Népsport, 1958. március (14. évfolyam, 43-64. szám)

1958-03-16 / 53. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORT TANÁCS LAPJA VASÁRNAP, 1958. MÁRCIUS 16. Ára: 60 fillér XIV. ÉVFOLYAM, 53. SZÁM Kár, hogy a végén eldurvult a játék Újpesti Dózsa—Szombathely 3:0 (1:01 Dózsa-stadion, 12 000 néző. V: Katona (Aranyosi, Hangyási). Újpesti Dózsa: Török — Farsang, Zalai, Gy­őrv­ári — Halmai, Borsán­y­ — Nagy, Gor­oca, Aspi­­rány, Halápi, Bemcsica. Edző: Balogh Sándor. Szombathely: Varga II — Molnár, Ta­rr. Kovák — Kulcsár, Szálkai J­ — Polgár, Pál, Kovács, Varga I, Tóth. Edző: Kiss Gábor. Góllövő: Halápi, Aspirány, Halápi. Szögletarány: 6:5 (2:2) az II. Dó­zisa javára. A mérkőzés előtt erről beszélgettek a nézők a lelátón, hogy ezen a mér­kő­zésen vagy nagyon meg kell küzdenie . Dózisának a győzelemért, vagy — 3—4 gólit is rúg. Nos — már a 2. percben gólt ért el a hazai együttes. A félpálya közelében megszerzett labdával Nagy kiugrott, el­húzott Novák mellett, az alapvonal mentén beadott, s Halápi a megdermedt szombathelyi védők között mintegy 8 méterről belsővel a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1:0. Jó iramú volt a játék, a Dózsa enyhe fölényt harcolt ki. A 4. percben egy ritkán látható szép Dózsia-tám­adásnak tapsolhatott a közönség: Betkcsics a bal­összekötő helyére húzódó Göröcsöt szöktette, ő egyből indította Halápit, s Varga II csak az utolsó pillanatban tudta merész előrevetődéssel felszedni a labdát az összekötő elől. A másik ka­punál Varga I 18 méteres lövése adott munkát Töröknek. Kiegyenlítettebbé vált a játék, s ebben nagy része volt a két szombathelyi fedezet feljavulásá­nak. A 20. perc körül két, 16-osról kül­dött szabadrúgás jelentett eseményt, de ő Kovátk és az Aspirány által rúgott is métereikkel elkerülte a kapuikat. A 21. percben majdnem újabb gólt ért el a Dózsa. Göröcs a balösszekötő helyén megszökött, s pár méterre az ötös sar­kától átemelte a labdát a kiinduló Var­ga II felett. A pattogó labda alig vala­mivel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Aspirányék bizony itt alaposan lemaradtak . .. Két perc múlva Halmai távoli lövése suhant el Varga II kapuja felett. Változatos, gyors ira­mú volt a játék, mindkét csapat közel egyformán kivette részét a támadás­­építésből, de a Dózsa kezdeményezései általában valamivel veszélyesebbek vol­tak. A 43. percben Halápi­­aa ötös tor­káról Varga II mellett kapura gurított. Tarr azonban közbeugrott és szögletre tisztázott. Mezőnyjátékkal, ért véget a félidő. SZÜNET UTÁN a 49. percben történt az első említésre méltó esemény: Halápi 12 méterről ve­szélyesen lőtt kapura, Varga II csak másodszorra tudta a labdát megtoppa­­nntani. Fölénybe került a Dózsa, de gólhelyzetet nem tudtak összehozni a csatárok. Halmai 30 méteres nagy lö­vése után a szombathelyi balszárny ve­zetett ügyes támadást. ' ' Felélénkült a játék, kár, hogy egy­két kemény belemenés is előfordult mert egyébként igen élvezetes lett vol­na a mérkőzés. A 64. percben hosszú ideig a Szombathely 16-osán belül pat­togott a labda. A zöld-fehér védők röviden szabadítottak fel. Bencsics középre ívelt, Aspirányhoz került a „bőr”, a középcsatár pár métert tett vele, s mintegy négy méterről a ki­­vetődő kapus felett a bal sarokba lőtt, 2:0. A 70. percben veszélyes helyzet ala­kult ki a lila-fehérek