Népsport, 1958. március (14. évfolyam, 43-64. szám)

1958-03-17 / 54. szám

Pontot vesztett a Győr, az UTTE, a DVSC és a Sp. Spartacus az NBII ben Keleti csoport Bp. Spartacus—Miskolci VSC 1:1 (1:0). Apaffy u., 1000 néző. V: Bácsván. Spartacus: Zsikla — Berta, Koczó, Fo­dor — Korcsik, Halasi — Csinos, Pál, Széles, Bekő, Szilágyi. Edző: Szűcs Gyula. MVSC: Károlyi — Buna, Sik­lósi, Péter — Zoller, Kovács — Pala­­tics, Csorba, Tiba, Nyíri, Gyetván. Edző: Sztrányai József. Orkánszerű szélben, csúszós pályán folyt le a mérkőzés. Az első percben Bekő lövése akadt meg a hálóban. A gól után a vendégek nagy fölényben játszottak, s a hazaiak 8—9 emberrel is védekeztek. A Spar­tacus szórványos támadásai azonban mindig veszélyt jelentettek. Szünet után is a hazaiak támadtak többet és mégis a 73. percben Tiba volt eredményes. Mindkét csapat széllel szemben nyújtott jobb teljesítményt. Jó: Koczó, Halasi, Bekő, ill. Buna, Péter, Tiba. Bp. Előre—MÁVAG 1:0 (0:0). Sport 1. 500 néző. V: Szelei. Előre: Szőke — Sznlay, Miksovszky, Majláth — Kiss II, Bejtar — Friedrich, Selmeczi, Szepesi, Virágih, Környei. Edző: Léhner Géza. MÁVAG: Balogh — Várkonyi, Lábodi tíz: Petrovits — Vadász, Domonkos — Mihalovits, Heinrich, Koch, Zaremba, Tóthegyi. Edző: Kispéter Mihály. Az első félidőben a MÁVAG, szünet után az Előre támadott többet. Friedrich 53. percben lőtt góljával megérdemelten győzött az Előre. Jó: Mikisovsz­ky, Elie H, Reiter, ill. Vadász, Tóthegyi. Baglyasaljai Bányász—Miskolci MTE 3:0 (0:0). Baglyasalba. 500 nézőt V: Víz­hányó. Baglyasal­ja: Nagy — Ozsvár, Gaál, Kovács I — Keszei, Hegyi — Mik­lós, Földi, Kovács II, Pogány, László I. Edző: Ménich István. MMTE: Tölgyesi — Tófalvi, Kiss II, Farkas — Homovics, Schffmann — Rusku, Szabó, Kiss II, Pasztrovics, Dobos. Edző: Csorba Ká­roly. Alacsony színvonalú­­mérkőzés. A hazai csatársor szünet után kissé magá­ra talált, többet és veszélyesebben táma­dott. G: Földi, Miklós, Keczei (11-esből). J­. Kovács I, Keszei, ill. Tófalvi. Ózdi Vasas—Debreceni Honvéd 3:0 (3:0). Ózd, 3000 néző. V: Boldizsár. Ózd: Murányi — Kovács I, Gyárfás, Hajner — Borbás I, Derenkó — Róth, Széles, Siska, Haimkó, Szkladán. Edző: Szabó Géza. D. Honvéd: Teres — Dali­­mann. Ordina I. Sebestyén — Monori, Pál — Ordina II. Oláh. Ujj: Bócz, Bátho­ry. Edző: Palotás látván. Az ózdiak mindkét félidőben nagy fölényben ját­szottak, s nagyobb arányú győzelmüket csak a mélytalajú pálya akadályozta meg. G.­ Hamkó (). Siska. Jó: Kovács I (a mezőny legjobbja). Gyárfás. Széles. Siska.. Hamkó. ill. Pál. Teres. Báthory. Debreceni VSC —Hatvani VSE 3:0 (1:0). Debrecen. 5000 néző. V: Jurka. DVSC: Pa­pp I — Molnár, Domán, Csatlós — Simányi, Farkas — Komlóssy, Zilahi, Asbóth, Csüllögh, Móré II. Edző: Móré János. HVSE: Berényi — Móra, Édes, Hanti — Rékárd, Kovács — Márgyes, Hidvégi, Zámbó, Tajti, Herczegh. Edző: Darvas Albert. A csúszós talajon le­játszott mérkőzésen végig a DVSC irányította a játékot, s nagyobb gól­­arányú győzelmét csak Berényi kitűnő védése akadályozta meg. G: Komlóczy, Asbóth, Csüllögh. Jó: Domán, Simonyi, Asbóth, Móré II, ill. Berényi. Édes, Zámbó. Bükkaljai Bányász—Egyetértés 3:0 (1:0). Sajószentpéter, 3000 néző. V: Ifj. Balogh. Bükkalja: Marczinaskó — Nusz­­baum, Szedunska II., Sztibor — Benkó, Kolitkó — Be­ncs, Vécsei, Kankulya II., Újházi, Békési. Edző: Mező Jenő. Egyet­értés: Bayer — Ficzere, Orosz, Molnár­­ — Fürjes, Zakariás — Csuja Horváth, Magéra, Berta, Bozsik. Edző: Gyetvai László. A mély talajon is élvezetes, nagy iramú volt a játék, kár, hogy több sportszerűtlenség tarkította. Félidő­ben, a levonuláskor tanúsított magatar­tásáért