rajna helyett Orosz lett a jobbhátvéd, míg a két fedezet Kiss II és Peller. A Lokomotív a máso­dik félidőben a játék folyamán cserélt: Havas lett a kapus, Preinert Káldt, An­­dát, Sebát, Zelét pedig Sarlós váltotta fel. Ebben a félidőben jelentősen meg­változott a játék képe: a Bp. Dózsa tel­jesen átvette a játék irányítását, nagy mezőnyfölénybe került, sokkal ötlete­sebben, gyorsabban, ésszerűbben ját­szott, mint az első félidőben. A csatárok most már gyakran vállalkoztak lövésre. Aspirány két nagyerejű lövése a felső kapufán csattant, majd Szusza kapás­lövését tapsolták meg a szurkolók. A Lokomotív csak védekezett, játékosain kiütköztek a fáradtság jelei. A Bp. Dó­zsa góljait Virág (3), Aspirány és Győr­­vári, a Lokomotívét Follis lőtte. A vesz­tes csapatban Kónya és Anda játszott ügyesen, míg a Dózsában Farsang, Pel­ler, Aspirány, Virág és időnként Zsám­­boki mozgott biztatóan. Fizi (Salta) — Havas, Aranyosi, Hruza, Bane, Molnár (Bencsik). Viszonylag ki­tűnő talajú pályán került sorra a mér­kőzés. Egy kissé rögös volt ugyan, de mindenütt száraz. Rögtön a kezdés után látszott, hogy mindkét csapat nagy kedvvel vetette magát a küzdelembe. Minden játékos állandóan játékban akart maradni, ez eredményezte azután azt, hogy túl sokat tartották a labdát, kevés volt a tervszerű, átgondolt támadás. Lyukrafutást, keresztlabdát szinte alig­­alig láttunk. Az NB II-s csapat látha­tóan nagyobb becsvággyal küzdött és az első félidő­­jórészében támadott is, de nem volt ellenszere a jól záró csepeli védelemmel szemben. A vendégcsapat csak a félidő végén vette át a játék irányítását és az utolsó percben Sárvá­rinak sikerült közelről a hálóba kotor­nia a labdát. 1:0. Szünet után a cse­peli Vasasban Tóth II lett a jobb­összekötő és Lukács a jobbszélső. Ebben az összetételben már sokkal színe­sebbek, tervszerűbbek és gördülékenyeb­bek lettek a csepeli támadások. Folya­matos, gyors átadásokkal felőrölték a lelkesen küzdő NB II-s csapat erejét és Sárvári, Lukács, Sárvári, Lovász góljá­val fölényesen nyerték a mérkőzést. A Csepeli Vasasban máris biztatóan moz­gott Mednyánszky, Takács, Csernai, Keszthelyi, Tóth II és Sárvári, míg a Bp. Szikrában Palásti, Havas és Aranyosi játszott jól. HETI VERSES KRÓNIKA Négy napon át jégen éltünk. Már aki befért oda. ..Paragrafus” volt az ebéd, Piruett a vacsora. ..Csak párosban szép az élet” Ez volt a tanulságunk. Egyesekben­­ még a jégen Inkább ülünk, mint állunk Hogy a „hármas ’ csak két­harmad. Az ellen ám tenni kell: Olyan legyen a „hurok”, hogy Ne mi bukjunk benne el. Egy mamának, aki jeges. Ezt a kérdést tettük fel: „Jók vagyunk, hát a jó helytől Ennyire mért estünk el? Szólt a válasz: „Én hibáztam És nem hibás a gyerek. Csak magyarul menedzselek. Nem beszélek nyelveket. Különben sem rossz a helyzet. Ne legyünk pesszimisták. Egész elől végeztünk — csak Fordítsuk meg a listát. ★ A magyar—csehszlovák meccsen Nem ért minket bosszúság. Mégis, mikor lesz ping-pongban Férfi egyenjogúság? Győztünk ugyan, keservesen Mondhatnám azt, hogy „ippeg'' Még jó, hogy az ellenfélnél Csák hármat játszott Szipek. A „Tízeken” már jobban ment. Babérban nem volt hiány. Boraiból újjáéledt Józsefünk, a­­ Kóczián. Ha még nem is volt a régi Védett, sőt, mér védetett. Tizenhárom győzelemmel kezdte az új életet. Intelmünk, most így szól hozzá: Tej váltsa fel a borát ..Hosszú­ lépései" helyett Aprót lépjen, szaporát Kijött a barlangja elé Egy nagy fekete medve. Interjút adott, elmondta: Visszamenni nincs kedve „Nem csap be a szép napsütés. Itt maradok, idekint". S bundájáról lerázta a Másfél kiló naftalint. „Úgy hallottam, öklözőink igen sokat tanultak. S a bolgárok ellen meg is mutatják, mit javultak. Ha győzünk, örülni fogok. De ha nem, hát Itt a tél. Barlangjába a vén mackó Pót-alvásra visszatér. . . Bunyósok, hát fel a kesztyűt. Lám a mackó mit kíván. Gondoljatok arra is, hogy Fogytán van a tűzifám! Az országos síbajnokság első napján Katona nyerte az északi összetett ugrószámát Az utolsó napokban bekövetkezett nagy enyhülés súlyos gondokat oko­zott az országos síbajnokság rendezői­nek. A hét végén egyre rosszabbak lettek a kilátások és már szombaton eldőlt, hogy az alpesi számok megtar­tásáról egyelőre nem lehet szó. Nem volt könnyű dolog a futószámok meg­rendezésére alkalmas terepet találni sem, végül azonban sikerült Bánkúton egy mintegy 14 km hosszú hur­okalakú pá­lyát kijelölni és így hétfőn sor kerül­het a 15 km-es férfi és a 10 km-es női futóbajnokság megrendezésére. Az országos síba­jnokság küzdelmei vasárnap a lillafüredi 25 m-es sáncon az északi összetett­ bajnokság ugró­számával kezdődtek meg. A sánc a körülményekhez képest elég jó állapot­ban volt, csak a kifutólejtőre kellett kosarakban havat hordani. A versenyen minden induló hármat ugorhatott, ezek közül a legjobb két ugrás eredménye számított be. Katona mindhárom ugrása nagyobb volt a többiekénél és biztos győzelmet aratott Meglepően jól szerepelt az elsőéves felnőtt Dvoracsek és a fiatalabbak közé tartozó Mohácsi. Bélák, akiknek az ug­rás nem erőssége, átlagos teljesítményt nyújtott. Északi összetett bajnokság ugró­szá­­mában:­­ Katona (Lokomotív) 213.4 pont (23.5, 22.5 m), 2. Dvoracsek (Vö­rös Lobogó) 197 2 (21. 20.5), 3. Mohácsi (Lokomotív­ 191 7 (21­­. 21.5), 4. Bokros Gy. (Vasas) 185.4 (20.5. 20). 5. Béták (Dózsá) 174.9 (19, 19). 6. Bokros J. (Va­sas) 170.2 (13, 19), 7. Molnár L. (Loko­motív) 166.4 (17, 18.5). 8. Pszota (Va­sas) 161 (18, 17), 9. Tarna­ (Vasas) 159.6 (18, 16). 10. Futó (Vasas) 155.8 (17. 10.51. Az északi összetett bajnokság hétfőn a 15 km-es futással fejeződik be. Az ifjúsági labdarúgó-válogatottak edzése Az olaszországi FIFA-tornára ké­szülő magyar ifjúsági válogatott nagy érdeklődés mellett tartotta második összeszoktató edzését a Dózsa edző­­pályáján. A két csapat a következő összeállításban játszott. Kékek: Vá­rhidi — Kovács (Sebestyén), Nemes. Vékony — Knerczer, Bokréta — Jagodics, Nagy, Ilku II. Lelenka. Karikó. Pirosak: Nagy (Bártfai) — Széll, Sáros­. Hoch­­rein — Konrád. Domonkos — Tolonics (Keresztes), Völgyi, Bálint, Holló, Far­kas. A sáros, mély talaj ellenére az utolsó 10 perctől eltekintve jó iramban folyt le az edzés. A jobb erőkből álló kékek irányították végig a mérkőzést, ötletes, helycserés támadásokkal köze­lítették meg ellenfelük kapuját, de a befejezésébe igen gyakran hiba csúszott vagy a túlságosan sok cselezés vagy a pontatlan lövések miatt Az első gólt Lelenka 20 méteres szabadrúgásból szerezte, majd Jagodics jól tette ki Ilku II-t és a középcsatár nehéz szög­ből lőtte a második nőit A harmadik gól szerzője szintén Ilku II volt. A második félidőben kiegyensúlyo­zottabbá vált a játék. Ekkor Jagodics volt a gólszerző. A sok bíztató