kapuja előtt is. Eg­y baloldali támadás végén Tóth 18 méterről nagy erővel kapura lőtt. A jobb felső sarokra tartó labdát Török csak merész vetődéssel tudta szögletre tőni. Az ellentámadás során Szalkály a 11-es pont táján fejjel szögletre mentett a kiugró Aspirány elöl. A 73. percben újabb gólt ért el a hazai együttes: Asbirány —Nagy —Aspirány össz­játék után a középcsatár a mintegy 1 méteres lesen álló szélső elé tálalt. A bíró nem fütyült. Nagy lövése lepattant Varga II- ről pontosan Halápi elé, s ő tíz méter­ről a jobb kapufa mellett a hálóba lőtt. 3:0. A Szombathely visszaesett. Védőjáté­kosai ismételten elaludtak, s amikor már szorongatott helyzetbe kerültek, sorozatos szabálytalankodással próbál­ták kijavítani hibáikat. A 76. percben is egy iyen esetet követő szabadrúgás­ból került veszélybe kapujuk: Nagy éles, lapos beadását Bencsics az ötös­ről csak centiméterekkel rúgta kapu mellé. A 84. percben Pált utánrúgásért kiállította a játékvezető. Alig kezdték el a játékot, amikor a leállított labdát el­rúgó és feleselő Polgárt is leküldte a pályáról Katona. Most már teljese­n élvezhetetlenné vált a mérkőzés, egy­mást követték a durva belemenések, a Dózsa-játékosok, több esetben — testi épségüket kímélve — nem is mentek a labda után. Jól indult a mérkőzés. Az első öt percben a Dózsa egészen kiválóan játszott, szép támadásai egymást követték. Utána a lila-fehérek en­gedtek az iramból, s a mérkőzés csak a II. félidőben élénkült fel újra. Ekkor inkább küzdelem folyt a pályán, bár a lila-fehérek nagyobb technikai és taktikai érettsége ekkor is kidomborodott. A dózsások ponto­sabb össz­játékkal, célratörőbben játszottak és egyre több hibára kényszerítették a szombathelyi vé­delmet. A szombathelyiek a II. fél­idő elején lelkesen küzdöttek a ki­­egyenlítésért, később azonban — amikor sorsuk megpecsételődött — egyre több szabálytalanságot követ­tek el. A győztes csapatból a közvetlen védelem aránylag köny­­­­nyen oldotta meg feladatát. Hibát jó­formán egyik újpesti védő sem vétett. A fedezetek közül Halmai ezúttal egészen nagyvonalú teljesítményt nyújtott, kimagaslóan a mezőny leg­jobbja volt. Mind a védekezésben, mind a támadások elindításában nagy­részt vállalt és a kapura is veszélyes volt. A támadósorban ezúttal a jobb­­szárny volt többet játékban. Nagynak több szép lefutása volt, s majdnem minden támadását jól fejezte be. Göröcs nagy területen játszott, ügyes húzásai voltak. Aspiráns szünet után jött fel. Halápinak és Benesicsnek is voltak jó megmozdulásai. A szombathelyi védelemre végig nagy nyomás nehe­zedett. Molnár és Tarr aránylag jól ellátta feladatát, Novák " azonban többször is alulmaradt Naggyal szemben. Főleg a helyezkedésével ke­rült többször hátrányba. A fedezetek közül Szakály játszott egyenleteseb­ben. A csatársor tagjai igyekeztek, a mezőnyben voltak ügyes húzásaik, de a kapura igazán veszélyes egyik sem tudott lenni. Katona játékvezető jól kezében tartotta a mérkőzést, bár az utolsó percekben néha­­ő is megingott. Borbély Pál 1 MTK 15 10 1 4 29:16 21 2. Tatabánya 15 8 3 4 23:13 19 3. Ferencváros 15 8 3 4 30:22 19 4. U. Dózsa 16 7 4 5 32:24 18 5. Diósgyőr 15 6 6 3 22:18 18 6. Bp. Honvéd 15 7 3 5 28:18 17 7. Vasas 15 7 3 5 25:22 17 8. Salgótarján 15 7 3 5 22:21 17 9. Szombathely 16­ 4 6 6 21:26 14 10. Dorog 15 6 2 7 17:23 14 11. Csepel 15 4 5 6 15:19 13 12 Pécs 15 4 3 8 16:29 11 13. Szeged 16 1 6 8 15:24 8 14. Komló 15 1 4 10 12:32 6 Országos középiskolai kosárlabda-bajnokság Pénteken kezdődtek meg öt város­ban — Szegeden, Diósgyőrött, Pécsett, Debrecenben és Pápán — a középisko­lás kosárlabda-bajnokság területi dön­tői. A következő eredmények születtek: DEBRECEN Fiúk mérkőzései: Budapesti Abonyi u­tcai Gimn.