Bencset és Magarát, a 80. perc­ben egy összecsapás után Szedunka II-t kiállították. G: Kankulya II. (2. egyet 11-esből), Békési. Jó: Szlibor, Kolitkó, Kankulya II., Békési, ill. Orosz, Molnár, Fürjes. Egri SC—Perecesi TE 2:0 (2:0). Eger, 2500 néző. V: Radó. Eger: Nagy III — Nagy II, Lisztóczki, Ilyei — Haris, Bo­ros — Takács, Kelemen, Hídvégi, Ba­­jukovszky, Kollár. Edző: Kovács László. Pereces: Krajnyák — Bartos, Szvi, Pál — Mierzva, Polcz II — Garami, Uliász, Cseh, Zvára, Futó V. Edző: Mágori Jó­zsef. Az első félidőben az egri csapat határozott fölényt harcolt ki és meg­érdemelten jutott vezetéshez. Szünet után a Pereces erősen feljavult, de csatárai a sok helyzet közül egyet sem tudtak értékesíteni. G: Hídvégi, Baju­­hovszky. Jó: Husi, Harus, Hídvégi, ill. Pál, Mierzva, Futó V. , Nyíregyházi Építők—Nagybátony- Bá­nyász 2:2 (1:1). Nyíregyháza, 3000 néző V: Almási, Ny. Építők: Hargitai — Galló, Lakatos, Nagy — Havacs, Pokrovensz­ky — Kovacsics, Parti, Lendvay, Papp, Groh­oly. Edző: Kósa Károly. Nagybá­tony: Bulyovszki — Molnár, Geller, Ko­vács — Stuhl, Tari — Veres, Huszár, Rigó, Csépe, Horváth. Edző: Laczkó Sán­dor. Jótalajú pályán, nehéz küzdelem­ben a nyíregyháziak szélen vezetett tá­madásai erőtlenek voltak. A nagybáto­­nyiak inkább középen vezették támadá­saikat. G: Kovacsics, Parti, ill. Veres, Rigó. Jó: Havacs, Pokrovenszky, Parti, ill. Veres, Huszár, Horváth. Csepel Autó—Szállítók 2:0 (1:0). Du­­naharaszti, 2500 néző. V: Grúber. Cse­pel: Kaiser — Grőber, Kulcsár, Goda — Kiss, Szigetvári — Kalász, Kreisz, Vigh, Kerekes Kárpáti. Edző: Palotás Antal. Szállítók: Dávid — Jorabek, Moravcsik, Blaska — Búza, Bajzák — Ihász, Mak­rai, Szondi, Banda, Nárai. Edző: Páz­­mándy Sándor. Végig nagyimma, rend­kívül kemény mérkőzés. Egyik csatár­sor sem tudott kibontakozni a védők erélyes játéka miatt. A Csepel Autó job­ban kihasználta helyzeteit. A 75. perc­ben Ihászt és Kerekest durva játék miatt a játékvezető kiállította. G: Kerekes, Kalász (11-esből). Jó: Goda, Kiss, Kalász, ill. Búza, Bajzák, Nárai. Nyugati csoport Láng-gépgyár—Győri Vasas ETO 1:1 11:0). Rozsnyay u., 5000 néző. V: Bálla fey. Láng-gépgyár: Kiss — Mihalics, Mészáros, Juhos — Bors, Molnár — Metnovszky, Szabó, Loványi, Bacsó, Lippa. Edző: Rudas Ferenc. Győr: Pesti — Borbély, Kalmár II. Tamás — Hor­váth, Fehérvári — Kalmár III, Koóa, Pió, Raffai, Kuti. Edző: Kovács Imre. Erőelramú, izgalmas mérkőzést vívott a két csapat, az eredmény­e reális. Az első 10 percben erősen támadott az ETO, de egy ellentámadás során a védőktől nem zavart Sipos gólt lőtt. 1:0. A ven­dégcsapat a félidő végéig nagy fölény­ben játszott. A Láng 8—9 emberrel vé­dekezett, de volt ereje veszélyes táma­dásokra is. Szünet után szél ellen is nagy erővel támadott a győri csapat. Az 56. percben hatalmas kavarodásból Kalmár III egyenlített. 1:1. Ezután a Láng is támadott és a mérkőzés végéig változatosabb volt a játék, bár ebben a félidőben is a Győr tám­ad­o­tt többet. Jő: Kiss, Mihalics. Ternovszky, 111. Kal­már II (a mezőny legjobbja), Horváth, Fehérvári. Oroszlányi Bányász—Szombathelyi Pa­mutipar 3:0 (2:0). Szombathely, 1500 néző. V: Vadas. Oroszlány: Pálkozdi — Ti­:ff-Árkos­, Mészáros, Illés — Danis, Makai — Knitzki, Bozsik II, Rapai, Gal­­gróczi, Móricz. Edző: Csapkay Károly. S'Z. Pamut: Burutz — Székács, Takács I. Szabó — Németh, Palkó — Takács II. Csutak. Pék, Hadász­, Szalai. Edző: Kiss Jenő. A hasas együttes fölényben játszott, de csatárai a legjobb helyze­teket is elhibázták. A bány­ászcsapat szoros védekezésből mindig gyors és veszélyes támadásokat tudott indítani. G: Bozsik II (2), Galigóczi. Jó: Pákozdi, Mészáros, Illés, Bozsik II. Móricz. Hi. Németh, Palkó. Pék. Veszprémi Haladás — Kaposvári MTE 3:1 (1:1). Veszprém, 1500 néző. V: Csiba. V. Haladás: Tardi — Kovács II. Böröcz, Wilverger — Magasházi, Hőgyészi — Heil, Farkas, Palotás, Schlögl, Nemes. Edző: Somlai Rezső. KMTE: Boldog — Takács, Darvas, Torok — Vajda, Pam­­mer — Jutasi, Morvai, Egres, Papp, Zsoldos. Edző: Zádori László dr. Az I. félidőben nagyiramú, kigyengített volt a játék. Szünet után a vendégcsapat visszaesett, a Haladás jobb csatársora révén felülkerekedett és biztosan győ­zött. G: Schlőgl (2, egyet 11-esből), Mell, III. Jutási. Jó: Heil, Kovács II, Böröcz, Schlőgl, ill. Takács, Darvas, Pammer. Pécsbányatelepi Bányász —Zalaeger­szegi TE 3:2 (2:2). Zalaegerszeg, 2500 néző. V: Hegyes. P. Bányász, Kovács — ülés, Szőke, Beczur — Molnár, Varga — Kása, Pintér, Mező, Keszler, Gyurkó. Edző: Krivanek Vilmos. ZTE: Barna — Pásztor, Németh, Petrik — Bélák, Dom­boi — Du­rgó, Kerkai, Miller, Bölcsföldi, Madár. Edző: Csönger Pál. Meglepő, de megérdemelt győzelem. A hazaiak el­bizakodottan és mélyen a szokott for­májuk alatt játszottak. G: Kása (3), 111. Millei, Durgó. Jó, Kása (a mezőny legjobbja). Kovács, Illés, Pintér, Ill. Pet­rik, Durgó. Budafoki MTE Kinizsi—Szekszárdi SC 3:0 (2:0). Budafok, 2000 néző. V: Ruzsinszki. BMTE: Németh — Petecz, Schneider, Dobos — Pécsi, Szabó II — Pécsett, Papp, Haász, Hellnger, Horto­bágyi. Edző: Szollár Lajos. Szekszárdi Schmidt — Cser, Kázmér, Szloezár — Kocsányi, Kun-Szabó — Gabi, Majnay, Báthory, Rózsavölgyi, Kiss. Edző: Maly Antal A végig nagyiramú mérkőzésen a hazaiak a második félidőben többet támadtak és a kapu előtt is határozot­­tabbak voltak. A lelkes vendégek a mezőnyben mutatósan játszottak. G: Isaáez (2, egyet 11-esből), Papp. Jó: ■pétörtí Péődl, • Szabó ■ H. Pécsek­,- -RJ.­­­Cser, Kázmér, Rózsavölgyi. Sztálinvárosi Vasas —Nagykanizsai Bányász 4:0 (3:0). Nagykanizsa. 2000 ■néző. V: Vadas J. Sztálinváros: Lennart — Takács, Nagymáté, Ulteann — La­dányi, Krasznai — Török, Fejes, Schad­l, Béd­­, Hegedűs. Edző: Ember Jó­zsef NI. Bányász: Nagy — Fábián, Ba­logh, Kis-Gaál — Lukács, Sztraka — Mihalecz Kovács, Kerkus, Bányai. le­veli Edző- Mácsai András. A minden részében jobb vendégegyüttes ezúttal nagyon beleszállt ég már az első fél­órában, bebiztosította győzelmét. Szü­net után az iram erősen esett. G: Schédl (2), Török­, Fejes. Jó, Nagymáté, Schédl, Krasznai, Hegedűs, ill. Balogh, Kis-Gaál, Leveli. Mosonmagyaróvári MTE —Kaposvári Kinizsi 1:0 (1 -0). Kaposvár 2500 néző. V: Sárdi. BITE: Horváth NI. — Rúzsa, Borsits, Tóth II — Tnapli, Gnám — Nagy, Németh, Becze, Szivák, Katona. Edző: Kozári Imre. K. Kinizsi, Rapp — Gergely, Szili, Pálfalvai — Szentgróti, Várvizi — Tóth, Mózei, Stadler, Ács, Horváth. Edző: Záborczky Jenő. A mér­kőzés nagy részében a hazai csapat nyomasztó fölényben volt, de csatárso­ra meddő volt. A keményen és lelkesen játszó magyaróvári együttes megérde­melten nyert. G: Nagy. Jó, Németh (a mezőny legjobbja), Horváth N­., Borsits, Nagy, ill. Szentgróti, Várvizi, Tóth. Székesfehérvári Vasas—Dél-budai Spartacus 1:1 (1:1). Székesfehérvár, 2800 néző. V: Kővári. Sz. Vasas: Nemes — Olasz, Molnár, Reiner — Dérfalvi, Németh — Kiss, Szűcs, Udvari, Szőke, Horváth. Edző: Turay András. Db. Spar­tacus: Verseczi — Neumann, Huszár, Hajdúk — Gazdag, Lukács — Abelov­­szky, Szűcs, Demeter, Vida, Sztancsek. Edző: Bozemány, Károly, Kemény. Jó­iramú mérkőzés. Az erősen tartalékos fehérváriak csek a II. félidőben játszot­tak jól, de apró termetű csatáraik nem boldogultak a vendégcsapat megaster­­m­etű védőivel. G: Horváth, IIl. Abelov­­sz­ky. Jó: Molnár, Németh, Horváth, ill. Huszár, Hajdúk, Abelovszky. Soproni VSE—Zalaegerszegi Dózsa 5:0 (4 0). Sopron, 2000 néző. V: Mecseki. SVSE: Kormos — Rózsavári, Ferencz, Rácz — Polgár, Sifft — Vámos, Bajnád, Regrovich, Kővári, Szabó. Edző: Kalocsai Ernő. Z. Dózsa: Harap — Hemző, Varga, Lippai — Tímár, Pothorczky — Bara­bás, Schuhh, Nagy, Godó, Dolinka. Edző: Nádasi István. A soproniak már az első negyedórában 3:0-ás vezetésre tettek szert. Rácz a 60. percben egy büntetőt kihagyott. G: Vámos, Rajnai, Kővári, Polgár, Rácz (11-esből). Jó: Ferencz, Pol­gár, Kővári, HL Hemző. 1. Győr 21 155 166:1735 2. Sztálinváros 21 153 374:2433 3. Pécsi VSK 20 115 434:1927 4. Sz.-fehérvár 21 123 633:2027 5. Láng­gépgyár 20 115 438:2527 6. Budafok 20 123 536:2827 7. Zalaeg. TE 217 9 530:2423 8. M.-m­agyaróvár­ 21 111 931:2723 9. Kap. Kinizsi 21 103 839:35­23 10. Oroszlány 219 3 934:3921 11. Lél-budei Sp. 216 8 728:3420 12. Veszprém 207 31036:36­17 13. Pécsebáz.Kat. 215 61020:33 16 14. Szerm­­. Pamut 215 51123:32 15 15. Nagykanizsa 214 71021:50 15 16. Kap. MTE 216 21540:53 14 17. Sopron 205 21335:48 12 18. Zalaeg. Dózsa 214 31420:46 11 19. Szekszárd 213 21621:698 Déli csoport UTTE — Szolnoki MÁV 1:1 (1:0). Szol­nok, 2000 néző. V: Benkó. UTTE: Lang — Sólyom, Naszádi, Hai­tmann — Czim­mermann, Jenőfi — Lukács, Tábori, Karácsonyi, Pásztor, Kemény. Edző: Kármán József. Sz. MÁV- Cselényi — Lengyel, Fakkelmann, Borsi — Lazányi, Fehérvári — Tóth, Horváth, Csábi, Sze­keres, Dobos. Edző: Csikós Gyula. A szolnokiak a játék elején fölénybe ke­rültek, ennek ellenére a 24. percben Kemény átadásából Tábori szerezte meg a vezetést. A gól után is a szolnokiak maradtak többet támadásban, de a csa­társor az eredményes befejezéssel mindig adós maradt. Fordulás után az Sz. MÁV még nagyobb fölénybe került. Egy alkalommal Csábi már csak Lang­­gal állt szemben, de idegességében a kapusba rúgta a labdát. A hazaiak fö­lénye végül a 69. percben góllá érett. Csábi beadásából Szekeres szép fejes­sel egyenlített. A további szolnoki tá­madásokat már nem koronázta siker, a csatárok lövései a kapu mellé ke­rültek. Jó: Naszádi, Jenőfi, Kemény, ill. Fakkelmann, Lazányi, Tóth. Váci Petőfi —Makói Vasas 3:1 (1:1). Vác, 2000 néző. V: Kőrös. Vác: Szilasi — Jeszenszky, Báb­, Czuczor — Konrád, Neugan — Varga, Pintér, Frick, Farkas, Boros. Edző: Jászberé­nyi Zoltán. Makó: Faragó — Szűcs, Varga, Juhász — Kádár, Tóth II — Sándor, Marczika, Rákóczi, Szopori, Tolnai. Edző: Harangozó Sándor. Az I. félidő nagy iramú, szép játékot hozott, a II. félidőben kissé ellaposodott a já­ték. A 65. percben Vargát a játék­vezető kiállította. G: Frick (2). Boros, 111. Szopori, Jó: Neugan, Frick. Bo­ros, 111. Faragó, Juhász. Szopori. KISTEXT—Bp. Petőfi 4:1. Félbesza­kadt. Ady Endre utca, 3000 néző. V: Müncz. KISTEXT: Várhidi — Kemény, Merész, Sárosi — Szabó, Stefán — Hús, Kalmár, Borbély, Nagy, Török. Edző: Szalay István. Bp. Petőfi: Földvári — Balázs, Hanold, Vozák — Wieland, Gál — Újvári, Fekete, Sánta, Szentesi, Kal­már. Edző: Szépföldi József. Kemény mérkőzés, amelyet a játékvezető kien­gedett a kezéből. A félidőben a játék­vezető kijelentette, hogy a közönség sértegetése miatt nem hajlandó tovább vezetni a mérkőzést. G: Bor­bély (4, hár­mat 11-esből), ill. Szentesi. Jó: Borbély (a mezőny legjobbja), Merész, Hús, Szabó, ill. Wieland, Kalmár. Kőbányai Lombik —VKSE 1:1 (1:0). Apaffy u., 500 néző. V: Juhász-Kiss K. Lombik: Búcsúházi — Ivászok, Óvári II. Kun — Zimonyi, Barna — Deák, Galló, Huber, Aranyosi, Vasé. Edző: Noszka­ Gyula. VKSE: Zelenik — Fi­­echer, Kovalik, Irtási — Juhász dr., Szőke, Balogh, Varga, Andriska, Nagy, Szabó. Edző: Rózsa Győző Az első fél­időben a tervszerűbben játszó Lombik támadott többet. Szünet után kiegyen­súlyozott volt a játék. A helyzetek alap­ján a K. Lombik állt közelebb a győ­zelemhez. G.: Aranyosi, 111. Juhász dr. Jón­óvári II, Barna, Galló, m, Kovalik, Fischer, Irtási. Gázművek —BVSC 0:0. Aquincum, 1500 néző. V: Tóth I. Gázművek: Tóth — Takács, Márton, Murányi — Molnár, Rigó — Mohácsi, Marton, Berek, Szarka, Pozsonyi. Edző: Lőrincz Alajos. BVSC: Mészöly — Fábián, Rada, Kapuszta — Szalai, Tihanyi — Jéger, Fazekas, An­­da, Bendek, Bárkányi. Edző: Moór Ede. Meglepetésre a Gázművek nemcsak vé­gig irányította a játékot, hanem a lel­kesedés és a taktika terén is felül­­múlta ellenfelét. A játék képe alapján a Gázművek győzelmet érdemelt volna. Jó: Molnár -(*^ancoTTy—legjobbja): Be­rek, Szarka, Pozsonyi, ill. Rada, Szalai, Tihanyi, Jéger Pénzügyőrök —Békéscsabai Előre Építők 3:1 (1:1). Békéscsaba, 3000 néző. V: Karádi. Pénzügyőrök: Szabadkai — Molnár, Takács, Dézsán — Kővágó, Kovács — Murai­,­ Gyenes, Hajdú, Hor­váth, Mészáros. Edző: Nagy József. Békéscsaba- Krátkl — Bohus, Fülöp, Lipták — Lonovics, Rieger — Pécsi, Hrabovszky, Vékony, Tóth, Sipos. Edző: Katalán György. A sáros, mély talajon nagy küzdelemben a technikásabb ven­dégcsapat jobban kihasználta helyzeteit. G: Murár (2), Pécsi (öngól), ill. Fülöp (11-esből­). Jó: Takács, Kővágó, Murár ill. Fülöp, Lipták. Lonovics Ceglédi VSE—Bp. Vörös Meteor 2:0 (1:0). Cegléd, 1200 néző. V: Ternóczky. C­VSE: Kaltanecker — Baranyi, Várko­nyi dr., Pintér — Fodor. Lengyel —­­ Halász, Kökény, Csernai, Kubinyi, Bo­tos. Edző: Lőrincz Emil. Vörös Meteor: Lappenyik — Pekker, Pozsgay, Kiss — Seph­is dr., Bodó dr­. — Hajdú, Csanádi, Berán, Schléger, Bodzsár. Edző: Ónody András. A CVSE végig irányította a já­tékot. A ceglédiek korszerű, széleken vezetett támadásaikkal igen sokszor za­varba hozták a pestiek védelmét. G: Csernai (2). Jó: Csernai (a mezőny leg­jobbja), Lengyel, Kaltanecker, Kökény, ill. Laposnyik, Schléger, Bodó dr. Bajai Építők —Jászberényi Vasas 0:0. Baja, 4500 néző. V: Gondi. Baja: Du­sztl — Franczia, Gyurkity, Rápity I — Ké­ninger, Mikus — Kreisz, R­ápity II, Posa­­lancsek, Czeglédi, Teket. Edző: Hirmann Endre. Jászberény: Balogh — Udvarias, Túri, Schmied — Rétsági, Pintér — Márkus, Kovács, Bud­ár, Bíró, Szent­annai. Edző: Kerekes Imre. Az I. fél­időben az építők veszélyesebben, a­­ Jászberény többet támadott. Szünet után a bajaiaké volt az első negyed­óra, de azután ismét a vendégcsapat irányította a játékot. Jóiramú játék, igazságos eredmény. Jó: Disztl (a me­­zőny legjobbja), Franczia, Gyurkity, Hl. Túri, Márkus, Szentannal. Gyulai MEDOSZ — Kecskeméti Dózsa 1:0 (0:0). Kecskemét, 2000 néző. V: Dévényi. Gyula: Horváth — Nagy II, Pásztor, Petrovszki — Himer, Fodor — Kurta, Csűri, Zvolenszki, Cs. Szabó, Nagy I. K. Dózsa: Vitnyei — Tordasi, Határ, Kerepesi — Jónás, Sziráki — Nagy, Boros, Csordás, Laczi II, Zelenák. Edző: Tóth György. Az I. félidőben a Dózsa könnyen vette a mérkőzést és csatárai nem boldogultak a jól véde­kező és gyors gyulaiakkal. Szünet után nagy erővel támadtak a hazaiak, még a hátvédek is előrehúzódtak. A 90. percben Zvolenszki a fél pályáról za­vartalanul bevitte a labdát a kecske­métiek kapujába. Jó: Pásztor, Pet­rovszki, Fodor, ill. Tordasi, Sziráki, Laczi II. 1. BVSC 21 13 4 4 43:15 30 2. UTTE 21 10 7 4 35:22 27 3. KISTEXT 20 11 3 6 55:22 25 4. Jászberény 21 9 7 5 27:17 25 5. Pénzügyőrök 21 8 9 4 31:23 25 6. Vác 21 9 7 5 35:31 25 7. Szolnok 21 8 7 6 32:25 23 8. Cegléd 21 8 7 6 32:35 2° 9. Kecskemét 20 10 2 8 34:30 22 10. Makó 21 8 3 10 30:31 19 11. Békéscsaba 21 8 3 10 36:39 19 12. Bp. V. Meteor 21 8 3 10 27:37 19 13. Baja 20 6 7 7 25:35 19 14. Gyula 21 6 6 9 21:43 18 15. Szegedi VSC 20 7 3 10 18:29 17 1 6. Bp. Petőfi 20 7 2 11 28:39 16 17. VKSE 21 6 3 12 25:35 1­3 18. Gázművek 21 5 4 12 26:38 14 19. K. Lombik 21 4 5 12 19:43 13 A félbeszakadt Bp. Petőfi —KISTEXT mérkőzést nem számítottuk be.