telje­sítmény közül is kiemelkedik Várhidi, Nemes. Knerczer, Nagy. Lelenka, Ka­rikó. Sárosi. Domonkos. Völgyi és Holló teljesítménye A kézilabda Lokomotív-kupáért A Fér Lokomotív Péceli úti tornater­mében vasárnap a nők részére rendez­tek két fordulót. A mérkőzések általá­ban színvonalas, s érdekes játékot hoz­tak. Meglepetés a debreceniek kitűnő szereplése. Debreceni Lokomotív—Békéscsabai Lokomotív 3:1 (2:0). V: Bácskai. Debre­cen: Magyarné — Gecse, Oláh — Szé­nás I, Hajdú. Arany. Cs: Papp. Japort, Kosnyák. Békéscsaba: Lehoczky — Boócz, Balázs II — Okos I, Harmati. Okos II. Cs: Balázs I, Hegedüsné. Meg­lepetésre a debreceniek vették kezükbe a játék irányítását és végig jobban játszottak, mint az erőtlenül és a kapu előtt tervszerűtlenül mozgó csabaiak. G: Arany. Hajdú. Szénás I. 111. Balázs I. Jó: Magyarné, Hajdú. Arany. Oláh. 111 Boócz, Okos II. Miskolci Lokomotív—Tatabányai Bá­­nyász 7:1 (4­0). V: Szabó I. A miskolciak különösen mozgékonyságukkal és pon­tosabb dobásaikkal tűntek ki. A tatabá­nyaiakon erősen kiütközött az, hogy a nagypályás játékhoz szoktak hozzá. G: Novák (3), Radványi (2), Firmanné, Ár­­pádné, 111. Paksi. Váci Szövő —Győri Kesztyű 13:3 (6:2). V- Faragó. A győri csapat csak időnként volt egyenrangú ellenfél.A fiataljai 6:3 után kifulladtak G: Pálfiné (8), Borbélyné (2), Kvanta (2), Kmett. 111. Fodor (2). Mező. Debreceni Lokomotív—Győri Vasas 10:3 (4:2). V: Modrovics Debrecen: Magyarné — Gecse, Oláh — Szénási, Hajdú, Arany­os- Papp, Japort, Kus­nyák. Győr- Matulay — Dittrich, Pa­­lasits — Kovács, Kalász, Kulcsár. Cs: Novák, Erdős, Papp. A nap meglepeté­se a debreceniek biztos győzelme az országos bajnokságban jól szerepelt Győri Vasas felett. Csak 2:2-ig volt küzdelem a debreceniek ettől kezdve biztos adogatásaikkal, a helyzetek jobb kihasználásával megérdemelten győz­tek ebben az arányban is. G: Arany (3), Oláh (3), Hajdú (3), Szénást, ill. Dittrich (2), Kulcsár. Jó: Arany. Szé­nás J, Oláh ill. Kalász, Dittrich. Miskolci Lokomotív—Győri Kesztyű 4:2 (1:1). V: Nagy Z. Az I. félidőben a lelkesen és igen jól játszó győziek az utolsó percig vezettek. Szünet után is csak nagy küzdelem után győzött a tapasztaltabb Miskolc. G- Furmanné (2), Novák (21. ül. Fodor (2). Váci Szövő—Tatabányai Bányász 9:6 (5:3). v: Leányvácl, Végig nagyiramú, izgalmas mérkőzés volt. G: Pálfiné (5), Borbélyné (41 ül. Szarkáné (3). Tunyogi (21. Molnár A Bp. Dózsa férfi tőrversenyének előmérkőzéseire vasárnap délelőtt került sor az Eötvös utcai vívóteremben. A 30 induló között Gyuricza Szőcs, Marosi és Czvikovszky kivételével nagyrészt az utánpótlás fia­taljai szerepeltek. Az előmérkőzések meglepetése, hogy Duronelly és Rymotz kiesett. A középdöntőt három 5-ös csoport­ban vívták. Az­­elsőből Murai, Kaszás és Fülöp jutott tovább, kiesett Eszter­­hás és Terebessy Géza. A második csoportból Havalda, Pacséri és Tere­bessy Ákos került a döntőbe kiesett Nikolics és Palócz Gy. A harmadik csoportban volt a legnagyobb a küzde­lem Egyedül Somodi jutott biztosan tovább s másik két helyért Mészáros. Pap és Felkai újra vívott. Felkai két vereséggel kiesett. Kiesett még Bar­­tos is. A döntőbe a következők jutottak: Havalda, Kaszás, Murai, Pacséri, So­­modi (mind Bp. Dózsa), Mészáros (Cs. Vasas), Terebessy Ak09 (Cs. Vasas), Fü­löp (Vasas Elektromos), Pap (Bp. Lak.). A döntőt lapunk zártakor kezdték.