—Nyíregyházi Kossuth Gimn. 70:47 (34:18). Szegedi Ságvári Gimn.— Szolnoki Verseghy Gimn. 68:44 (29:26). Nyíregyházi Kossuth Gimn.—Szolnoki Verseghy Gimn.. 46:41 (30:25).­Lányok mérkőzései: Kisújszállási Móricz Zsigmond Gimn.—Szegedi Ságvári Gimn. 44:34 (20:18). Budapesti Ságvári Gya­korló Gim­n.—Nyíregyházi Közgazdasági Technikum 51:27 (31:17). Kisújszállási Móricz Zsigmond Gimn.—Nyíregyházi Közgazdasági Technikum 45:15 (24:9). Budapesti Ságvári Gyakorló Gimn.­—Sze­gedi Ságvári Gimn. 51:18 (25:9). MISKOLC Lányok mérkőzései: Bp. Leöwey Köz­­pa­ zalaisági Techn.— Salgótarjáni Madách G. 76:18 (30:7). Budapesti Leöwey Köz­­gazdasági Techn. —Egri Szilágyi Erzsé­bet G. 44:15 (16:10). Székesfehérvári Teleki Blanka G.—Salgótarjáni Madách G. 62:30 (29:10). Székesfehérvári Teleki Bianka G.—Egri Szilágyi Erzsébet G. 36:35 (15:131). Fiúk mérkőzései: Budapesti Piarista G. — Salgótarjáni Madách G. 78:26 (37:14). Budapesti Piarista G. — Egri Do­bó István G. 57:38 (23:17). Székesfehér­vári Gépipari Techn — Salgótarjáni Ma­dách G. 72:32 (87:16). Egri Dobó István G.—Székesfehérvári Gépipari Techn. 42:57 (36:27). SZEGED Fiúk mérkőzései: Kecskeméti Katona­i József Gimnázium — Debreceni Gépipari I Technikum 55:47 (20:22). Bp. József At­tila G. —Békési Alt. G. 41:36 (17:15). Bu­dapesti József Attila G.—Debreceni Gép­ipari Techn. 46:26 (18:14). Lányok mérkőzései: Békési Alt. G — Kecskeméti Bányai G. 47:25 (25:17). Bp. lengyel Gy. G. —Debreceni Közgazd. Techn. 41:39 (15:18). Csak kétszeri hosz­­szabbítás után győzött a fővárosi csa­pat. A hosszabbítás eredményei: 4:4, 4:2. Kecskeméti Bányai Júlia G.—Buda­pesti Lengyel Gy. G. 36:31 (18:14). PÉCS Fiúk mérkőzései. Pécsi Nagy Lajos G. — Bp. Jedlik G. 55:52 (27:20). Szombat­­helyi Nagy Lajos G. — Nagyikon,Sasos G. 86:34 (45:20). Pécsi Nagy Lajos G.— Nagykőniasai G. 65:37 (40:18). Lányok mérkőzései. Pécsi Leöwey Klára G. — Bp. Hámon Kató G. 63:48 (40:23). Szombathelyi Közgazd. Techn. — Nagykanizsai Landler Jenő G. 39:16 (20:9). Pécsi Leöwey Klára G. — Nagy­kanizsai Landler Jenő G. 46:23 (27:14). PÁPA Lányok mérkőzései: Pápai Petőfi G.— Siófoki Steretel Mór G. 46:26 (124:22). Bp. Fazekas G. — Paksi Vak Bottyán Közgazd. Techn. 49:36 (25:12). Bp. Fazekas G. — Siófoki P­erezd Mór G. 69:32 (31:19). Fiúk mérkőzései: Bp. Eötvös G.— Kaposvári Táncsics G. 69:54 (35:21). Szekszárdi Garai G­. — Veszprémi Lovassy L. G. 67:47 (32:26). Kaposvári Táncsics G.—Veszprémi Lovassy G. 56:41 (31:17). MÁJUS 29-ÉN: Oslo-Budapest labdarúgó-mérkőzés­­ Stavangerben Az MLSZ tárgyalásokat kezdett a norvég labdarúgó-szövetséggel egy válogatott mérkőzés megrendezése ügyében. Szombaton megérkezett a norvégok távirata, amelyben közült, hogy szívesen látják vendégül a ma­­gyar labdarúgókat, május 29-én. Az Oslo,Budapest néven sorra kerülő mérkőzést Stavangerben játssza majd a két csapat. -------------------------------------------------------­ A Népligetben rendezik a