­ ­­ Debr. VSC 21 14 4 3 40: 9 32 2­ 3. Bp. Köre 21 12 5 4 34:17 20 2­ 3. Bp. Sport 21 12 5 4 48:24 29 4. Bükkalja 21 13 3 5 39:32 29 5. Miskolci VSC 21 10 7 4 33:17 27 6. Miskolci MTE 21 9 5 7 26:22 23 7. Eger 21 8 7 6 27:26 23 8. Szállítók 21 9 4 8 37:19 22 9. Ózd 21 8 6 7 35:27 22 10. Salgó SE 20 7 8 5 28:25 22 11. Csepel Autó 21 9 3 9 32:28 21 12. Egyetértés 21 8 5 8 28:34 21 13. Baglyosaba 21 8 4 9 27:36 20 14. Nagybátony 20 6 6 8 40:37 18 15. Nyíregyháza 21 5 6 10 20:31 16 16. Hatvan 21 7 1 13 24:38 15 17. MÁVAG 20 4 4 12 22:38 12 18. Pereces 21 3 2 16 17:52 8 19. Debr. Honvéd 21 1 5 15 7:52 7 Szlonkai Erzsébet 154 cm-t ugrott magasba a fedettpálya atlétikai versenyen Vasárnap délután a Tü­zér utcai­­sport­csarnokban rendezték meg a Bp. Hon­véd—MTK—Vasas egyesületek közötti ifjúsági és serdülő atlétikai hármas­­viadalt. A mintegy 160 indulót felvo­nultató verseny a jó rendezés ellenére is erősen az esti órákba húzódott. FÉRFIAK. Ifjúságiak. Súly: 1. Bekő (M) 12.66, 2. Barabás (V) 12.41, 3. Hó­­dy (H) 12.39. Távol: 1. Ladányi (M) 633, 2. Szőke (V) 622. 36 m gát (3 futam alapján): 1. Szőke 16, 2. Kovács Z. (V) 16.2. 30 m (3 f.): 1. Maróthy (V) 12.7, 2. Kutasd (M) és Persányi (M) 12.8. Hármas: 1. Ladányi 12.63, 2. Kovács L. (Vasas) 12.52. NŐK. Ifjúságiak. Távol: 1. Rázga (V) 513, 2. Oó E. (H) 494. 36 m gát (2 f.): 1. Oó E. 12, 2. Oó M. (H) 12.5, 3. Gégény (M) 12.6. 30 m (3 f): 1. Mihalovits (H) 14.7. Súly: 1.­Oó E. 12.48 (I), 2. Miklós D. (H) 11.46. Magas: 1. Szlonkai (M) 154, 2. Bognár (M) 144. Az alsóbb magasságokkal­ Szlonkai még küszködött, a 151-et is harmadikra ug­rotta, de a 154-et elsőre tisztán vitte. A verseny lapzártakor még tartott 111 indulóval megkezdődött az országos ifjúsági, egyéni ökölvívó-bajnokság Vasárnap félezer néző előtt kezdőd­tek meg az ez évi országos ifjúsági, egyé­ni ökölvívó-bajnokság küzdelmei a cse­peli sportcsarnokban. Az indulók nagy szá­m­ára való tekintettel az első napi küzdelmek , két szeri tóban kerültek le­bonyolításra. A mérkőzések legnagyobb része küzdelmes volt. A lelkes és ke­mény vidéki ökölvívók ugyanis igen sokszor rá tudták kényszeríteni a fővá­rosi öklözőket is arra, hogy ők is kemé­nyen dolgozzanak. Mindjárt az első napon két meglepe­tés is született: Pavics (Bp) veresége a győri Bélytől és Bálla (Gyöngyösi Hon­véd) győzelme Surján (Bp) fölött. Né­hány érdekesebb mérkőzés (elől a győz­teseik ): Papírsúly: Kelemen (Hatvan) — Mátyás (Szolnok), Tóth (Várpalota)— Pintér (Szolnok), Cziráki (Szekszárdi— Pusztai (Győr). Légsúly: Burján (Bp) — Makk (Kaposvár). Harmatsúly: Varga (Bp) —Hargitai (Gyula), Bély (Győr) — Pavlic (Bp). Pehelysúly: Pásztor­ (Debre­cen)— Suhai (Salg.), Szálkai (Hódműhely) — Pók (Szhely), Perzse (Bp) — Kleibárn (Salg.), Ötvös (Bp)—Sárkány (Nyíregy­háza), Mincsik (Nyíregyháza)—Du­­bóczky (Bp) Váltósúly: Pünkösdi (Bp) —Juhász (Debrecen), Bálla (Gyöngyös)— Simon (Kaposvár). Nagyváltósúly: Oláh (Komló)—Surján (Bp) Huber (Békéscsa­ba)—Schott (Salgó). A mérkőzéseket hétfőn 18 órakor folytatják. Ekkor már az elődöntőkre kerül sor Csepelen. A Szovjetszkij Szport kiküldött munkatársa el­ismerőleg számolt be az idei­­jégkorong-világbaj­­nokság rendezéséről, hang­súlyozta, hogy