mezei futóbajnokságot A MASZ elnökségének pénteki ülésén Bácsalmási Péter dr. beszámolt szövet­ségi kapitányi működéséről és a válo­gatott atléta-keret eddigi felkészülésé­ről. Az elnökség ezután foglalkozott a serdülők és úttörőkoruak versen­yzésé­­n­­ek kérdéseivel és szab­ál­yai­val. Az országos mezei futóbajnokságot április 13-án, a technikai bizottság javas­latára az idén is a Népligetben rendezi meg a MASZ. A pontos terepet majd a március 30-i Budapest-ba­jnokság után állapítják meg az addig sorra kerül mezei versenyek tapasztalatainak figye­lembe vételével. , A tavalyi, sőt tavalyelőtti ifjúsági csúcseredmények jegyzőkönyvével adós egyesületek a MASZ erélyes felszólítás­­ának a határidőig eleget tettek , így az elnökség összesen 9 országos csú­csot hitelesíthetett. Ezek között szerepel a szófiai hármasviadalon elért három eredmény is. Férfiak. 2000 m: 5:26.6 Szekeres. 4x100 m­- 43.4 válogatott, 4x400 m: 3:25.8 válogatott, magasugrás: 1 191 Noszály. Nők. 400 m: 59.5 Vörös M. (1956-os eredmény): 59.3 és 59.2 Munkácsi, Diszkoszvetés: 43.21 és 43.60 Hegedűs (mindk­ettő 1956-ban). ------------------— Ifjúsági ökölvívóink szine-java szorítóba lép az országos egyéni bajnokságon Vasárnap kezdődik Csepelen az or­szágos ifjúságii egyéni ökölvívó-bajnok­ság. A küzdelm­ek ezúttal soikkal kis­­e­győztéül­y­ozot­ta­bbaiknak ígérkeznek, mint a régebbi bajnok­ságokon. A múlt­ban Budapest bajnokságának első há­rom helyezettje és a vidéki bajnokok füsszítettek a bajnoki címért, most a fővárosból­­ az ország öt területéről az első két-két helyezett lép szorítóba. A „hivatalos” részvevőkön felül a MOSZ meghívta azokat az ökölvívókat is, akiket érdemesnek tartott arra, hogy ott legyennek a küzdelmekben. Ha a nevezettek névsorát végignéz­zük, sok jól képzett versenyző nevével is találkozunk. Papírsúlyban Jezernyic­zi­­ky,­ Akikarmarin (Budapest), Bereczfei, Czi­ráki (Vidék), légsúlyban Babice, Mur­­ray (Bp), Markos, Makik (V), harmat­súlyban Varga, Pavlcs (­Bp)), Csiszár G„ Bodor (V), pehelysúlyban ötvös, Kristóf (Bp), Marton, Tőzisér (V), könnyűsúlyban Szász T, Szlabey, Nyirbál őri, Cseperka (Bp), kisváltósúlyban Simon (Bp), Papp B. (V), váltósúlyban Berkó, Kovács (­Bp), Dunajecz, Bo­lla (V), nagyváltósúlyban Bellányi, Th Surján (Bp), Bereczky, Oláh (V), középsúlyban Edöcs, Derne (Bp), Ke­rekes (V), félnehézsúlyban Bitter, Zohár (Bp), Bednanics, Köles (V), nehézsúly­ban pedig Szabó A. (Bp), Keresztes, Kalmár (V) a legesélyesebb a bajnoki cím megszerzésére, illetve a jó helye­zésre. A mérlegelés vasárnap 11 és 1,2 óra között lesz Csepelen. A 17 órakor kez­dődő ürtnnepé­lyes megnyitó előtt — 14 órától kezdve — selejtező-mérkőzések lesznek. «%♦»· Magyarország és az NDK csapata győzött a nemzetközi női röplabda­ Pénteken este a Sportcsarnokban ünnepélyes megnyitóval megkezdődött a nemzetközi női röplabda-torna. A résztvevő csapatok — Franciaország, Jugoszlávia, NDK és Magyarország — felvonulása után mintegy 1500 néző előtt került sor az első mérkőzésre. NDK—Franciaország 3:2 (4, 10, -13, -12, 7) Vezette: Szele és Mészáros (Magyar­­ország). Az első két játszma után úgy látszott, hogy az NDK fölényesen győz. A franciák megilletődöntert játszottak és a kitűnő felépítésű, kemény támadó­játékot mutató németek alig találtak ellenállásra. A harmadik és negyedik játszmában azonban magukra találtak a franciáik és elsősorban kitűnő me­zőnyjátékuk révén egyenlít­­ettek. A döntő játszmában ismét érvényesült a németek nagyobb tudása. Jó: Reeck, Reinhold, Wolff, Hr. Vandenberghe, Spi­ncer. A magyar csapat mérkőzésére csak­nem teljesen megtelt a Sportcsarnok­, Magyarország—Jugoszlávia 3:1 (7, -5, 9, 12) Vezette: Schneider (NDK) és Bogyó (Magyarország). Magyarország: Juhász­­né, Gödör, Borbély, Káposztás, Mossné, Nagyné. Cs. Beretzk, Pető, Kovács E., Kékesi, Újfaludi, Kátay. Jugoszlávia: Nikolics, Grezdanovics, Des­zpotovics, Sztojadzd­ovács, Lukevics, Pral­. Cs: Mudringaje, Sábán, Caran, Ninikovics, Burkce, Schwarz. A jugoszlávok ellen lendületesen tá­madtak a magyar lányok. A jugoszláv röplabdázók — amint képünkön is látható — nemegyszer hármas sán­cot állítottak szembe a magyar ütők­kel. Gódor azonban a hármas sáncot is keresztül verte. A jugoszláv sánc tagjai balról jobbra: Sztojadinovics, Deszpotovics, Grezdanovics. Gódor mögött félig takarva Borbély. (Po­­buda Foto felv.) Az első játszmában a jugoszlávok egész idegenül mozogtak a pályán, bi­zonytalanul játszottak. A magyar csa­pat különösen erős támadó nyitásai révén könnyen érte el pontjait. A második játszmában két perc alatt már­ 8:0 ra vezettek a jugoszlávok, a magyar lányok érthetetlenül kapkodtak s az egész játszma alatt alig volt egy­két eredményes akciójuk. Beretzk, Pető, Kovács E. és Kékesi jött be, de ez sem segített­ A harmadik játszmában egyik csa­patb­a sem lehetett ráismerni. Izgalmas, szép labdam­estetek váltották egymást. A magyar csapat a ma eredeti összeállí­tásban játszott, 2:3 után 8:3-ra húzott el válogatottnak, majd Mossné két hi­bája mi­att 8:4 lett a játszma állása. Mossnét Bereziak váltotta fel, 13:6 után 13:9-re feljöttek a jugoszlávok. Nagyné helyett Pető jött be, a jugoszlávok is cserél­tek. Változatos küzdelem után vá­­log­atotttunkna­k siker­ült megnyernie a játszmát. A negyedik játszmában alakul­t ki a legszebb játék. A magyar együttesben Gádor, Berét,alt, Pető, Borbély, Juhászné és Káposztás játszott. 8:3-ra húztak el a fitigoeabárok, a magyar lányok nem bírták sáncaim­ az ütéseket. Berezak két nyitásával 8:5 lett az eredmény, majd újra a jugoszlávok értek el pontot. 9:5. A közönség biztatására azonban válogatottunk erősített és elsősorban Be­­retzik jó ütései révén 10:10-re egyenlí­tett. Néhány percig ez maradt ez ered­mény, menős két csapat teljes erőbedo­bással küzdött. Látni lehetett: amelyik csapat most pontot szerez, az nyeri a Játszim,át te. Jó néhány nyitásralités után Niikolics hibázott. 11:10 Magyar­­ország javára. Két gyors ütés után 13:10 lett az állás. Még e­gyszer feljöt­tek a Jugoszláv­ok 13:12-re, de az egyen­lítésre már nem telt az erejükből Az első két játszma után látványos, változatos küzdelmet vívott a két csapat. Válogatottunk megérdemelten győzött, akciói kidolgozottabbak voltak, mint a jugoszlávoké, s támadójátékunk is erő­­teljenebb volt A magyar csapatban Beretzk játszott a legjobban. Pető átlagon felüli teljesít­ményt nyújtott. Borbély sokat vállalt magára, szokott jó játékát mutatta. Ju­­hászné­­ megfelelt. Káposztás sokat mozgott, hasznosan játszott. Gödör és Mossné csalódást keltett. A jugoszlávok legjobbjai Grezdanovics, Nikolics és Preli. JUGOSZLÁV JAVASLAT: Magyarország és Jugoszlávia