a mérkő­zések baráti légkörben zajlottak le. A Kanadai Szovjetunió döntő telje­sen sportszerű, korrekt küzdelmet hozott. A döntő a szó legszorosabb értel­mében az eddigi legjobb jég­korong-játék volt — a jelenlevő szakemberek ál­talános véleménye sze­rint. A norvég sajtó általá­ban a kanadaiak könnyű győzelmét jósolta a szov­jet válogatott ellen, ez a jóslat azonban nem vált be. A szovjet jégkorongo­­zók méltó ellenfelei vol­­t kanadaiaknak. A Szovjetszkij Szport rámu­tat, hogy a két csapat ed­digi találkozóin a harma­dik harmad előtt már rendszerint eldőlt vala­melyik együttes javára a mérkőzés, most viszont az utolsó harmad hozta meg a döntést. A mérkő­zés után a kanadai játé­kosok egyöntetűen meg­állapították, hogy nem vártak igen kitűnő telje­sítményt a szovjet csa­pattól. 1,Kanadában köny­­■nyebb dolgunk volt elle­n­es­zük — mondták —, ezen a találkozón mindkét fél­nek egyforma esélye volt.” A Szovjetszkij Szport végül ismerteti a kana­dai sajtó véleményét a döntőről. A beszámolók kiemelik, hogy a kanadai csapat nagyszerű teljesít­ményt nyújtott és csak teljes erőműdobással tudta kivívni a győzelmet. A la­pok véleménye szerint Tregubov, Sologubov, Alakszandrov, Loktyev és Pucskov ugyanazt a szín­vonalat képviseli, mint a legjobb kanadai játéko­sok. Pontosan 71 636-an nézték meg az oslói jégkorong-világbajnokság mérkő­zéseit. Az átlagos nézőszám 2500 volt, a legtöbb nézőt Kanada (28 844), a Szov­jetunió (27 672) és Svédország (26 693) mérkőzései érdekelték. A norvég csapat játékára csak 11 ezer oslói volt kíván­csi... Végleges, hogy az NSZK—Magyaror­szág válogatott férfi atlétikai viadalt ok­tóber 1-én és 5-én Saarbrü­ckenben bo­nyolítják le. Visszavonul a versenyzéstől az ame­rikai Ford Konno, az 1500 m-es gyors­­úszás helsinki olimpiai bajnoka. Konno most szerelt le a katonaságnál és kije­lentette, hogy a jövőben mint edző kí­ván dolgozni. Két olimpiai bajnok halála. A kali­forniai La Jollában hosszas betegeske­dés után elhunyt a 49 éves Harold Smith, az 1932. évi olimpia toronyugró­­bajnoka. New Yorkban szívszélhűdés következtében 74 éves korában meg­halt Paul Pilgrim, aki az 1906. évi nem hivatalos athéni olimpián a 400 és 800 m-es futásban győzött. Pilgrim annak idején az olimpiai válogató versenyen helyezetlen lett, önköltségen utazott Athénbe, utólag nevezték és­­ megle­petésre megelőzte sokkal esélyesebb ellenfeleit. Az olasz vízilabdázók megkezdték elő­készületeiket a budapesti EB-re a római Foto Italico medencéjében. Egyelőre úszás és kapuralövés szerepel az edzések műsorán. A prágai röplabda Európa-bajnok­­ságra eddig már 16 ország nevezte férfi és 9 ország a női csapatát. Alma Atában­ rendezték meg a szov­jet alpesi síbajnokságokat. A férfi mű­lesiklásban Csertyiscsev győzött, a többszörös bajnok Filatov sérülten csak 11. lett. A női műlesiklásban Volkova és Szidorova holtversenyben szerezte meg a bajnoki címet. A sakkvilágbajnoki páros mérkőzés szombatra kitűzött 5. játszmáját Bot­­vinnik betegsége miatt későbbre ha­lasztották. A nyugat-európai országok mezei futó­bajnokságát most rendezték meg. Az an­gol bajnokságon Perkins (48:51) a hajrá­ban győzött Lando (48:56) és Firth­ (48:58) ellen, Ibboison csak 25. lett. A fran­cia bajnokságot meglepetésre az 1500-as Bernard nyerte 40:30.2-t­el, Mimoun (40:32), Rahdi (40:47) és Ameur (41:18) előtt. Meg­lepetést hozott a belga bajnokság is, Vandenborre biztosan győzte le 49:04- 01lel Hermant (49:50). A holland bajnok Cuje, a spanyol bajnok pedig Amoros lett. A hagyományos oslói Holmenkollen nemzetközi síverseny 50 km-es futó­számában a szovjet Kolcsin győzött 