vállalja közösen az 1966. évi labdarúgó-világbajnokság megrendezését! (Belgrád, március 15.) A belgrádi Szport című lap március 15-i számá­ban Magyarországgal közösen címmel cikket közöl, amelyben a többi között ezeket írja: „Az olimpiai játékok mellett kétség­kívül a labdarúgó-világbajnokság a világ legnagyobb sporteseménye, a mi dolgozóinkat pedig különösképpen érdekli. Általában sorrendben egy­más után két labdarúgó-világbajnok­ságot rendeznek Európában, s azután egyet Dél-Amerikában. Európa 1954- ben Svájcban láthatta a világ legjobb labdarúgó-válogatottainak küzdelmét, az idén pedig Svédországban. A követ­kező világbajnokságot 1962-ben Chilé­ben tartják meg. Az 1966. évire ismét Európában kerül sor. Miért nem kérjük mi a megrende­zés jogát? — Mert nincs elég stadio­nunk és jó pályánk, ráadásul a meg­rendezés költségei rendkívül magasak. Vajon lenne-e annyi néző, hogy a ki­adásokat fedezni tudnánk? Ezért a következőket javasoljuk: rendezzük meg a VIII. labdarúgó­világbajnokságot a magyarokkal közösen. Ez esetben lenne elegendő számú meg­felelő stadionunk és közönségünk. Az elkövetkező nyolc év alatt az ehhez szükséges egyéb feltételek is lénye­gesen jobbak lesznek, mint a mosta­niak. Megvannak a szükséges előfeltételek ahhoz is, hogy megszerezzük a ver­seny megrendezésének jogát. Az Euró­pában rendezett négy világbajnok­ság közül hármat Nyugat-Európában tartottak, egyet pedig Észak-Európá­­ban rendeznek. Tehát Délkelet-Európ­a van a soron. Emellett Jugoszlávia és Magyarország régóta jelentős tényező a labdarúgás terén. Jugoszlávia eddig minden világbajnokságon részt vett. Igaz, hogy a fenti javaslat megvaló­sításával kapcsolatosan sok nehézsé­get kellene leküzdni, de ezek meg­valósítására van elegendő idő — fe­jezi be cikkét a lap. A belgrádi sportlap kezdeményezéséről Barcs Sándor, az MLSZ elnöke a követ­kezőket mondotta:­­— igen érdekes az ötlet és véleményem szerint megvalósítható. Természetesen mielőtt még komolyabb formában tárgya­lásra kerülne a sor, meg kell keresnünk az érintkezést a Jugoszláv Labdarúgó Szövetséggel. Mindenesetre ezzel a kér­déssel a közeljövőben az MLSZ elnök­sége is foglalkozik majd. A belgrádi sportlap indoklásai helytállóak és a VB-k eddigi menetrendje szerint most már va­lóban Délkelet-Európáé lehetne a rende­zés joga. (MTI) Egy hónap alatt 1500 új tag a Vasasban Ha valaki elvetődik a Vasas Eötvös utcai székháza elé, akkor azt tapasz­talhatja, hogy az emberek szinte egymásnak adják a kilincset. Így volt ez pénteken délután is. Az irodahe­lyiségben csak úgy tolongtak Kövesi Pál és Menyhárt István asztala körül. Mégpedig nem is a Vasas—Real Mad­rid mérkőzés jegyeiért, hanem a Ta­tabánya—Vasas mérkőzés vasúti je­gyeit vették át. Igen sok Vasas-szur­koló elkíséri a piros-kék együttest Tatabányára. Kövesi Pál örömmel újságolta, hogy egy hónap alatt 1500 új taggal növe­kedett a Vasas taglétszáma, pedig ak­kor még nem lehetett tudni, hogy a Real Madrid lesz a Vasas következő ellenfele az EK-ban, így tehát nem lehet azt mondani, hogy az új tagok a Madrid elleni mérkőzés jegyeinek biztosítása érdekében léptek be a Va­sasok családjába. A Vasas tagjai és szurkolói persze nem panaszkodhatnak, mert a vezető­ség elsősorban eddig is a Vasas-tagok és szurkolók számára biztosította a belépőjegyeket a jelentősebb mérkő­zésekre.