3:10.46 mp-es idővel. Matt Busby, a Manchester United iga­z­gatója az emlékezetes müncheni repülő­­szerencsétlenség óta pénteken hagyta el első ízben rövid időre betegágyát. Busby állapota javult, de még korai volna arról beszélni, hogy mikor hagyhatja el a kór­házat. A csapat megsérült játékosai kö­zül John Berry is már a javulás útján van. Jacky Blanchflower már felgyógyult és elhagyta a kórházat. LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK. Angija. Birmingham—Luton 1:1, Burnley—Manchester United 3:0, Chel­­sea—Blackpool 1:4, Manchester City— Arsenal 2:4, Newcastle—Leicester 5:3, Nottingham—Wolverhampton 1:4, Ports­­mouth—Aston Villa 1:0. Preston—Leeds 3:0. Sheffieid—Bolton 1:0. Tottenham— Sunderland 0:1, West Bromwich—Ever­­ton 4:0. 1. Wolverhampton 52 pont, 2. Preston 45. 3. West Bromwich 44. Skócia. Airdrieonians—Partick Thistle 4:1, Dundee—St Mirren 0:0. Kilmar­­nock—East Fife 4:0, Raith Rovers— Queens Park 3:1. 1. Hearts 50 pont. 2. Rangers 32. 3. Celtic 31. A skót kupa negyedik fordulójának eredményei: Cly­­de—Falkirk 2:1, Hibernian—Third La­­nark 3:2, RIotherwell—Aberdeen 2:1, Queen of the South—Rangers 3:4. 4%^ A Budapesti Béke Kupa háromtusa­verseny befejező számát, a terepfutást, szombaton­­ délután rendezték meg a Tabánban. Az új szabályok szerint a pályát bemutatták a versenyzőknek. En­nek ellenére Móna eltévedt. Az összetett versenyben a serdülők között új név került az élre. Móczár, az ITSK fiatal versenyzője, mindhárom számban elért jó teljesítményével győzött. Az ifjúsá­giaknál Körmendi, a felnőtteknél pedig Földi szerezte meg az első helyet. Futás, felnőttek: 1. Földi (Csepel) 11:04. 905 pont, 2. Krieger (Bp. Hon­véd) 11:14.2 850 p., 3. Huszár (Bp. Hon­véd) 11:15 850 p. Csapatban: 1. Bp Honvéd 2320 p., 2. Csepel 2035 p. Ifjú­ságiak: 1. Körmendi (MHL) 6:32 1120 pont, 2. Fáklya (Csepel) 6:35 1105 p., 3. --------------------­ Gergely (MAFC) 6:35 1105 p. Csapatban: 1. Csepel 3025 pont, 2. MHL 2940 p. Serdülök: 1. Móczár (ITSK) 3:20,2, 2. Tóth (Pedagógus) 3:32, 3. Erdősi (ME­DOSZ) 3:36. Csapatban: 1. Bp. Honvéd 15 pont, 2. MEDOSZ 29 p. Összetett, felnőttek: 1. Földi (Csepel) 2801 pont, 2. Huszár (Bp. Honvéd) 2786 p., 3. Krieger (Bp. Honvéd) 2682 ponttal. Csapatban: 1. Bp. Honvéd 7564 pont, 2. Csepel 7463, 3 MHL 5658 p. Ifjúságiak 1. Körmendi (MHL) 3084 pont, 2. Ger­gely (MAFC) 3065 p., 3. Takács (MHL) 3048 p. Csapatban: 1. MHL 8872 pont, 2. Csepel 8638 p., 3. Bp. Honvéd 8500 p. Serdülők: 1. Móczár (ITSK) 14 pont, 2. Tóth (Pedagógus) 15 p., 3. Schmiedt (MHL) 15. Csapatban: 1. Bp. Honvéd 71 pont, 2. MHL 88 p., 3. ITSK 96 p. --------------------­-------------------­ Jól sikerült az évadnyitó háromtusa-verseny Labdarúgó NB I tartalékbajnokság PETK Sal BTC 1:0 (0:0), Salgótarján. 4000 néző. V: Rezes. G: Matisz. Heves iramú mérkőzés, sok hibával játszottak a csapatok. A Dorogi Bányász-MTK mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elma­radt. Komló —Csepel 2:0 (0:0), Komló. 500 néző. V: Magyar. G: Udvaros (2, egyet 11-esből). Végig hatalmas küzdelem A mérkőzést a 80. perc után döntötte el a két egymást követő hazai gól. Tatabányai Bányász—Vasas 1:1 (1:1). Tatabánya, 3000 néző. V: Böjte. Mély­talajú pályán igazságos eredmény szü­letett. G: Kovács IV. ill. Vári. A Totó eredménye 11. hét 1. Ferencváros—Pécs 1 4:0 2. Komló—Csepel x 1:1 3. Tatabánya—Vasas 1 1*6 4. Dorog—MTK 1 3:2 5. Salgótarján—Diósgyőr 1 3:0 6. Szolnok—UTTE x 1:1 7. Baja—Jászberény x 0:0 8. Békéscsaba—Pénzügyőrök 2 1:3 9. Gázművek—BVSC x 0:0 10. Csepel Autó—Szállítók 1 2:0 11. Bükkalja—Egyetértés 1 3:0 12. Nagykanizsa—Sztálinváros 2 0:4